Page 1 of 6 12345 ... LastLast
Results 1 to 25 of 128

Thread: Sexualno obrazovanje

  1. #1
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Nebu Pod Oblake
    Posts
    706
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default Sexualno obrazovanje

    Da malo pricamo i o ovoj temi, posto sam primijetila da mlade osobe na ovom forumu ili nisu dovoljno informisane, ili ne zele da se informisu. Samim tim zapocinju sa sexsualnim odnosima, a da prije toga nisu ni razmisljali koji vid kontracepcije ce da koriste.
    Dalji text cu kopirati, jer mnogi nece kliknuti link ukoliko ga postavim, ali ce zato pametovati na temi "abortus", a da nisu ni svjesni da su preskocili najvazniji dio, tj onaj dio koji ih nece dovesti ni do pomisljanja o abortusu, a kamo li do izvrsenja istog.
    Danas postoje brojna kontraceptivna sredstva koja ne samo da štite od trudnoće, već povoljno utiču na zdravlje žene...

    Siguran seks je najbolji seks! Srećom, danas postoje brojna kontraceptivna sredstva koja ne samo da štite od trudnoće, već povoljno utiču na zdravlje žene. Jedino sredstvo koje štiti od polno prenosivih bolest i dalje je kondom.

    Prema rečima dr Aleksandre Kostić, specijaliste ginekologije i akušerstva, idealno kontraceptivno sredstvo mora da bude efikasno, neškodljivo, jeftino, jednostavno za korišćenje i da ne remeti sam čin seksualnog odnosa.

    – Izbor kontraceptivnog sredstva je individualan i zavisi od godina, zdravstvenog stanja, životnih navika i učestalosti seksualnih odnosa. U izboru treba da učestvuju oba partnera, a najbolje je odluku doneti posle savetovanja sa ginekologom – kaže doktora Kostić.

    Kondom
    Kada se pravilno koristi, efikasnost kondoma je 93 odsto. Mladima se najčešće savetuje upotreba kondoma i kontraceptivne pilule.

    Prednosti -
    Jedini metod koji štiti od polno prenosivih bolesti uklju*čujući i HIV.

    Mane - Povremeno puca, a takođe može i da spadne tokom seksualnog odnosa ili može da budu „oslabljen” ukoliko dođe u kontakt s kremama za sunčanje ili lubrikantima koji nisu napravljeni na bazi vode. Ukoliko se ovo desi tokom odnosa, a nije istovremeno korišćen i neki pouzdaniji metod kontracepcije, kao što je pilula, trebalo bi razmotriti upotrebu pilule za jutro posle.

    Kontraceptivna pilula
    Najsigurniji je metod kontracepcije jer je efikasnost pilule 99,97 odsto. Sadrži kombinaciju hormona estrogena i progestina koji sprečavaju nastanak ovulacije. Prepisuje je ginekolog nakon detaljnog pregleda i isključivanja kontraindikacija.

    Postoje dve vrste pilula – tradicionalna 21/7 gde se 21 dan koristi pilula, a zatim sledi pauza od sedam dana, i pilula 24/4 koje se koriste bez pauze, a sadrže 24 aktivne i četiri placebo pilule.

    Prednosti - Mogu da ih koriste i veoma mlade devojke, a gornja starosna granica je individualna. Pružaju i dodatne „nekontraceptivne” koristi – regulišu menstruacioni ciklus, umanjuju bolnost, obilnost i dužinu trajanja menstruacije, ublažavaju PMS i probleme sa masnom kožom i kosom, smanjuju rizik od zapaljenja unutr*ašnjih ginekoloških organa, popravljaju simptome endometrioze i policistišnog sindroma ovarijuma, pružaju zaštitu od nastanka karcinoma jajnika i karcinoma endometrijuma...

    Mane - U početku mogu da se jave neželjeni efekti koji prolaze tokom prvih meseci korišćenja. To su vanredno krvarenje, glavobolja i napetost u dojkama. Veoma retko pilula može da bude i uzrok tromboze, ali nastanak ovog neželjenog efekta zavisi od porodične opterećenosti, godina starosti korisnice pilule i telesne težine. Rizik od tromboze se povećava ako je istovremeno postoji više faktora rizika.

    Flasteri
    Mali kvadratni flaster impregniran hormonima, estrogenom i progestinom, efikasan je u 99 odsto slučajeva. Lepi se na kožu zadnjice, stomaka ili gornjeg dela tela, izbegavajući predeo dojki. Zamenjuje se jedanput nedeljno tokom tri nedelje. Četvrte nedelje se ne koristi.

    Prednosti - Ne postoji obaveza svakodnevnog korišćenja, kao što je slučaj sa pilulom. Samo se zalepi i stoji onoliko koliko je propisano.

    Mane - Vanredna krvarenja, iritacije kože, glavobolja, napetost u dojkama. Tegobe prolaze posle 12 nedelja korišćenja.

    Hormonska spirala
    Sadrži hormon progestin koji se u veoma malim količinama oslobađa u šupljinu materice i sprečava da dođe do trudnoće. Ginekologu je potrebno manje od pet minuta da postavi spiralu u šupljinu materice, gde može da deluje do pet godina. Efikasnost je 99,9 odsto.

    Prednosti - Dugotrajna i efikasna zaštita, a nakon uklanjanja plodnost se brzo vraća. Sa spiralom su menstruacije oskudnije, kraće traju i manje su bolne. Pruža i zaštitu od pelvičnih infekcija i karcinoma endometrijuma. Spirala se koristi i za terapiju obilnih i dugotrajnih menstrualnih krvarenja.

    Mane - Ciklusi mogu da budu neredovni sa krvarenjem između ciklusa, a postoji i mogućnost privremenog izostanka menstruacije. Ne bi trebalo da je koriste žene koje nisu rađale.

    Pilula za dan posle
    Ukoliko devojka ima nezaštićen odnos ili je kontraceptivni metod zatajio, kao mogućnost postoji urgentna kontracepcija. Ona je osmišljena kao rezervni metod, a nikako kao redovna kontracepcija.

    Prednost - Pilula za jutro posle može da se uzme u roku od 72 sata, odnosno tri dana od nezaštićenog odnosa. Pilula uzeta u ovom roku smanjuje mogućnost trudnoće za najmanje 75 odsto.

    Mane -
    Mogućnost privremenog poremećaja ciklusa, glavobolja, napetost u dojkama.

    Dijafragma
    Kapa ili dijafragma je krug sa kupolastim delom od gume ili silikona koji se postavlja unutar vagine i služi kao barijera spermi na putu ka grliću materice. Neophodno je da se koristi sa spermicidom. Međutim, na našem tržištu gotovo da je i nema i mali je broj žena koje je koriste.
    Ja zvacem tvoju kosu.
    Ti zvaces moju krv.
    Ja zvacem tvoje ruke.
    Ti zvaces moje srce.

  2. #2
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Plava soba.
    Posts
    13,652
    Thanks Thanks Given 
    204
    Thanks Thanks Received 
    224
    Thanked in
    166 Posts

    Default

    Koje je najbolje, a nije navedeno?
    Budući da smo umni toliko?
    Samo oni koji se usude uvelike podbaciti, mogu uspjeti u velikoj mjeri.

  3. #3
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,245
    Thanks Thanks Given 
    787
    Thanks Thanks Received 
    1,523
    Thanked in
    758 Posts

    Default

    cumshot :mrgreen:


  4. #4
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    2,147
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Glavu cu da izgubim bez gumice! OBAVEZNO JE KORISTITE! BOLJE DA JE MALO BEZVEZE NO DA GA U KANISTER DRZITE!
    Sreca tvoja sto si gad pa te niko ne voli! fcuk yeah!

  5. #5
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,993
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    3,339
    Thanked in
    1,866 Posts

    Default

    Ada postoji i jednostavniji način..
    Malo se suzdržiš..

    Poslato sa pisaće mašine Galaxy Note
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  6. #6
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Niksic
    Posts
    19,564
    Thanks Thanks Given 
    1,966
    Thanks Thanks Received 
    2,578
    Thanked in
    1,104 Posts

    Default

    Izvlacenje na vrijeme. Cao djaci.
    Tu es mon héro!

  7. #7
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Nebu Pod Oblake
    Posts
    706
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by no-mercy View Post
    Izvlacenje na vrijeme. Cao djaci.
    Izvlacenje na vrijeme ce te sigurno jednog dana dovesti do toga, da je vodis na abortus i cao djaci.
    Ja zvacem tvoju kosu.
    Ti zvaces moju krv.
    Ja zvacem tvoje ruke.
    Ti zvaces moje srce.

  8. #8
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,995
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    I to brzih dana
    dva i dva su tri

  9. #9
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Niksic
    Posts
    19,564
    Thanks Thanks Given 
    1,966
    Thanks Thanks Received 
    2,578
    Thanked in
    1,104 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by antilopa View Post
    Izvlacenje na vrijeme ce te sigurno jednog dana dovesti do toga, da je vodis na abortus i cao djaci.
    Zar?
    A ne, nema potrebe da je vodim na abortus, oboje smo dovoljno odrasli i zdravi i razumni da zadrzimo to dijete. NASE dijete.
    Tu es mon héro!

  10. #10
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Nebu Pod Oblake
    Posts
    706
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by no-mercy View Post
    Zar?
    A ne, nema potrebe da je vodim na abortus, oboje smo dovoljno odrasli i zdravi i razumni da zadrzimo to dijete. NASE dijete.
    E u tom slucaju je ok. Samo da vid kontracepcije nije abortus.
    Ja zvacem tvoju kosu.
    Ti zvaces moju krv.
    Ja zvacem tvoje ruke.
    Ti zvaces moje srce.

  11. #11
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,245
    Thanks Thanks Given 
    787
    Thanks Thanks Received 
    1,523
    Thanked in
    758 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by antilopa View Post
    Izvlacenje na vrijeme ce te sigurno jednog dana dovesti do toga, da je vodis na abortus i cao djaci.
    cus gluposti..


  12. #12
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Nebu Pod Oblake
    Posts
    706
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by ovizionizi View Post
    cus gluposti..
    Glupost? a ako zakasnis za onu milisekundu? Ili ako "jedna kap" strcne, prije i nego si poceo da svrsavas? E cus gluposti
    Ja zvacem tvoju kosu.
    Ti zvaces moju krv.
    Ja zvacem tvoje ruke.
    Ti zvaces moje srce.

  13. #13
    Join Date
    May 2005
    Location
    Karadag
    Posts
    6,448
    Thanks Thanks Given 
    22
    Thanks Thanks Received 
    52
    Thanked in
    28 Posts

    Default

    JA podrzavam no-mercy-ja. Nerado, toga golanfera, ali podrzavam

    Ja opet ponavljam, ja sam sexualno aktivan 16 godina, i za to vrijeme sam napravio jedno dijete, i to samo onda kad sam htio, posle 4 mjeseca pokusavanja, svakodnevnog. To je fizicki posao bio, ***** ti, sad kad se sjetim
    I nisam zidar, ali eto
    oko mene ceo zivot cigle, zgrade, blokovi i beton

  14. #14
    Join Date
    May 2005
    Location
    Karadag
    Posts
    6,448
    Thanks Thanks Given 
    22
    Thanks Thanks Received 
    52
    Thanked in
    28 Posts

    Default

    E i da, smatram da se pod obrazovanjem, prvo nauce djeca samom mehanizmu, hemijskom procesu zaceca. To je mnogo bolji prostup, jer znaju d u sta se upustaju. Ucenje samo zastitnim sredstvima je totalna greska, barem po mom misljenju.

    Treba ih naucit da jajna celija celija zivi samo 24 casa. Treba ih naucit da u savrsenom okruzenju, jajna celija se spusta u matericu 14tog dana perioda, odnosno 14 dana od pocetka menstruacije. Treba ih naucit da ovo nije savrsen svijet, i da ovulacija cesto ne dolazi u to doba, vec moze da se desi i u sred menstruacije, usled vrucine, stresa, antibiotika, mnogo faktora. Mnogo faktora ima koji uticu na to da se ni ovulacija ne desi svaki mjesec... Sve o treba da znaju.

    Treba da znaju da spermatozoidi ciji se DNK niz zavrsava sa X hromozom (sin), mnogo brzi, ali da krace zive od spermatozoida ciji se DNK niz zavrsava Y hrozmozomom (cerka). Treba ih naucit da je vagina najnegostuljubivije mjesto za spermatozide, da je ona prva zastita, prirodna, da slabi spermatozoidi ne oplode jajnu celiju. Treba da znaju da je temperatuta u mudima 34 stepena, i da na vecoj temperatuti sspermatozoidi umiru. Treba ih naucit da mogu da prezive do 3 dana u samoj materici, ukoliko prezive vaginu, i uspjesno prodju krzo grlic materice.

    Treba ih naucit biologiji, znajuci nju, svaka zastita ce imat mnogo vise smisla za njih, pa ce je koristit kao zastitu pravu, a ne kao sredstvo na koje su primorani jer su mladi i ne umiju da staraju o bebi.
    I nisam zidar, ali eto
    oko mene ceo zivot cigle, zgrade, blokovi i beton

  15. #15
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,245
    Thanks Thanks Given 
    787
    Thanks Thanks Received 
    1,523
    Thanked in
    758 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by antilopa View Post
    Glupost? a ako zakasnis za onu milisekundu? Ili ako "jedna kap" strcne, prije i nego si poceo da svrsavas? E cus gluposti
    e bem ti tu rabotu onda ako ga vadis kad je on vec poceo da curi.. no zato ti 'zadnji trzaji' vazda rukom i nema brines
    a to 'jedna kap strcne prije nego i pocnes da svrsavas', to je samo moguce ako si ipak POCEO da svrsavas, pa odustao, pokusavajuci da prolongiras jos malo.. ali treba biti svjestan tih detalja, jbg...


  16. #16
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Nebu Pod Oblake
    Posts
    706
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by ovizionizi View Post
    e bem ti tu rabotu onda ako ga vadis kad je on vec poceo da curi.. no zato ti 'zadnji trzaji' vazda rukom i nema brines
    a to 'jedna kap strcne prije nego i pocnes da svrsavas', to je samo moguce ako si ipak POCEO da svrsavas, pa odustao, pokusavajuci da prolongiras jos malo.. ali treba biti svjestan tih detalja, jbg...
    Ovizionizi, nisam ovu temu postavila zbog tebe, niti zbog mene, ipak smo iskusni ljudi u najboljim godinama . Postavila sam je zbog onih koji tek pocinju da ulaze u sexsualne odnose i koji bas nisu strucni da ga izvade na vrijeme, nego ima ta jedna kap izleti, pa im se onda desi da posto su ga izvadili, ponovo vrate igrackicu na mjesto uzitka, a da prije toga nisu uklonili nezeljeni materijal itd... sto ih dovodi do onoga sa druge teme naseg milog nam foruma, a to je "abortus".

    @Kvarni, bila sam sinoc blago iznervirana, jer je na temi "abortus", cura rekla nesto tipa... da muskima i nije bas milo da koriste kondom, pa zato cure ostaju trudne... zato sam i pocela prvo od kontracepcije, ali obuhvaticu ja sve teme, tako i to sto si ti naveo, naravno. Hvala ti na pomoci .
    Ja zvacem tvoju kosu.
    Ti zvaces moju krv.
    Ja zvacem tvoje ruke.
    Ti zvaces moje srce.

  17. #17
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    2,147
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    e avetinje najmanji je problem oces li zavrsit posa u nju il neces .... no oces li pokupit kakvu bolest il ne ...
    Sreca tvoja sto si gad pa te niko ne voli! fcuk yeah!

  18. #18
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Nebu Pod Oblake
    Posts
    706
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by changes View Post
    Treba ih koristiti samo sa "neprovjerenim partnerima" za sve ostalo tu su pilulice-lilulice. .
    Tvoja "provjerena" partnerka isto moze u medjuvremenu da dobije neku bakteriju, gljivicu, vaginalnu infekciju ili nesto slicno. Posebno ako i analni sex praktikujete bez upotrebe kondoma, jer na tom mjestu vrvi od patogenih bakterija, i samo cekaju da se "prilijepe" za tvog "kolegu". Pa cete onda imati muke dok se oboje izlijecite...
    Kondom glavu cuva!
    Ja zvacem tvoju kosu.
    Ti zvaces moju krv.
    Ja zvacem tvoje ruke.
    Ti zvaces moje srce.

  19. #19
    Join Date
    May 2005
    Location
    Karadag
    Posts
    6,448
    Thanks Thanks Given 
    22
    Thanks Thanks Received 
    52
    Thanked in
    28 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by antilopa View Post
    Tvoja "provjerena" partnerka isto moze u medjuvremenu da dobije neku bakteriju, gljivicu, vaginalnu infekciju ili nesto slicno. Posebno ako i analni sex praktikujete bez upotrebe kondoma, jer na tom mjestu vrvi od patogenih bakterija, i samo cekaju da se "prilijepe" za tvog "kolegu". Pa cete onda imati muke dok se oboje izlijecite...
    Kondom glavu cuva!
    Pa majka mu stara, zar u 21-om vijeku ja treba da se plasim neke glibulje koja ne ide kod doktora??
    I nisam zidar, ali eto
    oko mene ceo zivot cigle, zgrade, blokovi i beton

  20. #20
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    2,147
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    A druze jesi normalan ?! 2 godine su neki imali problema zbog tog, pod noz isli i tako neke gluposti ... od tad ...

    p.s. ako si mislio da neces umrijet od bolesti TO OK Al neces moc da bucas 2 godine ako ti se desi slucaj koji ja znam
    Sreca tvoja sto si gad pa te niko ne voli! fcuk yeah!

  21. #21
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Nebu Pod Oblake
    Posts
    706
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by kvarni View Post
    Pa majka mu stara, zar u 21-om vijeku ja treba da se plasim neke glibulje koja ne ide kod doktora??
    Naravno da ne, ali mnoge bakterije ne pokazuju nikakve simptome, a moze da ih ima. Isto kao sto mi trebamo da idemo na redovne ginekoloske preglede, makar na svakih 3 mjeseca, i da pri tom uradimo sve briseve, tako i vi trebate redovno da posjecujete urologa i da radite briseve na bakterije. Kad si bio zadnji put kod urologa i kad si zadnji put uradio bris? :P
    Ja zvacem tvoju kosu.
    Ti zvaces moju krv.
    Ja zvacem tvoje ruke.
    Ti zvaces moje srce.

  22. #22
    Join Date
    May 2005
    Location
    Karadag
    Posts
    6,448
    Thanks Thanks Given 
    22
    Thanks Thanks Received 
    52
    Thanked in
    28 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by antilopa View Post
    Naravno da ne, ali mnoge bakterije ne pokazuju nikakve simptome, a moze da ih ima. Isto kao sto mi trebamo da idemo na redovne ginekoloske preglede, makar na svakih 3 mjeseca, i da pri tom uradimo sve briseve, tako i vi trebate redovno da posjecujete urologa i da radite briseve na bakterije. Kad si bio zadnji put kod urologa i kad si zadnji put uradio bris? :P
    1 septembra, sve negativno
    I nisam zidar, ali eto
    oko mene ceo zivot cigle, zgrade, blokovi i beton

  23. #23
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Nebu Pod Oblake
    Posts
    706
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by changes View Post
    Ljudi koji praktikuju analni sex su prokleti, i njima nema spasa u svakom slucaju. .

    Pri izboru partnerke jedan od glavnih kriterijuma mi je njena Higijena, jer i do svoje dosta drzim (nesto kao Adrijan Monk) sve ostalo sto se desi je sudbina na sta ja ne mogu da uticem, ali i ovo je sasvim dovoljno. Birajte kvalitet nad kvantitetom i nikada se necete opeci. .
    Higijena se podrazumijeva. Ali! Nije zena koja ima bakteriju ili gljivicu, glibulja. Iste mogu da se jave zbog pada imuniteta npr., gljivice mogu da se pojave zbog upotrebe antibiotika itd...
    Ja zvacem tvoju kosu.
    Ti zvaces moju krv.
    Ja zvacem tvoje ruke.
    Ti zvaces moje srce.

  24. #24
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Nebu Pod Oblake
    Posts
    706
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by kvarni View Post
    1 septembra, sve negativno
    Bravo! Znaci da vodis racuna prije svega o sebi. Ali to ne radi ni 70% ljudi koji su ovdje pritsutni
    Ja zvacem tvoju kosu.
    Ti zvaces moju krv.
    Ja zvacem tvoje ruke.
    Ti zvaces moje srce.

  25. #25
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    2,147
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ali su GLJIBULJE u 80% slucajeva ili radodajke.... naglasi to pliz A i ne znam jesi rekla da svako u sebe nosi SVOJE BAKTERIJE koje mozda TEBI ne odgovaraju (opis jednostavan al ne znam bolje )
    Sreca tvoja sto si gad pa te niko ne voli! fcuk yeah!

Page 1 of 6 12345 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Sexualno obrazovanje-da ili ne
    By ^m00dO_oD_kOlJiBrIyA^ in forum Sex i erotika
    Replies: 28
    Last Post: 22-11-12, 18:06
  2. obrazovanje
    By milicaaaaaaa in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 161
    Last Post: 20-07-12, 12:04
  3. kako se zove pjesma na kraju instant sexualno obrazovanje???
    By hn11boy in forum Književnost i lingvistika
    Replies: 4
    Last Post: 17-10-10, 09:25
  4. Sexualno zlostavljanje
    By Lijaa in forum Sex i erotika
    Replies: 15
    Last Post: 10-12-07, 09:59
  5. obrazovanje
    By IceAge in forum Nauka generalno
    Replies: 27
    Last Post: 10-04-07, 23:01

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •