Page 11 of 159 FirstFirst ... 7891011121314152161111 ... LastLast
Results 251 to 275 of 3957

Thread: [EPCG] Računi | potrošnja | nepravilnosti

  1. #251
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Montenegro, Podgorica, Centar
    Posts
    13,467
    Thanks Thanks Given 
    3,826
    Thanks Thanks Received 
    3,064
    Thanked in
    1,301 Posts

    Default

    Ok, racunas "ustedu" prostim oduzimanjem iznosa racuna ove godine od prosle, a drva - pala s' neba? Ovo cisto mali komentar, za Pg pretpostavljam da se moze napraviti usteda ali daj i podatak koliko drva si uzeo tj planirao da potrosis...
    Kod nas se masine pale iskljucivo nocu (ima izuzetaka uglavnom vikendom). Dobra je izolacija i ove zime se klima maltene nije ni palila, spavacu ne grijemo... Bojler po potrebi, u kuhinji nema bojlera. Struja u zimskim mjesecima ide od 30-35... Radimo do 3, hranimo se doma, huvamo...
    --------------->
    <---------------
    Odavde dovde...

  2. #252
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Gledam račun za vodu i ne vjerujem. Veći račun za vodu za januar no za recimo Jun, Avgust... Nevjerovatno stvarno. Ološi sve vam se vratilo kako ste činjeli.

  3. #253
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Montenegro, Podgorica, Centar
    Posts
    13,467
    Thanks Thanks Given 
    3,826
    Thanks Thanks Received 
    3,064
    Thanked in
    1,301 Posts

    Default

    Kazem ja, nama je januar 7x veci nego bilo koji mjeaec prosle godine...
    --------------->
    <---------------
    Odavde dovde...

  4. #254
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    7,417
    Thanks Thanks Given 
    71
    Thanks Thanks Received 
    874
    Thanked in
    519 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ben Dover View Post
    Ok, racunas "ustedu" prostim oduzimanjem iznosa racuna ove godine od prosle, a drva - pala s' neba? Ovo cisto mali komentar, za Pg pretpostavljam da se moze napraviti usteda ali daj i podatak koliko drva si uzeo tj planirao da potrosis...
    Kod nas se masine pale iskljucivo nocu (ima izuzetaka uglavnom vikendom). Dobra je izolacija i ove zime se klima maltene nije ni palila, spavacu ne grijemo... Bojler po potrebi, u kuhinji nema bojlera. Struja u zimskim mjesecima ide od 30-35... Radimo do 3, hranimo se doma, huvamo...
    Da krenemo od izolacije. Imam vanjsku izolaciju fasada i stiropor standardno, a takodje imam i unutrasnju izolaciju regips i mineralna vuna, tako da sto se tice efikasnosti to je na maksimumu..
    medjutim meni je sprat u kom zivim 160 kvadrata prostora i izolacija pomaze dosta ali ipak se toliki prostor mora grijati dosta veliki dio zime.....

    Za 5m drva sam dao 170 eura..... lozi se uglavnom posle 15h...... evo se blizi toplije vrijeme a ja sam tek potrosio oko 2,5 metra sto znaci da sam mogao da prodjem i sa 4 lagano, ali evo neka bude da racunam 170 koliko sam dao...
    Parno grijanje i kotao sam vec imao.....

    na struju sam po mojoj racunuci od novembra od kad se lozi do danas vec ustedio oko 150 eura, a do kraja sezone lozenja racunam da ce usteda biti makar 250 eura na struji..... kada oduzmem ulozeno u drva to znaci oko skoro 100 eura u plusu na ustedi... sledece godine ce to biti jos i vise jer necu potrositi makar 1,5-2 metra od ovih sto sad imam i cekace za sledecu godinu.....

    ali proste im bile tih 100 eura ustede kad ja ove zime u cijeloj kuci evo cijelu zimu mogu da idem lagano u sorcu i trik majici, ne tresem se cim ugasim grijanje, u kupatilo mi je sobna temperatura.... Kad se sjetim prosle zime koliko god da klime rade opet je hladno, o sobama spavacim i da ne pricam, a cim ugasis klimu za 15 minuta ledara u sobu.... dao bih jos ovoliko para ali da ne razmisljam o hladnoci.....
    Samo ti...
    U mome srcu si...
    Jedna jedina, nepobjediva -
    Zvezdo ljubavi!

  5. #255
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Montenegro, Podgorica, Centar
    Posts
    13,467
    Thanks Thanks Given 
    3,826
    Thanks Thanks Received 
    3,064
    Thanked in
    1,301 Posts

    Default

    E ovo je vec korektnija info, cisto radi poredjenja, a i drugima koji se razmisljaju da pridodaju drva sada imaju podrobno...
    --------------->
    <---------------
    Odavde dovde...

  6. #256
    Join Date
    Feb 2011
    Posts
    4,984
    Thanks Thanks Given 
    17
    Thanks Thanks Received 
    366
    Thanked in
    213 Posts

    Default

    5m drva na toliku kvadraturu, ti si carobnjak...

  7. #257
    Join Date
    May 2005
    Location
    Karadag
    Posts
    6,448
    Thanks Thanks Given 
    22
    Thanks Thanks Received 
    52
    Thanked in
    28 Posts

    Default

    Nije carobnjak, samo ima izolaciju, moji potrose manje od 7 metara drva za cijelu zimu, a 24h dnevno gori ona alfaplam pec velika, i grije 100 kvadrata kuce; i to sam mnogo rekao 7 metara, to jedin0o ako ocete da je u kucu 35 stepeni i da se seta u bokserice
    I nisam zidar, ali eto
    oko mene ceo zivot cigle, zgrade, blokovi i beton

  8. #258
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    7,417
    Thanks Thanks Given 
    71
    Thanks Thanks Received 
    874
    Thanked in
    519 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by GRUNA'STAR View Post
    5m drva na toliku kvadraturu, ti si carobnjak...
    Spoljna i unutrasnja izolacija, parno grijanje u sve sobe, lozi se popodne samo.... ne znam sto je cudno.... i necu ni 4 potrosit, 5 sam ofrlje kupio jer nisam ni znao koliko ce mi trebati.....
    Samo ti...
    U mome srcu si...
    Jedna jedina, nepobjediva -
    Zvezdo ljubavi!

  9. #259
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Dolina bogova
    Posts
    784
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Satovi novi za struju imaju ip adresu i ko ih kontrolise moze da naplati kolko zeli. Ove nase organizacije za zastitu potrosaca sve njihovi ljudi. U susjednoj drzavi Hrvatskoj sve su nove satove morali zamjeniti zbog pritiska organizacija za zastitu potrosaca. Da zivim u zemlji cuda imam dokaz . Kuca 200m2 Cetinje vrhunska izolacija potrosnja drva od 12m2 do 18m2 drva zavisno od sezone bojleri prikljuceni na centralno. Svake godine kad pocnem da nalazem kotao racuni za struju se dupliraju znaci prestajem da koristim struju za zagrijevanje bojlera oni udare duplo. ljeti prosjecni racun iznosi 40-50e klimu nemam i ne treba mi ali bi mi treba kakvi strucnjak da objasni mene nista nije jasno.!! Da dodam svi uredjaji A+++ rasvjeta led.
    Last edited by dubovicanin; 14-02-18 at 11:06.

  10. #260
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    Pg...
    Posts
    8,326
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    A hocete li jednom za svagda objasnit ovo oko bojlera.Svaki ce ti kazu elektricar rec da je bolje da je stalno upaljen a opet vidim da neki stede tako sto ga pale samo po potrebi.Meni je licno stalno upaljen i zaisto ne mogu cekat kad mi dune da se istusiram ili operem kosu dok se voda zagrije.To mi je vjerovatno iz kuce navika jer kuci kod mojih nikad nismo gasili.Pa eto opet mi racun bez grijanja i hladjenja u lijepe dane bude oko 16-18 eura.

    Sent from my Redmi 4 using Tapatalk



    "Tiha voda brijeg roni..."

  11. #261
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    28,952
    Thanks Thanks Given 
    4,793
    Thanks Thanks Received 
    9,837
    Thanked in
    3,729 Posts

    Default

    A što je ovo bessvija, na 12. stranu će se još i u preplatu ulazit kod Elektoprivrede...
    Last edited by BiTrAtE; 14-02-18 at 11:59.
    War. War never changes.

  12. #262
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Vojvotk|nja od Fund|ne
    Posts
    20,926
    Thanks Thanks Given 
    1,011
    Thanks Thanks Received 
    1,853
    Thanked in
    705 Posts

    Default

    Ko živi sam bojler mu može cijeli dan. Ne znam, ja sam malo isprepadana onim nesrećnim slučajevima, đe su pošli da se kupaju, pa su ih drugii kupali..za kovčeg...bez obzira što su mi instalacije i bojler u savršenom redu. Jednostavno gasim ujutro čim se probudim, tj.pozdravim kupatilo..ne volim crvene lampice..ni u glavi, ni po uređajima...
    Sell the Vatican, Feed the World!

  13. #263
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    Pg...
    Posts
    8,326
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Pa ugasis kad se kupas

    "Gasis li bojler kad se kupas?Ne?!!! Gasi to ne vidjela se,znas li kako su jednoga nasli u kadu te lezi,ne mrda"- majka

    Sent from my Redmi 4 using Tapatalk



    "Tiha voda brijeg roni..."

  14. #264
    Join Date
    Jul 2012
    Posts
    14,712
    Thanks Thanks Given 
    1,258
    Thanks Thanks Received 
    884
    Thanked in
    578 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Artemis View Post
    A hocete li jednom za svagda objasnit ovo oko bojlera.Svaki ce ti kazu elektricar rec da je bolje da je stalno upaljen a opet vidim da neki stede tako sto ga pale samo po potrebi.Meni je licno stalno upaljen i zaisto ne mogu cekat kad mi dune da se istusiram ili operem kosu dok se voda zagrije.To mi je vjerovatno iz kuce navika jer kuci kod mojih nikad nismo gasili.Pa eto opet mi racun bez grijanja i hladjenja u lijepe dane bude oko 16-18 eura.

    Sent from my Redmi 4 using Tapatalk
    Ustedi se solidno kad se pali bojler po potrebi. Provjereno. Ili ga upalis od 23 do 7h kad je jeftina struja


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Postoje dvije velike ekipe u Milanu - Inter i Inter Primavera. Giuseppe Peppino Prisco.

  15. #265
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Tripleta View Post
    Ustedi se solidno kad se pali bojler po potrebi. Provjereno. Ili ga upalis od 23 do 7h kad je jeftina struja


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Apsolutno se slazem ako se tusiras 1 nedjeljno da na ovaj nacin mozes da ustedis pare
    Ako se tusiras svaki dan i ako nemas protocni bojler ne postoji nacin da ustedis, posto utroseno vrijeme cekanja da se bojler zagrije nije vrijedno par eura mjesecno te solidne ustede.

    Noviji bojleri (zadnje 10ak godina) sa boljom izolacijom na cetvoroclanu familiju utrosi oko 15-18eur mjesecno.

    Ako se pali po potrebi 13-4. Solidna usteda nema sta


    Sent from my ALE-L21 using Tapatalk
    One Ring to Rule them all...

  16. #266
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Tg
    Posts
    6,941
    Thanks Thanks Given 
    1,498
    Thanks Thanks Received 
    791
    Thanked in
    494 Posts

    Default

    Zadnji racun 27€ sinoc stigao sms klima po potrebi masina kad zatreba bojler upaljen na full non stop dvoje nas ima... juzna strana dobra izolacija i to je to...

    Sent from my SM-G935F using Tapatalk
    Satelitski resiveri/oprema

  17. #267
    Join Date
    Jul 2012
    Posts
    14,712
    Thanks Thanks Given 
    1,258
    Thanks Thanks Received 
    884
    Thanked in
    578 Posts

    Default

    Po potrebi sam mislio svaki dan po par sati. Ustedi se masu u odnosi na to kad radi 24h


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Postoje dvije velike ekipe u Milanu - Inter i Inter Primavera. Giuseppe Peppino Prisco.

  18. #268
    Join Date
    May 2009
    Posts
    23,189
    Thanks Thanks Given 
    1,275
    Thanks Thanks Received 
    4,305
    Thanked in
    2,009 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Artemis View Post
    A hocete li jednom za svagda objasnit ovo oko bojlera.Svaki ce ti kazu elektricar rec da je bolje da je stalno upaljen a opet vidim da neki stede tako sto ga pale samo po potrebi.Meni je licno stalno upaljen i zaisto ne mogu cekat kad mi dune da se istusiram ili operem kosu dok se voda zagrije.To mi je vjerovatno iz kuce navika jer kuci kod mojih nikad nismo gasili.Pa eto opet mi racun bez grijanja i hladjenja u lijepe dane bude oko 16-18 eura.
    http://www.mojaradionica.com/Dali_bo...po_potrebi.htm


    Javi utiske
    The more things change, the more they stay the same.

  19. #269
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    Pg...
    Posts
    8,326
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Tenk ju...Najbolje ce bit da jedan mjesec isprobam pa da vidim razliku.

    Sent from my Redmi 4 using Tapatalk



    "Tiha voda brijeg roni..."

  20. #270
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Tripleta View Post
    Po potrebi sam mislio svaki dan po par sati. Ustedi se masu u odnosi na to kad radi 24h


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Nemoj da ulazimo u fiziku...

    Ukoliko upalis danas bojler 3 sata na 4oroclanu porodicu on ce da odradi full kapacitet. Jer se voda u bojleru rashladi poslije 12sati ili manje zavisno od izolacije.

    Ukoliko bojler radi non stop on na svako sat vremena(ukoliko se ne koristi) dogrijava po par minuta tako da non stop imas tople vode..

    Potrosnja kada radi non stop je mozda 10-15% veca ili na mjesecnom nivou 2-3-4 eur


    @Artemis

    Na 18eur racuna 10eur su ti dadzbine porezi i gubici na mrezi. Ako budes gasila bojler doci ce ti racun mozda 2eur manji ali ces morati da planiras kad ces da se tusiras )))

    Sent from my ALE-L21 using Tapatalk
    One Ring to Rule them all...

  21. #271
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    9,740
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Mislim da je logicno da se pali po potrebi ... (ako se koristi samo za kupanje, tj.ako nije sa istog bojlera razvedena topla voda i za kuhinju napr.)

    Iz razloga sto, kad se jednom voda ugrije , termostat se iskopca ... termostat je podesen da kad god temperatura vode padne ispod zadate - ukljuci se i tako svaki cas "dogrijava vodu u bojleru i trosi struju.

    Onda ... ako se boravi van kuce ....10-ak sati i vise .... zaludu se ukljucivao termostat ko zna koliko puta za to vrijeme, a topla voda nije bila potrebna nikome.

    Mozda grijesim ...
    ... to ja znam jer je mene brat u Italiju !

  22. #272
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    pg
    Posts
    5,537
    Thanks Thanks Given 
    2,170
    Thanks Thanks Received 
    996
    Thanked in
    438 Posts

    Default

    Dva sata koristim da ne objasnjavam spajanje stanova i ostalo..
    Uglavnom na jedan sat su svi kucanski aparati i bojler na drugi sat grijanje/hladjenje i jedan TV ali taj drugi sat u ovoj prici nije bitan..
    U glavnom na taj sat dje je bojler racun za Januar mi je 50e, sporet je pola na plin i obicno se koristi plin jer se vise kuva, ajde neka se 10puta mjesecno nesto pece u njega ostalo veliki frizider, jedan tv i sijalice koje su sve stedne..Bojler se ne gasi nikad ali zaista se voda iz bojlera trosi jer niko u kucu nece ni ruke da opere hladnom vodom takodje i pranje suda jer je povezan i sa kuhinjom ali i trosi dobro struje, samo on u mom slucaju sigurno 40e mjesecno..

    edit: Ljeti mi je racun na taj sat oko 35e, ne pamtim da je ikada racun bio ispod 30e
    Last edited by METZ; 14-02-18 at 16:11.

  23. #273
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Ako ti je na taj racun frizider koji ima i zamrzivac potrosi ti on 10eur najmanje

    Sent from my ALE-L21 using Tapatalk
    One Ring to Rule them all...

  24. #274
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Indie OTS
    Posts
    17,996
    Thanks Thanks Given 
    254
    Thanks Thanks Received 
    1,908
    Thanked in
    674 Posts

    Default

    A dje bez svakoga 2,5 metra veli a zimu ce proci sa cetiri.
    Ovo samo na cdm ima. A grije 14 spratova.

  25. #275
    Join Date
    Aug 2011
    Posts
    6,074
    Thanks Thanks Given 
    514
    Thanks Thanks Received 
    428
    Thanked in
    239 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by PrijekiLijek View Post
    A dje bez svakoga 2,5 metra veli a zimu ce proci sa cetiri.
    Ovo samo na cdm ima. A grije 14 spratova.
    Jeste vi ludi !?
    Vidite da se covjek grije na parno grijanje + na drva!

    Sent from my Le X620 using Tapatalk

Page 11 of 159 FirstFirst ... 7891011121314152161111 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. [VODOVOD] Računi | potrošnja | usluga
    By Ben Dover in forum Domaćinstvo
    Replies: 187
    Last Post: 10-01-24, 07:03
  2. Elektroprivreda i mi kao potrošači
    By Djera in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 100
    Last Post: 29-12-17, 15:17
  3. PotroĐnja drobova na cetinju
    By ivanbegovac in forum Centralni
    Replies: 0
    Last Post: 13-09-16, 17:07
  4. Zaštita potrošača
    By starwalker in forum Ekonomija
    Replies: 5
    Last Post: 01-11-12, 18:54
  5. kad veza postanje nja nja nja
    By touch_of_pink in forum Ljubav
    Replies: 40
    Last Post: 20-03-06, 16:26

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •