Page 35 of 159 FirstFirst ... 253132333435363738394585135 ... LastLast
Results 851 to 875 of 3957

Thread: [EPCG] Računi | potrošnja | nepravilnosti

  1. #851
    Join Date
    Sep 2012
    Location
    Italia
    Posts
    9,398
    Thanks Thanks Given 
    2,187
    Thanks Thanks Received 
    304
    Thanked in
    185 Posts

    Default

    https://investitor.me/2019/02/18/izr...uni-za-struju/

    Izračunali smo: Pogledajte za koliko će vam od 1. marta porasti mjesečni računi za struju

    Kako bi pomogli čitaocima da razjasne novonastalu situaciju, napravili smo komparativnu analizu postojećih i najavljenih cijena koja nam je pokazala sljedeće:

    1. Cijena kilovat-sata električne energije od 1. marta poskupiće realno 6 odsto;
    2. Ukupan račun za utrošenu energiju će od marta u prosjeku poskupiti za nešto više od 4 odsto. Odstupanje u odnosu na 6 odsto nastupilo je zbog toga što konačan iznos zavisi od drugih stavki koje ostaju uglavnom nepromijenjene.
    3. Ukoliko spadate u domaćinstva koja prosječno troše oko 500 kilovat-sati mjesečno, najbolje je da ostanete na osnovnom tarifnom paketu ili da pređete na plavi, jer su cijene za taj opseg potrošnje približne u oba paketa.

  2. #852
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    7,409
    Thanks Thanks Given 
    70
    Thanks Thanks Received 
    872
    Thanked in
    517 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Imas li protocni bojler u kuhinji tj. Bilo kakav bojler ?

    Hajde ne bilo ti tesko ako imas istestiraj ako imas

    Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
    Imam. Prebacicu popodne na njega kad 24h mjerenje zavrsim na frizder.
    Samo ti...
    U mome srcu si...
    Jedna jedina, nepobjediva -
    Zvezdo ljubavi!

  3. #853
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    7,121
    Thanks Thanks Given 
    111
    Thanks Thanks Received 
    1,675
    Thanked in
    974 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by stefke View Post
    Saljem danas
    Koo? Ona kaže da nisu dokazali da to ima ikakve veze sa njim da ne ulazi je li taj dug napravljen il nije, je li placen...a eto ima pravnika odje dosta, advokat mi reče da kad si nelegalni potrošač taj dug ne zastarijeva posle 2 godine.... Ubistvo zastari a ne dug

    Ima samo na nekom dokumentu(računu) potpis AP (to jeste bio radnik tada)


    A radi se o tuskom putu kojeg nema 12 godina već
    Pa nije preinacio onda Vrhovni sud nego Visi sud. Ako su nelegalni potrosaci ne vazi rok zastare od 2 godine vec opsti rok zastare od 10 godine. Radi se o potrosacima koja su se samovoljno nakacili na mrezu a EPCG je valjda poslije sa njima potpisivala neke ugovore da ne bi ostavljala cijela naselja bez struje. Uglavnom su to objekti koji nijesu legalizovani a oni dobijaju neke fakture gdje im pise da su nelegalni potrosaci.

  4. #854
    Join Date
    Nov 2013
    Location
    Podgorica
    Posts
    174
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by lucke91 View Post
    Ja uzeh prije par dana uredjaj za mjerenje potrosnje po uredjauju u kvantum... mjerim na svaki uredjaj po 24h da vidim koliko je taj uredjaj potrosio kw za 24h... onda racunica XX kw x 31 dan = potrosnja tog uredjaja za mjesec dana...

    prvi rezultat, Zamrzivac gorenje vertikalni veci star 15-20 godina mi trosi 53kw mjesecno....

    prebacio sam na sledeci uredjaj... ostaje mi da vidim frizder, pumpa za vodu od parnog grijanja (na drva), tv, sporet elektricni, itd dok sve uredjaje ne izredjam... jedino ne mogu bojler testirat jer ne ide preko uticnice, a za rasvjetu cu izracunati mada nije neka potrosnja sve su led sijalice.... pa da vidim ko mi je krvnik u kucu
    molim te podnesi nam izvjestaj jer me zivo interesuje "krvnik" a i poklapanje na kraju mjeseca...

  5. #855
    Join Date
    Nov 2013
    Location
    Podgorica
    Posts
    174
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Sve u svemu od januara ove godine su drasticno porasli racuni svima, decembar se isto trosila struja ako ne i vise nego u januaru (grijanje) pa nije bilo "strasno"

  6. #856
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Planet Earth
    Posts
    7,967
    Thanks Thanks Given 
    598
    Thanks Thanks Received 
    71
    Thanked in
    46 Posts

    Default

    55e januar

  7. #857
    Join Date
    Jun 2012
    Posts
    5,942
    Thanks Thanks Given 
    509
    Thanks Thanks Received 
    1,813
    Thanked in
    658 Posts

    Default

    Jedno pojasnjenje u vezi zastarijevanja dugova: Nije isto kad si duzan banci, racunovodji, advokatu i npr EPCG. Kod prvih tebi moze da zastara dug, i nakon zastare oni ne mogu da se naplate. Ti lagano odes kod drugog i nastavis da koristis usluge. Ali, i nakon zastarijevanja duga, ako im se obratis za uslugu mogu da te odbiju zbog neizmirenog duga. To je problem kod struje, jer nemas drugu opciju. Znaci, EPCG nema mehanizam da ti prinudno naplati dug poslije zastarijevanja, ali ako ti hoces i dalje da koristis struju imaju pravo i posle 20 godina da se naplate.

    Ja imam dug prema Telekomu iz 2005. godine, oko njega smo se sporili, nisam ga platio ali je ostao u evidenciji njihovoj. Prije godinu dana sam trebao da zakljucim ugovor kod njih, uslov je bio da izmirim taj dug. Znaci, oni nemaju vise mehanizam da mi to prinudno naplate, ali imaju pravo da beskonacno drze taj dug u evidenciji proknjizen i da odbiju da mi isporuce novu uslugu dok ga ne platim, pa makar za 30 godina. Zastarijevanje duga ne postoji u bukvalnom značenju, postoji samo zastarijevanje u dijelu mogucnosti prinudne (sud, izvrsilac i sl) naplate.

    U prevodu braco moja, kad je firma monopolista dug nikad ne zastarijeva, zastarijeva samo njihova mogucnost da vam to prinudno naplate.

  8. #858
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by lale1 View Post
    Sve u svemu od januara ove godine su drasticno porasli racuni svima, decembar se isto trosila struja ako ne i vise nego u januaru (grijanje) pa nije bilo "strasno"
    Sve u svemu upućujem svaku psovku i uvredu svima koji na takav način šklepaju od naroda Crne Gore. Ja na njih gledam kao na krvnike,

  9. #859
    Join Date
    Sep 2012
    Location
    Italia
    Posts
    9,398
    Thanks Thanks Given 
    2,187
    Thanks Thanks Received 
    304
    Thanked in
    185 Posts

    Default

    https://www.cdm.me/ekonomija/sekulic...odi-za-mjesec/

    Vlada Crne Gore predložiće Elektroprivredi da se poskupljenje struje odgodi za mjesec, kazala je ministarka ekonomije Dragica Sekulić za TVCG.

    “Tako ćemo dati građanima još vremena kako bi utvrdili koje su to najbolje povoljnosti za njih”, kazala je Sekulić.
    Ona očekuje da će Elektroprivreda krenuti sa novim obračunom od 1. aprila.

  10. #860
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    7,121
    Thanks Thanks Given 
    111
    Thanks Thanks Received 
    1,675
    Thanked in
    974 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Samo Niksic View Post
    Struja je vec poskupjela nego nam samo jos to nisu rekli. Ja nemam drugi odgovor na zadnji racun a i ubijedjen sam da i ova brojila imaju neko "ubrzanje" ili je u svakom domu neki gremlin koji trosi struju na kvarno. Slucajno naidjoh kuci na neke stare racune gdje smo trosili izmedju 800 kwh zimi 450 kwh ljeti a sad ih ispod 1000 kwh ni ljeti ne mogu spustiti. Jedina razlika je u odnosu na tada su LCD televizori. Sto znam mozda oni vuku kao maniti. LG je to

  11. #861
    Join Date
    Aug 2011
    Posts
    6,069
    Thanks Thanks Given 
    506
    Thanks Thanks Received 
    424
    Thanked in
    235 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rodion Romanovich View Post
    Struja je vec poskupjela nego nam samo jos to nisu rekli. Ja nemam drugi odgovor na zadnji racun a i ubijedjen sam da i ova brojila imaju neko "ubrzanje" ili je u svakom domu neki gremlin koji trosi struju na kvarno. Slucajno naidjoh kuci na neke stare racune gdje smo trosili izmedju 800 kwh zimi 450 kwh ljeti a sad ih ispod 1000 kwh ni ljeti ne mogu spustiti. Jedina razlika je u odnosu na tada su LCD televizori. Sto znam mozda oni vuku kao maniti. LG je to
    Sto bi rekla baba od moje djevojke..Kupila sam manji tv.Onaj veliki trosi struju kao lud ahahahahah
    Ko zna koliko incha ima taj tvoj
    p.s A realno zime sve toplije,ljeta pocela da budu podnosljiva.

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

  12. #862
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    7,726
    Thanks Thanks Given 
    10,769
    Thanks Thanks Received 
    5,108
    Thanked in
    2,379 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rodion Romanovich View Post
    Struja je vec poskupjela nego nam samo jos to nisu rekli. Ja nemam drugi odgovor na zadnji racun a i ubijedjen sam da i ova brojila imaju neko "ubrzanje" ili je u svakom domu neki gremlin koji trosi struju na kvarno. Slucajno naidjoh kuci na neke stare racune gdje smo trosili izmedju 800 kwh zimi 450 kwh ljeti a sad ih ispod 1000 kwh ni ljeti ne mogu spustiti. Jedina razlika je u odnosu na tada su LCD televizori. Sto znam mozda oni vuku kao maniti. LG je to
    LG= Ludački Grije
    Mene ovi iz EPCG još da ubijede da mi inverterska klima troši 30% više nego obična i sve će mi biti jasno

    Sent from my room

  13. #863
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    7,409
    Thanks Thanks Given 
    70
    Thanks Thanks Received 
    872
    Thanked in
    517 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by lucke91 View Post
    Ja uzeh prije par dana uredjaj za mjerenje potrosnje po uredjauju u kvantum... mjerim na svaki uredjaj po 24h da vidim koliko je taj uredjaj potrosio kw za 24h... onda racunica XX kw x 31 dan = potrosnja tog uredjaja za mjesec dana...

    prvi rezultat, Zamrzivac gorenje vertikalni veci star 15-20 godina mi trosi 53kw mjesecno....

    prebacio sam na sledeci uredjaj... ostaje mi da vidim frizder, pumpa za vodu od parnog grijanja (na drva), tv, sporet elektricni, itd dok sve uredjaje ne izredjam... jedino ne mogu bojler testirat jer ne ide preko uticnice, a za rasvjetu cu izracunati mada nije neka potrosnja sve su led sijalice.... pa da vidim ko mi je krvnik u kucu
    Quote Originally Posted by lucke91 View Post
    Danas testirana pumpa za vodu od parnog grijanja Grundfos dvobrzinska trosi 51kw mjesecno (radi bez gasenja non stop cirkulise voda)...

    mjerac prebacio na frizder gorenje star 3 godine, kapacitet oko 360 litara, onaj visoki bez dijela za zamrzivac......
    Quote Originally Posted by lucke91 View Post
    Imam. Prebacicu popodne na njega kad 24h mjerenje zavrsim na frizder.
    Frizder gorenje 360 l bez friza potrosi 19kw za mjesec dana.

    Saldo radi lakseg pracenja:

    - Zamrzivac gorenje vertikalni veci star 15-20 godina trosi 53kw mjesecno
    - Pumpa za vodu od parnog grijanja Grundfos dvobrzinska trosi 51kw mjesecno
    - Frizder gorenje 360 l star 3 godine potrosi 19kw za mjesec dana

    Mjerac prebacio na mali bojler za kuhinjsku sudoperu Ariston kapacitet 10L....
    Last edited by lucke91; 21-02-19 at 18:15.
    Samo ti...
    U mome srcu si...
    Jedna jedina, nepobjediva -
    Zvezdo ljubavi!

  14. #864
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,347
    Thanks Thanks Given 
    2,792
    Thanks Thanks Received 
    3,980
    Thanked in
    1,927 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Djed_Djuro View Post
    Jedno pojasnjenje u vezi zastarijevanja dugova: Nije isto kad si duzan banci, racunovodji, advokatu i npr EPCG. Kod prvih tebi moze da zastara dug, i nakon zastare oni ne mogu da se naplate. Ti lagano odes kod drugog i nastavis da koristis usluge. Ali, i nakon zastarijevanja duga, ako im se obratis za uslugu mogu da te odbiju zbog neizmirenog duga. To je problem kod struje, jer nemas drugu opciju. Znaci, EPCG nema mehanizam da ti prinudno naplati dug poslije zastarijevanja, ali ako ti hoces i dalje da koristis struju imaju pravo i posle 20 godina da se naplate.

    Ja imam dug prema Telekomu iz 2005. godine, oko njega smo se sporili, nisam ga platio ali je ostao u evidenciji njihovoj. Prije godinu dana sam trebao da zakljucim ugovor kod njih, uslov je bio da izmirim taj dug. Znaci, oni nemaju vise mehanizam da mi to prinudno naplate, ali imaju pravo da beskonacno drze taj dug u evidenciji proknjizen i da odbiju da mi isporuce novu uslugu dok ga ne platim, pa makar za 30 godina. Zastarijevanje duga ne postoji u bukvalnom značenju, postoji samo zastarijevanje u dijelu mogucnosti prinudne (sud, izvrsilac i sl) naplate.

    U prevodu braco moja, kad je firma monopolista dug nikad ne zastarijeva, zastarijeva samo njihova mogucnost da vam to prinudno naplate.

    Imas racunovodstvene standarde koji propisuju kad ta potrazivanja i kako mozes da obezvrijedis i otpises odnosno maknes iz bilansa. Vodjenje evidencije van bilansa ti niko ne brani.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  15. #865
    Join Date
    Apr 2014
    Posts
    5,027
    Thanks Thanks Given 
    794
    Thanks Thanks Received 
    444
    Thanked in
    355 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by joni View Post
    LG= Ludački Grije
    Mene ovi iz EPCG još da ubijede da mi inverterska klima troši 30% više nego obična i sve će mi biti jasno

    Sent from my room
    Danas je poslanik Filip Vukovic na sjednici nekog skupstinskog odbora izjavio da su nam racuni visoki jer se grijemo na klime i da se niko u svijetu ne grije na klime.
    Ja koliko znam klime rade na principu toplotnih pumpi i spadaju u ekonomicnu tehnologiju. E sad ako ima neko da me prosvijetli.

  16. #866
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    28,914
    Thanks Thanks Given 
    4,764
    Thanks Thanks Received 
    9,771
    Thanked in
    3,706 Posts

    Default

    Skupi su ti mjerači inače bi ih u svaku moguću utičnicu ubo, pa 31-og se sabere samo i uporedi sa računom lupeža. Mada ne znam jedino sijalice kako bi mjerio koliko su potrošile?

    Sent from my Galaxy S9+ using Tapatalk
    I wouldn’t trust a man who wouldn’t try to steal a little.

  17. #867
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    7,409
    Thanks Thanks Given 
    70
    Thanks Thanks Received 
    872
    Thanked in
    517 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by lucke91 View Post
    Frizder gorenje 360 l bez friza potrosi 19kw za mjesec dana.

    Saldo radi lakseg pracenja:

    - Zamrzivac gorenje vertikalni veci star 15-20 godina trosi 53kw mjesecno
    - Pumpa za vodu od parnog grijanja Grundfos dvobrzinska trosi 51kw mjesecno
    - Frizder gorenje 360 l star 3 godine potrosi 19kw za mjesec dana

    Mjerac prebacio na mali bojler za kuhinjsku sudoperu Ariston kapacitet 10L....
    Quote Originally Posted by BiTrAtE View Post
    Skupi su ti mjerači inače bi ih u svaku moguću utičnicu ubo, pa 31-og se sabere samo i uporedi sa računom lupeža. Mada ne znam jedino sijalice kako bi mjerio koliko su potrošile?

    Sent from my Galaxy S9+ using Tapatalk
    Zainteresovalo me tvoje pitanje pa odvojih 15 minuta da saberem trosak rasvjete...

    Pregledao sam koja je potrosnja po satu svake sijalice.. i tako imam 9 vecih sijalica i 6 minjonkih.. imam jos nekoliko sijalica koje gotovo da ne palim pa ih nisam ni racunao.... sve su led sijalice....
    kada sam za svaku proracunao prosjecnu dnevnu potrosnju, pa izracunao za svaku mjesecnu potronju i sve sabrao dolazim do zbira da na rasvjetu u kuci potrosim 24kw za mjesec dana...

    tako da i to dodajem na spisak

    Saldo radi lakseg pracenja:


    - Zamrzivac gorenje vertikalni veci star 15-20 godina trosi 53kw mjesecno
    - Pumpa za vodu od parnog grijanja Grundfos dvobrzinska trosi 51kw mjesecno
    - Frizder gorenje 360 l star 3 godine potrosi 19kw za mjesec dana
    - Rasvjeta u cijeloj kuci (9 vecih led i 6 minjon led) za mjesec dana 24kw
    Samo ti...
    U mome srcu si...
    Jedna jedina, nepobjediva -
    Zvezdo ljubavi!

  18. #868
    Join Date
    Jun 2012
    Posts
    5,942
    Thanks Thanks Given 
    509
    Thanks Thanks Received 
    1,813
    Thanked in
    658 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by hercules View Post

    Imas racunovodstvene standarde koji propisuju kad ta potrazivanja i kako mozes da obezvrijedis i otpises odnosno maknes iz bilansa. Vodjenje evidencije van bilansa ti niko ne brani.
    Vidi, ti mozes i mimo standarda da otpises potrazivanje nakon tri mjeseca, niko ti ne brani. A mozes i 100 godina da ga drzis u knjigama. Standardi ti kazu kad mozes da ih otpises, ali ne i da ih moras otpisati.

  19. #869
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Andromeda
    Posts
    15,737
    Thanks Thanks Given 
    2,102
    Thanks Thanks Received 
    4,654
    Thanked in
    2,480 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by lucke91 View Post
    Frizder gorenje 360 l bez friza potrosi 19kw za mjesec dana.

    Saldo radi lakseg pracenja:

    - Zamrzivac gorenje vertikalni veci star 15-20 godina trosi 53kw mjesecno
    - Pumpa za vodu od parnog grijanja Grundfos dvobrzinska trosi 51kw mjesecno
    - Frizder gorenje 360 l star 3 godine potrosi 19kw za mjesec dana

    Mjerac prebacio na mali bojler za kuhinjsku sudoperu Ariston kapacitet 10L....

    ovo kolje, samo da znas. bolje bi bilo kad vec imas parno da se nekako prikaci iz glavnog bojlera da ide u sudoperu topla voda, a i bez parnog, da je na struju opet je isplatiije iz kupatilskog bojlera da ide i u sudoperu...
    Forever young, i want to be forever young

  20. #870
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    8,321
    Thanks Thanks Given 
    14,736
    Thanks Thanks Received 
    4,086
    Thanked in
    2,068 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Apolo View Post
    Danas je poslanik Filip Vukovic na sjednici nekog skupstinskog odbora izjavio da su nam racuni visoki jer se grijemo na klime i da se niko u svijetu ne grije na klime.
    Ja koliko znam klime rade na principu toplotnih pumpi i spadaju u ekonomicnu tehnologiju. E sad ako ima neko da me prosvijetli.
    Ne u ekonomičniju, nego najekonomičniju za grijanje.

    Sent from my ONEPLUS A6000 using Tapatalk

  21. #871
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    7,409
    Thanks Thanks Given 
    70
    Thanks Thanks Received 
    872
    Thanked in
    517 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Imas li protocni bojler u kuhinji tj. Bilo kakav bojler ?

    Hajde ne bilo ti tesko ako imas istestiraj ako imas

    Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
    Quote Originally Posted by lucke91 View Post
    Zainteresovalo me tvoje pitanje pa odvojih 15 minuta da saberem trosak rasvjete...

    Pregledao sam koja je potrosnja po satu svake sijalice.. i tako imam 9 vecih sijalica i 6 minjonkih.. imam jos nekoliko sijalica koje gotovo da ne palim pa ih nisam ni racunao.... sve su led sijalice....
    kada sam za svaku proracunao prosjecnu dnevnu potrosnju, pa izracunao za svaku mjesecnu potronju i sve sabrao dolazim do zbira da na rasvjetu u kuci potrosim 24kw za mjesec dana...

    tako da i to dodajem na spisak

    Saldo radi lakseg pracenja:


    - Zamrzivac gorenje vertikalni veci star 15-20 godina trosi 53kw mjesecno
    - Pumpa za vodu od parnog grijanja Grundfos dvobrzinska trosi 51kw mjesecno
    - Frizder gorenje 360 l star 3 godine potrosi 19kw za mjesec dana
    - Rasvjeta u cijeloj kuci (9 vecih led i 6 minjon led) za mjesec dana 24kw
    Jedan krvnik u kucu nadjen ! Bojler mali ispod sudopere kapaciteta 10l trosi mjesecno 117 kw !!!!! to je vise nego duplo od zamrzivaca recimo ! odma sam ga iskljucio

    Saldo radi lakseg pracenja:

    - Zamrzivac gorenje vertikalni veci star 15-20 godina trosi 53kw mjesecno
    - Pumpa za vodu od parnog grijanja Grundfos dvobrzinska trosi 51kw mjesecno
    - Frizder gorenje 360 l star 3 godine potrosi 19kw za mjesec dana
    - Rasvjeta u cijeloj kuci (9 vecih led i 6 minjon led) za mjesec dana 24kw
    - Mali bojler za kuhinjsku sudoperu Ariston kapacitet 10L za mjesec dana 117kw

    sledeci je televizor, led 43 inca sony bravia star godinu dana....
    Samo ti...
    U mome srcu si...
    Jedna jedina, nepobjediva -
    Zvezdo ljubavi!

  22. #872
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Hahahahhahaha

    Znaci on sam sagori 12-3 eur mjesecno..

    I onda vele za sve koji potrose 300kwh skuplja struja hahahahahah
    E da vidim to mure koje potrosi ispod 300

    Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
    One Ring to Rule them all...

  23. #873
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    14,001
    Thanks Thanks Given 
    5,016
    Thanks Thanks Received 
    2,423
    Thanked in
    1,305 Posts

    Default

    A shto cesh ako ti tv troshi preko stotke?
    ...

  24. #874
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Hero Rift
    Posts
    5,710
    Thanks Thanks Given 
    72
    Thanks Thanks Received 
    82
    Thanked in
    48 Posts

    Default



    Sifra 26 OIE1 je 2017. i 2018. bila X+Y, a 2019. je podijeljena na OIE1 X i OIE2 Y

    Meni je racun dosao za 226VT i 163NT: 40,40eura. Sa osnovnim paketom isti racun je 42,48eura, sa plavim 41,50 a sa crvenim 44,125eura.
    Last edited by JungleBoy; 22-02-19 at 20:18.
    Although my heart may become stone cold, my sword and my honor will last forever.
    067-733-723

  25. #875
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    3,724
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    389
    Thanked in
    249 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by lucke91 View Post
    Jedan krvnik u kucu nadjen ! Bojler mali ispod sudopere kapaciteta 10l trosi mjesecno 117 kw !!!!! to je vise nego duplo od zamrzivaca recimo ! odma sam ga iskljucio

    Saldo radi lakseg pracenja:

    - Zamrzivac gorenje vertikalni veci star 15-20 godina trosi 53kw mjesecno
    - Pumpa za vodu od parnog grijanja Grundfos dvobrzinska trosi 51kw mjesecno
    - Frizder gorenje 360 l star 3 godine potrosi 19kw za mjesec dana
    - Rasvjeta u cijeloj kuci (9 vecih led i 6 minjon led) za mjesec dana 24kw
    - Mali bojler za kuhinjsku sudoperu Ariston kapacitet 10L za mjesec dana 117kw

    sledeci je televizor, led 43 inca sony bravia star godinu dana....
    Zivo me zanima tv jer dva rade bar 20 sati dnevno i komp sa svim pripadajucim koji radi uglavnom 24 sata

Page 35 of 159 FirstFirst ... 253132333435363738394585135 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. [VODOVOD] Računi | potrošnja | usluga
    By Ben Dover in forum Domaćinstvo
    Replies: 187
    Last Post: 10-01-24, 07:03
  2. Elektroprivreda i mi kao potrošači
    By Djera in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 100
    Last Post: 29-12-17, 15:17
  3. PotroĐnja drobova na cetinju
    By ivanbegovac in forum Centralni
    Replies: 0
    Last Post: 13-09-16, 17:07
  4. Zaštita potrošača
    By starwalker in forum Ekonomija
    Replies: 5
    Last Post: 01-11-12, 18:54
  5. kad veza postanje nja nja nja
    By touch_of_pink in forum Ljubav
    Replies: 40
    Last Post: 20-03-06, 16:26

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •