Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 26 to 50 of 52

Thread: Eto ko ne zeli dialog, eto ko zeli mrznu, sukobe...

  1. #26
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    477
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by JUSTICE
    Jesu li dijalogizirali u Bosni? Hrvatskoj? Kosovu?
    Samo kad su morali zbog medjunarodne zajednice,ali svaki put salaznim namjerama...tako rade i u CG
    kud te srece da jesu! a i nasao si na koga da se ugledas. svaka od tih drzava je izasla krvljom. zasto? zato sto niko nije bio za dijalog, i svi su bili apsolutisti.

    u CG vec imamo maksimalan stepen nezavisnosti, i minimalan broj zajednickih funkcija sa Srbijom. uostalom, Crna Gora nije Kosovo, Hrvatska, BiH ili Slovenija. tamo je bila vecina za nezavisnost, a u CG je blize 50/50.

    medjutim, nasao si najgore moguce primjere, gdje je epilog manje nego idealan:
    1) BiH nije drzava, nego protektorat. Imala bi veci stepen nezavisnosti i razvoja da je ostala u YU.
    2) Kosovo nije drzava, ni u formalnom smislu, a ne zna se ni sto je. opet neki protektorat pod upravom stranaca.
    3) Hrvatska je jedina koja je uspjela, ali zato sto je svakako mnogo razvijenija nego ostali pomenuti primjeri, i u Hrvatskoj si imao >90% koji su bili za nezavisnost. svakako, ni ona nije na optimalan nacin stekla svoju nezavisnost, i vodila je slicnu ultranacionalisticku politiku kao sto to cini crnogorska vlast, koja u ovom slucaju predstavlja RELATIVNU vecinu (35% glasova).

  2. #27
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    200
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by intruder
    ma dzabe kad vam je mozak ra-zlo-zen
    Pa cemu onda tvoja pitanja!

    hahahahahaha!

  3. #28
    Join Date
    Mar 2004
    Posts
    229
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by JUSTICE
    Postoje politicke partije....a fala bogu postoji i civilni sektor...
    Sledstveno, politicke partije spadaju u vojni sektor.
    Jel' mozete da platite nekog pametnijeg? Nestalo para? De bas sada kada je najvaznije?

  4. #29
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    200
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by veliki majstor
    Sledstveno, politicke partije spadaju u vojni sektor.
    Jel' mozete da platite nekog pametnijeg? Nestalo para? De bas sada kada je najvaznije?
    hahahahaha!

    Njeme je trebalo da pobjegne do Perua da bi mogao da se 'patriotise'!?
    Sto dalje to bolje...

    ps. I Milo bi da mu se moze, nego prijeti opasnost sa svih strana.
    Last edited by seerotheenya; 22-09-05 at 20:33.

  5. #30
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Puerto Maldonado
    Posts
    5,257
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    uglavnom ovo glupiranje je odgovor na moje pitanje?

    odlichno

  6. #31
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    5,821
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by JUSTICE
    Postoje politicke partije....a fala bogu postoji i civilni sektor...pokreti spadaju u civilni sektor...jedna od glavnih djelatnosti organizacija iz civilnog sektora kao sto su ova dva pokreta jeste dijalog...
    Prvo, ne zove se civilni vec nevladin, a drugo od vlasti nije odvojen vec ga vlast finansira i taj pokret radi za vlast, kao sto onaj drugi radi za opoziciju. Cilj i jednih i drugih jeste propaganda politike onih koji su ih oformili.

    Quote Originally Posted by JUSTICE
    Dakle potpuno je ok da o tome moraju da raspravljaju politike partije, moraju...ali o tome moraju da raspravljaju i NVOi...a i jedan i drugi pokret su NVOi....i to onda cini pricu potpunom...
    Politicke partije o tome i slicnim pitanjima donose punovazne odluke i to im je obaveza. NVO to ne moraju da rade niti o tome mogu da donose bilo kakve punovazne odluke. NVO bi trebale da budu prije svega sredstvo pritiska na vlast, a ne pomagaci vlasti. Da li ce neke NVO da raspravljaju o necemu ili ne je njihova stvar, ako imaju zajednicki interes. Pokreti koji se pominju nemaju nikakve zajednicke interese, vec potpuno suprotne. Kakav dijalog je tu moguc? No, kada su u pitanju politicke partije tu mora da bude pregovora i dogovora, a sustina tog odnosa je da se vrsi pritisak na vlast, jer je vlast najodgovornija. U CG vlast hoce da nametne svoju volju bez ikakih ustupaka opoziciji, a to je karakteristika autokratskih rezima koji simuliraju demokratiju i parlamentarizam.
    Quote Originally Posted by JUSTICE
    Prije neki dan je GP organizovala neki okrugli sto ili slicno dje su pozvali predstavnike druge strane i NIKO NIJE DOSAO
    GP je potpuno nebitna stranka koja se nista ne pita niti o bilo cemu odlucuje. Nastala je kao proizvod borbe izmedju DPS i LSCG, i trebala je da posluzi rasipanju LSCG glasova. Dakle, razgovarati sa GP je potpuno besmisleno. Koji je smisao razgovora sa minornom satelitskom strankom koja se ni o cemu ne pita? O pitanju referenduma trebaju da se dogovore vlast i opozicija, a vlast treba da izadje sa nekom prihvatljivom ponudom za opoziciju, a ako toga nema onda neka vlast vidi sta ce dalje.

    Quote Originally Posted by JUSTICE
    Ako ih pozove Milo Djukanovic reci ce da ne zele da razgovarfaju sa mafijasima...pa sa kim onda oce da pricaju?
    Nece da pricaju....to je odgovor...ne zele kao sto nikada nijesu ni zeljeli...
    Jesu li dijalogizirali u Bosni? Hrvatskoj? Kosovu?
    Samo kad su morali zbog medjunarodne zajednice,ali svaki put salaznim namjerama...tako rade i u CG
    To je takodje propagandni fazon opozicije koji ima svoju podlogu u Djukanovicevom zloupotrebi drzavne vlasti za sverc. Djukanovic nema prihvatljivu ponudu za opoziciju, a ne moze ni da je ima jer bi se morao odreci vlasti, a to on ne zeli. Njemu treba referendum koji ce mu omoguciti da ostane na vlasti.
    Sada je potpuno obrnuta situacija kada je medjunarodna zajednica u pitanju. Medjunarodna zajednica za referendum zahtijeva ispunjenje nekih standarda koje vlast ne ispunjava i zbog toga Milo nece da zakaze referendum. Mila i DPS vlast opozicija ne moze sprijeciti da organizuje referendum, to je mogao i prije 4-5 godina, ali nije zbog medjunarodne zajednice. Stoga, DPS nema sta da prica sa opozicijom vec neka organizuje referendum onako kako mu to odredi medjunarodna zajednica. Zasto to ne ucini?
    *O svemu je govorio, bio je u stanju da kaze sve, pa i najmucnije, sve se moglo reci, sve pokazati, o svemu pricati.*
    (H. Hese, Sidarta)

  7. #32
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    U predsoblju Bogova
    Posts
    2,710
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default ..................!

    U svojem postu cu da se osvrnem samo na nelogicnosti Jadzove dosadasnje price i ovoga sto je do sad iznio.

    Quote Originally Posted by Janko23
    1. drzavljani jedne zemlje su sve one osobe koje su rodjene u njoj ili koje su potomci osoba rodjenih u njima (drzavljanstvo u sirem smislu). Drzavljanin jedne zemlje je znaci u medjunarodnom pravu i vecini demokratskih zemalja ona osoba koja je u toj zemlji rodjena ili zivi 3-10 godina u njoj(rezedinacijalni princip je razlicit od zemlje do zemlje, tj koliko j e potrebno vremena da neko zivi u toj zemlji da bi stekao pravo na njeno drzavljanstvo).
    Ajde da sad ni ja ne sitnicarim - u principu, ovo je odgovor koji bi dao bilo koji laik, prosjecno informisani gradjanin. Nedostaje namjera da se tu trajno ostane, nedostaje vezanost imovine.... jos neke pravne finese, ali , ponovicu, ovo je jako cest odgovor.

    Namjerno sam postavio dva pitanja : "Sto je drzavljanstvo" i "Kako se stice", nadajuci se da ce se prepoznati razlika.

    Drzavljanstvo je osjecaj pripadnosti odrdjenoj medjunarodno priznatoj drzavi. To je kompleks prava i obaveza, jedna "uzrocno-posljedicna" veza drzave i pojedinca. Postujem ja pravo svakog da se bori protiv nepravednog prisvajanja, nepriznavanja i ostalog tandaranja raznim nacionalizmima, ali drzavljanstvo je elemenat medjunarodnog prava, a u unutrasnjem pravnom sistemu bilo koje drzave nema neki posebni znacaj jer je u svim modernim zakonodavstvima prevagu odnijela "RAVNOPRAVNOST GRADJANA", odnosno stanovnika, bez obzira na njihovu vjeru, naciju, politicku pripadnost....

    I da samo iznesem dvije opaske :

    "drzavljani jedne zemlje su sve one osobe koje su rodjene u njoj ili koje su potomci osoba rodjenih u njima " - oni koji su samo uzeli licne karte u CG za vrijeme "Berkovica" (a to im je sramotno omogucila aktelna vlas, odma` da se razumijemo!) treba da imaju ista prava sa onima koji zive tu, ciji su roditelji rodjeni/zive tu? Zbog cinjenice da su za manje pare kupili krs iz Njemacke, Italije ili Madjarske? Cisto sumnjam.

    Lica koja po prijemu sticu drzavljanstvo na osnovu prebivalista su druga stvar - konkretno u Crnoj Gori su to izbjeglice iz Bosne, Hrvatske i Kosova. Njima je (kao i onima gore) aktuelna vlast omogucila, izdavanjem licnih karti, da dobiju socijalno, zdravstveno osiguranje, ne obracajuci paznju da su to vecinom ili apatridi (ljudi bez drzave) ili drzavljani druge drzave. I masovna je pojava da ti ljudi imaju po 2, cak i 3 pasosa.


    Quote Originally Posted by Janko23
    2. stice se rodjenjem ili zivotom odredjenog broja godina u toj zemlji
    Nepotrebno je da se ponavljam.

    Quote Originally Posted by Janko23
    3. osnovni dokument kojim se potvrdjuje necije drzavljanstvo i na osnovu kojeg se vade sva ostala dokumenta je izvod iz maticne knjige rodjenih. Znaci svako ko je rodjen u Crnoj Gori zakonski bi imao na osnovu izvoda iz maticne knjige rodjenih pravo da izvadi licnu kartu pasos i sva ostala dokumenta. Ali u praksi nije tako. U praksi rezim diskriminise pojedine drzavljane. Ne da im dokumenta koja im po svim zakonima pripadaju.
    Nisam te ja Jadzo pitao ni za Amfiloksusa, ni za majku tvojeg prijatelja koja ne moze da sacuva srpstvo svojim glasom, niti sam te pitao o tome kako aktuelni rezim kroji izbore. Pitao sam te kojim ces ti dokumentom, kad sa zenom nekad podjes na medeni mjesec, da dokazes da nisi taliban???

    Je li to pasos, Jadza? Jeste.

    Znajuci da si ti odavno raskrinkao sve namjere ovoga "separatistickog" rezima da cini nesto nezakonito, pitam te : Kad podjes u inostranstvo i pokazes pasos SCG i u njemu pise da ti zivis u (ne znam u kojem gradu zivis) sto ce carinski sluzbenik da kaze? Kazace : "Blago nama, dosao nam Jadzo, drzavljanin SCG, koji zivi u gradu u kojem zivi i koji ce da ostavi malo para po ovih nasih kafana i butiga." Vidis li nelogicnost?

    Pa ti onda pocnes da mu objasnjavas: "Cujes, mojega druga majka od 87 godina glasa na sve prosle izbore, a sad ne moze! I zamisli jos gore - onaj ujak mojega druga iz Leskovca, koji je onomad uzeo licnu kartu da bi kupio auto iz Berkovica i registrovao ga u CG jer mu je bilo jeftinije, a to je bilo prije 8 godina!, ne moze da glasa sad za zajednicku drzavu, a na svaki je popis u Srbiji reka` da je Crnogorac!"

    Posteno, a?
    Caesar`s wife must be above suspicion

  8. #33
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Kotor, SCG
    Posts
    1,366
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Thomas ako bi gledali pasos ti si po nacionalnosti Srbogorac a i sam znas da to ne odgovara realnom stanju stvari. Drzavljani jedne zemlje su svi oni koji su u njoj rodjeni i njihovo demokratsko osnovno pravo je da biraju i budu birani. Ti vrsis diskriminaciju nad njima i nedozvoljavanjem da glasaju oduzimas tom svom referendumu automatski epitet demokratski. Ja znam da vas dukljane ne interesuje demokratski referendum, vas interesuje onaj referendum na kome cete pobijediti i to razumijem. No cudno je da sto ste dalji od Crne Gore to ste ekstremniji u stavovima . Reecimo ovaj JUSTICE nije bio bas ovoliko ekstreman i za rat dok je zivio u Novome a sad se ekstremizovao od kako je bazu postavio u Peruu. Ja ne zelim rat ja zelim kompromis i posten referendum na kojem ce pravo ucestvovanja imati svi oni koji su drzavljani Crne Gore. To sto ti nekima koji u njoj ne zive osporavas to pravo to je tvoj problem. Demokratska pravila i pravav su jasna i pravo svakog drzavljanina da bira i da bude biran je osnova svih demokratskih drzava danas u svijetu i vi dukljani to ne mozete da promijenite nikad.

    Ja za komsije imam i Hrvate i Crnogorce i moj interes je da ja zivim sa njima u miru kako sam ziveo i dosada. Jedino posten i demokratski referendum to moze da obezbijedi. Vas interes je da preko nasih leseva stignete do neovisnog DUKLJANISTANA da mozete bit "ponosni Crnogorci" u Danskoj, Svedskoj, Engleskoj i Peruu. Vas emotivni interes je u totalnoj koliziji sa mojim zivotnim i tu je kraj price.

  9. #34
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Kotor, SCG
    Posts
    1,366
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Drugo ja sam rekao da su po meni drzavljani Crne Gore svi oni koj su rodjeni u njoj i tu iskljucujem sve one koji su dosli do CG licne karte na druge nacine. Ti zelis tim ljudima koji su rodjeni u Crnoj Gori da oduzmes pravo glasa a to je fasizam.

  10. #35
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Puerto Maldonado
    Posts
    5,257
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    a Jadza,ljudi koji su rodjeni u CG a zive u Srbiji preko 10 godina - ciji su drzavljani?srbije ili crne gore?

  11. #36
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    200
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Janko23
    Inace sami naslov je totalna komunisticka fora zamjena teza, terorises nekog pa ga onda napadnes da je on kriv za sve :mrgreen: . Vec vidjeno. Inace opozicija je htela dijalog o sredjivanju birackih spiskova i omogucavanja svim drzavljanima Crne Gore bez obzira dje zive da glasaju. To je jednostavno demokratsko pravo svakog drzavljanina u svakoj civilizovanoj zemlji - pravo glasa. Rezim te ljude diskriminise i ne zeli da im omoguci da ispune svoja demokratska prava tako da je svaki dijalog tu nepotreban. Na posljednjim referendumima sprovedenim u zemljama Evropske Unije o usvajanju Ustava EU primijenjen je taj princip drzavljanstva a ne rezidencijalni . Tako da su u Francuskoj Holandiji i Luksemburgu pravo glasa imali drzavljani tih zemalja bez obzira dje zive. Ista pravila vaze i u Hrvatskoj, BIH, Srbiji, Makedoniji, Sloveniji, Madjarskoj itd.

    No rezim ne zeli da to demokratsko pravo vrati svojim drzavljanima jer mu je jasno da takav referendum ne moze nikako dobiti. Moze dobiti samo neki lazirani namjesteni. E pa nek vam je sa srecom sa takvim ali mi u toj farsi ne zelimo ucestvovati i to je nase legitimno pravo...
    Mislis da oni zele da ukapiraju!?

    Na svu srecu, spoznanje je na pomolu!

  12. #37
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Trg zrtava DPSa BB
    Posts
    11,006
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default Svaki Janko oce naopako, a nash Janko ...........

    Ja za komsije imam i Hrvate i Crnogorce i moj interes je da ja zivim sa njima u miru kako sam ziveo i dosada. Jedino posten i demokratski referendum to moze da obezbijedi. Vas interes je da preko nasih leseva stignete do neovisnog DUKLJANISTANA da mozete bit "ponosni Crnogorci" u Danskoj, Svedskoj, Engleskoj i Peruu. Vas emotivni interes je u totalnoj koliziji sa mojim zivotnim i tu je kraj price.

    JADZA 23ci, CITAT -CITAT

    To ste dokazali na djelu, od Triglava pa do Vardara,
    od izliva vashe ljubavi, mnoge majke ste u crno zavili,
    njihov zivotni interes je zavrshen, gubljenjem zivota, od vashih izliva ljubavi za bliznjega svoga.

    Nash emotivni interes je da nas Bog sachuva od vashe ljubavi.
    IM - Old Bone
    Tamo đe nas čekaš, okupićemo se opet i nastaviti đe smo stali...ZBogom prijatelju...

  13. #38
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Kotor, SCG
    Posts
    1,366
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by milovan
    Ja za komsije imam i Hrvate i Crnogorce i moj interes je da ja zivim sa njima u miru kako sam ziveo i dosada. Jedino posten i demokratski referendum to moze da obezbijedi. Vas interes je da preko nasih leseva stignete do neovisnog DUKLJANISTANA da mozete bit "ponosni Crnogorci" u Danskoj, Svedskoj, Engleskoj i Peruu. Vas emotivni interes je u totalnoj koliziji sa mojim zivotnim i tu je kraj price.

    JADZA 23ci, CITAT -CITAT

    To ste dokazali na djelu, od Triglava pa do Vardara,
    od izliva vashe ljubavi, mnoge majke ste u crno zavili,
    njihov zivotni interes je zavrshen, gubljenjem zivota, od vashih izliva ljubavi za bliznjega svoga.

    Nash emotivni interes je da nas Bog sachuva od vashe ljubavi.
    Nismo ih mi zavili u crno zavili ste ih u crno vi ****** koji ste krenuli da razbijate tu SFRJ. Ko ono bijase rekao ISPUNIO SAM SVOJ ZADATAK JUGOSLAVIJE VISE NEMA . Jel Milosevic ili Stipica Mesic tvoj idol crni milovane crni jadovane.

  14. #39
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Trg zrtava DPSa BB
    Posts
    11,006
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default Ko drugi Jadza, no mi

    Vasojevic Ljevorechki Zlobodan i RTS sa Vucheljicem Bratonoshkim iz Brskuta ili Japana dje ih je Kralj procera zbog ubistva popa Milachica, sve smo to mi uradili, po MEMORANDUMU iz velike akademije, velikoga akademika sa 6 razreda osnovne shkole oca nacije za vrijeme okupacije, koji je pratio Tita na galeb, Sloba na Dedinje i Rasha na Sarajevo a Lukice u Shtpce.
    IM - Old Bone
    Tamo đe nas čekaš, okupićemo se opet i nastaviti đe smo stali...ZBogom prijatelju...

  15. #40
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    2,398
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by milovan
    Ja za komsije imam i Hrvate i Crnogorce i moj interes je da ja zivim sa njima u miru kako sam ziveo i dosada. Jedino posten i demokratski referendum to moze da obezbijedi. Vas interes je da preko nasih leseva stignete do neovisnog DUKLJANISTANA da mozete bit "ponosni Crnogorci" u Danskoj, Svedskoj, Engleskoj i Peruu. Vas emotivni interes je u totalnoj koliziji sa mojim zivotnim i tu je kraj price.

    JADZA 23ci, CITAT -CITAT

    To ste dokazali na djelu, od Triglava pa do Vardara,
    od izliva vashe ljubavi, mnoge majke ste u crno zavili,
    njihov zivotni interes je zavrshen, gubljenjem zivota, od vashih izliva ljubavi za bliznjega svoga.

    Nash emotivni interes je da nas Bog sachuva od vashe ljubavi.
    Prvo, referendum nije sredstvo obezbjedjivanja mira vec gradjenje pravne drzave a ne privatne u kojoj moze zivjeti samo onaj ko je do balchaka odan pre$edniku. Kao drugo, fer referendum ne mogu obezbijediti ovakvi ljudi na vlasti i ovakav korumpirano-dupelizajuci sistem koji je stit samog pre$ednika.
    Uostalom znam da ti isto mislis.
    Posto pre$ednik nije uspio da za 8 godina ni milimetar uznapreduje sa svojim obecanjima o svecrnogorskom boljem zivotu, i posto je svoju nesposobnost u kreiranju dobra spoznao jer je pod teretom spoznaje svog grijeha, latio se kao u sotona blacenja dobra i kreiranjem podjela, dobro placajuci odanost pojedinih grupa oko njega. Tako danas u POdgorici nicu stanovi za sve dupeuvlakace sa univerziteta koji su shvatili da od svojih jadnih plata nema vajde pa su prosirili svoje "amfiteatre" svojim saopstenjima za javnost kojima pokazuju svoj cvrst staF, opasani redenicima i spremnost za krvavu borbu protiv svih onih koji im ugrozavaju darodavca stanova od 100 kvadrata. Da se patritizam dokazuje domorodackim vikanjem " e viva vero" onda bi njemci bili siromasni i bijedni ka i mi. Jedno je sigurno, nas ceka jedan dobar sudar sa realnim, jer dok ljudi kreiraju naprednu tehnologiju, mi kreiramo mrznju i ostrimo nozeve, glanca se sovinizam koji je na njima samima ponos a kod drugih je veljesrbijanski pokret.....

  16. #41
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    U predsoblju Bogova
    Posts
    2,710
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Janko23
    Thomas ako bi gledali pasos ti si po nacionalnosti Srbogorac a i sam znas da to ne odgovara realnom stanju stvari.
    O tome ti ja pricam - realno stanje stvari je da ti trazis da drzavljani Srbije dodju i glasaju u Crnoj Gori, a ja te samo upucujem na cinjenicu da niti je posteno, niti je po zakonu, niti ima slucaja na svijetu da jedan covjek moze da glasa u dvije drzave.

    A sto se tice medjunarodnog prava - ja sam gradjanin SCG, koliko god se to meni ne svidjalo, koliko god ja onaj pasos sa nacrtanom hibridnom kokoshkom stavljao u zelenu futrolu na kojoj pise "Passeport - Montenegro -" oni carinici me gledaju kao gradjanina SCG i to sasvim odgovara realnom stanju stvari.

    No zalud ti ja pricam kad ces ti i u ovome da nadjes ugrozavanje srpskog interesa, vrijedjanje nadripopa Rista i ostale boranije....
    Caesar`s wife must be above suspicion

  17. #42
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    1,236
    Thanks Thanks Given 
    299
    Thanks Thanks Received 
    90
    Thanked in
    62 Posts

    Default Нетачно Томасе

    Quote Originally Posted by Thomas_O_Malley
    niti ima slucaja na svijetu da jedan covjek moze da glasa u dvije drzave.
    Сви Хрвати добијају аутоматски хрватско држављанство ма гдје живјели у свијету и могу гласати за парламентарне изборе у Хрватској. Све ово наравно ако желе.

    П.С. ово је примјер од оних којима се ЦГ режим задњих пар година жарко жели приближити

  18. #43
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    U predsoblju Bogova
    Posts
    2,710
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by konstantin
    Све ово наравно ако желе.
    To "ako zele" znaci gubitak prava glasa u drugoj drzavi.
    Caesar`s wife must be above suspicion

  19. #44
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Trg zrtava DPSa BB
    Posts
    11,006
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default Sa ljudima se lako dogovorit, bez obzira na razlike

    Quote Originally Posted by phenomenon
    Prvo, referendum nije sredstvo obezbjedjivanja mira vec gradjenje pravne drzave a ne privatne u kojoj moze zivjeti samo onaj ko je do balchaka odan pre$edniku. Kao drugo, fer referendum ne mogu obezbijediti ovakvi ljudi na vlasti i ovakav korumpirano-dupelizajuci sistem koji je stit samog pre$ednika.
    Uostalom znam da ti isto mislis.
    Posto pre$ednik nije uspio da za 8 godina ni milimetar uznapreduje sa svojim obecanjima o svecrnogorskom boljem zivotu, i posto je svoju nesposobnost u kreiranju dobra spoznao jer je pod teretom spoznaje svog grijeha, latio se kao u sotona blacenja dobra i kreiranjem podjela, dobro placajuci odanost pojedinih grupa oko njega. Tako danas u POdgorici nicu stanovi za sve dupeuvlakace sa univerziteta koji su shvatili da od svojih jadnih plata nema vajde pa su prosirili svoje "amfiteatre" svojim saopstenjima za javnost kojima pokazuju svoj cvrst staF, opasani redenicima i spremnost za krvavu borbu protiv svih onih koji im ugrozavaju darodavca stanova od 100 kvadrata. Da se patritizam dokazuje domorodackim vikanjem " e viva vero" onda bi njemci bili siromasni i bijedni ka i mi. Jedno je sigurno, nas ceka jedan dobar sudar sa realnim, jer dok ljudi kreiraju naprednu tehnologiju, mi kreiramo mrznju i ostrimo nozeve, glanca se sovinizam koji je na njima samima ponos a kod drugih je veljesrbijanski pokret.....

    Ali i jedna i druga strana prikrijeva pljachku, shvec, trgovinu ljudima i drogom, ratne zlochine i ubistva po ulica, ucjene i obrachune raznih bandi, kriminalce u policiji, vojsci, sudovima i tuzilashtvu, pljachku po opshtinama, pljachku drushtvene imovine i brane svoje izvore prihoda, od kojih i jedni i drugi zive kao LORDOVI, dok se mi prepucavamo po naCiJonalnoj osnovi.

    Ja i ti necemo gLJeat demokratije,
    njima odgovara haos po cijeni naSHiJeh zivota,
    svoje pare ne daju bez prolijevanja nashe krvi.

    A mi razumni, bez obzira na razlike oko drzavnosti,
    nezavisna ili regija Beogradska,
    bi mogli da spushtimo tenzije, iz opozicije od govedi iz Konavla , ratnoga plijena, bijele teHnike i trgovine aluminijumom do 97 i poshiljkama iz Beograda, mnogi su omastili brke i okrvavili ruke, ovi iz pozicije imaju duzi radni staz i vece iskustvo, sa raznovrsnim asortimanom roba, od transporta Roma i povratka istih u vodoravnom polozaju, crnji nego shto im je priroda podarila sa naduvenim stomacima punim slane vode , koja zapljuskuje nashe morsko dobro. Kada bi Javni tuzioc pocheo da radi svoj posao, pomognut od MUPavaca i pozatvara bandu iz opozicije i pozicije, mi bi moglu da SHJEDEMO uz rujno vino sa Cemovskog polja i da se ZDoGovorimo, ko ce bolje shiroko mu polje.

    Vidji ove kako su se ukopali u rovove,
    brat bratu bi ochi izvadio za svoju opciju, lishe nas dvojice, koje je Bog obdario da vole i svoje protivnike , oponente pa i neprijatelje,
    jer nema vece kazne za chovjeka, nego nositi mrznju u svome srcu.

    Nijesu to RISHCANI ni VJERNICI no pagani i bogumili,
    koji mrze bliznjega svoga,
    chinje shto znaju, a ne znaju shto xchinje,
    a ovu shto nas pucikaju da lajemo jedni na druge, ka` kulje pashje,
    spremaju nam balvane, rovove i svijetlo oruzje da ga umochimo u bratsku krv.
    IM - Old Bone
    Tamo đe nas čekaš, okupićemo se opet i nastaviti đe smo stali...ZBogom prijatelju...

  20. #45
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    2,398
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by milovan
    Ali i jedna i druga strana prikrijeva pljachku, shvec, trgovinu ljudima i drogom, ratne zlochine i ubistva po ulica, ucjene i obrachune raznih bandi, kriminalce u policiji, vojsci, sudovima i tuzilashtvu, pljachku po opshtinama, pljachku drushtvene imovine i brane svoje izvore prihoda, od kojih i jedni i drugi zive kao LORDOVI, dok se mi prepucavamo po naCiJonalnoj osnovi.

    Ja i ti necemo gLJeat demokratije,
    njima odgovara haos po cijeni naSHiJeh zivota,
    svoje pare ne daju bez prolijevanja nashe krvi.

    A mi razumni, bez obzira na razlike oko drzavnosti,
    nezavisna ili regija Beogradska,
    bi mogli da spushtimo tenzije, iz opozicije od govedi iz Konavla , ratnoga plijena, bijele teHnike i trgovine aluminijumom do 97 i poshiljkama iz Beograda, mnogi su omastili brke i okrvavili ruke, ovi iz pozicije imaju duzi radni staz i vece iskustvo, sa raznovrsnim asortimanom roba, od transporta Roma i povratka istih u vodoravnom polozaju, crnji nego shto im je priroda podarila sa naduvenim stomacima punim slane vode , koja zapljuskuje nashe morsko dobro. Kada bi Javni tuzioc pocheo da radi svoj posao, pomognut od MUPavaca i pozatvara bandu iz opozicije i pozicije, mi bi moglu da SHJEDEMO uz rujno vino sa Cemovskog polja i da se ZDoGovorimo, ko ce bolje shiroko mu polje.

    Vidji ove kako su se ukopali u rovove,
    brat bratu bi ochi izvadio za svoju opciju, lishe nas dvojice, koje je Bog obdario da vole i svoje protivnike , oponente pa i neprijatelje,
    jer nema vece kazne za chovjeka, nego nositi mrznju u svome srcu.

    Nijesu to RISHCANI ni VJERNICI no pagani i bogumili,
    koji mrze bliznjega svoga,
    chinje shto znaju, a ne znaju shto xchinje,
    a ovu shto nas pucikaju da lajemo jedni na druge, ka` kulje pashje,
    spremaju nam balvane, rovove i svijetlo oruzje da ga umochimo u bratsku krv.
    Pa sto reci osim da se sa tobom slazem jojpet. I kao sto se vidi, iako razlicitih stavova po pitanju drzavnosti jedno drugom ne upucujemo ruzne rijeci i ne mislimo zlo jedan drugome cak naprotiv. Nije svak u Crnoj Gori ka sto su ovi sijaci zla po forumima. Doci ce vrijeme kada im dupeuvlakavstvo nece pomoc kao ni lazni patriotizam no ce se patriotizam gledat po djelima a ne po mahanjem zastavama i busanjem pricama o veljcrnogorstvu kao srbomrzackom pokretu, to isto mislim i za velikosrpske mislioce kao i za velikoalbanske. Vazda sam se upinjao da shvatim i upoznam raznolikost crnogorskog naroda i svakim danom sam ubijedjen da ova grdna podijeljenost nece izac na dobro ako dps nastavi ovako. I lako je vidjet da se ljudi kao i na forumima ne odricu njegovanja zla i da im je naivno da pricaju o izmirenju vec sanjaju puske i barjake koje ce da upere u brata i komsiju. I zato im smeta Medojevic i njemu slicni.....
    Tebi pozdrav i svako dobro.

  21. #46
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Trg zrtava DPSa BB
    Posts
    11,006
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default Na nama je,da molimo Boga da ih urazumi

    Quote Originally Posted by phenomenon
    Pa sto reci osim da se sa tobom slazem jojpet. I kao sto se vidi, iako razlicitih stavova po pitanju drzavnosti jedno drugom ne upucujemo ruzne rijeci i ne mislimo zlo jedan drugome cak naprotiv. Nije svak u Crnoj Gori ka sto su ovi sijaci zla po forumima. Doci ce vrijeme kada im dupeuvlakavstvo nece pomoc kao ni lazni patriotizam no ce se patriotizam gledat po djelima a ne po mahanjem zastavama i busanjem pricama o veljcrnogorstvu kao srbomrzackom pokretu, to isto mislim i za velikosrpske mislioce kao i za velikoalbanske. Vazda sam se upinjao da shvatim i upoznam raznolikost crnogorskog naroda i svakim danom sam ubijedjen da ova grdna podijeljenost nece izac na dobro ako dps nastavi ovako. I lako je vidjet da se ljudi kao i na forumima ne odricu njegovanja zla i da im je naivno da pricaju o izmirenju vec sanjaju puske i barjake koje ce da upere u brata i komsiju. I zato im smeta Medojevic i njemu slicni.....
    Tebi pozdrav i svako dobro.

    Da shvate da DRZAVE nastaju i nestaju, da se radjaju i umiru,
    da mi gologuzi ne smijemo ubijat brata zbog velikasha prokletih dusha, koji na komate razdrobishe gradjane, da bi za njih ratovali dok opozicija i pozicija ne rasproda zadnji gram porodichnog blaga.

    A navijacha u Crnu Goru nece hvalit, ni ljubimaca i obozavaoca lika i djela, Staljina, Tita, Sloba, Momira i Mila, lishe onih konjskih muva, sto se motaju konju ispod repa, nijesam gleda drugi kreatura da se vezu za BASTADURA kao ovi i jedni i drugi za svoje lidere, nidje chovjeka da misli svojom glavom, svaki mora mirisnut kobili pod rep da bi se izjasnio po nekom pitanju, od akademika, novinara, Dr-pva, Mr-ova i Sharova kusija i repatija.
    IM - Old Bone
    Tamo đe nas čekaš, okupićemo se opet i nastaviti đe smo stali...ZBogom prijatelju...

  22. #47
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Kotor, SCG
    Posts
    1,366
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Thomas_O_Malley
    O tome ti ja pricam - realno stanje stvari je da ti trazis da drzavljani Srbije dodju i glasaju u Crnoj Gori, a ja te samo upucujem na cinjenicu da niti je posteno, niti je po zakonu, niti ima slucaja na svijetu da jedan covjek moze da glasa u dvije drzave.

    A sto se tice medjunarodnog prava - ja sam gradjanin SCG, koliko god se to meni ne svidjalo, koliko god ja onaj pasos sa nacrtanom hibridnom kokoshkom stavljao u zelenu futrolu na kojoj pise "Passeport - Montenegro -" oni carinici me gledaju kao gradjanina SCG i to sasvim odgovara realnom stanju stvari.

    No zalud ti ja pricam kad ces ti i u ovome da nadjes ugrozavanje srpskog interesa, vrijedjanje nadripopa Rista i ostale boranije....
    Prvo oni nisu drzavljani Srbije vec drzavljani Crne Gore koji zive u Srbiji! Kao sto si ti drzavljanin Crne Gore koji zivi u Skotskoj! Takodje drzavljani Crne Gore koji zive u Srbiji a takvih je 260.000 NE GLASAJU u Srbiji. Takodje ako je koji i glasao Kostunica je poslao dopis lokalnim samoupravama da se takvi svi izbrisu iz birackih spiskova jer nisu drzavljani Srbije. Time pada u vodu dukljano-fasisticka tvrdnja da drzavljani Crne Gore koji zive u Srbiji glasaju u Srbiji da stoga ne mogu glasati u Crnoj Gori . Jebu ovaj Kostunica i Solana u tandemu opasno :mrgreen:
    Last edited by Janko23; 25-09-05 at 02:59.

  23. #48
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Duklja - Zeta - Crna Gora
    Posts
    922
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Janko23
    Takodje ako je koji i glasao Kostunica je poslao dopis lokalnim samoupravama da se takvi svi izbrisu iz birackih spiskova jer nisu drzavljani Srbije.
    Kad je poslao taj dopis i zabranio pravo glasa, ljudima koji su godinama glasali ?
    Imas neki link ili je to plod tvoje lude maste, pa ces nocas da nastavis da sanjas i mastas o Marku Kraljevicu i Kosovki djevojci i o drugim srpskim ljepotama.

  24. #49
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    U predsoblju Bogova
    Posts
    2,710
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Janko23
    Prvo oni nisu drzavljani Srbije vec drzavljani Crne Gore koji zive u Srbiji! Kao sto si ti drzavljanin Crne Gore koji zivi u Skotskoj! Takodje drzavljani Crne Gore koji zive u Srbiji a takvih je 260.000 NE GLASAJU u Srbiji.
    One tvoje filozofske izjave u kojima iskazujes ko ga je kome smjestio ostavi za svoje svakodnevno bavedanje. Jadzo, ja te sad gledam kao osobu sa kojom razgovaram. Znam da nisi navikao da budes tako tretiran, ali i ti imas dusu....

    A ovo sto si gore napisao je klasicna neistina, da ne kazem kakvu grublju rijec.

    Evo ti samo zadnji primjer za izbore u Lovcencu (znas koliko je Crnogoraca tamo....) imali su listu svoju, glasali, birali i bili birani.

    Uostalom, zamisli kakva bi to bila diskriminacija da tebe slusaju - ljudi rade, placaju doprinos, poreze, sa licnim kartama u Srbiji i ne mogu da glasaju!
    Caesar`s wife must be above suspicion

  25. #50
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    54
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Cool

    Pa eto i Medojević želi dijalog pa kako mu na to uzvraćaju?

    Više je nego očigledno ko je taj ko ne želi dijalog, kome je stalo samo do mržnje, sukoba...

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •