Page 5 of 6 FirstFirst 123456 LastLast
Results 101 to 125 of 141

Thread: Сестре и браћо гдје сте?

  1. #101
    Join Date
    Mar 2012
    Posts
    146
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Nadji nas u Argentini... Pensilvaniji u rudnicima... Kanadi na gradjevinama... Skandinaviji po zatvorima... Italiji po tezgama... ima nas svud

  2. #102
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Crna Gora
    Posts
    1,064
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by the_lady_marianna View Post
    Prije nekoliko je gostovao ambasador Crne Gore u Argentini - Gordon Stojović u nekoj emisiji, mislim da je bila na Atlas televiziji. Kako je lijepo slušati tog čovjeka, istoričar, posvećen toj tematici. Napokon neko adekvatan na pravom mjestu. Inače, imam neke dalje rođake u Čileu (Punta Arenas), ali nismo održavali kontakt, šteta.
    Da nije to bilo u maju prosle godine? Tad je s njim dolazio jos jedan covjek, za kojeg sam prevodila sa spanskog na nas; oni su iz pokrajine Ćaka u Argentini. Ti ljudi stvarno osjecaju neku vezanost za ovu zemlju, iako im je tad (prosle god) bilo drugi ili treci put da dolaze ovamo.
    ''Primer popravlja mnogo bolje od prekora.''

  3. #103
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Astral
    Posts
    8,274
    Thanks Thanks Given 
    457
    Thanks Thanks Received 
    379
    Thanked in
    231 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Meni za ljubav View Post
    Da nije to bilo u maju prosle godine? Tad je s njim dolazio jos jedan covjek, za kojeg sam prevodila sa spanskog na nas; oni su iz pokrajine Ćaka u Argentini. Ti ljudi stvarno osjecaju neku vezanost za ovu zemlju, iako im je tad (prosle god) bilo drugi ili treci put da dolaze ovamo.
    Ne, sam je bio. Bila sam nekako ubijeđena da je završio istoriju, jer ne bih napisala, svakako se čovjek bavi jednim djelom i time. Moj prađed sa djecom se vratio, jer ga je nostalgija ubijala, iako je u Punta Arenas bolje živio nego kad se vratio. Dugo se baba dopisivala da jednom rođakom, starijom, dok je bila živa, djeca nisu toliko bila zainteresovana, ne znam koja bi generacija to bila...
    Quote Originally Posted by Prekidi_stvarnosti View Post
    I have loved the stars too fondly to be fearful of the night.
    Okreni na igru!

  4. #104
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Ba fino potkrovlje
    Posts
    8,412
    Thanks Thanks Given 
    2,971
    Thanks Thanks Received 
    1,426
    Thanked in
    767 Posts

    Default

    Основан Национални Савјет Црногораца у Србији!!!

    Можда још интересантије од ове вијести су и односи и свађе које се одавно већ не крију у све мањој и мањој црногорској заједници у Србији.
    Нажалост (или на срећу) већ дуго нисам у Србији да бих могао подробније пратити ову тему али и поред тога се информишем преко наших медија о збивањима унутар наше заједнице.
    Ево три извјештаја о оснивању и закулисним радњама уочи оснивања Савјета.

    Udruženje Crnogoraca Krstaš: Sjutra usvajanje statuta Nacionalnog savjeta

    Advokat Bojan Bojat i član savjeta Veselin Mitrović su u razgovoru sa delegacijom vrbaške većine, koju je predvodio Branislav Sekulić, funkcioner Demokratske stranke u opštini Vrbas, istakli da je neprihvatljivo da se statutom savjeta predviđa pored predsjednika i funkcija zamjenika predsjednika i pet potpredsjednika od kojih je jedan prvi potpredsjednik.
    "Naveden je primjer da su Mađari, kao najbrojnija i najorganizovanija manjinska zajednica u Srbiji kojih ima 10 puta više nego Crnogoraca, svojim statutom predvidjeli predsjednika i maksimalno dva potpredsjednika. Bojat i Mitrović su iznijeli stav da se statutom predvidi izbor predsjednika i maksimalno tri potpredsjednika po teritorijalnom principu kako bi se uvažila činjenica da Crnogorci žive na cijeloj teritoriji Srbije", piše u saopštenju.
    Vrbaška većina je statutom predvidjela i devet stalnih odbora, što je jedinstven slučaj u poređenju sa drugim nacionalnim savjetima, a iz Krstaša ocjenjuju da to jasno ukazuje namjeru da se po principu partijske metodologije, pored sedam predsjedničkih i potpredsjedničkih funkcija, zadovolje ambicije svih 16 članova savjeta koji za sada čine većinu.

    http://www.cdm.me/politika/udruzenje...nalnog-savjeta


    Crnogorci se za manjinska prava u Srbiji moraju izboriti sami

    U Vrbasu je juče održana Prva redovna sjednica Nacionalnog savjeta Crnogorske nacionalne manjine u Srbiji, kojoj je od 23 prisustvovao 21 član.

    Za predsjednika Nacionalnog saveta, pored Ratka Šoća, na samoj sjednici kandidovao se i Ljubiša Simović, funkcioner lokalne samouprave Skupštine opštine Vrbas iz redova Socijalističke partije Srbije.
    “Zanimljivo je da su njega podržali članovi savjeta iz udruženja "Krstaš", iako je ovaj kandidat poznat kao zagovornik "kulturnog koncepta" čija je paradigma Matija Bećković, Blagoje Baković, Ivana Žigon...što je i realizovao prilikom obeležavanja jubileja 200 godina rođenja Njegoša. Medjutim, većinom glasova na sjednici za predsjednika izabran je akademski slikar Ratko Šoć”, saopšteno je iz NSCG-a.

    Prema njihovim riječima ba prijedlog presjednika izabrani su Branislav Sekulić za zamjenika presjednika, a za potpredsjednike dr Ljiljana Bulatović iz Novog Sada, Slobodan Balandžić iz Kule i Nikola Čičarević iz Lovćenca.


    Grupi koja je sačinjavala manjinsku listu ponuđeno je jedno mjesto podpredsjednika, a biće ponuđeno i jedno mjesto podpredsjednika po regionalnom principu, članstvo u odborima kao i ravnopravno učešće u svim organima savjeta.

    http://www.cdm.me/politika/crnogorci...-izboriti-sami


    Udruženje Crnogoraca Krstaš: Podjele u Nacionalnom savjetu sve veće

    U Vrbasu je juče održana burna sjednica Nacionalnog savjeta Crnogoraca Srbije na kojoj je izabrano rukovodstvo i usvojen statut savjeta. Dan ranije vrbašku većinu su napuštila tri visoko obrazovana člana, ne slagajući se sa politikom te koalicije po kojoj se sprječava ravnopravno učešće i jedinstven rad svih 23 člana savjeta. Odnos između dvije programski suprostavljene grupacije je sada je 13 prema 10, kazali su u Udruženju Crnogoraca Krstaš.

    Prema njihovim riječima, većinska grupa je u radno predsjedništvo za vođenje sjednice odredila samo svoje predstavnike, a zbog nesigurnosti u stvarnu većinu bili su protiv tajnog glasanja prilikom izbora predsjednika i usvajanja statuta.
    "Sa 13 glasova za predsjednika je izabran slikar Ratko Šoć, a za njegovog zamjenika Branislav Sekulić, siva eminencija vrbaške većine i funkcioner Demokratske stranke u toj opštini. U cilju grčevitog očuvanja većine i zadovoljenja nerealnih ambicija koalicionih partnera potpredsjednička mjesta su dobili i mašinski tehničari Slobodan Balandžić i Nikola Čičarević. Većina je statutom predvidjela i izbor prvog potpredsjednika i još dva potpredsjednika, kao i izbor predsjednika Izvršnog odbora i više stalnih i privremenih odbora", kazali su u Krstašu.

    http://www.cdm.me/politika/udruzenje...vjetu-sve-vece

    Као што видите, већ су се подијелили у два табора, једне друге нападају и руже, а функције се штанцују јер тако смо у могућности.
    Да ли та подјела прати ону партијску (дс против снс и спс) или идејну (дал смо срби ил је пиво) још није најјасније али се може рећи да су обје ствари уплетене.
    Црногорска посла неко би рекао.

    Остаје нам да их пратимо, да видимо да ли ће покушати (јер успјети скоро сигурно неће) да зауставе опадање броја људи који су се у србији изјаснили као црногорци.
    Ја чекам посао али волим ову земљу!



    А што пијем кад ми шкоди
    ко ће кући да ме води?

  5. #105
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Ba fino potkrovlje
    Posts
    8,412
    Thanks Thanks Given 
    2,971
    Thanks Thanks Received 
    1,426
    Thanked in
    767 Posts

    Default

    Lazar Radulović predsjednik Narodne crnogorske partije Kosova


    Narodna crnogorska partija Kosova je održala redovnu Izbornu skupštinu u Prištini u nedelju 21. decembra 2014. Za predsjednika stranke je izabran Lazar Radulović, mjesto potpredsjednika je pripalo Judmili Jakšić iz Kosovske Mitrovice i Miodragu Dašiću iz Peći, dok je za generalnog sekretara izabran Zoran Đokić.

    Kako se navodi u saopštenju dostavljenom Portalu Analitika, na redovnoj skupštini su 66 delagata birala predsjednika, dva potpredsjednika i generalnog sekretara stranke.
    „Ovo je poseban dan za NCPK, danas je na moje, a i zadovoljstvo svih članova partije izabrano rukovodstvo partije koje će siguran sam povratiti poštovanje i ugled crnogorskoj zajednici na čitavom Kosovu. Radićemo punim kapacitetima kako na centralnom Kosovu, tako i u Pećkom regionu i na sjeveru Kosova. Očekujući skorašnje ustavno priznanje crnogorske zajednice siguran sam da ću uspjeti sa svojim saradnicima da u velikoj meri uvećam članstvo i povratim poštovanje i dostojanstvo koje pripada Crnogorcima na Kosovu.“, stoji u saopštenju Lazara Radulović predsjednika NCPK.


    http://portalanalitika.me/clanak/170...partije-kosova
    Ја чекам посао али волим ову земљу!



    А што пијем кад ми шкоди
    ко ће кући да ме води?

  6. #106
    Join Date
    Apr 2011
    Posts
    121
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by jokac View Post
    .... opravdano pitat jer ne koristis pismo kojim se sluzbeno koristimo ovdje!....
    Čovjek koristi ćirilicu a ona jeste slubeno pismo u CG :nightmare:

  7. #107
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Ba fino potkrovlje
    Posts
    8,412
    Thanks Thanks Given 
    2,971
    Thanks Thanks Received 
    1,426
    Thanked in
    767 Posts

    Default

    Шитсторм из каминг.


    Mitrović: Nastavlja se bahato ponašanje u Nacionalnom savjetu Crnogoraca

    Bahato ponašanje većine u Nacionalnom savjetu Crnogoraca u Srbiji se nastavlja sa još većim intezitetom. Održali su sjednicu, zakazanu u neprimjereno kratkom roku onemogućivši prisutnost članova savjeta iz Crnogorskom kluba, i po hitnom postupku sa minimalnom većinom, izabrali predsjednika i članove Izvršnog odbora. Na taj način 13 članova trenutne većine je raspodijelilo 13 statutom predviđenih funkcija, saopštio je predsjednik UO Udruženja Crnogoraca Vojvodine Veselin Mitrović.

    Udruženje Crnogoraca Vojvodine sumnja da je „predsjednik Ratko Šoć, uvaženi kulturni pregalac, napisao saopštenje koje je Nacionalni savjet dostavio medijima nakon održane sjednice“.

    „Jasno se prepoznaje rukopis njegovog zamjenika Branislava Sekulića, funkcionera Demokratske stranke. Napominjemo da od ukupno 21 nacionalnog savjeta u Srbiji nijedan nema funkciju zamjenika predsjednika i nijedan nema četiri potpredsjednika. Saopštenje u kojem se proziva Vlada Crne Gore, Uprava za dijasporu i njen šef odsjeka samo je pokušaj skretanja teme od suštinskog problema koji se ne nalazi u Crnoj Gori. Problem je ovdje, u Srbiji, u Vojvodini, u Vrbasu, gdje samozvani „nezamjenjivi čovjek ambasade“ Mirko Zečević već mjesecima boravi unoseći paniku, razdor i netrpeljivost među Crnogorcima“, piše u saopštenju.


    „Za njega je najstarije crnogorsko udruženje ’Krstaš’ ’sekta’, djeca iz društva ’Princeza Ksenija’ su ’djeca sektaša’, ne priznaje Udruženje Crnogoraca Vojvodine, Udruženje Crnogoraca Srbije, Crnogorsku zajednicu u Prokuplju, ne priznaje Crnogorce u Subotici, Somboru, Aleksincu, Lovćencu, Vranju, ne priznaje uvažene crnogorske intelektualce iz Beograda i Novog Sada... To je suštinski problem“, istakao je Mitrović.

    Цијели текст је овдје - http://www.cdm.me/svijet/region/mitr...etu-crnogoraca
    Ја чекам посао али волим ову земљу!



    А што пијем кад ми шкоди
    ко ће кући да ме води?

  8. #108
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Ba fino potkrovlje
    Posts
    8,412
    Thanks Thanks Given 
    2,971
    Thanks Thanks Received 
    1,426
    Thanked in
    767 Posts

    Default

    Nacionalni savjet Crnogoraca trai sastanak sa Mićunovićem


    Deset članova Nacionalnog savjeta Crnogoraca u Republici Srbiji, iz Novog Sada, Vrbasa, Prokuplja, Aleksinca i Lovćenca, uputili su u petak, 16. januara, zahtjev za prijem Branislavu Mićunoviću, ambasadoru Crne Gore u Beogradu.

    Predsjednik UO Udruenja Crnogoraca Vojvodine Veselin Mitrović saoptio je da je povod obraćanja Mićunoviću potreba da se u neposrednoj komunikaciji razmijene miljenja koja mogu da doprinesu stvaranju jedinstva unutar crnogorske zajednice u Srbiji.
    Cilj sastanka je pokuaj prevazilaenja problema u funkcionisanju Nacionalnog savjeta Crnogoraca u Republici Srbiji, kao i potreba razjanjenja uloge u radu savjeta jednog od saradnika u Ambasadi Crne Gore, kae se u saoptenju.
    Dodaje se da očekuju i reakciju Ministarstva za dravnu upravu i lokalnu samoupravu na ranije dostavljen prigovor povodom nezakonitog sazivanja i odravanja redovne sjednice Nacionalnog savjeta, na kojoj je onemogućeno njihovo prisustvo.
    Nacionalni savjet Crnogoraca ima 23 člana ali, voljom nekoliko pojedinaca koji kontroliu krhku većinu, ne funkcionie na način da su svi članovi uključeni u njegov rad i proces donoenja odluka, to doprinosi produbljivanju podjela u najmlađoj konstituisanoj nacionalnoj zajednici u Republici Srbiji, pie u saoptenju.



    http://www.cdm.me/svijet/region/naci...sa-micunovicem



    Jo jedna Crna Gora ivi van njenih granica

    Potomci naih iseljenika na ovim prostorima, a posebno u Argentini, uglavnom su zainteresovani za mogućnosti ulaganja u poljoprivredu, obzirom daje to dominantna grana kojom se bave. Prisutno je i interesovanje za realizaciju projekata iz oblasti energetike, proizvodnje i redistribucije proizvoda iz ovog dijela svijetapreko Crne Gore ka regionu, kazao je u intervjuu Pobjedi ambasador Crne Gore u Argentini Gordan Stojović.

    Dok ne budemo imali precizne ulazne podatke za staro iseljenitvo u Latinskoj Americi, SAD-u, Kanadi, Australiji, odnosno zemljama tzv. nove emigrantske zemllje i dok se ne izvri njihova statistička obrada u cilju dobijanja aproksimativne brojnosti dananjih potomaka, teko da moemo govoriti o tačnom broju, moemo govoriti samo o grubim procjenama.

    http://www.cdm.me/politika/jos-jedna...njenih-granica
    Last edited by Mstislav; 19-01-15 at 12:05.
    Ја чекам посао али волим ову земљу!



    А што пијем кад ми шкоди
    ко ће кући да ме води?

  9. #109
    Join Date
    Jan 2015
    Posts
    75
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    kako da iseljenici iz argentine ulazu u nasu poljoprivredu kad se trenutno duplo gore zive u argentini nego kod nas.ili stojovic pricom o ulaganju zeli opravdati mjesto i platu koju prima...

    mozda i grijesim u vezi stojovica pa su zemlje latinske amerike ekonomski jace od nas....da se ugledamo na argentinu i boliviju

  10. #110
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    i travel light
    Posts
    15,149
    Thanks Thanks Given 
    2,060
    Thanks Thanks Received 
    3,112
    Thanked in
    1,723 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by alek.crnagora View Post
    Da zaplace covjek.
    Odakle je curica? Na moju veliku žalost nisam gledao epizodu sa njom.
    but if you wanna find hell with me, i can show you what it's like, till you're bleeding

  11. #111
    Join Date
    Feb 2011
    Posts
    683
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Koliko se sjecam mislim da je iz Buenos Airesa.
    "Ko crnogorstvu ne bio vjeran, Bogom i ljudima svud bio ćeran!" - kralj Nikola

  12. #112
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Ba fino potkrovlje
    Posts
    8,412
    Thanks Thanks Given 
    2,971
    Thanks Thanks Received 
    1,426
    Thanked in
    767 Posts

    Default

    Priština: Formiran Crnogorski intelektualni klub

    U Prištini je danas formiran Crnogorski intelektualni klub, čiji je cilj očuvanje crnogorske tradicije, jezika, kulture i pisane riječi.

    Predsjednik Savjeta ovog kluba Predrag Despotović rekao je da je cilj kluba i objedinjavanja svih subjekata koji svojataju Crnu Goru kao zemlju porijekla, njenih prijatelja i onih koji je osjećaju kao blisku državu.
    Ovo je prvo udruženje Crnogoraca i lica koja vode porijeklo iz Crne Gore formirano na Kosovu uz podršku crnogorske Vlade, prenose mediji iz regiona.
    Skupu su prisustvovali i predstavnici Vlade i skupštine Crne Gore, predstavnici Crnogoraca sa Kosova, te ljudi koji vode porijeklo iz Crne Gore.
    Ја чекам посао али волим ову земљу!



    А што пијем кад ми шкоди
    ко ће кући да ме води?

  13. #113
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Ba fino potkrovlje
    Posts
    8,412
    Thanks Thanks Given 
    2,971
    Thanks Thanks Received 
    1,426
    Thanked in
    767 Posts

    Default

    Vujičić predsjednik Predsjednitva Unije Crnogoraca Kosova


    Uniija Crnogoraca Kosova koju čine sve crnogorske organizacije izabrala je svoje predsjednitvo, a za predsjednika predsjednitva izabran je Slobodan M. Vujičić.

    "S obzirom da je crnogorska zajednica prepoznata u kosovskom Zakonu o zatiti i promovisanju prava zajednica i njihovih pripadnika , unija će u najkraćem roku u saradnji sa nadlenim institucijama Kosova i Crne Gore izraditi Strategiju o to brem ekonomskom boljitku i oporavku crnogoraca na Kosovu, ali i odrivom povratku svih zainteresovanih porodica u raseljenitvu



    http://www.cdm.me/svijet/region/vujicic-predsjednik-predsjednistva-unije-crnogoraca-kosova
    Ја чекам посао али волим ову земљу!



    А што пијем кад ми шкоди
    ко ће кући да ме води?

  14. #114
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Ba fino potkrovlje
    Posts
    8,412
    Thanks Thanks Given 
    2,971
    Thanks Thanks Received 
    1,426
    Thanked in
    767 Posts

    Default

    Kurti o Prištini i Podgorici: Bolji odnosi između lidera, nego naroda i to je žalosno


    Samoopredeljenje neće glasati da Crnogorci postanu ustavna kategorija.
    "Nećemo glasati za to u ovom Ustavu. Ali kada Samoopredeljenje bude na vlasti, kada budemo promijenili Ustav, mi ćemo definisati Republiku Kosovo kao državu Albanaca, većinskog naroda, i drugih manjina. U okviru manjina će biti i Crnogorci i Hrvati. Mislim da Kosovo treba da bude država Albanaca i drugih manjina. Trenutno to nije slučaj. Albanci i Srbi na Kosovu se smatraju jednakima. Albanci nijesu nacija na Kosovu prema Ahtisarijevom planu, mi smo nacionalna zajednica kao i Srbi“, kazao je Kurti.

    http://www.cdm.me/svijet/region/kurt...-to-je-zalosno
    Ја чекам посао али волим ову земљу!



    А што пијем кад ми шкоди
    ко ће кући да ме води?

  15. #115
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Syria, Damascus
    Posts
    10,134
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Kurti je najveci gospodin.

  16. #116
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Ba fino potkrovlje
    Posts
    8,412
    Thanks Thanks Given 
    2,971
    Thanks Thanks Received 
    1,426
    Thanked in
    767 Posts

    Default

    Đukanović u Buenos Airesu: Podrka dijaspori za sve kontruktivne predloge

    Huan Vladimir Martinović iz Crnogorske zajednice iz Buenos Airesa rekao je da kao to su njihovi đedovi mislivi na njih u tekim situacijama morali da napuste voljeni zavičaj i dođu u velikodunu Argentinu da nađu mir i posao, tako i oni misle na svoju djecu i unuke, prenosi Televizija Crne Gore.
    "elimo da ih pribliimo i naučimo potovanju svojih korijena da zavole Crnu Goru, onako kako su nas to nai preci naučili", kazao je Martinović.
    Predstavnici crnogorske dijaspore zaloili su se za jače međusobne, ali i za jačanje veza s Crnom Gorom, kao i za to bre otklanjanje jezičkih barijera, osnivanja kola i kurseva crnogorskog jezika.
    Najstariji predstavnik dijaspore 95-godinji Mitar Gvozdenović koji crnogorski jezik govori isto kao i kad je kao sa est godina napustio Crnu Goru, i u nju se do sada nije vratio.
    "Ovaj skup je za mene veliko veselje", kazao je Gvozdenović.

    http://www.cdm.me/politika/dukanovic...tivne-predloge





    Stanje i poloaj crnogorske zajednice na Kosovu



    Primjer, u moru sličnih, je nedavna proslava Dana nezavisnosti Crne Gore u Pritini, kada je jedna proslava uz najvie zvaničnike dovedena do banalnosti. Samo splet trenutnih , tekih okolnosti na unutranjoj političkoj sceni Crne Gore i Kosova i zaokupljenost javnosti, je od diplomatskog skandala i sramote potedio zvanične protagoniste ovog događaja. Bio je to performans na nivou najgledanijih rijalitija u kojima je sve moguće, pa i činjenica da najvise dravne zvaničnike na vratima dočekuje konglomerat razbojnika, viedecenijskih robijaa, eeljevih radikala i drugih nepomjenika. U neka skorija vremena koja pamtimo, dakako srećnija, kada je dolazio predsjednik drave, ljudi takvih atributa su sa ćebetom ispod ruke, sami odlazili na odmor, sve dok se posjeta ne bi zavrila. Ovo danas je ipak vrijeme čuda.

    Na drugoj strani se pojavljuju, zato ne reći, legitimni predstavnici crnogorske zajednice, ljudi koji su u institucijama sistema najmanje desetak godina, ljudi koji su te pozicije dobili na izborima. Oni pokrivaju za nau zajednicu značajna mjesta savjetnika ministara, savjetnika zamjenika premijera i sl. Najveća zamjerka im je to su do tih pozicija doli uz pomoć srpskih glasova i to su naslonjeni na svoje koalicione partnere sa Srpske liste. Pitam vas, a na koga su to mogli drugoga da se naslone kad je zakon Kosova precizan i jasan. U uslovima kada nijeste ustavna kategorija, za glasove se moete boriti na listi one zajednice sa kojom imate sličnosti po vjerskoj, jezičkoj ili nacionalnoj osnovi. Naalost, prevagnulo je medijsko i svako drugo čerečenje po kuloarima, organizovano od strane profesionalnih Crnogoraca i ceremonijal majstora raznih profilacija.

    U treću grupu kosovskih Crnogoraca spadaju oni Andrićevski pametni koji zaćute kad budala progovori. Medju njima je intelektualni kapacitet zajednice, koji naalost jo dugo neće biti korićen. Ti ljudi su uglavnom stacionirani na sjeveru Kosova, među profesorima, ljekarima, inenjerima, arhitektama, novinarima i drugim časnim profesijama.

    Postoji nekoliko mogućih scenarija izlaska iz krize crnogorske zajednice na Kosovu.

    Prvi je fatalan i on vodi u nastavak rasturanja crnogorskog nacionalnog bića, dalji trijumf nepočinstva, lai i spletkarenja, haos kraja, rat svih protiv sviju. To je propast crnogorske zajednice , koju prije svega drava Crna Gora ne smije dopustiti. Kada kaem Crna Gora, mislim na Upravu za dijasporu, Skupstinski odbor za iseljenistvo ali i druge institucije u kojima boravi kulturna i intelektualna elita naeg naroda.

    Drugi scenario podrazumijeva mehanički poredak zajednice, organizovanost koja ne ostavlja mjesta i puno prostora slobodi pojedinaca jer su je zloupotrijebili do kraja. Tu je takodje presudna uloga nae matice Crne Gore, odnosno institucija zaduenih za to.


    Treći izlaz je najmanje vjerovatan, a to je unutranje savladavanje haosa, ustanovljavanje hijerarhije vrijednosti sjedinjeno sa ostvarenjem pravičnih rjeenja.

    Bez direktnog i paternalistickog dijelovanja drave Crne Gore prema svojoj zajednici, odgovorno tvrdim, Crnogoraca na Kosova u blioj budućnosti neće biti.

    Predrag Despotović,Urednik crnogorske redakcije RTK2

    http://www.radiokontaktplus.org/vest...mpaign=Private
    Ја чекам посао али волим ову земљу!



    А што пијем кад ми шкоди
    ко ће кући да ме води?

  17. #117
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Ba fino potkrovlje
    Posts
    8,412
    Thanks Thanks Given 
    2,971
    Thanks Thanks Received 
    1,426
    Thanked in
    767 Posts

    Default

    Crnogorska partija izlazi na izbore

    Glavni odbor Crnogorske partije na sjednici u Novom Sadu donio je odluku da Crnogorska partija (CP), učestvuje na predstojećim izborima i tako omogući da se čuje glas crnogorske manjine u Vojvodini i Srbiji.

    http://www.rtcg.me/vijesti/dijaspora...na-izbore.html


    Izborne liste za republičke parlamentarne izbore 2020.

    https://www.vreme.com/cms/view.php?id=1783774
    Ја чекам посао али волим ову земљу!



    А што пијем кад ми шкоди
    ко ће кући да ме води?

  18. #118
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Ba fino potkrovlje
    Posts
    8,412
    Thanks Thanks Given 
    2,971
    Thanks Thanks Received 
    1,426
    Thanked in
    767 Posts

    Default

    Vijesti na crnogorskom jeziku na albanskom javnom servisu

    Matica crnogorska apeluje na RTCG i Upravu za dijasporu da prepoznaju značaj ovog događaja i da ga pomognu stručno i kadrovski

    Vijesti na crnogorskom jeziku biće emitovane na Drugom televizijskom programu albanskog Javnog servisa (RTSH 2), dva puta dnevno, od ponedjeljka do petka, saopteno je iz Matice crnogorske.
    Matica crnogorska je, tim povodom, uputila čestitke predsjedniku Zajednice Crnogoraca u Albaniji, Marinku Ćulafiću.
    "Zadovoljstvo nam je to su aktivnosti i napori Zajednice doprinijeli uspostavljanju redovnog emitovanja vijesti na crnogorskom jeziku, dva puta dnevno, od ponedjeljka do petka", kae se u pismu Matice.


    https://www.vijesti.me/vijesti/drust...javnom-servisu

    Послато са SM-G950F помоћу Тапатока
    Ја чекам посао али волим ову земљу!



    А што пијем кад ми шкоди
    ко ће кући да ме води?

  19. #119
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Ba fino potkrovlje
    Posts
    8,412
    Thanks Thanks Given 
    2,971
    Thanks Thanks Received 
    1,426
    Thanked in
    767 Posts

    Default

    Дејан Златичанин ме је подсјетио на Врачане ево једног кратког текста њихове историје и епопеје.

    CRNOGORCI IZ VRAKENA STALNOJ GOLGOTIBlagoje Zlatičanin

    http://montenegrina.net/wp-content/u...Zlaticanin.pdf


    Замолио бих да питање јесу ли врачани срби или црногорци прескочите.
    Ја чекам посао али волим ову земљу!



    А што пијем кад ми шкоди
    ко ће кући да ме води?

  20. #120
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Ba fino potkrovlje
    Posts
    8,412
    Thanks Thanks Given 
    2,971
    Thanks Thanks Received 
    1,426
    Thanked in
    767 Posts

    Default

    Мала бара пуно крокодила.


    Crnogorskom vijeću u Srbiji 80.000 eura iz državnog budžeta


    https://www.cdm.me/politika/crnogors...avnog-budzeta/



    Vlada Crne Gore zadužila je Ministarstvo finansija da sa tekuće budžetske rezerve prenese 80.000 eura Upravi za dijasporu, a za potrebe Crnogorskog vijeća u Srbiji, navedeno je u informaciji koja je objavljena juče, prenose Vikend novine.


    Zakon o nacionalnim savjetima nacionalnih manjina, te posebnom biračkom spisku za nacionalne manjine u Srbiji usvojen je već davne 2002. godine, a status crnogorske nacionalne manjine Crnogorcima je priznat tek 2014. godine, kada je formiran Nacionalni savjet crnogorske nacionalne manjine.
    “To je tijelo koje je trebalo da okuplja i reprezentuje Crnogorce u Srbiji, no njegov rad zadnjih pola decenije prati kompromitacija, što dodatno narušava ugled naše zajednice u Srbiji. U takvim okolnostima, crnogorski orijentisane iseljeničke organizacije i istaknuti pojedinci započeli su aktivnosti na konsolidaciji crnogorske zajednice u Srbiji, čiji je cilj objedinjavanje i institucionalna artikulacija interesa crnogorske nacionalne manjine. U tom kontekstu, fomirano je, kao supstitut postojećem Nacionalnom savjetu, Crnogorsko vijeće, kao krovna organizacija Crnogoraca u Srbiji”, napominje se u saopštenju.




    Crnogorska partija: Crnogorsko vijeće nije krovna organizacija Crnogoraca u Srbiji



    https://www.cdm.me/politika/crnogors...raca-u-srbiji/


    Saglasni smo sa ocjenom Vlade Crne Gore da je crnogorska zajednica najviše podložna pritiscima u Srbiji, kao i da organ države Srbije Nacionalni savjet crnogorske nacionalne manjine ne zastupa interese i ne zalaže se za ostvarivanje ustavom i zakonima garantovanih prava za Crnogorce u Srbiji, saopštili su danas iz Crnogorske partije, ističući, ipak, da ni Crnogorsko vijeće nije, kako Vlada navodi, krovna organizacija Crnogoraca u Srbiji.


    No, kako dodaju, pod krovom Crnogorskog vijeća nijesu organizacije i istaknuti pojedinci koji su uveli crnogorski jezik u službenu upotrebu u opštini Mali Iđoš i koji se zalažu da crnogorski jezik bude uveden i u opštini Vrbas, imajući u vidu da su ispunjeni svi zakonom propisani uslovi.

    Kako kažu u toj političkoj organizaciji, Crnogorsko vijeće i Nacionalni savjet Crnogoraca nikada nijesu podržali programske i izborne akivnosti Crnogorske partije.
    “Konstituenti te dvije organizacije su uvezani, pa tako pojedinci iz organizacija koja čine Crnogorsko vijeće su i članovi Nacionalnog savjeta, a neki su bili i rukovodioci savjeta, spaja ih i dugogodišnje nipodaštavanje svih uspjeha i napora za očuvanje nacionalnog identiteta patriotskog dijela crnogorske zajednice”, navode u CP.

    Ističu da je legitimno pravo zvanične Crne Gore da podrži onu snagu u Srbiji za koju procjenjuje da najbolje artikuliše njenu politiku prema Crnogorcima u toj državi.

    “Crnogorska partija sa tom činjenicom nema problem, ali ovim putem želi obavijestiti široku crnogorsku javnost da organizovana patriotska emigracija u Srbiji ostaje kao „zaboravljena legija” da se sama bori za svoj identitetski opstanak. Pored dugogodišnjih stalnih udaraca iz Beograda i suptilnih „ispod pojasa” iz Podgorice, sada je došao i „direkt u glavu” od zvanične Crne Gore. Neka je vječna Crna Gora”, poručuju iz Crnogorske partije.

    Ја чекам посао али волим ову земљу!



    А што пијем кад ми шкоди
    ко ће кући да ме води?

  21. #121
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Ba fino potkrovlje
    Posts
    8,412
    Thanks Thanks Given 
    2,971
    Thanks Thanks Received 
    1,426
    Thanked in
    767 Posts

    Default

    Poloaj Crnogoraca u Srbiji nikad gori


    http://www.rtcg.me/vijesti/politika/...ikad-gori.html



    Poloaj Crnogoraca u Srbiji je nikad gori, poručuju iz Crnogorske nacionalne zajednice Beograda. Podsjećaju da je broj Crnogoraca opao sa 150 hiljada, koliko ih je bilo 81. godine, na sadasnjih 37 hiljada. Uzrok takvog stanja je, kau, nebriga same drave Crne Gore, a kako poručuju, ne očekuju, ni od nove vlasti bolji odnos.



    "Uzroka takvog stanja ima vie, i subjektivnih, i nebrige same drave Crne Gore koja nije poklanjala mnogo, poslednjih 30 godina od srpskog nacionalizma poloaju Crnogoraca i uopte identitetu," kae Mirko Zečević, predsjednik Crnogorske nacionalne zajednice Beograd.

    "Mi se ovdje osjećamo vrlo nesigurno, mi pogotovo u Beogradu, nemamo način ni da se sretnemo, ni da se vidimo nemamo prostorije, naa Ambasada je silovana grafitima, ne moemo da uđemo tamo, mi se osjećamo kao zečevi koji ako neko krene da nas napadne niko se ne bi radovao, ali nikoga ne bi interesovalo", kazala je Jelena Đurović, potpredsjednica Crnogorske nacionalne zajednice Beograd.


    "Crnogoraca u Beogradu po popisu ima 9000. ale, zabave na račun toga da su Crnogorsci opseli Vračar, gdje sam ja bila odbornica, da ovdje ima ima nekoliko desetina Crnogoraca koji vode BG. To su nevjerovatne gluposti", smatra Đurović.



    "S obzirom na sastav Vlade koji vidimo, mi ne očekujemo mnogo, mi ćemo se i dalje boriti za poloaj i posebna prava koja su regulisana u Srbiji. Polaemo nadu da će uprava za dijasporu ipak povesti računa, jer je ovo borba, borba za identitet Crnogoraca u Srbiji je borba i za samu Crnu Goru", kae Zečević."Ali sto se tiče poruka koje stiu ja mislim i od nekih članova te nove koalicije, kada neko kae da Crnogorci ne postoje da su milogorci ili ta već, koji to prećutkuju ja se duplo plaim", istakla je Đurović."Uzroka takvog stanja ima vie, i subjektivnih, i nebrige same drave Crne Gore koja nije poklanjala mnogo, poslednjih 30 godina od srpskog nacionalizma poloaju Crnogoraca i uopte identitetu," kae Mirko Zečević, predsjednik Crnogorske nacionalne zajednice Beograd.
    Ја чекам посао али волим ову земљу!



    А што пијем кад ми шкоди
    ко ће кући да ме води?

  22. #122
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Ba fino potkrovlje
    Posts
    8,412
    Thanks Thanks Given 
    2,971
    Thanks Thanks Received 
    1,426
    Thanked in
    767 Posts

    Default

    Необичне приче и необична дешавања :

    Đurović: I građanski Beograd maliciozan prema Crnogorcima, jaz možemo premostiti kulturom

    Urednica portala Agitpop i politička aktivistkinja Jelena Đurović bila je gost današnje “Drugačije radio veze”, gdje je govorila o izazovima sa kojima se, kao deklarisana Crnogorka, suočava u Beogradu. Objašnjava da je Knez Mihajlovom nemoguće prošetati sa majicom ili kačketom sa crnogorskim grbom.



    Govoreći o alternativi predsjedniku Srbije Aleksandru Vučiću kada je odnos prema Crnoj Gori u pitanju, Đurovic je odgovorila da je Vučić bolja opcija.
    “Uopšte ne mogu da zamislim šta bi bilo sa nama da dođe Boško Obradović. Ili kombinacija Jeremić, Obradović i ta neka krajnja desnica. Mi imamo sad desnicu na vlasti, ali postoji i ova ultra desnica koja takođe može da uđe u vlast. U tom slučaju to bi bilo dosta opasno, tako da je ta alternativa katastrofa”.
    Tražili su, kaže Đurović, crnogorski kulturni centar ali su im u ambasadi rekli da – smanje doživljaj.
    Jaz koji postoji u Srbiji može da se, vjeruje, premosti kulturom jer ovako više, zaključe Đurović, ne može da se živi.


    А да се ради о животу и смрти наших људи у дијаспори говори и следећа прича :


    Jahović tvrdi da je napadnut zbog javnog kritikovanja SPC

    https://m.cdm.me/hronika/jahovic-tvr...tikovanja-spc/

    Predsjednik Unije CG USA Global iz Čikaga, Mirsad Jahović napadnut je prekjuče u tom američkom gradu kada je, za sada, nepoznata osoba pucala na njegov kamion, piše Pobjeda.

    “Napad se desio u Čikagu, tri kilometra od Srpske pravoslavne crkve. Prolazio sam kamionom i čuo jaki prasak i pomislio sam da mi je pukla guma Stao sam na parking nakon toga i vidio sam da rupu od metka tačno gdje mi stoji jastuk u kabini ali sreća je pa je limarija zadržala metak. Sve sam odmah prijavio policiji FBI je uzeo taj metak i očekujem da brzo nađu počinioca”, pojasnio je Jahović.


    “Posljednje prijetnje sam imao nakon što sam kritikovao organizovanje sahrane mitropolita Amfilohija pogotovo sa otvorenim sandukom i onoliko naroda u vrijeme epidemije koronavirusa. Takođe, kritikovao sam i novu Vladu. Smatram da ovo nije Vlada kojoj se može vjerovati”, ističe on.


    Jahović sumnja da je napad na njega organizovala osoba iz Njemačke koja mu je više puta upućivala prijetnje, koja je, prema nezvaničnim informacijama, već privedena u Minhenu.
    “Imam i dokaze za to i sve što se desilo je onako kako mi je prijetio. Dokaze za to sam prenio FBI. Američka vlast brzo radi nije kao u Crnoj Gori i očekujem da će počionica brzo naći, ovdje se samo za prijetnju nekome dobija deset godina zatvora. Nije mi prvi put de mi se ovo dešava, prošli put kada su mi prijetili ta osoba je završila osam godina u zatvoru. Vjerujte da sam smijao kad sam pričao svojoj porodici o napadu iako su oni bili u šoku jer sam ovo očekivao, jer je u Čikago gnijezdo ekstremne srpske desnice”, naveo je Jahović.




    “Imam američko državljanstvo, ali mogu biti samo crnogorskog porijekla. Nije mi toliko krivo zbog napada, jer sam na to navikao, koliko zbog činjenice da se ne može biti Crnogorac u svojoj državi ili bilo gdje u svijetu. Za to ne krivim sadašnju već bivšu vlast koja je dozvolila mnoge stvari”, zaključio je Jahović.


    “Nas ne biju na ulicama, ali svi elementi anticrnogorstva su tu. Ovde se negira postojanje crnogoske nacije u svim državnim glasilima, predrasude i stereotipi se amplificiraju do maksimuma, to se onda koristi u svrhu raspirivanja mržnje. Na kraju krajeva, ambasada u Beogradu ne izgleda kao crnogorska, jer je našarana srpskim zastavama, to je takođe jasan odnos ove države prema drugoj državi”, kazala je ona.https://www.cdm.me/politika/durovic-...titi-kulturom/
    Ја чекам посао али волим ову земљу!



    А што пијем кад ми шкоди
    ко ће кући да ме води?

  23. #123
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Ba fino potkrovlje
    Posts
    8,412
    Thanks Thanks Given 
    2,971
    Thanks Thanks Received 
    1,426
    Thanked in
    767 Posts

    Default

    Необичне приче и необична дешавања :

    Đurović: I građanski Beograd maliciozan prema Crnogorcima, jaz možemo premostiti kulturom

    https://www.cdm.me/politika/durovic-...titi-kulturom/

    Urednica portala Agitpop i politička aktivistkinja Jelena Đurović bila je gost današnje “Drugačije radio veze”, gdje je govorila o izazovima sa kojima se, kao deklarisana Crnogorka, suočava u Beogradu. Objašnjava da je Knez Mihajlovom nemoguće prošetati sa majicom ili kačketom sa crnogorskim grbom.


    “Nas ne biju na ulicama, ali svi elementi anticrnogorstva su tu. Ovde se negira postojanje crnogoske nacije u svim državnim glasilima, predrasude i stereotipi se amplificiraju do maksimuma, to se onda koristi u svrhu raspirivanja mržnje. Na kraju krajeva, ambasada u Beogradu ne izgleda kao crnogorska, jer je našarana srpskim zastavama, to je takođe jasan odnos ove države prema drugoj državi”, kazala je ona.

    Govoreći o alternativi predsjedniku Srbije Aleksandru Vučiću kada je odnos prema Crnoj Gori u pitanju, Đurovic je odgovorila da je Vučić bolja opcija.
    “Uopšte ne mogu da zamislim šta bi bilo sa nama da dođe Boško Obradović. Ili kombinacija Jeremić, Obradović i ta neka krajnja desnica. Mi imamo sad desnicu na vlasti, ali postoji i ova ultra desnica koja takođe može da uđe u vlast. U tom slučaju to bi bilo dosta opasno, tako da je ta alternativa katastrofa”.

    Tražili su, kaže Đurović, crnogorski kulturni centar ali su im u ambasadi rekli da – smanje doživljaj.
    Jaz koji postoji u Srbiji može da se, vjeruje, premosti kulturom jer ovako više, zaključe Đurović, ne može da se živi.




    А да се ради о животу и смрти наших људи у дијаспори говори и следећа прича :


    Jahović tvrdi da je napadnut zbog javnog kritikovanja SPC


    https://m.cdm.me/hronika/jahovic-tvr...tikovanja-spc/

    Predsjednik Unije CG USA Global iz Čikaga, Mirsad Jahović napadnut je prekjuče u tom američkom gradu kada je, za sada, nepoznata osoba pucala na njegov kamion, piše Pobjeda.

    “Napad se desio u Čikagu, tri kilometra od Srpske pravoslavne crkve. Prolazio sam kamionom i čuo jaki prasak i pomislio sam da mi je pukla guma Stao sam na parking nakon toga i vidio sam da rupu od metka tačno gdje mi stoji jastuk u kabini ali sreća je pa je limarija zadržala metak. Sve sam odmah prijavio policiji FBI je uzeo taj metak i očekujem da brzo nađu počinioca”, pojasnio je Jahović.


    “Posljednje prijetnje sam imao nakon što sam kritikovao organizovanje sahrane mitropolita Amfilohija pogotovo sa otvorenim sandukom i onoliko naroda u vrijeme epidemije koronavirusa. Takođe, kritikovao sam i novu Vladu. Smatram da ovo nije Vlada kojoj se može vjerovati”, ističe on.


    Jahović sumnja da je napad na njega organizovala osoba iz Njemačke koja mu je više puta upućivala prijetnje, koja je, prema nezvaničnim informacijama, već privedena u Minhenu.
    “Imam i dokaze za to i sve što se desilo je onako kako mi je prijetio. Dokaze za to sam prenio FBI. Američka vlast brzo radi nije kao u Crnoj Gori i očekujem da će počionica brzo naći, ovdje se samo za prijetnju nekome dobija deset godina zatvora. Nije mi prvi put de mi se ovo dešava, prošli put kada su mi prijetili ta osoba je završila osam godina u zatvoru. Vjerujte da sam smijao kad sam pričao svojoj porodici o napadu iako su oni bili u šoku jer sam ovo očekivao, jer je u Čikago gnijezdo ekstremne srpske desnice”, naveo je Jahović.


    “Imam američko državljanstvo, ali mogu biti samo crnogorskog porijekla. Nije mi toliko krivo zbog napada, jer sam na to navikao, koliko zbog činjenice da se ne može biti Crnogorac u svojoj državi ili bilo gdje u svijetu. Za to ne krivim sadašnju već bivšu vlast koja je dozvolila mnoge stvari”, zaključio je Jahović.

    Last edited by Mstislav; 11-12-20 at 13:23.
    Ја чекам посао али волим ову земљу!



    А што пијем кад ми шкоди
    ко ће кући да ме води?

  24. #124
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Ba fino potkrovlje
    Posts
    8,412
    Thanks Thanks Given 
    2,971
    Thanks Thanks Received 
    1,426
    Thanked in
    767 Posts

    Default

    Како оно иде статра народна/гебелсовска, стотину пута поновљена лаж постаје истина?

    U Plavu realizovati projekte sa preduzetnicima iz dijaspore

    Kako je saopšteno iz BS-a, Ibrahimović je zajedno sa svojim saradnicima održao radni sastanak sa biznismenima i značajnim pojedincima porijeklom iz Plava, koji žive u dijaspori.


    On je kazao da Bošnjačka stranka u svom programu važno mjesto daje saradnji sa dijasporom.


    “Nismo dozvolili da se našoj dijaspori oduzmu državljanstvo i biračko pravo. Prvi smo ustali protiv takvih namjera. Naši ljudi u dijaspori su najbolji prezenteri Crne Gore u svijetu, oni nose u srcu svoju domovinu, jer druge nemaju”, kazao je Ibrahimović.

    https://www.rtcg.me/vijesti/dijaspor...dijaspore.html
    Ја чекам посао али волим ову земљу!



    А што пијем кад ми шкоди
    ко ће кући да ме води?

  25. #125
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Ba fino potkrovlje
    Posts
    8,412
    Thanks Thanks Given 
    2,971
    Thanks Thanks Received 
    1,426
    Thanked in
    767 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mstislav View Post
    Како оно иде статра народна/гебелсовска, стотину пута поновљена лаж постаје истина?

    U Plavu realizovati projekte sa preduzetnicima iz dijaspore

    Kako je saopteno iz BS-a, Ibrahimović je zajedno sa svojim saradnicima odrao radni sastanak sa biznismenima i značajnim pojedincima porijeklom iz Plava, koji ive u dijaspori.


    On je kazao da Bonjačka stranka u svom programu vano mjesto daje saradnji sa dijasporom.


    Nismo dozvolili da se naoj dijaspori oduzmu dravljanstvo i biračko pravo. Prvi smo ustali protiv takvih namjera. Nai ljudi u dijaspori su najbolji prezenteri Crne Gore u svijetu, oni nose u srcu svoju domovinu, jer druge nemaju, kazao je Ibrahimović.

    https://www.rtcg.me/vijesti/dijaspor...dijaspore.html
    Са протеста у Бемакс арени :

    Kae kako im vlast oduzima sva prava, od dravljanstva do glasa, osim kada su u pitanju finansije.

    "Neće moći. Ne damo pasoe, ni pravo glasa, ne damo im ni Crnu Goru ni njen evropski put. Dosta je bilo uruavanja, mrnje i podjela", dodao je Nurković, prenosi Analitika.

    https://www.antenam.net/Dijaspora/27...vati-crnu-goru

    На протесту је била и припадница дијаспоре из Даниловграда :

    https://twitter.com/achillescg/statu...fpvj0JGeQ&s=19
    Ја чекам посао али волим ову земљу!



    А што пијем кад ми шкоди
    ко ће кући да ме води?

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Replies: 1
    Last Post: 28-02-11, 22:48
  2. Виљем Шекспир-Сабрана дјела,преузмите
    By ihtus777 in forum Knjievnost i lingvistika
    Replies: 0
    Last Post: 17-02-10, 03:08
  3. Replies: 7
    Last Post: 08-05-09, 19:30
  4. Протестанти преобраћају Ирачане
    By ihtus777 in forum Religija i filozofija
    Replies: 3
    Last Post: 22-11-07, 21:20

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •