Page 879 of 1071 FirstFirst ... 379779829869875876877878879880881882883889929979 ... LastLast
Results 21,951 to 21,975 of 26761

Thread: Pitanja?!? O svemu i svačemu

  1. #21951
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,240
    Thanks Thanks Given 
    2,774
    Thanks Thanks Received 
    4,562
    Thanked in
    2,410 Posts

    Default

    Ja sam sa neta uzimao neke sa velikim brojkama koji je pokazao odlican za starije osobe sa losijim vidom.

    Al' ako se nema vremena onda ovako nesto kao sa gornjeg link-a bi trebalo da zavrsi posao a prilicno je povoljno.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  2. The Following User Says Thank You to Fidel Castro For This Useful Post:


  3. #21952
    Join Date
    May 2010
    Location
    Boka Kotorska HN♥️
    Posts
    4,093
    Thanks Thanks Given 
    633
    Thanks Thanks Received 
    656
    Thanked in
    409 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by no-mercy View Post
    Treba mi novi obicni tel za stariju osobu, onaj obicni jeftini sa dugmicima, ima li neko da je iz nk?

    Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
    Imas u Beko telefone,vec od 17.50e https://www.eurotehnikamn.me/alcmob0...el-1066-d.html

  4. The Following User Says Thank You to Randy Orton For This Useful Post:


  5. #21953
    Join Date
    Dec 2018
    Posts
    2,635
    Thanks Thanks Given 
    93
    Thanks Thanks Received 
    838
    Thanked in
    497 Posts

    Default

    standardne nokie,imaš ih svuda,multikom,mobilend...uzmeš najveći displej za koji imaš para i gotovo.nokie zvog dobrog srpskog i odlične 'slušalice',ostali prosto ne mogu im prismrde na tim poljima koja su po mom iskustvu presudna,možda čak više nego displej jer se osnovno nauči
    i mehanički...

  6. #21954
    Join Date
    May 2021
    Posts
    543
    Thanks Thanks Given 
    108
    Thanks Thanks Received 
    78
    Thanked in
    53 Posts

    Default

    Je li moguće da procedura za gašenje praznog bankovnog računa preminule osobe zahtijeva da se kod notara odradi ostavinski postupak? Razumijem da na tom računu ima para pa da bi se njima raspolagalo mora da se utvrdi ko ima pravo da ih naslijedi ali mi je suludo da treba da se plaća X eura kod notara i da se dovlače potomci preminulog da bi se ugasio prazan račun.

  7. #21955
    Join Date
    May 2021
    Posts
    543
    Thanks Thanks Given 
    108
    Thanks Thanks Received 
    78
    Thanked in
    53 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by umart View Post
    standardne nokie,imaš ih svuda,multikom,mobilend...uzmeš najveći displej za koji imaš para i gotovo.nokie zvog dobrog srpskog i odlične 'slušalice',ostali prosto ne mogu im prismrde na tim poljima koja su po mom iskustvu presudna,možda čak više nego displej jer se osnovno nauči
    i mehanički...
    Bitna je i tastatura. Obavezno da se na licu mjesta provjeri kako funkcioniše. Ja sam napravio promašaj kad sam kupio Nokiu 106 čini mi se. Ni ja nijesam mogao da dva tastera ubodem što mi neće pobjeći prsti da ubodem još jedan koji nijesam želio. Onaj za koga sam ga kupio je bio još frustriraniji od mene, što je bilo i za očekivati.

  8. #21956
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    7,756
    Thanks Thanks Given 
    10,861
    Thanks Thanks Received 
    5,137
    Thanked in
    2,393 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by elemental View Post
    Je li moguće da procedura za gašenje praznog bankovnog računa preminule osobe zahtijeva da se kod notara odradi ostavinski postupak? Razumijem da na tom računu ima para pa da bi se njima raspolagalo mora da se utvrdi ko ima pravo da ih naslijedi ali mi je suludo da treba da se plaća X eura kod notara i da se dovlače potomci preminulog da bi se ugasio prazan račun.
    Pa i jes i nije logično.Prvo,ne bi trebalo da niko(osim ko je imao ovlašćenje) zna ima li para na računu ili možda ima duga na računu.
    No,da ne ispane da branim banke,ako znaš da nema para na računu,što bi se okupljali kod notara?Nek banka razmišlja od koga će naplatiti neko eventualno potraživanje zbog održavanja,gašenja računa...

    Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk

  9. #21957
    Join Date
    May 2021
    Posts
    543
    Thanks Thanks Given 
    108
    Thanks Thanks Received 
    78
    Thanked in
    53 Posts

    Default

    Ja sam imao ovlašćenje za podizanje penzije, ali mi rekoše da se svako ovlašćenje potire trenutkom smrti. Isto tako, ne postoji mogućnost da se za života odradi neko ovlašćenje koje bi omogućilo članu porodice pristup računima poslije smrti. Nešto kao testament za stanje na računu. Zamisli da neko za imovinu propiše tako nešto pa da je jedini način da se naslijedi imovina pokretanje ostavinskog postupka. Ima slučajeva đe po 2 ili 3 generacije srodnika nijesu prenosili vlasništvo na sebe nego su se braća dijelila međusobno onako na riječ, a stanje u papirima ostajalo kao u vrijeme njihovih đedova. I onda dođe vrijeme da se stvarno rasporede nasljedstva poslije smrti tih ljudi i jedini način da se njihovi potomci raskusuraju jeste da se odradi ostavinski postupak, pri čemu treba naći sve nasljednike, a neki od njih recimo decenijama nijesu kročili nogom u državu.

  10. #21958
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,755
    Thanks Thanks Given 
    10,870
    Thanks Thanks Received 
    2,121
    Thanked in
    1,083 Posts

    Default

    Meni ni inače nijesu logični ti zakoni koji se odnose na te porodične odnose i nasljedje...ali i inače zakoni znaju da zakomplikuju živote nenormalno, a i potpuno nelogično....u mojoj porodici tj mog tate, jedan rodjak, jedan od naslednika njegovoga djeda sve ostale naslednike (ima ih 15 ako ne i više) za*ebava samo zato što ga sve to ne zanima i nije u CG a kad dodje boli ga uvo i kratko je tu i ne želi da zna a i niko ne zna kad dodje na tih par dana...baš se sprda i može mu biti a 15 ljudi ima probleme zbog njega...barem pet od tih ljudi imaju 80 i kusur godina...ne mogu svojim sinovima da ostave imanja koja su potpuno podijeljena još prije 70 godina i svi znaju što je čije, ali ne možeš metar da prodaš da daš komšiji za put ili sl metar koji tebi ne treba a komšiji je zlata vrijedan- zbog ovog majmuna...
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  11. #21959
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    7,756
    Thanks Thanks Given 
    10,861
    Thanks Thanks Received 
    5,137
    Thanked in
    2,393 Posts

    Default

    Iz ličnog iskustva znam da naslednike pokojne osobe navodi onaj koji pokreće ostavinski postupak u MUP-u.Znači ne traži država zakonite naslednike.Tako da ste toga koji vas sad zamajava trebali preskočiti,podijeliti imovinu bez njega,pa nek on tuži ako mu je do imovine,ka što nije

    Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk
    Last edited by joni; 02-12-21 at 22:04.

  12. #21960
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    40,029
    Thanks Thanks Given 
    3,960
    Thanks Thanks Received 
    6,523
    Thanked in
    3,110 Posts

    Default

    a ta podjela na rijec mi je najjaca. odoh ja na onaj svijet pa se vi koljite aahahahaha uzas
    nothing comes from violence and nothing ever could

  13. The Following User Says Thank You to goozica For This Useful Post:


  14. #21961
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    N/A
    Posts
    13,800
    Thanks Thanks Given 
    2,225
    Thanks Thanks Received 
    3,409
    Thanked in
    1,502 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by elemental View Post
    Je li moguće da procedura za gašenje praznog bankovnog računa preminule osobe zahtijeva da se kod notara odradi ostavinski postupak? Razumijem da na tom računu ima para pa da bi se njima raspolagalo mora da se utvrdi ko ima pravo da ih naslijedi ali mi je suludo da treba da se plaća X eura kod notara i da se dovlače potomci preminulog da bi se ugasio prazan račun.
    Quote Originally Posted by elemental View Post
    Ja sam imao ovlašćenje za podizanje penzije, ali mi rekoše da se svako ovlašćenje potire trenutkom smrti. Isto tako, ne postoji mogućnost da se za života odradi neko ovlašćenje koje bi omogućilo članu porodice pristup računima poslije smrti. Nešto kao testament za stanje na računu. Zamisli da neko za imovinu propiše tako nešto pa da je jedini način da se naslijedi imovina pokretanje ostavinskog postupka. Ima slučajeva đe po 2 ili 3 generacije srodnika nijesu prenosili vlasništvo na sebe nego su se braća dijelila međusobno onako na riječ, a stanje u papirima ostajalo kao u vrijeme njihovih đedova. I onda dođe vrijeme da se stvarno rasporede nasljedstva poslije smrti tih ljudi i jedini način da se njihovi potomci raskusuraju jeste da se odradi ostavinski postupak, pri čemu treba naći sve nasljednike, a neki od njih recimo decenijama nijesu kročili nogom u državu.
    Taj racun nije tvoje vlasnistvo i nemas prava da raspolazes sa njim. Isto tako, sva pokretna i nepokretna imovina pokojnika. Ni tvoja, ni nicija i niko nema pravo bilo kakvog prometa i upisa u katastar (u koliko je nekretnina u pitanju) , sve dok se ne zavrsi ostavinski postupak, koji je po zakonu obavezan (ako ga ne pokrenu najblizi potencijalni naslednici, pokrenuce ga drzava po sluzbenoj duznosti). To sto se djeca ili drugi srodnici dijele "na rijec" kako ti rece, nema nikakvo pravno dejstvo da bi na osnovu toga mogla da se crpe neka prava. Da je na primjer bilo para na racunu, pa ti imas karticu, pa potrosis te pare, a ne das, na primjer, bratu ili sestri nista, oni mogu pokrenuti ostavinski postupak, ili te tuziti i traziti da im das dio novca, a ti bi mogao cak i odgovarati pred sudom zbog toga.
    - Smrt fasizmu baba
    - I tebi sinko, i tebi

  15. #21962
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    N/A
    Posts
    13,800
    Thanks Thanks Given 
    2,225
    Thanks Thanks Received 
    3,409
    Thanked in
    1,502 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    Meni ni inače nijesu logični ti zakoni koji se odnose na te porodične odnose i nasljedje...ali i inače zakoni znaju da zakomplikuju živote nenormalno, a i potpuno nelogično....u mojoj porodici tj mog tate, jedan rodjak, jedan od naslednika njegovoga djeda sve ostale naslednike (ima ih 15 ako ne i više) za*ebava samo zato što ga sve to ne zanima i nije u CG a kad dodje boli ga uvo i kratko je tu i ne želi da zna a i niko ne zna kad dodje na tih par dana...baš se sprda i može mu biti a 15 ljudi ima probleme zbog njega...barem pet od tih ljudi imaju 80 i kusur godina...ne mogu svojim sinovima da ostave imanja koja su potpuno podijeljena još prije 70 godina i svi znaju što je čije, ali ne možeš metar da prodaš da daš komšiji za put ili sl metar koji tebi ne treba a komšiji je zlata vrijedan- zbog ovog majmuna...
    Zna se ko su naslednici prvog reda, drugog,....i tako dalje. Ali upravo je sad ta zavrzlama jer ljudi nijesu na vrijeme odradili to sto treba. Da ne bi placali takse i prevode, sad muka.
    - Smrt fasizmu baba
    - I tebi sinko, i tebi

  16. #21963
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    <3 JEDNA JE DOMOVINA, JEDNA JE CRNA GORA <3
    Posts
    6,114
    Thanks Thanks Given 
    1,302
    Thanks Thanks Received 
    288
    Thanked in
    147 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by goozica View Post
    a ta podjela na rijec mi je najjaca. odoh ja na onaj svijet pa se vi koljite aahahahaha uzas
    Ovo je karakteristicno za nas narod.. strasno los obicaj .. vise je ovaj nacin podjele imovine razorio porodica no ista drugo..

    Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
    Last edited by Shadow'91; 02-12-21 at 23:40.
    So I will come back from the dead and lay claim to what I am owed. - captain Flint

  17. The Following 3 Users Say Thank You to Shadow'91 For This Useful Post:


  18. #21964
    Join Date
    May 2021
    Posts
    543
    Thanks Thanks Given 
    108
    Thanks Thanks Received 
    78
    Thanked in
    53 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by mexiko View Post
    Taj racun nije tvoje vlasnistvo i nemas prava da raspolazes sa njim. Isto tako, sva pokretna i nepokretna imovina pokojnika. Ni tvoja, ni nicija i niko nema pravo bilo kakvog prometa i upisa u katastar (u koliko je nekretnina u pitanju) , sve dok se ne zavrsi ostavinski postupak, koji je po zakonu obavezan (ako ga ne pokrenu najblizi potencijalni naslednici, pokrenuce ga drzava po sluzbenoj duznosti). To sto se djeca ili drugi srodnici dijele "na rijec" kako ti rece, nema nikakvo pravno dejstvo da bi na osnovu toga mogla da se crpe neka prava. Da je na primjer bilo para na racunu, pa ti imas karticu, pa potrosis te pare, a ne das, na primjer, bratu ili sestri nista, oni mogu pokrenuti ostavinski postupak, ili te tuziti i traziti da im das dio novca, a ti bi mogao cak i odgovarati pred sudom zbog toga.
    Kao što rekoh, imovina nije problem jer postoje mehanizmi da se za života reguliše pravo nasljedstva putem testamenta ili ugovora o doživotnom izdržavanju. Sve može natenane da se odradi i kasnije da bude jednostavno. Sa bankovnim računima to nije slučaj. Makar tako tvrdi ova radnica iz banke. Za života ne može da se odredi ko će raspolagati računom poslije smrti vlasnika računa kad na njemu ima para. To je prvi problem. Kad već ne može ništa unaprijed da se odredi, što jeste problem, onda je razumljivo da treba neki proces da se sprovede kako bi se odredilo ko ima pravo da preuzme pare ako ih ima na računu. Zaseban problem je ovo o čemu sam ja pričao, a to je da prazan račun ne može da se ugasi bez ostavinskog postupka. Navodno je ranije to moglo da se uradi tako što se donese izvod iz knjige umrlih i to je bilo dovoljno. Sad kažu da tako ne može jer zakon propisuje da se pokrene ostavinski postupak pa tek poslije njega račun može da se ugasi. Nije mi rečeno koji je to zakon u pitanju, a svakako moram provjeriti još neđe da li je tačno ovo što mi je rečeno jer mi djeluje suludo.

  19. #21965
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    40,029
    Thanks Thanks Given 
    3,960
    Thanks Thanks Received 
    6,523
    Thanked in
    3,110 Posts

    Default

    i za ugovor o dozivotnom izdrzavanju nakon smrti mora ostavinski da se pokrene.
    nothing comes from violence and nothing ever could

  20. The Following 2 Users Say Thank You to goozica For This Useful Post:


  21. #21966
    Join Date
    May 2021
    Posts
    543
    Thanks Thanks Given 
    108
    Thanks Thanks Received 
    78
    Thanked in
    53 Posts

    Default

    Šta je poenta testamenta i ugovora o doživotnom izdržavanju ako ostavinski svakako mora da se pokreće? U slučaju mojih roditelja ugovor o doživotnom izdržavanju je odavno proslijeđen u katastar i tamo postoji zabilješka da je njihova imovina predmet ugovora o doživotnom izdržavanju. Mislio sam da će biti dovoljno samo da se preda neki zahtjev da se taj ugovor primijeni. Jedna sestra ne živi u Crnoj Gori i morala bi ona da se čeka da se ostavinski postupak pokrene. Priznajem da nijesam baš upoznat sa materijom, ali mi je ovo bila logika.

  22. #21967
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    40,029
    Thanks Thanks Given 
    3,960
    Thanks Thanks Received 
    6,523
    Thanked in
    3,110 Posts

    Default

    to je samo zabiljeska, da bi prenio prava, mora ici ostavinski.
    nothing comes from violence and nothing ever could

  23. The Following 2 Users Say Thank You to goozica For This Useful Post:


  24. #21968
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    7,756
    Thanks Thanks Given 
    10,861
    Thanks Thanks Received 
    5,137
    Thanked in
    2,393 Posts

    Default

    Rekoh već da je po meni nonsens da nasljednike nabraja onaj koji pokreće ostavinski postupak?!Nenabrajanjem nekog od naslednika isti bi se isključio iz ostavinskog?!Ima li država,notar,neko drugi,bazu podataka pa da oni automatski sastavljaju listu zakonskih nasljednika?Sumnjam da imaju.
    Tako je meni prijatelj ostao bez dijela imovine koji ga sleduje jer ga je jedan od nasljednika izostavio na ostavinskom u Srbiji.Kad je saznao da je izostavljen i da je imovina podijeljena i prevedena bez njega rekli su mu jedino priv.tužbu da pookrene

    Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk

  25. #21969
    Join Date
    May 2021
    Posts
    543
    Thanks Thanks Given 
    108
    Thanks Thanks Received 
    78
    Thanked in
    53 Posts

    Default

    Zašto jednostavno kad može komplikovano.

  26. #21970
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    montenegro
    Posts
    17,880
    Thanks Thanks Given 
    1,645
    Thanks Thanks Received 
    2,832
    Thanked in
    1,224 Posts

    Default

    dje imaju pertle za cipele?
    f6

  27. #21971
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    podgorica
    Posts
    10,596
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    362
    Thanked in
    269 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by acs View Post
    dje imaju pertle za cipele?
    Gintas

    Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока

  28. #21972
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    N/A
    Posts
    13,800
    Thanks Thanks Given 
    2,225
    Thanks Thanks Received 
    3,409
    Thanked in
    1,502 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by elemental View Post
    Šta je poenta testamenta i ugovora o doživotnom izdržavanju ako ostavinski svakako mora da se pokreće? U slučaju mojih roditelja ugovor o doživotnom izdržavanju je odavno proslijeđen u katastar i tamo postoji zabilješka da je njihova imovina predmet ugovora o doživotnom izdržavanju. Mislio sam da će biti dovoljno samo da se preda neki zahtjev da se taj ugovor primijeni. Jedna sestra ne živi u Crnoj Gori i morala bi ona da se čeka da se ostavinski postupak pokrene. Priznajem da nijesam baš upoznat sa materijom, ali mi je ovo bila logika.
    Poenta je, na primjer, da roditelj ne moze da ostavi bez dijela imovine nekog od clanova porodice, osim ako je navedeno u testamentu da g alisava prava nasledstva. Sve ono sto je ostavioc napisao u testamentu, moraju da potvrde instituce drzave, eventualno da se pokrene spor ako neko od naslednika smatra da je ostecen. Naslednicima prvog i drugog reda, to jest supruzniku, kao prvom nasledniku i djeci kao drugom, mora ostati takozvani nuzni dio. Ajde da sad ne tumacimo, evo zakon o nasledjivanju.

    https://www.paragraf.me/propisi-crne...edjivanju.html
    - Smrt fasizmu baba
    - I tebi sinko, i tebi

  29. #21973
    Join Date
    Jan 2013
    Posts
    788
    Thanks Thanks Given 
    35
    Thanks Thanks Received 
    120
    Thanked in
    68 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by acs View Post
    dje imaju pertle za cipele?
    Sloga i Napredak, obućarske radnje u centru (odvajkada su tamo). Par vezica 1€, imaju za cipele, patike, vješanje....

  30. #21974
    Join Date
    Jul 2012
    Posts
    14,710
    Thanks Thanks Given 
    1,256
    Thanks Thanks Received 
    883
    Thanked in
    577 Posts

    Default

    Ima li dje zastitno staklo ili folija za ipad da se stavi? Radnje koje sam ja posjetio za mobilne tolefone, nemaju


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Postoje dvije velike ekipe u Milanu - Inter i Inter Primavera. Giuseppe Peppino Prisco.

  31. #21975
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    7,781
    Thanks Thanks Given 
    141
    Thanks Thanks Received 
    461
    Thanked in
    247 Posts

    Default

    Ima u mall of Montenegro

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk

Page 879 of 1071 FirstFirst ... 379779829869875876877878879880881882883889929979 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 11 users browsing this thread. (0 members and 11 guests)

Similar Threads

  1. O svemu i svacemu
    By etranaz in forum Sve i svašta
    Replies: 2
    Last Post: 30-03-12, 22:54
  2. Pitanja:)
    By mistery in forum Sve i svašta
    Replies: 8
    Last Post: 27-08-09, 18:21
  3. o svemu-bar
    By Jin in forum Primorski
    Replies: 16
    Last Post: 22-01-07, 13:35
  4. Dva pitanja
    By hercules in forum Game Server CG
    Replies: 10
    Last Post: 10-02-05, 23:46
  5. Dje smo mi u svemu ovome...
    By Dragone in forum Sve i svašta
    Replies: 25
    Last Post: 25-12-04, 12:15

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •