Results 1 to 9 of 9

Thread: Amerika kuci

  1. #1
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default Amerika kuci

    Amerika je velesila koja se sve vise dozivljava kao svjetski policajac, izvoznik demokratije, zemlja rada i reda.....
    Sta mislite kako ce zavesti red i mir u Iraku ili bilo gdje kad ne umiju u jednom svom gradu?

  2. #2
    Join Date
    May 2004
    Location
    PG-NY-NJ
    Posts
    87
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Red face

    Evo zivim u ameriku evo 15 godina (nazalost) i mogu da vam kazem sto kazu za ovaj rat u Irak. Kazu da je ovaj rat ka drugi viatnam. I kazu da se ovaj rat jedino desava zbog ulja da bi se druge politicke guzice napunile na primjer ka Bus, Cejni itd..... Americka vlast je isto ka nasa osim u neke razlike i sad cu rec koje. Mi svi znamo sto je radila nasa vlast (da nebi nabraja imena posto volim te ljude i ako su to uradili) uvezi ulja, cigara itd... E sad nas glavni coek sto je poceo to radi na punio je svoje dzepove i reka je dosta je zato je sve to prestalo kod nas u CG. Ali sad uzmite Bus-a coek ima skoro 400$ miliona dolara i sad njemu to nije dosta i on bi jos i kako je moga to da uradi da posto njegov drug (Cejni pod presjednik amerike) ima preko 20 companija sto se bave sa uljem e sa tim Bus dobija veliki procenat. I kako moze vise ulje da se uvede u ameriku? To je da udjes u zemlju sto ima puno ulja (Irak) i kad preuzmes tu citavu zemlja ti mos da radis sto god oces sa tim uljem posto americke firme ulaze tu da bi preuzeli to. Ali prije nego sto je Bus mogao da pocne on je treba da da americkim ljudima zasto on ide u rat. Koji razlog? Razlog je bio da Irak ima oruzje ka sto su atomske bombe i nuclearne bombe. Ali cim je Bus okupira Irak nije jedna bomb takva ka sto je on naglasio nije se nasla u Irak-u. E sad posto su vec usli tamo nisli mogu da se povucu pa su onda najavili da su usli da bi makli sadama posto nije nista valja za tu zemlju. Ali se ja jos pitam kako su mogli to ameri da odluce? kako su mogli to da odluce za sloba itd.... E moj narode sto dalje od amerike posto odje samo je glava bolja i sebicnost sto vlada ovom zemljom. Ali ja srecno mogu da kazem da se ja vracam u moj dom u PG sledece godine da nebi ciknuo odje ako nisam vec ciknuo .
    -DOK SMO BILI DRUGOVI ZIVJELI SMO KA GOSPODA
    -IF ASSHOLES COULD FLY THIS PLACE WOULD BE AN AIRPORT

  3. #3
    Join Date
    May 2004
    Posts
    5,882
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    cula sam da Nju Orleans izgleda kao iz holivudskih apokalipticnih filmova.
    da kradu, siluju do smrti, ubijaju...
    uzas...
    "Life's but a walking shadow, a poor player, that struts and frets his hour upon the stage, and then is heard no more; it is a tale told by an idiot, full of sound and fury, signifying nothing".

  4. #4
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    140
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Thumbs down

    Kako nece biti kriminala kad su ljudi bili potpuno zaboravljeni. Pet dana niko na njih nije glave okrenuo. Drzali su konferencije za stampu svaki dan po dvadeset puta, a nista konkretno nisu radili. Pet dana su ljudi bili drzani bez hrane i vode. Na sve one ljude iz Louisiana Superdome je bila jedna medicinska sestra. Tamo nedje van USA u nekoj vukoje*ini mogu da naprave poljsku bolnicu za 24 sata, a ovdje nisu pokusavali nista da ucine. Zamislite najvecu glupost: Nisu imali resursa da im pomognu!!! Kao da je neko htio da sto vise naroda strada.
    - Sing Out -

  5. #5
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Europe
    Posts
    1,995
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Sta se desava u New Orleansu mi ne znamo,makar ne pouzdano.Velika je razlika izmedju stvarnih dogadjaja i izvjestaja reportera koji pored objektivnosti moraju da paze i na citanost/gledanost emisija.Mislim da su izvjestaji koje mi,gledaoci dobijamo,do krajnosti preuvelicani.Gledao sam CNN-ove izvjestaje i reportaze,da,govori se o teskoj situaciji,kao i o porastu kriminala,ali niko nije pominjao silovanja do smrti,paljenje zivih ljudi,desetine hiljada mrtvih,kako su o tome izvijestile neke televizijske stanice.Cak je i gradonacelnik New Orleans-a(crnac i mislim demokrata) pohvalio javno na CNN-u i ABC-u predsjednika SAD nakon sto je dan prije kritikovao administraciju zbog prespore reakcije.Ne smije se ni zaboraviti da je ta ista administracija uspjela da za 5 dana evakuise milion i 200 hiljada ljudi(nimalo zahvalan i lak posao) iz tog istog grada.Zato,ne treba sve gledati crno na bijelo,i biti podstaknut antiamerikanizmom,koji je meni potpuno neshvatljiv,uzimajuci u obzir da su SAD danas mozda i najbolji saveznik nase republike u svijetu velikih sila.
    Don't fight a battle if you don't gain anything by winning

  6. #6
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    140
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Nisam bio postaknut antiamerikanizmom, nego sam na osnovu izvjestaja BBC-a, SNN-a i CNBC-a izvlacio neke zakljucke. A sto se tice njihovih politicara svi znamo da pricaju kako dolar "duva", tako da njegovi razliciti govori u dva dana nimalo ne cude.

    A sad odakle tebi informacije kako je stanje tamo i sta se sve zbiva. Jesi li svjedok, jesi li cuo iz nekih drugih TV kuca ili si antiantiamerikanac?
    - Sing Out -

  7. #7
    Join Date
    May 2004
    Location
    PG-NY-NJ
    Posts
    87
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hari Krisna
    Amerika je velesila koja se sve vise dozivljava kao svjetski policajac, izvoznik demokratije, zemlja rada i reda.....
    Sta mislite kako ce zavesti red i mir u Iraku ili bilo gdje kad ne umiju u jednom svom gradu?
    Ljudi nije tema koje antiamer nego vec sto je Hari Krisna. Nemoj te se sad prepirat oko New Orleans. Niste se ovoliko prepirali o SUnamiju sto je bio u indiju. Nego ostavite New Orleans i predji te na temu sto je coek poceo.
    -DOK SMO BILI DRUGOVI ZIVJELI SMO KA GOSPODA
    -IF ASSHOLES COULD FLY THIS PLACE WOULD BE AN AIRPORT

  8. #8
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Texas
    Posts
    963
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hari Krisna
    Amerika je velesila koja se sve vise dozivljava kao svjetski policajac, izvoznik demokratije, zemlja rada i reda.....
    Sta mislite kako ce zavesti red i mir u Iraku ili bilo gdje kad ne umiju u jednom svom gradu?
    Баш као што за Југословенску трагедију, ПРВО, кривим нас Југословене па тек онда "демократски" запад, исто тако, за катастрофу у Њу Орлеансу прво кривим ГРАЂАНЕ Њу Орлеанса пе тек онда америчку савезну администрацију.

    А што се тиче Ирака, самим тим и Балкана, великим силама (у овом случају САД ) није у интересу ред и мир! Дакле, САД неће завести ред и мир у Ираку, као што није завела ред и мир на Косову, ни у Босни ....
    Главу дајем крајину не дајем ...

  9. #9
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Europe
    Posts
    1,995
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by grcko
    Nisam bio postaknut antiamerikanizmom, nego sam na osnovu izvjestaja BBC-a, SNN-a i CNBC-a izvlacio neke zakljucke. A sto se tice njihovih politicara svi znamo da pricaju kako dolar "duva", tako da njegovi razliciti govori u dva dana nimalo ne cude.

    A sad odakle tebi informacije kako je stanje tamo i sta se sve zbiva. Jesi li svjedok, jesi li cuo iz nekih drugih TV kuca ili si antiantiamerikanac?
    Vjerovatno si bio podstaknut "antipolitikom".Kao i ti,i ja sam izvlacio zakljucke sa tih izvjestaja.Medjutim,ako si ih pratio,uocio se da se izvjestaji najozbiljnijih svjetskih news servisa(kao CNN i BBC world news) bas i ne poklapaju sa srceparajucim opisima nekih,cak i ozbiljnijih americkih kuca.Medjutim,iako sam antiantiamerikanac,to mi ne smeta da shvatim da su,zbog pritiska tamosnje konkurencije,mediji vise skloni senzacionalizmu.Isto tako,treba napraviti jasnu razliku izmedju medija naklonjenih republikanskoj i demokratskoj stranki.Dok demokratski listovi vjerovatno do maksimuma napumpavaju glasine,republikanski ih prenose realno ili ih vrlo vjerovatno i ublazavaju.
    Sto se tice mojih informacija,internet i satelitska antena cine cuda.
    Don't fight a battle if you don't gain anything by winning

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Imate li kakvu tetkubabu kuci ?
    By ujak7 in forum Centralni
    Replies: 28
    Last Post: 05-05-10, 00:49
  2. Sexy vicevi...
    By [azzo-kSv] in forum #montecafe
    Replies: 2
    Last Post: 23-05-06, 21:46
  3. Amerika se budi
    By scholar1 in forum Politika generalno
    Replies: 12
    Last Post: 26-10-04, 23:28
  4. Evropa: Amerika slala mudzahedine na Kosovo
    By Carski in forum Politika generalno
    Replies: 14
    Last Post: 17-10-04, 23:11
  5. U Potocarima ukopano novih 338 zrtava cetnickog genocida
    By Kralj Tvrtko in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 30
    Last Post: 12-07-04, 05:49

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •