Page 148 of 224 FirstFirst ... 4898138144145146147148149150151152158198 ... LastLast
Results 3,676 to 3,700 of 5588

Thread: Globalne promjene i svijet sutrašnjice

  1. #3676
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,244
    Thanks Thanks Given 
    419
    Thanks Thanks Received 
    2,569
    Thanked in
    1,252 Posts

    Default

    Ovo sto si postavio su dva naslova od dva razlicita autora o dva razlicita problema koje se pozivaju na dvije razlicite studije. Jedna govori o imigraciji i problemu nataliteta u Kanadi a druga o klimatskim promjenama. Jedna prica je izasla u februaru druga u julu. Ne postoji nijedan razlog zasto ne bi objavili i jednu i drugu vijest. I ne postoji nijedan razlog zasto i jedna i druga prica ne bi mogle da budu tacne. Moguce je da je natalitet nizak i da bi imigracija pomogla. Isto tako moguce je da visoka stopa nataliteta pogorsava problem klimatskih promjena. Je li ti palo na pamet da ovaj National Post ne pokusava da gura neku propagandu i da zbog toga nemaju problem sa objavljivanjem i jedne i druge vijesti? Ili si toliko navikao na propagandne sajtove poput Breitbarta i InfoWarsa da ti se mozak zakljuca i padne ti citav sistem kad vidis ovakve stvari? Mislis li da postoji neki skriveni motiv iza ovih prica? Ako mislis, bogami ces morati to i da dokazes.

    Kako bi bilo da umjesto sto postavljas slike, pokusas da objasnis u cemu vidis problem? Prosvijetli me pa mi reci sta je sustina, jer ja ne vidim nikakav problem osim ako postoji neka greska u studijama koje citiraju. Ali posto nisi u stanju da postavis nista osim slike, pretpostavicu da studije nisi ni procitao i da ne govorimo o njima, te samim tim nisu ni bitne za ovu pricu.

    Jedan od tvojih problema je je sto ne shvatas sta je posao novinara i reportera. Da ti ukratko objasnim, posao im je da pronadju interesantnu pricu koju ce ljudi htjeti da procitaju. Prica moze da bude vezana za vrijeme, sport, nauku, politiku, muziku, film itd. Zato sve novine imaju razlicite rubrike posvecene razlicitim temama i vise novinara kojima je posao da te rubrike popunjavaju. Svidjalo se tebi to ili ne, i jedna i druga vijest koju si postavio spadaju u vijesti koje bi ljudi htjeli da citaju.

    Ali tvoj najveci problem je sto si apsolutno vodjen predrasudama. Sjetimo se kako si rekao forumasima koji se nisu slagali sa tobom u vezi jedne stvari da pripadaju istoj grupi ljudi koji su napadali PewDiePie-a. Rekao si nesto tipa "sad napadate PewDiePie-a". Kojoj to grupi ljudi pripadamo nikad nisi skupio muda da kazes i da objasnis. A niko ga prije toga nije ni pominjao niti si imao jedan jedini razlog da pomislis da ljudi na ovom forumu znaju ko je PewDiePie, sta se desilo i zasto ga neko napada. Znaci tako tvoj mozak funkcionise. Ako se neko ne slaze sa tobom, automatski ga ubaci u kos sa svima koje dozivljavas kao neprijatelje. Zbog toga bi lijepo bilo kad bi jednom u zivotu objasnio o cemu pricas, u cemu vidis problem i zasto? Jer trenutno sve ukazuje na to da je problem ustvari u tebi i tvojim predrasudama koje su te totalno zaslijepile pa vidis stvari koje nisu tu, a ono sto je tu vidis na neki totalno lijevi i izopaceni nacin.
    Last edited by VanjaTheMan; 16-07-17 at 19:55.
    Look upon my works ye mighty and this pear...

  2. #3677
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    i travel light
    Posts
    15,149
    Thanks Thanks Given 
    2,060
    Thanks Thanks Received 
    3,112
    Thanked in
    1,723 Posts

    Default

    Ma mrzi ga da piše, ili čita, samo slike
    but if you wanna find hell with me, i can show you what it's like, till you're bleeding

  3. #3678
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Podgorica Mother of Needy
    Posts
    8,250
    Thanks Thanks Given 
    685
    Thanks Thanks Received 
    528
    Thanked in
    383 Posts

    Default

    A što čini Vanja. Pregore. Dobro brate, shvatio sam, braniš ove slobodne medije i njihove slobodnomisleće novinare jer ih je Tramp napao. Dobro, opušti se.
    Zedd, slika govori više od hiljadu riječi ali džaba i hiljadu riječi kad si ideološki nafuran kao Vanja. To jest, moje dvije slike učinjele su da ispiše hiljadu riječi koje nemam namjeru da čitam. Sve sam to ionako već pročitao, čuo i viđeo na MSM-ovima.
    If there's two things that I hate-
    It's havin' to cook, and tryin' to date...​

  4. #3679
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    i travel light
    Posts
    15,149
    Thanks Thanks Given 
    2,060
    Thanks Thanks Received 
    3,112
    Thanked in
    1,723 Posts

    Default

    A kako sam ja to "ideološki nafuran"? Skupi muda i malo pojasni, ajde to što troluješ no što si odavno izgubio poentu "trolovanja"
    but if you wanna find hell with me, i can show you what it's like, till you're bleeding

  5. #3680
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Podgorica Mother of Needy
    Posts
    8,250
    Thanks Thanks Given 
    685
    Thanks Thanks Received 
    528
    Thanked in
    383 Posts

    Default

    Nisi ti ideološki nafuran, mislio sam u smislu "kad je u pitanju neko ko je takav". Raspomamio se čojek, ne može mi oprostit što ponekad napišem nešto u korist Trampa. Sad mi krivo što nisam one slike razdvojio, pomalo me savjest peče.
    Evo i ovo neka izanalizira, pa čitajte, zabavljajte se:

    I da, ne mogu ja skupit to što pominješ, jer je previše masivno.

    Edit:
    I pazi ovo, objavim ja neku sliku. Ništa ne komentarišem, stoji slika, možda se slažem s tim što je na sliku možda ne (a naravno, slažem se). Evo ga Vanja, ne razmišljaš itd itd. Isto kao da sam ja to objavio da njemu nešto kontriram. I onda on ispane istrolovan. Ne komentariše sliku nego mene. Zašto to da čitam...
    Evo i za ovaj video da rečem da nema veze sa Vanjom. Nisam ga objavio zato što mislim da je u njemu nešto sa čim se on ne slaže nego što me tuga ufatila jer je Švedska moja nesuđena domovina.
    Last edited by Raulio; 17-07-17 at 02:11.
    If there's two things that I hate-
    It's havin' to cook, and tryin' to date...​

  6. #3681
    Join Date
    Sep 2012
    Location
    Italia
    Posts
    9,396
    Thanks Thanks Given 
    2,169
    Thanks Thanks Received 
    300
    Thanked in
    184 Posts

    Default

    Hahah, znam ovoga:




  7. #3682
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Raulio View Post


    Sent from my Redmi Note 2 using Cafe Del Montenegro mobile app
    Činjenica, čovjeku ne trebaju studije već obična logika. Manje utičeš na okolinu ako izliješ tanker nafte nego ako napraviš dijete
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  8. #3683
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,244
    Thanks Thanks Given 
    419
    Thanks Thanks Received 
    2,569
    Thanked in
    1,252 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Raulio View Post
    A što čini Vanja. Pregore. Dobro brate, shvatio sam, braniš ove slobodne medije i njihove slobodnomisleće novinare jer ih je Tramp napao. Dobro, opušti se.
    Opet predrasude izlaze iz tebe. Ne branim nikoga nego pokusavam da ti objasnim par stvari da bi prestao da pravis budalu od sebe. Malo introspekcije bi ti pomoglo. Zasto sve posmatras kroz Tramp prizmu? Nije sve o njemu.

    Quote Originally Posted by Raulio View Post
    Zedd, slika govori više od hiljadu riječi ali džaba i hiljadu riječi kad si ideološki nafuran kao Vanja. To jest, moje dvije slike učinjele su da ispiše hiljadu riječi koje nemam namjeru da čitam. Sve sam to ionako već pročitao, čuo i viđeo na MSM-ovima.
    LOL, ja sam ideoloski nafuran a ti koristis par slika da potvrdis svoje predrasude

    Ajde bre, kao da imas 20 postova pa ljudi ne znaju sta tvoji komentari znace. Ne znam za ostale ali ja nisam juce rodjen i nisam vesla sisao. Ocigledan si, kao i obicno. I nemas muda da rijecima stanes iza svojih slika, kao i obicno.

    Zasto nam ne kazes sa koje facebook stranice si preuzeo te slike? Valjda nije tajna.

    Quote Originally Posted by Raulio View Post
    Ne komentariše sliku nego mene. Zašto to da čitam...
    Quote Originally Posted by Raulio View Post
    Sve sam to ionako već pročitao, čuo i viđeo na MSM-ovima.
    1. Kako znas sta komentarisem ako ne citas?
    2. Ovo je forum gdje ljudi diskutuju o stvarima. Nije Tumblr, Instagram ili 4chan da bi samo postavljao slike bez komentara i da bi se ponasao kao dijete od 12 godina sa Asperger sindromom.
    Last edited by VanjaTheMan; 17-07-17 at 08:22.
    Look upon my works ye mighty and this pear...

  9. #3684
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    i travel light
    Posts
    15,149
    Thanks Thanks Given 
    2,060
    Thanks Thanks Received 
    3,112
    Thanked in
    1,723 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Raulio View Post
    I da, ne mogu ja skupit to što pominješ, jer je previše masivno.
    Prekontroliši prostatu, možda ti je uvećana, koliko se sjećam nisi bio toliko mudat do prije godinu
    but if you wanna find hell with me, i can show you what it's like, till you're bleeding

  10. #3685
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Podgorica Mother of Needy
    Posts
    8,250
    Thanks Thanks Given 
    685
    Thanks Thanks Received 
    528
    Thanked in
    383 Posts

    Default

    Kako je Rakun shvatio suštinu posta odma. Nego Vanja mora pametan da se pravi. I vrijeđa još mene personalno.

    Sent from my Redmi Note 2 using Cafe Del Montenegro mobile app
    If there's two things that I hate-
    It's havin' to cook, and tryin' to date...​

  11. #3686
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,243
    Thanks Thanks Given 
    2,753
    Thanks Thanks Received 
    2,625
    Thanked in
    1,270 Posts

    Default

    ali pazi argument "odakle ti slike"
    She is only here to annoy herself!

  12. #3687
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,244
    Thanks Thanks Given 
    419
    Thanks Thanks Received 
    2,569
    Thanked in
    1,252 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NSX View Post
    ali pazi argument "odakle ti slike"
    Nije argument nego pitanje.

    Quote Originally Posted by Raulio View Post
    I vrijeđa još mene personalno.
    #Snowflake

    Da znas da nisam uopste obracao paznju na tebe sve dok nisi onog puta izjavio da "napadamo PewDiePie-a". Tad sam primijetio da sa tobom nesto nije u redu pa pokusavam da saznam gdje i kako si izgubio razum. Jer to sto radis nije normalno. Nacin na koji posmatras svijet je najblaze receno djetinjast. Alo ej, ljude koje ne poznajes i koji jednu jedinu rijec nisu rekli o PewDiePie-u, koji nisu dali nikakvu naznaku da znaju uopste ko je lik si optuzio da ga napadaju zato sto si automatski sve neistomisljenike na jednoj temi povezao sa svim ostalim neistomisljenicima. To ne rade normalni ljudi, to rade zaludjeni fanatici.
    Last edited by VanjaTheMan; 17-07-17 at 15:12.
    Look upon my works ye mighty and this pear...

  13. #3688
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,065
    Thanks Thanks Given 
    763
    Thanks Thanks Received 
    1,478
    Thanked in
    734 Posts

    Default

    Ja ne znam sto je problem sa ovim slikama sto je Raulio postavio. Sve je to ziva istina, potpuno smisleno i argumentovano.. treba da se zamislimo svi malo po tom pitanju i donesemo neke bitne odluke u zivotu, koje ce uciniti ovaj svijet ljepsim i boljim za sve nas. Klimatske promjene su ozbiljan problem i svi mi moramo dati svoj doprinos. uf..


  14. #3689
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Podgorica Mother of Needy
    Posts
    8,250
    Thanks Thanks Given 
    685
    Thanks Thanks Received 
    528
    Thanked in
    383 Posts

    Default

    Slike su sa "I,hypocrite".
    Još ispadoh i mentalno bolestan što sam rekao nešto sa čime se ne slažeš. Ako ti ne moš skapirat koncept istomišljenika (kao što ne moš skapirat ni licemjerstvo) onda možda ti treba da se vratiš u školicu. Ozbiljno, pročitaj nešto, obrazuj se, pušti mene i što ja pišem, ja možda pišem iz zahebancije, možda trolujem, možda me znoj obliva od bijesa, možda...opušti se malo, forsiraj lakonsko izražavanje, manje nekbirdinga i to je to. Uzeo si me na zub što Trampa podržavam, i to ne u potpunosti, neke stvari što radi mi se ne sviđaju. Ali ono što me oduševljava i zbog čega je Tramp koristan za planetu su upravo njegovi protivnici, vrištavci.

    Sent from my Redmi Note 2 using Cafe Del Montenegro mobile app
    If there's two things that I hate-
    It's havin' to cook, and tryin' to date...​

  15. #3690
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Podgorica Mother of Needy
    Posts
    8,250
    Thanks Thanks Given 
    685
    Thanks Thanks Received 
    528
    Thanked in
    383 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ovizionizi View Post
    Ja ne znam sto je problem sa ovim slikama sto je Raulio postavio. Sve je to ziva istina, potpuno smisleno i argumentovano.. treba da se zamislimo svi malo po tom pitanju i donesemo neke bitne odluke u zivotu, koje ce uciniti ovaj svijet ljepsim i boljim za sve nas. Klimatske promjene su ozbiljan problem i svi mi moramo dati svoj doprinos. uf..
    Ove što imaju đecu treba uhapsit. Osim ako su crnci iz Afrike ili imigranti. E to Vanja ne može skapirat evo dva dana.

    Sent from my Redmi Note 2 using Cafe Del Montenegro mobile app
    If there's two things that I hate-
    It's havin' to cook, and tryin' to date...​

  16. #3691
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,244
    Thanks Thanks Given 
    419
    Thanks Thanks Received 
    2,569
    Thanked in
    1,252 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Raulio View Post
    Još ispadoh i mentalno bolestan što sam rekao nešto sa čime se ne slažeš.
    Treba li opet da ponovim pricu o PewDiePie-u? Ti si bez ikakvog razloga kao grom iz vedra neba poceo da napadas ljude koji se ne slazu sa tobom u vezi neke totalno lijeve stvari. Ja samo postavljam pitanja na koja ne smijes ili ne umijes da odgovoris.

    Quote Originally Posted by Raulio View Post
    Uzeo si me na zub što Trampa podržavam
    Opet tvoje predrasude. Zabolje me sto podrzavas Trampa. Meni je americka politika samo zabava. Skoro cijeli forum, ukljucujuci i mene je navijao za njega da pobijedi. Neki iz zajebancije, neki poput tebe iz ideoloskih razloga, a neki zato sto ne mogu ocima da vide Hilari Klinton.

    Quote Originally Posted by Raulio View Post
    Ove što imaju đecu treba uhapsit. Osim ako su crnci iz Afrike ili imigranti. E to Vanja ne može skapirat evo dva dana.
    Kapiram ja dobro sta ti mislis da pise u tim novinama. Ali to sto ti mislis da pise i realnost su dva totalno razlicita svijeta. Ako se nekad usudis da pokusas da odgovoris na postavljena pitanja mozda ce ti postati jasnije.
    Last edited by VanjaTheMan; 17-07-17 at 18:22.
    Look upon my works ye mighty and this pear...

  17. #3692
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Podgorica Mother of Needy
    Posts
    8,250
    Thanks Thanks Given 
    685
    Thanks Thanks Received 
    528
    Thanked in
    383 Posts

    Default

    Što si pitao? Pitaj me, ali kratko.

    Sent from my Redmi Note 2 using Cafe Del Montenegro mobile app
    If there's two things that I hate-
    It's havin' to cook, and tryin' to date...​

  18. #3693
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,244
    Thanks Thanks Given 
    419
    Thanks Thanks Received 
    2,569
    Thanked in
    1,252 Posts

    Default

    Samo hocu da objasnis zasto vidis problem u tome da neke novine objavljuju razlicite vijesti od razlicitih autora kao one koje si postavio? Sta mislis da je posao novinara i reportera? I zasto si optuzio pojedine forumase da napadju PewDiePie-a?
    Look upon my works ye mighty and this pear...

  19. #3694
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Podgorica Mother of Needy
    Posts
    8,250
    Thanks Thanks Given 
    685
    Thanks Thanks Received 
    528
    Thanked in
    383 Posts

    Default

    Ne vidim problem u tome. A ovo za Pewdiepie-a se ne shećam sad što neću prelistat forum. Možda kad shedem za kršteni kompjuter/ekran.

    Sent from my Redmi Note 2 using Cafe Del Montenegro mobile app
    If there's two things that I hate-
    It's havin' to cook, and tryin' to date...​

  20. #3695
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Коралово
    Posts
    2,857
    Thanks Thanks Given 
    455
    Thanks Thanks Received 
    697
    Thanked in
    379 Posts

    Default

    Већ чујем робове:

    Да се разумијемо,и такви какви јесу бољи су од 99% домаћих производа па пута шесетшес.

    http://www.b92.net/biz/vesti/svet.ph...nav_id=1283921


  21. #3696
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,244
    Thanks Thanks Given 
    419
    Thanks Thanks Received 
    2,569
    Thanked in
    1,252 Posts

    Default

    Za ove stvari se zna odavno. Ne pricaju dzaba svi ljudi koji otputuju negdje u inostranstvo kako iste namirnice koje ovdje jedu tamo imaju drugaciji ukus. Samo jos jedan razlog da se izbjegava preradjena hrana.
    Ista stvar je i sa velikim brojem tehnickih uredjaja poput televizora i mobilnih telefona. Za trziste zemalja treceg svijeta salju se proizvodi sastavljeni od ostataka i od komponenti koje nisu ni prosle propisano testiranje. Tako da u sustini nema neke razlike u kvalitetu izmedju novog Samsunga od 800 evra i nekog "brandless" telefona sa istim ili slicnim karakteristikama od 200e. O odjeci i obuci da ne govorimo. Valjda i ptice na grani vise znaju da je skoro sve fals od losijeg materijala.
    Last edited by VanjaTheMan; 19-07-17 at 11:18.
    Look upon my works ye mighty and this pear...

  22. #3697
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Коралово
    Posts
    2,857
    Thanks Thanks Given 
    455
    Thanks Thanks Received 
    697
    Thanked in
    379 Posts

    Default

    Да,али је невјероватно ,поготово невичним,тешко наћи линкове који једноставно сумирају наведено.А и обично се ствар некако разводни фокусирањем пажње на један производ у серији уз обавезну опаску да се треба чувати генерализације.

    Ако је уопште и битно.

  23. #3698
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,719
    Thanks Thanks Given 
    1,468
    Thanks Thanks Received 
    4,881
    Thanked in
    2,290 Posts

    Default

    Kada su Bugarska i Rumunija primljeni u EU sprovedeno je veliko istraživanje o kontroli kvaliteta proizvoda u novim EU državama i njihovim susjedima. Studija je bila veoma detaljna (mogla je da se skine u PDF formatu) i jedini proizvod koji je jednak ,,i tamo i ovamo'' su bile Milka ćokolade. Jedina kompanija koja se glasnula povodom toga je ,,Coca Cola'' (koriste mnogo jeftinije zaslađivače nego što se koristi u SAD ili Zapadnoj Evropi) što, iskreno, poštujem, a ostali ,,ni abera'' (Nestlé, Nivea, Gillette,...). To je konkretno, faktografski, šta sam našao i poručio.

    Sent from my Motorola 8400

  24. #3699
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Коралово
    Posts
    2,857
    Thanks Thanks Given 
    455
    Thanks Thanks Received 
    697
    Thanked in
    379 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by wulfy View Post
    Kada su Bugarska i Rumunija primljeni u EU sprovedeno je veliko istraživanje o kontroli kvaliteta proizvoda u novim EU državama i njihovim susjedima. Studija je bila veoma detaljna (mogla je da se skine u PDF formatu) i jedini proizvod koji je jednak ,,i tamo i ovamo'' su bile Milka ćokolade. Jedina kompanija koja se glasnula povodom toga je ,,Coca Cola'' (koriste mnogo jeftinije zaslađivače nego što se koristi u SAD ili Zapadnoj Evropi) što, iskreno, poštujem, a ostali ,,ni abera'' (Nestlé, Nivea, Gillette,...). To je konkretno, faktografski, šta sam našao i poručio.

    Sent from my Motorola 8400
    Што помирен са судбином роба вели један на Б92 - добро је да оће за трећи кластер (земље пред вратима ЕУ) остат на томе,само да сјутра не буде исто и са љековима или,не дај Боже,са вакцинама...

  25. #3700
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    6,049
    Thanks Thanks Given 
    536
    Thanks Thanks Received 
    636
    Thanked in
    386 Posts

    Default

    Naravno da ce biti, pa citav projekat EU sluzi da bi se opljackala istocna Evropa, sistematski su pokupili resurse i sve sto valja.

Page 148 of 224 FirstFirst ... 4898138144145146147148149150151152158198 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Ujedinjeni za globalne promjene
    By RotfLmaOmGg in forum Sve i svašta
    Replies: 12
    Last Post: 20-10-11, 13:31
  2. Promjene
    By simm in forum Religija i filozofija
    Replies: 8
    Last Post: 23-06-07, 16:36
  3. Promjene
    By Silvester in forum Operatori
    Replies: 3
    Last Post: 27-06-06, 15:15
  4. Promjene...
    By Dragone in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 87
    Last Post: 26-05-06, 12:14
  5. Grupa za Promjene
    By Dzono in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 24
    Last Post: 11-03-04, 17:17

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •