Da li vjerujete u horoskop…?

Ne mislim na one gluposti što prognoziraju oće li se dobit na kladionicu u mjesecu januaru i oće li ga neko umočit u maju, nego da li vjerujete u horoskopske znakove i njihove osobine…?

Ja sam bio jedan od onih koji bi, čim se spomene horoskop, odmah počeli da odmahuju glavom i podrugljivo gledaju sagovornika. Međutim, prije par mjeseci, moja prijateljica je preko jedne društvene mreže podijelila karakteristike njenog, a ujedno i mog, horoskopskog znaka.
Iz dosade sam počeo da čitam, misleći kako sam se zaj*bao oko te cure smatrajući je pametnom, kad ono…!!!

Znači, od nekih 50ak osobina koje su tu navedene pogođeno mi je njih 47-8… Prvo mi je na pamet palo da je to neka prevara, pa onda počeh da guglam, ali nijesam pronašao nikakve razlike…
Onda počeh da čitam o ostalim znakovima, smatrajući da je to kod svih manje- više isto, da svakome moraju nešto potrefit, ali sam se prevario, našao sam svega par zajedničkih osobina…

Pa, da li vjerujete u horoskopske znake, da li se vaše osobine poklapaju…?
Da li možda ocjenjujete druge ljude na osnovu njih , smiješno-da, ali imao sam drugaricu u srednjoj kojoj bi prva rečenica kad nekog upozna bila- koji si h.znak...

Paaaaa…???