Page 45 of 45 FirstFirst ... 354142434445
Results 1,101 to 1,119 of 1119

Thread: Horoskopski znaci

  1. #1101
    Join Date
    May 2009
    Location
    Straovina
    Posts
    4,397
    Thanks Thanks Given 
    492
    Thanks Thanks Received 
    587
    Thanked in
    437 Posts

    Default

    Sve sam navukao na horoskop.


    Upravo sad saznah da mi je najbolji drug od djetinjstva Djevica u podznak. A znamo da su Jarac i Djevica simbioza Horoskopa.


    Pa ne recite horoskop je laž.


    Šalim se ja pomalo, mračna strana je mračna strana. I kad znakovi zapadnu u mračnu stranu, stvarno su mračni. Ali uzmite u obzir i podznak i ostale stvari psihologije.


    Npr. Šta bi bi bilo kad bih rekao da neko od vas pati od opsesivno-kompulsivnog poremećaja ličnosti (ne isto što i OKP) npr. Steve Jobs je imao to.

    Ali Steve Jobs je Riba u horoskopu, pa je iznio svoje karakteristike na taj čudan način, napravio je smartfon, Apple, iMac... Bio je opsjednut i kompulsivan, ali je to kreativno iskoristio.


    Rekli biste, psihopata...


    E isto tako se i znakovi se razlikuju u svojim domenima i onim što im preovlađjuje, zato što je rezultat svih kombinacija a ne samo 1 kao u popularnim medijima. Kod nekog Djevica iznese ono što Vodolija ne radi. Ili kako je zemljani znak Djevica bude racionalna i objektivna toliko da zasijeni sve Vodolija karakteristike. Pa čak i tu slobodu i manipulaciju. Bude Djevica u klasičnim karakteristikama, iako ponekad vuče i Vodolija karakteristike.


    Uostalom, i zlo je ponekad relativna kategorija.


    A čovječanstvo cijelu istoriju bira manje od dva zla, ili nužno zlo.


    Što se tiče muško-ženskog odnosa u Horoskopu, stvarno bi to trebalo biti jasno svima. Muškarcima vlada testosteron, a ženama estrogen i imaju različite mehanizme u mračnoj strani. Npr. Muškarac te može sastavit pesnicom u glavu, a žena te izogovarat tako da te ni Morača ne može oprat. Pa i obratno, u nekim situacijama. Ali generalno to je tako. Iako postoje različiti mehanizmi kako se moze šteta načinjet drugom.

    Brinu me najviše Vage, inače... toliko su enigmatične. Moze li se taj znak ikako otvorit prema drugima i reć šta im je TAČNO i PRECIZNO na umu, pliz...bez daljne enigme.
    Last edited by Saruman; 05-06-23 at 20:55.

  2. #1102
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,821
    Thanks Thanks Given 
    89
    Thanks Thanks Received 
    3,289
    Thanked in
    1,832 Posts

    Default

    Opsednutost Djevicama i Jarčevima

    Poslato sa Ultra S22 pisaće mašine

    ............ Ż\_(ツ )_/Ż.............
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  3. #1103
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    Crnom Gorom uzduz i poprijeko
    Posts
    22,208
    Thanks Thanks Given 
    732
    Thanks Thanks Received 
    2,137
    Thanked in
    1,618 Posts

    Default

    A ne n'o će Vagama...

    Vidiš li da ga poluđe neka vaga...
    Ako ne postoji razlog da se pije, to nije razlog da se ne pije...

  4. #1104
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,821
    Thanks Thanks Given 
    89
    Thanks Thanks Received 
    3,289
    Thanked in
    1,832 Posts

    Default

    Hm, tu si u pravu...
    Onda sam ga baš uboo neđe gore kada sam ga gađao sa duplom vagom?

    Poslato sa Ultra S22 pisaće mašine

    ............ Ż\_(ツ )_/Ż.............
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  5. #1105
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    Crnom Gorom uzduz i poprijeko
    Posts
    22,208
    Thanks Thanks Given 
    732
    Thanks Thanks Received 
    2,137
    Thanked in
    1,618 Posts

    Default

    Pakao. Jesi li neodlučan?
    Ako ne postoji razlog da se pije, to nije razlog da se ne pije...

  6. #1106
    Join Date
    May 2009
    Location
    Straovina
    Posts
    4,397
    Thanks Thanks Given 
    492
    Thanks Thanks Received 
    587
    Thanked in
    437 Posts

    Default

    Vage, samo nek ste zdravo.

  7. The Following User Says Thank You to Saruman For This Useful Post:


  8. #1107
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,821
    Thanks Thanks Given 
    89
    Thanks Thanks Received 
    3,289
    Thanked in
    1,832 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by aLaPaCha View Post
    Pakao. Jesi li neodlučan?
    Što ja?
    Ja sam odlučan, jer odlučujem o drugima

    Poslato sa Ultra S22 pisaće mašine

    ............ Ż\_(ツ )_/Ż.............
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  9. #1108
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    Crnom Gorom uzduz i poprijeko
    Posts
    22,208
    Thanks Thanks Given 
    732
    Thanks Thanks Received 
    2,137
    Thanked in
    1,618 Posts

    Default

    Haha ne zasmijavaj..
    Ako ne postoji razlog da se pije, to nije razlog da se ne pije...

  10. #1109
    Join Date
    May 2009
    Location
    Straovina
    Posts
    4,397
    Thanks Thanks Given 
    492
    Thanks Thanks Received 
    587
    Thanked in
    437 Posts

    Default

    Jel' ovo dupla vaga? Haha. Ne kažem ja da su Vage zle, samo im se pojma nema šta su. Brate, ne možeš da uspostaviš zdrav odnos sa nekim ko se krije kao zmija noge. Ne znaš im ni đe su, ni šta rade, ni s kim su, ni šta su, ni u šta vjeruju i ne vjeruju. Totalna mistika od znaka. Ne kažem da su sve Vage takve, ali onima kojima preovlađjuje Vaga, zaista jesu. Pojma im se nema đe šta kako.

  11. #1110
    Join Date
    May 2009
    Posts
    23,177
    Thanks Thanks Given 
    1,274
    Thanks Thanks Received 
    4,277
    Thanked in
    1,995 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Saruman View Post
    e kažem ja da su Vage zle, samo im se pojma nema šta su. Brate, ne možeš da uspostaviš zdrav odnos sa nekim ko se krije kao zmija noge. Ne znaš im ni đe su, ni šta rade, ni s kim su, ni šta su, ni u šta vjeruju i ne vjeruju. Totalna mistika od znaka. Ne kažem da su sve Vage takve, ali onima kojima preovlađjuje Vaga, zaista jesu. Pojma im se nema đe šta kako.
    Za ovo ne vele za nas scorpionse?
    The more things change, the more they stay the same.

  12. #1111
    Join Date
    May 2009
    Location
    Straovina
    Posts
    4,397
    Thanks Thanks Given 
    492
    Thanks Thanks Received 
    587
    Thanked in
    437 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by starwalker View Post
    Za ovo ne vele za nas scorpionse?
    Pa i scorpio su tajnoviti, i svi znaci su tajnoviti normalno, kao ljudska bića. Ali nekima se ne zna ništa stvarno. Škorpije nisu toliko elegantno suptilne kao Vage. Kao što ni Ovnovi nisu tako elegantno egomanični kao Lavovi.
    Last edited by Saruman; 05-06-23 at 22:20.

  13. #1112
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,821
    Thanks Thanks Given 
    89
    Thanks Thanks Received 
    3,289
    Thanked in
    1,832 Posts

    Default

    Živite život, a ne horoskop

    Poslato sa Ultra S22 pisaće mašine

    ............ Ż\_(ツ )_/Ż.............
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  14. The Following 2 Users Say Thank You to Bugi For This Useful Post:


  15. #1113
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    12,385
    Thanks Thanks Given 
    14,536
    Thanks Thanks Received 
    3,536
    Thanked in
    2,532 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Saruman View Post
    Pa i scorpio su tajnoviti, i svi znaci su tajnoviti normalno, kao ljudska bića. Ali nekima se ne zna ništa stvarno. Škorpije nisu toliko elegantno suptilne kao Vage. Kao što ni Ovnovi nisu tako elegantno egomanični kao Lavovi.
    Honesty is the best policy.
    No pasaran!

  16. #1114
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    Crnom Gorom uzduz i poprijeko
    Posts
    22,208
    Thanks Thanks Given 
    732
    Thanks Thanks Received 
    2,137
    Thanked in
    1,618 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bugi View Post
    Živite život, a ne horoskop

    Poslato sa Ultra S22 pisaće mašine

    ............ Ż\_(ツ )_/Ż.............
    Mora da si ozbiljan...
    Ako ne postoji razlog da se pije, to nije razlog da se ne pije...

  17. #1115
    Join Date
    May 2009
    Location
    Straovina
    Posts
    4,397
    Thanks Thanks Given 
    492
    Thanks Thanks Received 
    587
    Thanked in
    437 Posts

    Default

    Zdravko Mamić je dupli rak u horoskopu.

    Što pojašnjava njegovu pretjeranu emocionalnost na svakom mogućem snimku na Youtube. Plače, psuje, vrijeđa, smije se histerično, kidaju ga emocije svaki put

  18. #1116
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    Crnom Gorom uzduz i poprijeko
    Posts
    22,208
    Thanks Thanks Given 
    732
    Thanks Thanks Received 
    2,137
    Thanked in
    1,618 Posts

    Default

    Kiki ili bronhi?
    Ako ne postoji razlog da se pije, to nije razlog da se ne pije...

  19. #1117
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    Crnom Gorom uzduz i poprijeko
    Posts
    22,208
    Thanks Thanks Given 
    732
    Thanks Thanks Received 
    2,137
    Thanked in
    1,618 Posts

    Default

    Evo mi piše u horoskop da treba da odem u Spa.
    Tačno!
    Ako ne postoji razlog da se pije, to nije razlog da se ne pije...

  20. #1118
    Join Date
    May 2009
    Location
    Straovina
    Posts
    4,397
    Thanks Thanks Given 
    492
    Thanks Thanks Received 
    587
    Thanked in
    437 Posts

    Default

    Natalna Karta mi govori apsolutno identične stvari koje mi je rekao i zapisao psiholog o mojoj ličnosti.

    Ja sam prvi put uradio tu Natalnu kartu tek skoro preko interneta...

    Kako je to moguće?

    Jesu li i psiholog i astrolog pseudonaučnici i prevaranti? Ili i astrologija i psihologija imaju podjednako smisla? Šta će biti...

    Moje skromno mišljenje je da je astrologija spooky nauka, da zvijezde i njihov položaj imaju uticaja na naše živote. Iz ko zna kojeg razloga, pa i kvantna fizika počiva na Principu nesigurnosti. U kvantnoj fizici, nikada se ne može do kraja poznavati kvantni sistem. Carl Gustav Jung je rekao o astrologiji to što je rekao...ali što je neko zapisao ovdje na forumu, ne možeš policiji kad te zaustavi zbog prebrze vožnje reći Retrogradni Merkur...znači Prosvjetiteljstvo jeste imalo pozitivan učinak ali ne sasvim. Mi kao civilizacija, kroz naš DNK individualni, kolektivni, i kolektivno nesvjesno, naslijeđeno, u našoj esenciji i duši, mi se toga ne možemo otarasiti prosvjetiteljskim "prizemljivanjem", kako se to odigralo unazad 200-300 godina. Jeste, možda je glupo vjerovati u Baba Jagu ili da se ne izlazi iz kuće po noći... Ali sve je to ljudima nekada imalo bukvalno racionalno objašnjenje. Nekad nije postojala ulična rasvjeta, a rasvjeta u kući bi se čuvala i bila je skupa. Pa, ako bi dijete samo izašlo u šumu van kuće, vukovi su sigurno bili tada bliže živjeli civilizaciji, bilo bi dijete pojedeno ili bi se izgubilo i umrlo. Dakle, to je bio sugestivan mit, koji je imao racionalno objašnjenje.

    Baš kao što sam na arheološkom/antropološkom svom studiranju učio o Medvjedu kao figurini koju nalazimo u arheologiji na mnogim mjestima u neolitu i drugim periodima.
    Pa, zašto mislite da je Medvjed, Medo brundo, omiljena igračka djeci, i dan danas? Jer smo to naslijedili od predaka hiljadama godina... Zašto bi cigani vodili Medvjeda na povodac kroz selo?

    Naš spiritualni odnos sa prirodom, pa i položajem Zvijezda i planeta, je toliko dubok, toliko jak i snažan, da nikakvo betoniranje zgrada i hiperrealizam hipperealistične i hiperracionalne nauke ne može da ga obezglavi i uguši. Koliko god pokušavali da "prosvijetle" svojom popularnom naukom, nazivajući astrologiju sprdnjom...Pa vidite, svako projektuje ono što ima kod sebe, na druge. Projekcija je baš konstantno čovjekovo ponašanje. On stalno projektuje svoje nesigurnosti i frustracije na druge. Možda tako i neki naučnici i samozvani racionalni ljudi projektuju svoje duboke traume, strahove, nesigurnosti i anksioznosti na astrologiju ili religiju. Moguće je, što da ne? Ja sam lično mrzio jednu, hajmo reći, ideju... Svašta sam govorio o toj ideji, napadao je u razgovorima, isticao njene mane, njeno navodno zlo. A danas sam maltene pripadnik te ideje, učim o toj ideji, bavim se tom idejom.

    Da ne širim ovaj post, astrologija svakako ima smisla, summa summarum, očigledno, ili je prosto puka slučajnost da psiholog napiše isto što i astrolog o obrascima i ponašanju moje ličnosti ili mom društvenom životu, mojem emocionalnom pragu, inteligenciji, interesovanjima i slično.

  21. #1119
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    6,142
    Thanks Thanks Given 
    254
    Thanks Thanks Received 
    1,140
    Thanked in
    556 Posts

    Default

    Hoćete da s'igrate, što bi rekla đeca, ili da se bavite okultnim, što bi rekao pecaroš?

    Human design

    https://www.jovianarchive.com/get_your_chart

    Eo, prva da podijelim koji mi je inkarnacijski krst, mada ima tu jako puno detalja, povezivanja, ali ukratko, jasno vam je već, da sam težina

    Incarnation Cross: Right Angle Cross of The Four Ways (33/19 | 24/44)
    Understanding the Right Angle Cross of The Four Ways (33/19 | 24/44)
    The Right Angle Cross of The Four Ways (33/19 | 24/44) in Human Design unifies Gates 33, 19, 24, and 44. This unique cross channels energies related to retreat, approach, rationalization, and alertness.
    Gate 33, located in the Throat Center, is known as the Gate of Retreat. It holds the energy for stepping back and detaching to gain a clearer perspective, enabling reflection and personal growth.
    Gate 19, situated in the Root Center, is the Gate of Approach in human design. It represents the energy for approaching others with sensitivity, understanding their needs, and being in tune with the environment.
    Balancing Retreat, Approach, and Rationalization
    Transitioning to the Ajna Center, we discover Gate 24, known as the Gate of Rationalization. It carries the energy for continuous questioning and the ongoing process of rationalization, aimed at understanding and making sense of the world.
    Lastly, Gate 44, situated in the Spleen Center, is the Gate of Alertness. This gate embodies the energy for recognizing patterns from the past, being aware of cycles, and maintaining alertness for survival and adaptation to changes.
    When these gates come together, they form the Right Angle Cross of The Four Ways. This cross emphasizes a dynamic interplay between retreat, approach, rationalization, and alertness. It illuminates the balance between stepping back for reflection (Gate 33), approaching others with sensitivity (Gate 19), continual questioning for understanding (Gate 24), and recognizing patterns for survival (Gate 44).
    Embodying the Right Angle Cross of The Four Ways
    If your Human Design chart features the Right Angle Cross of The Four Ways, you likely balance your energies between interpersonal relations and mental exploration. You may have a natural inclination towards retreating for reflection (Gate 33), approaching others with sensitivity (Gate 19), questioning to understand (Gate 24), and recognizing patterns (Gate 44)
    This capacity to retreat and approach harmonizes with your ability to rationalize and stay alert. This unique blend could allow you to effectively navigate both your interpersonal relationships and inner mental processes.
    The Right Angle Cross of The Four Ways in Your Life
    In practical terms, the Right Angle Cross of The Four Ways can manifest in various ways. You might find yourself naturally inclined towards reflection and retreat, guided by the energy of Gate 33. Concurrently, your sensitivity to others and the environment (Gate 19) likely helps you build meaningful connections.
    Moreover, your tendency to rationalize and understand complex concepts (Gate 24) can enable you to navigate life’s complexities. Lastly, your alertness to patterns and cycles (Gate 44) can provide you with the survival instincts necessary to adapt to changes.
    By embracing the energies of the Right Angle Cross of The Four Ways, you can navigate life with a unique blend of retreat, approach, rationalization, and alertness. This cross essentially teaches the balance between reflection, sensitivity to others, continuous questioning, and pattern recognition.

    Koga mrzi da radi oko toga sam nek baci ime, datum rođenja, vrijeme i mjesto rođenja
    Last edited by tigrovo_oko; 24-01-24 at 14:43.
    "I shut my mouth and hold the light"

Page 45 of 45 FirstFirst ... 354142434445

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Horoskopski znak partnera...
    By Loverclocker in forum Ljubav
    Replies: 124
    Last Post: 10-03-10, 16:21
  2. Novi horoskopski znak
    By Iz_dana_u_dan in forum Sve i svašta
    Replies: 2
    Last Post: 07-12-05, 22:57
  3. Horoskopski podznak
    By Emp in forum Sve i svašta
    Replies: 3
    Last Post: 16-02-04, 22:16

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •