Page 191 of 191 FirstFirst ... 91141181187188189190191
Results 4,751 to 4,754 of 4754

Thread: Globalne promjene i svijet sutrašnjice

Quote Originally Posted by kimmi View Post
    Znaci dobro se zivi u S. Koreji, nego nas lazu ovi kapitalisticki mediji?

Zivim u svom velikom stanu u novogradnji koji sam stekao na nacin sto sam sticajem okolnosti bio vlasnik dijela urbanisticke parcele na kojoj je trebala da se pravi zgrada. Da smo u komunizmu, ne bih mogao postati vlasnik gradjevinskog zemljista, jer bi sve bilo drzavno.

Odje postoji realna mogucnost da nas vrhunski trolujes, a ako pak to nije slucaj onda, da se blago izrazim, ne zivis u bas nekom dodiru sa realnoscu.

Sent from my HUAWEI CRR-L09 using Tapatalk
    U S.Koreji se ne zivi nista gore nego recimo u Brazilu,Bugarskoj, Maroku I slicnim kapitalistickim zemljama u kojima postoje ekstremno bogati I siromasni.U Z.Evropi I USA je veci standard,ali NE zato sto su civilizovani I napredni, vec zato sto su opljackali I porobili druge narode u kolonijalnoj fazi razvitka.

S.Koreja se nalazi na udaru zapadnih medija predstavljajuci ih kao necivilizovane fanatike i ludake. A pazi, Zapad je civilizovan koji je pokrenuo preko 50 ratova samo u poslednjih par decenija. Koga su napali Korejanci osim sto stite svoj poredak?

Ne znam je li ovo uvreda, ali iz tvojih stavova se osjeca malogradjanski duh.A malogradjanima je vazan samo privatni interes, sve im mozes dirati osim njega.O, taj sveti privatni interes kojem se svi klanjamo. Privatni interes je nas bog!

Danas u CG preko 80% zaposlenih nema nikakvu sansu da kupi stan ilI kucu. Razmisljas li o radnicima iz Volija ilI Lakovica kako oni mogu rijesiti stambeno pitanje? A upravo su takvi profili radnika u komunizmu dobijali stanove ilI kredite za kuce, uz sve moguce I nemoguce privilegije tokom rada.
    Last edited by doctor.; Yesterday at 12:36.

Quote Originally Posted by Hell Raiser View Post
    Nisam ni ja ekonomista, ali daleko od toga da je sudar dva bloka uticao na plate koliko na razvoj tehnologije da bi bio vojno i industrijski ispred protivnika.
    Svijet se globalizovao, industrija se mijenja, pa obrazovanija nacija prolazi bolje. Inovacije i sve zivo.
    Bankarska kladjenja nisu inovacija vec cista pohlepa bez kontrole.
    Kako drugacije nazvati izdavanje kredita za posao ili kupovinu nekretnine nekome ko ima tipa 10 000 eura, a uzima kredit od 6 miliona. A to se ne radi samo napolju, vec i kod nas. Sta je to sem kladjenje. I kad se propadne, onda drzave pokrivaju trosak loseg kladjenja.
    Zato ti pomenuh Atlas i IBM kao i Agenciju za zastitu depozita. Los zakonski okvir i kontrolu smo mi platili iz svog dzepa. Da ne pominjemo da je preuzimanje losih kredita iz bankarskih portfolia cista prevara(kao i otvaranje i tjeranje u stecaj jedne firme pa otvoris novu) dje kod banaka to ni ne primjecujemo, ali iz punih usta pljujemo privatnike.
    Mislis da bi banka dala svoje pare tebi sa platom od 600 eura za stan od 65000 dje je taj stan sam sebi zastita. Vazi kako da ne. I onda se cudimo sto su nam vrijednoati kamata tolike.

Ne znam zasto toliko potenciras banke i bankarsko poslovanje. Banke su u sustini nebitne, moze se cak novac iskljuciti iz robne razmjene kao sredstvo placanja. Nije sustina u tome.

Sustina je u kapitalizmu koji je poredak u kojem se ljudi bogate na osnovu tudjeg rada, ilI na osnovu posjedovanja kapitala.Na primjer, ja ne radim nista, posjedujem 3 stana koje izdajem, a novac mi dolazi od kapitala. Znaci, kapital radi za mene. A banke su nebitne u citavoj prici, one su obicne kapitalisticke institucije koje zaradjuju novac na osnovu nerada ilI tudjeg rada.

Quote Originally Posted by kimmi View Post

Odje postoji realna mogucnost da nas vrhunski trolujes, a ako pak to nije slucaj onda, da se blago izrazim, ne zivis u bas nekom dodiru sa realnoscu.

Sent from my HUAWEI CRR-L09 using Tapatalk
    Poznati stil pisanja, sada komunista, bio srpski, te crnogorski nacionalista, razne ideologije... No bez obzira na opredjeljenje stil pisanja je isti. Ostavljam malu rezervu da sam promašio.

Sent from my Motorola 8400

Quote Originally Posted by wulfy View Post
    Poznati stil pisanja, sada komunista, bio srpski, te crnogorski nacionalista, razne ideologije... No bez obzira na opredjeljenje stil pisanja je isti. Ostavljam malu rezervu da sam promašio.

Sent from my Motorola 8400
    Promasio si, odmah cu ti reci.

Ali eto, ja crnogorski, srpski nacionalista I komunista koji mijenja ideologije, a ti si zato revnosno za SDP I Ranka Krivokapica. Sta ces, sada ces morati glasati DF ako zelis smjenu vlasti. A isto bolje da ne padne Milo, drzavu ti je donio. Jesam li u pravu?

Page 191 of 191 FirstFirst ... 91141181187188189190191

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)