Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 26 to 50 of 68

Thread: ljekar se ne "obrce"- žalbe pacijenata

  1. #26
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Bar
    Posts
    2,615
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Jutros se desilo jos nesto. Ovog puta ozbiljno. Kako prima lijek Aciklovir, ostavili su prvi dan majci da ga mrvi i daje spricem svaka 4h, kako je receno tako je i radila. Jutros je dosla sestra da joj kaze da ne treba vise da ga daje. "a, pa vec ste dali jos 2 doze? a nije trebalo ali dobro..." Znaci djetetu su date 2 doze lijeka vise nego sto je propisano/trebalo zbog necije nemarnosti. Ne mogu vjerovat sto se desava tu...

  2. #27
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,744
    Thanks Thanks Given 
    10,837
    Thanks Thanks Received 
    2,116
    Thanked in
    1,078 Posts

    Default

    Alien, iskreno, vjerujem da je izuzetno bitno da potražiš svoja prava, ne samo zbog tvoga djeteta i ovog slučaja, nego zbog sve ostale djece kao i budućih bolesti tvog i te ostale djece...Budi srećan što je tvoje dijete ovaj put izgleda skoro pa samo izašlo iz krize i oporavilo se, ali šta će biti sjutra kad bez pomoći doktora to neće moći, a imaće "pomoć" ovakvih "ljekara"?
    Naravno, ne ubjeđujem te, znam da je tebi u ovom momentu najbitnije da ti dijete bude dobro i jeste to najbitnije, ali ako uvijek svi budemo odlučili da je važno jedino to da nam se dijete oporavilo sa ili bez njihove pomoći, nečija đeca neće biti dovoljno jaka da se izvuku...nego, ti svakako kao jedinka ništa ne bi uradio, to je činjenica
    Nažalost, žale se samo oni koji su izgubili dijete, a najčešće ljekari i ne budu kažnjeni za nemarnost, nego štite jedni druge
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  3. #28
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,744
    Thanks Thanks Given 
    10,837
    Thanks Thanks Received 
    2,116
    Thanked in
    1,078 Posts

    Default

    Nijesi nam rekao je li sve ok? Da li se mališa oporavio potpuno?
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  4. #29
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Bar
    Posts
    2,615
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    da, oporavio se potpuno, hvala na podrsci

    nisam izgurao stvar do kraja, zbog straha majke i jos nekih stvari koje su se izdesavale u medjuvremenu, odbili smo zadnju infuziju, i oko toga je bio neki mali incident...

    a vezano za zalbu-zatrazili smo i drugo misljenje vezano za tu upalu, pulmologa, koji je rekao da to mozda i nije bila upala... ili nije siguran ili nece da se mijesa u svoju rabotu i konfrontira sa kolegama. ko ce ga znati. znam samo da tu nista ne bi mogli uraditi. nalazi su nejasni, moze ih tumaciti kako ko oce izgleda i jedino sto bi postigli je nase dodatno maltretiranje za koje nemamo snage ni vremena.

  5. #30
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    PG City
    Posts
    2,402
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Situacija prije nekih pola godine, rano jutro...

    - "Molim vas, dođite, dijete nam se guši, ne znamo šta je!"
    HP: "Dobro... (razgovor sa nekim) A koliko je dijete?"
    - "Ima dvije godine, molim vas, brzo!"
    HP: "Aha (razgovor)... A šta mu je?"
    - "Čujete li, guši nam se ovdje, ne znamo zašto, dođite!"
    HP: "(razgovor) Imate li prevoz?"
    - "Nemamo auto, nikakav prevoz, zato vas i zovemo da dođete!"
    HP: "(razgovor) Hajde pozovite taksi, pa ga dovedite kod nas, imamo ovdje pedijatra..."
    - "Doviđenja!"

    Mislim da je svaki komentar suvišan. Dijete je preživjelo, hvala Bogu, ali sigurno ne zahvaljujući Hitnoj pomoći.

  6. #31
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,744
    Thanks Thanks Given 
    10,837
    Thanks Thanks Received 
    2,116
    Thanked in
    1,078 Posts

    Default

    ne znam šta bih rekla...takođe sam čula ovih dana priču iz dječije bolnice, koju neću pričati jer nije moje dijete u pitanju, ali jednako strašnu, snažno obojenu našom sivom svakodnevnicom kad nam je zdravstvo u pitanju!
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  7. #32
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Montenegro - where amazing happens
    Posts
    5,088
    Thanks Thanks Given 
    541
    Thanks Thanks Received 
    749
    Thanked in
    376 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Aquaria View Post
    Situacija prije nekih pola godine, rano jutro...

    - "Molim vas, dođite, dijete nam se guši, ne znamo šta je!"
    HP: "Dobro... (razgovor sa nekim) A koliko je dijete?"
    - "Ima dvije godine, molim vas, brzo!"
    HP: "Aha (razgovor)... A šta mu je?"
    - "Čujete li, guši nam se ovdje, ne znamo zašto, dođite!"
    HP: "(razgovor) Imate li prevoz?"
    - "Nemamo auto, nikakav prevoz, zato vas i zovemo da dođete!"
    HP: "(razgovor) Hajde pozovite taksi, pa ga dovedite kod nas, imamo ovdje pedijatra..."
    - "Doviđenja!"

    Mislim da je svaki komentar suvišan. Dijete je preživjelo, hvala Bogu, ali sigurno ne zahvaljujući Hitnoj pomoći.
    Identična situacija, identična!
    In vino veritas

  8. #33
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,744
    Thanks Thanks Given 
    10,837
    Thanks Thanks Received 
    2,116
    Thanked in
    1,078 Posts

    Default

    Evo konačno ljekari odgovaraju zbog nemarnosti:

    http://www.vijesti.me/vijesti/podign...-clanak-119234
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  9. #34
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    39,953
    Thanks Thanks Given 
    3,938
    Thanks Thanks Received 
    6,446
    Thanked in
    3,087 Posts

    Default

    pročitah danas...katastrofa...a stvarno smo gamad... tata mi je jedan dan u urgentnom bio 5 sati, prvo je došao neurohirurg po uputu izabranog koji nije znao zašto je tu, jer je trebalo da piše neurolog. onda se čekala dr. da završi operaciju. sestra sa kilo šminke šeta i priča na tel, a ljudi čekaju. sve im je: sad će, sad će. dr. je priča bila, pokazujuću na sebe, mene boli ovo i ovo i ovo i ovo pa me evo vidi o.O
    ja kapiram da se oni svega tamo nagledaju, ali đe je tu ljudskost, brate mili...

  10. #35
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,744
    Thanks Thanks Given 
    10,837
    Thanks Thanks Received 
    2,116
    Thanked in
    1,078 Posts

    Default

    http://www.vijesti.me/vijesti/nemar-...-clanak-147771

    evo u Vijestima, objavljen jedan, od milion neobjavljenih slučajeva nemara naših ljekara...hit mi je ljekareva izjava da u protokol nije upisana posjeta pacijenta "zbog nezainteresovanosti pacijenta da bude upisan" ?! hahaahhaha je li moguće?
    Strašno!
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  11. #36
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,822
    Thanks Thanks Given 
    89
    Thanks Thanks Received 
    3,291
    Thanked in
    1,832 Posts

    Default

    Stvaro sramota, pa đe su mu rukavice? Zamisli nesojče kako sa daljine drži predavanje...
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  12. #37
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Far away from here
    Posts
    3,730
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Podnaslov Inspektor se javio tek poslije dva mjeseca i clanak ispod daje dodatni rez. Dva mjeseca ? Sad vam je jasno sto da ocekujemo za slucaj one djevojke sto je od svinjskog/pticjeg gripa ili cega vec umrla gore na Cetinje (iz pamcenja).

    Kaze, nema materijalnih dokaza za bilo koju tvrdnju ? Pa naravno da neces imati nikakav trag poslije dva mjeseca. Da je reagovao odma sljedeci dan, pa da se u drugoj ustanovi utvrdi sta je imao - i da se kaze - pacijent je imao to i to - gospoda koja su prethodni dan bila dezurna i na radu nisu reagovala shodno ustaljenoj praksi, stoga idemo po tezini ucinjenog djela : opomena pred otkazom + 20% od plate 3 mjeseca, 20% od plate, pa 10% od plate. Plate su ionako nikakve, ali ako neces da radis za tu platu pusti druge da rade. Ako ces da radis, radi kako su propisi postavljeni, kako praksa navodi a da rezultati stizu, pa bili oni pozitivni ili negativni.
    Mada, ovo kako sam rekao kako praksa navodi - kod nas je potpuno okrenuto.

    Usput, cime se zanosim. Izgleda da u CG nema laboratorije koja bi potvrdila koliko je neka voda zagadjena necim! Primjer : Berane, od prije neku nedelju.
    " Damn the cargo, we'll be on our way tonight "

  13. #38
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,542
    Thanks Thanks Given 
    7,409
    Thanks Thanks Received 
    4,494
    Thanked in
    1,747 Posts

    Default

    Utoku za pas pa u Kbc...
    #fakenews

  14. #39
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,744
    Thanks Thanks Given 
    10,837
    Thanks Thanks Received 
    2,116
    Thanked in
    1,078 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bugi View Post
    Stvaro sramota, pa đe su mu rukavice? Zamisli nesojče kako sa daljine drži predavanje...
    ovo ti je manjen više praksa...dermatolozi ti neće prić na za spas života pipnuti promjenu na koži, da vidi je li tvrda, mekana, rapava, raavna...
    a što se tiče hitne, prije mjesec dana komšinici je pozlilo, i ja ih zovem, žena je imala neki bol u grudima i bukvalno nije mogla da hoda, oće u nesvijest da padne, oni mi vele da nemaju vozilo nego da je dovedemo, džaba im pričam da ne znam kako da je nosim ubačim u kola....ali, ne, oni nemaju kola i ja što ću, moje dijete i ja je ponesemo do kola, ubačimo, odvedemo tamo, tek smo stigli (zbilja su odmah izašli da je prihvate, što jes jes) zove neko i oni šalju vozilo....znači da su ga imali ali nijesu htjeli da pošalju...e tamo su nas bez papira poslali u urgentni na neke dodatne analize da bi srce isključili...ali bez papira...oni kao da rade po neučinku....nije mi jasno kako ne pišu narodu izvještaje...
    eto tako i da vam kažem, ja bih ih tužila i tražila sve što me sleduje ali da je moj član porodice u pitanju, komšinica nije htjela
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  15. #40
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    CG
    Posts
    779
    Thanks Thanks Given 
    33
    Thanks Thanks Received 
    49
    Thanked in
    33 Posts

    Default

    Jedan koristan savjet.
    Ako vam se nekada, nedaj boze, desi da iz nekog razloga razmisljate da tuzite KCCG.Zbog neke ljekarske greske ili propusta ili bilo cega tome sl.A da za tu tuzbu ima i makar minimalno osnova, ucinite to bez daljeg dvoumljenja.Jer KCCG honorarno angazuje totalno nesposobne, nestrucne i nezainteresovane advokate za sudske procese protiv njih.Trenutno je to neka zena koja jedino zna da odlozi neko rociste, i do sada nije dobila ni jedan jedini spor.
    Znaci solidan advokat i tuzba, i nemozete da omasite.Svako ko je tuzio KCCG dobio je spor i odgovarajucu finansijsku nadoknadu(odstetu) jednokratnu ili dozivotnu mjesecnu.

  16. #41
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Mandalay
    Posts
    10,279
    Thanks Thanks Given 
    28
    Thanks Thanks Received 
    29
    Thanked in
    21 Posts

    Default

    Znate li kako najlakse da promjenim pedijatra za dijete?
    Po rodjenju izabrali smo pedijatra/doktoricu ako se to moze uopste nazvati doktor i naravno ocemo kod druge, ali me zanima kako ide procedura?
    Naravno zelim da predjem kod druge doktorke u istom domu zdravlja (jer mi je tu najblize) ali sam cuo da je njena lista puna. Ne zelim vise dijete da vodim kod trenutne dr iz prostog razloga sto mislim da je nesposobna mumija koja ne umije da radi svoj posao. Prije nego sam prijavio dijete kod trenutnog pedijatra cuo sam sve lose o njoj, ali nije bilo mjesta kod druge dr i ostali smo na tome. Sada vise ne mogu da trpim tu nesposobnost, nestrucnost i neljubaznost.
    Who let the dogs out

  17. #42
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,744
    Thanks Thanks Given 
    10,837
    Thanks Thanks Received 
    2,116
    Thanked in
    1,078 Posts

    Default

    bogami je to vrlo teško onda...mislim, nije teško promijeniti doktora, nego je problem što nema mjesta....moj ti je savjet da odeš kod sestre tog drugog pedijatra, kažeš mu da želiš kod njega dijete da vodiš ubuduće jer si nezadovoljan dosadašnjim doktorom i insistiraj da ti ako ne može da nađe mjesto, ono bar da te stavi na listu čekanja, pa čim se mjesto oslobodi da imaš prioritet...inače, doktor se lako mijenja, samo kažeš svojoj sestri ds želiš d odeš, i ona ti da papir koji popuniš i poneseš drugoj sestri, novoizabranog doktora...eto to je to...e sad, mislim da ako si baš kivan na ovu tvoju dr, a ova druga nema mjesta, potražiš zaštitu kod zaštitnika prava pacijenata jer ti imaš pravo da odbiješ da te neki dr liječi, a oni ne smiju da ti uskrate medicinsku zaštitu...prosto
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  18. #43
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,744
    Thanks Thanks Given 
    10,837
    Thanks Thanks Received 
    2,116
    Thanked in
    1,078 Posts

    Default

    a ja apelujem d ne dozvolite da vas terorišu doktori i da ih mijenjate kad god vam nijes po volji! Ja sam počinula jer prvi izabrani mi je bio obično govedo, sad sam kod dr Ćipranić na Starom i to je jedna izuzetna žena i doktorica
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  19. #44
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,936
    Thanks Thanks Given 
    29
    Thanks Thanks Received 
    908
    Thanked in
    482 Posts

    Default

    Ja sam zamjenio mog doktora Rada koji je neopisani retard. Njega sam izabrao u bloku jer je jedini bio tada slobodan, uvijek sa maskom na nos, nikad posvecen ni mrvicu, za boginje mi je roknuo dvije inekcije protiv alergije, uglavnom da me sestra nije smirila svasta bi se desilo, ali je sestra jedna fina djevojka tako da sam samo promijenio doktora.

    Inace ko ne zna debelo placamo zdravstveno osiguranje koje nam pomaze mozda 1% od onoga koliko mi placamo tako da ne trebaju da se dozvole nikakve "musice" od strane doktora. E da oce dozvolit da nije obavezno osiguranje nego da uzimam pare odmah bi ih uzimao pa fino kod privatnika kad si bolestan i zdravo. A ne ovako prave budale od nas,sto zbog placanja svega, lijekova nema vecinom, redovi su smijesni,kod specijalista se zakazuje i nekad mjesecima ceka...a velike pare im se uplacuju od svake plate...
    doslo vrjeme da se promijeni potpis :)

  20. #45
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Biel/Bienne
    Posts
    12,805
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ma haos je u PG sto se doktora tice. sjecam se kad sam jednu strinu odvela u hitnu(isti slucaj kao Zvoncicina komsinica) bas joj tesko bilo, stizem tamo a ona mi trazi njenu zdravstvenu knjizicu, ja reko pa primite je prvo vidite da samo sto u nesvijest ne padne, a ona "ljubazna" tamo sto radi mi kaze: trenutno su doktori svi zauzeti.(wtf pomislih) i prosetah do ona vrata koja su bila malcice otvorena kad imadoh sto da vidim, sjede svi(doktori, sestrice, kompanija) oko jednog stola i piju kafu i puse cigare. eee ...reko bravo svaka vam cast. "smileykojipovraceodmuke".
    http://www.youtube.com/watch?v=PCjwxItb_p4
    Les chiens aboient, la caravane passe.

  21. #46
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    401
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Vjerovatno ću navući gnjev većine gore, ali ja sam od onih koji smatraju da ljekari i sestre rade odlično u odnosu na to kolike su im plate i u kakvim uslovima rade.

  22. #47
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    SFRJ
    Posts
    6,697
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Billy Hills View Post
    Vjerovatno ću navući gnjev većine gore, ali ja sam od onih koji smatraju da ljekari i sestre rade odlično u odnosu na to kolike su im plate i u kakvim uslovima rade.
    Slažem se i ja(DOK ME NE ZABOLI)!
    Zelim vam samo jedno, a to su dvije stvari: "rad, red i disciplinu".

  23. #48
    Join Date
    Jul 2012
    Posts
    14,674
    Thanks Thanks Given 
    1,248
    Thanks Thanks Received 
    874
    Thanked in
    570 Posts

    Default

    Preporucite dr za odrasle na Starom?
    Postoje dvije velike ekipe u Milanu - Inter i Inter Primavera. Giuseppe Peppino Prisco.

  24. #49
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    APSURDISTAN
    Posts
    3,993
    Thanks Thanks Given 
    4,207
    Thanks Thanks Received 
    2,042
    Thanked in
    646 Posts

    Default

    Interesuje me, eto, da li je ikada iko od vas zvao hitnu pomoc u Podgorici?
    Ako jeste da li su dosli kod bolesnika?
    Ako jeste, sta ste rekli dispeceru, a da vam nije rekao, neka dodje sam, uzmite taxi, itd?
    Ako je na svako pitanje odgovor NE, onda ok, znaci tako vjerovatno treba da bude.

    Uzgred, sta je po profesiji dispecer u hitnoj? I kako on preko telefona zna da li neko zaista umire ili glumi?

    Ovo pitam posebno za PG jer,po nekim mojim saznanjima, u drugim gradovima se hitna odaziva na skoro sve pozive.

    Razumijem ja da ima hipohondara I starih ljudi koji traze paznju, ali koja je svrha broja 124, osim ako im ne kazes da imas ubodnu ranu ili ranu od metka? Ili im je budzet toliko mali da nemaju ni dovoljno ljudi, niti vozila, pa se stede za najteze slucajeve?
    Last edited by Kliker17; 14-11-14 at 01:54.
    Pametnima smatramo samo one koji misle jednako kao i mi.
    Fransoa la Rošfuko, francuski filozof

  25. #50
    Join Date
    Nov 2011
    Posts
    2,549
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Aquaria View Post
    Situacija prije nekih pola godine, rano jutro...

    - "Molim vas, dođite, dijete nam se guši, ne znamo šta je!"
    HP: "Dobro... (razgovor sa nekim) A koliko je dijete?"
    - "Ima dvije godine, molim vas, brzo!"
    HP: "Aha (razgovor)... A šta mu je?"
    - "Čujete li, guši nam se ovdje, ne znamo zašto, dođite!"
    HP: "(razgovor) Imate li prevoz?"
    - "Nemamo auto, nikakav prevoz, zato vas i zovemo da dođete!"
    HP: "(razgovor) Hajde pozovite taksi, pa ga dovedite kod nas, imamo ovdje pedijatra..."
    - "Doviđenja!"

    Mislim da je svaki komentar suvišan. Dijete je preživjelo, hvala Bogu, ali sigurno ne zahvaljujući Hitnoj pomoći.

    Moram se iskukat.. Kad je mom pokojnom tati jednom prilikom pozlilo (imao je rak pluća, bio je slabo pokretan, povraćao je tog dana), zove mama hitnu, i čiko sa druge strane joj najljubaznije odgovara, citiram: Možete li da zovnete za jedno 2 sata, znate u Kamenarima je neki udes bio, pa su sad pošli jednim kolima, možda će trebati da idu u Risan ili Kotor. Najbolje bi bilo da zovnete oko 11 da provjerite đe su!
    Možete samo da zamislite kako izgleda kada 2 žene nose nemoćnog čovjeka do kola.. Ne sjećam se mnogo čega tog dana, bilo je bijesa, suza, vike, psovki, neke lomljave, nemam pojma.. Sjećam se samo nekih 5-6 doktora koji su se odjednom stvorili u hitnoj.. Mrzim ih iz dubine duše, iskreno, surovo, želim im da im se svaka moja i suza moje majke vrati.

    Situacija 2. Izabrani nazovi doktor, poslao je majku u predinfarktnom stanju doma, da čeka 7 dana na pregled interniste, objašnjavajući da njegov ekg ‚‚malo radi, malo ne radi, pa ga on ne bi ni radio‚‚( ne vjerujem da ovo pišem). ekg uradimo u obližnjoj privatnoj ordinaciji odakle je pošalju najhitnije u bolnicu..

    Imala bi još gomilu nevjerovatnih situacija da ispišem, nevjerovatnih poniženja.. ali nema svrhe.

    ne znam.. miješa mi se bol, bijes, mržnja..
    Last edited by Free bird; 14-11-14 at 02:35.
    Ća je život vengo fantažija!

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Replies: 3
    Last Post: 11-03-10, 18:22
  2. izabrani ljekar
    By swinger in forum Primorski
    Replies: 6
    Last Post: 07-07-08, 09:11

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •