Page 1 of 10 12345 ... LastLast
Results 1 to 25 of 233

Thread: Bivsa ljubav

  1. #1
    Join Date
    Sep 2011
    Location
    Tivat, Montenegro
    Posts
    552
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Question Bivsa ljubav

    Sreli ste nekoga ,ko vam je promijenio sve do tada,mozda ste htjeli da se ozenite/udate ,ali su se neke stvari isprijecile,i niste vise zajedno. Ostajete u ok odnosima,nadajuci se da ce vremenom postat jasno sto ce bit svama,da li ima sansi? Dakle pricamo o vrlo jakoj obostranoj ljubavi,ali stvari koje su izmedju ruse mir.
    Konkretno:Mene sad ne zanima nijedna djevojka,i zadnjih par mjeseci,istrosen sam i ne znam sta da radim da pomognem sebi.Kao so na ranu,vidim nju da je bolje,da mozda i neku simpatiju ima,nastavila je...jedan dio mene je srecan zbog cinjenice da je i ona sretna,ali...cim ostanem sam,ne mogu da pomognem sebi,ne znam kako...Kako je preboljet,kako je gledat sa drugim? Kako ,ako je to bila stvar koja vas je cinila boljim,i koja je promjenila vecinu mana u vama?

    P.S. mozda jes malo pateticno,ali sam sam doma,pa i nisam bas nesto srecan :dispirited:

  2. #2
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Biel/Bienne
    Posts
    12,805
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Korda View Post
    Sreli ste nekoga ,ko vam je promijenio sve do tada,mozda ste htjeli da se ozenite/udate ,ali su se neke stvari isprijecile,i niste vise zajedno. Ostajete u ok odnosima,nadajuci se da ce vremenom postat jasno sto ce bit svama,da li ima sansi? Dakle pricamo o vrlo jakoj obostranoj ljubavi,ali stvari koje su izmedju ruse mir.
    desilo mi se jednom. nismo u kontaktu vise. o sansi itd ne pomisljam, to je iza mene sad. nemam volju da opet budem u vezi sa tom osobom. ne mrzim je, naprotiv zelim mu sve najljepse ali dalje od mene. kad ne funkcionise jednom nece nikad. gledam uvjek ispred sebe. sto je bilo bilo je i ne ponovilo se.
    http://www.youtube.com/watch?v=PCjwxItb_p4
    Les chiens aboient, la caravane passe.

  3. #3
    Join Date
    Sep 2011
    Location
    Tivat, Montenegro
    Posts
    552
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ja sam eto dvaput se do sada zaljubio,prvi put jbga u pogresnu osobu,i od tad sam generalno razocaran u te neke ljubavi i zajebancije...Ali sa bivsom sam bio slobodan,koliko sam mogo,stalno mi je smetalo da se oslobodim,ma nista nama u vezi konkretno nije smetalo,ali nemam pojma,ja sam takav,valjda perfekcionista,pa kad mi jedna stvar pokvari sve,pizdarija nastane...Mislim i da bi sad opet mogo bit snjom,nisu nestala osjecanja,ali..kad je vidim da je izasla iz tog kruga(valjda,nisam siguran) ,da je nedje vani i da mozda ima nekog ko joj se dopada,sto ja tu imam trazit..mislim za sta se borit,izabrala je,neka ima...poenta ovoga je da mi neko kaze sto da uradim da se pokrenem malo,pokusao sam neke stvari ali ne ide ,ne mogu,ne ide mi se nidje bez nje,a sad od kako sam je vidio,nidje ni snjom...

  4. #4
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Biel/Bienne
    Posts
    12,805
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    zaboravices brzo. sve je prolazno u zivotu. inace muskarci(a i zene) su takvi/ve, tek kad izgube nekoga tu navale. ali nije ok. da si hteo da budes sa njom stvarno, nema ko da bi te sprecio u tome(a kamoli tvoje trenutne bubice u glavi). mozda zato sto si trenutno sam pa tako razmisljas. naici ce neka ;P
    http://www.youtube.com/watch?v=PCjwxItb_p4
    Les chiens aboient, la caravane passe.

  5. #5
    Join Date
    Sep 2011
    Location
    Tivat, Montenegro
    Posts
    552
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ma e a 3 mjeseca ne mislim na nista drugo,a vala nikad oko nicega nisam tugovao previse...ma znaaaaaaaam ja to,ali takav sam,neke stvari nisu isle i sto cu ja ,nije bas sve u mojoj glavni,ali je generalno to bila "ona" ... da ako oce,da sam nikakav pa i da kazes,a ne ..isjaaaa :P

  6. #6
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    60
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Prijatelju, mislim da je nikada neces zaboraviti ali hoces preboljeti. Ubijedjen sam da bi ti pomoglo da se malo "razracunas" sam sa sobom, da shvatis ono sto je proslo nece se vratiti, a i ako se vrati nece biti kao ranije... Pak, ako nisi iskren sa sobom, mozda na kraju pokusas opet sa istom, vjerovatno ce se (ponovo) slicno zavrsiti, a onda ces opet pokusati i tako u nedogled...
    Moja iskrena preporuka je da naparavis pauzu, da je prebolis, shvatis i prihvatis kao bivsu... Mislim da ne postoji neko magicno resenje i precica, jednostavno svojevrsan period ljubavne katarze mora proci, e sada kod nekog je to 2 sata, nekog, 2 dana, ..., 2 godine,... zivot...
    Fiat iustitia et pereat mundus

  7. #7
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,868
    Thanks Thanks Given 
    3,187
    Thanks Thanks Received 
    5,533
    Thanked in
    2,243 Posts

    Default

    Vele da treba pola vremena od onoga koliko ste izlazili da prebolis. Tako da uzmi digitron i racunaj

  8. #8
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    CT-BD-BG
    Posts
    1,120
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    A djao mi ponio bivsu ljubav kad ga sanjah sinoc. Tacno mi dodje da ga zovnem i pitam sto ce koji djavo poslije godinu dana. -.-

  9. #9
    Join Date
    Sep 2011
    Location
    Tivat, Montenegro
    Posts
    552
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    pa ,fino si to napisao villain...znam ,samo eto...nebi da prihvatim to,i dalje vidim neku nadu,kroz par godina,da ce mozda nesto bit...ali cim se sjetim da ce je neko uvatit za ruku,poljubit..i ostalo,ludim,onda nebi nikad vise zainat(kome..). Tesko mi je pomirit se stim,nema problema sto se tice pristupa sebi,iznutra,ali sad sam sebe zatvorio covjece,nemogu zaplakat,paaaaaaaaa,ma sanse nema...prije jesam,par puta do prije godinu dana...od tad,nema sanse,a da mogu sto posto sam siguran da bi lakse bilo. Znas kad nadjes komad odjece koji ti se ne moze vise svidjat,ali kad oces da kupis,nema broja(banalno ali najjednostavnije objasnjenje) Uostalom,mislim da ono sto fali i meni i njoj ,stecemo kroz par godina ,do nekih 25 recimo,ali ce ona tad bit tudja..

  10. #10
    Join Date
    Sep 2011
    Location
    Tivat, Montenegro
    Posts
    552
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mojsije View Post
    Vele da treba pola vremena od onoga koliko ste izlazili da prebolis. Tako da uzmi digitron i racunaj
    Blago meni

  11. #11
    Join Date
    Sep 2011
    Location
    Tivat, Montenegro
    Posts
    552
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by p0tpUN0_pUkl4 View Post
    A djao mi ponio bivsu ljubav kad ga sanjah sinoc. Tacno mi dodje da ga zovnem i pitam sto ce koji djavo poslije godinu dana. -.-
    Ja moju gledam svaki dan skoro eheeeeeeeeeehee :/

  12. #12
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    CT-BD-BG
    Posts
    1,120
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Korda View Post
    Ja moju gledam svaki dan skoro eheeeeeeeeeehee :/
    A ti malo promijeni drustvo. Ne gledaj je ni jednom nedjeljno a ne svaki dan.
    Ako hoces da te prodje, batali druzenje s njom i pici dalje. Ako je sudjeno da se sretnete i budete zajedno bicete kad se najmanje nadate. Mada kad jednom pukne puklo je za vakt.
    Tako da promijeni rutu kretanja kroz grad :P

  13. #13
    Join Date
    Sep 2011
    Location
    Tivat, Montenegro
    Posts
    552
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    sticajem oklnosti se moramo sretat bar radnim danima,ako promijenim skolu,i jedinu rutu do iste ,mozda onda

  14. #14
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    6,974
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Heh Moglo se i meni takvo nesto desiti nego na srecu razocarah se na vreme, u svakom slucaju sam zelela srecu pogotovo tu ljubavnu svima pa i sebi i bivsima. Sada i iz iskustva svog a i njegovog znam vise. Moj decko je imao curu jako, jako dugo, godinama i mnogo bitne stvari su se tu desile, pokusavalo se sa drugima nego nije trajalo jer nije moglo, kaze. A onda se pojavih ja ali i dalje joj zeli sve najbolje, ja sam ga cak podstakla da bude u kontaktu sa njom posle dosta vremena jer znam koliko je kao prjatelja ceni kao sto je i ja postujem iz njegove price. Bivsi i bivse nisu bauk, posmatraj to kao prijateljstvo koje ostaje do kraja zivota (barem ja tako mislim ako je ljubav bila iskrena i obostrana), pokusaj da sacuvas ovo sto sada imas sa njom i ne upropastis to nekom sebicnoscu sto obicno biva. Okreni list i pokusavaj biti srecan i usreciti drugu. Desice se veruj mi Najveca ljubav je dati nekome slobodu.
    Last edited by Oljce; 21-11-12 at 21:45.

  15. #15
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Nebu Pod Oblake
    Posts
    706
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Mislim da nikad ne treba insistirati, na druzenju naseg sadasnjeg partnera, sa njegovim bivsim partnerkama
    Ja zvacem tvoju kosu.
    Ti zvaces moju krv.
    Ja zvacem tvoje ruke.
    Ti zvaces moje srce.

  16. #16
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    6,974
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by antilopa View Post
    Mislim da nikad ne treba insistirati, na druzenju naseg sadasnjeg partnera, sa njegovim bivsim partnerkama
    Nije to insistiranje a i sasvim sam sigurna u njegova osecanja, to se oseti jednostavno. Ona je udata od skora i zivi jako daleko ,) a druzenje je jedno a kontakt drugo. Za njega je isto tako sasvim normalno ako ja zelim otici na pice sa bivsim jer zna sta osecam a sta ne. To se zove poverenje a i ljubav ili smo ja i on od retkih koji to mogu sebi da dopuste. Kad pruzis slobodu nekome taj je neko vise i ne zeli toliko. ,) Svakako to nije tema pa da ne skrecemo.

  17. #17
    Join Date
    Sep 2011
    Location
    Tivat, Montenegro
    Posts
    552
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    a prva stvar ja sa njom ne mogu i ne zelim da buudem prijatelj,ili sve ili nista,takav sam

  18. #18
    Join Date
    May 2011
    Posts
    4,919
    Thanks Thanks Given 
    14
    Thanks Thanks Received 
    125
    Thanked in
    82 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Phénix View Post
    zaboravices brzo. sve je prolazno u zivotu. inace muskarci(a i zene) su takvi/ve, tek kad izgube nekoga tu navale. ali nije ok. da si hteo da budes sa njom stvarno, nema ko da bi te sprecio u tome(a kamoli tvoje trenutne bubice u glavi). mozda zato sto si trenutno sam pa tako razmisljas. naici ce neka ;P
    eh tako ti je kod mene....bio sam sa jednom djevojkom jedno godinu dana i sve je islo perfektno kao da sam bio na sedmom nebu...i odjednom kraj,ja to nisam htio da prihvatim.i poslije toga smo se jedno vrijeme dopisivali preko sms-a i bukvalno da sam je molio da pokusamo da budemo zajedno,ali ne...i to naravno nisam mogao da prihvatim mjesec dana sam bio van sebe(jbg bio sam srecan,zaljubljen,volio sam je puno)i vremenom sam je nekako zaboravio i od TADA je prestala ljubav da postoji za mene,iako i sad imam djevojku iako nam ide super.ja sam zatvoren u sebe nikakva osjecanja ne izbacujem...mada da budem iskren sad sam poceo malo i da avanturisem sa djevojkama znate ono upoznas curu odes na pice ....i sjutra dan bye,ostanete dobri drugari....(djevojka za ovo naravno da ne zna,ubila bi me )to se sve desava van grada gdje ja zivim.znam da mi ova sadasnja djevojka ne zasluzuje ovo sto ja radim ali ruku na srce nisam jedini ima takvih dosta,kao jedan moj drug jedna danas,druga sjutra,prekosjutra treca i tako dalje.....

    sto je bilo,bilo je.moras to prihvatiti neka nam ovo divno zajednicko provedeno vrijeme bude u lijepom sjecanju i to je to...srijecemo se mi s vremena na vrijeme na ulicu...ali nista ne dozvoljavam,NISTA!ni da se javim ja njoj ili ona meni samo produzimo dalje i kraj price


    nemojte sad da me napadate sto se ponasam kao manijak prema ljepsem polu

  19. #19
    Join Date
    Oct 2012
    Location
    Angkor Wat
    Posts
    298
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by cardozo View Post
    eh tako ti je kod mene....bio sam sa jednom djevojkom jedno godinu dana i sve je islo perfektno kao da sam bio na sedmom nebu...i odjednom kraj,ja to nisam htio da prihvatim.i poslije toga smo se jedno vrijeme dopisivali preko sms-a i bukvalno da sam je molio da pokusamo da budemo zajedno,ali ne...i to naravno nisam mogao da prihvatim mjesec dana sam bio van sebe(jbg bio sam srecan,zaljubljen,volio sam je puno)i vremenom sam je nekako zaboravio i od TADA je prestala ljubav da postoji za mene,iako i sad imam djevojku iako nam ide super.ja sam zatvoren u sebe nikakva osjecanja ne izbacujem...mada da budem iskren sad sam poceo malo i da avanturisem sa djevojkama znate ono upoznas curu odes na pice ....i sjutra dan bye,ostanete dobri drugari....(djevojka za ovo naravno da ne zna,ubila bi me )to se sve desava van grada gdje ja zivim.znam da mi ova sadasnja djevojka ne zasluzuje ovo sto ja radim ali ruku na srce nisam jedini ima takvih dosta,kao jedan moj drug jedna danas,druga sjutra,prekosjutra treca i tako dalje.....

    sto je bilo,bilo je.moras to prihvatiti neka nam ovo divno zajednicko provedeno vrijeme bude u lijepom sjecanju i to je to...srijecemo se mi s vremena na vrijeme na ulicu...ali nista ne dozvoljavam,NISTA!ni da se javim ja njoj ili ona meni samo produzimo dalje i kraj price


    nemojte sad da me napadate sto se ponasam kao manijak prema ljepsem polu
    raskinula sam jer si očijukao sa komšinkom Verom, mislio si da nisam primetila...ha!

    ^^^ šalim se

    Bivši...hm, kako to prošlo zvuči, čak mi je i kontemplacija gubljenje vremena
    Ciaooo
    Last edited by zvoncica; 21-11-12 at 22:50.
    O freddled gruntbuggly, thy micturations are to me as plurdled gabbleblotchits on a lurgid bee...

  20. #20
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Cetinje
    Posts
    2,170
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Korda View Post
    ako promijenim skolu,i jedinu rutu do iste ,mozda onda
    Kako ti zavidim
    “It’s not who we are underneath, but what we do that defines us.”


  21. #21
    Join Date
    Jan 2006
    Posts
    11,136
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Korda View Post
    Sreli ste nekoga ,ko vam je promijenio sve do tada,mozda ste htjeli da se ozenite/udate ,ali su se neke stvari isprijecile,i niste vise zajedno. Ostajete u ok odnosima,nadajuci se da ce vremenom postat jasno sto ce bit svama,da li ima sansi? Dakle pricamo o vrlo jakoj obostranoj ljubavi,ali stvari koje su izmedju ruse mir.
    Konkretno:Mene sad ne zanima nijedna djevojka,i zadnjih par mjeseci,istrosen sam i ne znam sta da radim da pomognem sebi.Kao so na ranu,vidim nju da je bolje,da mozda i neku simpatiju ima,nastavila je...jedan dio mene je srecan zbog cinjenice da je i ona sretna,ali...cim ostanem sam,ne mogu da pomognem sebi,ne znam kako...Kako je preboljet,kako je gledat sa drugim? Kako ,ako je to bila stvar koja vas je cinila boljim,i koja je promjenila vecinu mana u vama? :dispirited:
    Quote Originally Posted by Korda View Post
    ali nemam pojma,ja sam takav,valjda perfekcionista,pa kad mi jedna stvar pokvari sve,pizdarija nastane....
    E.. Prva i najvazhnija greshka je shto ste i dalje u kontaktu ako ste bili tako zaljubljeni ka shto govorish. OGROMNA greshka. Tako da je prvi korak, trudi se da je shto manje srijecesh... po mogucnosti, nikako. Nema prijateljstva poslije ljubavi tako velikih. Jedna strana uvjek ostane da naginje ka starom, tj uvjek u njoj psotoji zhal za proshlim...i lazhe sebe ili ne lazhe nego svjesno to radi...samo da bi eto...ne znma ni ja shta dokazala kome. POGRESHNO. Zhivot ide dalje.

    Druga greshka je ta shto si TI nu, ako dobro kapiram, ostavio zbog nekih samo TEBI jasnih stvari jer si...kako reche "perfekcionista". Ne kapiram zashto si iznenadjen shto je poslije NEKOG vremena nastavila sa svojim zhivotom??? Da nijesi ochekivao doma da sjedi i da lije niz obraze kao kisha i da joj se sve zamrzne u tom trenutku kad ste se razishli???
    Vjerovatno da se tako osjecala u prvo vrijeme ako ste se vec tako voljeli, i sigurna sam da je njoj tek bilo uzhasno teshko ako je ona ta kojoj je nadjena neka falinka i zbog toga nijeste zajedno (pod ovim ne mislim da si joj mozhda doslovce nashao neke mane koje su ti bili nepodnoshljive, shto je vrlo vjerovatno i moguce)...

    Ona je jednostavno skupila hrabrosti ...i krenula dalje. A to je najtezhi korak poslije tako ozbiljne veze. Mada i u svemu. NAPRAVITI OPET PRVI KORAK. KA DALJE.

    Upravo je to ono shto i ti treba da uradish. Treba da se maknesh sa ovoga foruma... da pochnesh nekim sportom da se bavish da bi malo energije i safre iz sebe izbacivao. Nadji sebi neki zanimaciju, za pochetak, lupam sad...fotografija...biciklizam...planinarenje...ot kud znam... Probaj da citas (ja ti samo navodim svoje primjere, sto ne znaci da su to najbolja rjesenja za tebe )...

    Pretpostavljam da imash drugove... Izadji malo...

    Neshto shto je bilo...ostavi dje mu je mjesto. U proshlosti. (Oh! Hiljadu puta ponovljena misao.)

    Ako je to zbilja zvjezdano predodredjena kombinacija (kako filmski zvuchi, a!?), onda ce vam se putevi ukrstit' kad tad...

    Ja bih, ipak, na tvom mjestu nastavila.
    Last edited by ^m00dO_oD_kOlJiBrIyA^; 22-11-12 at 10:16.

  22. #22
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Dje god me put nanese ili ko pozove :)
    Posts
    656
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    7
    Thanked in
    6 Posts

    Default

    Uh teske teme...
    Evo da i ja dam neki svoj doprinos ovom... Bio sam sa curom 7 god (bas tako),svasta finog i loseg pregrmio,kilometraze nabacio ko birani dorat (a dorat zato sto sam isao barem 2-3 puta mjesecno za Bg iz Pg ili iz BP), upoznao njene,sve super bilo,ma sto kazu eo ga novopeceni bracni par . Elem,i to se okonca, a zasto, ni sam ne znam . Razlog koji sam ja dobio, to je vise prica za osnovnu skolu, i nije vrijedno pominjanja. Da sam varao, a nisam (drugi razlog sto sam dorat), pa hajd da kaze coek e jbg ufati me i hajde, no gledao da sve bude sto bolje. Da ne duzim sta je i kako je bilo, koliko sam cega cinio i radio i sta sve (jos jedan razlog vise sto sam dorat ), bi sta bi, i ja dobit sut kartu uz poslatu kutijicu sa jednim metalnim okruglim predmetom u njoj (i kamicak na predmetu - aha doro htio i uradio,al dobi ga nazad ). Proslo je otad evo 4 mjeseca, ne srecem je niti bilo kakav kontakt imam, al opet sam u tri lijepe otisao i to se stanje nesto ne mijenja . Jes ono pokusava covjek izac iz krize i bedaka, izadjem i nesto ko pokusavam da se suocim sa ostalim zenskim svijetom, al ne ide nesto , sem sto smaram jednu drugaricu, a i ona mene kako je sve sjebano . Rece neko,treba pola vremena proc od vremena provedenog u vezi,al opet mislim da ni to ne moze proci tek tako,pa opet se vracam na neciju gore da mozda i zivot prodje u tome .
    Mada,ono sto ja mislim je da covjek treba da se okrene sto je prije moguce nekim novim stvarima.Sad sto ja ne mogu tek tako da predjem,i sto ne mogu svaku fuficu koju vidim da starta ili da opijam i sta se sve vec radi, to je nesto moje,ali moj savjet je ko to moze,nek udari,pa nek i bivsa/bivsi to vidi, i nek jednostavno nastavi sa zivotom u nekom aktivnijem i boljem smislu. Nikad nece,vidim to i po sebi,stagnacija i besciljno lutanje kroz vrijeme i prostor dovjest covjeka u neko stanje nirvane koje je imao ranije,i samo tako se urusava sopstveni i zivot nekilj ljudi oko "stagnanta" , dok na kraju svi ne dignu ruke ( a neki i ruku na sebe).
    Sto je bilo,bilo je,da je moglo ili trebalo biti, bilo bi, ovako... glupo je vracati se na staro...
    " Ko ne voli karanfile, taj ne treba ni da zivi " ^^

  23. #23
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,744
    Thanks Thanks Given 
    10,837
    Thanks Thanks Received 
    2,116
    Thanked in
    1,078 Posts

    Default

    Ono što bi morali da znate jeste da je to vrijeme neposredno nakon raskida najteže prevazići, a posle se čovjek navikne ili shvati da nije vrijedno, a zavisi od osobe do osobe kako dalje funkcioniše.
    Dobra stvar kod mene je da onaj ko mi kaže da me više ne voli, recimo, mi se grdno zamjeri i što se mene tiče može komotno đe god oće! Koliko god da volim, nijesam mazohista i sebe ne mučim lažnim nadama
    Odspavam neđelju dana, ustanem nakon toga, iz pepela što bi se reklo, i idemo dalje Taj neko je mrtav za mene
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  24. #24
    Join Date
    Sep 2011
    Location
    Tivat, Montenegro
    Posts
    552
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ^m00dO_oD_kOlJiBrIyA^ View Post
    E.. Prva i najvazhnija greshka je shto ste i dalje u kontaktu ako ste bili tako zaljubljeni ka shto govorish. OGROMNA greshka. Tako da je prvi korak, trudi se da je shto manje srijecesh... po mogucnosti, nikako. Nema prijateljstva poslije ljubavi tako velikih. Jedna strana uvjek ostane da naginje ka starom, tj uvjek u njoj psotoji zhal za proshlim...i lazhe sebe ili ne lazhe nego svjesno to radi...samo da bi eto...ne znma ni ja shta dokazala kome. POGRESHNO. Zhivot ide dalje.

    Druga greshka je ta shto si TI nu, ako dobro kapiram, ostavio zbog nekih samo TEBI jasnih stvari jer si...kako reche "perfekcionista". Ne kapiram zashto si iznenadjen shto je poslije NEKOG vremena nastavila sa svojim zhivotom??? Da nijesi ochekivao doma da sjedi i da lije niz obraze kao kisha i da joj se sve zamrzne u tom trenutku kad ste se razishli???
    Vjerovatno da se tako osjecala u prvo vrijeme ako ste se vec tako voljeli, i sigurna sam da je njoj tek bilo uzhasno teshko ako je ona ta kojoj je nadjena neka falinka i zbog toga nijeste zajedno (pod ovim ne mislim da si joj mozhda doslovce nashao neke mane koje su ti bili nepodnoshljive, shto je vrlo vjerovatno i moguce)...

    Ona je jednostavno skupila hrabrosti ...i krenula dalje. A to je najtezhi korak poslije tako ozbiljne veze. Mada i u svemu. NAPRAVITI OPET PRVI KORAK. KA DALJE.

    Upravo je to ono shto i ti treba da uradish. Treba da se maknesh sa ovoga foruma... da pochnesh nekim sportom da se bavish da bi malo energije i safre iz sebe izbacivao. Nadji sebi neki zanimaciju, za pochetak, lupam sad...fotografija...biciklizam...planinarenje...ot kud znam... Probaj da citas (ja ti samo navodim svoje primjere, sto ne znaci da su to najbolja rjesenja za tebe )...

    Pretpostavljam da imash drugove... Izadji malo...

    Neshto shto je bilo...ostavi dje mu je mjesto. U proshlosti. (Oh! Hiljadu puta ponovljena misao.)

    Ako je to zbilja zvjezdano predodredjena kombinacija (kako filmski zvuchi, a!?), onda ce vam se putevi ukrstit' kad tad...

    Ja bih, ipak, na tvom mjestu nastavila.

    da se sad ne obazirem na sve...vidi,nije mi to prva cura i nisam ja ..neiskusan da kazem,ne mislim za sebe da sam casanova,ali sam imao cura...Treniram 4 sata dnevno,posto pokusavam da ostanem u sportu kojim se bavim,tj da dodjem na prof. nivo,kuci dodjem fizicki izmozden i onda muke pocinju,jer sam psihicki jos slabije...I gledam se sa drugovima stalno,svee,sve,dan mi je ispunjen ,tako da trazim rupe u njemu,da bih sjeo malo i odmorio,ali dodjem uvece i nastaje pakao...toliko sam nervozan ,toliko tuzan,ne jedem nikako zadnje sedmice,a sportom se bavim,ne cudi me ako padnem nedje u nesvijest

  25. #25
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Dje god me put nanese ili ko pozove :)
    Posts
    656
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    7
    Thanked in
    6 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    Ono što bi morali da znate jeste da je to vrijeme neposredno nakon raskida najteže prevazići, a posle se čovjek navikne ili shvati da nije vrijedno, a zavisi od osobe do osobe kako dalje funkcioniše.
    Dobra stvar kod mene je da onaj ko mi kaže da me više ne voli, recimo, mi se grdno zamjeri i što se mene tiče može komotno đe god oće! Koliko god da volim, nijesam mazohista i sebe ne mučim lažnim nadama
    Odspavam neđelju dana, ustanem nakon toga, iz pepela što bi se reklo, i idemo dalje Taj neko je mrtav za mene

    Ish...blago tebi ja pokusavam da nastavim sa geek+book mode e i jedno off topic pitanje...dje nesta irc kanal montecafea? koji je server sad da malo prosipam filozofiju sa ostalim filozofima tamo
    " Ko ne voli karanfile, taj ne treba ni da zivi " ^^

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. sadasnja veza, bivsa nekog bliznjeg
    By Imas PM in forum Ljubav
    Replies: 27
    Last Post: 20-05-11, 22:59
  2. Bivsa/i...
    By puppy in forum Ljubav
    Replies: 61
    Last Post: 16-07-10, 11:32
  3. Moja bivsa draga...
    By zvoncica in forum Ljubav
    Replies: 37
    Last Post: 10-05-09, 21:32

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •