Page 1 of 22 1234511 ... LastLast
Results 1 to 25 of 534

Thread: Da vratimo stari sjaj? :)

  1. #1
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Crna Gora
    Posts
    1,682
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Da vratimo stari sjaj? :)

    Interesuje me kako vi vidite rjesenje situacije u Cetinju? Tj. sto mislite da bi trebalo preduzeti da Ct pocne funkcionisati kako treba.. odnosno sto bi na Cetinje trebalo i sto bi moglo da se radi? Da li mislite da je izgradnja fabrika (Kosute, Oboda) na Ct bio dobar potez? I da bi Ct trebalo da bude 'industrijski' grad? Ili ste od onih koji misle da bi Cetinje bilo divan univerzitetski grad? Razvoj turizma na Ct.. Sto fali? (Osim para )

    Pod pretpostavkom da nam neko da pare i da nas pusti da odradimo to. Sto bismo cinjeli?

    Sto, kako, dje? Ajmo malo razmisljanja na ovaj pomet
    I am patiently waiting here
    to see which of us survives
    when all of this collides
    with reality..

  2. #2
    Join Date
    Nov 2004
    Posts
    144
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Sto se tice resenja za Cetinje, ne vidim neku perspektivu, a sto se tice izgradnje fabrika 50-tih i 60-tih godina mislim da je to bio najveci promasaj za Cetinje. Da je neko tada mislio dobro za Cetinje trebao je da umjesto fabrika, napravi visoke, vise skole,... tako da napravi od Cetinja kulturni centar a ne ono sto je nazalost danas. Neko je sistematski unistavao grad koji ima veliku istoriju i koji je nekada bio no.1 u Crnoj Gori pa i sire.

  3. #3
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Crna Gora
    Posts
    1,682
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Arrow

    Vjerujem (ili mozda samo zelim da vjerujem?) da dok god ima ljudi u jednom gradu, ima i nade za taj grad.
    I am patiently waiting here
    to see which of us survives
    when all of this collides
    with reality..

  4. #4
    Join Date
    Nov 2004
    Posts
    144
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by independent girl
    Vjerujem (ili mozda samo zelim da vjerujem?) da dok god ima ljudi u jednom gradu, ima i nade za taj grad.
    Slozio bih se sa ovom tvojom konstatacijom, nisam ni ja pesimista, nego samo objektivno gledam na stvari. Zelje su jedno a stvarnost drugo.

  5. #5
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Crna Gora
    Posts
    1,682
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Arrow

    Znamo svi kakva je situacija i na Ct i u zemlji. Ali sam htjela da ovdje govorimo upravo o zeljama i idejama. Znaci pod pretpostavkom da su ispunjeni potrebni uslovi, tj. da imamo jaku volju da uradimo nesto, vlast i novac.
    (Ne mislim da bi trebalo da pricamo da bi bilo dobro otvorit' Diznilend na CT , nego nesto malo realnije.. )

    No, ocigledno da je tema previse teska za ljetnji period.
    I am patiently waiting here
    to see which of us survives
    when all of this collides
    with reality..

  6. #6
    Join Date
    Nov 2004
    Posts
    144
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by independent girl
    No, ocigledno da je tema previse teska za ljetnji period.
    Suvise teska! :-)

  7. #7
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Crna Gora
    Posts
    1,682
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Arrow

    Dobro, cekamo prvi snijeg..

    Hvala ti na odgovorima.
    Pozdrav
    I am patiently waiting here
    to see which of us survives
    when all of this collides
    with reality..

  8. #8
    Join Date
    Nov 2004
    Posts
    144
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Nema na cemu. Bilo mi je zadovoljstvo. Pozdrav. :smile:

  9. #9
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    U predsoblju Bogova
    Posts
    2,710
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default .......................!

    Bogami, ovi sto me poznaju nece se iznenadit sto odgovaram na post. Uz drage mi ljude, mastanje je jedino sto me i ovih dana odvukuje iz okova svakodnevice. A Cetinje, grad koji volim najvise na svijetu, je nepresusan izvor inspiracije kad se to tice ideja. Mislim da ce ovo da bude prvi moj post u smislu : "Sto bi bilo, kad bi bilo...". Ako dragi mi prijatelj, g.metuzalem , procita tekst tacno ce me kudit sto opet lebdim na onom carobnom cilimu mladalacke euforije! Prastajte sto ce ovo bit jedan neobicno dug post.

    Mogao bih poceti pricom o tome kako industrijalizaciju Cetinja smatram najvecom greskom koja je napravljena u novijoj istoriji Crne Gore i pricu o tome staviti u dva segmenta : lokalni i nacionalni - ali necu. Mogao bih i da izasramotim sve one koji u prethodnih 50 godina podjose iz Cetinja, vracavsi mu fukarlukom - ali necu ni to. Da pricam pred svijetom kako je Cetinje jedan usnuli grad, kako je dobio nadimak "Grozni" za vrijeme Sava Parace i kako je zbog slobodarskoga duha i antiratnog raspolozenja postao najizolovanija celija "najljepseg zatvora na svijetu" - ali necu vala, ne pa ne! Sto bih cinio?! E ako znam okle da pocnem ne maka` se! :-?

    Dakle :

    Uz neizbjezan osmjeh, pocinjem ovo razmisljanje unaprijed nadajuci se da mi autorka nece zamjerit na opsirnosti, a i ako zamjeri vodim je na pice da je oraspolozim!

    1. : S obzirom da je prije nedjelju dana ulozeno oko 150.000 $ u poboljsanje vodovodne mreze, prva stvar koju bih uradio bila bi konacno rjesenje tog problema. Najsavremenije pumpe, pokrivanje duga Vodovoda prema Elektroprivredi i pokrivanje duga stanovnista prema Vodovodu uz ugradnju novih vodomjera u domacinstva.

    2. : Gasenje "Oboda" i iskoriscavanje njegovih postojecih kapaciteta u jednu kvalitetniju svrhu. Na pr: Kako je upravna zgrada (vec 8 godina) u fazi rekonstrukcije za predsjednicku rezidenciju, mislim da je smijesno da je okruzuju rusevine i stambene zgrade. Postojece hale "donjeg" Oboda mogle bi biti odlicno rjesenje za moderan tv-studio, hale za snimanje filmova, sjediste Glumacke-Producentske-Rezijske akademije i stambenog prostora za gostujuce profesore i goste, te mjesto "malog" pozorista/studija koji bi bio dostupan samo studentima i otvaran za javnost po njihovoj zelji i eventualno za neke lutkarske predstave. Ali SAMO za probe jer pretpremijere, premijere i predstave igraju se u potpuno restauriranom Zetskom domu.

    3. : Uredjenje Plavog dvorca za "stan" Bogorodice Filermose i unapredjenje vjerskog turizma. To bi za sobom povuklo i kompletnu restauraciju parkova koji okruzuju Plavi dvorac i hotel "Grand", te kompletno zatvaranje za saobracaj Njegoseve ulice.

    4. : Uredjenje gradskog stadiona i uredjenje pomocnog terena za fudbal. Pokrivanje poligona malih sportova i izgradnja nove "rukometne" dvorane, sa svim pratecim kapacitetima (parking, poslovni prostor, bazen, teretane...). Rusenje kasarne i izgradnja modernog hotela koji bi sluzio za smjestaj : a) igraca koji nijesu Cetinjani, a nastupaju za cetinjske sportske klubove, b) gostujucih ekipa, sluzbenih lica, c) smjestaj ekipa koje u Cetinje dolaze na pripreme. Po zavrsetku radova imali bi : Pokriveni stadion, pomocni teren sa gledalistem, dvije dvorane (postojeca i nova) i ovaj objekat.

    5. : Konacno rjesenje problema odvoda atmosferskih i otpadnih voda.

    6. : Podsticanje/pomoc malih proizvodjaca zdrave hrane. U to se podrazumijeva odrzavanje sopstvenog stocnog i zivinarskog fonda, OBAVEZNA kontrola kvaliteta i jedinstvena ponuda trzistu,sa proracunatim kolicinama, pri emu bi poseban status imali Njegusi, zbog prirodne, tradicionalne i trzisne pozicije.

    7. : Poboljsanje puteva prema Skadarskom jezeru / Rijeci Crnojevica, Virpazaru, Dodosima i prema Katunskoj nahiji. Zavrsenje puta prema Niksicu (zapocetog pocetkom devedesetih)...


    HUUH! Ne zamjerite ako se nastavi... ;-)

    p.s. Ovo su sve prilicno laicka razmisljanja, pa ako naidjete na neke kontradiktornosti sa strucnog aspekta ne zamjerite. Pozdrav!
    Caesar`s wife must be above suspicion

  10. #10
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    PG
    Posts
    3,728
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    THMS, za ovo imas pice x 2
    ~ ~ ~ Agnosco veteris vestigia flammae.
    Ožiljkom jednim obogaćen. ~ ~ ~

  11. #11
    Join Date
    Nov 2004
    Posts
    144
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Thomas_O_Malley
    Bogami,...
    ...Pozdrav!
    Gospodin "metuzalem" te nece kuditi, i gospodin "metuzalem" je samo 5 godina stariji od tebe. Ideje koje si iznio su za pohvalu, ali ti izgleda nisi shvatio sustinu onoga sto sam ja napisao. Mislim da sam dovoljno bio koncizan i da si dovoljno pametan da shvatis ono sto sam rekao u par recenica. Valjda ti nije potreban tumac. Takvu mladalacku euforiju kroz koju ti izgleda tek sad prolazis ja sam prosao dok sam bio tinejdzer. Leti ti i dalje na carobnom cilimu, samo nemoj previsoko jer "ko visoko leti..."

    I jos nesto, i ja zivim na Cetinje i nista ga manje ne volim od tebe, nego da se ne ponavljam, ja ga gledam ocima onakvim kakvim stvarno jeste a ne onakvim kakvim bi zelio da bude. Pozdrav, i sve najbolje.

  12. #12
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    U predsoblju Bogova
    Posts
    2,710
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default .....................!

    Maximus, ja razumijem da je vruce zato bih ti predlozio da se opustis malo.

    1. Nemoj me "upoznavati" sa metuzalemom. Tu cast i zadovoljstvo sam imao u prvom licu, a sama moja sloboda da ga pomenem u svojem postu je izraz iskrenog prijateljstva.

    2. Odgovor nijesam ostavio radi tebe, niti radi bilo koga poimenice nego cisto prenio neka svoja razmisljanja, jasno se ogradjujuci od karaktera posta.

    3. Let na cilimu je samo pokusaj poetike u razmisljanju, pa ako ti je zaparao usi, sjeti se da ti je nekoliko puta u postu napomenuto da slicne stvari prenebregnes - da se ne $ekiras na ovu vrucincinu.

    4. Ko vise voli Cetinje - uz to sto je slicna prica dosadna lici mi na onu raspravu "sto je starije kokoska ili jaje".

    I da ne ispane da se pravdam, jer ne vidim ama ni jedan jedini razlog :

    Quote Originally Posted by independent gipl
    Pod pretpostavkom da nam neko da pare i da nas pusti da odradimo to. Sto bismo cinjeli?

    Sto, kako, dje? Ajmo malo razmisljanja na ovaj pomet
    Tako da je i tema pogodjena.
    Caesar`s wife must be above suspicion

  13. #13
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Nakako mi je naslov pomalo tmuran jer Cetinje nije izgubilo nijedan dio toga starog sjaja vec u tom nizu bisera nadodao jos mnoge. Jedini gubitnici smo mi kojima su neke druge vrijednosti postale znacajne ili sjedimo pa sakama u glavu "nista se ne moze..." Thomasov osvrt je divan iz vise razloga. Jedan sto pokazuje da bar neko na Ct zna sta bi trebalo, ima ideju, viziju.... a to je vec pola posla uradjenoga, a drugi sto vjeruje da se moze.
    Thomasa za gradonacelnika- nema druge

  14. #14
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Crna Gora
    Posts
    1,682
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Arrow

    Thomase, autorka ce zamjeriti ukoliko se ne nastavi

    Svaka cast! Predlozi su odlicni!

    Razmisljam kako bi neki stranac reagovao kad bi procitao ovo 'ugradnja novih vodomjera'.. Ali nama je to prijeko potrebno Jos bih ja organizovala predavanja u cilju edukacije stanovnistva na temu rasipanja toliko dragocjene vode! Gledam mile mi i drage komsije kako svaku noc po dvije ure zalivaju dvije zardinjere nekakvog ruznog cvijeca.. i 'kolica' peru detaljno, sto cesce.. A poslije 10 ura se tusiramo iz boce Moze im se.. ne placaju je. Ma, kakva edukacija.. udarila bih ja po novcaniku

    Ovo u vezi sa donjim Obodom je super! Nikad nijesam na taj nacin razmisljala o tom prostoru..

    Vec vidim organizaciju Cetinjskog Filmskog Festivala

    Jos bih 'samo' Niksicanima 'ukrala' fakultete.. logicnije je da budu smjesteni kod nas. (Sorry Niksicani, vama bih izgradila neku fabriku :P) To bi pratila izgradnja zgrada za fakultete i domova.. negdje mozda na prostoru gornjeg Oboda?

    Nova autobuska stanica.. Bolja povezanost sa ostatkom Crne Gore.. i svijeta (Poslije 19h iz Podgorice do Cetinja cete stici.. ukoliko budete imali srece da vas neko pusti da stojite u nekom kombiju citav put ili mozda cak i sjednete, ako bude manje putnika za primorje. A u slucaju da nemate srece, moracete odloziti svoje putovanje za.. sjutra! )

    Koliko paznje posveceno sportu.. Ccc

    Da li na Cetinju postoji prodavnica suvenira?

    ps Zasto imam utisak da je Maximus recenicu upucenu G. Metuzalemu shvatio kao da je upucena njemu samom? Pogresno shvaceno..

    Kakogod, momci, opustite se. Ovo je jedna zabavna a mozda i poucna tema. Samo lagano
    I am patiently waiting here
    to see which of us survives
    when all of this collides
    with reality..

  15. #15
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    U predsoblju Bogova
    Posts
    2,710
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default ..................!

    Quote Originally Posted by independent girl
    Kakogod, momci, opustite se. Ovo je jedna zabavna a mozda i poucna tema. Samo lagano
    U tom smislu sam i odgovorio na post. Leteci cilimi, pare kojih nema, zelje koje ce jos dugo to ostati... = bajka

    Hari, mnogo mi je! Imamo na celu drzave jednoga koji je na funkciji odradio chak i pripravnicki pa vidimo dje nas je doveo. Fala na povjerenju, svakako! hahahahahaah

    p.s. tek sad vidjeh ovu Aninu opasku da je Maximus mislio da je pominjanje g. metuzalema namijenjeno njemu. Maximus, g. metuzalem je dugogodisnji forumas, moj dragi prijatelj koji me je jednom prilikom, sa apsolutnim pravom, opomenuo na moje razmisljanje o koncertima kao nacinu zadovoljavanja "potrebe za desavanjima" (kako bi ovo tek stranicma objasnili, majko moja....). U tom smislu sam ga i pomenuo. Pozdrav.
    Last edited by Thomas_O_Malley; 03-08-05 at 17:12.
    Caesar`s wife must be above suspicion

  16. #16
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Brlja
    Posts
    6,509
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by independent girl
    Jos bih 'samo' Niksicanima 'ukrala' fakultete.. logicnije je da budu smjesteni kod nas. (Sorry Niksicani, vama bih izgradila neku fabriku :P) To bi pratila izgradnja zgrada za fakultete i domova.. negdje mozda na prostoru gornjeg Oboda?
    aha, samo preko mene mrtve ne diraj mi niksic inace ce biti svasta
    Kako Vaša bolest ?

  17. #17
    Join Date
    Nov 2004
    Posts
    144
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Pa danas i nije nesto vruce, a ko se ovdje sjekira to bas i ne znam ali i nije bitno jer ne razmjenjujemo misljenja da bi se neko sjekirao. Sto se tice metuzalema sorry, mislio sam da je to meni upuceno, a na ovo "sto je starije kokoska ili jaje" tu si pogrijesio, nisam jedan od takvih.
    Quote Originally Posted by Thomas_O_Malley
    Let na cilimu je samo pokusaj poetike u razmisljanju, pa ako ti je zaparao usi, sjeti se da ti je nekoliko puta u postu napomenuto da slicne stvari prenebregnes - da se ne $ekiras na ovu vrucincinu.
    Ovo me je bas nasmijalo , pa evo i odgovor na isto:
    Treba zivjeti u stvarnosti a ne bjezati od nje na cilimu maste.



    U svakom slucaju pozdrav svima. :smile:
    Last edited by Maximus; 03-08-05 at 21:48.

  18. #18
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Crna Gora
    Posts
    1,682
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Arrow

    Quote Originally Posted by milicaaaaaaa
    aha, samo preko mene mrtve ne diraj mi niksic inace ce biti svasta
    Samo opusteno.
    Smatram da je ono sto sam rekla trebalo uraditi prije mnogo mnogo godina. Jednostavno po nekakvoj logici bi npr. fakultet za istoriju trebalo da bude smjesten u istorijskom centru jedne drzave, zar ne? Doduse mozda ne bih sve fakultete izmjestila (da mi moze bit') ali neke bih. To sto govorim ne govorim zbog nekakve mrznje prema Niksicu ili sam neobjektivna zbog ljubavi prema Cetinju. Prvo, Niksic i ne poznajem bas previse niti imam bilo kakve veze sa tim gradom. A ne bih mogla da mrzim grad koji se nalazi u najljepsoj zemlji na svijetu. Jednostavno mislim da sam u pravu po ovom pitanju. A ti ako imas neke argumente protiv (osim toga sto mnogo volis Niksic, sto i nije argument) molim te, 'podijeli' ih sa nama.
    I am patiently waiting here
    to see which of us survives
    when all of this collides
    with reality..

  19. #19
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    U predsoblju Bogova
    Posts
    2,710
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default ..................!

    Quote Originally Posted by Maximus
    A na ovo "sto je starije kokoska ili jaje" tu si pogrijesio, nisam jedan od takvih. U svakom slucaju pozdrav svima. :smile:
    Oca mu Bog ubio, nijesam ni rekao da si ti licno takav, u krajnjem ni ne znamo se da bi mogao ja bilo sto pricat - nego obicno/uobicajeno odgovor tipa "...a ne volim Cetinje manje..." proizvede kontraefekat i besmislenu raspravu u kojoj je smislenost nedostizna.

    Ja bi volio da CG-forumi imaju vise posjetilaca koji imaju kapaciteta da izjave :

    Quote Originally Posted by Maximus
    ...ne razmjenjujemo misljenja da bi se neko sjekirao.
    Pozdrav!

    p.s. independent girl , pusti milicuuuuuuuuuuu! Ona ce se svakako udat u CT pa ce joj svejedno bit dje su fakulteti, samo kad je srce dje treba!
    Caesar`s wife must be above suspicion

  20. #20
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Crna Gora
    Posts
    1,682
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Arrow

    (Meni je izuzetno drago da ce se Milica udati na Cetinje. Ali cu zamoliti tebe, i ostale, da se ne zenite/udajete/muwate/startujete itd itd na ovom topicu. Please.. Nemojte me sto pogresno shvatit', nemam ja nista protiv toga, Cetinje je oduvijek bilo grad ljubavi. Nego na ovom podforumu ima mnogo topica na kojima se moze i to raditi (tj. na kojima se jedino o tome i prica), pa, ne morate i na ovom. OK?

    ps. Neka su vam sa srecom te zenidbe, udaje i tako to )
    I am patiently waiting here
    to see which of us survives
    when all of this collides
    with reality..

  21. #21
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    U predsoblju Bogova
    Posts
    2,710
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default ...................!

    Quote Originally Posted by independent girl
    (Meni je izuzetno drago da ce se Milica udati na Cetinje. Ali cu zamoliti tebe, i ostale, da se ne zenite/udajete/muwate/startujete itd itd na ovom topicu. Please.. Nemojte me sto pogresno shvatit', nemam ja nista protiv toga, Cetinje je oduvijek bilo grad ljubavi. Nego na ovom podforumu ima mnogo topica na kojima se moze i to raditi (tj. na kojima se jedino o tome i prica), pa, ne morate i na ovom. OK?

    ps. Neka su vam sa srecom te zenidbe, udaje i tako to )
    Kako mi ga spushti, a?!

    :yipiiii:
    Caesar`s wife must be above suspicion

  22. #22
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Crna Gora
    Posts
    1,682
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Arrow



    Ne, samo sam te lijepo zamolila.
    I am patiently waiting here
    to see which of us survives
    when all of this collides
    with reality..

  23. #23
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Brlja
    Posts
    6,509
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by independent girl
    Samo opusteno.
    Smatram da je ono sto sam rekla trebalo uraditi prije mnogo mnogo godina. Jednostavno po nekakvoj logici bi npr. fakultet za istoriju trebalo da bude smjesten u istorijskom centru jedne drzave, zar ne? Doduse mozda ne bih sve fakultete izmjestila (da mi moze bit') ali neke bih. To sto govorim ne govorim zbog nekakve mrznje prema Niksicu ili sam neobjektivna zbog ljubavi prema Cetinju. Prvo, Niksic i ne poznajem bas previse niti imam bilo kakve veze sa tim gradom. A ne bih mogla da mrzim grad koji se nalazi u najljepsoj zemlji na svijetu. Jednostavno mislim da sam u pravu po ovom pitanju. A ti ako imas neke argumente protiv (osim toga sto mnogo volis Niksic, sto i nije argument) molim te, 'podijeli' ih sa nama.
    pa znas kako na filzofskom fakultetu u niksicu ne postoji odsjek za istoriju vec za istoriju i geografiju zajedno. sto znaci, ako i imate kao sto nemate ekskluzivno pravo na istoriju, nemate na geografiju
    druga stvar, kazes da je Cetinje istorisjki centar sto je malo proizvoljna konstatacija jer logicno, svi gradovi su bili i jesu istorisjki centri pa i niksic. to sto je cetinje prijestonica, to je druga stvar. zato imate akademiju umjetnosti
    treca stvar, broj stanovnika opstine niksic po poslednjem popisu iznosi 90000 sto je brojka koja jasno upucuje na mnogoljudnost (za nase krajeve) i u vezi s tim logicno je da fakulteti budu skoncentrisaniji ovdje nego u cetinju koje ima nekih 20 hiljada ako se ne varam.

    p.s. ne brini ti ja se malko salim doduse ne u potpunosti
    Kako Vaša bolest ?

  24. #24
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Stvarno ne treba o udajama, a sto se tice fakulteta to ce Milica donijeti u miraz

  25. #25
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Crna Gora
    Posts
    1,682
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Arrow

    Milice, nadam se da si ovo pisala 'na brzinu' ne misleci mnogo o tome sto pises. Ili mozda u afektu, ipak se radi o tvom gradu. Kakogod, procitaj to ipak jos koji put.
    Ne zelim to komentarisati, zaista.

    Da se vratimo temi..
    I am patiently waiting here
    to see which of us survives
    when all of this collides
    with reality..

Page 1 of 22 1234511 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Sjaj carskog dvorca zamijenio za ratnu bolnicu
    By G R A D in forum Istorija
    Replies: 1
    Last Post: 13-12-07, 18:19
  2. Koliko su Crnogorci stari...
    By gos1 in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 16
    Last Post: 02-05-05, 21:59
  3. Sjaj u travi
    By Connect in forum Film
    Replies: 9
    Last Post: 08-08-04, 19:09
  4. Uh evo i glupi stari od mene
    By SHORTY in forum #montecafe
    Replies: 3
    Last Post: 03-07-04, 12:47
  5. Novi forum, stari topic
    By zitiste in forum Sex i erotika
    Replies: 73
    Last Post: 29-06-04, 10:40

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •