Page 144 of 225 FirstFirst ... 4494134140141142143144145146147148154194 ... LastLast
Results 3,576 to 3,600 of 5608

Thread: Globalne promjene i svijet sutrašnjice

  1. #3576
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by bego84 View Post
    I sam Buš je to potvrdio tokom njegovog mandata, imas na jutube kad jasno kaze da je u pitanju Crusade War.
    Nađe argument nešto što je izgovorila najveća budala na svjetskoj političkoj sceni svih vremena
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  2. #3577
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Titograd
    Posts
    322
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Rakun, post je neozbiljan i zaobilazicu ga ovaj put.

    Cinjenice jedino tako i mozes opvrgnuti.

  3. #3578
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,265
    Thanks Thanks Given 
    2,760
    Thanks Thanks Received 
    2,631
    Thanked in
    1,274 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by VanjaTheMan View Post
    Stvarno ne kapiras zasto je neozbiljno slike sa 4chana prezentovati kao dokaze? Evo nekih problema: Ko je lik koji je te podatke postavio, kakve su njegove kvalifikacije, kako znas da je ono sto on prica istinito a ne ono sto pokazuju zvanicni podaci, odnosno kako znas da su podaci tacni i da zna tacno da ih interpretira, kako to da je neki anonimus sa 4chana bolje upucen od hiljada naucnika sirom svijeta itd. Moglo bi tu jos mnogo toga da se napise. Jedini koji vjeruje ovdje u nesto si ti. Pazi samo koliko nisko si morao da se spustis da bi nastavio sa svojim krstaskim pohodom. 4chan plasiras kao dokaze. Top kek, top kek!


    Na koji nacin bi se utantao u svjetsku ekonomiju? Sad odjednom ne shvatas da su svi ratovi po Bliskom istoku ratovi koji se vode zbog kontrole nafte i gasovoda. Znaci bolje je za ekonomiju kad si energetski zavistan od fosilnog goriva i kad trosis milijarde u ratovima za kontrolu istog. A izgleda koliko god puta da ti se skrene paznja na cinjenicu da industrija obnovljive energije zaposljava vise ljudi od industrije fosilnih goriva ni to ti u glavu ne ulazi. Jesi li pao na glavu pa si zaboravio da su fosilna goriva neobnovljiva i prije ili kasnije ce da nestanu? Cak i kad klimatske promjene ne bi bile problem, svijet ce morati da predje na obnovljive resurse. Kina je ka tom cilju ulozila $300 milijardi do 2020-e. I ostatak svijeta polako ali sigurno ide ka tome. Njemacka je u Evropi jedan od lidera. Samo lud covjek bi htio da ostane energetski zavistan od neke druge drzave. Tramp je izlaskom iz pariskog sporazuma i podrskom fosilnoj industriji koja nece jos dugo potrajati zajebao Amerikance kao niko do sad.
    kakve veze ima gdje i ko je postovao ovo? To su modeli koje možeš pronaći svuda, i ovakvih grafikona imaš na zilijardu sajtova, i na svima ćeš naći skoro isto, teški fail. To je ono što priznaju i oni koji su pravili te modele.

    naravno da će fosilna goriva prije ili kasnije da nestanu ali forsiranje neisplativih izvora energije iz čisto ideoloških razloga (a i profitabilnih za one koji su vlasnici kompanija) je suludo, razvoj i testiranje istih je druga priča

    znaš li uopšte koliko je energije potrebno da se proizvede solarni panel, vjetrenjača itd. i koliko energije sve to ukupno ponese tokom životnog vijeka sa održavanjem a koliko proizvede?! primjera radi neke djelove za vjetrenjače u Danskoj je iz Kine mogao da prenese samo ukrajinski AN225, najteži teretni avion na svijetu, znaš li koliko to čudovište troši goriva(fosilnog ) i koliko zagađuje?! Znaš li koliko zagađenja prouzrokuje rudarenje raznoraznih materijala za solarne panele koji se ne recikliraju u potpunosti (daleko od toga)?

    sve te igračke uključujući električne automobile opstaju samo zahvaljujući žestokim državnim subvencijama, a to neće moći vječito da traje
    She is only here to annoy herself!

  4. #3579
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,285
    Thanks Thanks Given 
    424
    Thanks Thanks Received 
    2,637
    Thanked in
    1,283 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NSX View Post
    kakve veze ima gdje i ko je postovao ovo? To su modeli koje možeš pronaći svuda, i ovakvih grafikona imaš na zilijardu sajtova, i na svima ćeš naći skoro isto, teški fail. To je ono što priznaju i oni koji su pravili te modele.
    A kako nema veze, pobogu? Koji ti je ku*ac, ozbiljno?

    Quote Originally Posted by NSX View Post
    naravno da će fosilna goriva prije ili kasnije da nestanu ali forsiranje neisplativih izvora energije iz čisto ideoloških razloga (a i profitabilnih za one koji su vlasnici kompanija) je suludo, razvoj i testiranje istih je druga priča

    znaš li uopšte koliko je energije potrebno da se proizvede solarni panel, vjetrenjača itd. i koliko energije sve to ukupno ponese tokom životnog vijeka sa održavanjem a koliko proizvede?! primjera radi neke djelove za vjetrenjače u Danskoj je iz Kine mogao da prenese samo ukrajinski AN225, najteži teretni avion na svijetu, znaš li koliko to čudovište troši goriva(fosilnog ) i koliko zagađuje?! Znaš li koliko zagađenja prouzrokuje rudarenje raznoraznih materijala za solarne panele koji se ne recikliraju u potpunosti (daleko od toga)?

    sve te igračke uključujući električne automobile opstaju samo zahvaljujući žestokim državnim subvencijama, a to neće moći vječito da traje
    Ne znam jesi li cuo ali, tehnologija napreduje. A ti imas hronicnu nesposobnost da vidis dalje od nosa.

    Quote Originally Posted by bego84 View Post
    I sam Buš je to potvrdio
    Pa da, njemu treba vjerovati.
    Last edited by VanjaTheMan; 03-06-17 at 18:23.
    Look upon my works ye mighty and this pear...

  5. #3580
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,265
    Thanks Thanks Given 
    2,760
    Thanks Thanks Received 
    2,631
    Thanked in
    1,274 Posts

    Default

    valja ti sa gugla(to umiješ i sam ali ajde)?!

    https://www.google.me/search?q=clima...w=1408&bih=950

    tehnologija napreduje ali tehnologija ne može promijenit zakone fizike a oni su neumoljivi

    takođe je energetika vrlo kompleksna nauka, ja znam da bi vi u vašem ružičastom svijetu odmah konvertovali sve u obnovljive izvore ali problem je što je to "malo" nemoguće
    She is only here to annoy herself!

  6. #3581
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,285
    Thanks Thanks Given 
    424
    Thanks Thanks Received 
    2,637
    Thanked in
    1,283 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NSX View Post
    valja ti sa gugla(to umiješ i sam ali ajde)?!

    https://www.google.me/search?q=clima...w=1408&bih=950
    Hoces da kazes da si kao cika Donald pa samo slike gledas?

    Quote Originally Posted by NSX View Post
    tehnologija napreduje ali tehnologija ne može promijenit zakone fizike a oni su neumoljivi

    takođe je energetika vrlo kompleksna nauka, ja znam da bi vi u vašem ružičastom svijetu odmah konvertovali sve u obnovljive izvore ali problem je što je to "malo" nemoguće
    Niko ne trazi da se promijene zakoni fizike niti da se sve odmah konvertuje u obnovljive izvore.
    Look upon my works ye mighty and this pear...

  7. #3582
    Join Date
    Apr 2005
    Location
    somewhere in a private place
    Posts
    9,029
    Thanks Thanks Given 
    51
    Thanks Thanks Received 
    115
    Thanked in
    86 Posts

    Default

    Što se toga tiče nema ni jedan dokaz o umiješanosti Rusije u izborni proces Amerike a evo svaki dan mediji potenciraju to pitanje dostavljajući informacije iz neimenovanih izvora !!! Ali to nije isto kao i kad neko postavi podatke o neosnovanoj priči o zagadjenju !!! Svakome je jasno da nafta zagadjuje i ima katastrofalne posledice ukoliko dodje do izlivanja ali opet je ona ostala od tvorca svijeta kao nešto što može biti i korisno i štetno a po tome se ne razlikuje od vatre i vode !!! To što nauka ide u smjeru korišćenja obnovljivih izvora energije kao što su sunce,vjetar,voda je dobro ali ukoliko neka država ima naftu,gas,ugalj naravno da će je prije koristit jer joj je to jeftinije ( makar dok se to ne razvije u smislu isplativosti na 10 i više god. ) !!! Kao što demokratija postoji na nivou države tako postoji i na globalnom nivou ( globalizacija ) pa je povlačenje USA iz ugovora unilateralan akt koji će otvorit vrata i drugima da postupaju shodno spostvenim intresima što u konačnom nije baš najbolja varijanta ali svijet tako i funkcioniše ukoliko intresi Amerike nijesu zadovoljeni !!!
    deuscroix

  8. #3583
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by night_silence View Post
    Što se toga tiče nema ni jedan dokaz o umiješanosti Rusije u izborni proces Amerike a evo svaki dan mediji potenciraju to pitanje dostavljajući informacije iz neimenovanih izvora !!!
    Nemaš dokaza ni da je Milo lopov, ni Aco teški kriiminalac pa jesu i svi to znaju
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  9. #3584
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Podgorica Mother of Needy
    Posts
    8,277
    Thanks Thanks Given 
    709
    Thanks Thanks Received 
    537
    Thanked in
    389 Posts

    Default

    Znači Rusija je najmoćnija svjetska sila i to svi znaju.

    Sent from my Redmi Note 2 using Cafe Del Montenegro mobile app
    If there's two things that I hate-
    It's havin' to cook, and tryin' to date...​

  10. #3585
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,265
    Thanks Thanks Given 
    2,760
    Thanks Thanks Received 
    2,631
    Thanked in
    1,274 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by VanjaTheMan View Post
    Hoces da kazes da si kao cika Donald pa samo slike gledas?


    Niko ne trazi da se promijene zakoni fizike niti da se sve odmah konvertuje u obnovljive izvore.
    pa na slikama su ti dokazi da su klimatski modeli totalni bs, ono ako nisi apsolutni retard jbg

    ovaj "sporazum" je loš za USA iz mnogo razloga(Kini je npr. dato voljno da koristi ugalj do 2030. i još dosta toga) i normalno je da predsjednik USA reaguje u interesu svoje države, kamo sreće da CG ima tako nekoga
    She is only here to annoy herself!

  11. #3586
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,285
    Thanks Thanks Given 
    424
    Thanks Thanks Received 
    2,637
    Thanked in
    1,283 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NSX View Post
    pa na slikama su ti dokazi da su klimatski modeli totalni bs, ono ako nisi apsolutni retard jbg
    "Sta ako dodje do naglog zahladjenja" - toliko se razumijes u klimatske promjene a mislis da si neki ekspert a garant ne znas ni sta ti grafici predstavljaju. Ali samo nastavi da lupas gluposti. Kao sto sam ti ranije rekao, sva rasprava o tome je totalno besmislena s obzirom da su klimatske promjene dokazana stvar.

    Quote Originally Posted by NSX View Post
    ovaj "sporazum" je loš za USA iz mnogo razloga
    Nije ni najmanje. Ali do sad si padao na Trampove nebuloze pa me ne cudi sto se taj trend nastavlja.

    I ne mozes Kinu sa Amerikom da uporedjujes. Znas li koliko americkih kompanija proizvodi svoje proizvode u Kini? Ne mogu preko noci da predju sa uglja na ciste izvore energije. Bilo bi lose za americku ekonomiju kad kineske fabrike ne bi bile u stanju da proizvode americke tantare.
    Last edited by VanjaTheMan; 03-06-17 at 20:45.
    Look upon my works ye mighty and this pear...

  12. #3587
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,265
    Thanks Thanks Given 
    2,760
    Thanks Thanks Received 
    2,631
    Thanked in
    1,274 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by VanjaTheMan View Post
    "Sta ako dodje do naglog zahladjenja" - toliko se razumijes u klimatske promjene a mislis da si neki ekspert a garant ne znas ni sta ti grafici predstavljaju. Ali samo nastavi da lupas gluposti. Kao sto sam ti ranije rekao, sva rasprava o tome je totalno besmislena s obzirom da su klimatske promjene dokazana stvar.
    naravno da su dokazana stvar, klimatske promjene su se dešavale i dešavaće se dok je svijeta i vijeka

    Quote Originally Posted by VanjaTheMan View Post
    Nije ni najmanje. Ali do sad si padao na Trampove nebuloze pa me ne cudi sto se taj trend nastavlja.

    I ne mozes Kinu sa Amerikom da uporedjujes. Znas li koliko americkih kompanija proizvodi svoje proizvode u Kini? Ne mogu preko noci da predju sa uglja na ciste izvore energije. Bilo bi lose za americku ekonomiju kad kineske fabrike ne bi bile u stanju da proizvode americke tantare.
    pa e, siguran sam da ti imaš bolje info od predsjednika USA
    She is only here to annoy herself!

  13. #3588
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    i travel light
    Posts
    15,149
    Thanks Thanks Given 
    2,060
    Thanks Thanks Received 
    3,113
    Thanked in
    1,724 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NSX View Post

    pa e, siguran sam da ti imaš bolje info od predsjednika USA
    Zamisli da imaš toliko savjetnika i odlučiš da ih ignorišeš? Ne vezano za klimatski sporazum. A ako ćemo iskreno Donald je daleko od bistrog predsjednika.
    but if you wanna find hell with me, i can show you what it's like, till you're bleeding

  14. #3589
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,265
    Thanks Thanks Given 
    2,760
    Thanks Thanks Received 
    2,631
    Thanked in
    1,274 Posts

    Default

    She is only here to annoy herself!

  15. #3590
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,285
    Thanks Thanks Given 
    424
    Thanks Thanks Received 
    2,637
    Thanked in
    1,283 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NSX View Post
    naravno da su dokazana stvar, klimatske promjene su se dešavale i dešavaće se dok je svijeta i vijeka
    Znas na sta mislim.

    Quote Originally Posted by NSX View Post
    pa e, siguran sam da ti imaš bolje info od predsjednika USA
    Tramp laze kao pas i nije mu ni prvi ni poslednji put. A osim toga glup je kao ponoc.
    Look upon my works ye mighty and this pear...

  16. #3591
    Join Date
    Sep 2012
    Location
    Italia
    Posts
    9,398
    Thanks Thanks Given 
    2,187
    Thanks Thanks Received 
    304
    Thanked in
    185 Posts

    Default

    3 incidenta u Londonu:

    Summary of what we know so far


    • Police are responding to reports of at least three incidents across parts of London
    • The incidents are on London Bridge, Borough market and Vauxhall
    • The first report was of a van ploughing into pedestrians on London Bridge
    • Witnesses say the van was reported to have swerved onto the pavement and there have been unconfirmed reports of gunfire
    • A second incident is ongoing in Borough Market where there are reports of multiple stabbings
    • Police say they are responding to a third event at Vauxhall
    • Downing Street says the prime minister has been informed of a major incident
    • Police are urging people to stay away from the affected areas

    https://www.theguardian.com/uk-news/...-incident-live

  17. #3592
    Join Date
    Nov 2014
    Location
    Novi Sad
    Posts
    2,101
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    114
    Thanked in
    43 Posts

    Default

    To im je sve donela idiotska politika otvorenih vrata i nekontrolisane masovne imigracije iz vanevropskih drzava. Koji je vec ovo napad u razmaku od nekoliko meseci, Westminster, Manchester, sada London, mozda je bio jos neki... U nekim vecim engleskim gradovima vanevropska muslimanska populacija je prosto okupirala pojedine oblasti, u Londonu su Englezi manjina a gradonacelnik ima tradicionalno englesko ime Sadiq Khan. I kako ti sada drzati pod kontrolom toliko stanovnistvo medju kojima se krije ko zna koliko tempiranih bombi? Naravno, daleko od toga da sprovodjenje radikalnih poteza ne bi proslo bez reakcije ekstremista, ali i obicnog stanovnistva koje uglavnom ne saoseca sa engleskim zrtvama. Ali bolje i jednom za svagda preseci pa sta bude nego stalno ziveti u strahu i tiho gledati kako ti preuzimaju drzavu.

  18. #3593
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    i travel light
    Posts
    15,149
    Thanks Thanks Given 
    2,060
    Thanks Thanks Received 
    3,113
    Thanked in
    1,724 Posts

    Default

    Ne može se to tako pojednostavljeno posmatrati kod zemalja koje su bile kolonijalne sile evo skoro 500+ godina.. Španija, Portugal, Engleska i Francuska.. To vuče duboke korjene i nije od juče ali je definitivno ubrzano sa politikom koju je propagirala Merkel, da se svako i svašta primi u Evropu.
    but if you wanna find hell with me, i can show you what it's like, till you're bleeding

  19. #3594
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,265
    Thanks Thanks Given 
    2,760
    Thanks Thanks Received 
    2,631
    Thanked in
    1,274 Posts

    Default

    a možda su klimatske promjene...

    https://www.theguardian.com/environm...hi-report-says
    She is only here to annoy herself!

  20. #3595
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    i travel light
    Posts
    15,149
    Thanks Thanks Given 
    2,060
    Thanks Thanks Received 
    3,113
    Thanked in
    1,724 Posts

    Default

    Borbe oko resursa? Nikad čuo.
    but if you wanna find hell with me, i can show you what it's like, till you're bleeding

  21. #3596
    Join Date
    Jul 2015
    Posts
    9,584
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Ups, kako ovo sad?

    Mej: Sve ove napade povezuje zla ideologija

    Nedavni napadi povezani su u jednom važnom smislu, oni su povezani ideologijom islamističkog ekstremizma, rekla je premijerka Britanije Treza Mej, prenosi CNN.
    https://fosmedia.me/svijet/globus/me...zla-ideologija
    Nije lako, ali je jako rođaci.

  22. #3597
    Join Date
    Sep 2012
    Location
    Italia
    Posts
    9,398
    Thanks Thanks Given 
    2,187
    Thanks Thanks Received 
    304
    Thanked in
    185 Posts

    Default

    http://www.bbc.com/news/world-middle-east-40155829

    http://www.bbc.com/news/business-40156029

    Qatar row: Saudi and Egypt among countries to cut Doha links
    Saudi Arabia, Egypt, Bahrain, the United Arab Emirates, Libya, Yemen and the Maldives have cut diplomatic ties with Qatar.

  23. #3598
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,285
    Thanks Thanks Given 
    424
    Thanks Thanks Received 
    2,637
    Thanked in
    1,283 Posts

    Default

    A Saudijci izigravaju nevinasca lol.
    Look upon my works ye mighty and this pear...

  24. #3599
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Коралово
    Posts
    2,857
    Thanks Thanks Given 
    455
    Thanks Thanks Received 
    697
    Thanked in
    379 Posts

    Default

    Вајт пипл деј оф ...


  25. #3600
    Join Date
    Sep 2012
    Location
    Italia
    Posts
    9,398
    Thanks Thanks Given 
    2,187
    Thanks Thanks Received 
    304
    Thanked in
    185 Posts

    Default

    https://www.apnews.com/8599acf4778f4...'for-Syria'

    An assailant wielding a hammer attacked Paris police guarding Notre Dame Cathedral Tuesday, crying “This is for Syria” before being shot and wounded by officers outside one of France’s most popular tourist sites, authorities said.
    At least 600 people were blocked inside the iconic 12th century church, while others fled in panic from the sprawling esplanade outside as police combed the area in the center of the French capital.

Page 144 of 225 FirstFirst ... 4494134140141142143144145146147148154194 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Ujedinjeni za globalne promjene
    By RotfLmaOmGg in forum Sve i svašta
    Replies: 12
    Last Post: 20-10-11, 12:31
  2. Promjene
    By simm in forum Religija i filozofija
    Replies: 8
    Last Post: 23-06-07, 15:36
  3. Promjene
    By Silvester in forum Operatori
    Replies: 3
    Last Post: 27-06-06, 14:15
  4. Promjene...
    By Dragone in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 87
    Last Post: 26-05-06, 11:14
  5. Grupa za Promjene
    By Dzono in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 24
    Last Post: 11-03-04, 16:17

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •