Page 1 of 115 123451151101 ... LastLast
Results 1 to 25 of 2867

Thread: Pripravnički | Program stručnog osposobljavanja visokoškolaca

  1. #1
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,842
    Thanks Thanks Given 
    3,157
    Thanks Thanks Received 
    5,516
    Thanked in
    2,233 Posts

    Default Pripravnički | Program stručnog osposobljavanja visokoškolaca

    Otprilike oko 4200 nezaposlenih fakultetski obrazovanih ljudi pocece da radi od 15. januara. Veliki broj njih u drzavnim firmama. Vlada ce se zaduziti 10 miliona eura za ovu namjenu. 9 mjeseci rada na ovom programu bice priznato kao 12 mjeseci pripravnickog. Plata ce biti 50% prosjecne na nivou drzave, znaci oko 240 eura.

    Ovo su bile neke uvodne cinjenice.
    Da li je ovo dobar potez Vlade? Da li se isplati zaduziti 10 miliona eura da bi se nekoliko hiljada najboljih studenata ubacili u ionako glomazni drzavni aparat? 9 od 11 top zeljenih poslodavaca su drzavne firme. Sto nam to govori? Zasto odrediti bas 50% prosjecne drzavne zarade da bude plata, je li to neko lupio cifru, ili je to nekom metodologijom izracunato? I sto nakon tih 9 mjeseci? Svi nazad na biro?

  2. #2
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    podgorica
    Posts
    2,337
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    e moj Mojsije ... sto pitas kad znas ? a mi cemo taj dug oplest preko sim kartica itd itd... bitno je da se okrece
    Last edited by dr dn; 22-12-12 at 20:41.

  3. #3
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    6,824
    Thanks Thanks Given 
    303
    Thanks Thanks Received 
    269
    Thanked in
    161 Posts

    Default

    To je nista, eto da pokazu ''dobru volju'' kako su oni spremni da zaposljavaju. A vajde na duge staze nema.

  4. #4
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,998
    Thanks Thanks Given 
    2,202
    Thanks Thanks Received 
    456
    Thanked in
    210 Posts

    Default

    Nikad mi se takve akcije nisu sviđale. 90% te djece neće imati ta da radi, mnogi od njih ni stolicu na koju će sjesti. Često će biti na smetnji onima koji imaju posla ili opravdanje za nerad onima koji ionako ne rade.
    Mnogo bi bolje bilo da u dravnim organima vie na značaju dobiju part-time poslovi i da oni koji nemaju dovoljno posla za puno radno vrijeme i ne znaju ta da rade, to čine negdje van kancelarija.
    Mislim da bi se trećina dravnih slubenika i namjetenika mogli pronaći u tome.
    ---
    Kome nije zamorno neka isprati moje razmiljanje i računicu, računicu laika
    ---
    U Crnoj Gori ima oko 60.000 zaposlenih koji pare dobijaju iz budeta.
    Ako je prosječna plata 400 , to znači da mjesečno za neto zarade ide 24.000.000 .
    Ukoliko je tačna moja pretpostavka da bi 33% u dravnim organima sasvim komotno svoje obaveze mogo zavriti za pola radnog vremena onda bi mjesečno za plate ilo
    40.000 x 400 + 20.000 x 200 = 20.000.000
    Uteda na mjesečnm nivou bi bila 4.000.000
    Neka se polovina toga ( 2 miliina eura) utroi na povećanje plata (i onima sa punim radnim vremenom i onima sa part-time), ostaje 2.000.000. mjesečno, odnosno na godinjem nivou 24 miliona.
    Neka 4 miliona bude potroeno na administraciju, a 20 za pomoć onima koji ostaju na part-time (ili članovima njihovih porodica) za pokretanje sopstvenog biznisa (prvenstveno neke vrste proizvodnje) i čini mi se svi bi bili na dobitku.
    Moda se ovo moe podvesti pod ono kako Perica zamilja ekonomiju, ali siguran sam da su tokom prethodnih 20 godina u djelo spovođene i sumanutije ideje.
    Last edited by Stradivari; 22-12-12 at 22:22.

  5. #5
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Pisali mi ne pisali, tumacili ovako ili onako... Nikakve vajde. To sto svako malo daju "brilijantne" programe i budalastine svakakvog c/p tipa iz drugih drzava (slicno rade uglavnom preko ZZZ), a to nije primjenjivo na CG..To sve mucni-prospi i kao do sad. Moze im se i eto.

    Hvala Lepo

  6. #6
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Kotor
    Posts
    15,838
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Pošto sam do noćas mislio da ovo nije pripravnički (koliko god ta ideja umobolno zvučala, vjerovao sam u nju), od noćas tek ništa ne znam po tom pitanju.
    Kad pitam ljude je li pripravnički, kažu ne.
    Na FAQ na sajt Euprave stoji pitanje: "Može li osoba koja završi stručno osposobljavanje kasnije zasnovati radni odnos kao pripravnik? Ne, osim ako treba još nešto za pravnike bla bla bla."

    Da mi oće neko, sa 100% sigurnošću reć, druže, nakon ovih 9 mjeseci možeš da radiš neđe za punu platu, i pokaže mi dokaz za to, poljubio bih ga u guzicu.

    Inače, mislim da sam jedini u CG, koji je od 5 mogućih preferiranih firmi, odabrao samo dvije i ostavio 3 prazna mjesta. Pa ako upanem u te dvije, dobro, ako ne, neću niđe. I eto dobih šansu u firmu koju sam odabrao kao drugu. Privatna, regionalno poznata firma, da ne reklamiram.

    Smeta mi što su poistovjetili fakultete koje realno ne bi smjeli. Znam da je na ekonomskom koji sam završio bruka, ali isto vjerujem da znam više nego neke kolege koje su učile po Baru i ostalim gradovima, i dobijali sve devetke i desetke.


    No eto dobih firmu koju sam htio, samo da mi je još znat je li mi pripravnički ili ne.
    Bijo si poziw koi se neodbija

  7. #7
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    montenegro
    Posts
    17,846
    Thanks Thanks Given 
    1,623
    Thanks Thanks Received 
    2,774
    Thanked in
    1,205 Posts

    Default

    bice zanimljivo za 9 mjeseci kad na 10pripravnika bude 1 radno mjesto.

    inace uslovi su stvoreni da se favorizuju studenti sa UDG-a koji su prije svega nakrkali prosjek u odnosnu na drzavne fakultete, a i samo definisanje uslova za to radno mjesto, npr ne moze ekonomista nego smjer sa UDG-a, znate ovi ekstravagantni nazivi... tako da vam je sve jasno.

    a 90% mjesta vec obecano ili da se opravda zaposljenje vec zaposlenog lica...


    no dobro...
    f6

  8. #8
    Join Date
    May 2012
    Location
    in bed with Eva Simons 2621'29.9"N 12747'02.0"E
    Posts
    7,125
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by acs View Post
    bice zanimljivo za 9 mjeseci kad na 10pripravnika bude 1 radno mjesto.

    inace uslovi su stvoreni da se favorizuju studenti sa UDG-a koji su prije svega nakrkali prosjek u odnosnu na drzavne fakultete, a i samo definisanje uslova za to radno mjesto, npr ne moze ekonomista nego smjer sa UDG-a, znate ovi ekstravagantni nazivi... tako da vam je sve jasno.

    a 90% mjesta vec obecano ili da se opravda zaposljenje vec zaposlenog lica...


    no dobro...
    De, de. Logicno kad djeca upisuju pravo, ekonomiju, turizam. Toga je puna kapa i na poslu a i bogomi na birou.
    Dok, drugi smjerovi, za njih se moze naci mjesta.
    Mislim da je ovo pravi potez, odradis nesto za 9 mjeseci za sto ti je ranije trebala godina.

  9. #9
    Join Date
    May 2007
    Location
    Nemacka
    Posts
    756
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Swedish_House_Mafia View Post
    De, de. Logicno kad djeca upisuju pravo, ekonomiju, turizam. Toga je puna kapa i na poslu a i bogomi na birou.
    Dok, drugi smjerovi, za njih se moze naci mjesta.
    Malo si neshto pomijesho odje. Shto stavljash turizam kao perspektivu CG u isti lonac sa pravom i ekonomijom. I ako me pitash koji su to drugi smerovi, ja mislim da je turizam i nautika i pomorski i zanat i poljoprivreda bolje i perspektivnije u CG nego koji mashinski ili elektrotehn fakultet.

  10. #10
    Join Date
    May 2011
    Posts
    1,169
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Kazu da se racuna kao pripravnicki. Ali, ono sto mene i dalje buni jeste sledeca cinjenica. Dati su podaci samo za osnovne studije, tj 3 godine. Specijalisticka im nije potrebna Kako ce neko ko nije zavrsio specijalisticku da odradi pripravnicki za nesto sto jos uvijek nije postao ? (za one koji nisu diplomirali, a ima takvih)

    Ima ljudi koji nisu primljeni u prvom krugu, a koji se sada nece uopste prijavljivati zbog ocajne ponude poslodavaca ( iz centralnog dijela da se ide u plav, mojkovac, ulcinj... i to na 9 mjeseci)

    Sent from my HTC One S using Tapatalk 2

  11. #11
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Seoul, Korea
    Posts
    9,589
    Thanks Thanks Given 
    7
    Thanks Thanks Received 
    44
    Thanked in
    23 Posts

    Default

    Riječima se ne može opisat koliko je besmislen taj program.

  12. #12
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Bokesko Carstvo
    Posts
    13,701
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    ajooojjjjjjjj....................no coment...:onthego:

  13. #13
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,842
    Thanks Thanks Given 
    3,157
    Thanks Thanks Received 
    5,516
    Thanked in
    2,233 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mad_dog_KO View Post
    Pošto sam do noćas mislio da ovo nije pripravnički (koliko god ta ideja umobolno zvučala, vjerovao sam u nju), od noćas tek ništa ne znam po tom pitanju.
    Kad pitam ljude je li pripravnički, kažu ne.
    Na FAQ na sajt Euprave stoji pitanje: "Može li osoba koja završi stručno osposobljavanje kasnije zasnovati radni odnos kao pripravnik? Ne, osim ako treba još nešto za pravnike bla bla bla."

    Da mi oće neko, sa 100% sigurnošću reć, druže, nakon ovih 9 mjeseci možeš da radiš neđe za punu platu, i pokaže mi dokaz za to, poljubio bih ga u guzicu.

    Inače, mislim da sam jedini u CG, koji je od 5 mogućih preferiranih firmi, odabrao samo dvije i ostavio 3 prazna mjesta. Pa ako upanem u te dvije, dobro, ako ne, neću niđe. I eto dobih šansu u firmu koju sam odabrao kao drugu. Privatna, regionalno poznata firma, da ne reklamiram.

    Smeta mi što su poistovjetili fakultete koje realno ne bi smjeli. Znam da je na ekonomskom koji sam završio bruka, ali isto vjerujem da znam više nego neke kolege koje su učile po Baru i ostalim gradovima, i dobijali sve devetke i desetke.


    No eto dobih firmu koju sam htio, samo da mi je još znat je li mi pripravnički ili ne.
    Rekli su da ce bit priznat kao pripravnicki. Mislim da je to 100% sigurno.
    Ja cekam da vidim koja ce mi firma ispasti u drugom krugu, interesantno je da je dosta solidnih firmi bilo raspolozivo, cak i neke banke. A ako ne dobijem banku, za sto su male sanse, mislim da cu ostat na ovom poslu sto trenutno radim, interesantno je, a i veca je plata. S druge strane ne bih imao odradjen pripravnicki, ali ne vidim ikakvu svrhu toga.

    U svakom slucaju, ovaj potez Vlade, na kratke staze ima pozitivne efekte, jer ce dosta ljudi konacno raditi nesto, a u isto vrijeme negativni efekti na srednji i duzi rok su visestruko gori. Jer ce jos optereceniji bit drzavni sektor, a i jos glasaca medju mladim ljudima ce dobiti. I vecina najboljih studenata ce raditi u drzavnim firmama, a ne u malim i srednjih preduzecima.

  14. #14
    Join Date
    May 2012
    Location
    in bed with Eva Simons 2621'29.9"N 12747'02.0"E
    Posts
    7,125
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by West View Post
    Malo si neshto pomijesho odje. Shto stavljash turizam kao perspektivu CG u isti lonac sa pravom i ekonomijom. I ako me pitash koji su to drugi smerovi, ja mislim da je turizam i nautika i pomorski i zanat i poljoprivreda bolje i perspektivnije u CG nego koji mashinski ili elektrotehn fakultet.
    Kolko sam ja upucen, upravo je turizam glavna privredna grana CG, a kao drugo - zajednicko za te 3 grane je da ih je pun kur*ac na birou.
    Masinski i elektrotehnicki ce u buducnosti biti potrebniji nego turizam.

  15. #15
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Trg zrtava DPSa BB
    Posts
    11,006
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Tesko DRZAVI, dje je teorija odvojena od prakse i stvarnih zivotnih PROBLEMA,
    ne cudim se sto majke KUPAJU makanje u cetvrtoj deceniji,
    da im sapun iz ruku ne ispane na palac od noge,
    da joj se "OCNI VID" povrijedi ili oklizne na plocice.

    Kakvi PROSERFORI, Dr-ovi, Mr-ovi i Sr-ovi, takvi i rezultati "J-R-ADA",
    dosta je to, sto ce ih majka budit ranom zorom, e se nebi budili do 5 popodne.
    IM - Old Bone
    Tamo đe nas čeka, okupićemo se opet i nastaviti đe smo stali...ZBogom prijatelju...

  16. #16
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Bokesko Carstvo
    Posts
    13,701
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mojsije View Post
    Otprilike oko 4200 nezaposlenih fakultetski obrazovanih ljudi pocece da radi od 15. januara. Veliki broj njih u drzavnim firmama. Vlada ce se zaduziti 10 miliona eura za ovu namjenu. 9 mjeseci rada na ovom programu bice priznato kao 12 mjeseci pripravnickog. Plata ce biti 50% prosjecne na nivou drzave, znaci oko 240 eura.

    Ovo su bile neke uvodne cinjenice.
    Da li je ovo dobar potez Vlade? Da li se isplati zaduziti 10 miliona eura da bi se nekoliko hiljada najboljih studenata ubacili u ionako glomazni drzavni aparat? 9 od 11 top zeljenih poslodavaca su drzavne firme. Sto nam to govori? Zasto odrediti bas 50% prosjecne drzavne zarade da bude plata, je li to neko lupio cifru, ili je to nekom metodologijom izracunato? I sto nakon tih 9 mjeseci? Svi nazad na biro?
    no coment.dijete u vrticu zna odgovor.

  17. #17
    Join Date
    Aug 2012
    Posts
    6,891
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    73
    Thanked in
    39 Posts

    Default

    Nije bas tako...Ima nekih firmi koje na tih 240 eura, placaju jos 240 eura...
    Sad nam ni dobro ne valja. Bolje da se radi nesto, da se nauci posao, pa i za 250 eura, nego da se trazi od majke i taja svaki dan za kladionicu i kafu.
    Nekad sam pricao "Ne bih radio za 300 eura"...Vjerovatno zato sto imam te pare i bez rada, ali sad me dokolica toliko ubija da sam spreman da nedje i volontiram...
    Last edited by Sandor Kolar; 23-12-12 at 21:09.

  18. #18
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Mad_dog_KO View Post
    Pošto sam do noćas mislio da ovo nije pripravnički (koliko god ta ideja umobolno zvučala, vjerovao sam u nju), od noćas tek ništa ne znam po tom pitanju.
    Kad pitam ljude je li pripravnički, kažu ne. ......
    No eto dobih firmu koju sam htio, samo da mi je još znat je li mi pripravnički ili ne.
    Jasno je da se racuna osim za izuzetke
    Da li isto lice može obaviti stručno osposobljavanje i kasnije obavljati pripravnički staž?
    Korisnik koji je obavio stručno osposobljavanje u trajanju od devet mjeseci ne može zasnovati radni odnos u svojstvu pripravnika, osim ukoliko nije riječ o ispunjenju
    propisanih uslova u pogledu dužine trajanja pripravničkog staža radi polaganja odgovarajućeg ispita za rad u sudu, državnom tužilaštvu, advokaturi, kod javnog izvršitelja i notara.

  19. #19
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Astral
    Posts
    8,274
    Thanks Thanks Given 
    457
    Thanks Thanks Received 
    379
    Thanked in
    231 Posts

    Default

    Sad nam ne valja program, a da ga nije bilo svi bi rekli zašto zavod za zapošljavanje uopšte postoji itd.

    Narod.
    Quote Originally Posted by Prekidi_stvarnosti View Post
    I have loved the stars too fondly to be fearful of the night.
    Okreni na igru!

  20. #20
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Kotor
    Posts
    15,838
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Meni je, iskren da budem, ovo dobro.
    Naravno govorim kao neko ko je završio fakultet i nema dana radnog iskustva u struci. Postoji više koristi od ovog projekta za mene. Oslobodiću se tereta i kočnice pripravničkog rada, naučiću nešto praktično da radim (ne da kuvam kafe, pažljivo sam birao i raspitivao se o firmama koje sam uzeo), i na kraju, ako me i ne zadrže, imaću u svom CV-u poznato ime, koje će mi nadam se značit u kraijeri. S druge strane, smatram se dovoljno sposobnim da ostavim dobar utisak za to vrijeme, i da ubijedim poslodavca da me zadrži.

    Gledajući širu sliku, stvari stoje loše. Kad se dovezem na rabotu i kad pojedem nešto u toku smjene, sve to pomnožim sa 30 dana i oduzmem od 240 eura, biću u minus. 10 miliona ćemo morat da vraćamo svi mi. Moraćemo da gledamo osjetan rast već enormno velikog državnog aparata, jer će dosta tih ljudi ostat na mjesta koja su uzeli. A ono što je najporaznije je shvatanje da svršeni visokoškolci nemaju nikakvu ambiciju u životu, nego da rade cio svoj vijek za 300 eura i da ne rade subotom.
    Bijo si poziw koi se neodbija

  21. #21
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by the_lady_marianna View Post
    Sad nam ne valja program, a da ga nije bilo svi bi rekli zašto zavod za zapošljavanje uopšte postoji itd.

    Narod.
    Tako nekako jer mi smo eksperti da kazemo kako sve ne valja, ali malo tezxe da prozborimo kako bi to valjalo. Sto bi nas drugar Jal rekao " otisao bi taj i za Ameriku no se boji Crnaca" a kukumavciti da je sve "mućni pa prospi je lagano. Program ka' program će se po rezultatima ocjenjivati a to je sansa koja se najkraće sabere u recenici:
    Quote Originally Posted by Mad_dog_KO View Post
    ..... S druge strane, smatram se dovoljno sposobnim da ostavim dobar utisak za to vrijeme, i da ubijedim poslodavca da me zadrži. ....

  22. #22
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Astral
    Posts
    8,274
    Thanks Thanks Given 
    457
    Thanks Thanks Received 
    379
    Thanked in
    231 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mad_dog_KO View Post
    Naravno govorim kao neko ko je završio fakultet i nema dana radnog iskustva u struci. Postoji više koristi od ovog projekta za mene. Oslobodiću se tereta i kočnice pripravničkog rada, naučiću nešto praktično da radim (ne da kuvam kafe, pažljivo sam birao i raspitivao se o firmama koje sam uzeo), i na kraju, ako me i ne zadrže, imaću u svom CV-u poznato ime, koje će mi nadam se značit u kraijeri. S druge strane, smatram se dovoljno sposobnim da ostavim dobar utisak za to vrijeme, i da ubijedim poslodavca da me zadrži.
    Isto tako sam ja razmišljala i rukodovila se...

    Kada vidim koliko mojih kolega i koleginica ne radi uopšte u struci ja sam ovim programom dobila šansu da odradim bar taj pripravnički u struci. Kasnije sve zavisi od mene, kako se pokažem, da li ću znati iskoristiti stečena znanja i sl.

    Quote Originally Posted by Hari Krisna View Post
    Tako nekako jer mi smo eksperti da kazemo kako sve ne valja, ali malo tezxe da prozborimo kako bi to valjalo. Sto bi nas drugar Jal rekao " otisao bi taj i za Ameriku no se boji Crnaca" a kukumavciti da je sve "mućni pa prospi je lagano. Program ka' program će se po rezultatima ocjenjivati a to je sansa koja se najkraće sabere u recenici:
    Slažem se. Država je napravila program u skladu sa svojim mogućnostima... I koliko sam ja primjetila sve do sada je bilo regularno i javno. Da, kao što je rekao mad Dog Ko za dobrog radnika uvijek će poslodavac naći mjesta.
    Last edited by the_lady_marianna; 23-12-12 at 23:40.
    Quote Originally Posted by Prekidi_stvarnosti View Post
    I have loved the stars too fondly to be fearful of the night.
    Okreni na igru!

  23. #23
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,615
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ne mogu sad skrolat da vidim jel pomenuto..
    Al vidjite kolko mi npr ulazemo u razvoj ovoga polja, a za poredjenje - Njemacka ulaze 800 po glavi stanovnika.

    Sent from my Samsung Galaxy SIII using Tapatalk 2

  24. #24
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,842
    Thanks Thanks Given 
    3,157
    Thanks Thanks Received 
    5,516
    Thanked in
    2,233 Posts

    Default

    Da bi vecina ovih radnika ostala na pozicijama na kojim rade, BDP samo za te plate bi trebao da poraste nepuni 1%. A mislim da su sanse za to jednake 0. Znaci minimum 20 miliona bi trebalo za plate ovih koji ostanu nakon 9 mjeseci. Znaci da bi opet drzava trebala da se zaduzi za to, ili da svako podje kuci. Cast izuzecima sto budu radili u dobre privatne firme i koji ostanu tamo i sami kreiraju vrijednost od kojih ce im plate biti isplacivane.

    Na kraju krajeva, ako se zaduzujemo, bolje se zaduzit za plate ljudi nego nekom tajkunu otplatit ratu za kredit. Ali opet cio ovaj sistem ne moze samog sebe da odrzi.

  25. #25
    Join Date
    Apr 2005
    Location
    somewhere in a private place
    Posts
    9,007
    Thanks Thanks Given 
    51
    Thanks Thanks Received 
    114
    Thanked in
    85 Posts

    Default

    Jel bi nekog stvarno trebalo da zanima dje će država da daje pare ??? Jel sad treba da se organizujemo da se ti ljude ne zaposle ??? Ima jedna stara izreka "Od kucka i dlaka valja" pa da ostanemo u tom duhu do daljnjeg jer posle silnih afera i opšte narodne pljačke ovaj projekat ko god ga je osmislio zbilja ne treba da se kritikuje ...
    ps: ovaj novac koji oni žele da opredijele su studenti već dali kroz školovanje tako da niko ne treba da bude potrešen a primjera radi imamo dosta afera dje su pojedinici uzimali taj iznos pa se niko nije založio za to da se ti ljudi svirepo ubiju ili nešto slično nego se sve završavalo sa 2-3 god. istražnog zatvora
    deuscroix

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Visoko kolstvo u CG
    By autodijagnostika in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 41
    Last Post: 29-04-11, 05:49
  2. Ijao-provjereni recepti jednostavnih kolaca!!
    By ines in forum Gastronomija
    Replies: 2
    Last Post: 26-10-09, 18:03
  3. Globalni Pripravnički Program Pivare Trebjesa
    By Ground in forum Ostali oglasi
    Replies: 2
    Last Post: 13-11-07, 13:21
  4. Globalni Pripravnički Program Pivare Trebjesa
    By Ground in forum Sve i svata
    Replies: 0
    Last Post: 13-11-07, 11:57

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •