Page 4 of 13 FirstFirst 12345678 ... LastLast
Results 76 to 100 of 317

Thread: grawe

  1. #76
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    450
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kupus View Post
    Savjetnice koliko kosta zivotno osiguranje? Ja sam ga placao 70e godisnje.
    Zasto bi davao vise da mi grave za ostatak da manju kamatu nego na orocenu stednju u banci? Em ako ne platim ratu u roku ostao sam bez para? Izgubi se...
    Gospodine kupus, moj duboki naklon vašem rezonovanju o polisi i vašoj odluci. Vama naravno ne treba odgovor sa moje strane, iako me toboš ovdje nešto pitate, jer ste moje komentare o ovim pitanjima ranije mogli pročitali, kada sam drugog forumaša bio uputio na neke moje postove i između ostalog i na ovaj:
    http://www.forum.cdm.me/showthread.p...36#post2900136
    ...a vi se iznenada upleli u čitavu priču sa postom vrlo slične sadržine ovom koji ste mi sada uputili (pretpostavljam da se sjećate).

    Oprostite što ni ovog puta ne razumijem povod ovog vašeg obraćanja meni. Mislio sam da se naša diskusija o osiguranju završila kada sam vam tada (prije nekoliko mjeseci) ponudio da tu priču nastavimo na topiku koji tretira konkretna pitanja osiguranja. Primjećujem da je taj pokušaj izostao sa vaše strane, ali vaš istovjetni stil ličnog obraćanja ipak nije izostao (čak su se ponovile iste riječi upućene meni na kraju ovog vašeg posta, ali ne kao molba, kao prošlog puta, već ovog puta u imperativnom obliku). Da se ne biste nepotrebno nervirali predlažem da ubuduće ne obraćate pažnju na moje postove. Iskreno, mislio sam da ste to već bili počeli primjenjivati. ...A činilo mi se da vas inače ne zanimaju teme osiguranja, jer nijesam primjetio vaše odgovarajuće učešće na njima. Šteta, jer svako učešće, bez obzira na način i kvalitet, daje svoj doprinos datoj temi.

  2. #77
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    450
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Sale View Post
    Saznacu za ~20 godina
    Jel' ovo treba da tumačim da nijesi siguran da ćeš doboti pare za 20 godina? Što si uzimao polisu ako nijesi siguran? Nije sve baš tako crno: ako u međuvremenu ne bude drugih slučajeva, ti ćeš biti jedinstven slučaj pobro moj ...nije to mala stvar biti prvi i jedini - bićeš prvi koji nije dobio ugovorenu osiguranu sumu i dobit koja će se godišnje pripisivati na tu sumu. A još ako tada kreneš u medijske nastupe po tom pitanju, pa postaneš popularan i cijenjen zbog svojih istupa, pa još na usput i neku posrednu korist ostvariš... ih!

  3. #78
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    450
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Sparco_CG View Post
    Takodje i ja za jos 36

    Znaci nikakve filozofije i bakraci i dodatna osigiranja samo osnovno tj penziono osiguranje. Na vrijeme placas..ja radim sistem pola odmah a drugu polovinu za 6 mjeseci.
    Ja sam moju provjerio prosle godine bas u austriji dal postoji uopste moja polisa kod njih jer ovdje kazu da jedan primjerak je kod mene drugi u grawe podgorica i treca u austriji.. poslao sam rodjaka da provjeri dal imam polisu i koji je broj i dobio je info sa brojem koji je moj..

    Uglavnom ako ispale ovom agentu sam rekao da moze slobodno da bira grobnicu na cepurke

    Sent from Samsung Galaxy Note II N7100
    Što baš on da nastrada? Da ti nije on posredovao oko otvaranja polise onda bi to odradio opet neki (drugi) agent. Ne treba on da ti da pare, nego osiguravajuća kuća. Ne prodaje ti agent polisu, nego osiguravajuća kuća. Tako da bih ja, da sam na tvom mjestu, tada za 36 godina pravo kod direktora u Austriju (ne kod ovoga što je sad, nego kod onoga što će tada biti direktor), pa njega za uši...
    ...I naravno, odmah otvorio neki blog (ili kako li se već zove), ili što li već tada bude adekvatno u medijsko-internetskom okruženju.

  4. #79
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Brskut
    Posts
    938
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gojko Rodić View Post

    Međutim nije da nema interesantnih stvari. Ovaj fini agent kaže kako je uslov za ulazak u Eu, da država kandidat ima najmanje 20% stanovništva sa životnim osiguranjem. To je izgleda razlog što država , Nacionalna banka toleriše ovakvo ponašanje osiguravajućih kuća prema klijentima.
    ovo kako se pojavi koji prodavac magle tako tvrdi da je uslov ulaska u EU da narod pokupuje tu maglu.
    Osiguranja su zapala u krizu isto kao i tržište kapitala. Može grave da postoji i 1000 godina ali je grave na kraju jedan doo koji je zavistan od tržišta kapitala. Ako je to tržište nestabilno, kao što je zadnjih par godina i ne nazire se kraj, onda i osiguranje zapada u poteškoće. Manite se bajki, to su braća Grim pisala. Btw, jedan od uslova za ulazak u EU je da 20% stanovništva ima u kuću sprej protiv komaraca.
    P.S.: Prodajem sprejeve protiv komaraca. Popust na količinu

  5. #80
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    450
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BrunoX View Post
    ovo kako se pojavi koji prodavac magle tako tvrdi da je uslov ulaska u EU da narod pokupuje tu maglu.
    Osiguranja su zapala u krizu isto kao i tržište kapitala. Može grave da postoji i 1000 godina ali je grave na kraju jedan doo koji je zavistan od tržišta kapitala. Ako je to tržište nestabilno, kao što je zadnjih par godina i ne nazire se kraj, onda i osiguranje zapada u poteškoće. Manite se bajki, to su braća Grim pisala. Btw, jedan od uslova za ulazak u EU je da 20% stanovništva ima u kuću sprej protiv komaraca.
    P.S.: Prodajem sprejeve protiv komaraca. Popust na količinu
    Pametna EU. Nije im loša odluka. Neće da narod izujedaju komarci, pa da zbog toga bude svakakvih posljedica:
    • Ljudi ne spavaju dovoljno od komaraca, pa na posao ne dođu svježi, lošija koncentracija, lošija produktivnost... posljedice po privredu u cjelini.
    • Ljudi ne spavaju, plus potencijalne posljedice od ujeda, češanja itd - i eto posljedica i po fizičko zdravlje stanovništva. A onda šteta i za privredu i za državu u cjelini i za budžet koji plaća sve te troškove liječenja, odsustvovanja itd.
    • Komarci dosadni, ljudi se nerviraju od njihovog zujanja, ujeda, jurenja da ih pobiju, od nespavanja - eto posljedica i po psihičko zdravlje stanovništva.
    • Ima još puno potencijalnih opasnosti i posljedica, ali bogomi i ovo je dovoljno.


    P.S., znate li koja je razlika između komaraca i agenata osiguranja? ...Komarci dosađuju samo tokom ljeta.

  6. #81
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    450
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BrunoX View Post
    ovo kako se pojavi koji prodavac magle tako tvrdi da je uslov ulaska u EU da narod pokupuje tu maglu.
    Osiguranja su zapala u krizu isto kao i tržište kapitala. Može grave da postoji i 1000 godina ali je grave na kraju jedan doo koji je zavistan od tržišta kapitala. Ako je to tržište nestabilno, kao što je zadnjih par godina i ne nazire se kraj, onda i osiguranje zapada u poteškoće. Manite se bajki, to su braća Grim pisala.
    A sad malo ozbiljno...
    A što ako je taj uslov ulaska u EU tačan? Ne ulazim u tumačenje tog uslova, samo pitam a što ako je to ipak tačno. Ja ne znam, nijesam na čelu EU, ali tako sam čuo... prevariše me vjerovatno.
    Što misliš, tokom svih godina postojanja, od 1828. godine, da li je Grawe prolazilo kroz periode nekih globalnih finansijskih kriza, ili je ova sada jedina i najveća? Što misliš, koliko je Grawe (i sve osiguravajuće kuće) zavisan od finansijskih kriza i svih drugih kriza i ratova? Misliš li da je apsolutno zavisan... kriza krene i Grawe propade?

    Opet P.S.: Pitaj braću Hrvate kada su dobili odobrenje za ulazak u EU... i zašto baš tada. Provjeri o kakvoj se magli tu radilo.

  7. #82
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    11,702
    Thanks Thanks Given 
    776
    Thanks Thanks Received 
    234
    Thanked in
    177 Posts

    Default

    Zauzesmo se

  8. #83
    Join Date
    Feb 2012
    Posts
    213
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by savjetnik u osiguranju View Post
    A sad malo ozbiljno...
    A što ako je taj uslov ulaska u EU tačan? Ne ulazim u tumačenje tog uslova, samo pitam a što ako je to ipak tačno. Ja ne znam, nijesam na čelu EU, ali tako sam čuo... prevariše me vjerovatno.
    Što misliš, tokom svih godina postojanja, od 1828. godine, da li je Grawe prolazilo kroz periode nekih globalnih finansijskih kriza, ili je ova sada jedina i najveća? Što misliš, koliko je Grawe (i sve osiguravajuće kuće) zavisan od finansijskih kriza i svih drugih kriza i ratova? Misliš li da je apsolutno zavisan... kriza krene i Grawe propade?

    Opet P.S.: Pitaj braću Hrvate kada su dobili odobrenje za ulazak u EU... i zašto baš tada. Provjeri o kakvoj se magli tu radilo.
    Verovatno je taj uslov tačan, pa šta onda? Da li je to dovoljan razlog da Nacionalne banke žmure na oba oka pred divljanjem osiguravajućih kuća i njihovih agenta ... A i to da osiguravajuće kuće ne zavise od finansijskih kriza i to je verovatno tačno, pa da što bi zavisile, one su kao bubašvabe, preživele bi i nuklearnu katastrofu...

    Ne propadaju brajko moj osiguravajuće kuće zbog krize već njihovi klijenti , čija imovina hrani osiguravajuće kuće do prestanka krize, pa onda oštećenim klijentima bace koju mrvicu nazad, ovi svi srećni što su bilo šta izvukli nazad i idemo dalje .. E al tad nije bilo interneta da se o tome široko priča i čuje ..

    No kad smo već kod viceva

    U čemu je razlika izmedju Jugića ( Stojadina, Keca) i agenta osiguranja ?

  9. #84
    Join Date
    Feb 2013
    Posts
    61
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by jokac View Post
    ima li neko iskustva sa ovim osiguranjem i kakva su?valja?ne valja?
    Prije svega je pitanje kakav program osiguranja tebi treba, što bi tebe zanimalo.
    Znači, ne valja li ili ne valja osiguravajuće društvo, nego koji konkretno pragram tebi najviše valja.

  10. #85
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Bokesko Carstvo
    Posts
    13,704
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kompas View Post
    Prije svega je pitanje kakav program osiguranja tebi treba, što bi tebe zanimalo.
    Znači, ne valja li ili ne valja osiguravajuće društvo, nego koji konkretno pragram tebi najviše valja.
    program da se ulozi nesto para i da se zaradi poslije odredjenog vremena,to me interesuje.kolike su dobiti,pogotovo u odnosu na novac orocen na nekoj banci.

  11. #86
    Join Date
    Feb 2013
    Posts
    61
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by jokac View Post
    program da se ulozi nesto para i da se zaradi poslije odredjenog vremena,to me interesuje.
    Onda slobodno zaboravi na ovo. To ti je moj iskreni savjet. Ovo je sasvim druga vrsta i namjena programa -osiguranje i dugoročna štednja a ne ulaganje novca zbog zarade. Što bi se reklo promašena tema. Za takav tvoj cilj ima drugih načina da se pokuša.

  12. #87
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Bokesko Carstvo
    Posts
    13,704
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    naprimjer..................zelenjasenje mislis

  13. #88
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,973
    Thanks Thanks Given 
    3,228
    Thanks Thanks Received 
    5,659
    Thanked in
    2,293 Posts

    Default

    ma registrujes se na forex i za mjesec dana mozes da zaradis 40 prosjecnih zarada, a da se ne pomucis. 100% veli marko novakovic

  14. #89
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    11,702
    Thanks Thanks Given 
    776
    Thanks Thanks Received 
    234
    Thanked in
    177 Posts

    Default

    I onda te smaraju oni iz atlasa sa kipra

  15. #90
    Join Date
    Feb 2013
    Posts
    61
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by jokac View Post
    naprimjer..................zelenjasenje mislis
    O mogućnostima za zaradu mene nemoj pitati. Za to se treba obratiti kompetentnima za ulaganje novca u razne fondove, berze, kladionice, forekse itd ...i u raznorazne klasične biznise.
    Ja jedino mogu pričati o polisama osiguranja i njih nuditi. A to nije program obrćanja para zbog finansijske zarade, nego program dugoročne štednje zbog finansijske zaštite.

  16. #91
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Bokesko Carstvo
    Posts
    13,704
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    razumio.

  17. #92
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    11,702
    Thanks Thanks Given 
    776
    Thanks Thanks Received 
    234
    Thanked in
    177 Posts

    Default

    Jokac evo kako sam ja razumio grawe ponudu: potpises safelife ponudu na primjer 500 eur (max je 1200-1500) na 20 godina (max je 40 god). Uz 2% uvecanja svake godine zbog inflacije. Uplatis 500 eur i dobijes polisu. Godisnje placas 500+2%, pa naredne godine 510+2%... Valjda moze na 2-4 godisnje rate.

    U toku trajanja osiguranja polisa pokriva: u slucaju smrti osiguranika korisniku osiguranja isplacuje se puna osigurana suma (iz ovog primjera 10000+), u slucaju ubistva dvije osigurane sume. Samoubistvo 0. U slucaju dozivljenja (da sa srecom uplatis i posljednju ratu za 20 godina ) dobijas osiguranu sumu uvecanu za dobitak koji ti oni godisnje pripisuju na osiguranu sumu. Dobitak zavisi od poslovanja osiguranja i ne treba ocekivati neku wow sumu, ali ovo nije poenta da zaradis masu para nego da imas bar neku sigurnost kada dodju stari dani.

    Imaju jos neke opcije - zastita od radne nesposobnosti ili zdravstveno - placaju se bolnicki dani. Ali to su opcije koje ne moras da uzmes i ne ulaze u osiguranu sumu.

    Neka me neko ispravi ako sam sto pogresno naveo. Sigurno imas nekog od prijatelja koji je potpisao ili radi sa njima, pa popricaj o iskustvima. Imam kontakt covjeka kojim se ovim bavi od 2004-5 i od njega mozes traziti prezentaciju i ponudu.

  18. #93
    Join Date
    Feb 2013
    Posts
    61
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Sale View Post
    Jokac evo kako sam ja razumio grawe ponudu: potpises safelife ponudu na primjer 500 eur (max je 1200-1500) na 20 godina (max je 40 god). Uz 2% uvecanja svake godine zbog inflacije. Uplatis 500 eur i dobijes polisu. Godisnje placas 500+2%, pa naredne godine 510+2%... Valjda moze na 2-4 godisnje rate.

    U toku trajanja osiguranja polisa pokriva: u slucaju smrti osiguranika korisniku osiguranja isplacuje se puna osigurana suma (iz ovog primjera 10000+), u slucaju ubistva dvije osigurane sume. Samoubistvo 0. U slucaju dozivljenja (da sa srecom uplatis i posljednju ratu za 20 godina ) dobijas osiguranu sumu uvecanu za dobitak koji ti oni godisnje pripisuju na osiguranu sumu. Dobitak zavisi od poslovanja osiguranja i ne treba ocekivati neku wow sumu, ali ovo nije poenta da zaradis masu para nego da imas bar neku sigurnost kada dodju stari dani.

    Imaju jos neke opcije - zastita od radne nesposobnosti ili zdravstveno - placaju se bolnicki dani. Ali to su opcije koje ne moras da uzmes i ne ulaze u osiguranu sumu.

    Neka me neko ispravi ako sam sto pogresno naveo. Sigurno imas nekog od prijatelja koji je potpisao ili radi sa njima, pa popricaj o iskustvima. Imam kontakt covjeka kojim se ovim bavi od 2004-5 i od njega mozes traziti prezentaciju i ponudu.
    Imaš nekih sitnih grešaka i nepreciznosti, pa da malo dopunim tvoje objašnjenje.

    Osim za prirodnu smrt (đe se isplaćuje jedna osigurana suma, kao što si rekao), osigurane sume se isplaćuju za bilo kakvu smrt koja nastupi usled nezgode, a ne samo za slučaj ubistva, a tada se u programu Safe Life isplaćuju 3 osigurane sume a ne dvije. I u tim slučajevima, a ne samo za slučaj doživljenja, osim ugovorenih suma se isplaćuje i do tada pripisana dobit.

    Za samoubistvo nije 0. Ako se samoubistvo desi nakon 3 godine od početka osiguranja, isplaćuje se kao i za slučaj prirodne smrti. Ako se desi u prve 3 godine isplaćuje se matematička rezerva.

  19. #94
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    11,702
    Thanks Thanks Given 
    776
    Thanks Thanks Received 
    234
    Thanked in
    177 Posts

    Default

    Da, tu sam pogrijesio - za nesrecni slucaj u toku trajanja polise ide dupla osigurana suma. Za ubistvo nigdje na polisi nisam procitao da je 3 osigurane sume i to sam cuo samo od agenata osiguranja kao pricu koju i ti navodis.

    Vjerute samo onom sto pise na polisi.

  20. #95
    Join Date
    Feb 2013
    Posts
    61
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Sale View Post
    Da, tu sam pogrijesio - za nesrecni slucaj u toku trajanja polise ide dupla osigurana suma. Za ubistvo nigdje na polisi nisam procitao da je 3 osigurane sume i to sam cuo samo od agenata osiguranja kao pricu koju i ti navodis.

    Vjerute samo onom sto pise na polisi.
    Možda se ne razumijemo...
    Riječi agenta i ono što piše na toj polisi se podudaraju, samo možda nisi shvatio.

    Za smrtni slučaj se isplaćuje jedna osigurana suma u svakom slučaju.
    Pokriće ugovoreno za smrt usljed nezgode je u iznosu dvije osigurane sume, koje zajedno sa onom jednom (koja se svakako isplaćuje za slučaj smrti) ukupno čine tri.
    Ako na polisi ne piše da se za smrt usljed nezgode isplaćuju 3 osigurane sume, nego je to odvojeno navedeno kao što sam gore objasnio, to ne znači da će korisnik dobiti ukupno dvije, nego će ipak dobiti 3 -samo treba stručno protumačiti polisu, jer je to tako i sadržano je u polisi, a ne da se kaže kako je to (samo) priča agenta osiguranja.

    I drugi programi, đe se za smrt usljed nezgode isplaćuju ukupno dvije (a ne 3) osigurane sume, imaju polise u kojima to pojedinačno piše, pa tamo stoji iznos jedne osigurane sume za slučaj doživljenja ili smrti (ili nastupa teške bolesti ako je i to pokriće ugovoreno) i posebno iznos jedne (istovjetne) dodatne osigurane sume za slučaj smrti usljed nezgode.

  21. #96
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    11,702
    Thanks Thanks Given 
    776
    Thanks Thanks Received 
    234
    Thanked in
    177 Posts

    Default

    Mozda to pise u onom fine printu koji ide uz polisu - uslovi/pravila osiguranja. Ali se uopste ne slazem da treba strucno tumacenje polise, jer polisu treba svako da razumije crno na bijelo.

  22. #97
    Join Date
    Feb 2013
    Posts
    61
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Sale View Post
    Mozda to pise u onom fine printu koji ide uz polisu - uslovi/pravila osiguranja. Ali se uopste ne slazem da treba strucno tumacenje polise, jer polisu treba svako da razumije crno na bijelo.
    Ma i tu se slažemo. Nisam se najbolje izrazio kad sam upotrijebio riječ "stručno", prejak je izraz.

  23. #98
    Join Date
    Feb 2013
    Posts
    61
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Sale View Post
    Vjerute samo onom sto pise na polisi.
    Sa ovim se potpuno slažem. A to je i normalno. Tome ugovori i služe, a polisa je dio ugovora o osiguranju.
    Što bi neko ko mene ne poznaje, ko me prvi put vidi kad uzima preko mene polisu, vjerovao meni zdravo za gotovo da ga ja tu nešto ne mutim.

    Sve je to ok da agent kaže to što kaže, ali kada stigne polisa treba je pročitati (što se valjda podrazumijeva), pa ako ima nešto da se ne sviđa onda se u roku od 30 dana od prijema polise javi osiguravajućem društvu da se želi odustati i uplaćeni novac se vrati u punom iznosu.

  24. #99
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Bokesko Carstvo
    Posts
    13,704
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    kasica prasica je zakon čini mi se.....

  25. #100
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    6,206
    Thanks Thanks Given 
    276
    Thanks Thanks Received 
    1,181
    Thanked in
    576 Posts

    Default

    Ono što je meni nejasno kod ovog subjekta jeste kako to da im ovlašćeni organi daju dozvolu za rad? Zbog čega i kamataše ne izjednače sa njima?

    Shvatam da je ugovor po pristupu, sa određenim uslovima koje oćeš nećeš da prihvatiš, ali me živo zanima na koji način bi sud cijenio činjenicu da po njima uplatite 3 premije i ukoliko želite raskid ugovora imate pravo na smanjenu sumu novca ili na stanje zaleđenosti do godinu dana ili da raskinete ugovor a pare ostanu njima?

    Gdje je tu klauzula jednakosti davanja između strana? Savjesnost i poštenje? Dužnost saradnje? Zabrana zloupotrebe prava? Zabrana stvaranja i iskorišćavanja monopolskog položaja? Načelo jednake vrijednosti davanja? Zabrana prouzrokovanja štete? Dužna pažnja? Primjena dobrih poslovnih običaja? Ona načela sa početka ZOO... Puj pike ne važi?

    Voljela bih da mi to pojasni neko, kako zapravo jedan sasvim „običan“ ugovor ne može da se raskine osim po štetu za osiguranika? I to nije mala šteta već povrat jedva polovine od ukupnog iznosa uplaćenih premija ili ostavljanje sve tri premije kod njih?

    Kako ih onda ne okvalifikovati kao prevarantsku organizaciju?

    S obzirom na nesrazmjernost strana u davanju zar to onda nisu ništavi pravni poslovi? S obzirom na oštećenu ugovornu stranu koja je iz neznanja ili zbog nepovoljnog i teškog materijalnog stanja, lakomislenosti i neiskustva potpisala takav ugovor što je za posljedicu imalo da druga ugovorna strana ostvari nerealnu dobit i što je dovelo do grubog nesrazmjera prestacija, zar to isto nije jedan od uslova da bi navedeni ugovor sa osiguravajućom kućom bio proglašen za zelenaški?

Page 4 of 13 FirstFirst 12345678 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •