Page 178 of 225 FirstFirst ... 78128168174175176177178179180181182188 ... LastLast
Results 4,426 to 4,450 of 5606

Thread: Globalne promjene i svijet sutrašnjice

  1. #4426
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,279
    Thanks Thanks Given 
    423
    Thanks Thanks Received 
    2,623
    Thanked in
    1,277 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ulix View Post
    Zar ti stvarno misliš da je SAD u interesu nekakva mirna varijanta
    Zavisi sta mislis kad kazes SAD. Kao drzavi im rat nikako nije u interesu. Ali ako mislis na korumpirane politicare koji rade za vojno-industrijski kompleks i naftnu industriju, to je druga prica. Mada trenutno je nemoguce izdejstvovati rat sa Iranom. Ni sa Sirijom ne znaju sta ce.
    Last edited by VanjaTheMan; 09-05-18 at 21:58.
    Look upon my works ye mighty and this pear...

  2. #4427
    Join Date
    Oct 2012
    Posts
    896
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    19
    Thanked in
    10 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by VanjaTheMan View Post
    Iran je vec najavio da ce da ostane u sporazumu sa drugim zemljama ali i da ce da ponovo da pocne da obogacuje uranijum ako pregovori sa Amerikom propadnu. Tako da ih nije strah od Trampa ni najmanje.
    Vrijeme ce pokazati , ali sam ja skoro potpuno siguran da ce Iran popustiti i pristati da potpuno obustavi svoj nuklearni program za ukidanje nekih sankcija. Ni jednoj zemlji u Aziji ne odgovara da Iran bude nuklearna sila, cak ni Rusiji. Ako Iranci ne obustave svoj nuklearni program, Izrael ce prije ili kasnije morati bombardovati ta postrojenja.

  3. #4428
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,279
    Thanks Thanks Given 
    423
    Thanks Thanks Received 
    2,623
    Thanked in
    1,277 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by pg020 View Post
    Vrijeme ce pokazati , ali sam ja skoro potpuno siguran da ce Iran popustiti i pristati da potpuno obustavi svoj nuklearni program za ukidanje nekih sankcija.
    To sad zavisi od Evrope.
    Look upon my works ye mighty and this pear...

  4. #4429
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Коралово
    Posts
    2,857
    Thanks Thanks Given 
    455
    Thanks Thanks Received 
    697
    Thanked in
    379 Posts

    Default

    „Сједињене Државе више нису у стању да нас заштите. Зато Европа треба да узме судбину у своје руке. То је наш будући задатак“.

    Фрау Меркел





  5. #4430
    Join Date
    Apr 2005
    Location
    somewhere in a private place
    Posts
    9,029
    Thanks Thanks Given 
    51
    Thanks Thanks Received 
    115
    Thanked in
    86 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Geralt of Rivia View Post
    „Сједињене Државе више нису у стању да нас заштите. Зато Европа треба да узме судбину у своје руке. То је наш будући задатак“.

    Фрау Меркел




    deuscroix

  6. #4431
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Коралово
    Posts
    2,857
    Thanks Thanks Given 
    455
    Thanks Thanks Received 
    697
    Thanked in
    379 Posts

    Default

    "Voulons-nous ętre des vassaux des Etats-Unis qui obéissent le doigt sur la couture du pantalon ?"

    (
    Да ли желимо да будемо вазали који поштују одлуке Сједињених Држава донешене док се држе за закачку од панталона?)

    Bruno Le Maire




  7. #4432
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Коралово
    Posts
    2,857
    Thanks Thanks Given 
    455
    Thanks Thanks Received 
    697
    Thanked in
    379 Posts

    Default

    "Када се ријечи Европа,спољна и политика нађу у истој реченици добијете виц."

    Јанис Варуфакис

    Last edited by Geralt of Rivia; 14-05-18 at 23:54.

  8. #4433
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,279
    Thanks Thanks Given 
    423
    Thanks Thanks Received 
    2,623
    Thanked in
    1,277 Posts

    Default

    Look upon my works ye mighty and this pear...

  9. #4434
    Join Date
    Nov 2014
    Location
    Novi Sad
    Posts
    2,101
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    114
    Thanked in
    43 Posts

    Default

    SAD ce uvek biti najveci saveznik Izraela ko god im bio predsednik. Od Amerikanaca na godisnjem nivou dobijaju 3,8 milijardi dolara vojne pomoci ali tek pod Trumpom SAD povlaci prilicno drasticne poteze u korist Izraela. Trump koji je pre svega biznismen tesko da to radi iz neke ljubavi prema Jevrejima, iako mu je i zet Jevrej i sigurno da su uticajni americki Jevreji morali debelo da ga podmazu parama da ga privole na svoju stranu. Trump je skoro imenovao jevrejskog milijardera za jednog od najbitnijih savetnika, a koji ga je finansirao i tokom kampanje, tako da taj uticaj sigurno nece opadati. Mada ne ocekujem da se na Bliskom Istoku ista preterano drasticno dogodi kao rezultat svega toga, bez obzira na incidente povodom otvaranja ambasade. Izraelska reakcija je svakako za osudu ali najprostije receno MOZE IM SE mada su i Palestinci morali da mudrije i primerenije odreaguju, ovako su samo uzalud bili topovsko meso. Ocito je i da se stvara sve veci razdor u americko-evropskom saveznistvu i da mocnim evropskim drzavama sve vise smeta Trumpova samovolja i nepromisljene odluke. A ovo je za njih mnogo vise osetljivije pitanje nego za SAD zbog mnogobrojne muslimanske populacije u zapadnim evropskim drzavama. Mada se moze sve to vratiti u neki mirniji tok po isteku Trumpovog mandata. Bas kao sto Trump ponistava Obaminu zaostavstinu, isto tako moze i njegov naslednik da uradi, narocito ako bude demokrata.

  10. #4435
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,279
    Thanks Thanks Given 
    423
    Thanks Thanks Received 
    2,623
    Thanked in
    1,277 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Severnjak View Post
    mada su i Palestinci morali da mudrije i primerenije odreaguju, ovako su samo uzalud bili topovsko meso.
    Ono sto ljudi ne shvataju u vezi Palestinaca koji su rodjeni u Gazi je da su oni od samog rodjenja topovsko meso. Svjesni su da su prakticno rodjeni mrtvi i da je samo pitanje dana kad ce neko iz Izraela da zapuca na njih. I prihvatili su tu ulogu jer nista drugo ne mogu da urade. Mi ne mozemo ni da zamislimo takav zivot. I ne bih rekao da 50+ mrtvih od kojih 7 djece i na hiljade povrijedjenih nije drasticno. A svi ljudi su morali da znaju da ce Trampov potez da dovede do ovakvih stvari. Sto se samog idiota u Bijeloj Kuci tice postoje dvije opcije. Ili nije znao, sto ga cini previse glupim da bude predsjednik ili je znao ali ga nije interesovalo, sto ga cini apsolutno nedostojnim bilo koje politicke funkcije.

    Posle ovakvih stvari jedini nacin na koji stvari mogu da se vrate na miran tok je da se Bibi i veliki broj vojnih komandanata nadju na optuzenickoj klupi za ratne zlocine i zlocine protiv covjecnosti. Tri Bambija za onoga koji tacno odgovori na pitanje da li ce se to ikada desiti.
    Look upon my works ye mighty and this pear...

  11. #4436
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    6,049
    Thanks Thanks Given 
    536
    Thanks Thanks Received 
    636
    Thanked in
    386 Posts

    Default

    Juce njemacki Der Spiegel objavio kako su oni prije 20 godina dali svojim saveznicima otrov Novicok. Inace njihovoj obavjestajnoj sluzbi BND je otrov donio ruski prebjeg, neki naucnik. To sigurno ona fina zena Tereza Mej nije znala, ne bi ona nikad optuzila Ruse ili bilo koga drugog, nije njima Britancima to spletkarenje u genima, fin neki narod. Oni se Skripali izgubise iz medija, ne znamo jesu li zivi, a toliko se zapad zabrinuo bio

  12. #4437
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,279
    Thanks Thanks Given 
    423
    Thanks Thanks Received 
    2,623
    Thanked in
    1,277 Posts

    Default

    Pa jedini nacin na koji je Evropa mogla da zna za Novicok je ako su imali uzorak. Niko ne negira da su informacije o novicoku dosle od ruskih defektora. Ali te informacije su vezane za strukturu i hemijska svojstva, ne za proces sintetizacije. A nervni agens nije burek. Ne mozes na osnovu obicnog uzorka da napravis sopstvenu verziju. Situacija se nije promijenila. Ne samo da i dalje niko osim Rusije nije imao motiv nego i dalje ne postoji nijedan dokaz da bilo gdje osim u Rusiji postoji laboratorija u kojoj je moguca sintetizacija novicoka.

    Znaci imamo samo jednu drzavu za koju se zna da je u stanju da proizvede novicok, ta ista drzava je jedina koja ga je koristila u proslosti i ta ista drzava je jedina koja ima motiv da ga iskoristi opet. A da ne pominjemo da je ta ista drzava u poslenjih 10 godina ubila, pokusala da ubije ili uhapsila na desetine bivsih spijuna, novinara, politicara i ostalih kriticara njene vlasti. I nista od toga nije vazno teoreticarima zavjere. Oni i dalje misle da je veca vjerovatnoca da je bilo ko drugi odgovoran.
    Last edited by VanjaTheMan; 18-05-18 at 14:31.
    Look upon my works ye mighty and this pear...

  13. #4438
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    6,049
    Thanks Thanks Given 
    536
    Thanks Thanks Received 
    636
    Thanked in
    386 Posts

    Default

    Naprotiv, ceski predsjednik Zeman je rekao da je Vojni institut u Brnu proizveo Novicek, Der Spiegel kaze da su ga Njmci, njihova BND proizveli jos 1990 godine te podijelili savaznicima. Da je motiv za ubistvo bivseg dvostrukog spijuna imala samo Rusija je vise nego smjela tvrdnja, sama cinjenica da Britanija nije dozvolila zajednicku istragu, te da je njihova premijerka bez ikakvog dokaza odmah optuzila Rusiju jasno govori ko je imao najvise motiva, dalje tvrdnje da je Rusija u zadnjih deset godina pokusala, ubila i otrovala nekog isto tako nemaju dokaza, apsolutno nikakvog osim sto pise zapadna stampa i laju zapadni politicari. Dok recimo postoje dokazi za za tvrdnju ili bolje reci laz britanskog premijera ili nekog ministra da Irak ima oruzje za masovno unistenje i da je tu laz zivotima platilo preko milion ljudi i preko pola miliona djece. Pored svega toga ti danas odje tvrdis sta je vazno teoreticarima zavjere i sta oni misle da je veca vjerovatnoca, ne cini li ti se da je prilicno smjelo iznositi takve tvrdnje ?

  14. #4439
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,279
    Thanks Thanks Given 
    423
    Thanks Thanks Received 
    2,623
    Thanked in
    1,277 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by opmne View Post
    Naprotiv, ceski predsjednik Zeman je rekao da je Vojni institut u Brnu proizveo Novicek, Der Spiegel kaze da su ga Njmci, njihova BND proizveli jos 1990 godine te podijelili savaznicima.
    Procitaj ponovo. Pise da su poslali uzorke u Svedsku koja je na osnovu uzoraka uspijela da zakljuci od cega se sastoji i te nalaze su podijelili sa saveznicima.

    Quote Originally Posted by opmne View Post
    sama cinjenica da Britanija nije dozvolila zajednicku istragu
    Zasto bi dozvolili zajednicku istragu? Da li policija dozvoljava osumnjicenima za zlocin da zajedno vode istragu?

    Quote Originally Posted by opmne View Post
    te da je njihova premijerka bez ikakvog dokaza odmah optuzila Rusiju
    Apsolutno sve ukazuje na to da su Rusi odgovorni.

    Quote Originally Posted by opmne View Post
    jasno govori ko je imao najvise motiva
    Pa dobro ajde posle vise od dva mjeseca reci koji je to motiv?

    Quote Originally Posted by opmne View Post
    dalje tvrdnje da je Rusija u zadnjih deset godina pokusala, ubila i otrovala nekog isto tako nemaju dokaza apsolutno nikakvog osim sto pise zapadna stampa i laju zapadni politicari.
    Jesi li ti bukvalno juce rodjen?

    Quote Originally Posted by opmne View Post
    Dok recimo postoje dokazi za za tvrdnju ili bolje reci laz britanskog premijera ili nekog ministra da Irak ima oruzje za masovno unistenje i da je tu laz zivotima platilo preko milion ljudi i preko pola miliona djece. Pored svega toga ti danas odje tvrdis sta je vazno teoreticarima zavjere i sta oni misle da je veca vjerovatnoca, ne cini li ti se da je prilicno smjelo iznositi takve tvrdnje ?
    1. Ne znas osnovne cinjenice a ja nemam zivaca da ti objasnjavam stvari koje bi trebalo da si u stanju i sam da naucis. Samo ukratko - Britanci su ispali glupi jer su bez pitanja povjerovali Amerikancima koji su odlucili da povjeruju Rafidu Ahmedu Alwan al-Janabiju. Sva je prilika da su Amerikanci znali da Rafid laze, ali ih nije ni zanimalo jer im je bio potreban izgovor za invaziju. Ali sve u svemu ne postoji nijedan dokaz da su Britanci znali. Kao i uvijek samo su pratili Ameriku kao da su 51-a drzava.
    2. Kad naucis kako funkcionise i sta je zapravo ruska vlast onda ces shvatiti kakvu si me glupost pitao. A malo elementarne logike ne bi bilo lose. Nego sve mi se cini da taj dan nikad nece doci. Jos nisam cuo da je teoreticar zavjer odjednom postao racionalan. Ali mozda me iznenadis.
    Last edited by VanjaTheMan; 18-05-18 at 16:42.
    Look upon my works ye mighty and this pear...

  15. #4440
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    6,049
    Thanks Thanks Given 
    536
    Thanks Thanks Received 
    636
    Thanked in
    386 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by VanjaTheMan View Post
    Procitaj ponovo. Pise da su poslali uzorke u Svedsku koja je na osnovu uzoraka uspijela da zakljuci od cega se sastoji i te nalaze su podijelili sa saveznicima.


    Zasto bi dozvolili zajednicku istragu? Da li policija dozvoljava osumnjicenima za zlocin da zajedno vode istragu?


    Apsolutno sve ukazuje na to da su Rusi odgovorni.


    Pa dobro ajde posle vise od dva mjeseca reci koji je to motiv?


    Jesi li ti bukvalno juce rodjen?


    1. Ne znas osnovne cinjenice a ja nemam zivaca da ti objasnjavam stvari koje bi trebalo da si u stanju i sam da naucis. Samo ukratko - Britanci su ispali glupi jer su bez pitanja povjerovali Amerikancima koji su odlucili da povjeruju Rafidu Ahmedu Alwan al-Janabiju. Sva je prilika da su Amerikanci znali da Rafid laze, ali ih nije ni zanimalo jer im je bio potreban izgovor za invaziju. Ali sve u svemu ne postoji nijedan dokaz da su Britanci znali. Kao i uvijek samo su pratili Ameriku kao da su 51-a drzava.
    2. Kad naucis kako funkcionise i sta je zapravo ruska vlast onda ces shvatiti kakvu si me glupost pitao. A malo elementarne logike ne bi bilo lose. Nego sve mi se cini da taj dan nikad nece doci. Jos nisam cuo da je teoreticar zavjer odjednom postao racionalan. Ali mozda me iznenadis.
    Cim znaju od cega se sastoji, znaci i oni ga ladno sastavljaju, a Zeman kaze da su ga Cesi proizvodili.

    Ne mozes tako ozbiljne optuzbe svoditi na nivo policije i osumnjicenih, zasto onda laju i optuzuju ako nemaju dokaze ?

    Sta sve ukazuje, zelis reci da oni tvrde i da su tebi te tvrdnje sveto piosmo.

    Ako ti ne vidis da se sve koristi da bi se Rusija i EU odvojile od svake poslovne saradnje, sto bih ti ja ponavljao. Ukrajina i drzavni udar tamo nije bio prije milion godina nego juce bukvalno i samo od tada prati ponasanje i pricu zapada, konkretno Amerike i njenog ostrvskog steneta. Sad prati kako ce se odvijati situacija oko ovog novog gasovoda i izracunaj koliko ce Amerika prihodovati ako se ne bude radio, a ona bude EU snadbijevala energentima. Koliko je tu milijardi i milijardi motiva.

    Ne, rodjen sam koju godinu ranije.

    Sta kazes, to su osnovne cinjenice, hvala ti sad mi je sve jasno da su Britanci ispali glupi, a Americi trebao povod za invaziju, pa moguce da je i sad Amerika napuckala Britance i da im trebaju barijere izmedju Rusije i Njemacke. Vidis kad Britanci nece da se distanciraju od toga moguce da nijesu glupi nego imaju interese ?

    Moguce da ne znam kako funkcionise ruska vlast, ali naslucujem kako demokratski zapad funkcionise i zato sam te i pitao ma koliko se tebi cinjelo glupo Je li logika i to elementarna samo ono sto ti pises i iznosis, ja na to treba da ti odgovorim da budes elementarno posten pa sagledas stvari kako ja gledam. E da, jos da znas da te necu iznenaditi, ne pruzas nikakve cinjenice, samo ponavljas lavez zapadnih politicara.

  16. #4441
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,279
    Thanks Thanks Given 
    423
    Thanks Thanks Received 
    2,623
    Thanked in
    1,277 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by opmne View Post
    Cim znaju od cega se sastoji, znaci i oni ga ladno sastavljaju
    Ne lupaj kad ne znas. Komplikovani hemijski procesi funkcionisali na taj nacin. Znaju ljudi i od cega se sastoji Coca-Cola pa je proces proizvodnje i dalje tajna. Ne mozes svaki hemijski sastav samo da rastavis na sastavne djelove i na osnovu toga da zakljucis kako se proizvodi. Da li mislis da neko moze samo da uzme sastavne djelove nekog hemijskog jedinjenja i sipa ih u flasu i to je to
    A sve i kad bi moglo tako, opet se vracamo na to da ne postoji niti jedan jedini dokaz da je bilo koja laboratorija u Evropi u stanju da proizvede Novicok, niti postoji racionalan motiv neke druge evropske drzave da otruje Skripala. A sa druge strane znamo da je Rusija u stanju da ga proizvede, znamo da su Rusi vec koristili Novicok i druge otrove i znamo da laboratorija u sjedistu FSB-a proizvodi otrove. Ako tome dodamo i motiv, prica je jasna svima osim rusofilima.

    Quote Originally Posted by opmne View Post
    Ne mozes tako ozbiljne optuzbe svoditi na nivo policije i osumnjicenih, zasto onda laju i optuzuju ako nemaju dokaze ?
    Samo teoreticari zavjere i rusofili tvrde da dokaza nema. Ima ih vise nego dovoljno. I uopste nije bilo tesko utvrditi ko je odgovoran.

    Quote Originally Posted by opmne View Post
    Sta sve ukazuje, zelis reci da oni tvrde i da su tebi te tvrdnje sveto piosmo.
    Niko iz Velike Britanije nije morao rijec da progovori da bi se znalo ko je odgovoran.

    Quote Originally Posted by opmne View Post
    Ako ti ne vidis da se sve koristi da bi se Rusija i EU odvojile od svake poslovne saradnje
    Dakle jos jedna teorija zavjere. Moze jedan predlog? Umjesto sto gomilas teorije zavjere jednu na drugu mogao bi da pruzis neki dokaz koji bi opravdao prethodnu prije nego sto predjes na sledecu.

    Quote Originally Posted by opmne View Post
    Sta kazes, to su osnovne cinjenice, hvala ti sad mi je sve jasno da su Britanci ispali glupi, a Americi trebao povod za invaziju, pa moguce da je i sad Amerika napuckala Britance i da im trebaju barijere izmedju Rusije i Njemacke. Vidis kad Britanci nece da se distanciraju od toga moguce da nijesu glupi nego imaju interese ?
    Moguce ovo, moguce ono, samo nigdje motiva i dokaza za sve te hipoteticke mogucnosti. Dobro bi se druzio sa Lazanskim.

    Quote Originally Posted by opmne View Post
    Moguce da ne znam kako funkcionise ruska vlast, ali naslucujem kako demokratski zapad funkcionise i zato sam te i pitao ma koliko se tebi cinjelo glupo Je li logika i to elementarna samo ono sto ti pises i iznosis, ja na to treba da ti odgovorim da budes elementarno posten pa sagledas stvari kako ja gledam. E da, jos da znas da te necu iznenaditi, ne pruzas nikakve cinjenice, samo ponavljas lavez zapadnih politicara.
    Ja samo cinjenice iznosim. To sto si ti poput Trampa pa svaku cinjenicu koja ti se ne dopada proglasavas laznim vijestima mene mnogo ne tangira.
    Last edited by VanjaTheMan; 18-05-18 at 18:15.
    Look upon my works ye mighty and this pear...

  17. #4442
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    6,049
    Thanks Thanks Given 
    536
    Thanks Thanks Received 
    636
    Thanked in
    386 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by VanjaTheMan View Post
    Ne lupaj kad ne znas. Komplikovani hemijski procesi funkcionisali na taj nacin. Znaju ljudi i od cega se sastoji Coca-Cola pa je proces proizvodnje i dalje tajna. Ne mozes svaki hemijski sastav samo da rastavis na sastavne djelove i na osnovu toga da zakljucis kako se proizvodi. Da li mislis da neko moze samo da uzme sastavne djelove nekog hemijskog jedinjenja i sipa ih u flasu i to je to
    A sve i kad bi moglo tako, opet se vracamo na to da ne postoji niti jedan jedini dokaz da je bilo koja laboratorija u Evropi u stanju da proizvede Novicok, niti postoji racionalan motiv neke druge evropske drzave da otruje Skripala. A sa druge strane znamo da je Rusija u stanju da ga proizvede, znamo da su Rusi vec koristili Novicok i druge otrove i znamo da laboratorija u sjedistu FSB-a proizvodi otrove. Ako tome dodamo i motiv, prica je jasna svima osim rusofilima.


    Samo teoreticari zavjere i rusofili tvrde da dokaza nema. Ima ih vise nego dovoljno. I uopste nije bilo tesko utvrditi ko je odgovoran.


    Niko iz Velike Britanije nije morao rijec da progovori da bi se znalo ko je odgovoran.


    Dakle jos jedna teorija zavjere. Moze jedan predlog? Umjesto sto gomilas teorije zavjere jednu na drugu mogao bi da pruzis neki dokaz koji bi opravdao prethodnu prije nego sto predjes na sledecu.


    Moguce ovo, moguce ono, samo nigdje motiva i dokaza za sve te hipoteticke mogucnosti. Dobro bi se druzio sa Lazanskim.


    Ja samo cinjenice iznosim. To sto si ti poput Trampa pa svaku cinjenicu koja ti se ne dopada proglasavas laznim vijestima mene mnogo ne tangira.

    Dakle za tebe nije dovoljno to sto i predsjednik Ceske otvoreno kaze da su ga oni u Brnu proizvodili, nego se jos drzis floskula gospodje Mej o motivima i ubijedjenosti u krivicu Rusije

    Sta kazes niko iz Britanije nije trebao rijeci da rece znali bi ko je odgovoran i jos ima vise nego dovoljno dokaza . . . Moram te pitati umijes li da razlikujes dokaz od obicne insinuacije ?

    Koje teorije zavjere, mislim da imas objasnjenje zasto Amerika prijeti evropskim kompanijama sankcijama zbog novog gasovoda, kad se to nje uopste ne tice, zasto izbjegavas dogadjaje iz Ukrajine, pa postoji snimak razgovora Nulandice i americkog ambasadora koji kaze da ce oni da odrede predsjednika i vlast, a Evropu bukvalno da citiram ko jebbe. Nego pricas odje kao da se hranis na one krofnice sto je Nulandica posluzivala ucesnike majdana

    Ti samo iznosis cinjenice, a ja poput Trampa i drug sa Lazanskim . . . znaci moram te pitati i znas li razliku izmedju iznosenja cinjenice i prenosenja lazi ?

  18. #4443
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Коралово
    Posts
    2,857
    Thanks Thanks Given 
    455
    Thanks Thanks Received 
    697
    Thanked in
    379 Posts

    Default

    Је ли ово Лига за Сјевер и Ћинкве-стеле формирају владу Италије...ахахаххх...Брисел на апаратима за реанимацију

    Та Влада,ако се успостави, неће трајати Бог зна колико али њен значај, у спајању до сада неспојивог и рушењу политичких табуа наметнутих од лијево либералног естаблишмента на Западу,далеко превазилази њен сам рок трајања.

    Ајде и то да видимо.

    Форца рагаци!

  19. #4444
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,279
    Thanks Thanks Given 
    423
    Thanks Thanks Received 
    2,623
    Thanked in
    1,277 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by opmne View Post
    Dakle za tebe nije dovoljno to sto i predsjednik Ceske otvoreno kaze da su ga oni u Brnu proizvodili, nego se jos drzis floskula gospodje Mej o motivima i ubijedjenosti u krivicu Rusije
    Zasto je uporno pominjes kad je totalno nebitna za cijelu pricu?

    Quote Originally Posted by opmne View Post
    Sta kazes niko iz Britanije nije trebao rijeci da rece znali bi ko je odgovoran i jos ima vise nego dovoljno dokaza . . . Moram te pitati umijes li da razlikujes dokaz od obicne insinuacije ?
    Ajde da je neko drugi pitao ovo, ali teoreticar zavjere...

    Quote Originally Posted by opmne View Post
    Koje teorije zavjere, mislim da imas objasnjenje zasto Amerika prijeti evropskim kompanijama sankcijama zbog novog gasovoda, kad se to nje uopste ne tice, zasto izbjegavas dogadjaje iz Ukrajine, pa postoji snimak razgovora Nulandice i americkog ambasadora koji kaze da ce oni da odrede predsjednika i vlast, a Evropu bukvalno da citiram ko jebbe. Nego pricas odje kao da se hranis na one krofnice sto je Nulandica posluzivala ucesnike majdana
    Naravno da je teorija zavjere kad pokusavas bez ikakvog dokaza da povezes dvije stvari koje veze nemaju jedna sa drugom. Da li sad hoces da kazes da je Amerika otrovala Skripala? Sta bi to bilo ako ne teorija zavjere? Sta tebi tacno nije jasno u tome da NE POSTOJI nijedan dokaz DA BILO KO OSIM RUSIJE u Evropi proizvodi novicok. To sto ga je Ceska mozda nekad proizvodila nije vazno jer je Ceska tada bila satelitska drzava USSSR-a. Nema dokaza da su nastavili program proizvodnje nervnih agenasa i da su danas u stanju to da urade. Za Rusiju znamo da jesu i da to rade. To sto ti negiras cinjenice koje ti se ne svidjaju ne dovodi do toga da te cinjenice prestaju da postoje. Sta ti nije jasno u tome da je Rusija izmislila taj otrov i da su ga vec koristili. Sta ti nije jasno u tome da i dalje nisi pruzio nijedan racionalan motiv koji bi natjerao neku drugu drzavu da otruje Skripala, a sa druge strane imamo Rusiju kao jedinu drzavu koja ima racionalan motiv da otruje izdajnike i cinjenicu da je to ponasanje koje je krajnje tipicno za njih vec decenijama?

    Znas li sta je Okamova ostrica ili moram i to da ti objasnjavam?

    Quote Originally Posted by opmne View Post
    Ti samo iznosis cinjenice, a ja poput Trampa i drug sa Lazanskim . . . znaci moram te pitati i znas li razliku izmedju iznosenja cinjenice i prenosenja lazi ?
    Rece lik koji je rekao da ne postoji nijedan dokaz da je Rusija bilo koga ubila u poslednjih 10 godina. Odrasti i uozbilji se, i mozda ces nauciti kako svijet funkcionise.
    Look upon my works ye mighty and this pear...

  20. #4445
    Join Date
    Sep 2012
    Location
    Italia
    Posts
    9,398
    Thanks Thanks Given 
    2,187
    Thanks Thanks Received 
    304
    Thanked in
    185 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Geralt of Rivia View Post
    Је ли ово Лига за Сјевер и Ћинкве-стеле формирају владу Италије...ахахаххх...Брисел на апаратима за реанимацију

    Та Влада,ако се успостави, неће трајати Бог зна колико али њен значај, у спајању до сада неспојивог и рушењу политичких табуа наметнутих од лијево либералног естаблишмента на Западу,далеко превазилази њен сам рок трајања.

    Ајде и то да видимо.

    Форца рагаци!
    Jesi vidio kojim su programom Zvezdani osvojili ovoliko glasova Populizam sreo populizam i udružili se.

    Dobar dio petozvezdaša je protiv obavezne vakcinacije, npr.

  21. #4446
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    6,049
    Thanks Thanks Given 
    536
    Thanks Thanks Received 
    636
    Thanked in
    386 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by VanjaTheMan View Post
    Zasto je uporno pominjes kad je totalno nebitna za cijelu pricu?


    Ajde da je neko drugi pitao ovo, ali teoreticar zavjere...


    Naravno da je teorija zavjere kad pokusavas bez ikakvog dokaza da povezes dvije stvari koje veze nemaju jedna sa drugom. Da li sad hoces da kazes da je Amerika otrovala Skripala? Sta bi to bilo ako ne teorija zavjere? Sta tebi tacno nije jasno u tome da NE POSTOJI nijedan dokaz DA BILO KO OSIM RUSIJE u Evropi proizvodi novicok. To sto ga je Ceska mozda nekad proizvodila nije vazno jer je Ceska tada bila satelitska drzava USSSR-a. Nema dokaza da su nastavili program proizvodnje nervnih agenasa i da su danas u stanju to da urade. Za Rusiju znamo da jesu i da to rade. To sto ti negiras cinjenice koje ti se ne svidjaju ne dovodi do toga da te cinjenice prestaju da postoje. Sta ti nije jasno u tome da je Rusija izmislila taj otrov i da su ga vec koristili. Sta ti nije jasno u tome da i dalje nisi pruzio nijedan racionalan motiv koji bi natjerao neku drugu drzavu da otruje Skripala, a sa druge strane imamo Rusiju kao jedinu drzavu koja ima racionalan motiv da otruje izdajnike i cinjenicu da je to ponasanje koje je krajnje tipicno za njih vec decenijama?

    Znas li sta je Okamova ostrica ili moram i to da ti objasnjavam?


    Rece lik koji je rekao da ne postoji nijedan dokaz da je Rusija bilo koga ubila u poslednjih 10 godina. Odrasti i uozbilji se, i mozda ces nauciti kako svijet funkcionise.


    Kako zasto Cesku i Zemana pominjem, pa oni su zapadni blok i ladno vataju u laz gospodju Mej sa sve tobom, cak se i neki ceski general bunio kako je predsjednik to rekao, a pripadaju istom zapadnom bloku. Znaci bitni su i te kako, ja znam da ti nijesi navikao da iznosis dokaze, e pa nauci se.

    Sad sam ja teoreticar zavjere, a ti mi dodjes kao neki realni geopoliticki znalac, cak ekspert

    Zasto bi povezivanje tih stvari bilo teorija zavjere, upravo sa drzavnim udarom u Ukrajini, podrzanim od strane zapada je pocelo optuzivanje Rusije za sva moguca desavanja. Ti zbilja mislis da zapad nesto radi nepovezano, nije Amerika otrovala Skripala, prije ce biti da ga je otrovala Britanija, ako je uopste i otrovan bio, jer sad do njih kamere ne mogu, a ni prije nije niko prikazao njega i cerku mu u bolnici, mrtvacnici ili na groblju, dakle pitanje je je li i otrovan. Kako ne postoji nijedan dokaz, pa je li dokaz kad njemacke novine i to ozbiljne novine pisu da su ga oni devedesetih godina jos podijelili saveznicima, dakle napravili su ga. Nije valjda ruski prebjeg imao za sve zapadne drzave bocicu sa uzorkom Dalje Ceska ga je proizvodila i poslije socijalistickog bloka, Zeman kaze Ceska, ne Cekoslovacka, dakle nije ga proizvodila kao sovjetski satelit, vec kao demokratsko zapadno cedo. Dje pise da mi nije jasno da su ga Rusi izmislili i koristili, apsolutno da su ga koristili, ali niko od zapadnog copora nije pruzio dokaze bilo kakve, ti samo prenosis lazi gospodje Mej.

    Ocigledno ti koristis Okamovu britvu, najmanje je pretpostavki po pitanju Novicoka ko ga je sve proizvodio, zna se da Rusi jesu i krivi su

    Ovo za cinjenice, Trampa, Lazanskog i prenosenja lazi, rece lik koji ne prepoznaje tragove dokaza u svom tvom izlaganju tvojih cinjenica i dokaza i prenosenju lazi i optuzbi gospodje Mej. Davno sam ja odrastao, uozbiljio se i vidim i razumijem kako svijet funkcionise, a ne dam se tome uciti.

  22. #4447
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    6,049
    Thanks Thanks Given 
    536
    Thanks Thanks Received 
    636
    Thanked in
    386 Posts

    Default

    Predsednik Zeman tvrdi da je Češka prozivodila i testirala otrov novičok

    AddThis Sharing ButtonsShare to Facebook


    Predsednik Češke Miloš Zeman izjavio je večeras da je u Češkoj proizvedena i testirana mala količina otrova novičok, iako Bezbednosna informativna služba kojoj je dao zadatak da istraži češki trag afere sa trovanjem bivšeg ruskog dvostrukog špijuna Sergeja Skripalja konstatovala da toga nije bilo.

    "U novembru prošle godine u istraživačkom vojnom institutu Ministarstva odbrane u Brnu testiran je nervni otrov označen kao A230. Količina proizvedenog otrova je bila relativno mala a nakon testiranja je taj otrov uništen. Vojni institut i državni institut za nuklearnu bezbednost tvrde da to nije bo novičok. Ali dobio sam izveštaj vojne odbrambene sužbe gde se izričito kaže da je novičok", kazao je Zeman u redovnom nedeljnom intervjuu za privatnu TV Barandov.

    Češki predsednik zaključio je da vojne obaveštajne službe bolje poznaju taj problem od civilne kontraobaveštajne službe BIS i priklonio se njihovom mišljenju.

    "Zaključio sam. Kod nas je bio proizveden i testiran novičok, u maloj količini i zatim uništen. Znamo gde, znamo kada i licemerje je da se pretvaramo da toga kod nas nije bilo. Nisam pitao zašto je proučavan, ali znam da je testiranje obustavljeno i nije dalje nastavljeno", rekao je Zeman.

    Predsednik Češke odbio je ranije kao klevete, kao i ostali češki najviši zvaničnici optužbe Rusije da su Skripalj i njegova ćerka u Solsberiju otrovani materijom poznatom kao novičok a koja ne mora da bude iz Rusije već možda iz Češke.

    Zeman je, medjutim, u martu zatražio od BIS da mu ipak u roku od mesec dana podnese izveštaj da li ima istine u ruskim optužbama i da li se u Češkoj proizvodio, skladištio i testirao otrov novičok.

    "Ne bi mi smetalo da je novičok kod nas testiran zato što imamo sjajnu hemijsku jedinicu", kazao je danas Zeman.

    Šef Vojnog komiteta NATO, general Petr Pavel rekao je danas Češkom radiju, pre Zemanovog intervjua, da mu ne smeta što je predsednik Zeman zatražio od obaveštajnih službi da ispitaju da li je u Češkoj ranije proizveden i testiran otrov iz afere Skripalj ali da nije u redu što je o tome govorio u medijima.

    "Mi kao saveznici bi trebalo da podržimo Veliku Britaniju i u trenutku kada sami nemamo jasne dokaze da u tome ima prste Ruska Federacija. Ako smo jednom odlučili da budemo deo neke porodice, porodice zapadnih zemalja porodica treba da bude jedinstvena", kazao je češki general Pavel.

    Eto zasto ja pominjem Zemana i Cesku.

  23. #4448
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,279
    Thanks Thanks Given 
    423
    Thanks Thanks Received 
    2,623
    Thanked in
    1,277 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by opmne View Post
    Sad sam ja teoreticar zavjere
    Nego sta si? Cijeli argument ti je baziran na neznanju i ignorisanju cinjenica u pokusaju da plasiras verziju price za koju niti postoji dokaz niti postoji racionalno objasnjenje i motiv.
    Look upon my works ye mighty and this pear...

  24. #4449
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    7,736
    Thanks Thanks Given 
    1,480
    Thanks Thanks Received 
    4,402
    Thanked in
    1,698 Posts

    Default

    The Independent
    China's first home-built aircraft carrier completes sea trials in landmark moment for country's growing fleet




    U toku prošle nedjelje zaplovio je prvi kineski nosač aviona domaće proizvodnje, iako baziran na sovjetskom nosaču klase Kuznjecov.
    ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

    Zanimljiva je sudbina nosača SSSR-a nakon raspada države početkom 90-ih.

    2 nosača helikoptera klase Moskva su povučeni iz upotrebe 1991. i 1996. zbog nedostatka novca.
    4 nosača klase Kiev su takođe povučeni iz upotrebe između 1993. i 1996.

    Klasa Kijev je bila namijenjena da opslužuje helikoptere i VTOL avione tj. YAK-38 koji je bio sovjetski pandan britanskog Harrier-a.
    Kako je YAK-38 takođe povučen iz upotrebe 1991, brodovi klase Kiev su u suštini zadnjih par godina bili nosači helikoptera.

    - Kiev prodat Kinezima 1993. i pretvoren u tematski park, a naposlijetku luksuzni hotel
    - Minsk Prodat Kinezima 1993. i pretvoren u muzej
    - Novorosijsk je rashodovan u djelove 1997. nakon što je 1995. znatno oštećen u požaru.
    - Baku je povučen iz upotrebe 1996. a prodat Indiji 2004.
    Indija ga je značajno rekonstruisala tako da može da opslužuje Mig-29 i ga uvela u svoju mornaricu 2013. godine pod imenom INS Vikramaditya. Ovo je jedini nosač koji Indija ima.

    Admiral Kuznjecov, jedini pravi nosač aviona u SSSR-u (opslužuje varijante SU-27, Mig 29 i SU-25) je sačuvan od strane Rusije i danas je funkciji.

    Varjag, drugi brod klase Kuznjecov je bio u izgradnji u gradilištu Mikolajiv 1991. godine, i pripao je Ukrajini. Ukrajinci su ga prodali 1998. godine fiktivnoj kineskoj turističkoj kompaniji koja je navodno trebala da ga pretvori u tematski park.
    Tegljač je izvukao Varjaga iz Mikolajiva u junu 2000. godine.
    Međutim, Turska je odbila da ga pusti kroz Bosfor, tako da je tegljač sa Varjagom kružio kroz Crno More 16 mjeseci, praveći Kinezima troškove od 8500 dolara dnevno.
    Nakon dugih tursko-kineskih pregovora Varjag je prošao Bosfor 1. novembra 2001, i stigao u luku u Kini 3. marta 2002.

    Kinezi su ga rekonstruisali i uveli u upotrebu 2012. kao prvi kineski nosač aviona pod imenom Liaoning.
    -----------------------------------------------------
    Ukratko, 3 sovjetska nosača aviona i dalje plove, po jedan u Rusiji, Kini i Indiji.
    Last edited by ASC; 24-05-18 at 00:26.

  25. #4450
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    6,049
    Thanks Thanks Given 
    536
    Thanks Thanks Received 
    636
    Thanked in
    386 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by VanjaTheMan View Post
    Nego sta si? Cijeli argument ti je baziran na neznanju i ignorisanju cinjenica u pokusaju da plasiras verziju price za koju niti postoji dokaz niti postoji racionalno objasnjenje i motiv.
    Neznanje i ignorisanje cinjenica kazes, pa upravo sef vojnog komiteta nato general Petr Pavel odje kaze da Britanija nema nikakve dokaze, ali da je trebaju podrzati jer su iz iste zapadne porodice. Vidis on je recimo za razliku od tebe castan covjek, kaze da nemaju dokaze ali imaju tako reci porodicno obavezu da ih podrze, a ti jok nego ukoliko se neko usudi da ne vjeruje insinuacijama gospodje Mej, odma ga proglasis teoreticarem zavjere.

    Tebi svakako hvala i vise ne bih raspravljao ili bolje reci trpio tvoj zapadni teror u nastojanju da te ubijedim da pruzis neki dokaz za tvoju verziju price, koja doduse jeste interesantna, ali isuvise siromasna cinjenicama. Zivio i svako dobro u daljem djelovanju na forumu !

Page 178 of 225 FirstFirst ... 78128168174175176177178179180181182188 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Ujedinjeni za globalne promjene
    By RotfLmaOmGg in forum Sve i svašta
    Replies: 12
    Last Post: 20-10-11, 12:31
  2. Promjene
    By simm in forum Religija i filozofija
    Replies: 8
    Last Post: 23-06-07, 15:36
  3. Promjene
    By Silvester in forum Operatori
    Replies: 3
    Last Post: 27-06-06, 14:15
  4. Promjene...
    By Dragone in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 87
    Last Post: 26-05-06, 11:14
  5. Grupa za Promjene
    By Dzono in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 24
    Last Post: 11-03-04, 16:17

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •