Results 1 to 15 of 15

Thread: Kako sam jezički postao ugrožen

  1. #1
    Join Date
    May 2011
    Posts
    29
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Kako sam jezički postao ugrožen

    http://www.cdm.me/politika/cp-u-vrba...sluzbeni-jezik

    Pošto živim u dotičnom gradu u kom sam rođen i odakle se sad javljam , moram reći da se od danas jezički osećam ugroženo , jer nemam reči koliki je sneg napadao na našoj crnogorskoj ravnici.:cupcake:

    Nego šalu na stranu i da kažem o ovom članku i ovom Stevoviću par reči , a to je samo da je članak glup kao i ovaj "promicatelj" uvođenja crngorskog jezika u moju opštinu.

    Prvo , trebao je reći i postaviti dokazze kako su se moji sugrađani poreklom iz današnje CG izjasnili koji im je jezik na zadnjem popisu stanovništva.
    Ja ću se odmah osunetiti ako se nabroji 10 ljudi od [SIZE=3]7.353 izjašnjena Crnogorca koju stavili da im je jezik crnogorski.

    Ali ni ta stavka koja Stevovića automstski eleminiše kao ozbiljnog čoveka je što 90% Crnogoraca u Vrbasu ne govori kao u Crnoj Gori , i zaista ne vidim zašto bi nam vamo ijekavica i "sj" bila potrebna.
    Međutim problem je još gluplji , jer šta će nama vamo crngorski jezik koji je službeni u Crnoj Gori , šta mi imamo konrektno sa DRŽAVOM Crnom Gorom??!!
    Evo čak da i pretpostavimo da je ovih 7.353 izjašnjeno kako im je jezik crnogorski , valjda bi mi vamo u Vrbasu i okolini trebali sami da napravimo SVOJ ROĐENI crnogorski standard od jezika koji mi vamo govorimo i koji je godinama evoluirao kao što svi jezici evoluiraju?!

    Nas vamo ove priče ne pogađaju jeri 99% Crnogoraca i svih onih poreklom iz CG ni ne zna za ovo , ali je problem ovde u CG jer ova "problematika jezika u Vrbasu" je za vaše političko tržište u Crnoj Gori.

    Ovu temu sam otvorio iskljičivo iz razloga da kad dođem sledeće godine kao svake dosad u životu u Crnu Goru , da mi se ne desi da mi neko veli kako smo ugroženi i da nam ne daju jezik za zvaničnu upotrebu.
    [/SIZE]

  2. #2
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    2,147
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Opet klizas... ne znam da li su te naucili da stavljas lance zimi ?! Raspolozen sam da ti okacim tutorijal za kacenje lanaca... mos ovako izginut klizajuci )))))
    Sreca tvoja sto si gad pa te niko ne voli! fcuk yeah!

  3. #3
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Baš fino potkrovlje
    Posts
    8,428
    Thanks Thanks Given 
    2,996
    Thanks Thanks Received 
    1,440
    Thanked in
    773 Posts

    Default

    Слушао сам стевовића када су били избори, свака мањина је имала да представи свој програм.
    Прилично је неубједљив у говору, а не видим ни да се нешто превише претргао око бољитка црногораца у србији осим око ове блесаве приче о језику, мада је то стварно тежак или немогућ посао, јер сачувати националност у односу на оне који су скоро исти као ти а њих има много више је сизифов посао.


    Ево мало о ловћенцу од неутралних извора.

    Last edited by Mstislav; 10-12-12 at 15:18.
    Ја чекам посао али волим ову земљу!



    А што пијем кад ми шкоди
    ко ће кући да ме води?

  4. #4
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    2,147
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Upravo tako! Postovat na svakom mogucem nacinu drzavu u kojoj zivite al znat ko ste i sto ste! Bravo!
    Sreca tvoja sto si gad pa te niko ne voli! fcuk yeah!

  5. #5
    Join Date
    May 2011
    Posts
    29
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ehehehe Lovćenac je zakon.

    Ovaj Stevović je smešan , bar što se tiče nas u vrbaškoj i kulskoj opštini.

    Ja sam već zamislio kad idem u opštinu po izvod iz matične knjige rođenih da mi forumulari budu dodatno uz sve manjinske i na crngorskom jeziku onako fino odštampani na autentičnoj crnogorskoj latinici.:smug:

  6. #6
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,615
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Crka View Post
    Upravo tako! Postovat na svakom mogucem nacinu drzavu u kojoj zivite al znat ko ste i sto ste! Bravo!
    Oba ujaka i tetka mi se u Srbiji izjasnjavaju kao Crnogorci. Ali takodje uz maksimalno postovanje Srbije, njihovih drzavnih simbola i svega sto uz to ide.

    Sent from my Samsung Galaxy SIII using Tapatalk 2

  7. #7
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    2,147
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Draka View Post
    Oba ujaka i tetka mi se u Srbiji izjasnjavaju kao Crnogorci. Ali takodje uz maksimalno postovanje Srbije, njihovih drzavnih simbola i svega sto uz to ide.

    Sent from my Samsung Galaxy SIII using Tapatalk 2

    Naravno tebra! Normalni ljudi! Bilo dje da su nasi ljudi na svijet treba da postuju tu drzavu koja ih hrani i obrazuje! Al nikad ne treba zaboravit odakle si i svoju istoriju! Ne radi Crne Gore, Crna Gora je prezivjela svasta pa ce prezivijet i ako se neki njeni potomak ne izjasnjava kako valja no radi sebe...

    Svaki put kad se vracam iz inostranstva doma me spopane neka milina kad ''uletimo'' u vazdusni prostor CG i kad vidim one planincine ... cudan neki osjecaj
    Sreca tvoja sto si gad pa te niko ne voli! fcuk yeah!

  8. #8
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Bokesko Carstvo
    Posts
    13,704
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    cudan mene osjecaj obuzme isto kad idem na posao pa letim preko evrope,da zaradim leba za porodicu,jer se od plate u moju zemlju ne moze zivjet normalno.pa ja idem po 8-9.mjeseci u godinu da derem ko magarac,da bi mi djeca dostojanstveno zivjela.eto radi sebe i moje porodice ja to moram cinjet,a svaki put kad se priblizim pisti tivatskog aerodroma oci mi se napune suza jer znam da je srece da bi se moglo radit i odje i zivjet.ali eto to nekome ne odgovara.a sto se obrazovanja tice,sve placam.nema dana da se u skolu ne trazi,daj pare za ovo,daj za ono.kupi ovo,upi ono.:joyous:bez uvrede brate,samo ja ovu zemlju drugacije dozivljavam jer me boli kad vidim ljude da prebiraju po kontejnera.malo nas ima da ne bi mogli da se organizujemo da zivimo svi dobro.

  9. #9
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    2,147
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by jokac View Post
    cudan mene osjecaj obuzme isto kad idem na posao pa letim preko evrope,da zaradim leba za porodicu,jer se od plate u moju zemlju ne moze zivjet normalno.pa ja idem po 8-9.mjeseci u godinu da derem ko magarac,da bi mi djeca dostojanstveno zivjela.eto radi sebe i moje porodice ja to moram cinjet,a svaki put kad se priblizim pisti tivatskog aerodroma oci mi se napune suza jer znam da je srece da bi se moglo radit i odje i zivjet.ali eto to nekome ne odgovara.a sto se obrazovanja tice,sve placam.nema dana da se u skolu ne trazi,daj pare za ovo,daj za ono.kupi ovo,upi ono.:joyous:bez uvrede brate,samo ja ovu zemlju drugacije dozivljavam jer me boli kad vidim ljude da prebiraju po kontejnera.malo nas ima da ne bi mogli da se organizujemo da zivimo svi dobro.
    Razumijemo se!

    Al mlada smo mi drzava da bi sve odjednom procvijetalo samo od sebe. Masu ljudi je aj da kazem ''cudno'' u svom razmisljanju i glasaju kao da su robovi neciji ne gledajuci ekonomsku dobit koju ce imat vec sasvim nesto drugo... al vremenom ce se sve sredit ubjedjen sam. Mi smo mali sistem i nama je dovoljno 10 godina radnih i pozrtvovanih od strane izvrsne vlasti da se nase drustvo totalno zaokrene makar po razmisljanju i da vise nismo zatucani glupostim vec krucijalnim stvarima za egzistenciju!

    Zato jbg... dok ne istrajemo do toga boricemo se kako znamo i umijemo!
    Last edited by Crka; 10-12-12 at 17:42.
    Sreca tvoja sto si gad pa te niko ne voli! fcuk yeah!

  10. #10
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Bokesko Carstvo
    Posts
    13,704
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Crka View Post
    Razumijemo se!

    Al mlada smo mi drzava da bi sve odjednom procvijetalo samo od sebe. Masu ljudi je aj da kazem ''cudno'' u svom razmisljanju i glasaju kao da su robovi neciji ne gledajuci ekonomsku dobit koju ce imat vec sasvim nesto drugo... al vremenom ce se sve sredit ubjedjen sam. Mi smo mali sistem i nama je dovoljno 10 godina radnih i pozrtvovanih od strane izvrsne vlasti da se nase drustvo totalno zaokrene makar po razmisljanju i da vise nismo zatucani glupostim vec krucijalnim stvarima za egzistenciju!

    Zato jbg... dok ne istrajemo do toga boricemo se kako znamo i umijemo!
    svaka cast.imas stvarno razumno razmisljanje.mislim cak da nam ne treba ni 10 god.imamo sve ljepote i bogatstva,kao nidje na svijetu,samo treba da gledamo kao sto kazes ekonomsku dobit,boljitak i buducnost nase djece.bojim se da sa ovom ekipom koja je vec dugo na vlasti nema toga jer evo godinama sustinski nazadujemo.a vidis nas ima toliko da bi ja i ti sa arhivom ko sto zna da radi to rjesili brzo.imamo more,boku,planine,sve.turisticki raj,samo pare ne znamo uzet.ali ja se cudu ne mogu nacudit da ovaj narod ne moze da zivi kao sto ZASLUZUJE-I TO ME BOLI.ne znam da li me shvatas.jer za svakog stanovnika ima posla u ovoj zemlji,samo to ne odgovara pojedinim strukturama.

  11. #11
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    2,147
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Svemu ovome ce doc kraj ubrzo... CG ce da procveta kad dodju na vlast nove generacije... ne mogu ovi do vijeka! Kad se domognu vlasti neki NOVI (koji nisu trenutno ni pozicija ni opozicija) nama ce da svane... ne moraju oni bit intelektualci bog zna kakvi... samo da imaju viziju da je cg iznad svega i da puste ovaj narod da zivi a ne da ih maltretira opozicija da su srbi a ovi drugi da su crnogorci... brate moj osjecaj se kako oces ka DZEDAJ ako ti je merak samo radi i postuj sto se radi.... kad se napune dzepovi znate li kome ce bit do prepucavanja SRBIN il Crnogorac No dje cemo na ljeto i na zimu ... i ko je dje zavrsio fakultet i ko ce neku novu ideju smislit ... no aj mozda samo mastam!


    p.s. Samo da ponovim ovo jos jednom! CRNA GORA NEMA PROBLEM SA VLASCU VEC IMA PROBLEM SA NEOBRAZOVANIM NARODOM! JER MI NISMO IZASLI IZ POLITICARA NO POLITICARI IZ NAS I ONI SU SLIKA U KAKVOM DRUSTVU ZIVIMO, ZELJELI MI TO DA PRIZNAMO ILI NE!

    Edukuj sebe, informisi se ne daj da si ovca i promjenices vlast!
    Last edited by Crka; 10-12-12 at 18:42.
    Sreca tvoja sto si gad pa te niko ne voli! fcuk yeah!

  12. #12
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Bokesko Carstvo
    Posts
    13,704
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by crka View Post
    svemu ovome ce doc kraj ubrzo... Cg ce da procveta kad dodju na vlast nove generacije... Ne mogu ovi do vijeka! Kad se domognu vlasti neki novi (koji nisu trenutno ni pozicija ni opozicija) nama ce da svane... Ne moraju oni bit intelektualci bog zna kakvi... Samo da imaju viziju da je cg iznad svega i da puste ovaj narod da zivi a ne da ih maltretira opozicija da su srbi a ovi drugi da su crnogorci... Brate moj osjecaj se kako oces ka dzedaj ako ti je merak samo radi i postuj sto se radi.... Kad se napune dzepovi znate li kome ce bit do prepucavanja srbin il crnogorac no dje cemo na ljeto i na zimu ... I ko je dje zavrsio fakultet i ko ce neku novu ideju smislit ... No aj mozda samo mastam!


    P.s. Samo da ponovim ovo jos jednom! Crna gora nema problem sa vlascu vec ima problem sa neobrazovanim narodom! Jer mi nismo izasli iz politicara no politicari iz nas i oni su slika u kakvom drustvu zivimo, zeljeli mi to da priznamo ili ne!

    edukuj sebe, informisi se ne daj da si ovca i promjenices vlast!
    podrzavam u potpunosti svaku rijec!kad bi ovako mislili i radili pa jedno trecina naroda druge bi nam tice pjevale.

  13. #13
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Seoul, Korea
    Posts
    9,589
    Thanks Thanks Given 
    7
    Thanks Thanks Received 
    44
    Thanked in
    23 Posts

    Default

    Po istom principu, koja je svrha otvaranja teme na ovom forumu i kakvu vrstu odgovora ili akcije konkretno očekuješ od nas? Jer koliko Vrbas veze ima sa Crnom Gorom, toliko i ovaj forum ima veze sa lokalnim dešavanjima u Vrbasu.

    Zar to nije nešto o čemu bi trebali raspravljati unutar vaše lokalne zajednice? To pitanje je pokrenuto na vašem političkom tržištu. Ja, a vjerujem i mnogi ostali, za to nikad ne bi ni čuli da nije bilo ove teme.

    Hvala na informaciji u svakom slučaju.

  14. #14
    Join Date
    May 2011
    Posts
    29
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MadGod View Post
    Po istom principu, koja je svrha otvaranja teme na ovom forumu i kakvu vrstu odgovora ili akcije konkretno očekuješ od nas? Jer koliko Vrbas veze ima sa Crnom Gorom, toliko i ovaj forum ima veze sa lokalnim dešavanjima u Vrbasu.

    Zar to nije nešto o čemu bi trebali raspravljati unutar vaše lokalne zajednice? To pitanje je pokrenuto na vašem političkom tržištu. Ja, a vjerujem i mnogi ostali, za to nikad ne bi ni čuli da nije bilo ove teme.

    Hvala na informaciji u svakom slučaju.
    Od kojih vas?! , misliš na državljane CG ili na jednu od političkih opcija unutar CG?!

    Mi o jeziku nismo raspravljali nikada dok se nije pojavio ovaj Stevović , a on je moraš se složiti VAŠA politička eskpozitura koji pokreće takva pitanja.
    Eno dobio je od vrhuške vojvođanske da postoji crnogorski kao zvanično pismo i jezik u selu zvanom Lovćenac i ja mu na tome čestitam , međutim kako rekoh u Vrbasu je izlišno takvo šta pričati po pitanju jezika , zato on ovo radi zarad neke crnogorske opcije u CG i pravi neki veštački jaz među nama vamo samo zato što vi kurca ne radite tamo i prosipate priče o patriotizmu i svađate se , i sad još vamo širete svoja ludila , e pa ne može.

    Sva sreća pa sam Crnogorac vojvođanskog porekla koji govori srpskim jezikom , zasad , a posle snega i debelog brega možda se prešaltam na crnogorski , šta i nije ni to loše.:lemo:

  15. #15
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Seoul, Korea
    Posts
    9,589
    Thanks Thanks Given 
    7
    Thanks Thanks Received 
    44
    Thanked in
    23 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by golozlo View Post
    Od kojih vas?! , misliš na državljane CG ili na jednu od političkih opcija unutar CG?!
    Eh, mislim na sveopštu populaciju ovog foruma kome se obraćaš?

    Quote Originally Posted by golozlo View Post
    Mi o jeziku nismo raspravljali nikada dok se nije pojavio ovaj Stevović , a on je moraš se složiti VAŠA politička eskpozitura koji pokreće takva pitanja.
    Ne vidim zašto bih se morao složiti sa nečim što mi ne zvuči ni malo razumno.

    Quote Originally Posted by golozlo View Post
    Eno dobio je od vrhuške vojvođanske da postoji crnogorski kao zvanično pismo i jezik u selu zvanom Lovćenac i ja mu na tome čestitam , međutim kako rekoh u Vrbasu je izlišno takvo šta pričati po pitanju jezika , zato on ovo radi zarad neke crnogorske opcije u CG i pravi neki veštački jaz među nama vamo samo zato što vi kurca ne radite tamo i prosipate priče o patriotizmu i svađate se , i sad još vamo širete svoja ludila , e pa ne može.
    Hmm, ne, i dalje ne zvuči razumno.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Replies: 74
    Last Post: 26-07-10, 21:32
  2. OOXML postao ISO standard
    By cyber in forum Software
    Replies: 13
    Last Post: 05-04-08, 08:51
  3. DzoniS je postao tata!!!
    By zvoncica in forum Rođendani, svadbe, ostalo... :)
    Replies: 51
    Last Post: 27-10-07, 22:46
  4. više jezični sajt
    By IvanC in forum Software
    Replies: 10
    Last Post: 01-02-07, 16:59

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •