Page 131 of 158 FirstFirst ... 3181121127128129130131132133134135141 ... LastLast
Results 3,251 to 3,275 of 3929

Thread: [EPCG] Računi | potrošnja | nepravilnosti

  1. #3251
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Astral
    Posts
    8,274
    Thanks Thanks Given 
    458
    Thanks Thanks Received 
    379
    Thanked in
    231 Posts

    Default

    Opet mi nisu ocitali struju,no stavili kao da nisam trosila nista,. Pa ce mi za januar biti u stvari dva racuna u jednom.

    Ne bih lijena, pa sam posla da reklamiram. Nece mene spasiti 13% koje bih imala da su normalno ocitali, no smanjili na 500kW i sad hoce i ovako da zeznu gradjane.

    A ona na salteru nesposobna, pita koleginicu treba li pecat, a na potvrdi stoji MP.
    Last edited by the_lady_marianna; 11-01-23 at 15:19.
    Quote Originally Posted by Prekidi_stvarnosti View Post
    I have loved the stars too fondly to be fearful of the night.
    Okreni na igru!

  2. #3252
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,821
    Thanks Thanks Given 
    89
    Thanks Thanks Received 
    3,290
    Thanked in
    1,832 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BiTrAtE View Post
    Ovo ljeti/zimi ista temperatura ne pije vodu. 22-23c u stanu zimi je toplo i jako prijatno dok je ljeti u stanu, na toj temperaturi POMET. Nije to nikakav psihološki osjećaj već je mnogo veća temperaturna razlika ljeti nego zimi u odnosu na spoljnu temperaturu pa i tijelo reaguje u skladu sa tim.
    Bukvalno psihološki
    Temperatura je konstanta i ljeti i zimi termometar pokazuje isto. On ne zna razliku između sezona i 24 stepena je 24 stepena.


    Poslato sa Ultra S22 pisaće mašine

    ............ Ż\_(ツ )_/Ż.............
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  3. #3253
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    7,620
    Thanks Thanks Given 
    10,574
    Thanks Thanks Received 
    5,018
    Thanked in
    2,338 Posts

    Default

    I ona rabota ako je 20cm bijele boje ili 20cm crne boje,trebalo bi da je ista,ali ona crna se svima čini veća

    Sent from my 2201117TY using Tapatalk

  4. The Following 4 Users Say Thank You to joni For This Useful Post:


  5. #3254
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    330
    Thanks Thanks Given 
    43
    Thanks Thanks Received 
    66
    Thanked in
    30 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by METZ View Post
    56,50€
    Klimu ne gasim 24/7 u jednoj sobi Thermor konvektor 20min uveče i 20min ujutro, mašina za veš se pali kad god, za pranje sudja posle 23sata, za spremanje obično ringle na plin, bojler na 50°
    Izolacija dobra ne odlična, bravarija odlična.

    Evo kako mi je klima naštelovana.
    Koja ti je ovo aplikacija?

    Sent from my SM-N986B using Tapatalk

  6. #3255
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,821
    Thanks Thanks Given 
    89
    Thanks Thanks Received 
    3,290
    Thanked in
    1,832 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by joni View Post
    I ona rabota ako je 20cm bijele boje ili 20cm crne boje,trebalo bi da je ista,ali ona crna se svima čini veća

    Sent from my 2201117TY using Tapatalk
    Ovo je kao ona priča,
    Pao je snijeg u PG 10cm ili što bi muškarci rekli 20cm.

    Ili kao ona, pao je snijeg na Žabljak već 8 puta ili što bi žene rekla drugi put...


    Glava kažem ja

    Poslato sa Ultra S22 pisaće mašine

    ............ Ż\_(ツ )_/Ż.............
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  7. The Following User Says Thank You to Bugi For This Useful Post:


  8. #3256
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    28,830
    Thanks Thanks Given 
    4,706
    Thanks Thanks Received 
    9,698
    Thanked in
    3,670 Posts

    Default

    Psihološki ili ne na 22-23c si zimi u stanu si ušuškan i lagan dok ljeti na toj temperaturi kijavica, grlo, temperatura... Dakle organizam trpi tako da zajebite vi placebo i psihologiju.
    I wouldn’t trust a man who wouldn’t try to steal a little.

  9. #3257
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    9,712
    Thanks Thanks Given 
    1,114
    Thanks Thanks Received 
    891
    Thanked in
    551 Posts

    Default

    60€.
    Ovo je štelovanje klasično.
    Klimu ne palimo, na drva se grijemo.
    Nešto nije ok, definitivno.

  10. #3258
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    13,932
    Thanks Thanks Given 
    4,984
    Thanks Thanks Received 
    2,397
    Thanked in
    1,283 Posts

    Default

    Ok je sve,evo veli ovaj tuljan...
    https://www.dan.co.me/vijesti/ekonom...ikcije-5155722

    Naglašavam da EPCG utiče tek na dio računa za utrošenu električnu energiju (stavke u vezi sa aktivnom energijom), dok je određivanje cijena u ostalim segmentima (mrežne usluge i slično) izvan naših ingerencija

    No mi mislimo da nije ok,da trebamo placat samo struju kad stigne rachun za struju,a to nije samo struja...tako!
    ...

  11. #3259
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    3,233
    Thanks Thanks Given 
    354
    Thanks Thanks Received 
    54
    Thanked in
    29 Posts

    Default

    80€, lopovluk
    You'll Never Smoke Alone..

  12. #3260
    Join Date
    Jun 2014
    Posts
    25
    Thanks Thanks Given 
    42
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Pozdrav, da nije neko od ekipe popunjavao formular za prijavu štete?
    Prilikom udara groma juče u jutarnjim satima mi je otišao kompletan PC računar.

    Sad me zanima u ovom dijelu formulara "Marka/Tip/Model/serijski broj/godina proizvodnje/knjigovodstvena vrijednost/nabavna vrijednost", podatke tipa model, marka, serijski broj i godina proizvodnje mogu navesti, ali kako da navedem knjigovodstvenu i nabavnu vrijednost za svaku komponentu posebno, pošto svakako nemam račune za njih?

    Sent from my M2012K11G using Tapatalk

  13. #3261
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    D-Town
    Posts
    17,031
    Thanks Thanks Given 
    79
    Thanks Thanks Received 
    855
    Thanked in
    537 Posts

    Default

    Koliko se sjecam, ako ti je komp star par mjeseci, vrijedi upola manje(ili čak 30%) od kupovne vrijednosti. Za starije uređaje to je tek smiješno kako obračunaju, nekad miš malo bolji ne možeš uzeti za tu nadoknadu a kamoli komp popravit.

  14. The Following User Says Thank You to Dutch For This Useful Post:


  15. #3262
    Join Date
    Jun 2014
    Posts
    25
    Thanks Thanks Given 
    42
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Dutch View Post
    Koliko se sjecam, ako ti je komp star par mjeseci, vrijedi upola manje(ili čak 30%) od kupovne vrijednosti. Za starije uređaje to je tek smiješno kako obračunaju, nekad miš malo bolji ne možeš uzeti za tu nadoknadu a kamoli komp popravit.
    A stvar je u tome što su komponente nadograđivane vremenom, svakako su sve starije od pola godine, plus mi je još nedoumica moram li da imam fiskalne račune za njih, i kako to sve ide.. PC nije jeftin, 800-900eura vrijede sve komponente.

    A svakako sam pretpostavio da neće full refund, naša posla.

    Sent from my M2012K11G using Tapatalk
    Last edited by mickoza1; 23-01-23 at 21:17.

  16. #3263
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Astral
    Posts
    8,274
    Thanks Thanks Given 
    458
    Thanks Thanks Received 
    379
    Thanked in
    231 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by the_lady_marianna View Post
    Opet mi nisu ocitali struju,no stavili kao da nisam trosila nista,. Pa ce mi za januar biti u stvari dva racuna u jednom.

    Ne bih lijena, pa sam posla da reklamiram. Nece mene spasiti 13% koje bih imala da su normalno ocitali, no smanjili na 500kW i sad hoce i ovako da zeznu gradjane.

    A ona na salteru nesposobna, pita koleginicu treba li pecat, a na potvrdi stoji MP.
    Uvažili su mi reklamaciju, slučajno pogledah prekjuce aplikaciju i vidim novi račun.
    Quote Originally Posted by Prekidi_stvarnosti View Post
    I have loved the stars too fondly to be fearful of the night.
    Okreni na igru!

  17. #3264
    Join Date
    Jan 2013
    Posts
    7
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Nije, nije, cini ti se. Mi se u kucu na centralno grijemo(drva) cijelu zimu, klima se upali po mozda 2 sata dnevno ako i toliko, od ostalih uredjaja samo bojler novi radi koji trosi 15e na mjesec dana(izmjerena potrosnja uredjajem), masina za ves potrosi za jedno pranje od sat vremena 0.3kw, na najduzi program od 3 sata potrosi 0.7kw(sve je izmjereno ne pricam napamet), masina za susenje isto ne trosi puno i ona se upali jednom u 3-4 dana, od ostalih uredjaja, tv i extra tv, kompjuter,frizider i zamrzivac(i ovo je izmjereno nije bez par eura mjesecno) i sijalice, i racun nam je dosao 125e za decembar, rijetko kad je ispod 100, prije 2 ljeta nismo bili kuci 25 dana Jula, racun dosao 90e, avgust svi kuci, klima hladi ne gasi se, masine i sporet, klima se nisu gasili, racun 80e. Ali ovaj mjesec 125e? bas se sprdaju sa nama i ne mozes im to dokazat, oni dodju pogledaju sat, kazu sat u u redu i ne zanima ih nista drugo, dzabe im ista pricas. Izgleda da je tacna info da naplacuju kako im dune i po zonama.Zivim u momisice, kolege na stari aerodrom sto zive u velike stanove i griju se po 10 sati na klime i radijatore dnevno, pokazu mi racune po 30-40e mjesecno.

  18. #3265
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,821
    Thanks Thanks Given 
    89
    Thanks Thanks Received 
    3,290
    Thanked in
    1,832 Posts

    Default

    Kada sve već mjeriš, što ne staviš mjerač kod sklopke. Onda lako i Možeš da dokažeš.
    Do tada teško mogu da vjerujem da frižider i zamrzivač troše par eura mjesečno..


    Poslato sa Ultra S22 pisaće mašine

    ............ Ż\_(ツ )_/Ż.............
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  19. #3266
    Join Date
    Jan 2013
    Posts
    7
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Nemam takav mjerac, imam watt meter, koji se ukljuci samo u uticnicu, u njega normalno ukljucis uredjaj i on ti pokazuje koliko trenutno trosi, koliko na odredjeni period kilovata, koliko je najvise snage u nekom trenutku povukao i koliko je najmanje. Evo zbog tebe sam opet ukljucio da mjeri produzni na koji je frizider pa cu ti javit koliko ce evo npr za 7 dana da potrosi. Kazem ti sve kroz kucu je ispitano, da mi bukvalno dodje da ih kupim 10 i sve sto se pali kuci na duzi period da ukljucim na mjesec dana i da mi izracuna uredjaj po uredjaj koliko je potrosio Kako objasnjavas ovo kad nismo kuci dodje visok racun kao da smo tu, i kad smo kuci svi dodje isti ako ne i manji? Njima sam sve objasnio, oni dodju pogledaju sat i kazu ispravan je i ne zanima ih dalje nista. Na kraju krajeva, koja je slucajnost da se desavalo da stigne racun za neki mjesec identican kao isti mjesec prosle godine? ista potrosnja vise i nize tarife, bukvalno u kilovat? Sad su izmijenili aplikaciju pa ne mogu vise da vidim bez zadnjih godinu dana racune, ranije je moglo od 2013 ili 2014 svaki racun da se vidi.

  20. #3267
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    pg
    Posts
    5,531
    Thanks Thanks Given 
    2,166
    Thanks Thanks Received 
    989
    Thanked in
    435 Posts

    Default

    Je.bi ga živiš u Momišiće što bi ti račun kao da živiš na Stari/Konik.

  21. #3268
    Join Date
    Jan 2005
    Posts
    2,827
    Thanks Thanks Given 
    30
    Thanks Thanks Received 
    92
    Thanked in
    40 Posts

    Default

    Ako je brojilo ispravno kao što tvrde, onda treba da provjeriš instalaciju i uređaje u domaćinstvu.
    To vjerujem da su ti rekli

    Radi se o relativno standardanom kvaru, da zbog neispravne instalacije/uređaja, brojilo vrti kao mutavo.

    Distribuciju ne zanima ništa 'posle' brojila. Posle brojila to je tvoje, privatno.
    Zato dođu provjere brojilo i ako je ispravno, za njih je priča završena. Tvoje je kakva ti je instalacija/uređaji.
    ><

  22. #3269
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    9,712
    Thanks Thanks Given 
    1,114
    Thanks Thanks Received 
    891
    Thanked in
    551 Posts

    Default

    Meni nije jasno kako su prethodnih godina računi bili 30-40 a sad 50 najmanji, 60 standardno.
    Klimu ne palimo.
    Isti uređaji isto sve.
    A ljetos mjesec i po radili kupatilo i došlo za 2 mjeseca 99€ ( nijesu stanje očitavali za prvi mjesec)

  23. #3270
    Join Date
    May 2009
    Posts
    8,351
    Thanks Thanks Given 
    1,326
    Thanks Thanks Received 
    1,468
    Thanked in
    593 Posts

    Default

    Meni za novembar 61 euro, za decembar 94 eura, kako i sto ne znam, klima radila mozda malo vise nego u novembru, sve ostalo isto.
    Prosle godine mislim da je za decembar bilo 105eura, a racunalo nam je samo visoku tarifu, ove godine manja potrosnja za nekih 20% plus 1/3 potrosnje je u nizu tarifu i racun manji za 10eura.
    Ja mislim da se oni sprdaju sa nama.
    Quote Originally Posted by Biznismen Podgorica View Post
    Oli da se kladimo ti das 50e a ja cu 200e.
    Ako ne prodje ti imas 200e.. :wink:

  24. #3271
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,821
    Thanks Thanks Given 
    89
    Thanks Thanks Received 
    3,290
    Thanked in
    1,832 Posts

    Default

    Možda imaju random generator instaliran na računaru na kojem štampaju račune

    Poslato sa Ultra S22 pisaće mašine

    ............ Ż\_(ツ )_/Ż.............
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  25. #3272
    Join Date
    May 2009
    Posts
    8,351
    Thanks Thanks Given 
    1,326
    Thanks Thanks Received 
    1,468
    Thanked in
    593 Posts

    Default

    Moze bit, ili ako ovog mjeseca zaposle 20 novih neradnika, iduci nam dignu racun da bi njima isplatili plate.


    Sent from my SM-A528B using Tapatalk
    Quote Originally Posted by Biznismen Podgorica View Post
    Oli da se kladimo ti das 50e a ja cu 200e.
    Ako ne prodje ti imas 200e.. :wink:

  26. The Following User Says Thank You to ^izzy^ For This Useful Post:


  27. #3273
    Join Date
    Jan 2013
    Posts
    7
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NexusVI View Post
    Ako je brojilo ispravno kao što tvrde, onda treba da provjeriš instalaciju i uređaje u domaćinstvu.
    To vjerujem da su ti rekli

    Radi se o relativno standardanom kvaru, da zbog neispravne instalacije/uređaja, brojilo vrti kao mutavo.

    Distribuciju ne zanima ništa 'posle' brojila. Posle brojila to je tvoje, privatno.
    Zato dođu provjere brojilo i ako je ispravno, za njih je priča završena. Tvoje je kakva ti je instalacija/uređaji.

    To mi je sve jasno i ne bunim se sto je njihovo do sata, to je realna stvar. Eto ako neko sa foruma ima da preporuci nekog elektricara koji bi umio da na neki nacin sve ispita, eventualno nadje gresku, rado bih platio. Kuca jeste starija ali su uredjaji svi novi i ne trose puno(provjereno)

    P.S.

    Bugi, evo 48 sati je proslo od kad sam upalio mjerenje potrosnje na uticnicu dje je ukljucen produzni u koji su 2 frizidera(novi kombinovani, i stari koji sluzi samo kao zamrzivac) i potroseno je 7.4kw i najvise struje sto je ova uticnica povukla za taj period je 258.2W

  28. #3274
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Hero Rift
    Posts
    5,710
    Thanks Thanks Given 
    72
    Thanks Thanks Received 
    82
    Thanked in
    48 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by mickoza1 View Post
    Pozdrav, da nije neko od ekipe popunjavao formular za prijavu štete?
    Prilikom udara groma juče u jutarnjim satima mi je otišao kompletan PC računar.

    Sad me zanima u ovom dijelu formulara "Marka/Tip/Model/serijski broj/godina proizvodnje/knjigovodstvena vrijednost/nabavna vrijednost", podatke tipa model, marka, serijski broj i godina proizvodnje mogu navesti, ali kako da navedem knjigovodstvenu i nabavnu vrijednost za svaku komponentu posebno, pošto svakako nemam račune za njih?

    Sent from my M2012K11G using Tapatalk
    Mozes me kontaktirati da doneses racunar na servis da ti damo izvjestaj i procjenu stete. Koliko sam bio upoznat sa ranijim slucajevima, "placaju" ti preko prebijanja racuna za struju ali samo ako popravis uredjaj. Svakako, trebalo bi to provjeriti.
    Although my heart may become stone cold, my sword and my honor will last forever.
    067-733-723

  29. #3275
    Join Date
    Apr 2014
    Posts
    4,985
    Thanks Thanks Given 
    784
    Thanks Thanks Received 
    431
    Thanked in
    349 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by igor123 View Post
    To mi je sve jasno i ne bunim se sto je njihovo do sata, to je realna stvar. Eto ako neko sa foruma ima da preporuci nekog elektricara koji bi umio da na neki nacin sve ispita, eventualno nadje gresku, rado bih platio. Kuca jeste starija ali su uredjaji svi novi i ne trose puno(provjereno)

    P.S.

    Bugi, evo 48 sati je proslo od kad sam upalio mjerenje potrosnje na uticnicu dje je ukljucen produzni u koji su 2 frizidera(novi kombinovani, i stari koji sluzi samo kao zamrzivac) i potroseno je 7.4kw i najvise struje sto je ova uticnica povukla za taj period je 258.2W
    Pa kako onda 2-3 eura za mjesec?

Page 131 of 158 FirstFirst ... 3181121127128129130131132133134135141 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. [VODOVOD] Računi | potrošnja | usluga
    By Ben Dover in forum Domaćinstvo
    Replies: 187
    Last Post: 10-01-24, 08:03
  2. Elektroprivreda i mi kao potrošači
    By Djera in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 100
    Last Post: 29-12-17, 16:17
  3. PotroĐnja drobova na cetinju
    By ivanbegovac in forum Centralni
    Replies: 0
    Last Post: 13-09-16, 18:07
  4. Zaštita potrošača
    By starwalker in forum Ekonomija
    Replies: 5
    Last Post: 01-11-12, 19:54
  5. kad veza postanje nja nja nja
    By touch_of_pink in forum Ljubav
    Replies: 40
    Last Post: 20-03-06, 17:26

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •