Page 5 of 13 FirstFirst 123456789 ... LastLast
Results 101 to 125 of 317

Thread: grawe

  1. #101
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    450
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by tigrovo_oko View Post
    Ono što je meni nejasno kod ovog subjekta jeste kako to da im ovlašćeni organi daju dozvolu za rad? Zbog čega i kamataše ne izjednače sa njima?

    Shvatam da je ugovor po pristupu, sa određenim uslovima koje oćeš nećeš da prihvatiš, ali me živo zanima na koji način bi sud cijenio činjenicu da po njima uplatite 3 premije i ukoliko želite raskid ugovora imate pravo na smanjenu sumu novca ili na stanje zaleđenosti do godinu dana ili da raskinete ugovor a pare ostanu njima?

    Gdje je tu klauzula jednakosti davanja između strana? Savjesnost i poštenje? Dužnost saradnje? Zabrana zloupotrebe prava? Zabrana stvaranja i iskorišćavanja monopolskog položaja? Načelo jednake vrijednosti davanja? Zabrana prouzrokovanja štete? Dužna pažnja? Primjena dobrih poslovnih običaja? Ona načela sa početka ZOO... Puj pike ne važi?

    Voljela bih da mi to pojasni neko, kako zapravo jedan sasvim „običan“ ugovor ne može da se raskine osim po štetu za osiguranika? I to nije mala šteta već povrat jedva polovine od ukupnog iznosa uplaćenih premija ili ostavljanje sve tri premije kod njih?

    Kako ih onda ne okvalifikovati kao prevarantsku organizaciju?

    S obzirom na nesrazmjernost strana u davanju zar to onda nisu ništavi pravni poslovi? S obzirom na oštećenu ugovornu stranu koja je iz neznanja ili zbog nepovoljnog i teškog materijalnog stanja, lakomislenosti i neiskustva potpisala takav ugovor što je za posljedicu imalo da druga ugovorna strana ostvari nerealnu dobit i što je dovelo do grubog nesrazmjera prestacija, zar to isto nije jedan od uslova da bi navedeni ugovor sa osiguravajućom kućom bio proglašen za zelenaški?
    Jesi li čitala postove na temama o osiguranju? Tamo je dosta o ovome objašnjeno.

  2. #102
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    6,176
    Thanks Thanks Given 
    257
    Thanks Thanks Received 
    1,161
    Thanked in
    564 Posts

    Default

    Trenutno imam pik na Grawe pa sam zato ovdje postavila pitanje.
    Čitala sam i tamo šta ste ranije pisali no nisam zadovoljna odgovorima.

    Konkretno me ni ne zanima priča o osiguranju, zanima me rasprava o tome da li je navedeni ugovor odnosno polisa ništavan ugovor, s obzirom na to da je po ZOO dio o ugovoru o osiguranju fino ispisan i sa tim dijelom polisa je u skladu (mada je po meni u jednom dijelu nedorečeno), a sa druge strane opet gledajući opšta načela ZOO navedeni ugovor nije u skladu sa njima.

    Istražujući i sudsku praksu, vidjeh da nešto posebno nije rađeno na tom polju tj. iste nema, pa mi nešto tu „smrdi“ i prosto mi smeta da Država ne štiti svoje građane u tom pravcu. I to nije samo slučaj sa osiguranjima, nema sudske prakse ni za nesavjestan rad Elektroprivrede, nepovoljne kredita po Bankama itd, no nije to tema ovdje...

    Čisto me zanima mišljenje kako drugi gledaju na te stvari... ipak je vrijeme da se pokrene inicijativa da se u ovoj Državi i Građani osjećaju sigurno u pravnom prometu a ne samo državna uprava i preduzetnici. Neko mora biti žrtveno jagnje a neko dželat, ali naravno civilizovano - preko institucija.

    Tako da ako si mislio da nastupaš u onom pravcu u kome si na onoj temi... molim te, suzdrži se.

  3. #103
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    450
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by tigrovo_oko View Post
    Trenutno imam pik na Grawe pa sam zato ovdje postavila pitanje.
    Čitala sam i tamo šta ste ranije pisali no nisam zadovoljna odgovorima.

    Konkretno me ni ne zanima priča o osiguranju, zanima me rasprava o tome da li je navedeni ugovor odnosno polisa ništavan ugovor, s obzirom na to da je po ZOO dio o ugovoru o osiguranju fino ispisan i sa tim dijelom polisa je u skladu (mada je po meni u jednom dijelu nedorečeno), a sa druge strane opet gledajući opšta načela ZOO navedeni ugovor nije u skladu sa njima.

    Istražujući i sudsku praksu, vidjeh da nešto posebno nije rađeno na tom polju tj. iste nema, pa mi nešto tu „smrdi“ i prosto mi smeta da Država ne štiti svoje građane u tom pravcu. I to nije samo slučaj sa osiguranjima, nema sudske prakse ni za nesavjestan rad Elektroprivrede, nepovoljne kredita po Bankama itd, no nije to tema ovdje...

    Čisto me zanima mišljenje kako drugi gledaju na te stvari... ipak je vrijeme da se pokrene inicijativa da se u ovoj Državi i Građani osjećaju sigurno u pravnom prometu a ne samo državna uprava i preduzetnici. Neko mora biti žrtveno jagnje a neko dželat, ali naravno civilizovano - preko institucija.

    Tako da ako si mislio da nastupaš u onom pravcu u kome si na onoj temi... molim te, suzdrži se.
    Pošto ti se nije svidjelo moje pisanje, imala si priliku da baš o ovom pitanju nešto čuješ juče u TV emisiji "Moja polisa", jer je tema emisije bila nemogućnost daljih uplata klijenata i eventualni raskid ugovora. Mada, sa druge strane, kako/zašto bi pratila tu emisiju kad kažeš da te ne zanima priča o osiguranju... nego samo pravni aspekt validnosti ugovora. A ti si po struci...? ...I to bi trebalo da znači...?
    Pošto bi tebi jedino odgovaralo da napišem da si u pravu u vezi ovog pitanja, umjesto mog odgovora samo da ti napomenem par stvari...
    To što kažeš da baš ovdje postavljaš pitanje jer imaš pik na Grawe, nema nikakve veze, jer sve što važi kod Grawe-a u Crnoj Gori važi i kod Grawe-a u Austriji, a važi i kod ostalih osiguravajućih kuća - i to ne samo u Crnoj Gori, nego svuda u svijetu... i to poodavno. A kad si se zapitala kako to da ovakvim subjektima ovlašćeni organi daju dozvole za rad, da li je polisa ništavan ugovor i rekla da ti tu nešto "smrdi" jer u praksi nema akcija i pokazatelja za ove tvoje tvrdnje, da li si se zapitala da li je još kome padalo na pamet to pitanje od vremena nastanka osiguravajućih kuća i da li je još neko nešto pokretao po tom pitanju... i da li je "uspio" da se utvrdi ovo što ti kažeš?

    Ja sam htio fino da te uputim na ranije postove, gdje sam konkretno objašnjavao pomenuta pitanja, a ti, iako kažeš da te "zanima mišljenje kako drugi gledaju na te stvari", ipak pokazuješ da te ne zanima objašnjenje onih koji drugačije misle od tebe. I zato, s obzirom da si mi na kraju posta poručila da se suzdržim od mog daljeg pokušaja odgovora na tvoje pitanje ukoliko bih se držao iste argumentacije kao ranije - vrlo rado ću ti ispuniti želju.

  4. #104
    Join Date
    Feb 2012
    Posts
    213
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by tigrovo_oko View Post
    Trenutno imam pik na Grawe pa sam zato ovdje postavila pitanje.
    Čitala sam i tamo šta ste ranije pisali no nisam zadovoljna odgovorima.

    Konkretno me ni ne zanima priča o osiguranju, zanima me rasprava o tome da li je navedeni ugovor odnosno polisa ništavan ugovor, s obzirom na to da je po ZOO dio o ugovoru o osiguranju fino ispisan i sa tim dijelom polisa je u skladu (mada je po meni u jednom dijelu nedorečeno), a sa druge strane opet gledajući opšta načela ZOO navedeni ugovor nije u skladu sa njima.

    Istražujući i sudsku praksu, vidjeh da nešto posebno nije rađeno na tom polju tj. iste nema, pa mi nešto tu „smrdi“ i prosto mi smeta da Država ne štiti svoje građane u tom pravcu. I to nije samo slučaj sa osiguranjima, nema sudske prakse ni za nesavjestan rad Elektroprivrede, nepovoljne kredita po Bankama itd, no nije to tema ovdje...

    Čisto me zanima mišljenje kako drugi gledaju na te stvari... ipak je vrijeme da se pokrene inicijativa da se u ovoj Državi i Građani osjećaju sigurno u pravnom prometu a ne samo državna uprava i preduzetnici. Neko mora biti žrtveno jagnje a neko dželat, ali naravno civilizovano - preko institucija.

    Tako da ako si mislio da nastupaš u onom pravcu u kome si na onoj temi... molim te, suzdrži se.
    О томе се управо овде говори

  5. #105
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Bokesko Carstvo
    Posts
    13,704
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    refreš no što....

  6. #106
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    450
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by jokac View Post
    refreš no što....
    Zbog čega?

  7. #107
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Mne
    Posts
    8,837
    Thanks Thanks Given 
    27
    Thanks Thanks Received 
    44
    Thanked in
    19 Posts

    Default

    Meni je najjace od svega da se neko obavezuje na 30 i nesto godina da mu svakog mjeseca uzimaju pare.. Ljudi ja ne znam sto ce sjutra bit samnom a ne za 30 i vise godina alo!
    ,,Iza svega ovoga stoji vesto smisljena strategija kako izmanipulisati sto vise ljudi kroz kratak rok prodavajuci obicne bankarske kredite u kojima placas rate i ne dobijes nista 30god''

    Dva dana traje obuka ,sa specijalno obucenim predavacima,kroz ispiranje mozga i sve sa ciljem obucavanja sto vise kandidata koji ce proci obuku nauceni samo kako privuci sto vise osiguranika i po mogucnosti novih ljudi koje ce ukljuciti u lanac prodaje.Tu se nude razne mogucnosti napredovanja,fantasticne zarade,resavanje zivotnog statusa i novcana sigurnost za ceo zivot.Pa se onda u velikom stilu nagradjuju najbolji,sa nekakvim satovima,torbama,i mizernim novcanim nagradama.Sve to nekom sa strane lici na dno pakla,na vecu grupu zaludjenih i manju grupu koja itekako zna sta radi
    To su ono na vrhu piramide koji su na vreme poceli imaju razgranatu mreze,svakom polisom uvecavaju dobit ,dobro zive i u cilju im je da se piramoda siri jer time se oni dize i ceo sistem funkcijonise sve dok se ne zasiti (vidjeti semu na dnu) kada vise nema novih investitora (da placaju postojecu shemu)

    Evo malo matematicki piramidalnih shemi po kojoj se skupljaju agenti osiguranja:
    Krug Broj Sudionika
    0 1 1 Ulazite u posao...
    1 5 6 Vaši regruti"
    2 25 36 ... i njihovi regruti (samo tjedan dana poslije!)
    3 125 216 Dobro ide...
    4 625 1296 Koji skok!
    5 3125 7776 Kraj drugog tjedna!"
    6 15625 46656 Već nas je toliko"!
    7 78125 279936 Sigurno se pridružio i poneko izvan Hrvatske
    8 390625 1679616 ... A tek je kraj trećeg tjedna.
    9 1953125 10077696 Koliko ono stanovnika ima Hrvatska"
    10 9765625 60466176 Koji profit!
    11 48828125 362797056 Samo da se ne zainteresira i Interpol!
    12 244140625 2176782336 Zar su i u Kini svi priključeni na Internet"
    13 1220703125 13060694016 Koliko nas ono ima na Zemlji"
    14 6103515625 78364164096 Sjajno da su se i Marsovci uključili!
    Dakle, potrebno je svega 12-14 krugova (iteracija) kako bi bilo obuhvaćeno cijelo stanovništvo Zemlje, uključujući i novorođenčad. Nije stoga čudno da su piramidalne sheme zabranjene u većini zemalja svijeta.

    U piramidalnoj semi, oni koji su na dnu seme su svi na gubitku, jer oni nemaju koristan proizvod na prodaju, vec je njihov jedini nacin da ne izgube novac taj da nadju saradnike za nivo ispod njih, a nazalost vise nema resursa (citaj ,,ljudi''), jer su, do tada, svi ljudi vec u nekim nivoima.

    Pozdravlja vas google.
    17 Al-Isra, 37:
    Ne hodi po zemlji nadmeno, jer zemlju ne možeš probiti ni brda u visinu dostići.

  8. #108
    Join Date
    Feb 2013
    Posts
    61
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Archi View Post
    Ljudi ja ne znam sto ce sjutra bit samnom a ne za 30 i vise godina alo!
    Baš zbog toga sam ja uzeo polisu. I zbog jednog i zbog drugog.

  9. #109
    Join Date
    Feb 2012
    Posts
    213
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Archi View Post
    Meni je najjace od svega da se neko obavezuje na 30 i nesto godina da mu svakog mjeseca uzimaju pare.. Ljudi ja ne znam sto ce sjutra bit samnom a ne za 30 i vise godina alo!
    ,,Iza svega ovoga stoji vesto smisljena strategija kako izmanipulisati sto vise ljudi kroz kratak rok prodavajuci obicne bankarske kredite u kojima placas rate i ne dobijes nista 30god''

    Dva dana traje obuka ,sa specijalno obucenim predavacima,kroz ispiranje mozga i sve sa ciljem obucavanja sto vise kandidata koji ce proci obuku nauceni samo kako privuci sto vise osiguranika i po mogucnosti novih ljudi koje ce ukljuciti u lanac prodaje.Tu se nude razne mogucnosti napredovanja,fantasticne zarade,resavanje zivotnog statusa i novcana sigurnost za ceo zivot.Pa se onda u velikom stilu nagradjuju najbolji,sa nekakvim satovima,torbama,i mizernim novcanim nagradama.Sve to nekom sa strane lici na dno pakla,na vecu grupu zaludjenih i manju grupu koja itekako zna sta radi
    To su ono na vrhu piramide koji su na vreme poceli imaju razgranatu mreze,svakom polisom uvecavaju dobit ,dobro zive i u cilju im je da se piramoda siri jer time se oni dize i ceo sistem funkcijonise sve dok se ne zasiti (vidjeti semu na dnu) kada vise nema novih investitora (da placaju postojecu shemu)

    Evo malo matematicki piramidalnih shemi po kojoj se skupljaju agenti osiguranja:
    Krug Broj Sudionika
    0 1 1 Ulazite u posao...
    1 5 6 Vaši regruti"
    2 25 36 ... i njihovi regruti (samo tjedan dana poslije!)
    3 125 216 Dobro ide...
    4 625 1296 Koji skok!
    5 3125 7776 Kraj drugog tjedna!"
    6 15625 46656 Već nas je toliko"!
    7 78125 279936 Sigurno se pridružio i poneko izvan Hrvatske
    8 390625 1679616 ... A tek je kraj trećeg tjedna.
    9 1953125 10077696 Koliko ono stanovnika ima Hrvatska"
    10 9765625 60466176 Koji profit!
    11 48828125 362797056 Samo da se ne zainteresira i Interpol!
    12 244140625 2176782336 Zar su i u Kini svi priključeni na Internet"
    13 1220703125 13060694016 Koliko nas ono ima na Zemlji"
    14 6103515625 78364164096 Sjajno da su se i Marsovci uključili!
    Dakle, potrebno je svega 12-14 krugova (iteracija) kako bi bilo obuhvaćeno cijelo stanovništvo Zemlje, uključujući i novorođenčad. Nije stoga čudno da su piramidalne sheme zabranjene u većini zemalja svijeta.

    U piramidalnoj semi, oni koji su na dnu seme su svi na gubitku, jer oni nemaju koristan proizvod na prodaju, vec je njihov jedini nacin da ne izgube novac taj da nadju saradnike za nivo ispod njih, a nazalost vise nema resursa (citaj ,,ljudi''), jer su, do tada, svi ljudi vec u nekim nivoima.

    Pozdravlja vas google.
    To je tačno i važi za većinu lanaca prodaje šerpi , lonaca, tajm šeringa, Kirbi i kojekakve magle a nažalost i Životnog osiguranja preko agencija kao što je i VWP!

    E sad zašto osiguravajuće kuće koriste ove smuti - prospi agencije , heh o tome pišem posvuda, da se ne ponavljam ..
    Last edited by Gojko Rodić; 28-05-13 at 12:48.

  10. #110
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    450
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Archi View Post
    ,,Iza svega ovoga stoji vesto smisljena strategija kako izmanipulisati sto vise ljudi kroz kratak rok prodavajuci obicne bankarske kredite u kojima placas rate i ne dobijes nista 30god''

    Dva dana traje obuka ,sa specijalno obucenim predavacima,kroz ispiranje mozga i sve sa ciljem obucavanja sto vise kandidata koji ce proci obuku nauceni samo kako privuci sto vise osiguranika i po mogucnosti novih ljudi koje ce ukljuciti u lanac prodaje.Tu se nude razne mogucnosti napredovanja,fantasticne zarade,resavanje zivotnog statusa i novcana sigurnost za ceo zivot.Pa se onda u velikom stilu nagradjuju najbolji,sa nekakvim satovima,torbama,i mizernim novcanim nagradama.Sve to nekom sa strane lici na dno pakla,na vecu grupu zaludjenih i manju grupu koja itekako zna sta radi
    To su ono na vrhu piramide koji su na vreme poceli imaju razgranatu mreze,svakom polisom uvecavaju dobit ,dobro zive i u cilju im je da se piramoda siri jer time se oni dize i ceo sistem funkcijonise sve dok se ne zasiti (vidjeti semu na dnu) kada vise nema novih investitora (da placaju postojecu shemu)

    Evo malo matematicki piramidalnih shemi po kojoj se skupljaju agenti osiguranja:
    Krug Broj Sudionika
    0 1 1 Ulazite u posao...
    1 5 6 Vaši regruti"
    2 25 36 ... i njihovi regruti (samo tjedan dana poslije!)
    3 125 216 Dobro ide...
    4 625 1296 Koji skok!
    5 3125 7776 Kraj drugog tjedna!"
    6 15625 46656 Već nas je toliko"!
    7 78125 279936 Sigurno se pridružio i poneko izvan Hrvatske
    8 390625 1679616 ... A tek je kraj trećeg tjedna.
    9 1953125 10077696 Koliko ono stanovnika ima Hrvatska"
    10 9765625 60466176 Koji profit!
    11 48828125 362797056 Samo da se ne zainteresira i Interpol!
    12 244140625 2176782336 Zar su i u Kini svi priključeni na Internet"
    13 1220703125 13060694016 Koliko nas ono ima na Zemlji"
    14 6103515625 78364164096 Sjajno da su se i Marsovci uključili!
    Dakle, potrebno je svega 12-14 krugova (iteracija) kako bi bilo obuhvaćeno cijelo stanovništvo Zemlje, uključujući i novorođenčad. Nije stoga čudno da su piramidalne sheme zabranjene u većini zemalja svijeta.

    U piramidalnoj semi, oni koji su na dnu seme su svi na gubitku, jer oni nemaju koristan proizvod na prodaju, vec je njihov jedini nacin da ne izgube novac taj da nadju saradnike za nivo ispod njih, a nazalost vise nema resursa (citaj ,,ljudi''), jer su, do tada, svi ljudi vec u nekim nivoima.

    Pozdravlja vas google.
    Što je poenta tvog prenošenja ovog zabavnog teksta? Da objasniš ljudima o čemu se radi u osiguranju? Ti znaš da je sve to tako kako tu piše?

  11. #111
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Mne
    Posts
    8,837
    Thanks Thanks Given 
    27
    Thanks Thanks Received 
    44
    Thanked in
    19 Posts

    Default

    Da, znam jer sam dobio ponudu da budem agent osiguranja.
    Mozes li mi objasnit samo jednu stvar.. Covjek koji je glavni u Cg za safe life, 13,14godina je u tom poslu, za to vrijeme ima oko 12 polisa cini mi se, ostalo je sve sirio agente. Zasto se njemu vise isplati da angazuje agente nego da sam prodaje polise? Zato sto ti dodatno uvlacis prijatelje/rodbinu. Za 14godina da ima 12 polisa, pa dje tu logika. Zasto se stvaraju piramidalne seme objasni ti meni savjetnice?
    17 Al-Isra, 37:
    Ne hodi po zemlji nadmeno, jer zemlju ne možeš probiti ni brda u visinu dostići.

  12. #112
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    40,016
    Thanks Thanks Given 
    3,952
    Thanks Thanks Received 
    6,512
    Thanked in
    3,105 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Archi View Post
    Da, znam jer sam dobio ponudu da budem agent osiguranja.
    Mozes li mi objasnit samo jednu stvar.. Covjek koji je glavni u Cg za safe life, 13,14godina je u tom poslu, za to vrijeme ima oko 12 polisa cini mi se, ostalo je sve sirio agente. Zasto se njemu vise isplati da angazuje agente nego da sam prodaje polise? Zato sto ti dodatno uvlacis prijatelje/rodbinu. Za 14godina da ima 12 polisa, pa dje tu logika. Zasto se stvaraju piramidalne seme objasni ti meni savjetnice?
    da bi ti digao sve cetiri u vis i zaradjivao od svoje piramidice. da bi tebi piramidica skupljala bodove i da bi dosao u direktorsku poziciju.
    nothing comes from violence and nothing ever could

  13. #113
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Bokesko Carstvo
    Posts
    13,704
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by savjetnik u osiguranju View Post
    Zbog čega?
    zbog osiguranja:highly_amused:

  14. #114
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    450
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Archi View Post
    Da, znam jer sam dobio ponudu da budem agent osiguranja.
    Mozes li mi objasnit samo jednu stvar.. Covjek koji je glavni u Cg za safe life, 13,14godina je u tom poslu, za to vrijeme ima oko 12 polisa cini mi se, ostalo je sve sirio agente. Zasto se njemu vise isplati da angazuje agente nego da sam prodaje polise? Zato sto ti dodatno uvlacis prijatelje/rodbinu. Za 14godina da ima 12 polisa, pa dje tu logika. Zasto se stvaraju piramidalne seme objasni ti meni savjetnice?
    I dalje ne razumijem u čemu je tvoj problem u svemu ovome. Dobio si ponudu da radiš i nijesi je htio... i što sad? A na usput da nam staviš do znanja da to što ti je ponuđeno da radiš znači i da znaš sve živo o tome?

    Objasniću ti to što pitaš, nego mi je žao što ti nijesi u stanju da meni objasniš neke stvari. Prvo, ne znam ti mnogo o Safe Life (tj. o agenciji Safe Invest, koja nudi Grawe-ov program Safe Life), niti me zanima, jer sam ja dio WVP agencije. Safe Life je zastupnik Grawe-a, a WVP je posrednička agencija koja ne radi u ime i za račun osiguravajućih kuća (i može za klijente da posreduje u sklapanju ugovora sa 7 osiguravajućih kuća, među kojima je i Grawe). To su dva različita sistema i ne bih sad o Safe Investu. A što se tiče učinka glavnog čovjeka u Safe Investu, pojma nemam koliko je on lično sklopio polisa i ima li veze s vezom taj broj koji pominješ, ali čak i da je baš 12 opet ne vidim u čemu je tvoj problem i što je to uopšte bitno za krajnjeg klijenta, korisnika polise. Kad čovjek osnuje neku firmu, valjda nije nenormalno da angažuje ljude, a ne da (samo) on obavlja posao? Ti kad nešto kupuješ, ili kad se nešto tebi prezentuje, ti priznaješ samo ako ti glavna osoba u firmi to ponudi (naravno, pod uslovom da ti položi račune da je svakodnevno i puno prodavao te proizvode)?

    A postavio si baš pravo pitanje: zašto se nekome više isplati da ima više ljudi angažovanih u poslu, nego da ih ima manje ili da radi sam... pa si još u to umijesio i neizbježne piramide. Da si pravi forumaš, a uz to i ne daj bože ljubitelj čitanja teme osiguranja, pažljivo čitajući sve postove na datim temama primjetio bi komentare/odgovore povodom pitanja "piramida". Pa bi shvatio da, ako ćeš prodaju osiguranja ljutito da posmatraš kao prevarantsku piramidu, trebalo bi onda i prodaju svega na ovom svijetu na isti način da posmatraš, tj. da okarakterišeš kao piramidalnu prodaju. ...Ali ti to ne vidiš, niti te to zanima, niti ti smeta, kada svakodnevno kupuješ druge stvari. I mala ispravka (ali vrlo bitna), rečena puno puta do sada: nije u pitanju piramidalna prodaja, nego mrežna. Piramidalna prodaja je krivično djelo i zakonom je zabranjena. Ali ja znam da ova priča ništa ne pomaže, nego će biti još milion ponavljanja ovakvih optužbi od strane poznavalaca svega i svačega - ne mislim samo na ovom forumu, nego inače među narodom diljem brda i dolina.

    A kako i zašto se osiguranje prodaje i mrežnim načinom prodaje? Priča vjerovatno počinje ovako... Bile jednom jedne osiguravajuće kuće (postoje i dalje). I prodavale su polise. A onda uvidješe, zbog širenja posla, da je efikasnije da angažuju saradnike i agencije, čime će se lakše pokriti/opslužiti široko tržište (s obzirom da su svi ljudi, u svim mjestima diljem brda i dolina, potencijalni klijenti - i stari i mladi i zdravi i bolesni i obrazovani i neobrazovani i muško i žensko i vjernici i ateisti i Štajerci i Bavarci i Lombardijci i Tirolci i građani i seljaci i zaposljeni i nezaposljeni i crnci i bijelci i Interovci i Milanisti... ama baš svi). I onda osiguravajuće kuće rekoše: kao što svako na svijetu, za prodaju svih vrsta proizvoda, dobija neku proviziju (veleprodaja odobri maloprodaji, diler svom poddileru i slično), tako ćemo i mi našim direktnim agentima/agencijama i posredničkim agencijama da isplaćujemo ugovoreni iznos provizije po sklopljenim ugovorima, kao nagradu/naknadu po učinku (a klijent će preko agenata i agencija i dalje dobijati iste tarife/uslove kao da dođe da sklopi ugovor direktno u našim kancelarijama, jer su u pitanju fiksni programi i osigurane sume fiksno/jednoznačno određene po konkretnim tarifama). Daćemo im proviziju, jer ne možemo očekivati da će neke agencije za nas raditi džabe, tj. da će nuditi/prodavati naše polise bez naknade. Ali dobro, ne mari da im dajemo proviziju, već kad nam sklapaju nove ugovore, tj. donose/povećavaju posao, a tu proviziju ćemo im isplaćivati iz svojih sredstava, jer je inače ne možemo dati od klijentove uplate, jer nema od čega (s obzirom da sa prvom klijentovom uplatom mi moramo da izdvajamo u razne zakonom propisane rezerve/fondove, kao i za reosiguranje polise na dvostruku i trostruku osiguranu sumu), a sve to klijenta u principu neće ni interesovati/tangirati, jer to nema veze sa njim i sa programima koji mu se nude. Dakle, na račun agencije ćemo po svakom sklopljenom ugovoru obračunati i jednom mjesečno uplatiti zbirnu proviziju (s obzirom da sa agencijom sklapamo ugovor o saradnji), a kako će agencija tim novcem interno raspolagati to je njena stvar i to je regulisano njenim aktima i njenim ugovorima sa agentima, a to klijenta u principu neće ni interesovati/tangirati.
    ...A onda agencije, u okviru zakonom dozvoljenih mjera, odrediše kako je najbolje/najefikasnije da interno organizuju strukturu prodaje i nagrađivanja, imajući u vidu sve specifičnosti posla i ponude... i naravno da sistem bude što efikasniji, a ne neefikasniji. I odlučiše da nikome ne uskrate mogućnost da se angažuje/uključi, da svakome omoguće kontinuiranu obuku i da nema privilegija nego da svako ima jednake šanse za uspjeh. Pa ko hoće može, a ko neće ne mora.
    ...I onda se pojavi Archi i njemu slični, kojima to smeta i koji kažu nešto kao "ne može to tako, to je prevara, ne treba uzimati polise".
    Ko te tjera da je uzimaš? Ne moraš. Neko uzima polisu, neko ne. Je li tebi problem što neki (mnogi) ljudi hoće da imaju polisu? I to, zamisli, milioni i milioni ljudi širom svijeta (gdje se osiguranje nudi/prodaje na isti način kao i kod nas).
    Last edited by savjetnik u osiguranju; 29-05-13 at 09:46.

  15. #115
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    450
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by goozica View Post
    da bi ti digao sve cetiri u vis i zaradjivao od svoje piramidice. da bi tebi piramidica skupljala bodove i da bi dosao u direktorsku poziciju.
    Pa kad je tako, ajde onda ti počni time da se baviš, pa digni sve četiri u vis, pa ćeš da vidiš kako će ti se piramidica razvijati i oćeš li doći u direktorsku poziciju.

    Da ne bude zabune, ne radi se o nekom direktorovanju, nego je to samo naziv pozicije za nivoe od šestog pa na dalje. Mogli su je nazvati i astronautska pozicija, potpuno nebitno. Ulaskom u šesti nivo karijere dotadašnja lična struktura saradnika dobija poseban naziv (direkcija) i biva joj dodijeljen identifikacioni broj - administrativno-organizacioni razlozi su u pitanju. Stvari koje apsolutno ništa klijenta ne treba da zanimaju.
    A taj koji je došao u direktorsku poziciju znači da je sposoban i vrijedan, pa je zato i uspio i došao tu gdje jeste. I to bez protekcija, poznanstava i privilegija, nego čisto na osnovu konkretnih i kvantifikovanih rezultata. Ali izgleda da je to grijeh, tako dostići određenu poziciju. A izgleda da je i pokvareno to što postoje različite pozicije u sistemu agencije, nego bi valjda svi trebali da budu u istom nivou, bez obzira na učinak/realizaciju tokom minulog rada, a pri tome naravno nema veze to što je u bilo kojim firmama i institucijama sasvim normalno (i neophodno) da postoje različite pozicije u vertikalnoj hijerarhiji kadrova.

    ...Sve u svemu, bespotrebno i uzaludno zabadanje nosa tamo gdje mu nije mjesto. Ali, očigledno ima (mnogo) onih koji su željni Šerlokholmske zanimacije i uživaju u otkrivanju zavjera i prevara i spašavanju naroda od skretanja na pogrešan put posjedovanja polisa (ali im nikako ne uspijeva evo već stotinama godina da iskorijene gubavo osiguranje). A pri tom ih boli levo uvo ima li veze s vezom to o čemu oni pričaju.

    Oćeš da ti ja ispričam jednu konkretnu životnu priču, umjesto ovih tvojih zabavljačkih priča.
    Mom poznaniku je prije nekoliko godina nuđena polisa. Čovjek nije htio (nebitni su sada razlozi, da li zbog straha junačkoga da se radi o prevari i da neće nikad dinara dobiti, ili što je mislio da mu polisa ne treba). U međuvremenu mu se neke lične, porodične i finansijske okolnosti promijene. A onda malo drugačije sagleda situaciju i obrati se meni sa željom da ponovo razmotri opciju uzimanja polise (prvi put mu je neko drugi nudio, a nije ni bilo pravog/detaljnog razgovora). Onda se mi nađemo, razgovaramo u vezi toga, ja mu objasnim sve što treba i on odluči da hoće polisu (i naravno, krivo mu što nije ranije započeo svoje štedno osiguranje), ali se ispostavi da više ne može da dobije polisu, zbog nekih zdravstvenih okolnosti koje su nastale u međuvremenu. Nastavak priče nema potrebe da navodim, a samo ti mogu dodati da je prije razgovora samnom od nekoliko osoba "savjetovan" (od kojih se nijedna ne bavi osiguranjem) da je glupo imati polisu. Među tim osobama bila je i jedna koja je uredno godinama uplaćivala (a to čini i dan danas) priličnu sumu novca za svoju polisu! A bilo je i osoba koje o osiguranju znaju koliko i moja pokojna čukunbaba. Čisto sumnjam da je bilo koja od tih osoba, kada je govorila mom poznaniku da ne uzima polisu, vodila računa o njegovom životu i njegovim interesima, ili da su namjeravali da mu oni daju pare kad mu budu trebale.

  16. #116
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Mne
    Posts
    8,837
    Thanks Thanks Given 
    27
    Thanks Thanks Received 
    44
    Thanked in
    19 Posts

    Default

    Kako imas toliko energije za kucanje? .
    Jos jedno pitanje jednostavno.. Ako mi odgovoris to je dokaz da se ne radi o piramidi.
    Ako sam ja vrijedan kao sto kazes, i sposoban, zasto ja nikad ne mogu da "prestignem" svog "nadredjenog" nego ce on uvijek biti u poziciji iznad mene? Nije li to klasicna piramida?
    17 Al-Isra, 37:
    Ne hodi po zemlji nadmeno, jer zemlju ne možeš probiti ni brda u visinu dostići.

  17. #117
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    450
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Archi View Post
    Kako imas toliko energije za kucanje? .
    Jos jedno pitanje jednostavno.. Ako mi odgovoris to je dokaz da se ne radi o piramidi.
    Ako sam ja vrijedan kao sto kazes, i sposoban, zasto ja nikad ne mogu da "prestignem" svog "nadredjenog" nego ce on uvijek biti u poziciji iznad mene? Nije li to klasicna piramida?
    Eh Archi, moraću da te razočaram (mada nisam ushićen zbog toga, jer ovo ne doživljavam kao da mi je legao kec na desetku). I bolje tako, milije mi je što ću ja tebe razočarati, nego da bude da sam ja dio piramide. Vjerovatno si očekivao da si u pravu?

    Vidiš Archi, ja sam angažovan kroz agenciju za posredovanje u osiguranju, zvanu WVP. I samo ti o njoj mogu pričati, jer me ne zanima kako drugi učesnici na tržištu osiguranja unutar sebe funkcionišu. Agencija ima sjedište u Austriji i uspješno radi od 1985. u mnogim zemljama Evrope - i u svim tim zemljama funkcioniše na potpuno isti način. A sad ono što te najviše zanima: "nadređenom" nije zabetonirano da ga njegov saradnik ne može nikad prestići (za razliku od tebe za prestizanje nijesam upotrijebio znake navoda, jer se radi o stvarnoj mogućnosti prestizanja u hijerarhiji, tj. u nivoima karijere u WVP-u). WVP nije osmišljen kao sistem neradnika kojima saradnička struktura može/treba da gradi karijeru. Lagano saradnik može da "zaobiđe" svog mentora u hijerarhiji, tačno se zna kad i kako, "otkači" se od njega i od tada mentor nema nikakve koristi od učinka svog pulena kojem je ponudio posao i uključio ga u sve to. A čak i bez/prije ispunjavanja konkretnih uslova za "zaobilaženje", može se desiti da se saradnik "otkači" od svog mentora, uz zahtjev vrhu firme, sa adekvatnim obrazloženjem. I jedan i drugi slučaj su se dešavali moj dobri Archi.

    Je li ok Archi? A što ćemo sa tvojim ranijim postom/postovima? Ima li sad potrebe da odgovaram na sve nebuloze koje su tamo navedene (ovo nije ništa lično protiv tebe, nego protiv onoga što tamo piše ...i posebno protiv načina na koji ljudi formiraju takva mišljenja).
    I što je najgore od svega (neka ih postovi, to su samo slova na ekranu), što ćeš sa svojim (pogrešnim?) stavovima o osiguranju? Ako tebi to ne smeta ne smeta ni meni - što bih se ja više brinuo o tvom interesu, što ti nemaš polisu (vjerovatno na osnovu predrasuda i loše/nedovoljne informisanosti), od tebe samog?

    Edit: e, da, Archi, kako ti imaš toliko energije za vjerovanje u pogrešno i iznošenje takvih stavova?
    Last edited by savjetnik u osiguranju; 29-05-13 at 20:27.

  18. #118
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Mne
    Posts
    8,837
    Thanks Thanks Given 
    27
    Thanks Thanks Received 
    44
    Thanked in
    19 Posts

    Default

    Smijem li iznijeti svoj stav? Neka svako vjeruje u sta hoce, ja tih 20e mjesecno vise volim da ulozim u trgovinu itd nego da se osiguravam. Ovako ako mi se sto desi da smo zdravo desilo se, idemo dalje. Kad sam osiguran ocekivacu neku povrat od osiguranja za nezgodu ili sta vec, pa osiguranje nadje milion razloga da mi to sto me sleduje ne da (lako je naci razloge) i onda dodatna nerviranja i cuda.
    Zasto sam naveo trgovinu, jer ocigledno mnogi osiguranici ocekuju od osiguranja neku dobit, da uplacuje po 20e npr 30godina, to je 7200e, pa onda osiguranje obecava da moze da uzme veci iznos od toga sto je ulozio (kao da je to neki depozit). Ko zeli stvarno da se osigura (za ne daj Boze) stavljace tih 20e nedje sa strane pa ako ga zadesi neka nezgoda imace za lijecenje itd.
    Da osiguranje posluje po ovom principu kao npr za automobile (koje je opet izuzetno tesko naplatiti ako se nesto desi na putu) ti dajes novac i to je to, nema nikakvog povrata niti dobitka niti icega, Jednostavno dajes to radi neke sigurnosti (ali da ti to bude zagarantovano da ces sigurno biti isplacen u slucaju nezgode) pitam te koliki bi broj osiguranika tada bio? Sigurno puno manji nego sto ih imate. Dakle na kraju svi ocekuju dobit od osiguranja, kao da je to neki depozit.

    Poenta moje price je, ti si firma koja daje osiguranje. Ja uplacujem po 20e, npr uplacivao sam godinu dana i sad mi se nesto desi i isplatite me npr 1000e, vi ste u gubitku sto se mene tice. Naravno ima i drugih kojima se nece nista desiti u tom periodu pa ce firma poslovati u dobitku (ali isto tako snosi RIZIK da ako se vise ljudi desi nesto pa da moraju vise da isplate nego sto su dobili, poslovala bi u gubitku). I to je neka logika kojom ja gledam na osiguranje, a ne kao na neku banku kojoj cu da dajem 20e 30godina i da nakon toga ocekujem povrat novca sa dobitkom koje osiguranje obecava.
    Zato mi sve to lici na maglu, da ce to trajat dok ima novih priliva para i posle ce se jednog dana raspasti gdje ce na zalost mnogi ostati bez svog novca.

    Ja iznosim neka svoja razmisljanja ovako gledajuci na sve to sa strane.. Nisam toliko pristrasan ni za ni protiv osiguranja, ali eto moj licni stav je da taj novac moze da se investira na puno bolje nacine (ukoliko neko trazi dobit) a ukoliko trazi stvarno osiguranje neka uplacuje to kao garanciju za slucaj nesrece, ali da taj novac ne ocekuje da mu se vrati jer jednostavno osiguravajuca firma snosi RIZIK da za tog klijenta ima dobit ili gubitak (u zavisnosti uplacenih rata i ako mu se nesto desi).

    Eto ovo su moji poslednji atomi na ovoj temi i iskljucujem se iz dalje rasprave
    17 Al-Isra, 37:
    Ne hodi po zemlji nadmeno, jer zemlju ne možeš probiti ni brda u visinu dostići.

  19. #119
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    450
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Archi View Post
    Neka svako vjeruje u sta hoce.
    Upravo tako Archi. Kao što neko vjeruje u priče o babarogama, vukodlacima, drakulama, jednorozima, a neko ne. Ti si napravio svoj izbor i nema što dalje tu da se priča.
    Ti prvo kažeš da je to magla rabota i piramida, pa ti ja generalno kažem da je smiješna tvoja priča, pa ti kažeš da ti je kao dokaz da to nije piramida potrebno (i dovoljno) opovrgavanje tvog stava kroz odgovor na tvoje konkretno pitanje, pa mi postaviš to pitanje i tražiš da ti odgovorim, pa ti ja konkretno odgovorim i opovrgnem tvoju tvrdnju... pa ti sad opet o piramidi (koja će se raspasti i ostaviti ljude bez novca). Genijalno!

    Quote Originally Posted by Archi View Post
    Ja iznosim neka svoja razmisljanja ovako gledajuci na sve to sa strane..
    Valja čuti svačije lično mišljenje. Slobodno ga iznosi, što da ne, već kad su to tvoja mišljenja, u kojima nema NIMALO prenošenja tuđih mišljenja, jer je naročito poželjno kad se čuju mišljenja koja nisu formirana na osnovu nečijih mišljenja o nečijim mišljenjima o nečijim doživljajima.

    Quote Originally Posted by Archi View Post
    Nisam toliko pristrasan ni za ni protiv osiguranja.
    Ok je to, kad je tebi objektivnost na prvom mjestu. I činjenice dakako. Jedino me malo zbunjuje kad pročitam gomilu netačnih navoda.

    Quote Originally Posted by Archi View Post
    Eto ovo su moji poslednji atomi na ovoj temi i iskljucujem se iz dalje rasprave
    Svaka čast na trudu do posljednjeg atoma.

  20. #120
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Bokesko Carstvo
    Posts
    13,704
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    refreš i jopet.

  21. #121
    Join Date
    Jul 2011
    Posts
    5,809
    Thanks Thanks Given 
    195
    Thanks Thanks Received 
    460
    Thanked in
    242 Posts

    Default

    Zato savjetniku ne fali atoma energije da nas masira odje sa pricom zvanom: svi ste u zabludi mi smo divni, ti sto smo ih zajebali sami su krivi
    Majstor si savjetnice priznajem, podji u dps imas ministarsko mjesto odma kunem ti se.

  22. #122
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Bokesko Carstvo
    Posts
    13,704
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kupus View Post
    Zato savjetniku ne fali atoma energije da nas masira odje sa pricom zvanom: svi ste u zabludi mi smo divni, ti sto smo ih zajebali sami su krivi
    Majstor si savjetnice priznajem, podji u dps imas ministarsko mjesto odma kunem ti se.
    možda i jes neki iz ekipe ministara.jedino oni imaju vremena ovoliko da kuckaju sem kad ne šetaju viđeli smo kako po kabinetima.

  23. #123
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Bokesko Carstvo
    Posts
    13,704
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    refrešković

  24. #124
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    450
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Refreš, u jokčevo ime.
    Aman ljudi, pišite nešto zbog njega...

  25. #125
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Bokesko Carstvo
    Posts
    13,704
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Refreš za mog druga Savjetnika.Pozdrav izdaleka.:greedy_dollars:

Page 5 of 13 FirstFirst 123456789 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •