Page 2 of 115 FirstFirst 1234561252102 ... LastLast
Results 26 to 50 of 2867

Thread: Pripravnički | Program stručnog osposobljavanja visokoškolaca

  1. #26
    Join Date
    May 2011
    Posts
    1,169
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Sve se do sad radilo javno, i u roku (za divno cudo), tako da vjerujem da nece biti nekih problema. I meni ovo odgovara, primljen sam jos u prvom krugu, ali mi je zao onih sto nece biti primljeni. Primjera radi, trazi se desetak sociologa u ovom krugu, nije ih mnogo vise primljeno u prvom. Dakle opet neki nece biti primljeni. Mogle su drzavne institucije da ponude jos dosta opcija razlicitih profila.
    A pazite ovo, kad sam se raspitivao o ovome, covjek koji radi u zzzcg mi je rekao da se ovo racuna samo za osnovne studije, i da cemo morati opet da odradjujemo za specijalisticku. Posle su mi rekli da se to racuna kao pripravnicki iako traze samo osnovne studije.
    Mogli su ipak ovo i bolje da odrade, i da svoj kadar obuce i upoznaju sa programom, a ne da je odgovor savjetnika u zzzcg: imate ovaj sajt euprava.......

    Sent from my HTC One S using Tapatalk 2

  2. #27
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    MNE
    Posts
    905
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    E kakav smo narod... Ni ovo ne valja.

    Ovo je jedna od rijetkih ansi da svreni studenti izađu iz svoje čaure i odrade 'stručno osposobljavanje'. E sad, ukoliko za 9 mjeseci ne uspije da ubijedi poslodavca da ga zadri, ee onda je sve jasno u kome je problem.

  3. #28
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,243
    Thanks Thanks Given 
    2,753
    Thanks Thanks Received 
    2,624
    Thanked in
    1,269 Posts

    Default

    poslodavac koji zna kako se radi posao ce prepoznati dobrog radnika bez ikakvog ubjedjivanja no eto..
    She is only here to annoy herself!

  4. #29
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    6,824
    Thanks Thanks Given 
    303
    Thanks Thanks Received 
    269
    Thanked in
    161 Posts

    Default

    i to vazi samo za privatnike, svi znamo kako se i po kojim kriterijumima primaju radnici u javnom sektoru
    inace da privatnicima trebaju radnici oni bi davali oglase sami, posto to ne rade jer im realno i ne trebaju a drzava finansira zaposljenje onda im nije problem da tako zaposle
    veliko je pitanje koliko ce zaista radnika koji se zaposle na ovaj nacin ostati da rade posle 9 mjeseci, mislim kod privatnika

  5. #30
    Join Date
    Jun 2005
    Posts
    1,398
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    9
    Thanked in
    6 Posts

    Default

    ali pazi sad u firmi gdje radim koja je veoma dobra namo dobro radno mjesto za solidnu platu nas dvojica radimo jedan posao po smjenama naravno i kukumacimo opucamo nadredjene svaki dan zadnjih mjesec i po da se primi treci. a oni sve hoce ali za nedjelju pa za 10 dana pa...
    i skoro nam rekose da dolazi od 15 januara lik na pripravnicki koji ako bude ok covjek a mi ga naucimo( sto nece biti problem) on ce ostati.
    tako da...
    i iako se ne slazem skoro ni sam cim sto ova Vlada uradi ili kaze, ponegdje ima i nesto da valja.

  6. #31
    Join Date
    Apr 2005
    Location
    somewhere in a private place
    Posts
    9,008
    Thanks Thanks Given 
    51
    Thanks Thanks Received 
    114
    Thanked in
    85 Posts

    Default

    Ja sam očigledno profesiju promašio jer je iz moje škole najviše njih zapošljeno u DPS ( ni manje ni više ) ??? Moraću da probam drugi fakultet iako kad sam ga upisivao nije mi ni na kraj pameti bilo da je to fakultet političkih nauka 2 ... svašta
    deuscroix

  7. #32
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    KPCG Iz drugog svjetskog rata je izaslo oko 5000 clanova KPJ, da bi nakon par decenija bilo iha... Sto bi dps radio drugacije od svojih profesora. No sto vi to nijeste shvatali, e za to je potrebna drugacija skola a ne obrazovanje.

    Hvala Lepo

  8. #33
    Join Date
    Apr 2005
    Location
    somewhere in a private place
    Posts
    9,008
    Thanks Thanks Given 
    51
    Thanks Thanks Received 
    114
    Thanked in
    85 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Maja View Post
    KPCG Iz drugog svjetskog rata je izaslo oko 5000 clanova KPJ, da bi nakon par decenija bilo iha... Sto bi dps radio drugacije od svojih profesora. No sto vi to nijeste shvatali, e za to je potrebna drugacija skola a ne obrazovanje.

    Hvala Lepo
    Pa kod KPCG je bila ogranizovana grupa ljudi koja je uradila dosta za tadašnju SFRJ ( kod nas su idalje najveći projekti iz tog vremena ) a ovo danas je organizovani kriminal ukratko rečeno i to zbilja nije teško shvatit samo se treba privić a za to su potrebne neke karakteristike sa kojima se ljudi radjaju
    deuscroix

  9. #34
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Indie OTS
    Posts
    17,996
    Thanks Thanks Given 
    254
    Thanks Thanks Received 
    1,908
    Thanked in
    674 Posts

    Default

    Blago vama sa faxom sad cete 9 mjeseci muda da ladite a ja utovar istovar.PU!

  10. #35
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Mislite da glavni svercer draguljima nije bio vodja yu koji je oko sebe okupio tadasnju balafurdiju, neke intelektualce koji su fanaticno vjerovali vodji do jednog trenutka ili?To oko procvata je bilo tek 30-tak godina kasnije i to zahvaljujuci zaduzenjima, svercom sa "zabranjenim zemljama", naoruzavanjem istih, i logicno zahvaljujuci interesima velikih sila. Imate vi jos da trcite do ..ako, naravno, ikada se slicno dogodi jer ste vec zaduzeni vise nego dovoljno da do toga tesko moze doci.
    Nego, DPS knjizicu i ako nesto zakucite, dobro je, ako ne, bar ste pokusali.

    Hvala Lepo

  11. #36
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    6,824
    Thanks Thanks Given 
    303
    Thanks Thanks Received 
    269
    Thanked in
    161 Posts

    Default

    Ja poznajem jednog pripravnika kojega su zaposlili u javni sektor a ne ide na posa jer ne mora.Tako su mu rekli. Platu naravno prima.

  12. #37
    Join Date
    Apr 2005
    Location
    somewhere in a private place
    Posts
    9,008
    Thanks Thanks Given 
    51
    Thanks Thanks Received 
    114
    Thanked in
    85 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by PrijekiLijek View Post
    Blago vama sa faxom sad cete 9 mjeseci muda da ladite a ja utovar istovar.PU!
    To možeš lagano riješit jer je dovoljno da oročiš 3.000 € na 3 godine i opet ćeš biti u plusu u odnosu na pripravnički staž što treba neko da ostvari posle 3 god. faksa koje je završio u roku

    Quote Originally Posted by autodijagnostika View Post
    Ja poznajem jednog pripravnika kojega su zaposlili u javni sektor a ne ide na posa jer ne mora.Tako su mu rekli. Platu naravno prima.
    Pa što će ić kad je za tu platu u pretplatu
    deuscroix

  13. #38
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    montenegro
    Posts
    17,864
    Thanks Thanks Given 
    1,632
    Thanks Thanks Received 
    2,807
    Thanked in
    1,217 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by autodijagnostika View Post
    Ja poznajem jednog pripravnika kojega su zaposlili u javni sektor a ne ide na posa jer ne mora.Tako su mu rekli. Platu naravno prima.
    sto mislis nece biti takvih slucajeva i sad?

    eto isto tako ja znam covjeka kojem su bukvalno rekli otvori radno mjesto,izmisli ga, i on trazi kao ekonomistu ustvari mu treba neko da istovara samo. o knjigama se radi. doci ce ti neko,9mj ce istovarat pakete, i? odradio je pripravnicki spreman je da radi...

    e tesko nama...
    f6

  14. #39
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Bokesko Carstvo
    Posts
    13,701
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by autodijagnostika View Post
    Ja poznajem jednog pripravnika kojega su zaposlili u javni sektor a ne ide na posa jer ne mora.Tako su mu rekli. Platu naravno prima.
    :dejection::hopelessness::lolblue::lolblue:

  15. #40
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Ako ce biti po kliseu ex YU i kopiranja iskopiranog, e onda racunaju da ce dio studenata koji bude prolazio "osposobljavanje" na sjeveru ili bilo gdje van PG ostati definitivno tamo, dio ce gledati da ode van CG, i eto..
    Mislim da je taj sablon od "privredne reforme" ex YU jako blizak ovoj formaciji na celu CG. Znaci iseljavanje obrazovanog kadra i sa tim privremeno smirivanje soc. tenzija.
    Nazalost, od glavnog grada CG ce i dalje razvijati usoranu palanku za razliku od BG koji je isao ispred svijeta u svakom smislu, a upravo su crnogorci su tom razvitku BG dali nemjerljiv doprinos. Nazalost u svojoj kuci razvijaju - samo nazadnost i primitivnost.


    Hvala Lepo
    Last edited by Maja; 25-12-12 at 10:19.

  16. #41
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    nisam locirana
    Posts
    2,539
    Thanks Thanks Given 
    28
    Thanks Thanks Received 
    85
    Thanked in
    20 Posts

    Default

    Koliko sam ja uspijela da shvatim, projekat je dobar za pojedince (studente) ali ne kapiram na koji nacin doprinosi razvoju drzave? Otkud tolika potreba za kadrom u drzavnom aparatu u jednoj zemlji koja ima nesto vise od 600 000 stanovnika? Na taj nacin se povecava BDP?

    Hoce li ovaj projekat postati tradicija ili je planiran samo za ovu godinu? Na primjer ,ako postane tradicija, onda ce se na indirektan nacin podsticati studenti da upisuju fakultete poput politickih nauka, ekonomije itd, jer ce znati da uz dobar prosjek imaju bar zagarantovan pripravnicki staz a samim tim i sire mogucnosti da se zaposle. Mozda bi bilo bolje kada bi se problemi poceli rjesavati od same srzi. Tako, ako je cilj napredak i razvoj drzave (da li je, uopste?) prvo usmjerite studente (pri samom upisu) na oblasti u kojima imamo deficitarni kadar + ogranicite broj mjesta (ili uvedite testove koji ce napraviti selekciju medju potencijalnim studentima) na fakultetima na kojima je do sada bio najmnogobrojniji upis.

    Ovo je bio samo jedan od primjera, a ljudi koji su zaduzeni za ova pitanja u nasoj zemlji, sigurno ce imati mnogo boljih predloga i ideja. Poenta price je da se trebalo napraviti projekat koji ce na duzi rok biti isplativ za nasu zemlju i njene gradjane, a ne samo za par stotinak studenata od kojih na kraju njihovog staza mozda samo stotinak uspije da dobije ugovor o zaposlenju. Treba nam projekat koji ce direktno uticati na oblasti poput privrede, turizma, stranih investicija. Jednom kada se napravi dobra baza za razvoj, lako ce biti pronaci mjesta za pripravnike jer ce se stvoriti nova radna mjesta u oblastima koje trenutno ne funkcionisu kako treba.

    Tako bar kaze moja logika

    P.S. Srecno svim clanovima foruma koji ucestvuju u ovom programu.
    Last edited by AltaMarea88; 25-12-12 at 10:09.
    Non sum uni angulo natus: patria mea totus hic mundus est.

  17. #42
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    6,142
    Thanks Thanks Given 
    254
    Thanks Thanks Received 
    1,140
    Thanked in
    556 Posts

    Default

    Pa niko nema jajaca da dira Pandorinu kutiju (tj srž).
    Koliko bi samo ljudi od 40-60god ostalo bez posla samo kada bi se uradilo na tome da u institucijama konačno sve podatke arhiviraju u jednu bazu podataka koja će svima biti na uvid i vrlo lako će moći da se dođe do istih, a mi smo danas i dalje na nivou goluba pismonoše, gdje da bi došli do pišljivog papira sa pečatom, moramo da vršimo raznorazne formalne gluposti od zahtjeva, molbi, urgencija, da bi se tamo neka tetka natjerala da radi svoj posao?! I za takve gluposti izgubite po mjesec, dva, tri, pola godine, godinu?! Pa nemamo 10 života. Strašno.
    jedva čekam tu Transparentnost. Onda neće moći da se radi kako se radi, nego će biti prpa svima kako rade svoj posao. Kao nešto su počeli, a ni to ne bi počinjali da im nije stranaca da diriguju... Kad će To kod nas biti normalno... ne zna se... ali prvo da ispoštujemo svaku tetku koja ima 10-15god do penzije koja voli ovu zemlju ali prvo mora da zapali i izgata u ćikaru ili uroljane alkoholičare već od 10h... Tuga, čemer i jad. Koliko je običnom normalnom građaninu potrebno Snage samo da Hoda ovom Državom... Divim se sebi svaki put kad ih „pobjedim“, a to bi trebalo da se podrazumjeva...

    Ovo 9 mjeseci, bez ikakve zle namjere, ali šta sa tim? Realno ne ispunjava niti jedan od uslova kada nakon toga budete tražili negdje neki posao. Svi traže odrađen pripravnički, neđe i stručne ispite položene, pa onda dalje godinu dvije tri radnog iskustva....

    Kako doprinosi „razvoju“ države? Nikako.
    Čisto daju sebi fore da otaljavaju ono što se više otaljavati ne može.
    Skupo će ih koštati svakako, to ne mogu izbjeći.

  18. #43
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,243
    Thanks Thanks Given 
    2,753
    Thanks Thanks Received 
    2,624
    Thanked in
    1,269 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by autodijagnostika View Post
    Ja poznajem jednog pripravnika kojega su zaposlili u javni sektor a ne ide na posa jer ne mora.Tako su mu rekli. Platu naravno prima.
    ima takvih i bez pripravnika..ako je nedje na karticu ulaz ili slicno dogovori se sa portirom za 2 piva da ga umemorise i dodje na "posao" 3 puta mjesecno, uostalom napravio je dosta djece i obezbijedio pofino glasova dpsu pa je svoj posa zavrsio
    She is only here to annoy herself!

  19. #44
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Trg zrtava DPSa BB
    Posts
    11,006
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Od 10 000 proizvoda , koji se nude POTROSACIMA CGe,
    nasi mladi i "STRUCNI" mozgovi, nijesu u stanju da odaberu jedan jedini,
    koji bi oni mogli proizvodit kvalitetnije, ekonomicnije, sa boljom tehnologijom i vise elana i sa visom ustedom energije po jedinici proizvoda, jer su navikli da im majke serviraju przenice i da ih kupaju u cetvrtoj deceniji,
    da im sapun ne pane na PALAC od noge, da joj se ocni vid ne povrijedi.
    Kad majka digne ruke od MEZIMACA&MEZIMICA, onda cekaju DPS&MILA, da se smilije i da ih on miluje,
    evo me 66 godina, i 6 puta sam se kucio sa ulice, bez MILA&MAME I TATE,
    i uvijek nase DIMNJAKE KOJI DIME I MOGU DA ME PLATE,
    vi se jednom ne mozete okucit, takvih silikonskih kicmenjaka, majke rijetko radjaju, za utjehu ni ova Danska vasa generacija nije krute kicme, ali imaju bolju DRZAVU I 360 000 poslodavaca, koji od te SUPSTANCE naprave bar nesto, za OPSTE DOBRO.
    IM - Old Bone
    Tamo đe nas čeka, okupićemo se opet i nastaviti đe smo stali...ZBogom prijatelju...

  20. #45
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Bokesko Carstvo
    Posts
    13,701
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    u sustini ne mislim nista,jer evo koliko je godina stara-nova vlast vec dokazala da ne misli o nama nista.sto da kazemo?mogu se samo zapitat ima li ovome vise kraja?:culpability:

  21. #46
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    OC, California
    Posts
    8,953
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    Mene je zao sto cujem da su ljudi srecni sto mogu naci i posao za 240Eura....

    Nije mi zao sto su srecni, nije mi zao ni sto su nasli posao, vec mi je zao sto je to svega 240 Eura....

  22. #47
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Bokesko Carstvo
    Posts
    13,701
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    radnici konfekcije KONI iz niksica poceli strajk gladju.sad cuh na tv.

  23. #48
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    6,824
    Thanks Thanks Given 
    303
    Thanks Thanks Received 
    269
    Thanked in
    161 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by milovan View Post
    Od 10 000 proizvoda , koji se nude POTROSACIMA CGe,
    nasi mladi i "STRUCNI" mozgovi, nijesu u stanju da odaberu jedan jedini,
    ajde bilo koji i ne bi mogli, ali makar ovi prehrambeni od cega s ene moze lipsat e to bi se moglo proizvodit
    ali nece niko

  24. #49
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Trg zrtava DPSa BB
    Posts
    11,006
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by autodijagnostika View Post
    ajde bilo koji i ne bi mogli, ali makar ovi prehrambeni od cega s ene moze lipsat e to bi se moglo proizvodit
    ali nece niko
    Moj slomljeni rodak sa Zlatice, od jedne sarulje zaradi mjesecno NETO, 300 eura, da ima deset SARULJA, imao bi dvije MINISTARSKE PLATE, ali bi radio DUPLO VISE, dok je to realnost, ja suze necu prolijevat za UGROZENU OMLADINU.
    Takvih HIPOKONDI I NOVOPECENE GOSPOSTINE, majka nije RADJALA POD KAPOM NEBESKOM, svi bi PUPAK I SUPAK grijali BLIZU OGNJISTA, ali kad treba zasukat RUKAVE, ne radi NIKO NISTA.
    Last edited by milovan; 26-12-12 at 17:46.
    IM - Old Bone
    Tamo đe nas čeka, okupićemo se opet i nastaviti đe smo stali...ZBogom prijatelju...

  25. #50
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    OC, California
    Posts
    8,953
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    Kako ne rade! Glasaju svake 3-4 godine.....

Page 2 of 115 FirstFirst 1234561252102 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Visoko kolstvo u CG
    By autodijagnostika in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 41
    Last Post: 29-04-11, 05:49
  2. Ijao-provjereni recepti jednostavnih kolaca!!
    By ines in forum Gastronomija
    Replies: 2
    Last Post: 26-10-09, 18:03
  3. Globalni Pripravnički Program Pivare Trebjesa
    By Ground in forum Ostali oglasi
    Replies: 2
    Last Post: 13-11-07, 13:21
  4. Globalni Pripravnički Program Pivare Trebjesa
    By Ground in forum Sve i svata
    Replies: 0
    Last Post: 13-11-07, 11:57

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •