Page 2 of 13 FirstFirst 12345612 ... LastLast
Results 26 to 50 of 317

Thread: grawe

  1. #26
    Join Date
    Mar 2009
    Posts
    2,646
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    goozica, ova ti je ka Njegoševa. Mogla bi ti bit savjetnik, ništa lošiji od ovih priučenih što trčkaraju po kućama. Te pare što se njima daju mjesečno fino u štek, i najigurnije je :beer:

    Sent from my šporet using Tapatalk 2

  2. #27
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    39,953
    Thanks Thanks Given 
    3,938
    Thanks Thanks Received 
    6,446
    Thanked in
    3,087 Posts

    Default

    ne daje se njima mnogo, zato trčkaraju da zarade što više, kao ovi iz oriflajma, samo do dobre pare nikad

  3. #28
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    450
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Fuji View Post
    Bem ti... Šta sve čoek pročita ovdje.
    A upravo sam ovih dana razmišljao o osiguranju. I sad, posle ovakvih iskustava, gdje čovjek da se osigura?

    Sent from my šporet using Tapatalk 2
    Muka prijatelju, razumijem te. Nije svejedno kad čovjek na onakve priče naleti. I to nije ništa kakvih sve priča ima, ono je samo mali dio.
    A što misliš o tome da ovo tvoje pitanje postaviš kod nekoga ko se sa tim bavi i ko će ti dati odgovore na sva tvoja pitanja, pa tada donesi odluku, umjesto da si na klackalici i da se ovako sjekiraš razmišljajući u vezi toga? Znaš odlično da ugovor o osiguranju ne možeš sklopiti ako samo razmišljaš o tome, nego se moraš negdje/nekome obratiti i konkretizovati tu priču. Osim ako si (i ti) već odlučio da ipak nećeš polisu.

  4. #29
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,821
    Thanks Thanks Given 
    89
    Thanks Thanks Received 
    3,290
    Thanked in
    1,832 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by goozica View Post
    stavljaj u kasicu i osiguraćeš se.
    Evo moja kasica prije svadbe

    Ravno 800e..

    Poslato sa pisaće mašine Galaxy Note
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  5. #30
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    39,953
    Thanks Thanks Given 
    3,938
    Thanks Thanks Received 
    6,446
    Thanked in
    3,087 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bugi View Post
    Evo moja kasica prije svadbe

    Ravno 800e..

    Poslato sa pisaće mašine Galaxy Note
    koliko dugo si skupljao?

  6. #31
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Bokesko Carstvo
    Posts
    13,701
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    hahaha,ovo mi lici da je dosta star novac,duze se ovo talozilo:biggrin:

  7. #32
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,821
    Thanks Thanks Given 
    89
    Thanks Thanks Received 
    3,290
    Thanked in
    1,832 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by goozica View Post
    koliko dugo si skupljao?
    Quote Originally Posted by jokac View Post
    hahaha,ovo mi lici da je dosta star novac,duze se ovo talozilo:biggrin:
    Sve je po 2e.
    Trajalo je oko 2 godine. Nije teško iskreno osjetio nisam :screwy:

    Poslato sa pisaće mašine Galaxy Note
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  8. #33
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    39,953
    Thanks Thanks Given 
    3,938
    Thanks Thanks Received 
    6,446
    Thanked in
    3,087 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bugi View Post
    Sve je po 2e.
    Trajalo je oko 2 godine. Nije teško iskreno osjetio nisam :screwy:

    Poslato sa pisaće mašine Galaxy Note
    e svaka ti čast jesi nastavio?

  9. #34
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Bokesko Carstvo
    Posts
    13,701
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    onda ima visu vrijednost!!!:loyal:

  10. #35
    Join Date
    Aug 2012
    Location
    Podgorica
    Posts
    355
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by savjetnik u osiguranju View Post
    A ko će ga više znati... O tome se diskutuje decenijama i decenijama, pa nikako da se konačno zaključi i da svi kažu prevara je ili da svi kažu nije prevara. To ti je kao u mnogim stvarima u životu, neko kaže ima boga a neko kaže da ga nema, neko kaže njemačka auta su najbolja a neko japanska itd itd. I uvjek će biti i jednih i drugih.
    ...Pri tome je neko u pravu a neko nije.
    e pa super kad tako nasiroko priblizi slicnosti i razlike kazi mi sad koje kuce program preferiras ili preporucujes ? da li je istina da je to ujedno i zivotna stednja zasto bi se iko osiguravao ima li nekad posle nekoliko godina na neki nacin da koristi taj novac dobije od osiguranja kredit bas nemam pojma oko toga ili je sve za slucaj ne daj boze ako se nesto lose desi ?

  11. #36
    Join Date
    Feb 2012
    Posts
    213
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Wolfgang View Post
    e pa super kad tako nasiroko priblizi slicnosti i razlike kazi mi sad koje kuce program preferiras ili preporucujes ? da li je istina da je to ujedno i zivotna stednja zasto bi se iko osiguravao ima li nekad posle nekoliko godina na neki nacin da koristi taj novac dobije od osiguranja kredit bas nemam pojma oko toga ili je sve za slucaj ne daj boze ako se nesto lose desi ?
    To su skupa pitanja Volfi, a odgovore na njih možeš dobiti samo nasamo od agenata(zastupnika, savjetnika)
    Dakle ako ga pozoveš na kafu ili ne daj Bože u stan gde će on potanko ispitati tvoje želje i potrebe i onda ti preporučiti šta je najbolje za tebe ... Rizična rabota, jer Savjetnik nije samo priučeni agent koj je naučio pesmicu napamet ... Taj će već znati da te ubedi šta je najbolje za tebe, ali nikako preko neta već nasamo ili pred porodicom koju će da šarmira , pa će vam svima biti neprijatno da odbijete tako šarmantnog i pametnog čoveka koji nije žalio svoje vreme da Vas usreći i finansijski zbrine..

    O takvom tipu agenta pogledati ovde http://gojko-prevareniodvinaera.blog...g-post_15.html

  12. #37
    Join Date
    Mar 2009
    Posts
    2,646
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Bogomi kad možemo one iz kirbija i reinbova istrpjet i klimat glavom, možemo i te iz osiguranja
    Džabe njegov šarm i priča...

    Sent from my šporet using Tapatalk 2

  13. #38
    Join Date
    Feb 2012
    Posts
    213
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Treba znati da osiguravajuće kuće a niti njihovi agenti nikada neće dati jasne i precizne odgovore javno iz prostog razloga što bi ih to moglo pravno obavezivati. Pogledajte njihove sajtove pa ćete videti gomilu lepih slika, srećne dece , roditelja i staraca .. a konkretno ništa..

    Doduše moram da se malo pohvalim , od kako sam počeo da Viner štetiše tučem u glavu, promenili su svoj sajt i tamo su objavili kalkulator na kome možete sami da izračunate, osiguranu sumu.. Iz toga se vidi da tu nema nikakve dobiti od 50% kako Vam to nasamo serviraju agenti, čak šta više ako ste stariji od 30 godina, može se desiti da vam osigurana suma bude manja nego što ste uplaćivali ... No da ne dužim previše .... Ovde su vam kalkulatori pa sami računajte, uz ogradu da važe u Srbiji i Hrvatskoj, mada sumnjam da je nešto mnogo drugačije i u Crnoj Gori http://zivotnoosiguranje1.blogspot.c...juce-kuce.html

  14. #39
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    450
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Wolfgang View Post
    da li je istina da je to ujedno i zivotna stednja ili je sve za slucaj ne daj boze ako se nesto lose desi ?
    Istina je. To je i jedno i drugo - i štednja i za ne daj bože. Ti i tvoja porodica ste finansijski zaštićeni od raznih neželjenih događaja tokom čitavog ugovorenog perioda trajanja polise (od samog starta imaš unaprijed poznati iznos novca za takve neplanirane situacije), a taj novac nije bespovratan već ti se isplaćuje na kraju ugovora, uz određenu dobit (nije ti to kao osiguranje auta ili stana gdje su to potrošene pare ako se nijedan osigurani slučaj ne desi).

    Quote Originally Posted by Wolfgang View Post
    zasto bi se iko osiguravao
    Ja znam zašto sam se ja osigurao. Neka svako za sebe to odlučuje. Vjerovatno svi oni koji su to uradili imaju neke razloge, što misliš?

    Quote Originally Posted by Wolfgang View Post
    ima li nekad posle nekoliko godina na neki nacin da koristi taj novac dobije od osiguranja kredit
    Ima. I jedno i drugo.

    Quote Originally Posted by Wolfgang View Post
    kazi mi sad koje kuce program preferiras ili preporucujes ?
    Zavisi, dobri moj Wolfgang.
    Sve ti je ovo dosta kompleksna priča. Ima raznih programa, raznih pokrića, raznih kombinacija. I raznih uslova. Pa opet sve to na kraju zavisi i od tvojih ličnih viđenja i rezona o svemu tome, od potreba, želja i ciljeva. I mogućnosti. Da se to tako jednostavno i generalno/unaprijed može znati onda bi važilo da je taj i taj program najbolji i svi bi samo taj uzimali. Mogao si moje mišljenje o tome već pročitati:

    http://www.forum.cdm.me/showthread.p...22#post3123422

    http://www.forum.cdm.me/showthread.p...38#post3011338

  15. #40
    Join Date
    Feb 2012
    Posts
    213
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Eto vidiš Volfganže, Savjetnik ti je lepo odgovorio, isto ono što piše i po sajtovima osiguravajućih kuća. Štednja? Da kako da ne, ako pod štednjom podrazumevaš da ti se posle 10, 15 ili 20 godina vrati isti novac koji se dotada uplaćiva za to vreme, uvećan za neku mizernu sumu ako si mlađi čovek ili pak okrunjen, umanjen ukoliko si stariji.

    A što se tiče ne daj Bože, da polomiš ruku nogu ili daleko bilo izgubiš glavu o tome vidi ovde

    http://gojko-prevareniodvinaera.blog...u-povredu.html
    http://gojko-prevareniodvinaera.blog...tete-kako.html

    http://gojko-prevareniodvinaera.blog...he-hm-sta.html

  16. #41
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,821
    Thanks Thanks Given 
    89
    Thanks Thanks Received 
    3,290
    Thanked in
    1,832 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by goozica View Post
    e svaka ti čast jesi nastavio?
    Počeo sam ispočetka, potrošilo se ovo

    Poslato sa pisaće mašine Galaxy Note
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  17. #42
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Bokesko Carstvo
    Posts
    13,701
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gojko Rodić View Post
    To su skupa pitanja Volfi, a odgovore na njih možeš dobiti samo nasamo od agenata(zastupnika, savjetnika)
    Dakle ako ga pozoveš na kafu ili ne daj Bože u stan gde će on potanko ispitati tvoje želje i potrebe i onda ti preporučiti šta je najbolje za tebe ... Rizična rabota, jer Savjetnik nije samo priučeni agent koj je naučio pesmicu napamet ... Taj će već znati da te ubedi šta je najbolje za tebe, ali nikako preko neta već nasamo ili pred porodicom koju će da šarmira , pa će vam svima biti neprijatno da odbijete tako šarmantnog i pametnog čoveka koji nije žalio svoje vreme da Vas usreći i finansijski zbrine..

    O takvom tipu agenta pogledati ovde http://gojko-prevareniodvinaera.blog...g-post_15.html
    kralj si i hvala,ovako bi se prevario dugujem kafu ...

  18. #43
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Bokesko Carstvo
    Posts
    13,701
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bugi View Post
    Počeo sam ispočetka, potrošilo se ovo

    Poslato sa pisaće mašine Galaxy Note
    da se brzo pripuni!

  19. #44
    Join Date
    Feb 2012
    Posts
    213
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by jokac View Post
    kralj si i hvala,ovako bi se prevario dugujem kafu ...
    Ok,podsetiću te na to kad stignem u Podgoricu

  20. #45
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Bokesko Carstvo
    Posts
    13,701
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gojko Rodić View Post
    Ok,podsetiću te na to kad stignem u Podgoricu
    na primorje kad dodjes zovi.:tickled_pink:

  21. #46
    Join Date
    Feb 2012
    Posts
    213
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by jokac View Post
    na primorje kad dodjes zovi.:tickled_pink:
    Daće Bog! Uzdravlje ...

  22. #47
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Bokesko Carstvo
    Posts
    13,701
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    uzdravlje,brate!

  23. #48
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    874
    Thanks Thanks Given 
    11
    Thanks Thanks Received 
    17
    Thanked in
    13 Posts

    Default

    Mislim da je glavni problem neinformisanost i pohlepa gradjana kao i nasijedanje na slatke rijeci agenata osiguranja a ne komunikacija sa filijalama osiguranja (ako je to moguce). Kako sam informisan od osoba koje vec neko vrijeme uplacuju zivotno osiguranja ,u najboljem slucaju nakon isteka ugovora moze se dobiti priblizna suma kao da je osiguranik imao novac orocen u banci. Medjutim sta ako dodje do nekog sranja, povrede, nesrecnog slucaja,smrti? Bilo bi neozbiljno da neko prihvati taj zajednicki rizik i pri tome nema nikakvu zaradu, zar ne? Da li bi neko od banke gdje ima orocen novac ocekuje da mu isplati par desetina hiljada eura u slucaju invaliditeta ili smrti ? Nesrece se dogadjaju ljudima oko nas i njihove se premije moraju isplatiti iz nekog fonda a i osiguravajuce kuce zele da privole osiguranika da uplacuje do kraja ugovora jer je tako najbolje za njih a vijerovatno i za osiguranika ako je vec pristao na to. Mislim da je ono mozda potrebno licima koje rade neke rizicne poslove, nemaju rijeseno penziono i socijalno pitanje.

  24. #49
    Join Date
    Feb 2012
    Posts
    213
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by jooly View Post
    Mislim da je glavni problem neinformisanost i pohlepa gradjana kao i nasijedanje na slatke rijeci agenata osiguranja a ne komunikacija sa filijalama osiguranja (ako je to moguce). Kako sam informisan od osoba koje vec neko vrijeme uplacuju zivotno osiguranja ,u najboljem slucaju nakon isteka ugovora moze se dobiti priblizna suma kao da je osiguranik imao novac orocen u banci. Medjutim sta ako dodje do nekog sranja, povrede, nesrecnog slucaja,smrti? Bilo bi neozbiljno da neko prihvati taj zajednicki rizik i pri tome nema nikakvu zaradu, zar ne? Da li bi neko od banke gdje ima orocen novac ocekuje da mu isplati par desetina hiljada eura u slucaju invaliditeta ili smrti ? Nesrece se dogadjaju ljudima oko nas i njihove se premije moraju isplatiti iz nekog fonda a i osiguravajuce kuce zele da privole osiguranika da uplacuje do kraja ugovora jer je tako najbolje za njih a vijerovatno i za osiguranika ako je vec pristao na to. Mislim da je ono mozda potrebno licima koje rade neke rizicne poslove, nemaju rijeseno penziono i socijalno pitanje.
    Alavost? Neinfomisanost? Ajte molim Vas gsin kapetane! Pohlepa i alavost žrtve jeste u osnovi svake prevare!

    To što pohlepnog insana šibicar na stanici zavrne za 100 evra na vreme sklanjajući srebrnu čokoladnu kuglicu ispod druge kutijice šibice ne opravdava šibicara od zvanja prevaranta. Takođe ni one koji mu pomažu navlaćeći pohlepne ovčice tako što pogode gde je kuglica i dobiju 100 evra.

    E sad šibicar je šibicar, ali kada šibicare osiguravajuća društva sa svojim posebno šibicarski obučenim agentima i sve to pod zaštitom države, odnosno Nacionalne banke, to je već ozbiljan problem!

  25. #50
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    11,654
    Thanks Thanks Given 
    745
    Thanks Thanks Received 
    212
    Thanked in
    162 Posts

    Default

    Izet objasnio


Page 2 of 13 FirstFirst 12345612 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •