Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 26 to 50 of 51

Thread: Moderatori i podforum ~ sve cemu nije mjesto na topicima

  1. #26
    Join Date
    May 2004
    Posts
    5,882
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ima li ovaj podforum moderatora? sto je ovo brate?
    niko se ne oglasava, sem kad treba neka polemika da se obrise!
    dje ste alo? dirajte malo ove stranice oca mu...
    "Life's but a walking shadow, a poor player, that struts and frets his hour upon the stage, and then is heard no more; it is a tale told by an idiot, full of sound and fury, signifying nothing".

  2. #27
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    PG
    Posts
    3,728
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Lightbulb

    GAGA, ako imas predloga sto i kako moderatori treba da radi javi se adminima pa nam mozda dopune listu zadataka. U medjuvremnu, ostaj mi vesela na ovaj pomet
    ~ ~ ~ Agnosco veteris vestigia flammae.
    Ožiljkom jednim obogaćen. ~ ~ ~

  3. #28
    Join Date
    May 2004
    Posts
    5,882
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    pi kakva si. neces ni da se svadjas malo
    "Life's but a walking shadow, a poor player, that struts and frets his hour upon the stage, and then is heard no more; it is a tale told by an idiot, full of sound and fury, signifying nothing".

  4. #29
    Join Date
    Apr 2005
    Posts
    272
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Thumbs down sta je to sa nama???

    vec neko vrijeme izbjegavam da otvorim ovaj topic iz prostog razloga sto cekam da konacno neko reaguje i prodrma ovaj izuzetno dosadni podforum knjizevnost i pozoriste.
    sta rade moderatori???
    kao da su u zemlju propali. evo javno ih prozivam....
    prosetajte malo po ostalim forumima i vidjecete dje smo mi (cafemontenegro). bez potcjenjivanja, ali kad neko cita komentare na podforumu- knjizevnost i pozoriste- ima utisak da je prinudjen da komunicira sa generacijom iz 41.
    da li iko od vas cita ista drugo sem lektire iz srednje, osnovne skole ili eventualno studenti knjizevnosti, koji su, kako sami kazu ,,primorani,, da citaju odredjene knjige. to bi trebalo da predstavlja zadovoljstvo, prije svega a ne moranje....zarad ispita ili sta ja znam.
    stvarno ne razumijem....vidim spominje se opet lalic, po hiljadittttiiiiiiiii put....cak nije dosta jedan topic o ovom piscu, vec se ocigledno svaki dan otvara drugi za svako njegovo djelo!!!!
    opet kazem, bez potcjenjivanja, ali sta je sa sadasnjim vremenom.
    da li iko od vas zna koji su aktuelni pisci danas u svijetu???
    da li je iko svjestan uticaja stranih autora na nase stvaralastvo i knjizevnost???
    da li je iko ista citao, ne mora knjige, moze i kritike o pol osteru, dzejm dzojsu, dzulijan barnsu, da li iko cita arsenijevica,
    koja je to izdavacka kuca cije knjige najvise kupujete i u ciji ukus najvise mozete da se oslonite???
    sta mislite o poeziji carls bukovskog??? da li znate uopste da je on pisao poeziju???
    mislim, ima hiljadu i jedan razlog sto ovo govorim.
    malo smo upali u kolotecinu...to sigurno, nije dobro.
    eto toliko...morala sam ovo da izbacim iz sebe, pa ko je shvatio shvatio je...
    ovo je prije svega bila jedna dobronamjerna kritika.

  5. #30
    Join Date
    May 2005
    Location
    Budva
    Posts
    771
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Znam za carls bukovskog, i znam da je pisao pjesme naravno...
    prvo je pisao pjesme pa tek onda one knjige...
    pjesme su mu vrh...
    Procitaj William Burroughs - Naked Lunch
    on je bio dzanki i opisuje svoj zivot...mnogo ludji od Carls Bukovskog (iako ja vise volim Bukovskog)... zamisli kralja ubio je svoju zenu tako sto je za opkladu gadjao casu viskija koja se nalazila na njenoj glavi... kazem ti lik je totalni...
    son cosas de la vida

    I refuse to join any club that would have me as a member.

  6. #31
    Join Date
    May 2004
    Posts
    5,882
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    podgoricanka zajebavas li se da je Bukovski pisao poeziju? Kakve smo mi fu.ckin' neznalice u pm...
    I ovaj "goli ruchak" je neka frka velika izgleda...
    nego ostavimo se ironije.

    Alucard,
    moram ti rec nesto. to sto je na taj nacin ubio svoju zenu i nije neka velika inovacija. to imas u svakom drugom filmu. ali ako volis pikanterije evo ti jedne iz biografije Bukovskog. Prve bracne noci sa jednom od svojih zena, bio je toliko pijan da joj se u toku vodjenja ljubavi ispovracao po faci.
    interesantno zar ne
    Last edited by GAGA; 30-01-06 at 14:48.
    "Life's but a walking shadow, a poor player, that struts and frets his hour upon the stage, and then is heard no more; it is a tale told by an idiot, full of sound and fury, signifying nothing".

  7. #32
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Beograd
    Posts
    944
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Sad ces da budes malo na noz docekana
    Nije bas da se ne prica ni o cemu drugom osim o lalicu, ali da je atmosfera na ovom forumu malo previse ustogljena, snobovska, akademska... jeste

    Drugovi moji ribosportasi nemojte se ljutiti i shvatati previse licno (ova moderatorka nije ni tako losa riba, vidjeh na onaj topic sve i svasta, a dobrim ribama nista ne zamjeram), ali situacija je takva.
    Last edited by dylan|stark; 30-01-06 at 15:03.
    ex-ShaggWell
    his wings no longer denied...

    Moji spermatozoidi su brži od vaših crnih limuzina.

  8. #33
    Join Date
    May 2005
    Location
    Budva
    Posts
    771
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ne trebaju mi takve pikanterije a drugo je film a drugo je stvarnost...
    i to ne pise u knjizi to je podatak koji sam nedje drugo procitao pa eto da podijelim to sa vama...

    Od bukovskog sam procitao dosta toga i to davnooooo tako da mi ti ne trebas to prepricavati...

    preporuci nesto ako hoces a ne da mi pricas o necemu sto vec znam i sto sam spomenuo
    son cosas de la vida

    I refuse to join any club that would have me as a member.

  9. #34
    Join Date
    May 2005
    Location
    Budva
    Posts
    771
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    A cura je pitala da spomenemo nesto sto se ne cita kao lektira pa eto William Burroughs se sigurno ne cita u skoli i neka procita American Psiho...
    son cosas de la vida

    I refuse to join any club that would have me as a member.

  10. #35
    Join Date
    May 2004
    Posts
    5,882
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    da je stanje lose jeste, ali ako ga ne mozes popravit onda ne kritikuj.
    mlada gospodjica nije dala nista sto vec nije bilo, u svrhu popravljanja stanja, tako da mi je smijesan ovaj topic.

    zao mi je sto je masu topica o poznatim i manje poznatim (kako kome) piscima koje sam ja postavila, propalo iz tog razloga sto se ocigledno strasno malo cita. i malo se cita dobre literature.

    ne kazem da su Bukovski - koji je jedan od mojih omiljenih pisaca - i ostali, druga liga, ali je cini mi se pase svako malo govorit o njima.

    Alucard, ova pikanterija o bukovskom pise u njegovoj biografiji, dakle nije on napisao, tako ne znam zaista sta si htio reci...

    i sigurn sam da strasno malo znas o bukovskom bez obzira sto si tooooliiiiko procitao
    "Life's but a walking shadow, a poor player, that struts and frets his hour upon the stage, and then is heard no more; it is a tale told by an idiot, full of sound and fury, signifying nothing".

  11. #36
    Join Date
    May 2005
    Location
    Budva
    Posts
    771
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    [QUOTE=GAGA]
    Alucard, ova pikanterija o bukovskom pise u njegovoj biografiji, dakle nije on napisao, tako ne znam zaista sta si htio reci...
    QUOTE]

    Draga Gaga,
    znam da je iz biografije jer si to i napisala jos u prvom postu... ne znam sto si se sad zbunila... ja sam spomenuo da onaj detalj kako je vilijam bio zenu nije nesto sto je on napisao u knjizi tako da ne znam ni zasto si to uporedjivala sa bilo kojim filmom...
    u sustini ne znam ni sto se sad prepucavamo kada oboje volimo bukovskog (znam o njemu dosta tako da ne treba o tome da brines i razmisljas) a sad kakvo je stanje na forumima to necu zbilja da komentarisem ja dolazim ovdje da procitam neke preporuke i eto da i ja preporucim nesto a sad ko je sta citao i koliko ko o kome zna mi zbilja nije bitno
    son cosas de la vida

    I refuse to join any club that would have me as a member.

  12. #37
    Join Date
    May 2004
    Posts
    5,882
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ti si napisao rechenicu koja je za mene kljuchna u ovoj nazovi raspravi
    a ona glasi "prvo je pisao pjesme pa tek onda one knjige..." misleci na Bukovskog.

    Ispricacu ti jednu anegdotu. Moj dobar prijatelj necu ga imenovat ode kod j dnog poznatog podgorickog frizera. Tom mom prijatelju je bas nekako tih dana izasla knjiga i bilo ga je u medijima. E taj frizer je izbachio slicnu rechenicu "Pises li ti ono kNige ili pjesme"

    I meni se slicna situacija desila sa mojim frizerom samo sto je moj mene pitao "jesu li ti to pjesme ili priche".

    da nisi i ti frizer?
    "Life's but a walking shadow, a poor player, that struts and frets his hour upon the stage, and then is heard no more; it is a tale told by an idiot, full of sound and fury, signifying nothing".

  13. #38
    Join Date
    May 2005
    Location
    Budva
    Posts
    771
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ne ja sam kozmeticar...

    a ovo sam pisao na brzinu pa sad nisam se mogao odluciti sta da napisem price, roman ili sta vec ne razumijem se bas u te forme... volim da citam i razlikujem pjesmu od price i to ti je to... a sad da ja nesto tu definisem i tako to ne zelim....
    son cosas de la vida

    I refuse to join any club that would have me as a member.

  14. #39
    Join Date
    May 2004
    Posts
    5,882
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ne razumijes se bas u forme... mmmm ovo postaje sve bolje i bolje
    "Life's but a walking shadow, a poor player, that struts and frets his hour upon the stage, and then is heard no more; it is a tale told by an idiot, full of sound and fury, signifying nothing".

  15. #40
    Join Date
    Jul 2004
    Posts
    111
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    WOW!
    Neko se dosjetio da kritikuje prirodu ovog foruma!
    But, wow!
    Još niko nije skapirao da nije poenta napraviti se najpametnijim od svih ostalih, već predložiti i nešto konstruktivno, a s obzirom na pisce oko kojih se rasprava zapodjenu, i novo za čitanje.
    Ali, ok. Dobro je da smo bar mrdnuli sa mrtve tačke!
    Last edited by gustav; 30-01-06 at 17:35.

  16. #41
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    u predvorju haosa
    Posts
    119
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    nije problem u starijim crnogorskim piscima (lalic, zogovic, etc)!
    nije vala problem ni u stranim piscima, koji su onako slavodobitno navedeni, jer prochitali smo i mi nesretnici od njih poneshto!
    problem je u bezobraznoj i samodovoljnoj autocentrichnosti!
    objasnicu, ako me ne izbrishu malodobni moderatori, (koji su, btw, odavno uspjeli da unishte ovaj forum!)
    i ako uopshte nekoga bude zanimalo objashnjenje?

  17. #42
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    u predvorju haosa
    Posts
    119
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    uzgred, o dzojsu malo toga znam! sto cu, glup sam i nenachitan!
    ali me zanima da mi ovi koji puno toga znaju, kazu: ko je ana-livija plurabela?
    i ko je u stvarnosti tu damu lijechio od psihichkih oboljenja?
    toliko od nas koji samo znamo za m. lalica!

    o esejima pola ostera koji su posveceni francuskoj knjizevnosti, drugom prilikom!

  18. #43
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    u predvorju haosa
    Posts
    119
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ovo prethodno sam napisao iz chistog sujevjerja! nije mi se svidio broj 13!

  19. #44
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    PG
    Posts
    3,728
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Lightbulb

    Eto tako... ovome je ovdje mjesto. A svim temama koje ste iznijeli, na posebnim topicima.

    Pa citajte i pisite ...
    ~ ~ ~ Agnosco veteris vestigia flammae.
    Ožiljkom jednim obogaćen. ~ ~ ~

  20. #45
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Philadelphia, Pennsylvania, United States
    Posts
    6,535
    Thanks Thanks Given 
    5
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    moze malo objasnjenje: koja je poenta pustit preko deset replaya na odredjenom topicu, pa zatim ga zakljucati, pritom obrisavsi vise od pola postova? mislim logika mi nije bas najjasnija - logicnije je obrisati cijeli topic, no iz nekog cudnog razloga pola toga obrisati, pa zakljucati! doduse, postojanje citavog topica "Zahir" i jeste prilicno besmisleno, al mi opet povrijedi sujetu kad mi neko obrise post od 3+ slozenih recenica a pritom nesto i ostavi, u fazonu tragova kocenja...
    Just to slip the skin...

  21. #46
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    PG
    Posts
    3,728
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Lightbulb

    Kompletan topic ce biti obrisan tokom danasnjeg dana jer je apsolutno besmislen.
    ~ ~ ~ Agnosco veteris vestigia flammae.
    Ožiljkom jednim obogaćen. ~ ~ ~

  22. #47
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    PG
    Posts
    3,728
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Lightbulb


    /me odlazi na ooddmmoorr.


    svi koji su se bunili zbog cenzure ce sad moci da pisu sto im i kako im volja - a mozda i Carla bude ostrija pa nece moci

    sto bi underwater rekla, pozdrav pilici!
    ~ ~ ~ Agnosco veteris vestigia flammae.
    Ožiljkom jednim obogaćen. ~ ~ ~

  23. #48
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    alive and kickin'
    Posts
    6,991
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by podgoricanka View Post
    izuzetno dosadni podforum knjizevnost i pozoriste. sta rade moderatori???
    kao da su u zemlju propali. evo javno ih prozivam....
    prosetajte malo po ostalim forumima i vidjecete dje smo mi (cafemontenegro). bez potcjenjivanja, ali kad neko cita komentare na podforumu- knjizevnost i pozoriste- ima utisak da je prinudjen da komunicira sa generacijom iz 41.
    Utemeljena i kritika na mjestu. Stvarno je forum postao malo tetkast. Samo fale fildzani i Mir Jam

    Quote Originally Posted by podgoricanka View Post
    stvarno ne razumijem....vidim spominje se opet lalic, po hiljadittttiiiiiiiii put....cak nije dosta jedan topic o ovom piscu, vec se ocigledno svaki dan otvara drugi za svako njegovo djelo!!!!
    Djevojcice,

    Lalic je katalizator permanentnog redefinisanja civilizacijskih postulata, a s druge strane i s time u vezi - i fluktuirajuca prizma percepcije svakodnevnog zivota.

    Vjetar se ne da vezati i ukalupiti - samo da bi ga nedostojni lakse zajahali.

    Quote Originally Posted by podgoricanka View Post
    sta je sa sadasnjim vremenom.
    Nazalost, malo je pretenciozno ocekivanje od ovog foruma da ponudi iole prihvatljiv odgovor na ovo metafizicko pitanje.

    Mada mi je drago sto i medju nama ima ljudi - kao sto si ti, koji se slazu sa pojedinim ljudima - kao sto sam ja, da se promisljanje sadasnjosti tesko moze izolovati od konstruktivnog silovanja proslosti i kontinuiranog lamentiranja nad buducnoscu. Kontekst (pa, naravno!)
    Vecina ljudi je zla

  24. #49
    Join Date
    Nov 2006
    Posts
    33
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    cekajte - nije mi jasno - kritikujete forum kao da njime upravlja neko iz vatikana ili amerike (oni su najcesci krivci za sve nase nevolje, jel' tako?). pa valjda ga mi sami stvaramo. kakvi mi - takva komunikacija, takav forum, takva drzava, in the long run. dushmannov komentar mi se dopao. ljudi, forum nije za poziranje, vec za komunikaciju, a komunikacija znaci otvorenost. a koliko ce ko (zlo)upotrijebiti svoju slobodu zavisi od njega samog.

  25. #50
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    alive and kickin'
    Posts
    6,991
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by aros View Post
    cekajte - nije mi jasno - kritikujete forum kao da njime upravlja neko iz vatikana ili amerike (oni su najcesci krivci za sve nase nevolje, jel' tako?). pa valjda ga mi sami stvaramo. kakvi mi - takva komunikacija, takav forum, takva drzava, in the long run. dushmannov komentar mi se dopao. ljudi, forum nije za poziranje, vec za komunikaciju, a komunikacija znaci otvorenost. a koliko ce ko (zlo)upotrijebiti svoju slobodu zavisi od njega samog.
    Potpuno si ti u pravu, ali se covjek malo zamori i digne ruke - kad moderkatorke pocnu da uredjuju tu komunikaciju kako je vec uredjuju. Dakle, kresanje inicijativa koje nadilaze zadati okvir i same moderatorke. One su osmislile ovaj forum kao mjesto na kojem se mogu samodopadljivo dopisivati o svojim knjizevnim fantazijama - u pauzama izmedju kafa. A ako neko pocne da narusava takav koncept - fijuuuu...

    Samo zbog par prvoboraca i veterana ovaj forum jos dise. Brate moj...
    Vecina ljudi je zla

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. mr Branko Krivokapic: Cuce o sebi i drugima
    By G R A D in forum Istorija
    Replies: 9
    Last Post: 26-03-11, 08:20
  2. O Crnojevicima
    By G R A D in forum Istorija
    Replies: 4
    Last Post: 16-02-08, 21:53
  3. Crna Gora!
    By shrek in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 86
    Last Post: 28-03-05, 00:50
  4. Nastavak sa starog foruma: Sunday Mirror - iz CG se trafing
    By Apatrid in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 115
    Last Post: 17-03-04, 19:28
  5. OTMICA U ŠTRPCIMA
    By Waterman in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 67
    Last Post: 27-02-04, 14:06

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •