Results 1 to 3 of 3

Thread: kolima do grcke i turske

  1. #1
    Join Date
    Mar 2009
    Posts
    117
    Thanks Thanks Given 
    4
    Thanks Thanks Received 
    24
    Thanked in
    7 Posts

    Default kolima do grcke i turske

    Vidim ima dosta tema o Istanbulu kao turistickoj destinaciji, mene konkretno interesuje najbolja ruta za putovanje autom, najbolja znaci ni najkraca ni najbrza ni najjeftinija, samo da je put dobar tj sto vise autoputa i da je manje vise bezbjedno. Imam via Michelin aplikaciju al mi je draze da cujem od nekog naseg kakva su iskustva. Nocicu u Solunu prije i posle istanbula da ne peglam sav ptut u cugu. Hvala unaprijed!

  2. #2
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Beograd
    Posts
    280
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Od Soluna do turske granice ...

    Quote Originally Posted by Mali_Radojica View Post
    Vidim ima dosta tema o Istanbulu kao turistickoj destinaciji, mene konkretno interesuje najbolja ruta za putovanje autom, najbolja znaci ni najkraca ni najbrza ni najjeftinija, samo da je put dobar tj sto vise autoputa i da je manje vise bezbjedno. Imam via Michelin aplikaciju al mi je draze da cujem od nekog naseg kakva su iskustva. Nocicu u Solunu prije i posle istanbula da ne peglam sav ptut u cugu. Hvala unaprijed!
    Ja ti mogu pomoci za dio puta od Soluna do turske granice: posto planiras da nocis u Solunu, namece se da putujes Egnatia odos-om do turske granice. To je, malo je reci, put u rangu avionske piste. On te vodi do turske granice (granica izmedju Turske i Grcke je na rijeci Marici - Grci je zovu, cini mi se, Evros, a Turci Maric). Bukvalno je jedan most granica (da se ne zacudis ili prepadnes, ima tu i po jedna borna kola i pokoji naoruzani vojnik sa obije strane). Od turske granice put te vodi do mjesta Kesan (nekih 30 km), gdje se put odvaja za Istanbul (ja sam putovao u odmaraliste Sarimsakli, a to je pravac za Izmir, tako da ti ne mogu dati informacije za put do Istanbula).

    Prosle godine (u junu) se nije naplacivala putarina na Egnatia odos-u, ali su se postavljale naplatne kucice - provjeri da li se (i koliko) placa putarina. Jos nesto vazno: na Egnatia odos-u nema benzinskih pumi (kao ni drugih sadrzaja). Ako treba da tocis gorivo, treba da se iskljucis sa puta, tocis gorivo, pa da se opet ukljucujes. Zato, najbolje da napunis rezervoar 'do cepa' prije nego krenes na put. Ako ti i to nesto znaci, gorivo je u Turskoj skupo: benzin je (barem proslog ljeta) preko 2E, evrodizel 1.6-1.8E.

    Kao sto rekoh, ja sam prosao taj dio, od Soluna do turske granice i to je izuzetno vozacko iskustvo (izuzetno u smislu da ces zaista uzivati u voznji) i to je moja preporuka. Nadam se da ce ti neko dati prijedloge i kako da stignes do Salonikija (ne znam da li kreces iz MNE ?) ...

    Zelim ti srecan put ...
    Doljani forever ...

  3. #3
    Join Date
    Mar 2009
    Posts
    117
    Thanks Thanks Given 
    4
    Thanks Thanks Received 
    24
    Thanked in
    7 Posts

    Default

    Iz podgorice krecem, mozda sa zabljaka. Preko albanije? Kosova? Srbija makedonoja? Nemam pojma.. hvala na opsirnom savjetu za drugi dio puta, to je vec civilizacija, meni je da se izvucem sa ovog balkanskog makadama..

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Turske serije
    By Kliker17 in forum Televizija
    Replies: 74
    Last Post: 14-12-12, 21:14
  2. Replies: 50
    Last Post: 25-07-12, 23:03
  3. Crnogorski univerzitet najbolji na Balkan (poslije Grcke)
    By Petar Mrvaljevic in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 11
    Last Post: 12-07-07, 07:24
  4. evo nekoliko recepata iz anticke Grcke
    By MCgoxi in forum Gastronomija
    Replies: 0
    Last Post: 07-11-04, 13:25
  5. Rokselana, kraljica Turske
    By Carski in forum Istorija
    Replies: 0
    Last Post: 08-09-04, 20:14

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •