Page 9 of 13 FirstFirst ... 5678910111213 LastLast
Results 201 to 225 of 317

Thread: grawe

  1. #201
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    7,715
    Thanks Thanks Given 
    217
    Thanks Thanks Received 
    92
    Thanked in
    33 Posts

    Default

    Htio sam vam pojasnit' stvari koje cete vidjet (mozda) u ugovoru. A koje su u suprotnostima sa onim sto vam agenti pricaju.
    Ovo vam se ,,isplati'' jedino ako cete umrijet'. Pri cemu je osigurana suma za slucaj prirodne smrti odredjena suma (kako kome), a ako smrt nije prirodna onda je 3x toliko!
    Dakle osigurani ste lijepo...ako umrete.
    P r i m o r a c

  2. #202
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    doma
    Posts
    3,040
    Thanks Thanks Given 
    149
    Thanks Thanks Received 
    49
    Thanked in
    32 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bugi View Post
    Ne plaća ni osiguranje...
    Prinjer je Lovćen.
    Realni Primjer 1) Žena je osugurana, pala je na led, 15 dana nosila oko vrata maramu zbog povede ruke...
    Odbijen zahtjev za nadoknadu.

    Realan primjer 2
    Povreda oka, 15 dana bez vida (oko 10%)
    Tri mjeseca oporavak, platili su 29e.

    Mislim smiješno


    Poslato sa super-moćne pisaće mašine Note 3 dual sim
    Ż\_(ツ )_/Ż
    Malo je bezveze navoditi ovako primjere bez vise podataka. Diskusija nema smisla i svodi se na rekla/kazala.
    Koliku premiju placa "ta zena"? Da li su ostale poslijedice od pada na led? Dal je imala ljekarsku dokumentaciju o povredi?

    Ja znam sto je meni trazeno od strane Grawea pa te zato pitam ovo. Ja nisam prodavac osiguranja, samo pokusavam da vodim smislenu i argumentovanu diskusiju, a ne da izvodimo zakljucke iz rekla/kazala podataka.

    Sto kada ti kazem da sam ja naplatio preko 5.000€ od Grawea? Da li je to "realan primjer" ili je ipak "ta zena" realnija?

    Quote Originally Posted by cattaro View Post
    Dakle osigurani ste lijepo...ako umrete.
    Vidi, niko od nas ne zna dokle ce , a ako svojim "odlaskom" doneses nesto para SVOJOJ DJECI/bratu/sestri koji ce svakako biti naslijednici (nece te pare pokopat sa tobom) , nije ni to toliko lose zar ne?


    Samo nesto da dodam i necu vise.
    Ja ovu temu ne vidim kao promociju određenih osiguranja (firmi koje se bave time), vec temu shvatih kao diskusiju ZA ili PROTIV ZIVOTNOG OSIGURANJA.
    Ja sam svakako ZA, jer imam pozitivno iskustvo i ulaganje mi se (nazalost vec) isplatilo te smatram da nisam pogrijesio kad sam poceo da uplacujem. A odgovori tipa ulozi pare u biznis a ne u zivotno osiguranje jer je bolji povrat novca nemaju veze s vezom. Potpuno pogrešno rezonovanje, a i nema puno smisla, jer koji sam ja to biznis mogao da pokrenem sa 500€/600€ koliko godisnje odvajam? Opasan neki biznis sigurno...

  3. #203
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    450
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by cattaro View Post
    Uplacujem GRAWE x godina i kad bih sada prekinuo mogao bih da podignem tek 60% ulozenog novca.
    A ti bi htio da podigneš... (koliko)?
    Sklopio si ugovor o raskidanju ugovora kad tebi odgovara, a ne ugovor o osiguranju na xx godina? Do dana pojavljivanja želje za raskidanjem ugovora nijesi svo to vrijeme bio osiguran?
    Ako nije u redu da pri raskidanju dobiješ manje nego što si do tada uplatio za polisu, da si do sada nastradao da li bi isto tako tvoji nasljednici rekli "čakajte Grawe, on je uplatio do sada dvije rate, nije u redu da nam vi sada dajete 3 puta više nego što bi on uplatio za sve godine trajanja ugovora"?
    Kad plaćaš kasko za auto, ili osiguravaš stan, ako bude načinjena šteta osiguranje ti plati ugovoreni iznos, a ako ne bude štete da li ti osiguranje vraća novac koji si uplatio (uz još neku dobit preko toga)? Makar "60% uloženog novca"? Ne znam, samo pitam.

    Quote Originally Posted by cattaro View Post
    Da bih podigao ulozeno treba da uplacujem minimum 80% duzine trajanja ugovora.
    Nijesi napravio ugovor za proizvod koji se zove "podizanje uloženog" (već rečeno iznad), a još manje ugovor za "stopostotno podizanje uloženog (kada se tebi prohtije)", a to podizanje uloženog će se ostvariti na kraju ugovora, poslije xx godina, uvećano za neku dobit, jer si, da te podsjetim, napravio ugovor na xx godina.

    Quote Originally Posted by cattaro View Post
    Ako 30 godina budem uplacivao po 1260 (koliko je bilo zadnje godine, pomorac sam i tu se uplacuje nesto extra) na kraju bih imao oko 42000! Kamata je, dakle, smijesno mala.
    Ne možeš ovako reći, jer ne možeš sada znati koliko ćeš na kraju ugovora ukupno podići novca. Sad znaš samo osiguranu sumu, a ostalo se godišnje dodaje na tu sumu iz godišnje dobiti poslovanja osiguravajućih kuća. Tako da tih 42.000, ako negdje piše tako, može biti samo osigurana suma, što mi je bliže istini od ovoga što si ti napisao, s obzirom na dužinu trajanja od 30 godina i vjerovatno prilično mlade godine starosti klijenta kada uzimu polisa na 30 godina.

    Quote Originally Posted by cattaro View Post
    a vi racunajte koliko biste dobili da su vam pare bile na banku
    Ajde molim te ti mi reci koliko se para dobije nakon 30 godina štednje u banci? Konkretno... pa da i ja saznam to konačno.

    Quote Originally Posted by cattaro View Post
    mora da prodje 80% od duzine trajanja ugovora da biste povukli novac koji ste ulozili
    Prvo, nije osiguranje ulaganje novca, pa da se vraća uloženo. Uloži u neki biznis, pa tamo okreći novac i idi na profit. Drugo, nije to fiksno, pa da se kaže da treba da prođe 80% vremena. To zavisi od mnogo parametara - nekad mnogo manje vremena, nekad možda i 80% (uz podsjećanje na priču sa početka ovog posta).

    Quote Originally Posted by cattaro View Post
    Bitna je stavka po kojoj je osigurana suma fixna i da cu je ja dostici nakon manje od 21 godine ulaganja!
    Dakle, ako mi se nesto desi nakon toga mojima ce se isplatiti manje nego sto je ulozeno!!!
    Znaš li što si napisao... i kako se zove to što si napisao?

    Quote Originally Posted by cattaro View Post
    Dakle osigurani ste lijepo...ako umrete.
    ... i ako se razbolimo od teže bolesti (i naša djeca do svoje 18. godine) i ako doživimo invalidnost i ako imamo hiruršku intervenciju i ako ležimo u bolnici i ako slomimo kosti i ako nam treba kućna njega i ako nam trebaju pregledi i liječenja i ako izgubimo radnu sposobnost - za sve to možemo biti osigurani kroz polisu životnog osiguranja, pa ko što izabere... ali izgleda i to je malo. Mi bismo da budemo osigurani i za raskidanje ugovora o osiguranju i vraćanje kompletnog do tada uplaćenog novca. Kupim neki proizvod koji koristim godinama (koji se u ovom slučaju zove polisa) i onda ga više ne želim, pa pođem kod prodavca i kažem mu "ja ti ovo neću više, vrati mi sve pare".

    Quote Originally Posted by cattaro View Post
    Za cuvanje para od samog sebe postoje bolji (isplativiji) nacini.
    Vjerovatno si te načine do sada uspješno primijenio? Pretpostavljam redovno odvajanje novca na štednju u banci (vjerovatno sa namjerom odvajanja na 30 godina, bez i najmanjeg podizanja novca u međuvremenu)?

    Quote Originally Posted by cattaro View Post
    Uglavnom, sve ono sto su mi pricali i objasnjavali nema veze sa vezom
    Ne sporim da ima istine u tome što kažeš, ali, iskreno govoreći, ni ovo što ti pišeš nema veze sa vezom.

    Quote Originally Posted by cattaro View Post
    vama ostavljam da se osigurate ako zelite ili da jednostavno pare drzite na banku. Ja sam definitivno pogrijesio.
    Zašto "ili"? Zašto ne i jedno i drugo - jedno zbog nekih razloga, drugo zbog drugih razloga. O ovom pitanju, tj. o upoređivanju osiguranja i banke (tj. baba i žaba) se ispisalo "milion" postova (i ja bar pola od tog "miliona"), pa nemam namjeru to ponavljati.
    A ovo što kažeš da si pogriješio, mogao bih ti odgovoriti i sa "nijesi" i sa "jesi"... pa ti tumači kako hoćeš.

    Quote Originally Posted by cattaro View Post
    Htio sam da vam ukratko, na svom primjeru, objasnim situaciju.
    Odlično si je objasnio. Bolje da nijesi.

    Quote Originally Posted by cattaro View Post
    Htio sam vam pojasnit' stvari koje cete vidjet (mozda) u ugovoru.
    Odlično si pojasnio. Vidi se da se razumiješ u osiguranje. A ono "možda" nijesi morao dodavati, jer u ugovoru sve piše što treba.

    Quote Originally Posted by cattaro View Post
    Da se razumijemo, ne zelim precerano diskutovat' oko ovoga, vec pomoc' onima koji su u dilemi.
    Odlično si pomogao. Vjerujem da svi sada razumiju sve oko osiguranja i da im je, na osnovu tvojih objašnjenja, lako da donesu odluku.

    Quote Originally Posted by cattaro View Post
    ono sto im pricaju ljudi dok ih nagovaraju da to pocnu da uplacuju - uglavnom nije tacno.
    Ako vas nagovaraju nemojte ni uzimati polisu. Jer ako vas nagovaraju to bi trebalo da znači da vi nijeste raspoloženi za to (pa onda kreće nagovaranje), pa ako nijeste zašto bi uzimali - nećete valjda zbog nagovaranja.
    A da li je tačno ili nije to što vam govore agenti osiguranja - sigurno ima i netačnoga (što iz nedovoljnog poznavanja materije, što iz namjere da lakše privoli klijenta da uzme polisu), ali zašto je problem pitati i dobro pročešljati sve što vas zanima, pa vam je tako kroz odgovore lakše steći utisak o istinitosti i namjeri agenta, a onda pročitati papire koje dobijete uz polisu, gdje ćete konačno i konkretno provjeriti i uvidjeti sve što vas zanima... pa ako nijeste zadovoljni javite osiguravajućoj kući da želite otkazati polisu (na što svako ima pravo u roku od mjesec dana i što vam piše u ugovoru o osiguranju) i dobićete svoj uplaćeni novac do posljednjeg centa.
    Ali ne, nama je milije da oko tako nevažnog životnog pitanja, kao što je uzimanje polise (što se radi 1-2 puta u životu), ako je moguće na razgovor sa agentom ne potrošimo više od 20 minuta, da ne zakasnimo na seriju, utakmicu, ili u kafić, a za čitanje ugovora o osiguranju ko će izdvojiti sat vremena... a i zašto čitati ugovor - pa i kada nešto poslovno obavljamo, ili se zapošljavamo, ili trgujemo stan valjda je normalno da nas ne zanima da pročitamo ugovor, nego to valjda sprovodimo bez čitanja ugovora.

    Quote Originally Posted by cattaro View Post
    Ne prisiljavaju vas, niti vam otimaju novac, sve je na vama.
    Amin. Da se apsolutno složim makar sa nečim.

    Jeste da je godinu dana pauzirala tema o osiguranju, ali mi nije nimalo žao zbog toga, niti mi je nedostajalo, jer se priča bila potpuno izvitoperila. Neka si je ti oživio, makar da se malo zabavim.
    I ne shvati ovo ništa lično... jer ti si jedan od mnogih koji ovako razmišljaju.
    Last edited by savjetnik u osiguranju; 10-05-15 at 15:06.

  4. #204
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Bokesko Carstvo
    Posts
    13,701
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    ako je sve sigurno i dobro sa ovim osiguravajucim kucama agenti nisu ni potrebni.covjek podje sam i dogovori sve......

  5. #205
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    424
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by savjetnik u osiguranju View Post
    A ti bi htio da podigneš... (koliko)?
    Sklopio si ugovor o raskidanju ugovora kad tebi odgovara, a ne ugovor o osiguranju na xx godina? Do dana pojavljivanja želje za raskidanjem ugovora nijesi svo to vrijeme bio osiguran?
    Ako nije u redu da pri raskidanju dobiješ manje nego što si do tada uplatio za polisu, da si do sada nastradao da li bi isto tako tvoji nasljednici rekli "čakajte Grawe, on je uplatio do sada dvije rate, nije u redu da nam vi sada dajete 3 puta više nego što bi on uplatio za sve godine trajanja ugovora"?
    Kad plaćaš kasko za auto, ili osiguravaš stan, ako bude načinjena šteta osiguranje ti plati ugovoreni iznos, a ako ne bude štete da li ti osiguranje vraća novac koji si uplatio (uz još neku dobit preko toga)? Makar "60% uloženog novca"? Ne znam, samo pitam.

    Nijesi napravio ugovor za proizvod koji se zove "podizanje uloženog" (već rečeno iznad), a još manje ugovor za "stopostotno podizanje uloženog (kada se tebi prohtije)", a to podizanje uloženog će se ostvariti na kraju ugovora, poslije xx godina, uvećano za neku dobit, jer si, da te podsjetim, napravio ugovor na xx godina.

    Ne možeš ovako reći, jer ne možeš sada znati koliko ćeš na kraju ugovora ukupno podići novca. Sad znaš samo osiguranu sumu, a ostalo se godišnje dodaje na tu sumu iz godišnje dobiti poslovanja osiguravajućih kuća. Tako da tih 42.000, ako negdje piše tako, može biti samo osigurana suma, što mi je bliže istini od ovoga što si ti napisao, s obzirom na dužinu trajanja od 30 godina i vjerovatno prilično mlade godine starosti klijenta kada uzimu polisa na 30 godina.

    Ajde molim te ti mi reci koliko se para dobije nakon 30 godina štednje u banci? Konkretno... pa da i ja saznam to konačno.

    Prvo, nije osiguranje ulaganje novca, pa da se vraća uloženo. Uloži u neki biznis, pa tamo okreći novac i idi na profit. Drugo, nije to fiksno, pa da se kaže da treba da prođe 80% vremena. To zavisi od mnogo parametara - nekad mnogo manje vremena, nekad možda i 80% (uz podsjećanje na priču sa početka ovog posta).

    Znaš li što si napisao... i kako se zove to što si napisao?

    ... i ako se razbolimo od teže bolesti (i naša djeca do svoje 18. godine) i ako doživimo invalidnost i ako imamo hiruršku intervenciju i ako ležimo u bolnici i ako slomimo kosti i ako nam treba kućna njega i ako nam trebaju pregledi i liječenja i ako izgubimo radnu sposobnost - za sve to možemo biti osigurani kroz polisu životnog osiguranja, pa ko što izabere... ali izgleda i to je malo. Mi bismo da budemo osigurani i za raskidanje ugovora o osiguranju i vraćanje kompletnog do tada uplaćenog novca. Kupim neki proizvod koji koristim godinama (koji se u ovom slučaju zove polisa) i onda ga više ne želim, pa pođem kod prodavca i kažem mu "ja ti ovo neću više, vrati mi sve pare".

    Vjerovatno si te načine do sada uspješno primijenio? Pretpostavljam redovno odvajanje novca na štednju u banci (vjerovatno sa namjerom odvajanja na 30 godina, bez i najmanjeg podizanja novca u međuvremenu)?

    Ne sporim da ima istine u tome što kažeš, ali, iskreno govoreći, ni ovo što ti pišeš nema veze sa vezom.

    Zašto "ili"? Zašto ne i jedno i drugo - jedno zbog nekih razloga, drugo zbog drugih razloga. O ovom pitanju, tj. o upoređivanju osiguranja i banke (tj. baba i žaba) se ispisalo "milion" postova (i ja bar pola od tog "miliona"), pa nemam namjeru to ponavljati.
    A ovo što kažeš da si pogriješio, mogao bih ti odgovoriti i sa "nijesi" i sa "jesi"... pa ti tumači kako hoćeš.

    Odlično si je objasnio. Bolje da nijesi.

    Odlično si pojasnio. Vidi se da se razumiješ u osiguranje. A ono "možda" nijesi morao dodavati, jer u ugovoru sve piše što treba.

    Odlično si pomogao. Vjerujem da svi sada razumiju sve oko osiguranja i da im je, na osnovu tvojih objašnjenja, lako da donesu odluku.

    Ako vas nagovaraju nemojte ni uzimati polisu. Jer ako vas nagovaraju to bi trebalo da znači da vi nijeste raspoloženi za to (pa onda kreće nagovaranje), pa ako nijeste zašto bi uzimali - nećete valjda zbog nagovaranja.
    A da li je tačno ili nije to što vam govore agenti osiguranja - sigurno ima i netačnoga (što iz nedovoljnog poznavanja materije, što iz namjere da lakše privoli klijenta da uzme polisu), ali zašto je problem pitati i dobro pročešljati sve što vas zanima, pa vam je tako kroz odgovore lakše steći utisak o istinitosti i namjeri agenta, a onda pročitati papire koje dobijete uz polisu, gdje ćete konačno i konkretno provjeriti i uvidjeti sve što vas zanima... pa ako nijeste zadovoljni javite osiguravajućoj kući da želite otkazati polisu (na što svako ima pravo u roku od mjesec dana i što vam piše u ugovoru o osiguranju) i dobićete svoj uplaćeni novac do posljednjeg centa.
    Ali ne, nama je milije da oko tako nevažnog životnog pitanja, kao što je uzimanje polise (što se radi 1-2 puta u životu), ako je moguće na razgovor sa agentom ne potrošimo više od 20 minuta, da ne zakasnimo na seriju, utakmicu, ili u kafić, a za čitanje ugovora o osiguranju ko će izdvojiti sat vremena... a i zašto čitati ugovor - pa i kada nešto poslovno obavljamo, ili se zapošljavamo, ili trgujemo stan valjda je normalno da nas ne zanima da pročitamo ugovor, nego to valjda sprovodimo bez čitanja ugovora.

    Amin. Da se apsolutno složim makar sa nečim.

    Jeste da je godinu dana pauzirala tema o osiguranju, ali mi nije nimalo žao zbog toga, niti mi je nedostajalo, jer se priča bila potpuno izvitoperila. Neka si je ti oživio, makar da se malo zabavim.
    I ne shvati ovo ništa lično... jer ti si jedan od mnogih koji ovako razmišljaju.
    Nisam bio ukljucen u ovu temu dosad...procitah ovaj tvoj post pa se vratih još par stranica nazad da vidim o čemu se to pisalo...

    Druze moj, ako se ti stvarno baviš osiguranjem, onda je onaj ko te drži totalna budala...vise arogancije i nekulture odavno nisam vidio ne samo na ovom već i na drugim forumima koje pratim...i da ti objasnim jednu stvar - zbog takvih "savjetnika u osiguranju" kao sto si ti, nas narod nema povjerenje u taj sistem, i ja ih apsolutno razumijem...

    Ti ne da ne umijes da preneses ljudima zbog čega trebaju da se osiguraju nego sve sto si napisao, barem mene, iz onog našeg iskonskog inata, tjera na to da mi nikad to ne padne na pamet. Kad pocnu tvoje kolege, slicne tebi, da mi prodaju osiguranje sa pricom da je to dobra investicija i da je to stednja i ostale gluposti smuci mi se!!! Shvatite to je osiguranje stetnog slucaja!!! Ako vas nisu naučili u tim vasim dosadnim MLM osiguravajucim kucama šta je osiguranje ukucaj na google pa pročitaj definiciju!

    Ovo je forum, gdje ljudi imaju pravo da iskazu svoje mišljenje i podjele sa drugima svoje iskustvo. Ako neko ko je imao loše iskustvo sa osiguranjem to poijeli to može biti samo dobro i to na vise nacina a posebno: ako neko želi da se osigura kod kuće sa kojom je on imao neg iskustvo sigurno će posle citanja njegovog iskustva pristupiti tome opreznije; ako neko ko radi u toj kući cita taj njegov post može obratiti paznju na to i poboljsati uslugu firme za koju radi. I da, svako ima pravi da odluci da li da svoje pare ulozi u banku ili da se osigura a osiguranje nije uvijek najisplativije.



    Sent from my iPhone using Tapatalk

  6. #206
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Bokesko Carstvo
    Posts
    13,701
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Jos neko iskustvo....

  7. #207
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Montenegro
    Posts
    1,871
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    116
    Thanked in
    69 Posts

    Default

    Ima li nekog osiguranika (ajde recimo kod grawe) da je raspolozen da skenira papire pa da vidimo sta se tu stvarno nudi. Bez nekih zavjera tipa inspektor Gojko i ostali. Nemojte kacit brosurice osiguravajucih kuca vec samo ugovor o osiguranju koji ste potpisali...
    look right through me

  8. #208
    Join Date
    Feb 2014
    Posts
    8
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by djeye View Post
    Ima li nekog osiguranika (ajde recimo kod grawe) da je raspolozen da skenira papire pa da vidimo sta se tu stvarno nudi. Bez nekih zavjera tipa inspektor Gojko i ostali. Nemojte kacit brosurice osiguravajucih kuca vec samo ugovor o osiguranju koji ste potpisali...
    Može li ovako:
    http://www.grawe.me/me/uslovi_osiguranja.htm

    Uslovi osiguranja su dio ugovora o osiguranju, koje klijent dobija ili sa ponudom ili sa polisom.

    Na polisi su oni tehnički, suvi podaci - lični podaci, ime programa, premija, osigurana suma, osigurani slučajevi, nasljednici, trajanje, način plaćanja, otkupne vrijednosti po godinama i slično. U uslovima je napisano sve što treba, ali je to klijentima dosadno da čitaju. A znaju da se žale da je "sakriveno, između redova, sitna slova" i slično - a sve je na izvol'te, kao što vidite. Pa koga interesuje neka čita... i neka traži mane.

    http://www.grawe.me/me/Najcesca_pitanja.htm#259-tab
    Last edited by neznalica; 27-05-15 at 22:55.

  9. #209
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,018
    Thanks Thanks Given 
    45
    Thanks Thanks Received 
    46
    Thanked in
    39 Posts

    Default

    Procitah sve, ali kako dodje koji post iznenadim se, i sve tako u krug, pa reko' da napisem samo par rijeci.

    U ovim postovima vecina mijesa babe i zabe.

    Pricacu za polisu GRAWE-a, i program koji ja imam, ne mogu da pricam za polise drugih osiguravajucih drustava jer ih ne znam u detalje.

    Ovo sto ja imam i kako ga posmatram je stednja sa osiguranjem. Dakle, prvobitni cilj mi je da se ustede pare, tako sto cu svake godine da uplacujem XXX EUR, i nakon 45 godina imacu XX XXX. Istina, kamata je manja nego da stedim u bankama, ali sam ja odabrao ovu opciju jer ujedno zelim, da moja djeca/familija, kada mene ne bude, dobiju barem nesto od te moje stednje (osigurana suma). Da hocu samo da zaradim sto vise, onda bih isao u banku, ali to nije moj prvobitni cilj.


    Tako da:

    OSIGURANJE:

    U slucaju da dozivim tih 45 godina stednje dobijam:
    Sve pare koje sam uplatio + kamata

    U slucaju prirodne smrti, u bilo kom trenutku, cak i nakon prve rate/godine, osobe koje sam ja izabrao dobijaju:
    Osigurana suma + do tada pripisana kamata (kamata za ono sto sam ustedio do tog trenutka)

    U slucaju nasilne smrti, u bilo kom trenutku, cak i nakon prve rate/godine, osobe koje sam ja izabrao dobijaju:
    3 x Osigurana suma + do tada pripisana kamata (kamata za ono sto sam ustedio do tog trenutka)

    U slucaju raskida ugovora o osiguranju, dobijam:
    Manje nego sto sam ulozio

    BITNO: Osigurana suma je UVIJEK veca nego pare koje biste ulozili za svo vrijeme trajanje ugovora. Tako da osobe koje su korisnici osiguranja uvijek dobijaju vise nego sto je ulozeno.


    BANKA:

    U slucaju da dozivim tih 45 godina stednje dobijam:
    Sve pare koje sam uplatio + kamata (koja je trenutno veca nego u osiguravajucim drustvima)

    U slucaju prirodne smrti, naslednici dobijaju:
    Sve pare koje sam uplatio + kamata

    U slucaju nasilne smrti, naslednici dobijaju:
    Sve pare koje sam uplatio + kamata

    U slucaju raskida ugovora o stednji, dobijam:
    Sve pare koje sam uplatio + dio kamate


    Moj licni zakljucak:
    U svakom slucaju, meni se vise isplati da idem preko osiguravajuceg drustva, jer u bilo kojoj verziji smrtnog slucaja, dobijam vise nego sto sam ulozio.

    Zivotno osiguranje nije investicija sa ciljem za sto vecu zaradu, nego sigurnost. Ukoliko je prva opcija nije za vas, nego hocete da idete na zaradu onda je definitivno isplativija banka.

    S tim u vezi, bilo kakva prica o podizanju para prije isteka trajanja ugovora, i o tome kako ne moze da se izvuce sve ono sto je ulozeno, u vecini slucajeva je ispravna, ali poenta osiguranja nije u tome da ti izvuces pare kada god hoces. Za to sluze banke.

    Nadam se da sam nekome pomogao.
    Last edited by djiha; 28-05-15 at 12:24.

  10. #210
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Bokesko Carstvo
    Posts
    13,701
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    ziv ti bio sto godina,al kad cojeka nema o zna da li bi oni nasli neku soluciju da to placanje izmuvaju....

  11. #211
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    7,715
    Thanks Thanks Given 
    217
    Thanks Thanks Received 
    92
    Thanked in
    33 Posts

    Default

    Tek sad vidjeh ovaj post.

    Zbog nacina pisanja ne zasluzujes da na tebe gubim vrijeme.
    Stojim iza svega sto sam napisao, a ako ti sto nije jasno dogovori se sa koleginicom u predstavnistvu GRAWE-a u centru (Pg).
    Sve sto sam napisao izneseno je odje nakon razgovora sa njom.

    Quote Originally Posted by savjetnik u osiguranju View Post
    A ti bi htio da podigneš... (koliko)?
    Sklopio si ugovor o raskidanju ugovora kad tebi odgovara, a ne ugovor o osiguranju na xx godina? Do dana pojavljivanja želje za raskidanjem ugovora nijesi svo to vrijeme bio osiguran?
    Ako nije u redu da pri raskidanju dobiješ manje nego što si do tada uplatio za polisu, da si do sada nastradao da li bi isto tako tvoji nasljednici rekli "čakajte Grawe, on je uplatio do sada dvije rate, nije u redu da nam vi sada dajete 3 puta više nego što bi on uplatio za sve godine trajanja ugovora"?
    Kad plaćaš kasko za auto, ili osiguravaš stan, ako bude načinjena šteta osiguranje ti plati ugovoreni iznos, a ako ne bude štete da li ti osiguranje vraća novac koji si uplatio (uz još neku dobit preko toga)? Makar "60% uloženog novca"? Ne znam, samo pitam.

    Nijesi napravio ugovor za proizvod koji se zove "podizanje uloženog" (već rečeno iznad), a još manje ugovor za "stopostotno podizanje uloženog (kada se tebi prohtije)", a to podizanje uloženog će se ostvariti na kraju ugovora, poslije xx godina, uvećano za neku dobit, jer si, da te podsjetim, napravio ugovor na xx godina.

    Ne možeš ovako reći, jer ne možeš sada znati koliko ćeš na kraju ugovora ukupno podići novca. Sad znaš samo osiguranu sumu, a ostalo se godišnje dodaje na tu sumu iz godišnje dobiti poslovanja osiguravajućih kuća. Tako da tih 42.000, ako negdje piše tako, može biti samo osigurana suma, što mi je bliže istini od ovoga što si ti napisao, s obzirom na dužinu trajanja od 30 godina i vjerovatno prilično mlade godine starosti klijenta kada uzimu polisa na 30 godina.

    Ajde molim te ti mi reci koliko se para dobije nakon 30 godina štednje u banci? Konkretno... pa da i ja saznam to konačno.

    Prvo, nije osiguranje ulaganje novca, pa da se vraća uloženo. Uloži u neki biznis, pa tamo okreći novac i idi na profit. Drugo, nije to fiksno, pa da se kaže da treba da prođe 80% vremena. To zavisi od mnogo parametara - nekad mnogo manje vremena, nekad možda i 80% (uz podsjećanje na priču sa početka ovog posta).

    Znaš li što si napisao... i kako se zove to što si napisao?

    ... i ako se razbolimo od teže bolesti (i naša djeca do svoje 18. godine) i ako doživimo invalidnost i ako imamo hiruršku intervenciju i ako ležimo u bolnici i ako slomimo kosti i ako nam treba kućna njega i ako nam trebaju pregledi i liječenja i ako izgubimo radnu sposobnost - za sve to možemo biti osigurani kroz polisu životnog osiguranja, pa ko što izabere... ali izgleda i to je malo. Mi bismo da budemo osigurani i za raskidanje ugovora o osiguranju i vraćanje kompletnog do tada uplaćenog novca. Kupim neki proizvod koji koristim godinama (koji se u ovom slučaju zove polisa) i onda ga više ne želim, pa pođem kod prodavca i kažem mu "ja ti ovo neću više, vrati mi sve pare".

    Vjerovatno si te načine do sada uspješno primijenio? Pretpostavljam redovno odvajanje novca na štednju u banci (vjerovatno sa namjerom odvajanja na 30 godina, bez i najmanjeg podizanja novca u međuvremenu)?

    Ne sporim da ima istine u tome što kažeš, ali, iskreno govoreći, ni ovo što ti pišeš nema veze sa vezom.

    Zašto "ili"? Zašto ne i jedno i drugo - jedno zbog nekih razloga, drugo zbog drugih razloga. O ovom pitanju, tj. o upoređivanju osiguranja i banke (tj. baba i žaba) se ispisalo "milion" postova (i ja bar pola od tog "miliona"), pa nemam namjeru to ponavljati.
    A ovo što kažeš da si pogriješio, mogao bih ti odgovoriti i sa "nijesi" i sa "jesi"... pa ti tumači kako hoćeš.

    Odlično si je objasnio. Bolje da nijesi.

    Odlično si pojasnio. Vidi se da se razumiješ u osiguranje. A ono "možda" nijesi morao dodavati, jer u ugovoru sve piše što treba.

    Odlično si pomogao. Vjerujem da svi sada razumiju sve oko osiguranja i da im je, na osnovu tvojih objašnjenja, lako da donesu odluku.

    Ako vas nagovaraju nemojte ni uzimati polisu. Jer ako vas nagovaraju to bi trebalo da znači da vi nijeste raspoloženi za to (pa onda kreće nagovaranje), pa ako nijeste zašto bi uzimali - nećete valjda zbog nagovaranja.
    A da li je tačno ili nije to što vam govore agenti osiguranja - sigurno ima i netačnoga (što iz nedovoljnog poznavanja materije, što iz namjere da lakše privoli klijenta da uzme polisu), ali zašto je problem pitati i dobro pročešljati sve što vas zanima, pa vam je tako kroz odgovore lakše steći utisak o istinitosti i namjeri agenta, a onda pročitati papire koje dobijete uz polisu, gdje ćete konačno i konkretno provjeriti i uvidjeti sve što vas zanima... pa ako nijeste zadovoljni javite osiguravajućoj kući da želite otkazati polisu (na što svako ima pravo u roku od mjesec dana i što vam piše u ugovoru o osiguranju) i dobićete svoj uplaćeni novac do posljednjeg centa.
    Ali ne, nama je milije da oko tako nevažnog životnog pitanja, kao što je uzimanje polise (što se radi 1-2 puta u životu), ako je moguće na razgovor sa agentom ne potrošimo više od 20 minuta, da ne zakasnimo na seriju, utakmicu, ili u kafić, a za čitanje ugovora o osiguranju ko će izdvojiti sat vremena... a i zašto čitati ugovor - pa i kada nešto poslovno obavljamo, ili se zapošljavamo, ili trgujemo stan valjda je normalno da nas ne zanima da pročitamo ugovor, nego to valjda sprovodimo bez čitanja ugovora.

    Amin. Da se apsolutno složim makar sa nečim.

    Jeste da je godinu dana pauzirala tema o osiguranju, ali mi nije nimalo žao zbog toga, niti mi je nedostajalo, jer se priča bila potpuno izvitoperila. Neka si je ti oživio, makar da se malo zabavim.
    I ne shvati ovo ništa lično... jer ti si jedan od mnogih koji ovako razmišljaju.
    P r i m o r a c

  12. #212
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Bokesko Carstvo
    Posts
    13,701
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    svaka cast,i poslije ovoga se neko vise ne javlja.........

  13. #213
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    13,341
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    nista novo a

  14. #214
    Join Date
    Dec 2015
    Posts
    6
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    evo mog savjeta . nista ne verujte ovima sto prodaju polisu ,jel uvijek se precuti mnogo stvari koje ne idu u korist onome ko uzima polisu,a sve u cilju da se uzme sto veci procenat za prodaju polise . uvijek je tu prica o PROCENTU KOJI SE OCEKUJE KAO DOBIT . od price od OKO 50% to spadne na 10-15% .tako da ako ovo tretirate kao stednju ima mnogo boljih stvari nego ulagat u zivotno osiguranje ...

  15. #215
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Bokesko Carstvo
    Posts
    13,701
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    istina,refresh...

  16. #216
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    doma
    Posts
    3,040
    Thanks Thanks Given 
    149
    Thanks Thanks Received 
    49
    Thanked in
    32 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by don2 View Post
    tako da ako ovo tretirate kao stednju ima mnogo boljih stvari nego ulagat u zivotno osiguranje ...
    A ako ga tretiras kao životno osiguranje?
    Lol

  17. #217
    Join Date
    Dec 2015
    Posts
    6
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by sales specialist View Post
    A ako ga tretiras kao životno osiguranje?
    Lol
    kao zivotno je ok ,al ko normalan krene sa namerom da ga ne dozivi ? znaci u sustini svi krecu sa tim da uzmu novac,to jest ko stednju.govorim iz ziskustva tako da ne mislis da filozofiram

  18. #218
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Bokesko Carstvo
    Posts
    13,701
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by luchka View Post
    Nisam bio ukljucen u ovu temu dosad...procitah ovaj tvoj post pa se vratih još par stranica nazad da vidim o čemu se to pisalo...

    Druze moj, ako se ti stvarno baviš osiguranjem, onda je onaj ko te drži totalna budala...vise arogancije i nekulture odavno nisam vidio ne samo na ovom već i na drugim forumima koje pratim...i da ti objasnim jednu stvar - zbog takvih "savjetnika u osiguranju" kao sto si ti, nas narod nema povjerenje u taj sistem, i ja ih apsolutno razumijem...

    Ti ne da ne umijes da preneses ljudima zbog čega trebaju da se osiguraju nego sve sto si napisao, barem mene, iz onog našeg iskonskog inata, tjera na to da mi nikad to ne padne na pamet. Kad pocnu tvoje kolege, slicne tebi, da mi prodaju osiguranje sa pricom da je to dobra investicija i da je to stednja i ostale gluposti smuci mi se!!! Shvatite to je osiguranje stetnog slucaja!!! Ako vas nisu naučili u tim vasim dosadnim MLM osiguravajucim kucama šta je osiguranje ukucaj na google pa pročitaj definiciju!

    Ovo je forum, gdje ljudi imaju pravo da iskazu svoje mišljenje i podjele sa drugima svoje iskustvo. Ako neko ko je imao loše iskustvo sa osiguranjem to poijeli to može biti samo dobro i to na vise nacina a posebno: ako neko želi da se osigura kod kuće sa kojom je on imao neg iskustvo sigurno će posle citanja njegovog iskustva pristupiti tome opreznije; ako neko ko radi u toj kući cita taj njegov post može obratiti paznju na to i poboljsati uslugu firme za koju radi. I da, svako ima pravi da odluci da li da svoje pare ulozi u banku ili da se osigura a osiguranje nije uvijek najisplativije.



    Sent from my iPhone using Tapatalk

    vise nego jasno.....

  19. #219
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    877
    Thanks Thanks Given 
    33
    Thanks Thanks Received 
    214
    Thanked in
    65 Posts

    Default

    Moze li neki agent prodaje osiguranja da se javi na pm (kontakt podatke radi zakljucivanja ugovora) ili ovdje, sve jedno
    Last edited by branko.kotor; 09-01-16 at 12:39.
    COMMUNITAS CIVITATIS CATHARI
    navigare necesse est, vivere non est necesse



  20. #220
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Bokesko Carstvo
    Posts
    13,701
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    imas ih u kotoru nekoliko .refresh.

  21. #221
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Bokesko Carstvo
    Posts
    13,701
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    ima li popusta za 8.mart...

  22. #222
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    doma
    Posts
    3,040
    Thanks Thanks Given 
    149
    Thanks Thanks Received 
    49
    Thanked in
    32 Posts

    Default

    Jokac, pokrenuo si ovu temu prije više od 3 godine, i još se nisi odlučio da li se osigurati ili ne. Ti osvajas zlatnu medalju za neodlučnost.

    Vratih se na ovu temu da vam prenesem moje iskustvo sa raskidom ugovora/prekidanjem uplate osiguranja, ili otkupom polise kako oni to zovu.
    Ne znam zašto ovo pišem, ali eto, ne škodi u svakom slučaju, možda nekom i pomogne.

    Odmah da kažem, oni koji sumnjaju u ova osiguranja, misle da je to velika prevara i slično, potpuno ste u pravu!
    Evo mog iskustva.

    Ja sam u novembru (daleke) 2005-te poceo da uplacujem Grawe osiguranje, potpisao sam ugovor na 20 godina.
    Prošlo je dakle 10 i po godina, malo više od pola ugovora, sticajem okolnosti ovog mjeseca sam se odlučio da uzmem onoliko para koliko se može uzeti jer su mi pare bile hitno potrebne. Zvao sam Austriju (ja sam davno potpisao ugovor pa sam vezan bio direktno za Graz, kancelarija u PG nije imala nadležnosti), rekoše mi da imam više opcija, da minimizujem ratu koju treba da uplatim, da prestanem da uplacujem i čekam kraj ugovora, da uzmem pozajmicu od njih čak ali su uslovi nepovoljni (9% godišnja kamata dok se pare ne vrate), povoljno je ako covjek ima para iste godine da im vrati, ali ovo na rate da se vraća je nepovoljno (kao kod naših banaka manje više) , ili krajnja opcija da otkupim polisu tj uzmem sumu koja mi pripada i raskinem ugovor. Poslaše mi oni pismo sa svim tim opcijama, ja sam trebao da se odlučim šta ću i da im vratim potpisano to pismo. Rekoše mi tu će biti i otkupna suma koju mogu da dobijem, nisu smjeli preko telefona da mi je saopšte.
    Ja sa velikim nestrpljenjem i strahom čekao to pismo nedelju dana (strahom zbog raznog pisanja po ovom i nekim drugim forumima, kao što je pisao neki lik ovdje), stiže meni pismo, i šlog kad sam vidio cifru koju mogu da dobijem nazad.



    Iznos koji sam ja njima uplatio u ovih 10 i po godina (tj. 11 godina, jer se plaća godina unaprijed, ja sam njima uplatio 11 punih rata) je bio umanjen za čitavih 10% (tačno u decimalu, 11.50%)!!
    Ja sam bio oduševljen. Po meni je to smijesan penal za neispunjavanje ugovora sa moje strane!
    Pogotovo kad se uzme u obzir da sam ja naplatio finu cifru na konto saobracajke koju sam ranije imao, tako da su oni u finom minusu samnom. )
    Bojao sam se da će mi baš zbog te isplate odštete umanjiti cifru koju mogu da dobijem nazad, ali od toga nije bilo ništa.

    Na kraju meni ostaje samo žal što sam morao da prekinem sa osiguranjem, ali uplaćujem ga ponovo sigurno čim mi se finansijska situacija popravi.

    A ovi sa ovim teorijama zavjere, neka ih se drže slobodno, na svoju štetu samo.
    Potpuno ste u pravu, ovo je velika prevara.



    Sent from my SM-G935F using Tapatalk

  23. #223
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    16,445
    Thanks Thanks Given 
    5,238
    Thanks Thanks Received 
    3,745
    Thanked in
    1,494 Posts

    Default

    Aj attachuj to sto si dobio.

    Sent from huawei

  24. #224
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,293
    Thanks Thanks Given 
    394
    Thanks Thanks Received 
    89
    Thanked in
    43 Posts

    Default

    Nije prevara samo stvari tako funkcionišu. Regulisano je sve poslovanjem njihovim A i te sume bi nedje trebale da postoje koliko se dobija kada se raskine
    I did it for me. I liked it. I was good at it. I felt alive. - Walter White

  25. #225
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    doma
    Posts
    3,040
    Thanks Thanks Given 
    149
    Thanks Thanks Received 
    49
    Thanked in
    32 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kaemSe View Post
    Aj attachuj to sto si dobio.

    Sent from huawei
    To što sam dobio sam potpisao i vratio nazad za Graz, tako da no can do.
    A i da ga imam, svakako ti ga ne bih uploadovao na net, jer se to baš i ne radi sa vrednosnim pismima.

    Ako si ovo tražio iz razloga što mi ne vjerujes, idi potraži onog Rodića slobodno pa se dopisujte malo...
    Quote Originally Posted by Krstooo View Post
    Nije prevara samo stvari tako funkcionišu. Regulisano je sve poslovanjem njihovim A i te sume bi nedje trebale da postoje koliko se dobija kada se raskine
    Potpuno si u pravu. Ali hajde ti objasni to narodu ovdje.
    Ima sve u ugovoru, tabela sa ciframa, koliko mozes da dobijes para nazad nakon odredjene godine (to mi oni rekoše u razgovoru telefonom, da ne mogu da mi kazu cifru telefonom ali da je imam u ugovoru, a ja ugovor nisam puno ni čitao, mozda zato što je bio na njemačkom ) , a potrebno je čini mi se minimum 2 godine da prodje (da uplaćujes 2 godine) da bi bilo moguće raskinuti ugovor. Rok za isplatu je 3 mjeseca kako mi rekose, ali isto tako su mi rekli da mogu da očekujem pare sledećeg mjeseca od onog u kojem sam podnio zahtjev.

    A ja napisah u proslom postu da sam bio oduševljen cifrom kad sam je vidio, jer je ona bila uvećana za skoro 1.000€ od cifre koju sam imao u tabeli u ugovoru, na onu cifru iz tabele oni su dodali i dobit i saldo, te ispade super cifra.
    Kažem, umanjena za 10% i malo više posto od onog što sam ja njima dao, ali Ja sam ugovor raskinuo i treba da platim penal, a isto tako sam bio osiguran 10 godina i to mi se itekako isplatilo, te je to po meni smijesan penal koji sam platio.

    Sent from my SM-G935F using Tapatalk
    Last edited by sales specialist; 01-05-16 at 14:33.

Page 9 of 13 FirstFirst ... 5678910111213 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •