Page 64 of 159 FirstFirst ... 145460616263646566676874114 ... LastLast
Results 1,576 to 1,600 of 3957

Thread: [EPCG] Računi | potrošnja | nepravilnosti

  1. #1576
    Join Date
    Aug 2011
    Posts
    6,069
    Thanks Thanks Given 
    506
    Thanks Thanks Received 
    424
    Thanked in
    235 Posts

    Default

    Nema to veze sa klimom..
    Evo meni doslo 22e Kuci sam vala stalno,ne idem na rabotu,upaluena dva tv-a po citav dan.
    Punjaci,bojler ,Uredjaji novi,novogradnja (10god)
    Jednosoban stan.
    Ne gledam na stednji stv..
    Koristi se plin..


    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

  2. #1577
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    3,724
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    389
    Thanked in
    249 Posts

    Default

    Za ljeto znam . Nemam centralnu klimu nego svugdje radi posebna ali napisah kaf su se upalile a kad ugasile . I to na 16 stepeni .
    2018 u junu kad sam u KBC operisao tumor pored srca htjeli su da me ostali pacijenti izbace iz sobe dok se ne dogovorismo da lezim tamo gdje klima duva .

  3. #1578
    Join Date
    Nov 2013
    Posts
    648
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Djalac View Post
    Nema to veze sa klimom..
    Evo meni doslo 22e Kuci sam vala stalno,ne idem na rabotu,upaluena dva tv-a po citav dan.
    Punjaci,bojler ,Uredjaji novi,novogradnja (10god)
    Jednosoban stan.
    Ne gledam na stednji stv..
    Koristi se plin..


    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
    Da koristim i ja plin,klima inverter,demit fasada. Racun za oktobar 34e na 91m2. Ima klima ti trosi nekolika kilovata,njemu su ukljucene klime non stop. Meni kad su temperature preko 40 radi klima 24h ili u dnevnu ili u spavacu racun oko 100e tada a kada se grijem zimi 80e max.

    Sent from my Armor_3 using Tapatalk

  4. #1579
    Join Date
    Aug 2011
    Posts
    6,069
    Thanks Thanks Given 
    506
    Thanks Thanks Received 
    424
    Thanked in
    235 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Evlcrazylady View Post
    Da koristim i ja plin,klima inverter,demit fasada. Racun za oktobar 34e na 91m2. Ima klima ti trosi nekolika kilovata,njemu su ukljucene klime non stop. Meni kad su temperature preko 40 radi klima 24h ili u dnevnu ili u spavacu racun oko 100e tada a kada se grijem zimi 80e max.

    Sent from my Armor_3 using Tapatalk
    Nisi dobro procitao.Njemu je rc 50e min kad klime ne rade !

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

  5. #1580
    Join Date
    Nov 2013
    Posts
    648
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Djalac View Post
    Nisi dobro procitao.Njemu je rc 50e min kad klime ne rade !

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
    Mozda ne kuva na plin sporet dosta trosi,ima masinu za susenje vesa nisam siguran koliki je to dodatni potrosac. Meni moram reci da zamzIvac nije u stanu tako da potrosnja 25-50 e bez klima nije prevelika varijacija. Vjerovatno u kuhinji nema plin,elektricni sporeti su veliki potrosaci.

    Sent from my Armor_3 using Tapatalk

  6. #1581
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    3,724
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    389
    Thanked in
    249 Posts

    Default

    Molim vas da ovo ne shvatite ni kao da se zalim ili hvalim vec samo razmenjujemo misljenja .

  7. #1582
    Join Date
    Aug 2011
    Posts
    6,069
    Thanks Thanks Given 
    506
    Thanks Thanks Received 
    424
    Thanked in
    235 Posts

    Default

    Pa naravno.Pricamo iskustva
    Ali mora da ima neka caka :/
    Nemoguce da nekim ljudima stv dolazi 100e nekim 30e..

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

  8. #1583
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    pg
    Posts
    5,537
    Thanks Thanks Given 
    2,168
    Thanks Thanks Received 
    996
    Thanked in
    438 Posts

    Default

    Imam aparat što mjeri potrošnju LG frižider nije veliki ima mali zamzivač odvojen(jedna polica)jedan motor, 2kw dnevno troši znači samo on 5-6€ mjesečno.

  9. #1584
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    3,724
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    389
    Thanked in
    249 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Djalac View Post
    Pa naravno.Pricamo iskustva
    Ali mora da ima neka caka :/
    Nemoguce da nekim ljudima stv dolazi 100e nekim 30e..

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
    Naravno da ima caka ali pricamo samo o legalnim stvarima . Bilo je i bice da se zaobidje strujomer . Znam da postoji nacin i za ove nove ali to me nikada nije zanimalo .

  10. #1585
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    3,724
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    389
    Thanked in
    249 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by METZ View Post
    Imam aparat što mjeri potrošnju LG frižider nije veliki ima mali zamzivač odvojen(jedna polica)jedan motor, 2kw dnevno troši znači samo on 5-6€ mjesečno.
    E sad da li si mjerio bez otvaranja sa malo ili sa puno . Iznenadio bi se razlikom .
    Da nisi mozda dispanzar za vodu mjerio ? Pitam jer iako je to mala snaga cesto se pale lampice za grijanje odnosno hladjenje vode .

  11. #1586
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    pg
    Posts
    5,537
    Thanks Thanks Given 
    2,168
    Thanks Thanks Received 
    996
    Thanked in
    438 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by brodomaketar View Post
    E sad da li si mjerio bez otvaranja sa malo ili sa puno . Iznenadio bi se razlikom .
    Da nisi mozda dispanzar za vodu mjerio ? Pitam jer iako je to mala snaga cesto se pale lampice za grijanje odnosno hladjenje vode .
    Vjerovatno a i logično je da potrošnja najviše zavisi od veličine frizidera i od otvaranja vrata e to je onda tesko precizno izracunati, u stvari prikopčaću ga pa ću vidjet prosjek posle 5 ili 10dana.

    A nemam dispanzer za vodu, mašina za veš na neki program od 30stepeni potroši nešto oko 200w(e jeste bilo ljeto bilo kad sam mjerio samim tim i toplija voda) pa zbog toga mozda ta minimalna potrosnja.

  12. #1587
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    3,724
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    389
    Thanked in
    249 Posts

    Default

    Nemam tu spravicu za mjerenje jer da je kupim igrao bi se stalno sa njom a realno nista mi pomogla . Da znam da nesto puno trosi tipa piroliza u rerni kad je cisti na 500 stepeni .
    Nego niko mi ne odgovori da li na novin brojilima ocitavaju daljinski ili ne . Ranije nisam vidjao da je neko dolazio .

  13. #1588
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,202
    Thanks Thanks Given 
    2,752
    Thanks Thanks Received 
    4,528
    Thanked in
    2,398 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Biznismen Podgorica View Post
    Ako shvatam zivis sam? Ako je tako onda je to OK + posao + spavanje (ako zivis sam)
    Da, zivim sam.

    Nidje nisi pominjao koliko clanova domacinstva podrazumjeva tvoje "nema sanse ispod 25e".

    Svidja mi se sto si spavanje pomenuo... Javi mi koji su ti koji ne spavaju a zbog toga imaju vece racune za struju...

    Quote Originally Posted by brodomaketar View Post
    Fidele vjerujem da ti je toliki racun . Ali meni u supruzi ne moze ispod 50 nikako i to sam proljece jesen . Tv se ne gasi nikad, kao ni racunar bukvalno . Frizider zamrzivac isto . Sva rasvjeta led . Mali bojler nemam spojeno na veliki ali sve se pere u masinu ( svaki drugi dan ) za ves u prosjeku cetiri puta nedeljno koliko i za susenje . Sve nocu i sve klasa A+++ . . Znaci za to nikad ispod 50 evra . Ljeti klime mi rade 24 sata kao i radijatori zimi ( manje luksuz vise da bi uopste mogao disati ) normalno tu je id 100 do 200 evra .
    Ali dok nismo zivjeli par godina u nju . Samo led reflektor tajmer nocu i osam kamera naravno i ruter modem jer je snimanje u oblaku i uvjek oko 25 evra bilo . Kontrolni sat pokaze isto znaci zaista jeste potroseno. .

    Nego nesto da priupitam da li se novi satovi ocitavaju daljinski ili ne . Zadnjih mjeseci dolazi da pogleda sat sa nekim uredjajem . Da li kontrolise sat sto odjednom ima potrosnje mnogo vece ili ocitava to ne znam .
    Vidi, sad bi mogli da idemo u detalje i ispitivanje svakog zivog uredjaja i sl. i sigurno bi dosli do logicnog objasnjenja...

    Ovako na brzinu (kasno je za dublju analizu) mogu odma da ti kazem da ne koristim masinu za pranje sudja (a imam je) jer operem dnevno par tanjira i par komada escajga... Ponekad napravim malo veci haos kad kuvam nesto komplikovanije ali mi se ni za to ne pali masina nego na ruke sve to mnogo brze zavrsim. Tu nije ekonomski razlog nego navika i brzina ali rezultat jeste i ekonomski. Vi koristite i masinu za pranje i masinu za susenje 4 puta nedeljno. Mislim da je to bas znacajna stavka u svoj ovoj prici. Ja za susenje nemam uopste, susi se lagano prirodnim putem pa kad se osusi jer mi nikad nije frka za to... A masinu za ves koristim jednom u nedelju dana, nekad i rijedje. Bojler punim do one mjere koja mi je dovoljna za normalno tusiranje i kad sam tako poceo da radim (umjesto navike kad sam zivio sa svojima da je uvijek na max) sam definitivno primjetio razliku u potrosnji i racunu...

    Ove ostale sitnice su manje bitne (TV, komp, punjaci, sijalice) pa nema potrebe da tu idem u detalje...

    Sve u svemu, nas kradu sa racunima koristeci debilne stavke, gubitke, Blazarinu i PDV na sve to ali nas ne kradu na potrosnju... Ako je potrosnja (znatno) veca od one koju ocekujete onda ili imate problem sa el. instalacijama ili treba da nedjete glavnog potrosaca i uklonite ga ili zamjenite... (ne pominjem ovo "neko ti se kaci" jer ne znam koliko je to u praksi moguce)

    Quote Originally Posted by brodomaketar View Post
    Naravno da ima caka ali pricamo samo o legalnim stvarima . Bilo je i bice da se zaobidje strujomer . Znam da postoji nacin i za ove nove ali to me nikada nije zanimalo .
    Nisam ni slutio da tema ide u ovom pravcu...

    Ne znam za nikakve 'cake' niti me zanimaju.




    P.S. Evo da navedem i jedan primjer koji se mozda kosi sa nekim napisanim stvarima u istom ovom post-u... (sad nesto gledah pa da podijelim)

    Meni je oktobarski racun dosao 18e. Standardna potrosnja, skoro svaki dan u stanu itd.

    Kod mojih se u oktobru efektivno 'stanovalo' 5-6 dana (vikendima) a i tad je bila minimalna potrosnja. I njima je dosao oktobarski racun isti - 18e. (stan je nesto veci ali ne drasticno)

    Tu bi vjerovatno trebalo trazit' neko logicko objasnjenje jer ovako 'na pravu loptu' i nije bas najjasnije...
    Last edited by Fidel Castro; 20-11-19 at 01:27.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  14. #1589
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    7,726
    Thanks Thanks Given 
    10,769
    Thanks Thanks Received 
    5,109
    Thanked in
    2,379 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Fidel Castro View Post
    ... (ne pominjem ovo "neko ti se kaci" jer ne znam koliko je to u praksi moguce)
    ...
    Evo jedan primjer:Zabjelo,novogradnja,drug uselio sa porodicom,posle 6-7g. naraste mu dug prema EPCG,isključe mu struju,kad popodne komšinica silazi,veli mu:"Je li vama isključena struja?" "Jeste,zašto?" "Pa i meni nema struje u pola stana".Dođu iz EPCG,ustanove da je izvođač napravio grešku i spojio pola stana preko strujomjera od stana ispod?!?!

    Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk

  15. #1590
    Join Date
    Aug 2011
    Posts
    6,069
    Thanks Thanks Given 
    506
    Thanks Thanks Received 
    424
    Thanked in
    235 Posts

    Default

    Ja kad sam spominjao cake,mislio sam na cake Elektroprivrede,jer oni kradu sigurno.
    Ne moze meni dolazit racun 20e,a nekom ko slicno trosi ,znsci nije rekla ,kazala nego drugovi,clanovi familije 50-60-80e

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

  16. #1591
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    8,146
    Thanks Thanks Given 
    1,126
    Thanks Thanks Received 
    580
    Thanked in
    339 Posts

    Default

    Sve zavisi, uvijek postoji neki razlog...
    U vikendici je znao račun po 50-60 eura da mi dolazi, a samo se vikendom dolazilo tamo, i grijalo samo noću... ali se grijalo sa radijatorima, koji masakriraju koliko troše... I 50-60 eura računi, a ne pale se nikakve mašine, jedino bojler vikendom...

  17. #1592
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    16,091
    Thanks Thanks Given 
    2,215
    Thanks Thanks Received 
    2,374
    Thanked in
    1,225 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by joni View Post
    Evo jedan primjer:Zabjelo,novogradnja,drug uselio sa porodicom,posle 6-7g. naraste mu dug prema EPCG,isključe mu struju,kad popodne komšinica silazi,veli mu:"Je li vama isključena struja?" "Jeste,zašto?" "Pa i meni nema struje u pola stana".Dođu iz EPCG,ustanove da je izvođač napravio grešku i spojio pola stana preko strujomjera od stana ispod?!?!

    Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk
    Mora da je ovako moj spojen kod komsije haha.
    26 eura oktobar. Dvosoban stan. Jedino bijelu robu perem na jeftinu struju io susilicu kad palim, palim je nedjeljom.
    Kuvam svaki dan, dva racunara svaki dan po cio dan, skoro cio dan TV, klima po potrebi, ljeti rade dvije, masian od suda skoro svaki dan i rijetko kad na jeftinu.
    E jedino sto bojler radi stvarno samo na jaeftinu, imamo dva bojlera i dovoljno vode bude za cio dan.
    Brat je skoro probao ovu foru sa bojlerom i kaze da mui je racun znatno manji. Inace sam bojler drzala ranije stalno upaljen.

  18. #1593
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    Pocket
    Posts
    420
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ja bojler svakog dana palim u 23h i gasim u 07h.
    Pametna, zgodna žena u Crnoj Gori može da živi ka' grofica.

  19. #1594
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    28,914
    Thanks Thanks Given 
    4,764
    Thanks Thanks Received 
    9,771
    Thanked in
    3,706 Posts

    Default

    I ja držim bojler stalno upaljen, biće da je to najraspaliji mogući mit podgoričkih električara, da tada najmanje troši - dopunjava se samo čoče. Tačno ću ga i ja paliti na jeftinu samo, da testiram, dako padnu računi malo...
    I wouldn’t trust a man who wouldn’t try to steal a little.

  20. #1595
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,391
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,003
    Thanked in
    1,547 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by joni View Post
    Evo jedan primjer:Zabjelo,novogradnja,drug uselio sa porodicom,posle 6-7g. naraste mu dug prema EPCG,isključe mu struju,kad popodne komšinica silazi,veli mu:"Je li vama isključena struja?" "Jeste,zašto?" "Pa i meni nema struje u pola stana".Dođu iz EPCG,ustanove da je izvođač napravio grešku i spojio pola stana preko strujomjera od stana ispod?!?!

    Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk
    malo ti djeluje kao kafanska prica, ko god je dva puta vidio kako se izvode instalacije po zdragama. faze se dovode od satova u hodniku do svakog stana posebno sa 5x4 ili 5x6 kablom zbog opterecenja potrosaca u stanovima. da napravis razdjel na takvom kablu mora postojati tabla na spratu za prespajanje veza. ajde da su na istom spratu stanovi, ali na dva razlicita, tesko mi da povjerujem posebno da to nadzorni organ nije vidio

    Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

  21. #1596
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,202
    Thanks Thanks Given 
    2,752
    Thanks Thanks Received 
    4,528
    Thanked in
    2,398 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by joni View Post
    Evo jedan primjer:Zabjelo,novogradnja,drug uselio sa porodicom,posle 6-7g. naraste mu dug prema EPCG,isključe mu struju,kad popodne komšinica silazi,veli mu:"Je li vama isključena struja?" "Jeste,zašto?" "Pa i meni nema struje u pola stana".Dođu iz EPCG,ustanove da je izvođač napravio grešku i spojio pola stana preko strujomjera od stana ispod?!?!

    Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk
    Pa dobro, ne znam za takve primjere u praksi.. sto ne znaci da ne postoje.

    Za takve stvari bi svakako trebala da se plati odsteta od strane izvodjaca ali znamo kako idu te stvari kod nas i da je "izio vuk magarca", samo je razlika oces li to odma da prihvatis i pojedes gowno ili ces da gubis vrijeme i novac na prijave, advokate i sl. i na kraju dodjes do istog rezultata...

    Quote Originally Posted by Djalac View Post
    Ja kad sam spominjao cake,mislio sam na cake Elektroprivrede,jer oni kradu sigurno.
    Ne moze meni dolazit racun 20e,a nekom ko slicno trosi ,znsci nije rekla ,kazala nego drugovi,clanovi familije 50-60-80e

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
    Kao sto rekoh - ne smatram da EPCG krade kad je u pitanju sama potrosnja. Krade itekako kad su u pitanju glupe stavke gubitaka i ostalih dazbina i taksi, Balazarine i PDV-a na sve to.

    Quote Originally Posted by ^^0LIvEr_QuEeN^^ View Post
    Sve zavisi, uvijek postoji neki razlog...
    U vikendici je znao račun po 50-60 eura da mi dolazi, a samo se vikendom dolazilo tamo, i grijalo samo noću... ali se grijalo sa radijatorima, koji masakriraju koliko troše... I 50-60 eura računi, a ne pale se nikakve mašine, jedino bojler vikendom...
    To i ja kazem...

    Eto i na ovom primjeru (moj stan VS stan mojih) isto mora da postoji neko objasnjenje u vidu da se recimo vikendom bojler ipak punio 'do vrha', da se punio i bojler za pranje sudja (koji ja vrlo rijetko koristim) itd. Pored toga su tu i 'fiksni' potrosaci pa makar se ne zivilo uopste koji jesu veci kod mojih nego kod mene... Recimo ja imam manji frizider i onda onu malu kocku od zamrzivaca iznad njega. Moji imaju veci frizider i zamrzivac koji je istih dimenzija (u pitanju je jedan Samsung uredjaj) koji sigurno trosi znatno vise itd.

    Naizgled nema mnogo rezona ali kad bi se detaljno gledale sve stavke doslo bi se do razumnog objasnjenja potrosnje.

    Quote Originally Posted by montenegrina View Post
    Mora da je ovako moj spojen kod komsije haha.
    26 eura oktobar. Dvosoban stan. Jedino bijelu robu perem na jeftinu struju io susilicu kad palim, palim je nedjeljom.
    Kuvam svaki dan, dva racunara svaki dan po cio dan, skoro cio dan TV, klima po potrebi, ljeti rade dvije, masian od suda skoro svaki dan i rijetko kad na jeftinu.
    Pa smatras li da je 26e puno za tvoju potrosnju, tj. da je potrosnja veca nego sto bi trebala da bude?

    Ovako povrsno citajuci post, bez uvida u detalje, bih rekao da je skroz ok. Jer kad poredim sa mnom recimo... rekao bih da je racun veci taman za onoliko koliko vise trosis od mene (cesce peres ves, koristis susilicu, kuvas sigurno vise od mene, masinu za sudje koristis skoro svaki dan i ne zivis sama sto opet sve te troskove povecava bilo da je u pitanju ucestalost pranja, kolicine zagrijane vode u bojleru itd.)


    Quote Originally Posted by montenegrina View Post
    E jedino sto bojler radi stvarno samo na jaeftinu, imamo dva bojlera i dovoljno vode bude za cio dan.
    Brat je skoro probao ovu foru sa bojlerom i kaze da mui je racun znatno manji. Inace sam bojler drzala ranije stalno upaljen.
    Quote Originally Posted by Herman View Post
    Ja bojler svakog dana palim u 23h i gasim u 07h.
    Quote Originally Posted by BiTrAtE View Post
    I ja držim bojler stalno upaljen, biće da je to najraspaliji mogući mit podgoričkih električara, da tada najmanje troši - dopunjava se samo čoče. Tačno ću ga i ja paliti na jeftinu samo, da testiram, dako padnu računi malo...
    Kontam da je to bolja opcija ali opet ne za svakog... Niti sam testirao niti imam iskustva ali ako idem nekom logikom (kao laik), rekao bih da u mom slucaju gdje bojler konstantno drzim sa vodom dovoljnom za jedno normalno tusiranje, to mozda i nije najbolja opcija. Recimo ako bi tako bojler napunio pred spavanje (poslije 23h ili ponoci) onda bi ta (relativno mala?) kolicina vode morala da ostane zagrijana tokom onog dijela dana, dok se ne istusiram. Da li bi zaista imao dovoljno vode tada ili ne, pitanje je za nekog ko se vise razumije u bojelere i te stvari...

    Ja mogu da testiram, znatizelje radi ali vjerujem da je u mom slucaju razlika minorna jer kontam da bi u tom slucaju (punjenja samo na jeftinu) morao da punim vise vode kako bi recimo popodne ili predvece imao dovoljno za tusiranje...
    Last edited by Fidel Castro; 20-11-19 at 11:14.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  22. #1597
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    pg
    Posts
    5,537
    Thanks Thanks Given 
    2,168
    Thanks Thanks Received 
    996
    Thanked in
    438 Posts

    Default

    Ja imam bojler od 50litara i upaljen je non stop, razmisljao sam uzeti neki od 120litara koji bi radio samo na jeftinu struju, da ne razmisljam ima li ili nema tople vode kad mi pane na pamet da se tusiram i ne mogu da najavljujem tuširanje, valja platit i malo komfora..

    U svakom slučaju svašta napisah a ne znam ni sam što bi vjerovatno nista necu ni radit mislim da nekih 15- max20e može da se uštedi, ko ga šiša bače se i na neke manje bitne gluposti svaki mjesec ...
    Last edited by METZ; 20-11-19 at 11:11.

  23. #1598
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    16,091
    Thanks Thanks Given 
    2,215
    Thanks Thanks Received 
    2,374
    Thanked in
    1,225 Posts

    Default

    Kod mene je 80 litara.

    Fidel, kada gledam ovdje drugima racune, misliom da nama bas malo dolazi a ne gledamo kad je jeftina, i dosta uredjaja po kuci stalno radi.

  24. #1599
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,202
    Thanks Thanks Given 
    2,752
    Thanks Thanks Received 
    4,528
    Thanked in
    2,398 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by montenegrina View Post
    Kod mene je 80 litara.

    Fidel, kada gledam ovdje drugima racune, misliom da nama bas malo dolazi a ne gledamo kad je jeftina, i dosta uredjaja po kuci stalno radi.
    E pa ok onda, ja shvatih obratno pa se zacudih

    Meni je 75l, ako je to moguce... Ako nije onda je 80l (u nazivu modela pise broj 80 ali mi se cini da u jednoj od kolona na naljepnici pise 75l)

    (Ariston neki, stariji)
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  25. #1600
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    8,146
    Thanks Thanks Given 
    1,126
    Thanks Thanks Received 
    580
    Thanked in
    339 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Fidel Castro View Post
    To i ja kazem...
    Eto i na ovom primjeru (moj stan VS stan mojih) isto mora da postoji neko objasnjenje u vidu da se recimo vikendom bojler ipak punio 'do vrha', da se punio i bojler za pranje sudja (koji ja vrlo rijetko koristim) itd. Pored toga su tu i 'fiksni' potrosaci pa makar se ne zivilo uopste koji jesu veci kod mojih nego kod mene... Recimo ja imam manji frizider i onda onu malu kocku od zamrzivaca iznad njega. Moji imaju veci frizider i zamrzivac koji je istih dimenzija (u pitanju je jedan Samsung uredjaj) koji sigurno trosi znatno vise itd.

    Naizgled nema mnogo rezona ali kad bi se detaljno gledale sve stavke doslo bi se do razumnog objasnjenja potrosnje.
    Mora postojati neki razlog, to sigurno.. U mom slučaju su bila 2 rebrasta radiatora koje sam palio kad dođem, dok kamin ne počne da grije, oni su masakrirali, to sam pratio i prema satu, jer sam mislio da nešto nije ok i da je krađa nekakva u pitanju, a ono sve po ps-u.

    Jer mi je bilo prečudno, da u kući u kojoj boravim od petka veče do nedelje ujutro, dolazi i do 70e struje, a kamin u dnevnu

Page 64 of 159 FirstFirst ... 145460616263646566676874114 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. [VODOVOD] Računi | potrošnja | usluga
    By Ben Dover in forum Domaćinstvo
    Replies: 187
    Last Post: 10-01-24, 07:03
  2. Elektroprivreda i mi kao potrošači
    By Djera in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 100
    Last Post: 29-12-17, 15:17
  3. PotroĐnja drobova na cetinju
    By ivanbegovac in forum Centralni
    Replies: 0
    Last Post: 13-09-16, 17:07
  4. Zaštita potrošača
    By starwalker in forum Ekonomija
    Replies: 5
    Last Post: 01-11-12, 18:54
  5. kad veza postanje nja nja nja
    By touch_of_pink in forum Ljubav
    Replies: 40
    Last Post: 20-03-06, 16:26

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •