Page 185 of 225 FirstFirst ... 85135175181182183184185186187188189195 ... LastLast
Results 4,601 to 4,625 of 5606

Thread: Globalne promjene i svijet sutrašnjice

  1. #4601
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    6,049
    Thanks Thanks Given 
    536
    Thanks Thanks Received 
    636
    Thanked in
    386 Posts

    Default

    Ovi stavovi EU su otvoreni kolonijalizam. Sto je njih briga ko dje ulaze, kad su razbijali SFRJ pricali su otvoren protok ljudi, robe i kapitala, a sad im smeta Kina, Rusija . . .

  2. #4602
    Join Date
    Apr 2019
    Posts
    28
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by opmne View Post
    Ovi stavovi EU su otvoreni kolonijalizam. Sto je njih briga ko dje ulaze, kad su razbijali SFRJ pricali su otvoren protok ljudi, robe i kapitala, a sad im smeta Kina, Rusija . . .
    Oni nikada kolonijalizam nisi napustali. Zapadu je kolonijalizam sve donio...novac,gradjevine,arhitektura, razvijenost, industrijsku revoluciju,ekonomski standard. Sve su to postigli ubijanjem drugih naroda na svim kontinentima. Zato su danas najrazvijeniji u svakom smislu. Krvave pare Zapada.

  3. #4603
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    6,049
    Thanks Thanks Given 
    536
    Thanks Thanks Received 
    636
    Thanked in
    386 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by doctor. View Post
    Oni nikada kolonijalizam nisi napustali. Zapadu je kolonijalizam sve donio...novac,gradjevine,arhitektura, razvijenost, industrijsku revoluciju,ekonomski standard. Sve su to postigli ubijanjem drugih naroda na svim kontinentima. Zato su danas najrazvijeniji u svakom smislu. Krvave pare Zapada.
    Znam ja to, nego moram napisati jer odje ima gomila mudoliza i guzoliza tog zapada, koji ono ladno pricaju o nekim evroatlanskim integracijama i navodno je CG ravnopravna tamo.

  4. #4604
    Join Date
    Apr 2019
    Posts
    28
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by opmne View Post
    Znam ja to, nego moram napisati jer odje ima gomila mudoliza i guzoliza tog zapada, koji ono ladno pricaju o nekim evroatlanskim integracijama i navodno je CG ravnopravna tamo.
    Nijesu mudolizi nego malogradjani koji su se nadali blagostanju, velikim platama, zlatnim kasikama i slicno. Tako jeste, ali samo za kapitaliste,kojih je u svim kapitalisticku drzavama oko 10%.Samo su oni bogati.

    Inace, bas mi je drago da se razumijemo i da imam istomisljenika u vezi kapitalizma.Ima jos razumnih i normalnih ljudi. Svako dobro.

  5. #4605
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    1,956
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    158
    Thanked in
    78 Posts

    Default

    Aj sad lijepo objasnite sta je nama na ovakvom svijetu alternativa zapadu?
    Treba li da se protivimo citavom zapadnom svijetu i da prksni istrajemo na tom putu kao npr. Kuba, Sj. Koreja ili Venecuela? Sta je po vama drugi put? Mozda Srbija?

    Samo da me ne shvatite pogrešno, ne mislim o tom zapadu nista bolje od vas. Sistem je takav kakav jeste ali ne vdim kako mi tu pa nesto mozemo da promijenimo.

    Sent from my CLT-L29 using Tapatalk

  6. #4606
    Join Date
    Apr 2019
    Posts
    28
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by emiretf View Post
    Aj sad lijepo objasnite sta je nama na ovakvom svijetu alternativa zapadu?
    Treba li da se protivimo citavom zapadnom svijetu i da prksni istrajemo na tom putu kao npr. Kuba, Sj. Koreja ili Venecuela? Sta je po vama drugi put? Mozda Srbija?

    Samo da me ne shvatite pogrešno, ne mislim o tom zapadu nista bolje od vas. Sistem je takav kakav jeste ali ne vdim kako mi tu pa nesto mozemo da promijenimo.

    Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
    Tako su ovdje i 1941. govorili da nema alternative Hitleru, komunizam je los, pa su zabranjivali komunisticku partiju,donosili rasne zakone i formirali fasisticke tvorevine.

    Srbija je takodje kapitalisticka zemlja i pride zapadna kolonija, kao i sve balkanske drzave.

    Alternativa je vodjenje sopstvene politike, ekonomske i vojne, umjesto sto smo kolonija zapadnih kapitalista. Komunizam je bolji nego kapitalizam.

  7. #4607
    Join Date
    Apr 2019
    Posts
    28
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by emiretf View Post
    Aj sad lijepo objasnite sta je nama na ovakvom svijetu alternativa zapadu?
    Treba li da se protivimo citavom zapadnom svijetu i da prksni istrajemo na tom putu kao npr. Kuba, Sj. Koreja ili Venecuela? Sta je po vama drugi put? Mozda Srbija?

    Samo da me ne shvatite pogrešno, ne mislim o tom zapadu nista bolje od vas. Sistem je takav kakav jeste ali ne vdim kako mi tu pa nesto mozemo da promijenimo.

    Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
    Uostalom, tvojom logikom gledano, posto citav Zapad javno podrzava DPS I Djukanovica, onda nema alternative njima. Glasajmo DPS da ne bi prkosili citavom civilizovanom svijetu. Ti ih vjerovatno i glasas upravo iz ovih razloga.

  8. #4608
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    1,956
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    158
    Thanked in
    78 Posts

    Default

    Doktore, bez uvrede, ali ovo ti nema nekog smisla. Makar meni. Kazi mi koja to drzava nije kapitalisticka qurva, lizoguz i mudoguz a koja bi mogla da nam posluzi kao primjer svojom nezavisnoscu?
    Btw. ne zaboravi kolko smo milijardi duzni i tom zapadu a evo sad i istoku.

    Inace, nije ovdje samo dps evropeista. Ima ih i u partijama opozicije...

    Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
    Last edited by emiretf; 24-04-19 at 19:55.

  9. #4609
    Join Date
    Apr 2019
    Posts
    28
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by emiretf View Post
    Doktore, bez uvrede, ali ovo ti nema nekog smisla. Makar meni. Kazi mi koja to drzava nije kapitalisticka *****, lizoguz i licemjer a koja bi mogla da nam posluzi kao primjer svojom nezavisnoscu?
    Btw. ne zaboravi kolko smo milijardi duzni i tom zaoadu a evo sad i istoku.

    Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
    Evo na primjer SFRJ je bila idealna drzava, kao i vecina drzava iz Istocnog bloka. Skoro svi ljudi su dobili kuce ilI stanove u svom vlasnistvu, zaposlenje sa svim mogucim praznicima I uslovima dostojnim covjeka, komunalije po bagatelnim cijenama bez iskljucenja struje I vode,besplatni ljekovi I cvrstu socijalnu sigurnost. Nije bilo beskucnika niti gladnih koji kopaju po kontejnerima.

    A onda su dosle sarene laze sa Zapada o toboznjem blagostanju. Blagostanje da, ali samo za kapitaliste. Svi ostali su nadnicari za hranu I odjecu, sa nultim sansama da kupe kuce ilI stan

  10. #4610
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    1,956
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    158
    Thanked in
    78 Posts

    Default

    Mi znaci da budemo sfrj? Komunizam i to?

    Sent from my CLT-L29 using Tapatalk

  11. #4611
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    6,049
    Thanks Thanks Given 
    536
    Thanks Thanks Received 
    636
    Thanked in
    386 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by emiretf View Post
    Mi znaci da budemo sfrj? Komunizam i to?

    Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
    Komunizam je ovu utakmicu izgubio, a opet ce stupiti na scenu zahvaljujuci ovakvom kapitalizmu.
    Crna Gora je trebala biti pazljiva sa resursima i imala je nekih sansi, sad ih vise nema. Sve je rasprodato i narod ce biti kapitalisticko roblje u sopstvenoj drzavi. Kad se prodaju svi resursi ne moze se zahtijevati ni socijalna pravda, tako da od te socijaldemokratije nema nista, to je prica za naivne, odje ce sve biti gore i gore. Ovo malo manjih privatnika sto se koprca poklopice neko veliki i to je kraj bilo kakve domace inicijative.
    Nije se trebalo onako olako odricati socijalizma u korist mladih lijepih i pametnih i njihove privatizacije.

  12. #4612
    Join Date
    Apr 2019
    Posts
    28
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by emiretf View Post
    Mi znaci da budemo sfrj? Komunizam i to?

    Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
    Jeste,upravo to. Cemu se cudis?

    Pretpostavljam da zivis u komunistickom stanu ili kuci, kao sto zivi 90% gradjana.U stali bi zivjeli da vam nije bilo komunista, kao sto I jeste zivjeli do 1945.godine.

    Nacionalizovati sve resurse I djelatnosti, a sitnim privatnicima ostaviti mogucnost poslovanja ali samo do odredjene visine obrta.Ali takve mjere NE bi podrzao Zapad, a nasi politicari zarad podrske zapada su spremni na sve.

    A tonama takvih poput tebe je ispran mozak propagandom o bogatom I civi!izovanom Zapadu.

  13. #4613
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    1,956
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    158
    Thanked in
    78 Posts

    Default

    Ocekivati da drzava koja zivi od kredita bude nezavisna je dupla utopija.
    Komunizam je izgubio i bitku i rat i zalagati se za takve stvari je isto dupla utopija. Ovo o cemu ti pises je neki neomarksizam ili sto god je. Ne branim kapitalizam opet ponavljam ali ne vidim alternativu koliko god ga mrzeli.
    Mi smo drzava koja zivi na kreditima. Od kredita zapada ili koga vec se daju plate u drzavnom sektoru, finansiraju stari dugovi i to traje tako od pada komunizma. Za rankje stvarno ne znam.

    Ocekivati od Crne Gore da bude SFRJ je bajka za senilne.

    Sent from my CLT-L29 using Tapatalk

  14. #4614
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Zemlje u Evropi u kojima danas vladaju socijal-demokrate
    Danska,
    Norveška,
    Holandija,
    Island,
    Portugal,
    Italija,
    Irska,
    Island,
    Švedska,
    Njemačka

    Dakle zemlje sa najvećim standardom na planeti
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  15. #4615
    Join Date
    Apr 2019
    Posts
    28
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    Zemlje u Evropi u kojima danas vladaju socijal-demokrate
    Danska,
    Norveška,
    Holandija,
    Island,
    Portugal,
    Italija,
    Irska,
    Island,
    Švedska,
    Njemačka

    Dakle zemlje sa najvećim standardom na planeti
    Nemaju oni najveci standard jer su socijalisti( a lazni su socijalisti), vec zato sto su uglavnom bivse kolonijalne sile.Pola tih drzava koje si naveo su cak monarhije I imaju kralja.

    NE ocekujes valjda da najveci standard ima Bolivija ilI Venecuela koje su pretrpjele genocide od Zapadnih Evropljana, ilI Indija koja je nekoliko vjekova bila britanska kolonija, ilI Kongo u kojem su Belgijanci ubijali djecu I pljackali dijamante. Sve su porobili Zapadni Evropljani. Porobili, opljackali I pobili. Moraju onda imati najveci standard.

    Pa lopovi i mafijasi iz Crne Gore imaju najveci standard,dok posteni narod zivi od penzije od par stotina eura.Hocemo li da se ugledamo na narko dilere jer imaju najvise novca?

  16. #4616
    Join Date
    Apr 2019
    Posts
    28
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by emiretf View Post
    Ocekivati da drzava koja zivi od kredita bude nezavisna je dupla utopija.
    Komunizam je izgubio i bitku i rat i zalagati se za takve stvari je isto dupla utopija. Ovo o cemu ti pises je neki neomarksizam ili sto god je. Ne branim kapitalizam opet ponavljam ali ne vidim alternativu koliko god ga mrzeli.
    Mi smo drzava koja zivi na kreditima. Od kredita zapada ili koga vec se daju plate u drzavnom sektoru, finansiraju stari dugovi i to traje tako od pada komunizma. Za rankje stvarno ne znam.

    Ocekivati od Crne Gore da bude SFRJ je bajka za senilne.

    Sent from my CLT-L29 using Tapatalk

    Znaci po tebi bi se trebali pomiriti da radimo za 10-15 eura dnevno bez ikakvih prava, sa nikakvim sansama da kupimo stan, bez slobodnog vremena, tretirajuci nas kao polurobove sa stalnom prijetnjom otkazima.I treba se pomiriti sa ovim? Meni ne pada na pamet, ja cu se boriti protiv kapitalizma citav svoj zivot, pa makar bio poslednja osoba na svijetu.

    A ti se vodis logikom "kud svi turci tu I mali mujo". Svemu si vidim naredan za par kredita.Nijesi jedini, vecina Crne Gore je takva. Vecina se prodala DPSu za neke usluge, to pravdaju time da se " mora zivjeti". Ali sirotinja I gladni se ne prodaju, vec samo olos i lumpenproleterijat.
    Last edited by doctor.; 24-04-19 at 21:38.

  17. #4617
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,947
    Thanks Thanks Given 
    3,217
    Thanks Thanks Received 
    5,623
    Thanked in
    2,277 Posts

    Default

    Kapitalizam ne znaci da si samo ugnjetavan. Cera te da rastes stalno. Da ne radis za 10-15e, nego iz godine u godinu da napredujes, iz decenije u deceniju, pa svake godine za vise i vise...
    Evo kapitalizma po usa i evropi 150 godina...

    Sent from my VTR-L09 using Tapatalk

  18. #4618
    Join Date
    Apr 2019
    Posts
    28
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mojsije View Post
    Kapitalizam ne znaci da si samo ugnjetavan. Cera te da rastes stalno. Da ne radis za 10-15e, nego iz godine u godinu da napredujes, iz decenije u deceniju, pa svake godine za vise i vise...
    Evo kapitalizma po usa i evropi 150 godina...

    Sent from my VTR-L09 using Tapatalk
    Kapitalizam te tjera da unistavas druge da bi napredovao. Vladaju principi "svi se bore protiv svih" I " homo homini lupus". Ako je to tebi humano, onda ok.

    Kapitalizam su stvorili zapadnoevropski monarhisti I vlasnici krupnog kapitala, a oni su upravo organizovali kolonijalne pohode zbog pljacke. Nista humano nema u kapitalizmu.

  19. #4619
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,947
    Thanks Thanks Given 
    3,217
    Thanks Thanks Received 
    5,623
    Thanked in
    2,277 Posts

    Default

    Humano ili ne, za zivota naseg i nase djece ce makar vladati, pa bolje pojahati taj talas, da on ne bi tebe pojaha.

    Sent from my VTR-L09 using Tapatalk

  20. #4620
    Join Date
    Apr 2019
    Posts
    28
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mojsije View Post
    Humano ili ne, za zivota naseg i nase djece ce makar vladati, pa bolje pojahati taj talas, da on ne bi tebe pojaha.

    Sent from my VTR-L09 using Tapatalk
    E to je posten i ljudski odgovor I to razumijem. Pruzam ruku.

    Ali nebuloze o socijaldemokratskom Zapadu, civilizacijskim dostignucima, ljudskim pravima I visokim platama, to mogu govoriti samo malogradjani ispranih mozgova koje mozes kupiti za sarenu lazu.

  21. #4621
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,258
    Thanks Thanks Given 
    2,759
    Thanks Thanks Received 
    2,630
    Thanked in
    1,273 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by doctor. View Post
    Kapitalizam te tjera da unistavas druge da bi napredovao. Vladaju principi "svi se bore protiv svih" I " homo homini lupus". Ako je to tebi humano, onda ok.

    Kapitalizam su stvorili zapadnoevropski monarhisti I vlasnici krupnog kapitala, a oni su upravo organizovali kolonijalne pohode zbog pljacke. Nista humano nema u kapitalizmu.
    jbg to je u ljudskoj prirodi koju kapitalizam bolje odražava, ne možeš ideologijom promijeniti ljudsku narav
    She is only here to annoy herself!

  22. #4622
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,139
    Thanks Thanks Given 
    5,706
    Thanks Thanks Received 
    7,404
    Thanked in
    2,972 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by doctor. View Post
    E to je posten i ljudski odgovor I to razumijem. Pruzam ruku.

    Ali nebuloze o socijaldemokratskom Zapadu, civilizacijskim dostignucima, ljudskim pravima I visokim platama, to mogu govoriti samo malogradjani ispranih mozgova koje mozes kupiti za sarenu lazu.
    Kod ovog sto ti propagiras imas dvije sistemske greske, koje je skoro nemoguce otkloniti.

    Prva je sto su svi isto ili slicno placeni I ne mogu bitno da odskoce bez obzira na individualne kvalitete. Ako vrijedis vise I mozes da radis vise ne isplati ti se I onda je pametnije da se uklopis u prosjek, jer na kraju mjeseca na isto se svodi. Dakle djeluje destimulativno na radnu snagu, a samim tim utice I na konacni profit.

    Druga je jednopartijsko uredjenje sto dovodi do toga da najbolje prolaze oni koji se laktaju kroz partijske strukture, sto ni sada nije daleko od stvarnosti, ali postoji nada da se nekom promjenom ili mijesanjem karata moze nesto promijeniti.

    Sloboda govora u komunizmu je bila ravna nuli. Da ne pricamo o medijskim slobodama I ostalim ljudskim pravima.
    Za ovo sto mi pisemo ovuda svi bi tucali kamen, u najboljem slucaju.

    Ne kazem da je kapitalizam los, ali on u kombinaciji sa nekim redukovanjem kroz mjere socijalne politike I ljudskim pravima je najmanje los poznati sistem.

    Navedite primjer uspjesne komunisticke drzave u sadasnjem svijetu, a da gradjani imaju zivot dostojan covjeka. Pustite mi ideologiju, dajte da vidimo kako ljudi u tim drzavama zive.


    Sent from my HUAWEI CRR-L09 using Tapatalk

  23. #4623
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    1,956
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    158
    Thanked in
    78 Posts

    Default

    SFRJ - ... i ostade ziv.

    Neka to, nego brat ne staje sa dijagnozom.

    Kolektivno ludilo ispranih mozgova.

    Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
    Last edited by emiretf; 24-04-19 at 22:52.

  24. #4624
    Join Date
    Apr 2019
    Posts
    28
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NSX View Post
    jbg to je u ljudskoj prirodi koju kapitalizam bolje odražava, ne možeš ideologijom promijeniti ljudsku narav
    Moja narav nije takva. Ja ne zelim zivjeti od tudjeg rada, niti da mi kapital donosi novac. Zelim zivjeti iskljucivo od onoga sto ja neposredno svojim radom zaradim.Ne zelim milione, ajfone,jahte i spavanje u hotelima sa 5 zvjezdica. Zelim skroman zivot.

    Ali vecina se ne slaze sa mnom. Medjutim, ta velika vecina koja podrzava kapitalizam I ocekuje da ce se bogatiti, dobice u zivotu obican k. Bice dobro ako uspiju obezbijediti da im ne iskljuce struju hahaha. Ali oni sanjaju milione, briga njih. Zapad im je isprao mozak. Mozda bude kao u Danskoj, Danci kazu mozda ce kod njih biti kao u Norveskoj itd.

  25. #4625
    Join Date
    Apr 2019
    Posts
    28
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kimmi View Post
    Kod ovog sto ti propagiras imas dvije sistemske greske, koje je skoro nemoguce otkloniti.

    Prva je sto su svi isto ili slicno placeni I ne mogu bitno da odskoce bez obzira na individualne kvalitete. Ako vrijedis vise I mozes da radis vise ne isplati ti se I onda je pametnije da se uklopis u prosjek, jer na kraju mjeseca na isto se svodi. Dakle djeluje destimulativno na radnu snagu, a samim tim utice I na konacni profit.

    Druga je jednopartijsko uredjenje sto dovodi do toga da najbolje prolaze oni koji se laktaju kroz partijske strukture, sto ni sada nije daleko od stvarnosti, ali postoji nada da se nekom promjenom ili mijesanjem karata moze nesto promijeniti.

    Sloboda govora u komunizmu je bila ravna nuli. Da ne pricamo o medijskim slobodama I ostalim ljudskim pravima.
    Za ovo sto mi pisemo ovuda svi bi tucali kamen, u najboljem slucaju.

    Ne kazem da je kapitalizam los, ali on u kombinaciji sa nekim redukovanjem kroz mjere socijalne politike I ljudskim pravima je najmanje los poznati sistem.

    Navedite primjer uspjesne komunisticke drzave u sadasnjem svijetu, a da gradjani imaju zivot dostojan covjeka. Pustite mi ideologiju, dajte da vidimo kako ljudi u tim drzavama zive.


    Sent from my HUAWEI CRR-L09 using Tapatalk
    Quote Originally Posted by kimmi View Post
    Kod ovog sto ti propagiras imas dvije sistemske greske, koje je skoro nemoguce otkloniti.

    Prva je sto su svi isto ili slicno placeni I ne mogu bitno da odskoce bez obzira na individualne kvalitete. Ako vrijedis vise I mozes da radis vise ne isplati ti se I onda je pametnije da se uklopis u prosjek, jer na kraju mjeseca na isto se svodi. Dakle djeluje destimulativno na radnu snagu, a samim tim utice I na konacni profit.

    Druga je jednopartijsko uredjenje sto dovodi do toga da najbolje prolaze oni koji se laktaju kroz partijske strukture, sto ni sada nije daleko od stvarnosti, ali postoji nada da se nekom promjenom ili mijesanjem karata moze nesto promijeniti.

    Sloboda govora u komunizmu je bila ravna nuli. Da ne pricamo o medijskim slobodama I ostalim ljudskim pravima.
    Za ovo sto mi pisemo ovuda svi bi tucali kamen, u najboljem slucaju.

    Ne kazem da je kapitalizam los, ali on u kombinaciji sa nekim redukovanjem kroz mjere socijalne politike I ljudskim pravima je najmanje los poznati sistem.

    Navedite primjer uspjesne komunisticke drzave u sadasnjem svijetu, a da gradjani imaju zivot dostojan covjeka. Pustite mi ideologiju, dajte da vidimo kako ljudi u tim drzavama zive.


    Sent from my HUAWEI CRR-L09 using Tapatalk

    Veca sloboda govora I kriticka misao je bila u SFRJ nego danas. U SFRJ si mogao pricati doslovno sve, osim protiv Tita licno. To je bila jedina zabrana.
    Danas ne smijes bukvalno pisnuti na poslu, ako gazdi kazes da mu je losa frizura ilI da mu se ne nasmijes na glupu salu, letis sa posla.A nekada je postojalo radnicko samoupravljanje gdje je radnik bio zasticen kao bijeli medvjed.

    Da ne govorimo danas o partijskom zaposljavanju, ne mozes cistiti ulice ako nijesi clan neke vladajuce partije. Nekada se nije moglo biti direktor ilI funkcioner ako nijesi clan KP, a za obicne poslove se nije gledala partijska pripadnost.

    Komunistickih drzava vise nema, osim Sj.Koreje I ajde da kazem Bjelorusije. U svim ostalim drzavama Zapad je uspio instalirati kapitalisticke rezime koji sprovode kapitalizam. Venecuela nesto pokusava ali ce ih USA brzo unistiti. Kuba je komunisticka ali Amerikanci ih miniraju u svemu.

    U Sj.Koreji, uprkos tome sto se vodi propaganda protiv te drzave, tamo nema beskucnika,gladnih I nezaposlenih. Vjerovatno im je veci standard nego u nasim balkanskim drzavama, ilI priblizan.
    U kapitalizmu se svi plase za posao, ljudi su prestravljeni. Gubitkom posla iskljucuje se struja, nema lijecenja I skolovanja, nema normalnog drustvenog zivota. U komunizmu su ljudi bili opusteniji nego danas. Ali zapadna propaganda I dalje djeluje

    PS: Zivis li ti u komunistickom stanu\kuci, ilI si kupio stan ilI zivis privatno?

Page 185 of 225 FirstFirst ... 85135175181182183184185186187188189195 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Ujedinjeni za globalne promjene
    By RotfLmaOmGg in forum Sve i svašta
    Replies: 12
    Last Post: 20-10-11, 12:31
  2. Promjene
    By simm in forum Religija i filozofija
    Replies: 8
    Last Post: 23-06-07, 15:36
  3. Promjene
    By Silvester in forum Operatori
    Replies: 3
    Last Post: 27-06-06, 14:15
  4. Promjene...
    By Dragone in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 87
    Last Post: 26-05-06, 11:14
  5. Grupa za Promjene
    By Dzono in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 24
    Last Post: 11-03-04, 16:17

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •