Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 51 to 68 of 68

Thread: ljekar se ne "obrce"- žalbe pacijenata

  1. #51
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    Pg...
    Posts
    8,326
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    3 Posts

    Default


    Kad čitam ili slušam ovako o nekim hitnim intervencijama nije mi ni malo prijatno.U moju kuću je hitna dolazila svega tri puta kad smo mi zvali.U prvom slučaju dosta davno kad mi je sestra bila loše usled m. ciklusa stigli su posle malo vozikanja jer komšinica koja je zvala uspjela je i da ih zbuni pa nisu znali gdje da dodju. Drugi put kad je tata nešto neke godine usled ljetnje vrućine omalaksao,a zadnji put prije 3 godine kad je baba imala moždani pa kako su nam blizu vrlo brzo su došli i sve kako treba obavili,tako da nemam eto loša iskustva.



    "Tiha voda brijeg roni..."

  2. #52
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,744
    Thanks Thanks Given 
    10,837
    Thanks Thanks Received 
    2,116
    Thanked in
    1,078 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Kliker17 View Post
    Interesuje me, eto, da li je ikada iko od vas zvao hitnu pomoc u Podgorici?
    Ako jeste da li su dosli kod bolesnika?
    Ako jeste, sta ste rekli dispeceru, a da vam nije rekao, neka dodje sam, uzmite taxi, itd?
    Ako je na svako pitanje odgovor NE, onda ok, znaci tako vjerovatno treba da bude.

    Uzgred, sta je po profesiji dispecer u hitnoj? I kako on preko telefona zna da li neko zaista umire ili glumi?

    Ovo pitam posebno za PG jer,po nekim mojim saznanjima, u drugim gradovima se hitna odaziva na skoro sve pozive.

    Razumijem ja da ima hipohondara I starih ljudi koji traze paznju, ali koja je svrha broja 124, osim ako im ne kazes da imas ubodnu ranu ili ranu od metka? Ili im je budzet toliko mali da nemaju ni dovoljno ljudi, niti vozila, pa se stede za najteze slucajeve?
    meni se čini da oni zbilja uvijek jedno vozilo "čuvaju" za te najhitnije slučajeve...e sad, kako procijeniti koji je slučaj hitniji od drugog ne bih znala reći, jer realno, kad čovjeku pozli nikad ne znaš je li to uvod u katastrofu koja će svaki čas nastupiti ili prolazna slabost...recimo, kad je moja majka bila teško bolesna i kad su nekoliko dana dolazili više puta dnevno da joj produže agoniju, bili su vrlo tačni i brzi uvijek! Ne mogu da griješim dušu! Čim su došli prvi put, vidjeli o kakvom bolesniku se radi, više nijesu pravili pitanje nego odmah dojurili svaki put kad smo zvali do konačnoga dolaska i objave vremena smrti.
    Kad mi je supruga kičma zaboljela, ali strašno, vrištao je od bolova i nije mogao da se mrdne, na patosu je završio u tu ih dočekao, došli su odmah nakon mog objašnjenja o čemu se radi, premda, realno, pacijent nije bio životno ugrožen apsolutno, ali ipak su jako brzo došli, krknuli par injekcija, ispravio se i konačno prebaio na krevet.
    A opet, znam slučajeva dje se grdno ogriješe i ljude maltretiraju da ljude skoro u besvjesnom stanju prevoze malim autom što je jako teško i skoro pa nemoguće...no ne znam kuda ide ovo naže zdravstvo nimalo nijesam srećna kad čujem što se sve dešava u našem KBC i kako olako daju dijagnoze i kako olako griješe! A koliko sam vidjela katastrofalnih grešaka u poslednjih mjesec dva nemam vam riječi...desilo se kod mojih prijatelja, poznanika i rodjaka, dakle, ne rekla kazala...
    -ženi od 30 godina rekli da ima zloćudni tumor i da joj ostaje mjesec -dva života, pošla na nosilima u inostranstvo po potonju nadu, vratila sa na svojim nogama...nije ozdravila, ali otad ima 4 mjeseca a ona je mnogo mnogo bolje!
    -čovjeku odradili kateterizaciju i rekli da je sve ok, on doživio infarkt ode o svom trošku u BG hitno operisan zbog teškog zakrečenja krvnih sudova
    -drugome na magnetnoj nijesu vidjeli tumor na mozgu veličine oraha i kad je pao u nesvijest i prevezen hitno u inostranstvo, tamo su vidjeli i na starom i na novom snimku još duplo veći!
    -moja prijateljica pošla u inostranstvo sa dijagnozom tumora na hipofizi, vrnula se sa dijagnozom hormonski disbalans...odje su bili krenuli glavu da joj otvaraju!
    -rodjaka je nakon hemoterapije odradila kontrolu, MR pokazao masno tkivo po našim doktorima, sreća te im nije vjerovala, jer to bila metastaza i jedva pretekla...
    evo ovo je iz mog okruđenja u poslednjih par mjeseci i ima još sluajeva ali niejsu ovako katastrofalni ovi su baš užas i ja se samo molim da mi ne trebaju!
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  3. #53
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    7,389
    Thanks Thanks Given 
    69
    Thanks Thanks Received 
    860
    Thanked in
    513 Posts

    Default

    Pazite ovaj slucaj, prije par mjeseci u BP mojoj ujni su na nalaz hormona stitne zlijezde stavili 32 te neke mjerne jedinice iako zena ni nema stitnu zlijezdu jer joj je ostranjena zbog kancera i rezultat bi trebao da je 0 ... zena se izbezumila jer je jedino objasnjenje bilo da postoje metastaze... cijeli dan je preplakala srce je nije ubilo za malo jer su joj doktori u BP rekli da po ovim nalazima metastaze su sigurne... hitno je dosla kod nas u PG sjutra dan i uradila opet nalaze i taj hormon je bio 0.... ponovili jos 2 puta nalaze te nedelje i opet je bio 0 ... na kraju se zakljucilo posle istrage da je sestri u bp ispala epruveta iz ruke i slomila se pa je izlupala prosjecne rezultate normalne osobe ne znajuci da moja ujna nema stitnu zlijezdu... stvar je na sudu pred presudom...
    Samo ti...
    U mome srcu si...
    Jedna jedina, nepobjediva -
    Zvezdo ljubavi!

  4. #54
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    1,444
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ista ta zena, tvoja ujna, mogla je da podje i da se zbog tih nalaza baci u rijeku. Sta bi onda.. Znaci ne mogu da vjerujem koji javasluk !!! Tu treba na ulicu iscerat i uzet joj grdne pare na odstetu.. Cus zena kucala sama vrijednosti.. majku jojjj.. Umjesto da,, kad je tvoja ujna dosla po rezultate, kaze da joj je ispala peruveta i opet uzme uzorak.

    Inace iz iskustva vise ljudi znam da rezultate ocnog skenera ne umiju da procitaju, iako imaju najnoviju opremu. Jednostavno, ne znaju da ga koriste.
    sent from tabure

  5. #55
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    2,915
    Thanks Thanks Given 
    21
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    54 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by lucke91 View Post
    Pazite ovaj slucaj, prije par mjeseci u BP mojoj ujni su na nalaz hormona stitne zlijezde stavili 32 te neke mjerne jedinice iako zena ni nema stitnu zlijezdu jer joj je ostranjena zbog kancera i rezultat bi trebao da je 0 ... zena se izbezumila jer je jedino objasnjenje bilo da postoje metastaze... cijeli dan je preplakala srce je nije ubilo za malo jer su joj doktori u BP rekli da po ovim nalazima metastaze su sigurne... hitno je dosla kod nas u PG sjutra dan i uradila opet nalaze i taj hormon je bio 0.... ponovili jos 2 puta nalaze te nedelje i opet je bio 0 ... na kraju se zakljucilo posle istrage da je sestri u bp ispala epruveta iz ruke i slomila se pa je izlupala prosjecne rezultate normalne osobe ne znajuci da moja ujna nema stitnu zlijezdu... stvar je na sudu pred presudom...
    Prije koliko vremena su joj operisali štitnu? Zar ne pije nadoknadu hormona? Ne bi trebalo da je 0 ako uzima hormone nakon operacije, što je praksa.

  6. #56
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    Pg...
    Posts
    8,326
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by lucke91 View Post
    ...ispala epruveta iz ruke i slomila se pa je izlupala prosjecne rezultate normalne osobe...
    E pa svašta!





    Послато са GT-I9070



    "Tiha voda brijeg roni..."

  7. #57
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,304
    Thanks Thanks Given 
    2,782
    Thanks Thanks Received 
    3,940
    Thanked in
    1,909 Posts

    Default

    Ima li neka regulativa vezano za izabranog ljekara?
    Dom zdravlja u blizini mjesta u kom zivim je "puN"pacijenata i kod doktroa nema slobodnih mjesta pa me salju u Golubovce da izaberem doktora.
    Ima li neki zakon ili nesto sto definise kako se bira izabrani ljekar?

    Nalazi hormona kostaju 1.02 eura u KCG. Nikakav problem da se plati, ali kusura do 2 centa niko vidio nije, kao da smo u Voli posli u trgovinu...

    Vadjenje nalaza krvi u domu zdravlja je zavrseno tako sto mi je medicinska sestra rekla: ''Momak, nemam ti vate ni flastera nego stavi nesto na to da ne krvari. Eto mozes rukom. I 35 centi mi daj...''. ''Evo euro, ali mi obecajte da cete kupit vate za kusur'' prozborih uz pozdrav.
    Onako zavrnutog rukava od kosulje podjoh u prodavnicu po maramice. I dalje zamisljam koliko bi higijenski bilo stavit ruku na mjesto ubod od igle.

    Last edited by hercules; 16-11-14 at 12:11.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  8. #58
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    Pg...
    Posts
    8,326
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Ja znam da sam promijenila dr opšte prakse prije dva mjeseca i rečeno mi je da ima mjesta u onaj stari DZ preko puta stadiona gdje je zavod za transfuziju krvi.Ne mogu se sad sjetit kako se preziva doktorica ali ti da bi izbjegao Golubovce i sve dalje destinacije podji pa pitaj ovdje gdje sam ja ili negdje drugo ima li slobodnog mjesta pa ako ima onda fino ako neće ti iz tvog DZ sami da odnesu karton (posto su moj sami odnijeli tj prebacili) ti ga od njih uzmi pa se prebaci.Imaju naviku da šalju pola sata vožnje od grada kad je prebukirano a crnjak da istrazuju da nema koje slobodno bliže.Tako zakazuju i ultrazvuke dalje i jednom su mi bili zakazali ultrazvuk u Tuze.I nikad više.

    Za tu priču sa vatom ti nemam komentar ali ja se ne bih pomjerila sa stolice dok ne odu sami do prodavnice da je kupe.



    Послато са GT-I9070



    "Tiha voda brijeg roni..."

  9. #59
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,744
    Thanks Thanks Given 
    10,837
    Thanks Thanks Received 
    2,116
    Thanked in
    1,078 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by hercules View Post
    Ima li neka regulativa vezano za izabranog ljekara?
    Dom zdravlja u blizini mjesta u kom zivim je "puN"pacijenata i kod doktroa nema slobodnih mjesta pa me salju u Golubovce da izaberem doktora.
    Ima li neki zakon ili nesto sto definise kako se bira izabrani ljekar?

    Nalazi hormona kostaju 1.02 eura u KCG. Nikakav problem da se plati, ali kusura do 2 centa niko vidio nije, kao da smo u Voli posli u trgovinu...

    Vadjenje nalaza krvi u domu zdravlja je zavrseno tako sto mi je medicinska sestra rekla: ''Momak, nemam ti vate ni flastera nego stavi nesto na to da ne krvari. Eto mozes rukom. I 35 centi mi daj...''. ''Evo euro, ali mi obecajte da cete kupit vate za kusur'' prozborih uz pozdrav.
    Onako zavrnutog rukava od kosulje podjoh u prodavnicu po maramice. I dalje zamisljam koliko bi higijenski bilo stavit ruku na mjesto ubod od igle.

    ja ti savjetujem da INSISTIRAŠ (bučno)jer iz iskustva znam da IMAJU mjesta nego neće, čuvaju,ne znam za koga i za što, ali znam da se par njih na buku izborilo za svoja prava! Ja ne bih zaisto išla u drugi dom zdravlja kad mi je ovaj ispred kuće, i da, insistiraj da MAKNU pacijenta koji živi nedje 5 km od tvoga doma zdravlja a tebe da stave, ako ima takvih (a ima koliko oćeš)ili da te jednostavno ubace, neka biraju! Ne dozvoli da ideš u Golubovce, žali se i gotovo! Dobićeš mjesto samo im reci da ćeš se žaliti i da ćeš ih tužiti naći će ti mjesto ODMAH!
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  10. #60
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,995
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Nije mi jasno kako je moguce da nema mjesta kod dr u cijelu Pg a ima toliko domova zdravlja I toliko doktora a npr u Dz Golubovce dje ne vjerujem da ima vise od 4 doktora n cijelo podrucje Zete, ima mjesta? To znaci da zecani idu u Pg kod izabranih???
    dva i dva su tri

  11. #61
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    7,389
    Thanks Thanks Given 
    69
    Thanks Thanks Received 
    860
    Thanked in
    513 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Superhik View Post
    Prije koliko vremena su joj operisali štitnu? Zar ne pije nadoknadu hormona? Ne bi trebalo da je 0 ako uzima hormone nakon operacije, što je praksa.
    Davno je operacija bila prija par godina , dok je Mijovic jos hirurg bio a ne direktor KBC, tad joj je Mijovic uklonio stitnu zbog karcinoma i jeste pila terapiju... evo 2 godine je ok bez post-operativne terapije i mora jednom mjesecno da daje taj nalaz cijelih 5 godina nakon operacije jer za toliko vremena postoji sansa da se razviju i otkriju metastaze.... evo vec 2 godine od kad daje taj mjesecni nalaz njoj je rezultat 0 uvijek, ali ovo sad je bilo stvarno sokantno..... bas zato sto smo mislili da je greska smo ponovili nalaz....
    Samo ti...
    U mome srcu si...
    Jedna jedina, nepobjediva -
    Zvezdo ljubavi!

  12. #62
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,065
    Thanks Thanks Given 
    763
    Thanks Thanks Received 
    1,478
    Thanked in
    734 Posts

    Default

    Imao bih mnogo toga da napisem na ovu temu, uglavnom iz iskustva sa majkom, koja vec duze vrijeme boluje. Ali ne mogu sve da obuhvatim, to bi roman bio. Zato cu samo ukazati na onu ociglednu podjelu u nasem zdravstvu, koja se brutalno izdefinisala u ovom nasem kapitalizmu, na privatne i drzavne doktore. Zalosno je kolika je razlika u usluzi, paznji, a u poslednje vrijeme je sve izrazenija i u znanju, dje je ne bi smjelo biti. Bar ne u toj mjeri. U urgentnom je sad sve neka mladjarija, veze s mozgom nemaju. Necu sad navoditi primjere, bilo ih je stvarno dosta. Ali ta djeca pojma nemaju i vrlo lako mogu da ubiju pacijenta svojim neznanjem. Moju majku bi jednom sigurno poslali na onaj svijet da nije bilo misljenja privatnog kardiologa, koji se suprodstavio nalazu specijalista iz urgentnog. To je uzas zivi koliko te ljude nije briga, koliko je ocigledan taj nemar i zelja da te sto prije oposle. O mjestu u bolnici, ako nemas neku, vezu nema sto da pomisljas. Ako si star, mozes bukvalno da umires, to je sve normalno u tim godinama. Nema mjesta, time nema ni sanse da se pribavi misljenje nekog konzilijuma, nekog tijela strucnjaka koje ce znati vise od jedne neznavene glave. Pa onda fino obidjes sve privatne specijaliste, pribavis misljenje svih njih i eto ti tvog konzilijuma. Nema druge. A uzasavam se predizborne najave nase vlasti da ce se zdravstvo privatizovati. Koliko god neki optimisti ne vjerovali u to, neizbjezno je. Svi to vidimo, taj proces sabotacije naseg zdravstva, kao i kod svakog drzavnog preduzeca do sad, je skroz ocigledan. Po istom sablonu urusavanja sistema iznutra, prvo kadrovski, a onda infrastrukturno.


  13. #63
    Join Date
    May 2009
    Posts
    23,177
    Thanks Thanks Given 
    1,274
    Thanks Thanks Received 
    4,277
    Thanked in
    1,995 Posts

    Default

    The more things change, the more they stay the same.

  14. #64
    Join Date
    Sep 2014
    Location
    Podgorica
    Posts
    191
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    9
    Thanked in
    7 Posts

    Default

    Jutros moj otac poveo djeda( sa majcine strane ) u kodru da naprave snimak pluca i to je kostalo 150evra. Nije problem to, no je problem u tome sto od tih 150evra sve ide direkno njima jer na racun sto su im dali nema pdv, da li je moguce to?

    A onda trazili malo gaze da ociste djedu ranu sto je operisao, nisu htjeli da daju, kazu samo korisnici njihove bolnice mogu da zahtjevaju nesto... no ipak dadose kad im povisis ton malo... taj bezobrazluk...

    Onda za drzavnu bolnicu, mom djedu se pre 4,5 mjeseci pojavilo neka kuglica tvrda ka kamen. Doktor mu kaze to je masno tkivo dza bu dza bu, vadio neke nalaze nista. Evo sad posle 4,5 mjeseci se ispostavilo da je to "masno tkivo" ustvari rak....

    Zalosno, strasno ne znam sta da kazem.... zbog tudje greske, nemara moj djed umire. Sanse su nikakve no molimo se Bogu da taj 1% bude spas.

  15. #65
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    717
    Thanks Thanks Given 
    29
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by nepoznat View Post
    Jutros moj otac poveo djeda( sa majcine strane ) u kodru da naprave snimak pluca i to je kostalo 150evra. Nije problem to, no je problem u tome sto od tih 150evra sve ide direkno njima jer na racun sto su im dali nema pdv, da li je moguce to?

    A onda trazili malo gaze da ociste djedu ranu sto je operisao, nisu htjeli da daju, kazu samo korisnici njihove bolnice mogu da zahtjevaju nesto... no ipak dadose kad im povisis ton malo... taj bezobrazluk...

    Onda za drzavnu bolnicu, mom djedu se pre 4,5 mjeseci pojavilo neka kuglica tvrda ka kamen. Doktor mu kaze to je masno tkivo dza bu dza bu, vadio neke nalaze nista. Evo sad posle 4,5 mjeseci se ispostavilo da je to "masno tkivo" ustvari rak....

    Zalosno, strasno ne znam sta da kazem.... zbog tudje greske, nemara moj djed umire. Sanse su nikakve no molimo se Bogu da taj 1% bude spas.
    Zna li neko gdje ima da se kupi Borni krema? Hvala!

    Sent from my CUBOT_X18_Plus using Tapatalk

  16. #66
    Join Date
    Sep 2017
    Posts
    367
    Thanks Thanks Given 
    9
    Thanks Thanks Received 
    15
    Thanked in
    9 Posts

    Default

    Da li neko zna, koja advokatska kancelarija ili koji advokat je specijalizovan za tuzbe protiv ljekara i KBC-a za nesavjesno lijecenje koje je urokovalo smrt clana porodice?


    Vom iPhone 14 Pro gesende

  17. #67
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,094
    Thanks Thanks Given 
    2,718
    Thanks Thanks Received 
    4,450
    Thanked in
    2,364 Posts

    Default

    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  18. #68
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,821
    Thanks Thanks Given 
    89
    Thanks Thanks Received 
    3,291
    Thanked in
    1,832 Posts

    Default

    Ma nije, slabo su plaćeni....

    Poslato sa Ultra Fold5 pisaće mašine

    ............ Ż\_(ツ )_/Ż............
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Replies: 3
    Last Post: 11-03-10, 18:22
  2. izabrani ljekar
    By swinger in forum Primorski
    Replies: 6
    Last Post: 07-07-08, 09:11

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •