Page 6 of 6 FirstFirst ... 23456
Results 126 to 129 of 129

Thread: Zaštita potrošača?

  1. #126
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,542
    Thanks Thanks Given 
    7,409
    Thanks Thanks Received 
    4,494
    Thanked in
    1,747 Posts

    Default

    U zakonu se niđe ne pominje, pitao i cezap, kažu ne mora... Ako je ko naišao na član zakona, podijelite sa ostalima, valjaće...

    Sent from Tapatalk
    #fakenews

  2. #127
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Zamisli kako bi jaka fora bila, dodjes uzmes odijelo od 5000eur, cipele od 1000, sat od 3000 sakrijes etikete. Podjes na svadbu nedje izmeracis, svi te ono gledau, jao vidi ovoga kakva machka pun para...sjutra odes i kao, e vidite gospodine prodavnice odlucio sam da me cipele ubijaju, odijelo mi je shontavo a sad mi kaze cura nikako mi ne stoji... Pa ako biste mogli ovo 9k da.mi vratite trebalo mi je da probam mainza prvo 2+...
    One Ring to Rule them all...

  3. #128
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,042
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    8
    Thanked in
    5 Posts

    Default

    U Crnoj Gori prodaje se marinirana pastrmka, kao jedan od simbola naše tradicionalne kuhinje. Marketinška poruka ukazuje da je u pitanju riba iz, citiram, "bistrih planinskih rijeka...". Ako se malo zagledate u sliku ovog proizvoda, vidjećete da je u pitanju kalifornijska pastrmka, tzv.alohtona vrsta, uzgajana u ribnjacima. Informacije o ovom proizvodu se nalaze na web sajtu idea.co.me, a proizvođač je firma iz Budve, "Ask". Mariniranje se obavlja u fabrici "Zeta-fish", iz Golubovaca, Podgorica, odnosno dimljenje u sušnici "Ahileas" Podgorica, u čijem opisu istoimenog proizvoda na web sajtu piše da je riba "... ulovljena u čistim planinskim rijekama...".

    Slike:




    Da je riba ulovljena "u čistim planinskim rijekama", potvrđuju i navodi sa zvaničnog sajta te firme, da je porijeklo sirovine iz Skadarskog jezera.

    To je probudilo moju pažnju (nešto kao pojam "domaće pite" u prodavnicama, iako je taj termin izvorno vezan za domaćinstvo), te sam istraživao o komercijalnom (privrednom) ribolovu u Crnoj Gori.

    Shodno važećem Zakonu o slatkovodnom ribarstvu, privredni ribolov se obavlja na osnovu dozvole korisnika ribljeg fonda. Takođe, privredni ribolov se ne odnosi na ribnjake, akumulacije, jezera ili tekuće vode za javno vodosnabdevanje i zaštićene objekte prirode.....
    Navodim da se promet ribe može vršiti samo na osnovu dozvole za privredni ribolov i da se vrši na ribnjacima, specijalizovanim prodavnicama i na pijacama. Opšte je poznato da je zabranjena prodaja ribe uhvaćene sportsko-rekreativnim ribolovom.
    Kada je u pitanju akvakultura, tada govorimo o reprodukciji i uzgajanju riba u ribnjacima, a obavlja se na osnovu odobrenja nadležnog ministarstva.
    U procesu pristupanja EU, Crna Gora usvojila je Strategiju ribarstva 2015-2020, u kojoj je uzgoj i prerada slatkovodne ribe prioritet, a prema kojoj kod nas postoje čak 21 ribnjak i 3 farme na principu kaveznog sistema, u okviru čega se proizvede preko 500 tona konzumne pastrmke na godišnjem nivou.

    Zanimljivo je da u izvještaju poljoprivredne inspekcije za slatkovodno ribarstvo za 2017.godinu nije bilo statističkih podataka o kontroli dozvola za privredni ribolov na crnogorskim rijekama.

    S obzirom na to da se ovakvo postupanje smatra zabludom, formalno je zabranjeno, prema važećem Zakonu o zaštiti potrošača.

    Međutim, evidentno je da je čak i bogatstvo izraza "planinska rijeka" poslužilo izvjesnim licima da parazitiraju na tome i sebi priušte još jednu materijalnu korist nelegalnim putem.

    Iako je ovo školski primjer qrvinskog zavođenja kupaca ribe, koji je sankcionisan navedenim propisima, izgleda da će proteći dosta vode da bi se opismenili oni koji daju sud o ovom pitanju.
    Last edited by refan; 25-03-18 at 00:09.



  4. #129
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    39,953
    Thanks Thanks Given 
    3,938
    Thanks Thanks Received 
    6,446
    Thanked in
    3,087 Posts

    Default

    Haos.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    nothing comes from violence and nothing ever could

Page 6 of 6 FirstFirst ... 23456

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Zaštita potrošača
    By starwalker in forum Ekonomija
    Replies: 5
    Last Post: 01-11-12, 19:54
  2. P/M: Zaštita za iPhone 4, 15€
    By Vincent in forum Mobilni telefoni i oprema
    Replies: 4
    Last Post: 08-06-11, 11:52
  3. Wireless LAN zaštita
    By Břgíńjĺ in forum Internet
    Replies: 6
    Last Post: 04-11-10, 19:09
  4. Zaštita od korozije
    By Escobar_BP in forum Automobilizam arhiva
    Replies: 8
    Last Post: 19-02-10, 23:21
  5. Zaštita auta
    By cpu in forum Automobilizam arhiva
    Replies: 73
    Last Post: 05-11-09, 19:38

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •