Results 1 to 22 of 22

Thread: Filozofija života

  1. #1
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    4,328
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default Filozofija života

    Prosto, filozofija je nauka o mudrosti, trebalo bi da je sve podređeno životu. Kako ste upravo implementirali mudrost u izgradnji vaše ličnosti.

    Da uprostimo, kroz sistem pitanja i odgovora da podijelimo naše umnotvorine, reakcije, iskustva.

    Da počnemo sa petoparačkom psihologijom.

    Kako se branite od nevjerovatnih zaključaka analitike, kada ste objekt raznih projekcija ljudi koji vas znaju površno ili nimalo? - svo ono češljanje, potrage, napori u tračevima i opanjkavanjima...o smješnim zaključcima koji nemaju blage veze sa mozgom.

  2. #2
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Donja Lastva
    Posts
    12,526
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by gaul View Post
    Prosto, filozofija je nauka o mudrosti, trebalo bi da je sve podređeno životu. Kako ste upravo implementirali mudrost u izgradnji vaše ličnosti.

    Da uprostimo, kroz sistem pitanja i odgovora da podijelimo naše umnotvorine, reakcije, iskustva.

    Da počnemo sa petoparačkom psihologijom.

    Kako se branite od nevjerovatnih zaključaka analitike, kada ste objekt raznih projekcija ljudi koji vas znaju površno ili nimalo? - svo ono češljanje, potrage, napori u tračevima i opanjkavanjima...o smješnim zaključcima koji nemaju blage veze sa mozgom.
    Ja lično upotrebljavam mudrost i definitivnost broja 42.

  3. #3
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Plava soba.
    Posts
    13,652
    Thanks Thanks Given 
    204
    Thanks Thanks Received 
    224
    Thanked in
    166 Posts

    Default

    Dok opanjkavaju iza leđa - slobodno. Jeftina masa.
    Kad krenu meni nametati svoje ponašanje... kao ispravno, zahtijevajući od Mene nešto... prvo vidim na koju sam nogu ustala. Onda vidim o kome se radi. To zbog načina, tj stepena (uvijek iste) reakcije.
    Budući da imam samo dužnike, a niđe ne ostah dužna... Uglavnom:



    Nekulturno je zahtijevati nekog. Pitati se može.
    Samo oni koji se usude uvelike podbaciti, mogu uspjeti u velikoj mjeri.

  4. #4
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,291
    Thanks Thanks Given 
    428
    Thanks Thanks Received 
    2,646
    Thanked in
    1,287 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by gaul View Post
    Kako se branite od nevjerovatnih zaključaka analitike, kada ste objekt raznih projekcija ljudi koji vas znaju površno ili nimalo? - svo ono češljanje, potrage, napori u tračevima i opanjkavanjima...o smješnim zaključcima koji nemaju blage veze sa mozgom.
    Zabolje me. Ali ako situacija zahtjeva odbranu, obicno ponizim takve ljude pa neka malo sebe preispituju, ako imaju kapacitet. Najbolja odbrana je kad pokazes ljudima koliko su ustvari jadni i povrsni. Pogotovo onima sa coporskim mentalitetom koji konstantno traze odobravanje od svoje grupe da bi se osjecali dobro.
    Look upon my works ye mighty and this pear...

  5. #5
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    2,147
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Sve ti je moj gaule u tome ''Kako se postavis!'' tako ce te gledat!

    No lako se je sa dusmanima borit u svoju kucu tesko je kad se dusmanima boris izvan svoje kuce!
    Sreca tvoja sto si gad pa te niko ne voli! fcuk yeah!

  6. #6
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    4,328
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Zašto bi imao stav prema primitivcima

    Ekstrovertne osobe traže svoju potvrdu u priznanjima okoline, to je u samoj biti takvih ličnosti. Rulja i njihovo mjesto u njoj je odraz i slika njihovog metafizičkog stanja. Svaki stav koji se razlikuje od njihovog shvataju kao nametanje za lidera. Stav kao stav, nije toliko ni bitan. Primitivac napada sve što mu je nepoznato i odudara od pravila koja vladaju u rulji. Zato su i skloni svim tim psihičkim epidemijama, horskim klicanjima, jer tada vrše izbor za lidera (bar tako to doživljavaju) onda je taj glas jako bitan i dobije se šansa za ponešto da se kaže
    potvrda ličnosti, ili bjekstvo od bezličnosti...kako već.

    Borba sa ruljom, jeste upravo način na koji ona jedino može i zna da komunicira. Primitivac, krene sa optužbama, ako kojim slučajem ih ne negiraš, onda je to to, izvor i tvoj pokretač. Čemu borba za priznanjem i potvrdom od rulje?

    Da li se to primitivac u nama bori za lidersku poziciju, kako u nama samima tako i u okruženju?

  7. #7
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    7,212
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    22
    Thanked in
    6 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by gaul View Post
    Prosto, filozofija je nauka o mudrosti, trebalo bi da je sve podređeno životu. Kako ste upravo implementirali mudrost u izgradnji vaše ličnosti.

    Da uprostimo, kroz sistem pitanja i odgovora da podijelimo naše umnotvorine, reakcije, iskustva.

    Da počnemo sa petoparačkom psihologijom.

    Kako se branite od nevjerovatnih zaključaka analitike, kada ste objekt raznih projekcija ljudi koji vas znaju površno ili nimalo? - svo ono češljanje, potrage, napori u tračevima i opanjkavanjima...o smješnim zaključcima koji nemaju blage veze sa mozgom.

    Ne opterećujem se sa tim, jer zapravo ti koji me povšno poznaju i nisu osobe koje su mi bitne u životu. Meni je čak i zanimljivo da vidim kako me to neka osoba sa stane doživljava a posebno kada u toku nekih suprostavljenih statova prepipišu osobine koje ne posjedujem, a ako uzmeno u obzir virtuelni svjet gdje smo iza naših nickova...

  8. #8
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    2,147
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Zasto ? Zato sto moras! Pogotovo ako odes nedje mimo svoje zemlje (komfort zone) i vidis da ne mozes da se uklopis u novo drustvo (jezicka barijea ili jdenostavno sredina i drustvo koje ti ne odgovara) pa onda budes osudjen na svoje zemljake i tu si tek na ispitu licnosti... neki puknu i posalju sve u pm jer tek tu skapiraju koliko su ljudi trolicni petolicni a sa tim se nisu mogli susresti doma dje su izgradili svoje BALONE od djetinjstva i sortirali ekipu... Drugi i sami postanu petolicni i vremenom izgube svoju licnost... samo pravi karakteri mogu da se izmigolje a to je veoma tesko! ( nisam u trecu grupu... jer smatram da sam unazadio sebe nekim svojim odlukama al sto cemo sad idemo dalje)

    Onda kad steknes neko znanje koje nije dokucivo vecini... vecina pokusava da ti to umanji ili da svoje znanje koje nije ni priblizno tvome izjednaci... s toga dragi gaule filozofuy stari Moras da postavis se i prema primitivcima mozda bolje nego prema edukovanim ljudima...

    I medju edukovanim imas primitivce opet... ili da se bolje izrazim slabe karaktere... ovo sto ti kazes da kad nekome srusis ili pak zadjes u njegovo razmisljanje on odma ZAREZI na tebe To je po meni odlika slabih i malih ljudi... Ja volim da konfrontiram misljenja svoja sa svakim! Tako gradis svoje razmisljanej i licnost al u 90% slucajeva naidjes na ljude koji nece svoju ISTINU ni da dovedu u pitanje i ako ti ne zahtijevas svojim stavom to od njih al se oni nadju vec UGROZENI na samu pomisao da mozda nisu upravu ... pa onda dobijes epitet da volis da kontriras Takvi ljudi ne shvataju da ne kontriras vec razmijenjujes misljenja i pokusavas da iznjedris nesto vise... takvi ljudi su i najopasniji po drustvo a nase drustvo je 99% sacinjeno od takvih!

    Samo otvoreni umovi koji znaju da postave pitanje i da saslusaju mogu naprijed ostali su po meni ograniceni svojim TABU BALONIMA!

    Da ne zalazimo u pricu da je 95% ljudi psihicki osteceno... ta mi je spoznaja tek otvorila oci... no ispadoh odje neki mudrac koji je provalio svaku zivotnu tajnu sto je daleko od tacnoga... tek kako staram vidim koja je ovo dzungla i da se ljudi malo razlikuju od zivotinja jer se 90% vode zivotinjskim instiktima a samo 10% razumom... dosta filozofiranja od mene!
    Last edited by Crka; 14-12-12 at 17:31.
    Sreca tvoja sto si gad pa te niko ne voli! fcuk yeah!

  9. #9
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    4,328
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Crka View Post
    Zasto ? Zato sto moras!
    Mora se samo Bogu na istinu i kenjat...nothing more my friend. Sve ostaloje stvar izbora.

    A paše li ponekad zalijepit koji šamar, paše,valja se, radi muške đece, ili uopšte radi đece, ili tako nešto...valjda radi napretka.


    Quote Originally Posted by Břgíńjĺ View Post
    Ne opterećujem se sa tim, jer zapravo ti koji me povšno poznaju i nisu osobe koje su mi bitne u životu. Meni je čak i zanimljivo da vidim kako me to neka osoba sa stane doživljava a posebno kada u toku nekih suprostavljenih statova prepipišu osobine koje ne posjedujem, a ako uzmeno u obzir virtuelni svjet gdje smo iza naših nickova...
    I meni

    Gledajući seriju 'the walking dead', otkrio sam jedan nejerovatni kompleks koji imam. Da umijem da toliko ložim tukane, još kad se zakoprcaju da me kao relativizuje pripisujući mi razne osobine, sklonosti i naklonosti, da sve pređe u neki SF i boleštinu. Da se ponekad uplašim koliko ljudi odu daleko. Bukvalno poput zombija koji onako samo bauljaju da te gricnu, a ti ih dočekuješ sa nekim čekićem i cukaš po glavi, ili trčiš kao uplašen a oni te jure. Posebno kad me ufati neka dosada

    Znam, bolesno od mene, ali stvarno to me nasmije do suza, jače od mene. Mora me je đavo opsjednuo.
    Last edited by gaul; 15-12-12 at 01:10.

  10. #10
    Join Date
    May 2009
    Posts
    23,210
    Thanks Thanks Given 
    1,278
    Thanks Thanks Received 
    4,318
    Thanked in
    2,020 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by gaul View Post
    Kako se branite od nevjerovatnih zaključaka analitike, kada ste objekt raznih projekcija ljudi koji vas znaju površno ili nimalo? - svo ono češljanje, potrage, napori u tračevima i opanjkavanjima...o smješnim zaključcima koji nemaju blage veze sa mozgom.
    Priznajem da me je prije nerviralo, ali sada.. sada me takva dejstvovanja - malo je reći - oduševljavaju. Zna biti i korisno - brže ukapiraš s kakvim veličinama imaš posla. Ali prava poslastica je kad se junaci unište vlastitim oružjem.
    The more things change, the more they stay the same.

  11. #11
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    4,328
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Imam novo pitanje

    Šta je dobro, a šta loše?

  12. #12
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Plava soba.
    Posts
    13,652
    Thanks Thanks Given 
    204
    Thanks Thanks Received 
    224
    Thanked in
    166 Posts

    Default

    Oko toga smo već svi saglasni, vjeVErujem.

    Dobro je - idealno loše.
    Sve ostalo je samo - lose.
    Samo oni koji se usude uvelike podbaciti, mogu uspjeti u velikoj mjeri.

  13. #13
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,979
    Thanks Thanks Given 
    3,229
    Thanks Thanks Received 
    5,659
    Thanked in
    2,293 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by gaul View Post
    Kako se branite od nevjerovatnih zaključaka analitike, kada ste objekt raznih projekcija ljudi koji vas znaju površno ili nimalo? - svo ono češljanje, potrage, napori u tračevima i opanjkavanjima...o smješnim zaključcima koji nemaju blage veze sa mozgom.
    Kao da u 'Svet' izlazimo svaki dan, pa da imamo ljudi koji se opterecuju nama i prosipaju price.
    Jedna od dobrih stvari 'obicnog' zivota, je da niko gives a shit about you, pa tako i nema tih prica i gluposti, a i ako ima ove su svedene na minimum. Tako da ne shvatam cemu ova pitanja, a jos manje kako ova pitanja imaju veze sa nekom filozofijom zivota.

  14. #14
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    4,328
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    @mojsije
    Zašto smatraš kad neko obrati pažnju na tebe, zainteresuješ ga na bilo kakav način porediš sa davanjem piece of shit?

    Pitanje kao pitanje, možda zbog nedostatka adekvatog pdf-a koristi se ova početna tačka, pa se pronašlo tuj.
    Misliš da je nespojivo?
    Last edited by gaul; 15-12-12 at 15:51.

  15. #15
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Plava soba.
    Posts
    13,652
    Thanks Thanks Given 
    204
    Thanks Thanks Received 
    224
    Thanked in
    166 Posts

    Default

    Tako da ne shvatam cemu ova pitanja, a jos manje kako ova pitanja imaju veze sa nekom filozofijom zivota.
    Zanima li te? Tu si, u Svetu... Nešto ne shvataš... Komentarišeš... Tražiš odgovor, tj pokušavaš zahtijevati... Nekulturno.
    Dokaz Mog prvog posta.
    Quote Originally Posted by gaul View Post
    Mora se samo Bogu na istinu i kenjat...nothing more my friend. Sve ostaloje stvar izbora.
    ...

    Znam, bolesno od mene, ali stvarno to me nasmije do suza, jače od mene. Mora me je đavo opsjednuo.
    Odgovor je već bio tu.
    Još jedna potvrda.



    Quote Originally Posted by Raquel View Post
    Oko toga smo već svi saglasni, vjeVErujem.

    Dobro je - idealno loše.
    Sve ostalo je samo - lose.




    Dokazana Sam.
    Samo oni koji se usude uvelike podbaciti, mogu uspjeti u velikoj mjeri.

  16. #16
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    2,147
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Raquel jesi ovo ti bona ? :stupid:

    Milena Mijovic Durutovic
    Sreca tvoja sto si gad pa te niko ne voli! fcuk yeah!

  17. #17
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Plava soba.
    Posts
    13,652
    Thanks Thanks Given 
    204
    Thanks Thanks Received 
    224
    Thanked in
    166 Posts

    Default

    I Ona je - Ja.
    Samo oni koji se usude uvelike podbaciti, mogu uspjeti u velikoj mjeri.

  18. #18
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    4,328
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Mogu se složiti da je trava vrh.

    A đe je nabavljaš da mi je znat da kupim jedno kilo...

  19. #19
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Plava soba.
    Posts
    13,652
    Thanks Thanks Given 
    204
    Thanks Thanks Received 
    224
    Thanked in
    166 Posts

    Default

    Može... Kad god si.. kulturan i civilizovan.
    Da budeš još Veći.

    Samo oni koji se usude uvelike podbaciti, mogu uspjeti u velikoj mjeri.

  20. #20
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    4,328
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Uvijek sam velik...posebno za one koji se igraju, pa se nadene da su osuđeni na niskosti.

    Šteta ne razumijem napisano. uskraćen sam ...hahahahahaha

  21. #21
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Plava soba.
    Posts
    13,652
    Thanks Thanks Given 
    204
    Thanks Thanks Received 
    224
    Thanked in
    166 Posts

    Default

    Ti to nešto o... Meni?

    Ignorance is bliss.

    Samo oni koji se usude uvelike podbaciti, mogu uspjeti u velikoj mjeri.

  22. #22
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    4,328
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Valja li se lagat narod?

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Filozofija štiklica...
    By Raquel in forum Ženski kutak
    Replies: 65
    Last Post: 13-11-12, 08:28
  2. filozofija ljubomore
    By Hari Krisna in forum Religija i filozofija
    Replies: 5
    Last Post: 24-01-10, 22:52
  3. Religija i filozofija
    By CeNtuRY-GirL in forum Religija i filozofija
    Replies: 30
    Last Post: 18-09-07, 20:36
  4. Filozofija Palanke
    By milovan in forum Politika generalno
    Replies: 6
    Last Post: 17-08-05, 20:28
  5. Religija i filozofija
    By daca in forum CdM Arhiva
    Replies: 6
    Last Post: 04-08-05, 10:10

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •