Page 3 of 6 FirstFirst 123456 LastLast
Results 51 to 75 of 141

Thread: Сестре и браћо гдје сте?

  1. #51
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,743
    Thanks Thanks Given 
    10,817
    Thanks Thanks Received 
    2,115
    Thanked in
    1,078 Posts

    Default

    znam da je jedna cura otišla u Emirate preko neke agencije ovdje u CG....ako nađem postaviću ti ovdje koja je agencija pa zovi i pitaj...mada znam da je imala neku višu školu, a takođe znam da je vrlo lijepo prošla i na sigurno! Viđi sa Mojsijem, možda je on koristio slične izvore, pa ti ima detalje...ako nađem postaviću ti
    Sovrenstvo tvorenija, tainstvene sile boe,
    nita ljepe, nit je kada, niti od nje stvorit moe!

  2. #52
    Join Date
    Oct 2012
    Location
    Montenegro
    Posts
    1,849
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Okej, zahvaljujem.
    Drug mi je otisao tamo, preko neke beogradske agencije cini mi se, u UAE... kao 'bartender' -barmen, radi. Za to, koliko znam nije trebala nikakva skola, a hvali se na uslove koje ima.

  3. #53
    Join Date
    Jun 2012
    Posts
    51
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ne cvjetaju ruze ni u Emirate, ljudi.

    To je feudalisticka zemlja, treba dosta da se radi. Na jedno vase mjesto konkurise deset Filipinaca ili Indusa koji su spremni na upola manju platu, a posao ce sigurno bolje obavljat od vas. Ne zato sto niste kompetentni, vec zato sto oni idu 'sve ili nista'. Sa diplomom u dzak, spremni su da rintaju i po 12 sati dnevno, i da se ne bude za bilo kakvu nepravdu ili propust. Jer ih doma cekaju familije kojima trebaju pare da se prte
    Za dobar posao u U.A.E. vam treba iskustvo, odlican engleski i luda sreca.
    Kao barmen se nije tesko zaposliti( mada i tu je konkurencija). Plate nijesu nesto, kad se odbiju troskovi zivota. Ne mozes ustedjeti novac, sem ako ti je definiciha stednje sklonit sa steane 200 eura mjesecno.Tome sto zivi u vili, a radi kao barmen, ne bih nesto vjerovala....sem ako ne sprema koktele seiku licno

    idite na sajtove velikih kompanija, kao sto su 'emirates', avio kompanija. Izbacaju oglase svako malo, za razne pozicije. Od cabin crew-a do menadzerskih pozicija. Nije nemoguce, a uslovi su jako dobri, jer maksimalno stite svoje radnike. Zato su i najbolja avio kompanija na svijetu. Ovdje se sve vrti oko njih...

    Ako koga sto konkretno interesuje pitajte. Ovdje sam skoro dvije ipo godine

  4. #54
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    i travel light
    Posts
    15,149
    Thanks Thanks Given 
    2,060
    Thanks Thanks Received 
    3,112
    Thanked in
    1,723 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zora View Post
    idite na sajtove velikih kompanija, kao sto su 'emirates', avio kompanija. Izbacaju oglase svako malo, za razne pozicije. Od cabin crew-a do menadzerskih pozicija. Nije nemoguce, a uslovi su jako dobri, jer maksimalno stite svoje radnike. Zato su i najbolja avio kompanija na svijetu. Ovdje se sve vrti oko njih...

    Ako koga sto konkretno interesuje pitajte. Ovdje sam skoro dvije ipo godine
    Evo, zanima me jel se može doći do tog posla bez diplome iz te struke?
    but if you wanna find hell with me, i can show you what it's like, till you're bleeding

  5. #55
    Join Date
    Jun 2012
    Posts
    51
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Bez diplome moze, bez iskustva tesko.

    Ako mislis na menadzerske pozicije tu se sa fresko zavrsenim studijama ne upada.
    Dakle, iskustvo.

    nije lako dobiti ni posao cabin crew-a jer su kriterijumi jaki, a i interesovanje je preveliko. Za to fakultet nije obavezan, ali jeste prednost. Engleski ti mora biti odlican, znanje jos kojeg jezika pozeljno. Plus moras bit zdrav kao drijen

  6. #56
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    i travel light
    Posts
    15,149
    Thanks Thanks Given 
    2,060
    Thanks Thanks Received 
    3,112
    Thanked in
    1,723 Posts

    Default

    Od toga svega me zeza iskustvo dakle. Što mi opet ne predstavlja barijeru.
    but if you wanna find hell with me, i can show you what it's like, till you're bleeding

  7. #57
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,842
    Thanks Thanks Given 
    3,157
    Thanks Thanks Received 
    5,516
    Thanked in
    2,233 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zora View Post
    Bez diplome moze, bez iskustva tesko.

    Ako mislis na menadzerske pozicije tu se sa fresko zavrsenim studijama ne upada.
    Dakle, iskustvo.

    nije lako dobiti ni posao cabin crew-a jer su kriterijumi jaki, a i interesovanje je preveliko. Za to fakultet nije obavezan, ali jeste prednost. Engleski ti mora biti odlican, znanje jos kojeg jezika pozeljno. Plus moras bit zdrav kao drijen
    Ovdje ti niko ne ferma fakultet bez ako si zavrsio Glion, HArvard i slicno. Svako ko dodje na prvi ugovor, a da nema vec iskustva jakog(a vecina nas nema 10-15 godina radnog iskustva) ne moze ocekivati da zaradjuje 2000 eura mjesecno.

    Ovdje se masu radi, 10-12 sati dnevno, ali se i ne zaradjuje tako lose. Firma ti placa smjestaj, hranu i prevoz, sto ti je u startu 500-600 eura na platu. Ne znam zasto se ovo zaboravlja. Znaci u startu ti je plata 1000-1200 eura, sto u CG moze samo da se sanja, pa ne znam na kakvu da si poziciju. Ko odradi dvije godine, moze dobiti posao supervizora ili menadzera sto ti vec daje odlicne pare, preko 1000e mjesecno, plus kvartalni i godisnji bonusi.

    Ne treba niko da se zavarava da ce u startu bit bomba sve, ali vremenom dolaze stvari na svoje.

  8. #58
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    i travel light
    Posts
    15,149
    Thanks Thanks Given 
    2,060
    Thanks Thanks Received 
    3,112
    Thanked in
    1,723 Posts

    Default

    Odista nit' očekujem što reče Zora na lijepe oči da ću proć' na neku visoku funkciju. 1000e - druže, da se ne zajebavamo to nije nimalo naivna para. Samo, što se tiče hrane i sličnih troškova - može li se sa tolikom platom preteć?
    but if you wanna find hell with me, i can show you what it's like, till you're bleeding

  9. #59
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,842
    Thanks Thanks Given 
    3,157
    Thanks Thanks Received 
    5,516
    Thanked in
    2,233 Posts

    Default

    Ovdje ti firma placa smjestaj, hranu i prevoz. 1000 e ne mozes cisto u startu ocekivati. 350-500 je realna cifra. A moze li se pretec, moze. Jeste da ima masu filipinaca i indijaca, ali ima dosta firmi koje hoce da diverzifikuju radnu snagu pa zaposljavaju ljude iz drugih zemalja. Ovo pricam za hotelijerstvo. To je ono sto je mene zanimalo, a emirati su bomba sto se tice hotelijerstva i organizacije rada. I jos se moze ustedjet 200-300e mjesecno, zavisi koliki su ti prohtjevi. Neko ne moze nista ustedjet, a neko moze mnogo vise.

  10. #60
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    i travel light
    Posts
    15,149
    Thanks Thanks Given 
    2,060
    Thanks Thanks Received 
    3,112
    Thanked in
    1,723 Posts

    Default

    E fala ti. To me zanimalo.
    but if you wanna find hell with me, i can show you what it's like, till you're bleeding

  11. #61
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,743
    Thanks Thanks Given 
    10,817
    Thanks Thanks Received 
    2,115
    Thanked in
    1,078 Posts

    Default

    ne mogu da nađem ono što sam htjela, ali evo na drugoj temi na ovom istom forumu pronađoh nekoliko postova, možda ti pomogne:
    Quote Originally Posted by Fast_and_Furious View Post
    Evo ja u Dubaiju mjesec i po u potrazi za poslom i posle prve nedelje sam imao pozitivna iskustva. Evo sta sam uradio, otvorio sam yellow pages, prepisao kontakte u rokovnik, sastavio 10pitanja koja me interesuju, nazvao svaki od brojeva, predstavio se, rekao da trazim posao. Od 10 brojeva koje sam pozvao 4 su mi dali priliku da dodjem na probni rad, a 5 kontakt je dosao na preporuku jednog od ova 4, i sad je u igri oko odabira najboljeg izbora za mene. Trenutno pregovaram o uslovima u 2 laboratorije (zubni tehnicar sam), pa cemo vidjeti sta ce se postici. Sve u svemu i da ne postignem sta sam ocekivao iz prvog puta dobro je zadovoljan sam iskustvom, nedje pogrijesis - nedje dobro odradis sve je individualno. Preporucujem i drugima isto, samo da bi sebi skratili put (sto u mom slucaju nije bilo moguce bas), nadjite brojeve telefona u oglasima, preko agencija, zovite iako nema oglasa kompanije u kojima vidite da bi ste mogli raditi, kako god vam volja, predstavite se maksimalno poslovno, recite ko ste i sta vam treba, trazite nekog sa kim mozete razgovarati o mogucem zaposlenju itd., ugovorite skype meeting sa HR menadzerom itd. Eto nekih smjernica bez obzira ko ste i sta radite.
    A vezano za ovu pricu o tim ljudima sto rade za saku pirinca imam i ja jednu da prilozim svemu tome sto ce vam dati jasniju sliku zasto dolaze u Dubai da rade. Na jednom od radnih mjesta dje sam bio na probnom radu su bila 2 momka (filipinca), koja su realno govoreci na mom stupnju sto se tehnicke potkovanosti tice, a ona je trenutno neki prosjek za moje godine u mojoj struci. Oni koji rade ovdje za 4000dhs (dirhama), i zive u sobicku, jedan sa porodicom, drugi sam, su prezadovoljni uslovima i uspijevaju da ok funkcionisu - a napisah ranije da je sve ispod 6.5k dhs jako malo za nase ljude da prihvataju u Dubaiju da rade i zive. Ti isti su mi rekli kako su radili u svojoj zemlji za 5e kad su pocinjali, za to nisu ni imali povratnu kartu kuci i cigare. Dok kasnije je plata bila neke jade bolja ali nisu htjeli reci kolika tacno. Meni je tada sve jasno bilo zasto oni prihvataju sve to sto prihvataju i zasto rade za tolike pare. Oni od toga mogu zivjeti isto kao i kod kuce, mogu zivjeti od svog rada, a mogu nesto i porodici poslati (nije mnogo ali njima kuci -puno)...

    P.S Zoro javi ako si voljan/na poslacu ti poruku da pijemo sok/kafu rado bi upoznao nekog sa nasih prostora...
    Quote Originally Posted by Mojsije View Post
    Interesantno koliko hotela iz Rijada traze radnike iz bijelog svijeta. Mozda do nekog dopru ove moje aplikacije. Nije ni ta Saudijska Arabija za bacit

    http://www.catererglobal.com/

    Ovo je dosta dobar sajt sa hotelskim poslovima iz cijelog svijeta.
    Quote Originally Posted by simm View Post
    Možda da se otvori jedna zagrada ođe pa da se ispriča kako se to "snalazi" u pečalbi, pošto ja evo poslije toliko godina i dalje ne kontam kako se to neko snađe, a kako se neko izgubi.

    Ja sam otišao po vladinom programu za imigraciju. Aplicirao sam za permanent residency i poslije godinu i po procesuiranja dobio pravo da se uselim u zemlju, da u njoj radim i da budem zdravstveno osiguran po nacionalnoj šemi. Došao sam sa dvije torbe i prilično tankom koverticom u unutrašnjem džepu, uselio u neku hotelčinu na željezničkoj stanici. Prva stvar je bilo traženje stana. Pita agent za nekretnine đe radiš? Niđe, tek sam stigao. A tako, ajde polako. Drugi isto, treći. Onda kažeš ne radim ali plaćam unaprijed pola godine. Aha $$$$ može, evo ti ključ.
    Četvrti ili peti dan od dolaska čitam novine na recepciji u hotelu, oglas "tražimo programera za mašine", ja bucnem onaj oglas pa pravo na voz tamo. Nosim CV nosim preporuke nosim čudesa, manager kaže dobro je to nego sjedi ovdje, odradi mi ovo nešto malo da vidim kakav si. Ja uradim sve on kaže oli da radiš za 40k godišnje, počinješ u ponedeljak? Važi, dolazim. I tako poslije 12 dana od dolaska počem s poslom koji mi je daleko ispod onoga što sam htio i znao, ali jebiga bitno je da kaplje, da se počne nešto. Čista sreća, ni reference, ni kvalifikacije, ni prvo ni drugo ni treće.
    Poslije 2 mjeseca kupio auto na kredit. Onda preselio iz garsonjere u trosobnu kuću. Sad lako sa agentima, đe radiš, a ja vizit kartu u lice, bup.
    Za to vrijeme na poslu gazda vidi da radim jebiga ne rastežem crijeva i ne pametujem. Povišica. Pa druga. Pa još jedna. Poslije nekoliko mjeseci registrujem se na seek, šaljem CVe, pisma, tražim, čekam, pokušavam. I - evo ga, zovu na interview. Odem tamo kaže ovaj jedan pa dobro eto imaš neko malo iskustvo nešto bla bla možda bi mogli, ali eto vidjećemo, nemojte gledat ništa, sad je moj red da gledam i preko vrata. Sledeći interview čiča kaže može, oćeš da radiš za te i te pare. Oću. Počnem kao crtač, i odatle mic po mic, upirem, učim, radim, završavam, rešavam, evo već 6ta godina sam u istoj firmi, od crtača sam došao do principal engineer i nemam namjeru da mijenjam jer imam uslove, imam ugled, imam fleksibilnost, imam perspektivu i imam pare. Volim i da idem na taj posao, sta bi drugo ko htio?

    Eto, ako je to "snalaženje" onda samo da dodam "snalaženje" znači na posao u 6, sa posla u 6, dok robovlasnici ne vide da si dobar i da ima od tebe koristi. Onda polako smanjis, al kad treba da se zapne onda zaboravis na vikend, zaboravis na rostiljanje sa drustvom i radis, jer ako ne radis onda si beskoristan i ides na ulicu. As simple as that. Ti radis ya njih, a onda i oni rade za tebe.

    Toliko o snalaženju.
    Quote Originally Posted by Mojsije View Post
    Registrovao sam se na ove sajtove, nekoliko nedelja besomucno slao aplikacije, jedno par stotina i dobio sam neke intervjue, na kraju sam cak birao izmedju dva ponudjena posla.
    sve ovo imaš na ovoj temi:https://forum.cdm.me/showthread.php?...u-drugu-zemlju
    Sovrenstvo tvorenija, tainstvene sile boe,
    nita ljepe, nit je kada, niti od nje stvorit moe!

  12. #62
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    worldwide
    Posts
    26,403
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    niko odje ne voli realan savjet no gadjanje ciframa i to je to, vidis kako se svede za emirate sto rece mojsije startas sa 500 600 ja gledam meni salju stalno ponude na mail, preko moje neke asocijacije, to je tuga sto mi nude plus u svim opcijama da ja pokrijem radnu dozvolu, nisu ni oni sto su bili opametili se,
    u cg kolko ja vidim ima 5 tipova ljudi
    prvi koji zna sta oce uspije uziva
    drugi koji zna sta oce uspije al mu odje drustvo i sredina ne odgovaraju
    treci koji oce da uspije al nema viziju, pa bi sve probao i vanka da ide
    4 koji nit uspije nit ima viziju i svejednu mo je al voli da omalovazava sve trudove gore pomenute trojice
    5ti koji se odrekne svega zarad famelje i skromno zivi cuti balansira kako zna umije i najvise ispasta u ovom drustvu

    e ono sto me fascinira godinama ! jeste da ovi treci sloj, isto tako godinama pita kako otic,i kad god ima savjete nas od preko, nikad mu ne pasu , jer se potajno vazda nada lakom nekom putu uspjeha, a kad mu kazes sto i kako realno i dobije 10 opcija od 10 razlicitih iskustava uvijek se nadje ovi 4ti da omalovazava hehehehe smijesno bez mene

    a rekla kazala je najjace oruzje dan danas , svi su culi i nedje znaju za nekog ko odma seicima sluzi direkt za 1000 kila zlata mjesecno, itd itd

    a da se nadovezem na zvoncicu dje rece ovo :
    Znam puno ljudi koji su se na crno, bez ita bačili neđe po Evropi i dobro proli,

    jesu zvonci , al pitaj sve njih , svi su imali jasnu viziju, bili sigurni u sebe i znali od starta sta oce, stisli muudah , i otisli, pa i sa vizijom da se na gradjevinu pocne, i to je dovoljno jer ti daje sigurnost u sebe, jer si skroman, i bices fokusiran raditi to najbolje od svih ! jer drugi oko tebe ce ga raditi bezvoljno kao jedinu opciju u zivotu a ti ces da se boris da se maknes odatle i to se primijeti itekako,
    uspio nije samo onaj koji nije bio jak, i nije znao do kraja sta oce i u kojoj oblasti mu je interesovanje i zeli da ostane
    Risk , is what makes life worth living

    Never a failure, always a lesson!

  13. #63
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    1,285
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Kakva su iskustva ljudi sa ovih prostora u stabilnim zemljama, kao sto je npr. Austrija? Sta bi ste vi radili da imate kapital, da li bi ste isli odavde ili ostali?
    Peace,Love,Unity & Respect
    for one another !

  14. #64
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    worldwide
    Posts
    26,403
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    ako imas kapital sto bi isao ? sve moz potplatiti kupiti i zezati se do mile volje
    Risk , is what makes life worth living

    Never a failure, always a lesson!

  15. #65
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    i travel light
    Posts
    15,149
    Thanks Thanks Given 
    2,060
    Thanks Thanks Received 
    3,112
    Thanked in
    1,723 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by sparco View Post
    ako imas kapital sto bi isao ? sve moz potplatiti kupiti i zezati se do mile volje
    A to te zadržalo ođe? Wait what?
    but if you wanna find hell with me, i can show you what it's like, till you're bleeding

  16. #66
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    worldwide
    Posts
    26,403
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    mene pare ne trebaju kapital me ne drzi nidje nit moze
    Risk , is what makes life worth living

    Never a failure, always a lesson!

  17. #67
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    1,285
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    A ta vas vodi u druge zemlje? Kultura, standard, ostvarivanje u kojem cilju?


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Peace,Love,Unity & Respect
    for one another !

  18. #68
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    i travel light
    Posts
    15,149
    Thanks Thanks Given 
    2,060
    Thanks Thanks Received 
    3,112
    Thanked in
    1,723 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by sparco View Post
    mene pare ne trebaju kapital me ne drzi nidje nit moze
    Skidam kapu takvoj moralnoj gromadi.
    but if you wanna find hell with me, i can show you what it's like, till you're bleeding

  19. #69
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,842
    Thanks Thanks Given 
    3,157
    Thanks Thanks Received 
    5,516
    Thanked in
    2,233 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by makach View Post
    A ta vas vodi u druge zemlje? Kultura, standard, ostvarivanje u kojem cilju?


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Zivot u svjetskim gradovima, a ne u izolovanim mjestima na rubu evrope.

  20. #70
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    1,285
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ok. ta bi radili na tim mjestima i kojim konkretno da imate novca, tj. kapitala?


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Peace,Love,Unity & Respect
    for one another !

  21. #71
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,842
    Thanks Thanks Given 
    3,157
    Thanks Thanks Received 
    5,516
    Thanked in
    2,233 Posts

    Default

    Evo ovo sto radimo sad.

  22. #72
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    www
    Posts
    3,049
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    :highly_amused:
    Globetrotting

  23. #73
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,842
    Thanks Thanks Given 
    3,157
    Thanks Thanks Received 
    5,516
    Thanked in
    2,233 Posts

    Default

    da je teskoga rada koliko i teske price drugacija bi prica bila

  24. #74
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    worldwide
    Posts
    26,403
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    cuti mojsije samo se falis tuda kako si uspio, ajde izbaci se sa foruma ;ppppp
    Risk , is what makes life worth living

    Never a failure, always a lesson!

  25. #75
    Join Date
    Oct 2012
    Location
    Montenegro
    Posts
    1,849
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Zna li neko adresu neke agencije za zaposljavanje, ali inostrasno zaposljavanje?

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Replies: 1
    Last Post: 28-02-11, 22:48
  2. Виљем Шекспир-Сабрана дјела,преузмите
    By ihtus777 in forum Knjievnost i lingvistika
    Replies: 0
    Last Post: 17-02-10, 03:08
  3. Replies: 7
    Last Post: 08-05-09, 19:30
  4. Протестанти преобраћају Ирачане
    By ihtus777 in forum Religija i filozofija
    Replies: 3
    Last Post: 22-11-07, 21:20

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •