Page 68 of 225 FirstFirst ... 185864656667686970717278118168 ... LastLast
Results 1,676 to 1,700 of 5606

Thread: Globalne promjene i svijet sutrašnjice

  1. #1676
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,282
    Thanks Thanks Given 
    423
    Thanks Thanks Received 
    2,631
    Thanked in
    1,280 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by guest View Post
    Ti neki onda nemaju pojma o antropologiji.
    To je samo politika, nikakva retorika ili prazna politika. No, tvoje mišljenje. Mislim, možda su i ovi nobelovci, koristeći se riječima "vještačka džava" budale, a mi pametni. Priznajem ja tu tvoju filozofiju, no ovđe pričamo o politici. Slažem se ja i sa Andrijaševićem da je svaka nacija izmišljena nije problem, no opet te vraćam na politiku.
    Ne slažem se da je patriotizam mentalni poremećaj jer bi i ti bio poremećen štiteći svoju ličnu imovinu, porodicu, tradiciju, kulturu, koja te zadovoljava i čini srećnim.
    Ne bih da idemo u off, možemo nastaviti i na PP ako imaš potrebu.
    Nista od ovoga nije off. Pogledaj naslov teme. Ove ideje itekako imaju veze sa globalnim promjenama. Nema globalnih promjena bez promjene svijesti. A narod bi trebalo da se osvijesti malo i da vidi da su price o patriotizmu i nacionalnoj i vjerskoj pripadnosti glavni uzrok ratova od kojih narod nikad nije koristi imao.

    A odbrana imovine i porodice nemaju veze sa patriotizmom. A ni kultura ni tradicija i Crne Gore i generalno balkanskih drzava nisu na nekom zavidnom nivou da bi me cinili srecnim ili da bih se mnogo opteretio odbranom istih. Branio bih svoje interese kad bi do toga doslo. I ne zato sto mi je neki politicar rekao da to uradim zbog nekih visih patriotskih ciljeva ili kojekakvih gluposti kojima ispiraju mozak narodu. Patriotizam itekako jeste mentalni poremecaj. Jedan od najgorih. Pogledaj sta su ljudi koji osjecaju veliku pripadnost drzavi i naciji spremni da urade drugim ljudima koji imaju jednaki osjecaj pripadnosti drugoj naciji i drzavi. Ili religiji. Ista stvar. Najveca ironija je sto medju tim ljudima u sustini nema nikakve razlike. Toliko su slicni jedni drugima, samo im je osjecaj pripadnosti uperen u drugom pravcu. Veca je razlika izmedju mene i Jevreja i Palestinaca nego izmedju samih Jevreja i Palestinaca. Jer za razliku od njih kod mene ne postoji osjecaj pripadnosti.
    Evo posto kazes da o politici razgovaramo, reci mi da li bi se izraelski Jevreji i Palestinci mrzili kad ni jedni ni drugi ne bi imali taj osjecaj pripadnosti necemu drugacijem, necemu boljem i kad ne bi drugu stranu posmatrali kao neprijatelja tog neceg sto je njihovo? Odakle im taj osjecaj? Ko ih je naucio da tako misle?
    Last edited by VanjaTheMan; 02-10-15 at 10:00.
    Look upon my works ye mighty and this pear...

  2. #1677
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,282
    Thanks Thanks Given 
    423
    Thanks Thanks Received 
    2,631
    Thanked in
    1,280 Posts

    Default

    Nema jednog bez drugog tako da je opet u pitanju patriotizam. I zasto postoji ljubav prema sopstvenom narodu? Zasto bi volio jedan narod vise od nekog drugog? Druga je stvar ako su mi drazi ljudi koje licno poznajem od ljudi koje ne poznajem, ali to opet nije patriotizam nego nekakvo prijateljstvo. A poznajem i ljude koje vjerovatno ne bih branio iako su moj narod i poznajem strance kojima bih pritekao u pomoc iako nisu moj narod.

    Odbranu svog interesa opet ne bih poistovijetio sa patriotizmom. Odbrana podrazumijeva ofanzivu koju si pomenuo. I taj napadac ima neki razlog zasto je napao drugu drzavu. I te ljude je neko ubijedio da je to ispravna odluka koja duboko u sebi ima korijen u patiotizmu i osjecaju superiornosti i pravicnosti. Dakle opet se vracamo na pocetak i na taj osjecaj pripadnosti necemu drugacijem i boljem sto je istovremeno i osjecaj separatizma od "inferiornih".
    Look upon my works ye mighty and this pear...

  3. #1678
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    bijeli svijet
    Posts
    3,134
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by VanjaTheMan View Post
    Za razliku od prirodno stvorene zemlje? Nikad mi nece biti jasna ova konstatacija. Sve drzave su vjestacke tvorevine.
    Ali nema svaka od njih de fakto granice koje su nelegalne niti svaka od njih ima u svojoj novijoj istoriji etničko čišćenje, masakre, invazije, okupacije, kršenje međunarodnog prava, rasnu i religijsku segregaciju i diskriminaciju itd.


    Quote Originally Posted by Maja View Post
    Koliko cuh u USA od odbjeglih Iranaca hriscana i jevreja..... nesto to sa "lica mjesta" nakon Saha nije bas ....Kazu bilo lijepo u Teheranu nekad..
    Kako kome, a zaboravićemo kako je bilo prije 1953. Inače, ima i odbjeglih Palestinaca koji pamte dosta toga sa "lica mjesta" u svojoj postojbini.


    Quote Originally Posted by Maja View Post
    Cudna je ova propaganda protiv Izraela kod Balkanaca.. Najtlaceniji i najnamuceniji narod sa najstarijom religijom na svijetu a tako protiv njih... Cudno... Mozda bi radije da nema tog "zida" odbrane zapadne civilizacije od terorizma...
    To ih ne opravdava ni najmanje, naprotiv. Ima mnogo boljih metafora od "zid".

  4. #1679
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    SFRJ
    Posts
    6,697
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Armstrong redovno objavljuje analize i ekonomske procjene, uključujući onu da je od juče krenula nova velika svjetska finansijska kriza koja bi ovaj put trebala zahvatiti Sjedinjene Američke Države, poljuljati vrijednost dolara i smanjiti uticaj američke politike...

    Predvidio je sve krize od 1987. naovamo, tvrdi da danas počinje slom SAD-a

    Ima svakojakih apokaliptičara-prognostičara, ali blago onome ko će da sanja ovog Armstronga. Mio i lijep, k'o upišan. Na spisak među andrmolje.
    Zelim vam samo jedno, a to su dvije stvari: "rad, red i disciplinu".

  5. #1680
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,282
    Thanks Thanks Given 
    423
    Thanks Thanks Received 
    2,631
    Thanked in
    1,280 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by RoNN|3 View Post
    Ali nema svaka od njih de fakto granice koje su nelegalne niti svaka od njih ima u svojoj novijoj istoriji etničko čišćenje, masakre, invazije, okupacije, kršenje međunarodnog prava, rasnu i religijsku segregaciju i diskriminaciju itd.
    To stoji. Ne pada mi na pamet da opravdavam Izraelske zlocine.
    Look upon my works ye mighty and this pear...

  6. #1681
    Join Date
    Sep 2014
    Posts
    684
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Maja View Post
    E da.. zasto balkanski hriscani ne vole bas Izrael?
    To mi nikad nece biti jasno...
    O cemu se radi?

    Hvala Lepo
    Срби и Јевреји су у добрим односима, што је истакнуто посјетом Бенјамина Нетанјахуа Србији када је израелски предсједник ријечима хвале говорио о Србији којом приликом је он лично, из својих уста рекао да су Срби један од најстаријих народа у Европи и традиционални јеврејски пријатељи.

    Али шта то значи ? Да истина није истина, зато што су нам пријатељи ? Истина је да су Јевреји вични у манипулисању, закулисним радњама, ударцима испод појаса и да воде беспоштедну спољну политику која не узима у обзир да сваки народ има право на живот и опстанак.

    едит: Вучић је посјетио Нетанјахуа
    Last edited by Дирижабл; 02-10-15 at 21:14.

  7. #1682
    Join Date
    Sep 2014
    Posts
    684
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Па не знам, одговорила си сама на своје питање код тог "СФРЈ"

  8. #1683
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Mislite na BG?

    Hvala Lepo

  9. #1684
    Join Date
    Apr 2005
    Location
    somewhere in a private place
    Posts
    9,029
    Thanks Thanks Given 
    51
    Thanks Thanks Received 
    115
    Thanked in
    86 Posts

    Default

    SAD i šest saveznika zabrinuti zbog akcija Rusije u Siriji




    "Pozivamo Rusku Federaciju da odmah prestane sa napadima na sirijsku opoziciju i civile i usredsredi se na borbu protiv ID", navodi se u zajedničkom saopštenju SAD, Njemačke, Francuske, Katara, Saudijske Arabije, Turske i Britanije.

    Može li neko da mi objasni kakva je ovo diplomatija SAD i njenih saveznika !!! Keri prvo kaže da su akcije Rusije u Siriji šansa da se uspostavi normalan život na bliskom istoku a sad pozivaju da se napadi prekinu jer po njihovim saznanjima ne gadjaju teroriste koje bi trebali da gadjaju nego neke druge koji su dobri teroristi !!! Ako podjemo od predpostavke da su teroristi kao pojam oružane paravojne formacije koje se bore protiv regularne vojske koja je razlika izmedju ISIL-a i Al Nusre kao ogranka Al Kaide ili bilo koje druge vojne formacije ??? Jel to ISIL predstavlja loše teroriste a ovi drugi dobre teroriste ??? Očigledno da Rusi kad su već na nagovor zapada ( konkretno EU jer ona ima problema sa izbjeglicama ) krenuli da uspostave red teško da će sad stat jer oni politiku oću kakim neću kakim čisto sumnjam da razumiju ... a teško bi iko zdrav to razumio ...
    Last edited by night_silence; 02-10-15 at 23:22.
    deuscroix

  10. #1685
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Коралово
    Posts
    2,857
    Thanks Thanks Given 
    455
    Thanks Thanks Received 
    697
    Thanked in
    379 Posts

    Default

    Кока-кола и МекДоналдс траже хитну смјену Сепа Блатера да би се спровеле неопходне реформе у светској кући фудбала.

    http://www.dailymail.co.uk/sport/spo...le-reform.html

  11. #1686
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by guest View Post
    Iran je veoma respektabila regionalna sila, i velika Ruska i Kineska mušterija, ujedno i veliki partner (pogotovo sa Kinom zbog nafte). Ne računajući velike sile, Iran je jedna od rijetnih pravih NEZAVISNIH država u svijetu.

    Volio bih nekad da odem tamo.
    Možeš i u Crnoj Gori napraviti 30tak slika koje će odavati utisak fantastične zemlje.
    Taj stadion inače služi i za javne ekzekucije, oni sa VIP kartama učestvuju u kamenovanju
    Last edited by Rakun; 03-10-15 at 16:11.
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  12. #1687
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Bar
    Posts
    7,788
    Thanks Thanks Given 
    669
    Thanks Thanks Received 
    3,001
    Thanked in
    1,779 Posts

    Default

    Да се разумијемо, оно што се може видјети у Техерану, није баш уобичајени призор широм Ирана, али Иранци су за барем класу развијеније друштво од Арапског.
    Прије Исламске Револуције, Иран је био земља која је пратила западне трендове и у њој је формиран снажан грађански слој који се и поред свега одржао до дана данашњега.
    Живот јесте љепши у С.Арабији зато што је она много богатија, али је живот много слободнији у Ирану, барем са наше тачке гледиша.
    Црногорце је одржало црногорско срце.

  13. #1688
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,391
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,004
    Thanked in
    1,548 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Maja View Post
    Cudna je ova propaganda protiv Izraela kod Balkanaca.. Najtlaceniji i najnamuceniji narod sa najstarijom religijom na svijetu a tako protiv njih...
    Cudno...

    Hvala Lepo
    Jos i da je zemlja ravna dje bi kraj bio. Steta pa indija, kina i japan su biblijske zemlje pa nemaju istoriju prije isusa
    Mislim stvarno

  14. #1689
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,455
    Thanks Thanks Given 
    1,911
    Thanks Thanks Received 
    5,154
    Thanked in
    1,778 Posts

    Default

    Je li još nekome smiješno ovo
    veličanje medija kad je u pitanju Suhoj, možda bi Bar moga da kaže nešto više o tome.
    Nije da mi smeta što ovi fanatici idu u zagrljaj djevica prije nego što su planirali nego ne mogu svarit glupe naslove.

  15. #1690
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,391
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,004
    Thanked in
    1,548 Posts

    Default Globalne promjene i svijet sutrašnjice

    To je redizajnirani lovac-bombarder, da bi zadovoljio odredjene parametre aviona 4 generacije. Nista posebno, kao ni vecina letjelica bilo cije proizvodnje
    Odlicni za upotrebu kada na nebu nema nikoga, a sa zemlje nemaju cim da te gadju.
    Dron snimi metu, i onda se koriste navodjene bombe i rakete
    Kanta taman kao i eurofighter u toj izvedbi, f35 ili cuveni nevidljivi f119
    Last edited by Hell Raiser; 03-10-15 at 17:29.

  16. #1691
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Коралово
    Posts
    2,857
    Thanks Thanks Given 
    455
    Thanks Thanks Received 
    697
    Thanked in
    379 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BAR View Post
    Прије Исламске Револуције, Иран је био земља која је пратила западне трендове и у њој је формиран снажан грађански слој који се и поред свега одржао до дана данашњега.
    Био једном један Мохамед Мосадик

    писац, управник, адвокат и преговарач.Премијер Ирана постао је 1951. Његова влада је увела низ напредних друштвених и политичких реформи, као што су социјално осигурање, контрола закупа и аграрна реформа. Ипак, најпознатија политика његове владе је била национализација иранске нафтне индустрије, која је била под британском контролом од 1913.

    Мосадик је уклоњен са власти у државном удару 19. августа 1953., који је организовала и извела ЦИА.

    Мосадик је држан у затвору три године, а после тога у кућном притвору до своје смрти.

  17. #1692
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    i travel light
    Posts
    15,149
    Thanks Thanks Given 
    2,060
    Thanks Thanks Received 
    3,113
    Thanked in
    1,724 Posts

    Default

    Evo Medvedev izjavi (grubo ga citiram) - protiv terorizma se bolje boriti van granica svoje zemlje.
    Ok, a dok to isto radi Amerika, ona je tiranin.

    I ovo je bukvalno takvo poređenje, bez ikakvog branjenja i jednog i drugog.

    Jer mnogi sa ovog topika ne znaju definiciju terorizma, a njih je mnogo, kao i tumačenja istih. Rusija, uglavnom sve više izlazi iz ormara, i sve više liče na "US tiranina".
    but if you wanna find hell with me, i can show you what it's like, till you're bleeding

  18. #1693
    Join Date
    Nov 2014
    Location
    Novi Sad
    Posts
    2,101
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    114
    Thanked in
    43 Posts

    Default

    http://www.blic.rs/Vesti/Svet/595391...e-padaju-bombe

    Evo kako se Zapad bori protiv terorizma.

  19. #1694
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,391
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,004
    Thanked in
    1,548 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Zedd View Post
    Evo Medvedev izjavi (grubo ga citiram) - protiv terorizma se bolje boriti van granica svoje zemlje.
    Ok, a dok to isto radi Amerika, ona je tiranin.

    I ovo je bukvalno takvo poređenje, bez ikakvog branjenja i jednog i drugog.

    Jer mnogi sa ovog topika ne znaju definiciju terorizma, a njih je mnogo, kao i tumačenja istih. Rusija, uglavnom sve više izlazi iz ormara, i sve više liče na "US tiranina".
    Just follow the money.
    I na jednoj i na drugoj strani. Isti idioti, i isti izgovori na obije strane. Iscitah i britance i francuze. Ameri standardno. Sad i rusi taman ko i ovi
    Orace se avionima tamo jos koju godinu

  20. #1695
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    i travel light
    Posts
    15,149
    Thanks Thanks Given 
    2,060
    Thanks Thanks Received 
    3,113
    Thanked in
    1,724 Posts

    Default

    Ma to je tako zadnjih 100 god. Nego mi nisu jasni ljudi koji veličaju SSSR/Rusiju a mrze Ameriku - dok su u stvari i jedni i drugi isti, u samoj srži ih ista stvar pokreće: interesi.

    I jedni i drugi su finasirali različite terorističke ćelije, finansirali su destabilizaciju pojedinih zemalja, područja, znači sve isto, zarad moćnog dolara/rublje i ostalih interesa.
    but if you wanna find hell with me, i can show you what it's like, till you're bleeding

  21. #1696
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,282
    Thanks Thanks Given 
    423
    Thanks Thanks Received 
    2,631
    Thanked in
    1,280 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Zedd View Post
    Ma to je tako zadnjih 100 god. Nego mi nisu jasni ljudi koji veličaju SSSR/Rusiju a mrze Ameriku - dok su u stvari i jedni i drugi isti, u samoj srži ih ista stvar pokreće: interesi.

    I jedni i drugi su finasirali različite terorističke ćelije, finansirali su destabilizaciju pojedinih zemalja, područja, znači sve isto, zarad moćnog dolara/rublje i ostalih interesa.
    Ja sam vec imao priliku da cujem licemjerne rusofile kako bez trunke ironije velicaju rusku umijesanost u Siriju.
    Look upon my works ye mighty and this pear...

  22. #1697
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,391
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,004
    Thanked in
    1,548 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by VanjaTheMan View Post
    Ja sam vec imao priliku da cujem licemjerne rusofile kako bez trunke ironije velicaju rusku umijesanost u Siriju.
    A znas kako. Dokle god bude onih koji velicaju zapadno sirenje demokratije, bice i onih koji velicaju rusko branjenje legitimnih predstavnika naroda.
    Kinezi se jos igraju u svom dvoristu pa nam nisu interesantni. Vidjecemo kako se njihova ekspedicija na bliskom istoku zavrsava, jer su jedni od najvecih kupaca iranske nafte

  23. #1698
    Join Date
    Feb 2011
    Posts
    4,984
    Thanks Thanks Given 
    17
    Thanks Thanks Received 
    366
    Thanked in
    213 Posts

    Default

    Ameri optuzuju ruse za nevine zrtve a kad oni pobiju npr ove u bolnici to je onda kolateralna steta haha...
    Sve ista *****...

  24. #1699
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Коралово
    Posts
    2,857
    Thanks Thanks Given 
    455
    Thanks Thanks Received 
    697
    Thanked in
    379 Posts

    Default

    Бах...

    Да,свјетске позиције Америке нису биле толико подривене за последњих сто година. И те позиције није урушила ни супериорнија војска ни моћнија економија. Њих је,у првом реду, урушио сопствени морални и политички банкрот.

    И управо тај слом моралистичког дискурса(тако присутног и препознатљивог у свим америчким међународним сукобима) исцртава координате новог,постамеричког,
    мултиполарног свијета.

    У њему ће ,за почетак,сви интереси бити једнаки,што узевши само по себи није ни добро ни лоше али је зато бројем могућих комбинација обећавајуће.Ако ни због чега другог а оно из простог разлога што је то неопходан услов еволуције сваке врсте.

    Хјуманс инклудид.
    Last edited by Geralt of Rivia; 03-10-15 at 20:23.

  25. #1700
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    Middle earth
    Posts
    7,459
    Thanks Thanks Given 
    159
    Thanks Thanks Received 
    1,260
    Thanked in
    637 Posts

    Default

    Nisam rusofil ali podrzavam svakog ko ima namjeru da rastoci ISIL ekipu ,Za razliku od amera rusi su samo malo beskrupulozniji u tome.Svi znamo kako su sopstveni grad (Grozni) raketirali u ove ce tek da se pokake ko zna sto im je Asad obecao cim su ovako zagrizli
    I have a plan so cunning you could pin a tail on it and call it a weasel.

Page 68 of 225 FirstFirst ... 185864656667686970717278118168 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 2 users browsing this thread. (0 members and 2 guests)

Similar Threads

  1. Ujedinjeni za globalne promjene
    By RotfLmaOmGg in forum Sve i svašta
    Replies: 12
    Last Post: 20-10-11, 12:31
  2. Promjene
    By simm in forum Religija i filozofija
    Replies: 8
    Last Post: 23-06-07, 15:36
  3. Promjene
    By Silvester in forum Operatori
    Replies: 3
    Last Post: 27-06-06, 14:15
  4. Promjene...
    By Dragone in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 87
    Last Post: 26-05-06, 11:14
  5. Grupa za Promjene
    By Dzono in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 24
    Last Post: 11-03-04, 16:17

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •