Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 25 of 68

Thread: ljekar se ne "obrce"- žalbe pacijenata

  1. #1
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Bar
    Posts
    2,615
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default ljekar se ne "obrce"- žalbe pacijenata

    Treba mi vase misljenje o jednom, ajde da ga nazovem, problemu.

    Dijete, 3 godine, se lijeci u bonici od upale pluca koja je dosla kao komplikacija od boginja, temperatura danima bila oko 40... duza je prica ali ovo je nesto sto me sad zanima-da li vi mislite da je ok da doktor koji lijeci to dijete, za 5 dana ne nadje sa shodno da udje u sobu vidi ga, pregleda, poprica sa njim?... inace i dalje ima malu temperaturu

  2. #2
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,831
    Thanks Thanks Given 
    89
    Thanks Thanks Received 
    3,292
    Thanked in
    1,833 Posts

    Default

    Žali se zaštitniku prava pacijenta.
    Na sajtu ministarstva zdravlja možeš da nađeš ime i prezime i kontakt telefon/mail..

    Obavezno navedi da ćeš i pritužbu proslijediti ukoliko ne dođe do odgovora ministarstvu i inspekciji ministarstva zdravlja.
    Obavezno navedi da želiš odgovor u pismenoj formi.

    Poslato sa pisaće mašine Galaxy Note
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  3. #3
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Bar
    Posts
    2,615
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    ali na sta da se zalim? moze da se pravda-stanje ide na bolje, sto ima da ga posjecujem, imam vaznije pacijente...

  4. #4
    Join Date
    Jul 2009
    Posts
    791
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Pa valjda bude na vizitama?
    Davor

  5. #5
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Bar
    Posts
    2,615
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Ne, ni na vizitama, jednostavno sem onog prvog petominutnog kontakta nije bilo drugih vidjenja sa pacijentom niti majkom. Mislim da nema sansi ako ga sretne na hodniku da ce znati da je to njen pacijent. Meni se cini da to nije normalno, ali sto ja znam...

  6. #6
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,831
    Thanks Thanks Given 
    89
    Thanks Thanks Received 
    3,292
    Thanked in
    1,833 Posts

    Default

    Propisana obaveza za doktora koji je primio /kome je dodijeljen pacijent je svakodnevna vizita sa kolegema.
    Ovo znači svaki dan čak i vikendom.
    Na ovo se možeš žaliti.

    Ko mu je propisao i daje terapiju? I na ovo se možeš žaliti... Doktor nema pojma da li se stanje pacijenta pogoršava ili poboljšava.

    Poslato sa pisaće mašine Galaxy Note
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  7. #7
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Bar
    Posts
    2,615
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    OK, hvala, pokusacu sjutra da dodjem do zastitnika prava pacijenta pa da promijenimo ljekara. Hvala na pomoci.

  8. #8
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Biel/Bienne
    Posts
    12,805
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    e ovakve stvari me nerviraju. ovo je bruka. normalni doktor je ZADUZEN da prati stanje pacijenta. sramota!
    http://www.youtube.com/watch?v=PCjwxItb_p4
    Les chiens aboient, la caravane passe.

  9. #9
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Bar
    Posts
    2,615
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    prati ona vjerovatno, baci pogled na njegov karton, vidi da temp pada i to je to... mislim kad veterinar prati zivotinju tesko moze to daljinski da odradi, ali sto cemo...

    a sto smo prezivjeli u baru rekli bi da je ovo sitnica... temperatura koja ne spada cio dan, ne reaguje na neke nenormalne doze antipiretika, brufen, cepic, pa zatim ni na infuziju i inekciju i oko 2 sata ujutru temp skace na 40.5 a dezurni pedijatar nas ostavlja u prijemnoj sobi i kaze-ja moram da idem a i vi idite kuci jer ga ne mozemo primiti na odjeljenje jer ima boginje. da je upucate? da, i meni je dosao nagon...

    proveli noc tu da sacekamo da dodje infektolog i kad nas je vidjela da smo jos tu oko 7 uspaniceno nam govori da idemo da nas ne vidi sef...

    na infektivno ne primaju djecu mladju od 5 godina, a i da primaju nemaju dje sa njim jer je poplavljeno... pa rekoh ocu li da ga bacim? ne no za pg.
    pa nas je tu sacekala ova gospodja "ljekar" koja ga nije prstom pipnula...

    eto, nas degenericni sistem zdravstva...

  10. #10
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,542
    Thanks Thanks Given 
    7,409
    Thanks Thanks Received 
    4,496
    Thanked in
    1,747 Posts

    Default

    Nema druge no sa utokom u bolnicu... To za Bar me ne čudi ništa, druga su mi iz hitne poslali da sav u opekotine i u bokserice ide da kupi zavoje u apoteku, prije nego ga primiše...
    #fakenews

  11. #11
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Bokesko Carstvo
    Posts
    13,701
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    to su fukare a ne doktori.kako zavsavaju te skole i na koje nacine nije ni cudo.

  12. #12
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Bugi View Post
    Propisana obaveza za doktora koji je primio /kome je dodijeljen pacijent je svakodnevna vizita sa kolegema.
    Ovo znači svaki dan čak i vikendom.
    Na ovo se možeš žaliti.
    Ako sam ja shvatio dijete je kao hitan slucaj iz Bara doslo u PG i moguće je na primjer da je na dezurstvu bio ljekar koji cak i ne radi na odjeljenju bolnice dje je dijete upućeno. To sto kazes je procedura kad je pacijent hospitalizovan na odjeljenje i najbolji nacin je za tok lijecenja pitati ljekara koji propisao terapiju ili sefa odjeljenja za informacije kome je dodijeljen pacicijent, kako ide oporavak.... jer sef valjda jednom nedjeljno sa kompletnim osobljem ima vizitu na cijelom odjeljenju.

  13. #13
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Bar
    Posts
    2,615
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    evo jutros je bila, ona je sef odjeljenja i izgleda nema kad za vizite i posjete pacijentima

  14. #14
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,744
    Thanks Thanks Given 
    10,837
    Thanks Thanks Received 
    2,116
    Thanked in
    1,078 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by alien View Post
    ali na sta da se zalim? moze da se pravda-stanje ide na bolje, sto ima da ga posjecujem, imam vaznije pacijente...
    Quote Originally Posted by alien View Post
    prati ona vjerovatno, baci pogled na njegov karton, vidi da temp pada i to je to... mislim kad veterinar prati zivotinju tesko moze to daljinski da odradi, ali sto cemo...

    a sto smo prezivjeli u baru rekli bi da je ovo sitnica... temperatura koja ne spada cio dan, ne reaguje na neke nenormalne doze antipiretika, brufen, cepic, pa zatim ni na infuziju i inekciju i oko 2 sata ujutru temp skace na 40.5 a dezurni pedijatar nas ostavlja u prijemnoj sobi i kaze-ja moram da idem a i vi idite kuci jer ga ne mozemo primiti na odjeljenje jer ima boginje. da je upucate? da, i meni je dosao nagon...

    proveli noc tu da sacekamo da dodje infektolog i kad nas je vidjela da smo jos tu oko 7 uspaniceno nam govori da idemo da nas ne vidi sef...

    na infektivno ne primaju djecu mladju od 5 godina, a i da primaju nemaju dje sa njim jer je poplavljeno... pa rekoh ocu li da ga bacim? ne no za pg.
    pa nas je tu sacekala ova gospodja "ljekar" koja ga nije prstom pipnula...

    eto, nas degenericni sistem zdravstva...
    Quote Originally Posted by alien View Post
    evo jutros je bila, ona je sef odjeljenja i izgleda nema kad za vizite i posjete pacijentima
    Sve ove tvoje poruke sam vrlo pažljivo pročitala....ovako, smatram da imaš potpuno pravo da se žališ na apsolutno sve što ti nije po volji...i molim te nemoj da kažeš "aj dobro, došla je, neću zbog đeteta sad..." jer ako ti i ja i svi mi tako kažemo, ovaj javašluk koji se kod nas dešava NIKAD nećemo iskorijeniti!
    Treba da se zna da dijte koje je hitno primljeno NE SMIJE biti ostavljeno bez nadzora! Ma ne hitno, nego bilo koje dijete primljeno u bolnicu, niej primljeno jer voli da leži kod njih nego jer je bolesno! Pa to je bolesno kako se oni ponašaju! pa što ako ima boginje?! Neka isprazne pola odjeljenja, neka napravi stoka karantin za dijete!!! Sram ih i stid bilo, ali ne njih, nego nas, jer mi smo krivi što se oni tako ponašaju! Samo mi, zapamtite!

    Molim vas da počnete da se žalite na sve što vam se ne dopada! Ja hoću!
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  15. #15
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Bar
    Posts
    2,615
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Imas potpuno pravo. Na kraju se ministar fali kako se niko zalio nije ko zna od kad, znaci sve je kako treba, sistem funkcionise i ovo isto ce doekati i druge, a i nas sledeci put
    ...
    Danas sam bio, i samo kad vidim da mu je bolje prodje me volja za bilo kakvim zalbama i cimanjem... majku pogotovu, ionako je iscrpljena...
    Ali hocu, jos koliko je veceras pisem mail ovom zastitniku.

    A i danas se desilo nesto jako interesantno, taman po mom odlasku majka je posla do dezurnog dr da provjeri jesu li stigli kontrolni nalazi. Jesu, tu su, gleda i kaze-moze na olimpijadu. Ok, a koliki su leukociti, CRP, sedimentacija... Nema potrbebe vi to da gledate, rekao sam vam da je sve u redu i bukvalno je sakrio nalaze u fioku od nje... nije mi jasno da nece detalje da joj kaze. Neshvatljivo ponasanje, na momente mi se cini da smo u nekoj zoni sumraka i vrti mi se u glavi...

  16. #16
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,744
    Thanks Thanks Given 
    10,837
    Thanks Thanks Received 
    2,116
    Thanked in
    1,078 Posts

    Default

    Smatram da je u našem zdravstvu jako alarmantno stanje po pitanju posvećenosti naših ljekara...u stručnost ne želim da ulazim jer vjerujem da ako neko završi tako teške "velike škole" ne može biti ni tele ni neko ko ne zna! Može biti samo neko koga nije briga i neko ko neće! Uostalom, mi nikad i nijesmo dovodili stručnost doktora u pitanje ako se humano prema nama odnose!
    A da li su humani, da li poštuju ovo?

    "U času kada stupam među članove ljekarske profesije, svečano obećavam da ću svoj život staviti u službu humanosti. Prema svojim učiteljema sačuvaću dužnu zahvalnost i poštovanje. Svoj poziv ću obavljati savjesno i dostojanstveno. Najvažnija će mi briga biti zdravlje moga pacijenta. Poštovaću tajne onog ko mi se povjeri. Održavaću svim svojim silama čast i plemenite tradicije ljekarskog zvanja. Moje kolege biće mi braća. U vršenju dužnosti prema bolesniku neće na mene uticati nikakvi obziri, vjere, nacionalnosti, rase, političke ili klasne pripadnosti. Apsolutno ću poštovati ljudski život od samog početka. Ni pod prijetnjom neću dopustiti da se iskoriste moja medicinska znanja suprotno zakonima humanosti. Ovo obećavam svečano, slobodno, pozivajući se na svoju čast."

    Predvidjela sam da ovu temu zalijepim u vrh foruma, @Alien mi je dao ideju, pa da se povedeni njegovim iskustvom na ovom mjestu požalimo na bahatost, nehumanost i neodgovornost naših ljekara!
    Naravno, iako je tema jasno naslovljena, neću brisati ni pohvale, ako ništa, "izuzeci potvrđuju pravilo", i red je one koji jesu humani izuzeti na neki način od nečasne družine!

    Dakle, kad ne dobijete adekvatnu uslugu kod ljekara, vi na CDM i žalite se! Ko zna, možda neko od njih ovo pročita pa se i postidi!
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  17. #17
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,744
    Thanks Thanks Given 
    10,837
    Thanks Thanks Received 
    2,116
    Thanked in
    1,078 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by alien View Post
    Imas potpuno pravo. Na kraju se ministar fali kako se niko zalio nije ko zna od kad, znaci sve je kako treba, sistem funkcionise i ovo isto ce doekati i druge, a i nas sledeci put
    ...
    Danas sam bio, i samo kad vidim da mu je bolje prodje me volja za bilo kakvim zalbama i cimanjem... majku pogotovu, ionako je iscrpljena...
    Ali hocu, jos koliko je veceras pisem mail ovom zastitniku.

    A i danas se desilo nesto jako interesantno, taman po mom odlasku majka je posla do dezurnog dr da provjeri jesu li stigli kontrolni nalazi. Jesu, tu su, gleda i kaze-moze na olimpijadu. Ok, a koliki su leukociti, CRP, sedimentacija... Nema potrbebe vi to da gledate, rekao sam vam da je sve u redu i bukvalno je sakrio nalaze u fioku od nje... nije mi jasno da nece detalje da joj kaze. Neshvatljivo ponasanje, na momente mi se cini da smo u nekoj zoni sumraka i vrti mi se u glavi...
    Šta? Oni misle da mi ne umijemo uporediti parametre!? UH! Insistiraj ti sjutra da ti pokaže svaki nalaz! Inače, tamo kad si fin ništa završit nećeš, a im pomeneš novine i digneš graju malko se primire!
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  18. #18
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Bar
    Posts
    2,615
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Poslao sam upit zastitiniku prava pacijenata. Nije prava zalba, ukratko sam objasnio o cemu se radi pa prvo da cujem njegovo misljenje da vidim ima li uospte svrhe zaliti se. Ukoliko krene da ih pravda necu se muciti oko toga no da se selimo polako...

  19. #19
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Ovo sto si napisao
    Quote Originally Posted by alien View Post
    ... a sto smo prezivjeli u baru rekli bi da je ovo sitnica... .. dezurni pedijatar nas ostavlja u prijemnoj sobi i kaze-ja moram da idem a i vi idite kuci jer ga ne mozemo primiti na odjeljenje jer ima boginje.....

    proveli noc tu da sacekamo da dodje infektolog i ... na infektivno ne primaju djecu mladju od 5 godina, .....
    fino obradi pa sve napisi direktoru bolnice, ministru zdravlja, zaštitniku prava pacijenta pa ako ne odgovre na primjer za 3 dana fino i nekom od novinara.
    Direktor bolnice ako već ima infektivno odjeljenje je duzan obezbijediti i mjesto za djecu koja bi mogle ostati i sa majkom u bolnicu. Ne moze on niti niko od ljekara da ti kaze "vozi dijete u Podgoricu ili Pljevlja" nego bolnica primi dijete i kolima hitne pomoći prebaci na odgovarajuće mjesto.
    Roditelji bolesnog djeteta nijesu taksisti bolnice, a bolesno dijete mora biti pod nazorom ljekara. Logicno je da pedijatar ne moze dijete sa boginjama primiti na odjeljenje, ali je umobolno i van zakona zabrana da se dijete ne prima na infektivno odjeljenje koje postoji.

  20. #20
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,831
    Thanks Thanks Given 
    89
    Thanks Thanks Received 
    3,292
    Thanked in
    1,833 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bugi View Post
    Žali se zaštitniku prava pacijenta.
    Na sajtu ministarstva zdravlja možeš da nađeš ime i prezime i kontakt telefon/mail..

    Obavezno navedi da ćeš i pritužbu proslijediti ukoliko ne dođe do odgovora ministarstvu i inspekciji ministarstva zdravlja.
    Obavezno navedi da želiš odgovor u pismenoj formi.

    Poslato sa pisaće mašine Galaxy Note
    Odradi ovo, upravo sam kontaktirao jednog od zaštitnika prava pacijenata. Savjet je isti.

    Poslato sa pisaće mašine Galaxy Note
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  21. #21
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Bar
    Posts
    2,615
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Hari Krisna View Post
    Ovo sto si napisao

    fino obradi pa sve napisi direktoru bolnice, ministru zdravlja, zaštitniku prava pacijenta pa ako ne odgovre na primjer za 3 dana fino i nekom od novinara.
    Direktor bolnice ako već ima infektivno odjeljenje je duzan obezbijediti i mjesto za djecu koja bi mogle ostati i sa majkom u bolnicu. Ne moze on niti niko od ljekara da ti kaze "vozi dijete u Podgoricu ili Pljevlja" nego bolnica primi dijete i kolima hitne pomoći prebaci na odgovarajuće mjesto.
    Roditelji bolesnog djeteta nijesu taksisti bolnice, a bolesno dijete mora biti pod nazorom ljekara. Logicno je da pedijatar ne moze dijete sa boginjama primiti na odjeljenje, ali je umobolno i van zakona zabrana da se dijete ne prima na infektivno odjeljenje koje postoji.
    iskreno nemam volje sad za tim... zivimo u baru, jedno dijete je u bolnici u pg a mladje doma jer i ono ima boginje a mora se i na posao poci...

    to sam samo napisao kao jednu debilnu stvar koju sam cuo to jutro, ali nije direktno nama recena vec je sestra komentarisala sa kolegom, a nas su za pg poslali sa uputom na kome pise da im prostorije "nisu u funkciji" (poplavljeno) tako da tu nemam osnove za zalbu. sem mozda za to sto nam nije ponudjen prevoz, nego ono otprilike-snadjite se, ali mala mi rabota za to

    sad bih najradije samo rijesio ovo sa ovo ekipom dje su sad, bukvalno se ne obrcu, veceras su ih ladno preskocili i nisu dosli u vizitu... NIKO! poslije danasnje temperature koju vise ne bi trebao imati(7 dana, 7 longacefa i infuzija) oni i dalje smatraju da to nije nista i da mogu ladno da preskoce vecernji obilazak...

  22. #22
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,542
    Thanks Thanks Given 
    7,409
    Thanks Thanks Received 
    4,496
    Thanked in
    1,747 Posts

    Default

    Brate divim ti se na samokontroli... Nemam dijete ali čini mi se da bih bio spreman da odrobijam cijeli KBC kad bih samo na sekund pomislio da mi đetetu ne pružaju dovoljnu njegu...
    #fakenews

  23. #23
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Douglas, Isle of Man
    Posts
    10,747
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ja sam i bez đeteta bio raspoložen da se nekome nahranim srcem tamo.

    Više sam vika' u KBC na ljude nego iđe drugo.
    "And if they didn't believe me, they believe me now."

  24. #24
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Bar
    Posts
    2,615
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    dobio sam odgovor, zaista expresno, prenosim ga komplet, smatram da moze biti javno objavljen jer bi ovo svako dobio i kontakt nije privatni


    Poštovani,
    Prava pacijenata jasno su defionisana Zakonom o pravima pacijena (obratiti
    pažnju na poglavlje II) Radi Vašeg informisanja a za potrebe ostvarivanja
    zakonskih prava dostavljam Vam link navedenog Zakona
    http://www.kccg.me/files/1306325738.pdf
    .
    Ukoliko su Vam potrebna moja dodatna pojašnjenja, pored ovog mejla,
    možete me kontaktirati i putem telefona pozivom na broj 020 412 573.
    S poštovanjem,
    Zaštitnik prava pacijenata KC CG.

  25. #25
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Bar
    Posts
    2,615
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    tu stvarno jasno pise sve. mogao bih da se zvanicno zalim, ali je on izgleda vec reagovao i stanje je jutros drugacije, opet je dosla u vizitu, popricala sa majkom, cak se i zadrzala vise nego uobicajeno, pokazani nalazi... sad samo mogu da insistiram na kaznama. Moja zena nema volje za tim a bez nje niti mogu niti zelim da se upustam u to...

    Inace jasno su prekrseni clan 1, clan 2, clan 7, clan 9, clan 10 u vise stavova, clan 13, clan 21, clan 29.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Replies: 3
    Last Post: 11-03-10, 18:22
  2. izabrani ljekar
    By swinger in forum Primorski
    Replies: 6
    Last Post: 07-07-08, 09:11

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •