Results 1 to 21 of 21

Thread: Nagrade za zaposlene u preduzecima - legenda ili normalna praksa?

  1. #1
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    APSURDISTAN
    Posts
    3,993
    Thanks Thanks Given 
    4,207
    Thanks Thanks Received 
    2,042
    Thanked in
    646 Posts

    Default Nagrade za zaposlene u preduzecima - legenda ili normalna praksa?

    Čitam danas ovu vijest i prosto ne mogu da vjerujem

    ''Radnicima na poklon po novo auto''


    http://www.vijesti.me/vijesti/vlasni...-clanak-106438

    Da li je moguće u današnjem društvenom i novčanom sistemu biti na ovaj način korektan prema radnicima?
    Da li je moguće da danas neko cijeni dobrog radnika i da shvata njegov značaj?

    Jedino na šta sam ja naišla u životu bilo je doživljavanje radnika kao zamjenjivu, potrošnu robu koju treba iskoristiti do maksimuma uz što manje troškove.
    Jedino što sam ja čula od svih koje znam je ovakav odnos nadređenih : ''ti si plaćen da radiš najbolje što možeš, a kazne idu ako uradiš manje od toga.'' Nagrade bilo kojeg tipa ne postoje.
    Stalno se smanjuju troškovi, stalno je kriza i uvijek prisutna fraza - ''uvijek ima neko ko će pristati da to isto radi za manje pare''.

    Kakava su vaša iskustva? Da li je ovakav odnos prema radnicima (kao ovaj vlasnik Cakana) jedinstven primjer u Crnoj Gori?
    Pametnima smatramo samo one koji misle jednako kao i mi.
    Fransoa la Rošfuko, francuski filozof

  2. #2
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    8,524
    Thanks Thanks Given 
    124
    Thanks Thanks Received 
    468
    Thanked in
    214 Posts

    Default

    Ljudski i posteno. I to kola iz fabrike, nova.
    Samim tim je ove radnike motivisao da rade i jos 10 godina u njegovoj firmi, i najbolje sto mogu.

    A i dobio odlicnu reklamu, na koju vjerovatno nije toliko racunao.
    "LIFE IS ABOUT PASSIONS. THANK YOU FOR SHARING MINE." - Michael Schumacher



  3. #3
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,936
    Thanks Thanks Given 
    29
    Thanks Thanks Received 
    908
    Thanked in
    482 Posts

    Default

    E Bog mu dao! Svaka mu cast...
    doslo vrjeme da se promijeni potpis :)

  4. #4
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    6,142
    Thanks Thanks Given 
    254
    Thanks Thanks Received 
    1,140
    Thanked in
    556 Posts

    Default

    Svaka čast.
    Moje iskustvo je da dam najbolje od sebe za iskustvo koje mi se pruža, da obavljam posao odgovorno, da ne kiksam rokove i mogu reći da nikakvih problema nisam imala i ono najvažnije nije mi se desilo da se budim iz sna u kome sam sanjala da nešto nisam uradila a tiče se posla J
    Desi se tu i tamo neka greška i nema ništa gore nego kad shvatiš da si kiksao i onda to još i kažeš, a nadređeni ti kaže samo lagano u stilu biće bolje drugi put, polako učiš se (aaaaaaaa pojedem se onda).
    Pošto sam u fazi sunđera to što upijam (+ mi se sviđa) mi je mnogo bitnije nego novce koje primam za svoj rad. Poštujem radno vrijeme i isto tako poslodavac poštuje moje slobodno vrijeme. To bi trebalo da je normalno, međutim u praksi velika većina se izrabljuje za sitne pare, puno je uvijek razloga na strani toga da takav odnos moraš prihvatiti (žena, djeca, krediti, mora se nešto jesti i od nečega živjeti) ali prosto nikada ne bih pristajala na takav ultimatum.
    Vazda možeš smislit nešto pametnije što će te i ispunjavati i donijeti ti neke koristi, to što su ljudi lijeni i lakše je linijom manjeg otpora ići bez muke i truda pa posle par godinica zakačit kakvu kilu ili tumor.... iskreno nije mi ih žao, svak bira pa se trebalo misliti na vrijeme, ali većina se prema životu ophodi kao da ih ima 5,6 pa...

    Nego, čisto da pohvalim i mog poslodavca koji je i mene i koleginicu prije neke dan častio lijep iznos. Iskreno, neprijatno mi je bilo al sa druge strane itekao mi znači uvažavanje mog rada i truda i stimuliše me da tako i nastavim, pa iako je dato u vidu novčanih jedinica. Potrošit ćemo ih

    Meni je mnogo važnije uvažavanje mog truda, rada, organizacije i vremena. Poštuje svak svoju i tuđu dokolicu. Bez toga... džabe vala i milioni. Stukla bi ih za 20 dana kakva sam

    Malo mi je postalo degutantno, s obzirom na to da nema države tj službenika da rade svoj posao, svaljivanje krivice na poslodavce koji nude opcije uzmi ili ostavi, ima ko će ako ti nećeš i tome slično. Kao i banke, kao i osiguravajuća društva, kao i zelenaši na kraju krajeva i svi mi ovđe i u m-ž odnosu smo u opticaju i možemo kome nas volja da nešto ponudimo. Na drugoj strani je da ponudu prihvati ili odbije. Još ako se imaju kriterijumi od kojih se ne odstupa... pjesma.
    Svi su zamjenljivi.
    Vi sami ste promjenljivi. Radite na tome/sebi.

  5. #5
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Niksic
    Posts
    19,534
    Thanks Thanks Given 
    1,933
    Thanks Thanks Received 
    2,527
    Thanked in
    1,089 Posts

    Default

    Taman tako, Bog mu pomogao.
    Stimulacija radnika na ovaj nacin je jako plodna, ovaj radnik ce raditi bolje nego za svoju kucu. To je to, kad se napravi zdravi organizam u firmi, zdravi odnosi vlasnik-zaposleni.
    Meni je direktor u oci rekao, dvadeset (20) ljudi ceka tvoje radno mjesto da za duplo manje pare radi... Sto je porazna istina!!!
    Nagrada ili bar priznanje je misaona imenica.
    Tu es mon héro!

  6. #6
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    6,824
    Thanks Thanks Given 
    303
    Thanks Thanks Received 
    269
    Thanked in
    161 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Kliker17 View Post
    Čitam danas ovu vijest i prosto ne mogu da vjerujem

    ''Radnicima na poklon po novo auto''


    http://www.vijesti.me/vijesti/vlasni...-clanak-106438

    Da li je moguće u današnjem društvenom i novčanom sistemu biti na ovaj način korektan prema radnicima?
    Da li je moguće da danas neko cijeni dobrog radnika i da shvata njegov značaj?

    Jedino na šta sam ja naišla u životu bilo je doživljavanje radnika kao zamjenjivu, potrošnu robu koju treba iskoristiti do maksimuma uz što manje troškove.
    Jedino što sam ja čula od svih koje znam je ovakav odnos nadređenih : ''ti si plaćen da radiš najbolje što možeš, a kazne idu ako uradiš manje od toga.'' Nagrade bilo kojeg tipa ne postoje.
    Stalno se smanjuju troškovi, stalno je kriza i uvijek prisutna fraza - ''uvijek ima neko ko će pristati da to isto radi za manje pare''.

    Kakava su vaša iskustva? Da li je ovakav odnos prema radnicima (kao ovaj vlasnik Cakana) jedinstven primjer u Crnoj Gori?
    ovo je super ali mi nesto smrdi ovdje
    lici mi na pranje para

  7. #7
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Niksic
    Posts
    19,534
    Thanks Thanks Given 
    1,933
    Thanks Thanks Received 
    2,527
    Thanked in
    1,089 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by autodijagnostika View Post
    ovo je super ali mi nesto smrdi ovdje
    lici mi na pranje para
    xaxaxax, to kad sam sinoc ispricao mladjem bratu, samo je rekao, pranje para, razmisli...
    Tu es mon héro!

  8. #8
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    APSURDISTAN
    Posts
    3,993
    Thanks Thanks Given 
    4,207
    Thanks Thanks Received 
    2,042
    Thanked in
    646 Posts

    Default

    A kakvu on korist ima od takvog pranja para?
    Jedino ako mu radnici za par dana vrate ključeve?
    Pametnima smatramo samo one koji misle jednako kao i mi.
    Fransoa la Rošfuko, francuski filozof

  9. #9
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    6,824
    Thanks Thanks Given 
    303
    Thanks Thanks Received 
    269
    Thanked in
    161 Posts

    Default

    da se razumijemo, nemam ja nista protiv tog i takvog cina, naprotiv pozdravljam i volio bih da ima vise toga
    ali u ovu zemlju, dje su privatnici i bogatasi uglavnom bitange i kriminalci nerealno je malo
    a svaka cast njemu ako je ovo ucinio od cistih para i od srca

  10. #10
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Mandalay
    Posts
    10,279
    Thanks Thanks Given 
    28
    Thanks Thanks Received 
    29
    Thanked in
    21 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by autodijagnostika View Post
    da se razumijemo, nemam ja nista protiv tog i takvog cina, naprotiv pozdravljam i volio bih da ima vise toga
    ali u ovu zemlju, dje su privatnici i bogatasi uglavnom bitange i kriminalci nerealno je malo
    a svaka cast njemu ako je ovo ucinio od cistih para i od srca
    Nema covjeka kod nas koji sebe moze kupit novo auto od "cistih" para, a kamoli cetvorici radnika.
    Njemu svaka cast na ovom cinu. Ali nemojmo da se zavaravamo da je ovaj cin proisteko od postenog rada
    Who let the dogs out

  11. #11
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    APSURDISTAN
    Posts
    3,993
    Thanks Thanks Given 
    4,207
    Thanks Thanks Received 
    2,042
    Thanked in
    646 Posts

    Default

    Zato ja i pitam je li ovo moguće jer mi je stvarno nerealno i naravno da izaziva sumnju.

    Zar je moguće da smo došli do toga da nas lijepe vijesti i lijepi i velikodušni gestovi bilo koga šokiraju?
    Posebno u poslovnom svijetu koji je nemilosrdan, nepravedan i radi po principu ''jačeg i snalažljivijeg''.
    Pametnima smatramo samo one koji misle jednako kao i mi.
    Fransoa la Rošfuko, francuski filozof

  12. #12
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    6,142
    Thanks Thanks Given 
    254
    Thanks Thanks Received 
    1,140
    Thanked in
    556 Posts

    Default

    Sve je moguće čim se može zamisliti.

    Nego je lakše bedačit se, nema čistih para, morao je nekoga u državi podmazat da bi razbio butike po državi, pa onda i službenike častit patike, i onda oni ne mogu da „djeluju“ kad im se obrati izrabljivana radnica jer su primili mito u vidu patika, i tako se sve vrti u krug. I sa svakim privatnikom.
    I kad je tako gospodno, kad svi svjesno pristajete na to, zbog čega se onda bunite?
    Privatnik lijepo ima najviše (najviše se i pomučio, bez da se lažemo) pa podmazuje svoje radnike, državu, državne službenike jel? Humanista.
    Što vi ne probate pa da vidite koliko je lako napraviti i čiste ili prljave pare?
    A ne, njih su rodili da dovijeka svemu traže manu, da su cinični, samo k**aju do u besvijest i ništa ne čine od svog života. Onda se razbole pa i onda samo k**aju i truju sve oko sebe. I onda crknu. Žali Bože tu ženu te ih nosaše 9 mjeseci.

  13. #13
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,868
    Thanks Thanks Given 
    3,187
    Thanks Thanks Received 
    5,533
    Thanked in
    2,243 Posts

    Default

    13. plata - plata koju kod privatnika dobijes nakon 20 mjeseci rada.
    Toliko o nagradjivanju kod nas.

  14. #14
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    6,142
    Thanks Thanks Given 
    254
    Thanks Thanks Received 
    1,140
    Thanked in
    556 Posts

    Default

    A možda je do (ne)radnika?

  15. #15
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    6,824
    Thanks Thanks Given 
    303
    Thanks Thanks Received 
    269
    Thanked in
    161 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mojsije View Post
    13. plata - plata koju kod privatnika dobijes nakon 20 mjeseci rada.
    Toliko o nagradjivanju kod nas.
    ja tu 13-tu nikad nisam dobio za skoro 7 godina rada

  16. #16
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Vojvotk|nja od Fund|ne
    Posts
    20,926
    Thanks Thanks Given 
    1,011
    Thanks Thanks Received 
    1,852
    Thanked in
    704 Posts

    Default

    Kako bi lijepo bilo da ima potrebu za još jednom radnicom...
    mojeg kalibra...
    Sell the Vatican, Feed the World!

  17. #17
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    odma iza coska
    Posts
    3,585
    Thanks Thanks Given 
    4
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    svaka mu cast, sve pohvale.. treba li mu radne snage?

    Meni je iskrneo nevjerovatno, da je jedan radnik dobio i to bi mi bilo nevjerovastno a ne 4... Sve pohvale, mora da su dobar posao naprvili ti radnici....
    ``ljudi su da razmijene i uvaze misljenja, a zivotinje da se kolju i ujedaju jer nemaju mozga``

  18. #18
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    2,309
    Thanks Thanks Given 
    68
    Thanks Thanks Received 
    151
    Thanked in
    66 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by tigrovo_oko View Post
    Nego, čisto da pohvalim i mog poslodavca koji je i mene i koleginicu prije neke dan častio lijep iznos. Iskreno, neprijatno mi je bilo al sa druge strane itekao mi znači uvažavanje mog rada i truda i stimuliše me da tako i nastavim, pa iako je dato u vidu novčanih jedinica. Potrošit ćemo ih
    E za ovo ti već vidim 13-tu i 14-tu platu ;-)

    Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2
    Bolje imat no' nemat....

  19. #19
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,304
    Thanks Thanks Given 
    2,782
    Thanks Thanks Received 
    3,940
    Thanked in
    1,909 Posts

    Default

    Čitam komentare po forumima i portalima na ovu vijest i moram reć da se nijesam iznenadio. Ali stvarno pojedinima na obraz što sve pišu.
    Privatnik ima pravo sa svojom firmom i svojim parama da radi što oće. Je li "izuvkao" keš iz firme, ili je uzeo kredit 60,000€ na 5 godina da vraće za ova 4 auta po 1,200-1,300€ je njegov problem.

    Pojedinim koji su zabrinuti odakle njemu pare da se ovako rasipa, neka prelistaju nešto o trgovini. Onda će znat da kad kupite patike u neki butik od 100€, vlasniku butika kad odbije nabavnu cijenu i sve troškove plata, struje i ostalog vjerovatno ostane 30-40€ zahvaljujući maržama koje su u CG prisutne.
    Druga bitna činjenica koji mnogi zaboravljaju, je što ovaj čin nije nikako besplatan, već će ovi radnici imat moralnu odgovornost da rade još bolje za svog poslodavca. A i neće imat obraza (valjda) da se presele u drugu firmu i slično.

    Potez ovog gospodina je za jedan veliki naklon i poštovanje. I kraj priče.

    A jedino o čemu se može diskutovat je li ovo normalno ili ne, i je li uobičajeno, pravično i slično. Postoji po svijetu ovakvih primjera, ali nijesu tako česti, baš kao što nijesu ni u CG. Ali se varate ako ovoga u CG nije bilo. Bilo je bilo, i to od države vjerovali ili ne.
    Samo se sjetite ko je sve dobio stanove od firmi. E to su brate pokloni, za cio život. U vrh glave su plaćeni 1,000 maraka.
    Najviše volim generacije tu od 1940-1960 godine rođenih koju su dobili stan od firme a ovamo kukaju i busaju kako im niko ništa nije pomogao, kako ne mogu od penzije da žive i sično. A dostina njih je nezahvalno na tom "sitnom" poklonu.
    Ali im ovakvi primjeri vjerovatno bodu oči.
    U zemlji seljaka na brdovitom Balkanu što bi rekla jedna divna gospođa.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  20. #20
    Join Date
    Feb 2013
    Posts
    61
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Kliker17 View Post
    Čitam danas ovu vijest i prosto ne mogu da vjerujem

    ''Radnicima na poklon po novo auto''


    http://www.vijesti.me/vijesti/vlasni...-clanak-106438

    Da li je moguće u današnjem društvenom i novčanom sistemu biti na ovaj način korektan prema radnicima?
    Da li je moguće da danas neko cijeni dobrog radnika i da shvata njegov značaj?

    Jedino na šta sam ja naišla u životu bilo je doživljavanje radnika kao zamjenjivu, potrošnu robu koju treba iskoristiti do maksimuma uz što manje troškove.
    Jedino što sam ja čula od svih koje znam je ovakav odnos nadređenih : ''ti si plaćen da radiš najbolje što možeš, a kazne idu ako uradiš manje od toga.'' Nagrade bilo kojeg tipa ne postoje.
    Stalno se smanjuju troškovi, stalno je kriza i uvijek prisutna fraza - ''uvijek ima neko ko će pristati da to isto radi za manje pare''.

    Kakava su vaša iskustva? Da li je ovakav odnos prema radnicima (kao ovaj vlasnik Cakana) jedinstven primjer u Crnoj Gori?
    Vidim da ima raznih komentara. I da je ovo sve ok i da ovđe nešto nije čisto.
    Posle ovih komentara još mi je miliji moj posao, đe me niko ništa ne čašćava nego zarađujem sam za sebe, onoliko koliko se trudim. Sve čisto. Jer je sad pitanje da li se i ovi ljudi što su dobili auta, i pored zadovoljstva zbog poklona, osjećaju apsolutno lagodno i neopterećeno -ako ne zbog poslodavca, a ono zbog okoline u kojoj ima dosta onih koji ne gledaju blagonaklono na ovaj potez.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Elektrotehnica Skola-Smjer Racunari PRAKSA
    By Baka901 in forum Centralni
    Replies: 9
    Last Post: 16-07-12, 23:19
  2. Replies: 6
    Last Post: 14-07-05, 11:22
  3. ja mislim da nisam bas normalna!
    By GAGA in forum Ljubav
    Replies: 64
    Last Post: 10-03-05, 16:56

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •