Page 93 of 225 FirstFirst ... 4383899091929394959697103143193 ... LastLast
Results 2,301 to 2,325 of 5606

Thread: Globalne promjene i svijet sutrašnjice

  1. #2301
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Slusam ove intervjue koje rade sa raznim us analiticarima, us generalima, cia agentima itd i svi kazu da je ovo nezdrava/bolesna akcija turske..
    Vec se pitaju da li vec turska kao nato drzava ne prati stav nato-a... koliko im je vjerovati i za nato...
    Hvala Lepo

  2. #2302
    Join Date
    May 2009
    Posts
    23,187
    Thanks Thanks Given 
    1,275
    Thanks Thanks Received 
    4,302
    Thanked in
    2,007 Posts

    Default




    Erdogan: Srušili smo ruski avion iz jednostavnog razloga da se obrani sigurnost zemlje, kao i "prava naše braće" u Siriji

    dnevnik.hr

    _____________



    I jedna zanimljivost:

    Švicarski kanton Ticino uveo kaznu do 10,000 franaka za nošenje burke
    index.hr

    PARLAMENT najjužnijeg švicarskog kantona Ticino u ponedjeljak je usvojio zakon koji za nošenje burke na javnim mjestima uvodi novčanu kaznu do 10,000 franaka.

    Oko dvije trećine građana kantona u kojem se govori talijanski zabranu je podržalo na referendumu u 2013. godini, a ona je usvojena na parlamentarnoj sjednici uz pojačane mjere sigurnosti, uključujući privremeno postavljanje detektora metala na ulazu u zgradu, navodi agencija ATS.

    Lokalna vlada je zabranu željela proširiti i na druge oblike prekrivanja lica, kakve su maske koje se koriste tijekom prosvjeda, ali je u konačnici usvojen zakon koji se odnosi samo na muslimanska vela.

    Zakon predviđa minimalnu novčanu kaznu od 100 franaka i maksimalnu od 10,000 franaka i ne pretpostavlja izuzetak za turiste, javlja Local.
    Vučić da upozori Maju Gojković na prikladan outfit za posjetu Luganu.
    The more things change, the more they stay the same.

  3. #2303
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    SFRJ
    Posts
    6,697
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    U potpunosti logično ili možda misliš da lovac može da skreće kao biciklo
    Gledaj samo...
    Zelim vam samo jedno, a to su dvije stvari: "rad, red i disciplinu".

  4. #2304
    Join Date
    Nov 2014
    Location
    Novi Sad
    Posts
    2,101
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    114
    Thanked in
    43 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by starwalker View Post
    Švicarski kanton Ticino uveo kaznu do 10,000 franaka za nošenje burke
    index.hr



    Vučić da upozori Maju Gojković na prikladan outfit za posjetu Luganu.
    Ovo je burka



    Ono sto je Gojkoviceva nosila je hidzab ali da je treba podjebavati zbog tolikog ulizistva treba jos kako. Sigurno bi se polila i govnima ako bi joj to pomoglo da se nekome dodvori.
    A bila kakva muslimanska odora za muslimanke koje zive u Evropi je neprihvatljiva ali ova burka je bas teska bolestina.

  5. #2305
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by starwalker View Post



    Erdogan: Srušili smo ruski avion iz jednostavnog razloga da se obrani sigurnost zemlje, kao i "prava naše braće" u Siriji

    dnevnik.hr

    _____________



    I jedna zanimljivost:

    Švicarski kanton Ticino uveo kaznu do 10,000 franaka za nošenje burke
    index.hr



    Vučić da upozori Maju Gojković na prikladan outfit za posjetu Luganu.
    Eh.. Svizzera i Ticino su ... zakon.
    Za prvu gresku 100franaka kazne, a sve dalje od 1000 do 10 000...
    Sto mi volimo da kazemo, nije zabrana pokrivanja lica, nego zakon da se mora otkriti lice.
    You must spread some Reputation around before giving it to starwalker again.
    Kako znate da mi udovoljite sa info.. Cudo jedno.
    Hvala Lepo
    Last edited by Maja; 25-11-15 at 18:38.

  6. #2306
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,139
    Thanks Thanks Given 
    5,706
    Thanks Thanks Received 
    7,404
    Thanked in
    2,972 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hell Raiser View Post
    @kimmi Vecini je ovdje poznato da ruse zabolje za asada dokle god imaju svog igraca u regionu preko kojeg mogu da stopiraju sve vece infrastrukturne projekte. Lise skandinavskih zemalja, rijetko dje mozes da upres prstom i kazes da je sloboda po mjeri covjeka(ovo iz mog ugla).
    Ali nije da sam bas odusevljen branjenjem Turske samo jer je Rusija sa druge strane. Edrogan uvodi drzavu u laganu diktaturu uz pomoc korupcije i religije(rusiju ne pominjem jer je Putin taj posao davno zavrsio kod kuce). Ali mi nije bas najprijatnije kada neko podrzava ociglednu budalu koja se nadala da mu trenutni raspored odnosa daje za pravo da radi sta oce. Ne bih da razmisljam je li trava dovoljno zelena da upije radijaciju
    Ne mogu se vise sloziti.

    Ne branim ja Turke, taman posla.

    Ima par strana unazad moj post na dan kad se desilo obaranje aviona.

    A to da je Turska neki model demokratije, to samo moze budala da tvrdi.

  7. #2307
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,391
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,003
    Thanked in
    1,547 Posts

    Default

    Kao sto rekoh Edrogan napravi medvedju uslugu Turkmenima. Iako je juce izjavio da ce da stane u zastitu brace turkmena, jedino sto radi je dovodjenje teskog naoruzanja na granicu
    Liwa Suqour al-Jabal, a rebel group operating in western Syria, also said there were fierce battles in the area, with Russian aircraft supporting pro-government forces.Another local rebel leader, Jahed Ahmad, says the Russians appear to be taking 'revenge' for the plane's downing by Turkey, a key backer of the rebels in the area.
    Speaking from inside Syria via Skype on Wednesday, he says the Russian jets were providing cover for advancing Syrian ground forces and their Lebanese Hezbollah allies.

    Danas je eksplodirao gas u jednoj fabrici u Ankari i nastala je panika u gradu. Kad se branis fotelju nasiljem, a drugi placaju tvoje ego tripove.
    Do sada se i imao adut protiv ruskog bombardovanja Turkmena. Danas se samo izvjestava o tome bez ikakvih negativnih konotacija o tome
    Sjajan posao. Tri bambija
    Last edited by Hell Raiser; 25-11-15 at 18:43.

  8. #2308
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,454
    Thanks Thanks Given 
    1,911
    Thanks Thanks Received 
    5,154
    Thanked in
    1,778 Posts

    Default

    Nego đe nam je kolega BAR, zanima me njegov komentar na odnos NATO - Turska, sad kad je prošla početna euforija poslije obaranja aviona. Takođe interesuje me kakve su stvarne mogućnosti ovih raketa koje Rusi dovlače da brane svoje avione, znam da rusofili smatraju da su one svemoguće a ja ipak mislim da to nije baš tako u stvarnosti?

  9. #2309
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,133
    Thanks Thanks Given 
    767
    Thanks Thanks Received 
    1,485
    Thanked in
    739 Posts

  10. #2310
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,139
    Thanks Thanks Given 
    5,706
    Thanks Thanks Received 
    7,404
    Thanked in
    2,972 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ovizionizi View Post
    Jesi ti to malo ljut na mene sto je cijelom svijetu jasno ko je stvorio ISIL i ko ih stiti? Pa nemoj na mene da se ljutis, sunce.. Citaj malo, citaj portale i sa istoka i sa zapada, citaj saopstenja zvanicnika i intelektualaca sa obje strane.. Ako tebi ta istina jos uvijek nije jasna ili iz samo sebi znanih razloga jos uvijek odbijas da povjerujes u to, u manjini si, bro. Sto prije progledas, bolje po tebe..
    Bro,

    tebi se ocigledno toliko dize na Putina da ti ne ostaje dovoljno krvi u mozgu za normalno rasudjivanje, pa ti se pricinjava da su tvoje teorije zavjere poznate svima i da ih svi prihvataju kao apsolutne istine.

    pff

  11. #2311
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Titograd
    Posts
    9,454
    Thanks Thanks Given 
    37
    Thanks Thanks Received 
    964
    Thanked in
    566 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by remark View Post
    Nego đe nam je kolega BAR, zanima me njegov komentar na odnos NATO - Turska, sad kad je prošla početna euforija poslije obaranja aviona. Takođe interesuje me kakve su stvarne mogućnosti ovih raketa koje Rusi dovlače da brane svoje avione, znam da rusofili smatraju da su one svemoguće a ja ipak mislim da to nije baš tako u stvarnosti?
    kladim se da ne bi volio da upravljaš neprijateljskim avionom koji je u dometu s-400 baterije...

  12. #2312
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    Bargdad
    Posts
    2,019
    Thanks Thanks Given 
    22
    Thanks Thanks Received 
    64
    Thanked in
    35 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by remark View Post
    Takođe interesuje me kakve su stvarne mogućnosti ovih raketa koje Rusi dovlače da brane svoje avione, znam da rusofili smatraju da su one svemoguće a ja ipak mislim da to nije baš tako u stvarnosti?
    Jos uvijek nije isproban u borbi ali testovi su pokazali da je jedan veoma mocan i pouzdan sistem. Radar ima domet 600 km i prati sve sto leti, od drona do balisticke rakete i ima mogucnost da prati 300 meta.

    Koristi vise vrsta raketa koje imaju domet od 120 do 400 km. Ove rakete ne reaguju na ometace poput Awacsa, jstars itd. Ovo je ukratko kome se cita ima vise odje:

    http://www.ausairpower.net/APA-S-400...mozTocId306968

  13. #2313
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    9,117
    Thanks Thanks Given 
    339
    Thanks Thanks Received 
    648
    Thanked in
    316 Posts

    Default

    Oni ce za maks 3 godine imati i S500 kojem ce domet do 600km ici,sto je za nekih 200km vise nego S400.A ima ce i raketu koja ce ici brze od zvuka....

    Trenutni sistem ima 3 raketa,za veliku udaljenost,ekstemno veliku,i srednju.Mogu 36 ciljeva naciljati istovremeno
    A ima i radar kojem je 600km domet,znaci nekih 200km nego naoruzanju,i koji moze da prati oko 300 objekata.Sto je znacajno,je da je relativno dobro mobilan i treba oko 5 min da postane aktivan...
    Podgorica Podgoricanima!

  14. #2314
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,391
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,003
    Thanked in
    1,547 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kimmi View Post
    Ne mogu se vise sloziti.

    Ne branim ja Turke, taman posla.

    Ima par strana unazad moj post na dan kad se desilo obaranje aviona.

    A to da je Turska neki model demokratije, to samo moze budala da tvrdi.
    Pretpostavio sam da se obracas podrzavaocima lika i djela ruskih interesa. Evo me ko sa safrom se objasnjavam jer me mrzi da kucam previse sa telefona. Slazem se oko tvog vidjenja situacije, treba ovdje malo sire gledati sliku. Ako se zapuca, a postoje sanse jer su dva egomanijaka u pitanju, ne znam da li ce se ovuda toliko radovati oko jednih ili drugih.
    Zasto ovo kazem. Turska ubrzano naoruzava granicu. Asadove snage napreduju u Turkmenskim oblastima uz pimoc ruske avijacije i raketiranja sa brodova.
    Naivno ne vjerovati da nece doci do novog susreta aviona, ali su rusi sad vec ozbiljniji u zastiti. Cega se iskreno plasim. Da ce Edrogan narediti vojsci da se suprotstave asadovim snagama i uci tenkovima u Siriju. Ne moraju ni uci, mogu da gadjaju sa granice prema teritoriji sirije. Nemam sumnji da ce u tom slucaju rusi sravniti to naoruzanje sa zemljom, prije ili kasnije, nalazilo se ono u siriji ili na granici.
    Medju zemljama zapada se vec primjecuje da nisu sigurni u turske namjere i koliko one sluze zapadnim a ne svojim interesima, kao promociju svoje nove uloge na bliskom istoku.
    O cemu se radi. Turska poslije pada Iraka i rata u Siriji nema neprijateljskih drzava u okruzenju vojno sposobnih za ozbiljan napad. Rusi sebe do juce to nisu smatrali neprijateljem Turske. Iran je daleko i morao bi za napad da koristi Irak(us vojska je tamo) ili preko rusije, za sta su male sanse.
    Jacanje svoje pozicije sirenjem nacinalnog ponosa je jako lose, posebno kad ne znas da li imas podrsku saveznika, a juce su ukapirali da ona nije bas najjasnija. Rusi su na kubi u americkom dvoristu trepnuli. Pitanje je da li sve evropske drzave imaju zelju da ratuju zbog lika kojeg generalno ne podnose
    Last edited by Hell Raiser; 25-11-15 at 19:15.

  15. #2315
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Podgoritza
    Posts
    2,322
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    33
    Thanked in
    18 Posts

    Default

    to je kljucna stvar. nije isprobano u borbi.

  16. #2316
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    Bargdad
    Posts
    2,019
    Thanks Thanks Given 
    22
    Thanks Thanks Received 
    64
    Thanked in
    35 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by bulit View Post
    to je kljucna stvar. nije isprobano u borbi.
    To je to. Medjutim poznavaoci sistema kazu da je s400 unaprijedjena verzija S300 koji je bio vise puta od 95-e na ovamo testiran u raznim uslovima i pokazao se kao dosta dobar sistem. Nato je 2005 ima vjezbu gdje je slovacka ucestvovala sa svojim s300 sistemom. I na kraju sjetimo se koliko je Izrael ulozio truda da nagovori ruse da odloze prodaju ovog sistema Iranu prije nekoliko godina, ugovor je bio vrijedan oko 30 milijardi ako se sjecam.

  17. #2317
    Join Date
    Apr 2005
    Location
    somewhere in a private place
    Posts
    9,029
    Thanks Thanks Given 
    51
    Thanks Thanks Received 
    115
    Thanked in
    86 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    U potpunosti logično ili možda misliš da lovac može da skreće kao biciklo
    Prvo nije bio lovac nego bombarder koji je u borbi sa lovcem totalno hendikepiran i to je jasno !!! Drugo što je bitno je da kad su ti bombarderi bili u pratnji lovaca to je bio samo incident da se lokuje ali ne i da se ispali raketa !!! Treće očigledno da su Turci izabrali pravi momenat kad je bombarder bio sam da ga obore što jeste kukavički čin ali je on prouzrokovan time što je ogromna snaga USA vojske skoncentrisana u Turskoj ( kao i u vrijeme hladnog rata prije pola vijeka ) pa je sve spremno za reakciju !!! Četvrto je to što su Rusi rasporedili odredjeni vojni arsenal u Siriji i sledeći ekces ( koji je takodje neminovan ) će dočekati spremni !!! Peto i ono najvažnije što se iz cijele situacije očekuje je proslava nove godine u atomskim skloništima osim ukoliko se neko čudo ne desi !!! To je odprilike neki realni scenario ako je Rusija vojna supersila a sve ostalo je obična priča ...
    deuscroix

  18. #2318
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,258
    Thanks Thanks Given 
    2,759
    Thanks Thanks Received 
    2,629
    Thanked in
    1,272 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by .Bole View Post
    Oni ce za maks 3 godine imati i S500 kojem ce domet do 600km ici,sto je za nekih 200km vise nego S400.A ima ce i raketu koja ce ici brze od zvuka....
    Bole ja mislim da čak i CG ima (ili je imala) raketu koja je brža od zvuka, kako bi drugačije stigla avion
    She is only here to annoy herself!

  19. #2319
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by night_silence View Post
    Drugo što je bitno je da kad su ti bombarderi bili u pratnji lovaca to je bio samo incident da se lokuje ali ne i da se ispali raketa !!!
    Neko od tvojih kolega prije par strana postova ovu sliku


    Sudeći po slici Rusi su DVA puta preletjeli Tursku teritoriju. Prijetnja se podrazumjeva PRVI put ali DRUGI put dolazi do ostvarivanja prijetnje
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  20. #2320
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,258
    Thanks Thanks Given 
    2,759
    Thanks Thanks Received 
    2,629
    Thanked in
    1,272 Posts

    Default

    rakune problem je u tome što je avion bio na izlaznoj putanji...i raketa ga je pogodila kad je bio u sirijskom prostoru gdje je i pao(BBC prenio turski izvor znači ne ruski), kad ti neko uđe u dvorište nepozvan imaš pravo da pucaš na njega dok je u tvom dvorištu ali ne i kad već izađe iz njega, tako ti je isto preslikano i na međunarodne odnose

    da je pogođen u turskom VAPu i da je pao tamo i da su piloti preživjeli sve bi se završilo na par protestnih nota i to bi bilo to, ovako neće izać na dobro
    She is only here to annoy herself!

  21. #2321
    Join Date
    Dec 2007
    Posts
    1,689
    Thanks Thanks Given 
    127
    Thanks Thanks Received 
    622
    Thanked in
    276 Posts

    Default

    Samo sto ova slika nema nikave veze sa onom koju su objavili Rusi. Koja je tacna, pojma nemam.
    Ono sto je ocigledno , Turske izjave nemaju veze jedna sa drugom. Prvo kazu da ruski avion upozorili 10 puta, onda kazu na nisu imali pojma ciji je avion?!
    Ne vjerujem da ce Rusi ici ka zaostravanju dok je gomila njihovih turista u Turskoj. Ako se masovno otkazivanje putovanja u Tursku nastavi.....i jedno jutro Turska osvane bez Rusa u njoj.....ja bih se mjestu Turske zabrinuo.
    Kada mozak ne koristiš, čekaš da ti kažu
    tada misliš da sve znaš, ne vidiš da lažu

  22. #2322
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Titograd
    Posts
    9,454
    Thanks Thanks Given 
    37
    Thanks Thanks Received 
    964
    Thanked in
    566 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by bulit View Post
    to je kljucna stvar. nije isprobano u borbi.
    Očigledno se još nije našao neko dovoljno glup.

  23. #2323
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,258
    Thanks Thanks Given 
    2,759
    Thanks Thanks Received 
    2,629
    Thanked in
    1,272 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by high View Post
    Ne vjerujem da ce Rusi ici ka zaostravanju dok je gomila njihovih turista u Turskoj. Ako se masovno otkazivanje putovanja u Tursku nastavi.....i jedno jutro Turska osvane bez Rusa u njoj.....ja bih se mjestu Turske zabrinuo.
    izgleda su Rusi ubrzali proces

    ilhan tanir@WashingtonPoint
    ilhan tanir Retweeted OdatvClaims:Russia sends empty planes to bring back Russians. Russian rsvps for newyear programs in Turkey being canceled
    She is only here to annoy herself!

  24. #2324
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Bar
    Posts
    7,782
    Thanks Thanks Given 
    667
    Thanks Thanks Received 
    2,994
    Thanked in
    1,774 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by remark View Post
    Nego đe nam je kolega BAR, zanima me njegov komentar na odnos NATO - Turska, sad kad je prošla početna euforija poslije obaranja aviona. Takođe interesuje me kakve su stvarne mogućnosti ovih raketa koje Rusi dovlače da brane svoje avione, znam da rusofili smatraju da su one svemoguće a ja ipak mislim da to nije baš tako u stvarnosti?
    Турска је јако битна чланица савеза, и НАТО ће је формално подржати.Неформално рекао бих да водеће чланице савеза покушавају да испеглају јако непријатну ситуацију.
    Руски ПВО системи су јако ефикасни како они на крстарици Москва, тако и ови нови који стижу, само нису свемогући, нити ће их у Сирији и око Сирије бити довољно да у неком евентуалном сукобу зауставе РВ Турске (како "Путине рашири нам бутине" профил људи машта).
    Но то није ни циљ.Циљ је да се створи одређени фактор одвраћања и и пошаље јасна порка Турској.

    Врло је вјероватно да ће јединице за електронско ратовање и са једне и са друге стране границе у наредном периоду бити врло активне.
    Last edited by BAR; 25-11-15 at 21:24.
    Црногорце је одржало црногорско срце.

  25. #2325
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,258
    Thanks Thanks Given 
    2,759
    Thanks Thanks Received 
    2,629
    Thanked in
    1,272 Posts

    Default

    amerikanci su poslali onaj njihov avion za elektronsko ratovanje (baziran na F16 ili F18 ali se nekako drugačije zove), prilično sam siguran da u nekom eventualnom sukobu neće aktivno dejstvovati već će to prepustiti turcima a oni će iz pozadine raditi elektronsko ometanje
    She is only here to annoy herself!

Page 93 of 225 FirstFirst ... 4383899091929394959697103143193 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Ujedinjeni za globalne promjene
    By RotfLmaOmGg in forum Sve i svašta
    Replies: 12
    Last Post: 20-10-11, 12:31
  2. Promjene
    By simm in forum Religija i filozofija
    Replies: 8
    Last Post: 23-06-07, 15:36
  3. Promjene
    By Silvester in forum Operatori
    Replies: 3
    Last Post: 27-06-06, 14:15
  4. Promjene...
    By Dragone in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 87
    Last Post: 26-05-06, 11:14
  5. Grupa za Promjene
    By Dzono in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 24
    Last Post: 11-03-04, 16:17

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •