Page 112 of 115 FirstFirst ... 1262102108109110111112113114115 LastLast
Results 2,776 to 2,800 of 2867

Thread: Pripravnički | Program stručnog osposobljavanja visokoškolaca

  1. #2776
    Join Date
    Jan 2012
    Location
    Budva, Podgorica
    Posts
    2,235
    Thanks Thanks Given 
    301
    Thanks Thanks Received 
    83
    Thanked in
    57 Posts

    Default

    Hitno, ako neko zna da objasni i napise ili posalje clanove onih tacaka koje ima pirpravnik, znaci taj zakonik ili sto li je vec sto daju u biro, jer i pripravnik mora imati neke tacke zakona kone stoje za njega na osnovu kojih se moze da pozove kod poslodavca...

    Послато са Mi Note 3 помоћу Тапатока

  2. #2777
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,937
    Thanks Thanks Given 
    3,214
    Thanks Thanks Received 
    5,607
    Thanked in
    2,270 Posts

    Default

    Ima li iduce godine ovog programa?

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk

  3. #2778
    Join Date
    Apr 2020
    Posts
    1,117
    Thanks Thanks Given 
    413
    Thanks Thanks Received 
    512
    Thanked in
    236 Posts

    Default

    Znači ovaj pripravnički ima smisla samo ako planira polaganje dravnog ispita za rad u dravnoj firmi?
    Ako je tako stvarno ne planiram to. Da imam neke veze u tom sektoru dravnih firmi pa i da se cimam, ovako, slaba vajda, poto pročitah vaa iskustva sa 20-30 strana ove teme.
    Iskustva većine ljudi koje znam je da su bili otprilike kafe kuvarice za 250 eura, plus dosta njih moralo da plaćaju smjetaj.
    Ako neko ima da me demantuje, drago mi je da čujem.

  4. #2779
    Join Date
    Sep 2013
    Posts
    2,530
    Thanks Thanks Given 
    1,021
    Thanks Thanks Received 
    260
    Thanked in
    174 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by claudiocaniggia View Post
    Znači ovaj pripravnički ima smisla samo ako planira polaganje dravnog ispita za rad u dravnoj firmi?
    Ako je tako stvarno ne planiram to. Da imam neke veze u tom sektoru dravnih firmi pa i da se cimam, ovako, slaba vajda, poto pročitah vaa iskustva sa 20-30 strana ove teme.
    Iskustva većine ljudi koje znam je da su bili otprilike kafe kuvarice za 250 eura, plus dosta njih moralo da plaćaju smjetaj.
    Ako neko ima da me demantuje, drago mi je da čujem.
    Velika glupost iskreno, rijetko kome se to isplati od pripravnika a većina firmi te ni ne nauči nita. Bolje za to vrijeme da gradis karijeru u struci polako nego da budes potrčko za razne stvari a bukvalno po ugovoru moe da ih odbija sve i da ladi m.

    Sve koje znam koji su bili na taj program ukljucujuci i one koje jesu sada, nikome se nije niti svidjelo niti isplatilo. Jedino ti je dobro taman ako hoces za drzavni da polazes posle ovoga, ovako, slaba vajda.

    Sent from my MI 9 using Tapatalk

  5. #2780
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    48
    Thanks Thanks Given 
    8
    Thanks Thanks Received 
    14
    Thanked in
    10 Posts

    Default

    Ne bih se složio da je velika glupost. Plata jeste mizerna za tih 9 mjeseci ali se može naučiti uz želju za rad i dobrog mentora u kompaniji gdje si raspoređen. Na kraju krajeva, pripravnik sam može da bira u kojoj će kompaniji raditi ukoliko ima dovoljno visok prosjek. Možda pojedini imaju iskrivljenu sliku o struci za koju su se obrazovali ili im jednostavno dođe loš mentor koji im proćerda 9 mjeseci života...

  6. #2781
    Join Date
    Jan 2012
    Location
    Budva, Podgorica
    Posts
    2,235
    Thanks Thanks Given 
    301
    Thanks Thanks Received 
    83
    Thanked in
    57 Posts

    Default

    Ljudi 15 je kraj pripravnickog kakvr obaveze ima covjek posle.toga, papiri i te stvari?

    Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk

  7. #2782
    Join Date
    Sep 2013
    Posts
    2,530
    Thanks Thanks Given 
    1,021
    Thanks Thanks Received 
    260
    Thanked in
    174 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bidon_nk View Post
    Ne bih se sloio da je velika glupost. Plata jeste mizerna za tih 9 mjeseci ali se moe naučiti uz elju za rad i dobrog mentora u kompaniji gdje si raspoređen. Na kraju krajeva, pripravnik sam moe da bira u kojoj će kompaniji raditi ukoliko ima dovoljno visok prosjek. Moda pojedini imaju iskrivljenu sliku o struci za koju su se obrazovali ili im jednostavno dođe lo mentor koji im proćerda 9 mjeseci ivota...
    To drugo je uglavnom slučaj svuda, svi bi dzabe roba bukvalno, niko nece da se "muci" da te nauci nesto i da mu sjutra eventualno uzimas radno mjesto

    Sent from my MI 9 using Tapatalk

  8. #2783
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    48
    Thanks Thanks Given 
    8
    Thanks Thanks Received 
    14
    Thanked in
    10 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Fitnespro View Post
    To drugo je uglavnom slučaj svuda, svi bi dzabe roba bukvalno, niko nece da se "muci" da te nauci nesto i da mu sjutra eventualno uzimas radno mjesto

    Sent from my MI 9 using Tapatalk
    Pa ne bih toliko generalizovao jer sam ja imao sreće da imam i dobrog mentora i dobro mikro-okruženje u kompaniji. Dosta zavisi i od toga kako se čovjek postavi, ako ti se ne sviđa dodijeljeni mentor i njegov rad sa tobom ne treba se ustručavati već tražiti novog i sl. Sve u svemu, treba biti proaktivan tih 9 mjeseci a ne čekati svaki dan kad će iscurjeti 8 radnih sati

  9. #2784
    Join Date
    Sep 2013
    Posts
    2,530
    Thanks Thanks Given 
    1,021
    Thanks Thanks Received 
    260
    Thanked in
    174 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bidon_nk View Post
    Pa ne bih toliko generalizovao jer sam ja imao sreće da imam i dobrog mentora i dobro mikro-okruenje u kompaniji. Dosta zavisi i od toga kako se čovjek postavi, ako ti se ne sviđa dodijeljeni mentor i njegov rad sa tobom ne treba se ustručavati već traiti novog i sl. Sve u svemu, treba biti proaktivan tih 9 mjeseci a ne čekati svaki dan kad će iscurjeti 8 radnih sati
    Ima i toga ali vjeruj da je ovo gore pomenuto slučaj 8-9 ljudi od 10

    Sent from my MI 9 using Tapatalk

  10. #2785
    Join Date
    May 2011
    Posts
    7,105
    Thanks Thanks Given 
    161
    Thanks Thanks Received 
    77
    Thanked in
    38 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by claudiocaniggia View Post
    Znači ovaj pripravnički ima smisla samo ako planiraš polaganje državnog ispita za rad u državnoj firmi?
    Ako je tako stvarno ne planiram to. Da imam neke veze u tom sektoru državnih firmi pa i da se cimam, ovako, slaba vajda, pošto pročitah vaša iskustva sa 20-30 strana ove teme.
    Iskustva većine ljudi koje znam je da su bili otprilike kafe kuvarice za 250 eura, plus dosta njih moralo da plaćaju smještaj.
    Ako neko ima da me demantuje, drago mi je da čujem.
    Moje je iskustvo daleko od toga. Sve je do pojedinca i kompanije. Tako da se mora pažljivo birat. U toku pripravničkog i nakon toga, jednog i drugog zaposlenja meni je "karijera" samo uzlazna linija.

    Znam ih koji su bili u istoj firmi kao i ja i sa kojima nije takav slučaj. Tako da ne treba generalizovat, prilika kao prilika za današnje vrijeme je dosta dobra, samo ako čovjek pametno bira i bude pametan na poslu. Radio sam i što sam morao i što nisam, ali se na kraju to i vrjednovalo, jer mi nije pristup bio idem ovamo da ubijam vrijeme i da uzmem to malo para.

    Naravno, uz ogradu da se moje iskustvo odnosi na privatni sektor, što opet, kod nas nažalost nije mala stvar.
    Lord, the pitiful screams of all them college-educated women!

  11. #2786
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,937
    Thanks Thanks Given 
    3,214
    Thanks Thanks Received 
    5,607
    Thanked in
    2,270 Posts

    Default

    Ja sam u moj sektor tokom zadnjih 5-6 godina ostavio troje da rade, jer su se pokazali odlicni. Prosle godine mi se niko nije prijavio...

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk

  12. #2787
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Montenegro, Podgorica, Centar
    Posts
    13,465
    Thanks Thanks Given 
    3,822
    Thanks Thanks Received 
    3,063
    Thanked in
    1,300 Posts

    Default

    Valjda oko 50% ostane da radi, dobiju priliku za dalji angazman nakon programa...
    --------------->
    <---------------
    Odavde dovde...

  13. #2788
    Join Date
    May 2011
    Posts
    7,105
    Thanks Thanks Given 
    161
    Thanks Thanks Received 
    77
    Thanked in
    38 Posts

    Default

    A opet ni to ne govori dovoljno. Svakakvih situacija ima. Honoraraca koji rade neđe, pa postanu pripravnici, pa dobiju nekakav mrčeni ugovor ili nastave honorarno. Onih koji upanu pa preko veze nastave. Onih koji stvarno zasluže. A i pitanje je kako se te ankete popunjavaju, teško je stvorit sliku o rezultatima ovoga programa samo po takvoj zvaničnoj statistici.

    Manje-više je sve od čovjeka do čovjeka. Otprilike, od ljudi koje znam i koji su nastavili da rade, za većinu sam mogao pretpostavit jer znam da su odgovorni i radni. A ima i ovih drugih đe ih ništa u životu ne zanima, ne raspitaju se o poslodavcu, ili nešto jednostavno ne klikne. Daleko od toga da su poslodavci cvećke, ali treba definitvno pokušat nije lako kod nas dobiti priliku bilo đe sa tek završenim fakultetom.
    Lord, the pitiful screams of all them college-educated women!

  14. #2789
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Montenegro, Podgorica, Centar
    Posts
    13,465
    Thanks Thanks Given 
    3,822
    Thanks Thanks Received 
    3,063
    Thanked in
    1,300 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Beethoven's C*** View Post
    A opet ni to ne govori dovoljno. Svakakvih situacija ima. Honoraraca koji rade neđe, pa postanu pripravnici, pa dobiju nekakav mrčeni ugovor ili nastave honorarno. Onih koji upanu pa preko veze nastave. Onih koji stvarno zaslue. A i pitanje je kako se te ankete popunjavaju, teko je stvorit sliku o rezultatima ovoga programa samo po takvoj zvaničnoj statistici.

    Manje-vie je sve od čovjeka do čovjeka. Otprilike, od ljudi koje znam i koji su nastavili da rade, za većinu sam mogao pretpostavit jer znam da su odgovorni i radni. A ima i ovih drugih đe ih nita u ivotu ne zanima, ne raspitaju se o poslodavcu, ili neto jednostavno ne klikne. Daleko od toga da su poslodavci cvećke, ali treba definitvno pokuat nije lako kod nas dobiti priliku bilo đe sa tek zavrenim fakultetom.
    Slazem se da je sve individualno i od slucaja do slucaja...
    --------------->
    <---------------
    Odavde dovde...

  15. #2790
    Join Date
    Jan 2016
    Posts
    2,638
    Thanks Thanks Given 
    956
    Thanks Thanks Received 
    1,165
    Thanked in
    624 Posts

    Default

    Iskreno ne vjerujem u taj podatak da 50% ljudi ostane da radi. U drzavnim firmama je potrebna dobra veza, sto je bolja plata teze je i ostati. Ostane poneko i bez veze ali to je mizeran procenat. U privatnom sektoru je druga prica, ako se pokazes a poslodavcu fali kadra, zadrzace te. Potrebno je i malo srece ali ne moze se bas reci da je program gubljenje vremena.

  16. #2791
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    901
    Thanks Thanks Given 
    8
    Thanks Thanks Received 
    19
    Thanked in
    13 Posts

    Default

    Jel pripravnicki neki preduslov za polaganje drzavnog ? Ja sam vec u struci radio , pa su mi sa tim becelorom samo promijenili poziciju /platu ,pa se nisam cimao oko pripravnickog .
    A koliko sam shvatio , kada se jednom prijavim da radim u struci , gubim pravo na pripravnicki , sto je i logicno . Pa kako bi prisao polaganju drzavnog , ako bi nekad zatrebalo ?
    A clever person solves a problem. A wise person avoids it.

  17. #2792
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    <3 JEDNA JE DOMOVINA, JEDNA JE CRNA GORA <3
    Posts
    6,110
    Thanks Thanks Given 
    1,300
    Thanks Thanks Received 
    283
    Thanked in
    145 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Pozitiva View Post
    Ljudi 15 je kraj pripravnickog kakvr obaveze ima covjek posle.toga, papiri i te stvari?

    Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk
    Ako se dobro sjecam treba ti na poso pecatiraju i potpisu papir da si uspjesno odradio pripravnicki itd, mislim da ovaj papir dobijas od biroa i mislim da treba da podjes do biroa sa tim papirom da ti zakljuce pripravnicki.

    Ne drzi me za rijec, davno bjese ovo, ne sjecam se bas najjasnije

    Inace sto se ostatka teme tice, ja bas malo njih znam koji su ostali u drzavno nakon pripravnickog, vecinu su muzli da rade za tu saku jada i poslje ih poslali doma, dok su poneki naravno ostali e sad kako zasto...

    Ja sam kod privatnika bio i po zavrsetku pripravnickog dobih ugovor na neodredjeno, poklopise se kockice, nije lose vala bili su korektni zaista, a i dan danas su, na pripravnicku platu davali su mi jos toliko, sto je bilo fino zaista

    Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
    So I will come back from the dead and lay claim to what I am owed. - captain Flint

  18. #2793
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    48
    Thanks Thanks Given 
    8
    Thanks Thanks Received 
    14
    Thanked in
    10 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mojsije View Post
    Ima li iduce godine ovog programa?

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
    Ima, sad je izašlo obavještenje da se poslodavci mogu prijaviti do 15-og oktobra.

  19. The Following User Says Thank You to Bidon_nk For This Useful Post:


  20. #2794
    Join Date
    Sep 2013
    Posts
    2,530
    Thanks Thanks Given 
    1,021
    Thanks Thanks Received 
    260
    Thanked in
    174 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Shadow'91 View Post
    Ako se dobro sjecam treba ti na poso pecatiraju i potpisu papir da si uspjesno odradio pripravnicki itd, mislim da ovaj papir dobijas od biroa i mislim da treba da podjes do biroa sa tim papirom da ti zakljuce pripravnicki.

    Ne drzi me za rijec, davno bjese ovo, ne sjecam se bas najjasnije

    Inace sto se ostatka teme tice, ja bas malo njih znam koji su ostali u drzavno nakon pripravnickog, vecinu su muzli da rade za tu saku jada i poslje ih poslali doma, dok su poneki naravno ostali e sad kako zasto...

    Ja sam kod privatnika bio i po zavrsetku pripravnickog dobih ugovor na neodredjeno, poklopise se kockice, nije lose vala bili su korektni zaista, a i dan danas su, na pripravnicku platu davali su mi jos toliko, sto je bilo fino zaista

    Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
    Mene centa cascavali nisu nego sam im dzabe radio 9 mjeseci (od drzavne isplate) a ni hvala nisam dobio privatna firma isto.

    Jbg, nekoga bas zapadnu fukare kao mene, a rijetko koga znam da zadrze i da su se oko toga trudili da ga nauce, tako da je po meni ovaj program gubljenje vremena iskreno.
    Moze se desiti da nekoga zapadne neko krsten, ali veoma tesko i rijetko je to

    Sent from my MI 9 using Tapatalk

  21. The Following User Says Thank You to Fitnespro For This Useful Post:


  22. #2795
    Join Date
    Apr 2020
    Posts
    1,117
    Thanks Thanks Given 
    413
    Thanks Thanks Received 
    512
    Thanked in
    236 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Hahahahahha zamisljam samo da je prije 10ak godina meni neko dao ovakvu priliku.

    Znaci kredit bih digao i isao da ucim

    Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
    Chedi je prijavljen i za ovu godinu/turu. Ako neko moe da pojasni to ultra oduevljenje chedijem volio bih da pročitam.
    Najnoviji sistemi, najbolje prilike ta konkretno?
    Sve je to meni super, ali braaateee ako ne dodaju neto para svaki mjesec, naročito u toku sezone, sa 250 eura 9 mjeseci van kuće (daju smjetaj) moe isključivo koru s drveta da jede..

  23. #2796
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by claudiocaniggia View Post
    Chedi je prijavljen i za ovu godinu/turu. Ako neko moe da pojasni to ultra oduevljenje chedijem volio bih da pročitam.
    Najnoviji sistemi, najbolje prilike ta konkretno?
    Sve je to meni super, ali braaateee ako ne dodaju neto para svaki mjesec, naročito u toku sezone, sa 250 eura 9 mjeseci van kuće (daju smjetaj) moe isključivo koru s drveta da jede..
    Radi za brend drue. Nauči sistem, ima ta da stavi u CV.
    Ako si mislio da faxa Strejt da negdje dobro radi malo si se zeznuo.
    Sad tek ide jedno 4-5 godina teke robije dok se ne dodje na platu od 700-800 eur pa onda jo nekolike dok se ne dodje na 1000
    One Ring to Rule them all...

  24. #2797
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,937
    Thanks Thanks Given 
    3,214
    Thanks Thanks Received 
    5,607
    Thanked in
    2,270 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by claudiocaniggia View Post
    Chedi je prijavljen i za ovu godinu/turu. Ako neko moe da pojasni to ultra oduevljenje chedijem volio bih da pročitam.
    Najnoviji sistemi, najbolje prilike ta konkretno?
    Sve je to meni super, ali braaateee ako ne dodaju neto para svaki mjesec, naročito u toku sezone, sa 250 eura 9 mjeseci van kuće (daju smjetaj) moe isključivo koru s drveta da jede..
    Ucis hotelijerstvo 5* po svim LQA ( Leading Quality Assurance) standardima u svim hotelskim sektorima. LQA standarde ces naci u svim najluksuznijim hotelima svijeta.

    Sansa za ucenje engleskog na nivou koji se koristi u svim luksuznim hotelima svijeta. Kurtoazija, obogacivanje vokabulara...

    Ucenje operacija u svakoj smjeni, od iskusnih lidera...

    Ucenje sistema Opera PMS (Property Management System) koji ces naci u dost8ni luksuznih hotela svijeta. Front office, Rezervacije i Prodaja i Marketing koriste najvise ovaj sistem.

    Nijedan hotel nije savrsen, pa ni Chedi, Aman i Regent. Svi imaju svojih mana, ali daleko ispred svih ostalih hotela u CG.

    Ja sam morao na stranu da idem da bih ovo ucio od pocetka na visokom nivou.

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk

  25. The Following User Says Thank You to Mojsije For This Useful Post:


  26. #2798
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    16,494
    Thanks Thanks Given 
    5,334
    Thanks Thanks Received 
    3,828
    Thanked in
    1,516 Posts

    Default

    Ako imate nekog odlicnog studenta telekomunikacija sa ETF a da se prijavljuje za ovaj program javite. Bitno je da je normalna osoba koja hoce da uci da je bio odlican student i da ne palamudi vec iskoristi sansu. A sansa je veoma dobra za ozbiljnu karijeru u kojoj se ne pominju partizani i cetnici

    Sent from my POCO F2 Pro using Tapatalk

  27. #2799
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,950
    Thanks Thanks Given 
    29
    Thanks Thanks Received 
    912
    Thanked in
    486 Posts

    Default

    @kaemSe u moje vrijeme ko zavrsi ispod 6 godina je bio odlican :-)

    Послато са SM-N986B помоћу Тапатока
    doslo vrjeme da se promijeni potpis :)

  28. #2800
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    16,494
    Thanks Thanks Given 
    5,334
    Thanks Thanks Received 
    3,828
    Thanked in
    1,516 Posts

    Default

    Jos kad bi to bilo isto skolstvo i fakuktet
    Zato se i trazi neko ko je odlican prosjek itd

    Sent from my POCO F2 Pro using Tapatalk

Page 112 of 115 FirstFirst ... 1262102108109110111112113114115 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Visoko kolstvo u CG
    By autodijagnostika in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 41
    Last Post: 29-04-11, 04:49
  2. Ijao-provjereni recepti jednostavnih kolaca!!
    By ines in forum Gastronomija
    Replies: 2
    Last Post: 26-10-09, 17:03
  3. Globalni Pripravnički Program Pivare Trebjesa
    By Ground in forum Ostali oglasi
    Replies: 2
    Last Post: 13-11-07, 12:21
  4. Globalni Pripravnički Program Pivare Trebjesa
    By Ground in forum Sve i svata
    Replies: 0
    Last Post: 13-11-07, 10:57

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •