Page 113 of 115 FirstFirst ... 1363103109110111112113114115 LastLast
Results 2,801 to 2,825 of 2867

Thread: Pripravnički | Program stručnog osposobljavanja visokoškolaca

  1. #2801
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Bar
    Posts
    2,197
    Thanks Thanks Given 
    66
    Thanks Thanks Received 
    110
    Thanked in
    70 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kaemSe View Post
    Jos kad bi to bilo isto skolstvo i fakuktet
    Zato se i trazi neko ko je odlican prosjek itd

    Sent from my POCO F2 Pro using Tapatalk
    A ja ti mogu garantovati da oni sa srednje nižim ocjenama najveće znanje imaju. Jer nije učenje rokova, a i često ih boli uvo za ocjene

  2. #2802
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    16,444
    Thanks Thanks Given 
    5,237
    Thanks Thanks Received 
    3,744
    Thanked in
    1,493 Posts

    Default

    Sto znam, meni je prosjek bio kao milu, nije igralo ulogu ali firma je takva na zalost. A i program je takav

    Sent from my POCO F2 Pro using Tapatalk

  3. #2803
    Join Date
    Apr 2020
    Posts
    1,108
    Thanks Thanks Given 
    413
    Thanks Thanks Received 
    507
    Thanked in
    234 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Radiš za brend druže. Naučiš sistem, imaš šta da staviš u CV.
    Ako si mislio da faxa Strejt da negdje dobro radiš malo si se zeznuo.
    Sad tek ide jedno 4-5 godina teške robije dok se ne dodje na platu od 700-800 eur pa onda još nekolike dok se ne dodje na 1000
    Kako mi je ovo nervozno zvučalo, mada je do ove kiše 100 posto. Hvala svakako.
    Mojsije, upravo to me zanimalo. Ako se za njih malo ljudi prijavi, onda sa prosjekom nemam problema. Mada iskreno, ni blagu predstavu nemam o mom tačnom prosjeku, ali bio sam među boljim studentima.
    I još jedno pitanje u vezi pripravničkog, mislim da nije bilo na ovoj temi. Je li obavezno da se odradi odmah po završetku? To jest, ako se diplomira jedne godine (septembar obično) mora da se prijavi prvom prilikom (oktobar)?
    Nadam se da sam razumljivo postavio pitanje.

  4. #2804
    Join Date
    May 2014
    Posts
    237
    Thanks Thanks Given 
    4
    Thanks Thanks Received 
    17
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by claudiocaniggia View Post
    Kako mi je ovo nervozno zvučalo, mada je do ove kie 100 posto. Hvala svakako.
    Mojsije, upravo to me zanimalo. Ako se za njih malo ljudi prijavi, onda sa prosjekom nemam problema. Mada iskreno, ni blagu predstavu nemam o mom tačnom prosjeku, ali bio sam među boljim studentima.
    I jo jedno pitanje u vezi pripravničkog, mislim da nije bilo na ovoj temi. Je li obavezno da se odradi odmah po zavretku? To jest, ako se diplomira jedne godine (septembar obično) mora da se prijavi prvom prilikom (oktobar)?
    Nadam se da sam razumljivo postavio pitanje.
    Nije obavezno odmah nakon zavretka, ja sam posle četri godine odradio pripravnički

    Sent from my Mi MIX 3 using Tapatalk

  5. #2805
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,868
    Thanks Thanks Given 
    3,187
    Thanks Thanks Received 
    5,533
    Thanked in
    2,243 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by claudiocaniggia View Post
    Kako mi je ovo nervozno zvučalo, mada je do ove kie 100 posto. Hvala svakako.
    Mojsije, upravo to me zanimalo. Ako se za njih malo ljudi prijavi, onda sa prosjekom nemam problema. Mada iskreno, ni blagu predstavu nemam o mom tačnom prosjeku, ali bio sam među boljim studentima.
    I jo jedno pitanje u vezi pripravničkog, mislim da nije bilo na ovoj temi. Je li obavezno da se odradi odmah po zavretku? To jest, ako se diplomira jedne godine (septembar obično) mora da se prijavi prvom prilikom (oktobar)?
    Nadam se da sam razumljivo postavio pitanje.
    Sro te konkretno zanima? Koji sektor? Imas li sezonskog radnog iskustva?

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk

  6. #2806
    Join Date
    Apr 2020
    Posts
    1,108
    Thanks Thanks Given 
    413
    Thanks Thanks Received 
    507
    Thanked in
    234 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mojsije View Post
    Sro te konkretno zanima? Koji sektor? Imas li sezonskog radnog iskustva?

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
    Zanimalo me upravo to što si napisao u prethodnom postu, nismo se razumeli vjerovatno, moja greška.
    Što se tiče Chedija, malo ljudi se prijavi iz razloga lokacije, vrlo mali broj ljudi iz Tivta/Kotora upisuje faks s kojim bi radili pripravnički tamo. Generalno, na samim listama se vidi da mnogo ljudi završava pripravnički preko partije ili u nekim motelima po sjeveru, preko veze.
    Ako za ovaj program uopšte i bude para ove godine..

  7. #2807
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    15,226
    Thanks Thanks Given 
    138
    Thanks Thanks Received 
    384
    Thanked in
    291 Posts

    Default

    Moze li neko da bude pripravnik na programu, a vec radi na ugovoru (SSS) neko vrijeme? Npr. u istoj firmi pod ugovorom i na program strucnog osposobljavanja

  8. #2808
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Boston
    Posts
    9,332
    Thanks Thanks Given 
    512
    Thanks Thanks Received 
    543
    Thanked in
    364 Posts

    Default

    Ne moze.Veza je ZZZCG, ako te tamo nema na evidenciji ne mozes ni da se prijavi.
    "to bi, ne bi" - Felix Brych, 05.03.2019.

  9. The Following User Says Thank You to Markys For This Useful Post:


  10. #2809
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    15,226
    Thanks Thanks Given 
    138
    Thanks Thanks Received 
    384
    Thanked in
    291 Posts

    Default

    pretpostavih da se mora odjaviti sa ugovora i prijaviti na Zavod, no svakako da pitam

  11. #2810
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    5,241
    Thanks Thanks Given 
    385
    Thanks Thanks Received 
    1,593
    Thanked in
    628 Posts

    Default

    Poslodavci predaju ponudu do 15og a onda do 15og novembra se prijavljuje za pripravnicki ?

  12. #2811
    Join Date
    Jan 2012
    Location
    Budva, Podgorica
    Posts
    2,232
    Thanks Thanks Given 
    299
    Thanks Thanks Received 
    83
    Thanked in
    57 Posts

    Default

    Jeste

    Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk

  13. #2812
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    montenegro
    Posts
    17,864
    Thanks Thanks Given 
    1,632
    Thanks Thanks Received 
    2,809
    Thanked in
    1,217 Posts

    Default

    Dje se informisemo za program? Uprava za kadrove ili zavod? Je li procedura.

    Da mi dodje neki pripravnik malo da trckara


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    f6

  14. #2813
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    15,226
    Thanks Thanks Given 
    138
    Thanks Thanks Received 
    384
    Thanked in
    291 Posts

    Default

    postoji li mogućnost da pripravnici dođu preko programa, a da ne prolaze kroz proces gdje ih sistem sam raspoređuje? Tipa ako imaš nekog ko bi ti došao pa da ne gataš da će ga poslati sistem neđe drugo

  15. #2814
    Join Date
    Sep 2013
    Posts
    2,524
    Thanks Thanks Given 
    1,016
    Thanks Thanks Received 
    260
    Thanked in
    174 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by miha View Post
    postoji li mogućnost da pripravnici dođu preko programa, a da ne prolaze kroz proces gdje ih sistem sam raspoređuje? Tipa ako ima nekog ko bi ti doao pa da ne gata da će ga poslati sistem neđe drugo
    Ne

    Sent from my MI 9 using Tapatalk

  16. The Following User Says Thank You to Fitnespro For This Useful Post:


  17. #2815
    Join Date
    Apr 2020
    Posts
    1,108
    Thanks Thanks Given 
    413
    Thanks Thanks Received 
    507
    Thanked in
    234 Posts

    Default

    Još nešto me zanima ako neko zna, do kada je moguće odustati od programa nakon prijave, dobijanja poslodavca i tako dalje? Da li je samo do početka rada? Recimo iskrsne neka dobra prilika i želim da batalim.Da li je jedina posledica to što se više ne može prijaviti na program? (Što mi ne bi bio problem ako dobijem ovu priliku)

  18. #2816
    Join Date
    Feb 2006
    Posts
    1,653
    Thanks Thanks Given 
    443
    Thanks Thanks Received 
    65
    Thanked in
    44 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by claudiocaniggia View Post
    Još nešto me zanima ako neko zna, do kada je moguće odustati od programa nakon prijave, dobijanja poslodavca i tako dalje? Da li je samo do početka rada? Recimo iskrsne neka dobra prilika i želim da batalim.Da li je jedina posledica to što se više ne može prijaviti na program? (Što mi ne bi bio problem ako dobijem ovu priliku)
    Vjerovatno. Moj ti je savjet ako ti bilo sto iskoci, da prije to gleda nego pripravnicki.

  19. The Following User Says Thank You to Winamp For This Useful Post:


  20. #2817
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,868
    Thanks Thanks Given 
    3,187
    Thanks Thanks Received 
    5,533
    Thanked in
    2,243 Posts

    Default

    Jedino ako mu iskoci posa u top firmu za 1000e....

    Mislim da je ovo odlicna prilika da se upadne u jaku privatnu firmu, i da se zalijepis za nekog strucnjaka sto vodi sektor koji te zanima, i kao krpelj ucis svaki dan sto vise mozes. Za 9 mjeseci mozes da naucis mnogo i uz srecu da ostanes zaradjujes makar 800+ eura...

  21. The Following 4 Users Say Thank You to Mojsije For This Useful Post:


  22. #2818
    Join Date
    Apr 2020
    Posts
    1,108
    Thanks Thanks Given 
    413
    Thanks Thanks Received 
    507
    Thanked in
    234 Posts

    Default

    Ma kakvi u Crnoj Gori ta plata, nisam sin od ministra pa da me ubači neđe..
    Pomenuo sam moguće da odem u inostranstvo..

  23. The Following User Says Thank You to claudiocaniggia For This Useful Post:


  24. #2819
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,868
    Thanks Thanks Given 
    3,187
    Thanks Thanks Received 
    5,533
    Thanked in
    2,243 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by claudiocaniggia View Post
    Ma kakvi u Crnoj Gori ta plata, nisam sin od ministra pa da me ubači neđe..
    Pomenuo sam moguće da odem u inostranstvo..
    Vecina ljudi gleda drzavne firme sto te stavlja u dobru poziciju da upadnes u privatnu...

    Mozes recimo da posaljes mejl firmi koja te zanima, i koja se prijavila za program, da te stave eventualno u neki drugi sektor l, koji se mozda tebi ne otvara zbog obrazovnog profila.

    Recimo kolega sto je htio da radi u HR nije mogao da aplicira za to, jer je obrazovni profil bio npr Pravni, a on na Turizmu... Javio nam se, aplicirao za poziciju koja mu je bila otvorena, a onda ga interno prebacili na ovo sto ga zanima... I pokazao nam se super u tome sto ga zanima u HR... naravno da je ostao.

    Networkuj na linked in, povezi se s ljudima preko mejla i poruka na linkedin... I mozes bez ikakve veze da upadnes u dobru firmu. Tome i sluzi ovaj progran.

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk

  25. #2820
    Join Date
    Sep 2013
    Posts
    2,524
    Thanks Thanks Given 
    1,016
    Thanks Thanks Received 
    260
    Thanked in
    174 Posts

    Default

    Mozes bataliti kad oces, program kao program je tuta, jedino ce ti ljudi koji su poslodavci u tom programu reci da nije, jer dzabe radna snaga 9 mjeseci jelTe.

    Rijetko se dje ostaje, a i ako se ostane dje smijesne plate se daju za pocetak, ko oce da laze momka neka izvoli ali nemamo potrebe za time.

    NARAVNO, moze se desiti izuzetak, da u nekoj firmi stvarno hoce da te nauce i da ti se svidi pa da ostanes, ali racunaj da dobro sreca mora da te pogleda za tako nesto.

    Ps. Kao sto rekoh gore, mozes kad oces prestati sa programom, nisi vezan ni ugovorom u kojem to nije naglaseno, ako ti se ne svidi sjutra dan mozes da odes i bez cao.

    Naravno, kada jednom iskoristis pravo na pripravnicki ne mozes ga raditi opet sledece godine.

    Moja preporuka za sve:

    Ako imas priliku za poslom pored pripravnickog, obavezno posao.

    Ako nemas, i znas da neces imati, onda pripravnicki kao neki pokusaj hvatanja za slamku spasa (ako bude srece).

    Sve u svemu definitivno salji mejl firmama u kojima se prijavis kako bi mogao poci prije pocetka programa da vidis kako je tamo, malo popricajte o planovima i slicno.
    To ti malo smanjuje rizik od ovih 99% robovlasnika ostalih.

    Pozdrav!

    Sent from my MI 9 using Tapatalk

  26. #2821
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    10,245
    Thanks Thanks Given 
    711
    Thanks Thanks Received 
    1,164
    Thanked in
    651 Posts

    Default

    Moja firma na zalost nije zadrzala pripravnika od prosle godine (uzajmni osjecaj ) ove godine se nadamo da cemo naci nekoga. Ako neko ima nekog radnog i vrijednost koji ima veliku sansu da se zadrzi kod nas neka javi.

    Posao: IT struka, za pocetak mora da prodje helpdesk, onda ce da bude podrska za helpdesk, nakon toga implementacija naseg software-a kod klijenata, a ima sta da se odrzava kod nas (AD, Vmware, SQL, Excahnge, DD, DLP, AV, WAF, ....)

  27. #2822
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,542
    Thanks Thanks Given 
    7,409
    Thanks Thanks Received 
    4,496
    Thanked in
    1,747 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Fitnespro View Post
    Mozes bataliti kad oces, program kao program je tuta, jedino ce ti ljudi koji su poslodavci u tom programu reci da nije, jer dzabe radna snaga 9 mjeseci jelTe.

    Rijetko se dje ostaje, a i ako se ostane dje smijesne plate se daju za pocetak, ko oce da laze momka neka izvoli ali nemamo potrebe za time.

    NARAVNO, moze se desiti izuzetak, da u nekoj firmi stvarno hoce da te nauce i da ti se svidi pa da ostanes, ali racunaj da dobro sreca mora da te pogleda za tako nesto.

    Ps. Kao sto rekoh gore, mozes kad oces prestati sa programom, nisi vezan ni ugovorom u kojem to nije naglaseno, ako ti se ne svidi sjutra dan mozes da odes i bez cao.

    Naravno, kada jednom iskoristis pravo na pripravnicki ne mozes ga raditi opet sledece godine.

    Moja preporuka za sve:

    Ako imas priliku za poslom pored pripravnickog, obavezno posao.

    Ako nemas, i znas da neces imati, onda pripravnicki kao neki pokusaj hvatanja za slamku spasa (ako bude srece).

    Sve u svemu definitivno salji mejl firmama u kojima se prijavis kako bi mogao poci prije pocetka programa da vidis kako je tamo, malo popricajte o planovima i slicno.
    To ti malo smanjuje rizik od ovih 99% robovlasnika ostalih.

    Pozdrav!

    Sent from my MI 9 using Tapatalk
    Iz kojih podataka si izvukao zaključke...? Ili je ovo lični dojam...? Ako je lični dojam, mislim da nije korektno da odvraće ljude od odlične prilike koja im se prua...

    Svaka ozbiljna privatna kompanija će zadrati radnika koji u toku 9 mjeseci pokae zadovoljavajući nivo znanja i elju za radom i učenjem... Većina ljudi koje znam, a koji su učestvovali na ovom projektu, su ostali u firmama u kojima su radili pripravnički (naravno izuzimajući dravne kompanije i one koji su se na program prijavili samo da uzimaju platu)... U firmi đe radim, 5 od 6 pripravnika, koji su primani protekle 3 godine (po 2 godinje) je nastavilo radni angaman(uslovi iznad prosjeka za Nk)...

    Samo pametno birajte... Danas su informacije lako dostupne, i brzo moete saznati koje firme su ozbiljne i đe imate ansu da naučite i ostanete...

    Sent using Tapatalk
    #fakenews

  28. The Following 2 Users Say Thank You to MeDo_JE For This Useful Post:


  29. #2823
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    <3 JEDNA JE DOMOVINA, JEDNA JE CRNA GORA <3
    Posts
    6,081
    Thanks Thanks Given 
    1,283
    Thanks Thanks Received 
    255
    Thanked in
    128 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MeDo_JE View Post
    Iz kojih podataka si izvukao zaključke...? Ili je ovo lični dojam...? Ako je lični dojam, mislim da nije korektno da odvraće ljude od odlične prilike koja im se prua...

    Svaka ozbiljna privatna kompanija će zadrati radnika koji u toku 9 mjeseci pokae zadovoljavajući nivo znanja i elju za radom i učenjem... Većina ljudi koje znam, a koji su učestvovali na ovom projektu, su ostali u firmama u kojima su radili pripravnički (naravno izuzimajući dravne kompanije i one koji su se na program prijavili samo da uzimaju platu)... U firmi đe radim, 5 od 6 pripravnika, koji su primani protekle 3 godine (po 2 godinje) je nastavilo radni angaman(uslovi iznad prosjeka za Nk)...

    Samo pametno birajte... Danas su informacije lako dostupne, i brzo moete saznati koje firme su ozbiljne i đe imate ansu da naučite i ostanete...

    Sent using Tapatalk
    Razumijem sta zeli da kaze kolega @Fitnespro, on misli na price o ozlgolasenim frimama koje izrabljuju prirpravnike, a ne daju posao na kraju, ali se, naravno vise slazem sa tobom..

    Ja sam eo dvije godine nakon zavrsetka pripravnickog u istoj firmi.
    Dok je pripravnicki trajao, mimo pripravnicke plate, dobijao sam maltene jos toliko od firme, sto je bilo top zaista (moze bit da sam.ovo pomnjiao odje, ne zMjerite sto se ponavljam).
    Nakon isteka pripravnickog dobih ugovor za stalno, i eo jos sam tu

    Tako da kao sto kolega @Medo_je kaxe treba dobro izabrati i naravno pokusati naci posao u struci, ako vas to zanima, jer je sigurno vece interesovanje i motiv kada coek radi ono za sta se skolovao..

    Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
    So I will come back from the dead and lay claim to what I am owed. - captain Flint

  30. #2824
    Join Date
    Sep 2013
    Posts
    2,524
    Thanks Thanks Given 
    1,016
    Thanks Thanks Received 
    260
    Thanked in
    174 Posts

    Default

    Sve sam ovo napisao i gore u tekstu, da se moze desiti da zapadnete kod nekog krstenog ali je vise onih skrtica i cicija kojima je cilj da izrabe nekoga i da ga ne nauce nicemu. (Iz iskustva mene i drugova mojih tokom ovih par godina sa raznih fakulteta i polja usavrsavanja).
    Firme necu navoditi jer necu ja da budem taj koji ce da stavlja na stub srama ijednu firmu, ali zato kazem da se treba dobrooooo raspitati prije odlaska u neku firmu sta i kako, pa cak po mogucnosti i probati jedno mj. Dana prije pocetka programa, da se makar stekne neki dojam kako sve moze biti.

    Kazem opet, lijepo sam sve gore napisao samo nekoga mrzi da cita i tumaci sve pa se uhvati za jedan dio koji je shvacen na svojstven nacin same osobe.

    Pamet u glavu narode i buduci pripravnici i uzivajte.

    Sent from my MI 9 using Tapatalk

  31. #2825
    Join Date
    Aug 2016
    Posts
    885
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    135
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Fitnespro View Post
    Sve sam ovo napisao i gore u tekstu, da se moze desiti da zapadnete kod nekog krstenog ali je vise onih skrtica i cicija kojima je cilj da izrabe nekoga i da ga ne nauce nicemu. (Iz iskustva mene i drugova mojih tokom ovih par godina sa raznih fakulteta i polja usavrsavanja).
    Firme necu navoditi jer necu ja da budem taj koji ce da stavlja na stub srama ijednu firmu, ali zato kazem da se treba dobrooooo raspitati prije odlaska u neku firmu sta i kako, pa cak po mogucnosti i probati jedno mj. Dana prije pocetka programa, da se makar stekne neki dojam kako sve moze biti.

    Kazem opet, lijepo sam sve gore napisao samo nekoga mrzi da cita i tumaci sve pa se uhvati za jedan dio koji je shvacen na svojstven nacin same osobe.

    Pamet u glavu narode i buduci pripravnici i uzivajte.

    Sent from my MI 9 using Tapatalk
    99 % firmi na ovim prostorima je dio tranziciono izrabljivackog sistema. Ne treba uopste gubiti vrijeme na pripravnicki, i privatnike izrabljivace. U prvih god. dana moze coek da vidi u firmi kako ce ti biti narednih 10 god. ako ostanes tu. To je jednostavno, neko ili odmah zna da cijeni znanje, rad i trud, ili je jednostavno cicija, izrabljivac i sl. i gotovo. Opredijelis se fino za oblast koja te interesuje, knjigu u sake i 10 sati dnevno ucis ako treba, dok ne dostignes nivo da vladas kvalitetno datom materijom, i pravac tamo dje ti je najbolje za zivot i dje mozes najvise da zaradis. Zivot je jedan, i vrijeme je i suvise dragocjeno da bi ga coek gubio tamo gdje te ne cijene.

  32. The Following 2 Users Say Thank You to techlinkit For This Useful Post:


Page 113 of 115 FirstFirst ... 1363103109110111112113114115 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Visoko kolstvo u CG
    By autodijagnostika in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 41
    Last Post: 29-04-11, 05:49
  2. Ijao-provjereni recepti jednostavnih kolaca!!
    By ines in forum Gastronomija
    Replies: 2
    Last Post: 26-10-09, 18:03
  3. Globalni Pripravnički Program Pivare Trebjesa
    By Ground in forum Ostali oglasi
    Replies: 2
    Last Post: 13-11-07, 13:21
  4. Globalni Pripravnički Program Pivare Trebjesa
    By Ground in forum Sve i svata
    Replies: 0
    Last Post: 13-11-07, 11:57

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •