Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 51 to 75 of 83

Thread: Sinusi

  1. #51
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,744
    Thanks Thanks Given 
    10,837
    Thanks Thanks Received 
    2,116
    Thanked in
    1,078 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by mishko_ajkula View Post
    E ovako, osjecam odgovornost da upozorim ljude da ne stavljaju svoj zivot na kocku iduci kod nadri ljekara i drugih baba i vraceva. Koliko je prica istinita ne znam, ja sam je licno cuo od dr prlje, tj njegove zene dje sam bio na pregledu. Ona nije koristila termine "upala mozga", vec strucne, cini mi se nesto tipa "imao je prirodno urodjenu komunikaciju sinusa i mozga"..ako se dobro sjecam. Cak sta vise rekla mi je i ime i prezime nastradalog covjeka.
    nemoj da se ljutiš, ali žena dr Prlje meni nije baš neki respektabilni izvor jer me je liječila, samo neka je zdravo!
    Inače, direktan konflikt interesa! Dao si njoj 30 eura i opet ćeš, jer ćeš ići, zakazivaće ti ona razne pretrage da bude sigurna da si dobro jer je njoj briga za pacijenta (čitaj da ti uzme što više para) na prvom mjestu! Da ideš kod Gorana ne bi njoj išle pare.

    Da ne bi bilo zabune Miško, ja ne bih pošla kod Gorana para nema jer ne vjerujem apsolutno u alternativnu medicinu, ja vjerujem isključivo klasičnoj i tamo se liječim, ali ovo gore što si rekao jednostavno niej realno, zato sam reagovala...a dr Prlja bi mi bila prije izbor nego Goran, iako smatram da su ona i muž vrlo vrlo alavi na pare! Iz ličnog i ne samo ličnog iskustva, nego iz iskustva par bliskih ljudi
    "
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  2. #52
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    9,740
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ja bio 3 X , svaki put bi mi bilo mnoooogo bolje, ali nikada nisam obnovio "tretman" niti se pridrzavao smjernica koje bi mi dao… tipa, nikako prozor od auta otvoren, zaboravi na motor… i sl.

    Prlja, mrlja i ostali… samo neka su zdra'o… nego, jel ti Prlja dao fiskalni
    ... to ja znam jer je mene brat u Italiju !

  3. #53
    Join Date
    May 2007
    Posts
    1,244
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Evo da podijelim i ja svoje iskustvo sa prljom. Bio sam taj jedan put kod nje, pregledala me detaljno i rekla da su mi sinusi ok, i da su svi problemi koje imam od migrene, sto je kasnije neurolog i potvrdio. Takodje je rekla da nema potrebe da vise dolazim kod nje jer mi je sve ok sto se tice uha grla i nosa.
    E sad, dal je realno ovo gore ili ne, u svakom slucaju cuo sam to od jednog doktora specijaliste, i ja joj to vjerujem. Uostalom, to nije tesko provjeriti.
    Da sam admin odje, zabranio bi svako reklamiranje nadri ljekara, jer realno, jako je opasno.

  4. #54
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,744
    Thanks Thanks Given 
    10,837
    Thanks Thanks Received 
    2,116
    Thanked in
    1,078 Posts

    Default

    nećemo vala braniti da neko napiše svoje iskustvo, ne reklamiramo ih nego ako je neko bio kod njega govori SVOJE iskustvo!
    A ti nijesi rekao svoje nego prenio od strane doktora rekla kazala...ja još ne znam da postoji doktor koji je nekome savjetovao da ide kod alternativca i nahvalio ga i realno je da se to ne dešava, ali isto tako znam da onaj što namješta kosti u Tuzi nema porodice kojoj nije barem jednoga člana "tretirao". Sve su to nadriljekari i može se desiti da pogriješe no je mene više za jad što ovi koji imaju diplome griješe i neka što griješe no posle toga se ponašaju kao da ništa nije bilo.
    Milo mi je što imaš dobro iskustvo sa Prljom, mene su odrali po svim šavovima, kao debila! Ali baš kao debila, mladoga majmuna i tako mi treba
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  5. #55
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    13,932
    Thanks Thanks Given 
    4,984
    Thanks Thanks Received 
    2,397
    Thanked in
    1,283 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by mishko_ajkula View Post
    Evo da podijelim i ja svoje iskustvo sa prljom. Bio sam taj jedan put kod nje, pregledala me detaljno i rekla da su mi sinusi ok, i da su svi problemi koje imam od migrene, sto je kasnije neurolog i potvrdio. Takodje je rekla da nema potrebe da vise dolazim kod nje jer mi je sve ok sto se tice uha grla i nosa.
    E sad, dal je realno ovo gore ili ne, u svakom slucaju cuo sam to od jednog doktora specijaliste, i ja joj to vjerujem. Uostalom, to nije tesko provjeriti.
    Da sam admin odje, zabranio bi svako reklamiranje nadri ljekara, jer realno, jako je opasno.
    Veliki si ti struchnjak kad sam nisi znao jesu li sinusi ili migrena..a i udavi brate,ne pravi nikome antireklamu prichama rekla kazala.
    ...

  6. #56
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Dark side of the Moon (81000)
    Posts
    4,803
    Thanks Thanks Given 
    1,647
    Thanks Thanks Received 
    2,039
    Thanked in
    835 Posts

    Default

    Meni Goran nije pomogao. Mojoj zeni jeste. Nikad joj se ta muka nije vratila te bez ponekad kad je hladnije malo curi nos.

    Goran mi je rekao posle drugog puta da mi je ovo alergijski i da mi ne moze pomoci. Tako da ja na Gorana zamjerke ne mogu imati.

    Sent from my GSXR1000 @ 299
    "Vidiš li: svet pun sebe grca -
    Očiju punih, prazna srca."

  7. #57
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    4,363
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Cesare, Goran ti nije mogao pomoci jer vjerovatno imas devijaciju i polipe koje se stvaraju od dugih upala,pa ti nije mogao ubrizgati onaj caj duboko do sinusa.Ako te bas puno bole jedino resenje je FES,a to je jedna nova metoda ciscenja sinusa,dakle nema rezanja sivenja ni krvarenja,ja sam to odradio prije par godina u Bg a cujem da su poceli da rade i kod nas u KBC pa se raspitaj

  8. #58
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Dark side of the Moon (81000)
    Posts
    4,803
    Thanks Thanks Given 
    1,647
    Thanks Thanks Received 
    2,039
    Thanked in
    835 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by dadopg View Post
    Cesare, Goran ti nije mogao pomoci jer vjerovatno imas devijaciju i polipe koje se stvaraju od dugih upala,pa ti nije mogao ubrizgati onaj caj duboko do sinusa.Ako te bas puno bole jedino resenje je FES,a to je jedna nova metoda ciscenja sinusa,dakle nema rezanja sivenja ni krvarenja,ja sam to odradio prije par godina u Bg a cujem da su poceli da rade i kod nas u KBC pa se raspitaj
    Hvala na obavjestenju. Znam za to i taj endoskopski zahvat ovdje radi jedan profa koji dolazi iz BG. Kazu da je to dobra stvar ali samo za inflamatorne i infekcijske sinusitise. Kao sto rekoh meni je alergijski i cini mi se da sam to rijesio uspjesno.




    Sent from my GSXR1000 @ 299
    "Vidiš li: svet pun sebe grca -
    Očiju punih, prazna srca."

  9. #59
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Earth
    Posts
    3,183
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Ima li neko savjete za problem hronicne infekcije sinusa? Kod kojeg doktora da se ide i koja metoda lijecenja da se proba?
    If anything goes wrong, Desmond Hume will be my constant

  10. #60
    Join Date
    Jan 2005
    Location
    B A R
    Posts
    645
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Black View Post
    Ima li neko savjete za problem hronicne infekcije sinusa? Kod kojeg doktora da se ide i koja metoda lijecenja da se proba?
    Trazi lika koji radi u kotlarnicu kbc-a.on to razbija sa cajevima.masu ih je spasio
    -Ba® ®uLe§-

  11. #61
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    13,932
    Thanks Thanks Given 
    4,984
    Thanks Thanks Received 
    2,397
    Thanked in
    1,283 Posts

    Default

    Dzabe ce ga sad trazit par dana jer je na operaciji ali brzo ce bit kuci.
    ...

  12. #62
    Join Date
    Sep 2020
    Posts
    2
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Prokleti sinusi

    Meni se desilo sledeće... Klima ili promaja, nzm, udarila me je izmedju obrva, to se tu zagnojilo i meni zacepilo nos i kanale. Boljelo me u predjelu jagodica, kosti vilice, kod uha sve... Bila sam na terapiji skoro 15 dana koju mi je dao dr Todorović sa sve kapima za nos. Ali sam boljitak osjetila tek poslije mjesec dana. Međutim, opet od klime je počelo to da mi se kupi, i jedva gutam i disem. S tim da me sad boli i predio ispod oka, sa lijeve strane nosa i ne znam sta da radim. Ne znam da l opet da idem kod Todorovića da mi to snimaju, jer mi se ne piju opet jake tablete koje mi razaraju zeludac ili da podjem kod Djurovica...

    Pritom, prije terapije, snimala sam sinuse u dom zdravlja, jer izabrani doktor me samo tako poslao, nema konkretnog orl strucnjaka, i rekli mi da mi je na snimku sve u redu.
    Da bi se meni bol pojacala u vilicnoj kosti i imala sam osjecaj da me bole zubi i kao da mi je u tom predjelu 300 stepeni. Mjerila temperaturu, aali nisam imala.

    Da bih otisla kod Todorovića i on mi rekao kako se na snimku jasno vidi da mi je to zagnojeno i da mi pravi problem.

    Mislim da je sad isto tako, ako ne i gore. Jer gdje se spajaju kanali nosa i grlo unutra, kao da imam loptu koju stalno gutam a nos zapusen i tezak. I evo je pocelo da me boli ispod lijevog oka, taj sinus.... A proslo je u razmaku mjesec dana od lijecenja terapijom koja je meni jako tesko pala jer je prejaka
    Last edited by JokaFioka; 14-09-20 at 05:30.

  13. #63
    Join Date
    Sep 2020
    Posts
    2
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Moji bolovi, hvala Bogu, bili su izdrzivi i cim legnem, zaspem normalno i bolovi su bili s vremena na vrijeme.

    Al me mucilo bas zato sto je bio tih i tup bilo.

    Ali u grlu kao da gutam knedlu i sam dusnik u grudima me boli i cesto me boli cijeli grudni kos.

    I vise ne znam sta da radim.

    A ovo kako je korona, niko ne lijeci, samo te setaju...
    Last edited by JokaFioka; 14-09-20 at 05:43.

  14. #64
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Dark side of the Moon (81000)
    Posts
    4,803
    Thanks Thanks Given 
    1,647
    Thanks Thanks Received 
    2,039
    Thanked in
    835 Posts

    Default Sinusi

    Quote Originally Posted by JokaFioka View Post
    Moji bolovi, hvala Bogu, bili su izdrzivi i cim legnem, zaspem normalno i bolovi su bili s vremena na vrijeme.

    Al me mucilo bas zato sto je bio tih i tup bilo.

    Ali u grlu kao da gutam knedlu i sam dusnik u grudima me boli i cesto me boli cijeli grudni kos.

    I vise ne znam sta da radim.

    A ovo kako je korona, niko ne lijeci, samo te setaju...
    Imam ti ja jedan quick fix al posle toga moras sama da nastaviš.

    Dakle, batali antibiotike i uradi sledece jer si u pravo vrijeme. Lijepo je vrijeme za vikend.

    Zoves najblizi ronilacki klub na primorju. Kazes im da nisi nikad ronila al da oces na 10m da se spustiš zbog problema sa sinusima. 25e te kosta ta ekskurzija. Oni ce ti sve objasniti da ne panicis jer ce sinusi da ti puknu pod vodom. Naucice te kako da izduvas masku jer zna da toga bude bas puno da citavu masku napuni. Ostanes koji minut tako. Kad izadjes bices ka boca.

    Sledeci korak je da odes u UMC kod krivog mosta u PG kod doktora Knezevica.On to odradi ispiranje sinusa aparatom za 5e po ispiranju. Sami aparat je glupost al da bi to sama radila treba ti netipot koji nemas al moze da posluzi bilo koji čajnik koji ima vrh uži od nosnice. Pogledaj na netu kako se to radi. U pola litre vode rastvoris veliki kasiku himalajske soli i pola male kasicice sodebikarbone. I po 25ml kroz svaku nosnicu. Tako svaki drugi dan jedno nedelju dana. Ako ti jenos bas zapušen dobro uzmi jaki Orbit ili ovo sve odradi odmah posle nekih vjezbi teretane, joge itd kada senos skroz otvori

    Nakon toga doktor ce ti reci da izmes cinabsin ili plinol koji pijes preventivno prije sezona polena i zime ako je to zapaljenski.

    I to ti je to. Ispiranja nosa onda radis jednom nedeljno a mozda i zavolis ronjenje kao ja sto sam


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Last edited by Caesar; 18-09-20 at 12:43.
    "Vidiš li: svet pun sebe grca -
    Očiju punih, prazna srca."

  15. #65
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    148
    Thanks Thanks Given 
    86
    Thanks Thanks Received 
    11
    Thanked in
    11 Posts

    Default

    Pozdrav kolege sinusaši....
    Ja sa nosem kuburim od osnovne škole čini mi se, odavno vjerujte mi... ))
    Nos mi je uglavnom začepljen što se kaže, ali ja nemam problema sa glavoboljom tj.
    nemam nikakve bolove, jednostavno nos ne funkcioniše. A kad to kažem, mislim na čulo
    mirisa/ukusa koje mi baš često nestaje. Ja imam koronu evo 30 godina....

    Ali ozbiljno, čim mi malo hladne noge ili promaja neka me uvati, nos je zapušen i čulo ukusa/mirisa nestaje.
    Onda mi se "sliva" iz jedne nozdrve u drugu, kako spavam na boku, zapušena je ona na kojem boku spavam.

    Nisam alergičan na ništa, kad sam davno ranije radio alergo test nisam reagovao na ništa,
    ni na ono na što sam trebao da reagujem.

    Ja sam se nekako navikao na život sa ovim,
    a u našoj sredini đe nemamo ni D od doktora ne znam ni gdje bih pokušao ovo da riješim...

  16. #66
    Join Date
    Jun 2016
    Posts
    1,198
    Thanks Thanks Given 
    38
    Thanks Thanks Received 
    25
    Thanked in
    14 Posts

    Default

    Da nema ko novi broj Gorana iz Lazina

    Sent from my SM-G975F using Tapatalk

  17. #67
    Join Date
    Dec 2016
    Posts
    75
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    10
    Thanked in
    8 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Pashtro.PtC View Post
    Pozdrav kolege sinusaši....
    Ja sa nosem kuburim od osnovne škole čini mi se, odavno vjerujte mi... ))
    Nos mi je uglavnom začepljen što se kaže, ali ja nemam problema sa glavoboljom tj.
    nemam nikakve bolove, jednostavno nos ne funkcioniše. A kad to kažem, mislim na čulo
    mirisa/ukusa koje mi baš često nestaje. Ja imam koronu evo 30 godina....

    Ali ozbiljno, čim mi malo hladne noge ili promaja neka me uvati, nos je zapušen i čulo ukusa/mirisa nestaje.
    Onda mi se "sliva" iz jedne nozdrve u drugu, kako spavam na boku, zapušena je ona na kojem boku spavam.

    Nisam alergičan na ništa, kad sam davno ranije radio alergo test nisam reagovao na ništa,
    ni na ono na što sam trebao da reagujem.

    Ja sam se nekako navikao na život sa ovim,
    a u našoj sredini đe nemamo ni D od doktora ne znam ni gdje bih pokušao ovo da riješim...
    Izbaci žitarice iz ishrane i rijesio si problem.

  18. #68
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    148
    Thanks Thanks Given 
    86
    Thanks Thanks Received 
    11
    Thanked in
    11 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Nolo1 View Post
    Izbaci žitarice iz ishrane i rijesio si problem.
    Nisam ih ni ubacio vala...
    Slabo ja to trošim, skoro nimalo...
    Ujutro za doručak možda ponekad, ali baš rijetko....

  19. #69
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    8,146
    Thanks Thanks Given 
    1,125
    Thanks Thanks Received 
    580
    Thanked in
    339 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Pashtro.PtC View Post
    Nisam ih ni ubacio vala...
    Slabo ja to trošim, skoro nimalo...
    Ujutro za doručak možda ponekad, ali baš rijetko....
    Nije mislio na pahuljice

  20. #70
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    148
    Thanks Thanks Given 
    86
    Thanks Thanks Received 
    11
    Thanked in
    11 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ^^0LIvEr_QuEeN^^ View Post
    Nije mislio na pahuljice
    Odakle znaš?
    Znam što su žitarice, slabo ih "trošim", ja sam mesožder , pored mesa i mlijecne proizvode konzumiram dosta (sir, jogurt, svakodnevno).

    A od žitarica, ujutro uz šolju jogurta PONEKAD 2 kašike ovsenih pahuljica, hleb sam sveo na jedno parče uz ručak.

    Da su ovi problemi sa sinusima zbog parčeta hleba, teško rekao bih....

  21. #71
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    497
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Pashtro.PtC View Post
    Pozdrav kolege sinusaši....
    Ja sa nosem kuburim od osnovne škole čini mi se, odavno vjerujte mi... ))
    Nos mi je uglavnom začepljen što se kaže, ali ja nemam problema sa glavoboljom tj.
    nemam nikakve bolove, jednostavno nos ne funkcioniše. A kad to kažem, mislim na čulo
    mirisa/ukusa koje mi baš često nestaje. Ja imam koronu evo 30 godina....

    Ali ozbiljno, čim mi malo hladne noge ili promaja neka me uvati, nos je zapušen i čulo ukusa/mirisa nestaje.
    Onda mi se "sliva" iz jedne nozdrve u drugu, kako spavam na boku, zapušena je ona na kojem boku spavam.

    Nisam alergičan na ništa, kad sam davno ranije radio alergo test nisam reagovao na ništa,
    ni na ono na što sam trebao da reagujem.

    Ja sam se nekako navikao na život sa ovim,
    a u našoj sredini đe nemamo ni D od doktora ne znam ni gdje bih pokušao ovo da riješim...
    Istu stvar sam imao. Isao kod nasih doktora pametnija... nista...

    Na kraju kad sam posao na magnetnu glave - invertovani papilom u nosu. Operacija, i sad sam samo tako prodisao....
    Last edited by User Name; 18-02-21 at 22:45.
    while True:
    suplje, prazno = prazno, suplje

  22. The Following User Says Thank You to User Name For This Useful Post:


  23. #72
    Join Date
    Dec 2016
    Posts
    75
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    10
    Thanked in
    8 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Pashtro.PtC View Post
    Odakle znaš?
    Znam što su žitarice, slabo ih "trošim", ja sam mesožder , pored mesa i mlijecne proizvode konzumiram dosta (sir, jogurt, svakodnevno).

    A od žitarica, ujutro uz šolju jogurta PONEKAD 2 kašike ovsenih pahuljica, hleb sam sveo na jedno parče uz ručak.

    Da su ovi problemi sa sinusima zbog parčeta hleba, teško rekao bih....
    Popijes li koje pivo uz rucak?

    Odredjena hrana ti pravi problem, organizam stvara sluz,/sline kako bi izbacio to iz sebe, sto ti pravi veliki problem. Vremenom naviknes na to kao nesto normalno, zacepljen nos..
    Ne vidim svrhu ciscenja raznim metodama i ronjenjem kako je pisano na ovoj temi, jer ce se problem vracati, i vi ce te se vracati ronjenju. Zaustavljati prirodni proces organizma tim putem je veoma lose.

  24. The Following User Says Thank You to Nolo1 For This Useful Post:


  25. #73
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    9,408
    Thanks Thanks Given 
    1,602
    Thanks Thanks Received 
    1,704
    Thanked in
    1,022 Posts

    Default

    I ja takodje imam problema sa sinusima. Ako uvece ne stavim kapi,desava se da ne mogu zaspati. Prije par godina trebao sam da se operisem kod dr Todorovica na Ct,i sticajem nekih okolnosti nisam i ostavio to tako. Supruga mi zvonca redovno zbog toga,dok nije vidjela kako je sestra prosla tj bacila pare. Iz Cg ima godinu imo posla na VMA ,platila blizu hiljadu operaciju + avionske karte dva tri puta do Bg ,da joj se sinusi vratili opet kao da se nije ni operisala. Nije htjela nidje u Cg,jer dobila info da je najbolje u Bg na Vma. Takodje,poznanik kod Dr na Ct operisao isto,vratilo se posle kratkog vremena.
    Za sada sa kim sam god pricao da je posle operacije super god/dvije/tri zavisi od osobe do osobe i onda se opet vrati

    Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk

  26. The Following User Says Thank You to miovrag For This Useful Post:


  27. #74
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    148
    Thanks Thanks Given 
    86
    Thanks Thanks Received 
    11
    Thanked in
    11 Posts

    Default

    Hvala vam svima na javljanju!
    Lakše čovjeku samo kad zna da nije jedini koji ima problem...



    Quote Originally Posted by User Name View Post
    Istu stvar sam imao. Isao kod nasih doktora pametnija... nista...

    Na kraju kad sam posao na magnetnu glave - invertovani papilom u nosu. Operacija, i sad sam samo tako prodisao....
    Eto, svaka čast. I sad sve ok? Gdje si se operisao?
    A da li ti se gubilo čulo ukusa/mirisa ili samo zapušen nos/sline?



    Quote Originally Posted by Nolo1 View Post
    Popijes li koje pivo uz rucak?

    Odredjena hrana ti pravi problem, organizam stvara sluz,/sline kako bi izbacio to iz sebe, sto ti pravi veliki problem. Vremenom naviknes na to kao nesto normalno, zacepljen nos..
    Ne vidim svrhu ciscenja raznim metodama i ronjenjem kako je pisano na ovoj temi, jer ce se problem vracati, i vi ce te se vracati ronjenju. Zaustavljati prirodni proces organizma tim putem je veoma lose.
    Pivo, daa, vrlo često
    "Trošim" alkohol dosta često, nisam alkoholicar, ali pivo uz ručak ili rakija/dvije dnevno, dosta često.

    Ne vidim ni ja svrhu "čišćenja" kad bi se to brzo vratilo.
    Ali ima jedna druga stvar, zadnja 2-3 mjeseca nos mi je skoro pa 100% "prohodan" i slina NEMA. A ono što sam počeo da radim je da noge (stopala) maksimalno držim toplim, čak i spavam sa čarapama, pa i po 2 para čarapa, da mi noge budu baš tople.

    I sline su skoro potpuno nestale, nos prohodan, ali miris i ukus mi nije prisutan non stop.
    Prisutan je češće nego ranije, ali isto nije non stop.




    Quote Originally Posted by miovrag View Post
    I ja takodje imam problema sa sinusima. Ako uvece ne stavim kapi,desava se da ne mogu zaspati. Prije par godina trebao sam da se operisem kod dr Todorovica na Ct,i sticajem nekih okolnosti nisam i ostavio to tako. Supruga mi zvonca redovno zbog toga,dok nije vidjela kako je sestra prosla tj bacila pare. Iz Cg ima godinu imo posla na VMA ,platila blizu hiljadu operaciju + avionske karte dva tri puta do Bg ,da joj se sinusi vratili opet kao da se nije ni operisala. Nije htjela nidje u Cg,jer dobila info da je najbolje u Bg na Vma. Takodje,poznanik kod Dr na Ct operisao isto,vratilo se posle kratkog vremena.
    Za sada sa kim sam god pricao da je posle operacije super god/dvije/tri zavisi od osobe do osobe i onda se opet vrati

    Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
    Eto, to je to, zašto sam se ja jednostavno navikao na ovo stanje i nisam ni pokušao da ga riješim, jer sam imao mišljenje da bi liječenje kod nas bilo uzaludno, i jeste tako vjerovatno.

    I ja sam na kapima bio vrlo često, mada umjereno naravno, da se ne stvori zavisnost sluzokože.

    Ali kažem, zadnja 2-3 mjeseca, od kako utopljavam noge, sline su nestala i nos je prohodan, ali čulo mirisa/ukusa još nije prisutno često.

  28. #75
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    148
    Thanks Thanks Given 
    86
    Thanks Thanks Received 
    11
    Thanked in
    11 Posts

    Default

    A još jedna stvar, baš da vidim dal je neko imao istu/sličnu stvar.

    Ranije, dok bi mi nos bio zacepljen (bez slina, samo zapušen) i nemam čulo ukusa, zatvorim prstom jednu nozdrvu i lagano "istiskujem" vazduh na drugu nozdrvu ("probijam" začepljenje, kao da hoću da "istresem" nos, ali lagano), u tim momentima mi se čulo ukusa JAVLJA, i čim prestanem da "duvam" na tu nozdrvu, čulo ukusa PONOVO NESTAJE.

    To radim dok jedem, pa zato momentalno osjetim dal imam/nemam čulo ukusa. A nema slina, nego nos jednostavno "zapušen".

    Da li je neko ovo iskusio?



    P. S.
    Ovo je u situaciji kad se žena namuči oko nekog jela, pa sa nestrpljenjem pita "kakvo je jelo, jel ukusno?", a ja kao papir da jedem, NIŠTA....

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •