Page 1049 of 1075 FirstFirst ... 4954994999910391045104610471048104910501051105210531059 ... LastLast
Results 26,201 to 26,225 of 26871

Thread: Pitanja?!? O svemu i svačemu

  1. #26201
    Join Date
    Apr 2016
    Posts
    1,514
    Thanks Thanks Given 
    133
    Thanks Thanks Received 
    304
    Thanked in
    199 Posts

    Default

    Ako nije dresiran ponesi neki keks za pse i daj mu kad prodjes pored njega,nekoliko puta i nece te napadat,a ako iscrpis sve opcije i nastave se napadi prsni mu nekoliko puta biber sprej,ne u njega ali mozes kod ograde prije nego stigne do nje

  2. The Following 2 Users Say Thank You to kikiriki For This Useful Post:


  3. #26202
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    7,867
    Thanks Thanks Given 
    11,090
    Thanks Thanks Received 
    5,206
    Thanked in
    2,431 Posts

    Default

    Isti slučaj kod kuma mog.Imao vučjaka(ženku) 10g.Svi je voljeli,kad dođeš kod njega,dolazila da se javi,igra,najvišu štetu je pravila jer je voljela da se propne i isprlja te šapama.Kad je uginula,nabavio drugu(štene isto).Isti uslovi,vlasnici,odnos prema psu.Probao i sa dresurom kod čovjeka koji se tim bav.Ne pomaže.Danas niko(ni ja koji tamo idem jednom nedeljno,često s kumom i radimo u njegovo dvorište) ne smije da pomisli da uđe u dvorište dok je ne svežu.Čak se ni ne primičem ogradi jer je kovana pa i njuškom malo može da izviri.Njegove komšije kad prolaze pored ograde,a to je na svakih par minuta,prolama se cijelo naselje.Đeca strecaju,žene kunu i pašče i vlasnika,kum se stalno češe po guz'ci radi uroka.Šetat je može samo jaka osoba,stalno je s korpom vani ali i to ne pomaže,nego kad se vlasnik sretne s nekim mora na 2 metra da stoji od njega i paščeta.
    Velim ja kumu,što je ovo,đe si pogroješio?On veli,rekao mu dreser a i on sam zaključio,da je to "manito" pašče,da ne rečem bijesno.Tako se rodi i nema pomoći.
    'bem ti ja takve čuvare dvorišta.
    Otprilike ka kad bi neki čuvar banke,institucije neke i sl.,dok prolaziš pored nje stalno držao pištolj u ruku i repetirao ga svaki put kad prođeš.


    Sent from my 2201117TY using Tapatalk
    Last edited by joni; 29-01-24 at 06:59.

  4. The Following User Says Thank You to joni For This Useful Post:


  5. #26203
    Join Date
    Apr 2016
    Location
    Nebula
    Posts
    444
    Thanks Thanks Given 
    194
    Thanks Thanks Received 
    100
    Thanked in
    51 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by acs View Post
    Godinu dana od isteka uslova

    Podji u sud po mjestu prebivalista i sastavice ti zene iz pisarnice te dvije recenice.i to je to


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    I dje idem sa tim sto mi sastave

  6. #26204
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    17,038
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,574
    Thanked in
    2,297 Posts

    Default

    Ti čuveni ljubitelji pasa koji život provedu na lancu. Nije im to pas, to im je i oružje i alarm.
    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

  7. The Following User Says Thank You to NHM For This Useful Post:


  8. #26205
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Niksic
    Posts
    19,578
    Thanks Thanks Given 
    1,982
    Thanks Thanks Received 
    2,585
    Thanked in
    1,107 Posts

    Default

    Do koliko sati je za zamjenu vozacke u Nk? I sta treba?

    Sent from my SM-G998B using Tapatalk
    Tu es mon héro!

  9. #26206
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    14,086
    Thanks Thanks Given 
    5,094
    Thanks Thanks Received 
    2,464
    Thanked in
    1,329 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by HaRRyy View Post
    Da preskoce ogradu pa ga napadnu ima pravo da ih tuzi, ali ako su u svom dvoristu ogradjenom, ne moze im nista. Prvi ja imam vucijaka koji cuva dvoriste i kucu.

    Sent from my iPad using Tapatalk
    Drugo su njemachki,a sasvim drugo ovi sad popularni,malinoe,toliko ih ima,jer nash glupi narod kad umisli da mora neshto jer je u trendu,uzima,ne pita shto i kako...a najgore je shto su ih uzeli dosta njih kojima je to prvi pas,rasa u zivotu,a ta rasa je hiperaktivna,i zahtijeva konstantan,svakodnevni rad,ali aj sad ti to nekome dokazi,a taj neko na sebi ne zna da radi a ne na takvom psu.
    Moj rahmetli rot pored otvorene kapije nije smio preci liniju vani,isto tako i ova zenka vuchjaka,ali...treba malo radit,a ne evo imam psa,daj da ga shetam malo pa da se fotkam...kreteni.
    ...

  10. The Following 3 Users Say Thank You to AL no1 For This Useful Post:


  11. #26207
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    24,995
    Thanks Thanks Given 
    1,375
    Thanks Thanks Received 
    1,682
    Thanked in
    959 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by no-mercy View Post
    Do koliko sati je za zamjenu vozacke u Nk? I sta treba?

    Sent from my SM-G998B using Tapatalk
    Ljekarsko treba ako ti je istekla…

  12. #26208
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Niksic
    Posts
    19,578
    Thanks Thanks Given 
    1,982
    Thanks Thanks Received 
    2,585
    Thanked in
    1,107 Posts

    Default

    Nije istekla, nedje sl god istice

    Sent from my SM-G998B using Tapatalk
    Tu es mon héro!

  13. #26209
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    24,995
    Thanks Thanks Given 
    1,375
    Thanks Thanks Received 
    1,682
    Thanked in
    959 Posts

    Default

    Svakako moraš ljekarsko

    Tačnije bolje ti je, pa da ti je produže 10 godina …


    Ja se zenuh nedje, slomila mi se i zamijenih je ali važi samo do dana kao i stara

  14. The Following User Says Thank You to stefke For This Useful Post:


  15. #26210
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,010
    Thanks Thanks Given 
    4,836
    Thanks Thanks Received 
    9,915
    Thanked in
    3,757 Posts

    Default

    Isti slučaj, na dvije godine mi se produži, bolje da sam novu vadio Inače kome treba pored Habitata iza Maxima, za 5min sam završio ljekarsko bukvalno, 25e mislim da je bilo.
    War. War never changes.

  16. The Following User Says Thank You to BiTrAtE For This Useful Post:


  17. #26211
    Join Date
    Mar 2021
    Posts
    588
    Thanks Thanks Given 
    156
    Thanks Thanks Received 
    26
    Thanked in
    22 Posts

    Default

    Ada i ja volim kucice i drzim to je normalno. Problem je sto se baz zalete i nisam siguran da nece ostetit ogradu ili cak preskocit.
    Slikao sam ih ali necu na forum objavljivat pa ako nekog bas zanima prepo poruke cu mu poslat.
    Ima opcija sa biber sprejom ali opet mi ih je zao

  18. #26212
    Join Date
    Apr 2020
    Posts
    1,700
    Thanks Thanks Given 
    1,092
    Thanks Thanks Received 
    472
    Thanked in
    266 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by joni View Post
    Isti slučaj kod kuma mog.Imao vučjaka(ženku) 10g.Svi je voljeli,kad dođeš kod njega,dolazila da se javi,igra,najvišu štetu je pravila jer je voljela da se propne i isprlja te šapama.Kad je uginula,nabavio drugu(štene isto).Isti uslovi,vlasnici,odnos prema psu.Probao i sa dresurom kod čovjeka koji se tim bav.Ne pomaže.Danas niko(ni ja koji tamo idem jednom nedeljno,često s kumom i radimo u njegovo dvorište) ne smije da pomisli da uđe u dvorište dok je ne svežu.Čak se ni ne primičem ogradi jer je kovana pa i njuškom malo može da izviri.Njegove komšije kad prolaze pored ograde,a to je na svakih par minuta,prolama se cijelo naselje.Đeca strecaju,žene kunu i pašče i vlasnika,kum se stalno češe po guz'ci radi uroka.Šetat je može samo jaka osoba,stalno je s korpom vani ali i to ne pomaže,nego kad se vlasnik sretne s nekim mora na 2 metra da stoji od njega i paščeta.
    Velim ja kumu,što je ovo,đe si pogroješio?On veli,rekao mu dreser a i on sam zaključio,da je to "manito" pašče,da ne rečem bijesno.Tako se rodi i nema pomoći.
    'bem ti ja takve čuvare dvorišta.
    Otprilike ka kad bi neki čuvar banke,institucije neke i sl.,dok prolaziš pored nje stalno držao pištolj u ruku i repetirao ga svaki put kad prođeš.


    Sent from my 2201117TY using Tapatalk
    U vecini slucajeva se sve slazem sa tobom ali sa ovim da je rodjeno takvo ne. Citav zivot drzim vucijake i razne "opasne" pse. Nijedan pas ne moze bit opasan ako mu vlasnik posveti paznju od malena.

    Moja zenka vucijaka se zalecivala na đecu, ali nikad prva, nego uzmu pa je gađaju preko ograde, a to je pas, brani se, sad ista ta đeca ne smiju da prođu pored iste te ograde, dok ja to nisam primjetio pa je "primirio", ko je tu kriv, pas ili đeca? Zasto gadju psa koji im nista ne radi? Od kako je kod mene nikad nikog napala nije ko prolazi pored kapije, osim ako dodirnes kapiju e onda baci malo bolji pogled Sta hocu da kazem? Dosta djece izaziva psa jer je u dvoristu i jer "ne moze" da izadje, i onda pas pobjesni i mrzi tu djecu, dok evo od sestre mi djeca kad god dodju, to nije pas nego dijete, skace, luduje itd.

    Moguce da kum nije previse radio s njom kao stene dok je bila, i sad ti je sve uzalud.

    Sent from my iPad using Tapatalk

  19. #26213
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    40,063
    Thanks Thanks Given 
    3,975
    Thanks Thanks Received 
    6,548
    Thanked in
    3,120 Posts

    Default

    isto kao i sa djecom.
    nothing comes from violence and nothing ever could

  20. #26214
    Join Date
    Apr 2020
    Posts
    1,700
    Thanks Thanks Given 
    1,092
    Thanks Thanks Received 
    472
    Thanked in
    266 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by AL no1 View Post
    Moj rahmetli rot pored otvorene kapije nije smio preci liniju vani,isto tako i ova zenka vuchjaka,ali...treba malo radit,a ne evo imam psa,daj da ga shetam malo pa da se fotkam...kreteni.

    E ista stvar sa mojom zenkom vucijaka, nikad nije presla liniju od kapije dok je kapija otvorena, dok izvedem auto i ubacim, sjedne i gleda iako je kapija otvorena.

    Npr desilo se jednom, ja otvorio kapiju da parkiram auto, uz to nailazi momak sa nekim psom bez povodca, dok sam ja bio u auto da parkiram u avliju, onaj pas se zalece na moju zenku vucijaka, ona se mrdnula nije prva da napadne, samo ga cekala kad je krenuo da je dohvati ona je njega za vrat uhvatila i zamalo je tu haos bio. Ima dosta neodgovornih vlasnika, sto ti kazes, uzmu psa zbog slikanja i kur*cenja a ne rade uopste sa tim istim psom, pa posle sta bi.

    Pas je isto kao dijete, kad ga od malena vaspitas i ucis on takav ostaje dovijeka, ali ga moras naucit i ko je gazda da bi te postovao.



    Sent from my iPad using Tapatalk

  21. #26215
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    7,867
    Thanks Thanks Given 
    11,090
    Thanks Thanks Received 
    5,206
    Thanked in
    2,431 Posts

    Default

    Ako je logika "ka sa đecom" onda je dobro što kum ima samo jedno dijete.Ćerka melem,dobra vaspitana,ka i prvi vučjak što ga je imao.Vašom logikom:jad bi nas i njih naša da ima još jedno dijete

    Sent from my 2201117TY using Tapatalk

  22. The Following User Says Thank You to joni For This Useful Post:


  23. #26216
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    13,540
    Thanks Thanks Given 
    15,394
    Thanks Thanks Received 
    3,882
    Thanked in
    2,775 Posts

    Default

    Neko pomenu biber sprej a đe to je pretjerano može kuče da oslijepi a ne sumnjam da isti efekat može imati kad se "ka slučajno" crijevom vode rašćera ako je kidisa na susjednu ogradu (mislim u slučaju komšiluka).Ili ona mala prskalica s vodom kad se prolazi pored ograde.
    Inače ja ka mala sam obožavala pse da sam bukvalno uzimala majki hranu iz frižidera da hranim lokalne džukele.Ono ide dijete i za njim pet džukaca majka me umalo u top nije stavila.A ovo za kidisanje na prolaznike imala sam iskustvo sa stričevim psom đe on na sve urla,od manjih do odraslih.Sjećam se kako sam ja mirno stajala on laje li laje,ja sam imala strpljenja da mirno stojim pored njega (svezan bi inače) dok se ne smiri.Mislim da je glavni problem kod pasa koji su vezani u agresiji upravo taj lanac.
    No pasaran!

  24. #26217
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    N/A
    Posts
    13,807
    Thanks Thanks Given 
    2,256
    Thanks Thanks Received 
    3,417
    Thanked in
    1,506 Posts

    Default

    Psi su teritorijalne zivotinje i svaki (ajde, manje vise svaki) pas ce lajati i cuvati svoje dvoriste. Isto tako, veliki broj pasa, veci nego sto mislite, laju i rekao bi covjek nagrdice nekoga, a udjes li u dvoriste, nastave da laju i povuku se. Sto se biber spreja tice, nista im ne moze biti, samo ce bit miran taj dan. Mada sa postoje neki uredjaji na baterije koji metuju zvuk visoke frevencije koji smeta psima i povuku se i umire kad ga cuju. Nesto oko desetak eura kosta. Sve u svemu, sa psima se raditi mora, pogotovo sa srednjim i velikim rasama. Ovcari i terijeri su gentski predodredjeni da cuvaju i nema sale sa njima, i to treba da zna svaki vlasnik. Jednom djavo dodje po svoje i onda kasno bude.
    - Smrt fasizmu baba
    - I tebi sinko, i tebi

  25. The Following 4 Users Say Thank You to mexiko For This Useful Post:


  26. #26218
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    13,540
    Thanks Thanks Given 
    15,394
    Thanks Thanks Received 
    3,882
    Thanked in
    2,775 Posts

    Default

    Viđeh ovo što mexico zbori.

    Ne znam jel efikasno može bit.Neđe sam sa udruženjem za zaštitu ptica išla jedne godine pa smo koristili frekvencije da prizovemo sove đavolja došla nije.
    Moj drug jedan je koristio one frekvencije da rašćera tice na vinograd ništa bulšit obični.Tako da sam i u ovaj slučaj sumnjičava..ali,ko zna..



    Poslano sa mog CPH2135 koristeći Tapatalk
    No pasaran!

  27. The Following User Says Thank You to Bluemoon For This Useful Post:


  28. #26219
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    657
    Thanks Thanks Given 
    211
    Thanks Thanks Received 
    90
    Thanked in
    41 Posts

    Default

    Ima li ko predstavu dje mogu pronaci ovu zastitnu mrezu od spoljne jedinice za klimu Ili neku ideju kako ovo da rijesim ?
    Zvao sam ove sto otkupljuju stare klime ali nije imao niko.



    Sent from my M2102J20SG using Tapatalk

  29. #26220
    Join Date
    Jan 2013
    Posts
    11
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Je li bio ko u Minhen skorije? Kakve su cijene?

  30. #26221
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Montenegro
    Posts
    3,057
    Thanks Thanks Given 
    105
    Thanks Thanks Received 
    239
    Thanked in
    134 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by koktahn View Post
    Ima li ko predstavu dje mogu pronaci ovu zastitnu mrezu od spoljne jedinice za klimu Ili neku ideju kako ovo da rijesim ?
    Zvao sam ove sto otkupljuju stare klime ali nije imao niko.



    Sent from my M2102J20SG using Tapatalk
    Bilo je Centraometal svojevremeno na mjeru raznih vrsta perforiranih mreza pa ako ti nije estetika bas previse bitna inprovizuj nesto
    My Job Is Top Secret. Even I Don't Know What I'm Doing.

  31. The Following User Says Thank You to masster For This Useful Post:


  32. #26222
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    7,867
    Thanks Thanks Given 
    11,090
    Thanks Thanks Received 
    5,206
    Thanked in
    2,431 Posts

    Default

    1.Plaća li se porez na promet prilikom nasljeđivanja(zbog smrti/ostavinski postupak kod notara) nepokretne imovine sa roditelja na djecu?
    2.Znam da se notareva tarifa prilikom ostavinskog računa kao procenat od vrijednosti imovine ali kolika je max.tarifa u tom slučaju?
    Hvala

    Sent from my 2201117TY using Tapatalk

  33. #26223
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    40,063
    Thanks Thanks Given 
    3,975
    Thanks Thanks Received 
    6,548
    Thanked in
    3,120 Posts

    Default

    1. dje vidis ti tu promet?
    nothing comes from violence and nothing ever could

  34. #26224
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    7,867
    Thanks Thanks Given 
    11,090
    Thanks Thanks Received 
    5,206
    Thanked in
    2,431 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by goozica View Post
    1. dje vidis ti tu promet?
    Pa kad mi je otac naslijedio imovinu poslije smrti brata platio je porez...ako se dobro sjećam...na promet
    PS dobro se sjećam d aje platio porez,nego se ne sjećam je li se tako definisao...kao porez na promet ili neki drugi izraz

    Sent from my 2201117TY using Tapatalk
    Last edited by joni; 31-01-24 at 16:06.

  35. #26225
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    40,063
    Thanks Thanks Given 
    3,975
    Thanks Thanks Received 
    6,548
    Thanked in
    3,120 Posts

    Default

    platio je jer je naslijedio od brata, a ne od tate.
    nothing comes from violence and nothing ever could

  36. The Following User Says Thank You to goozica For This Useful Post:


Page 1049 of 1075 FirstFirst ... 4954994999910391045104610471048104910501051105210531059 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 2 users browsing this thread. (0 members and 2 guests)

Similar Threads

  1. O svemu i svacemu
    By etranaz in forum Sve i svašta
    Replies: 2
    Last Post: 30-03-12, 22:54
  2. Pitanja:)
    By mistery in forum Sve i svašta
    Replies: 8
    Last Post: 27-08-09, 18:21
  3. o svemu-bar
    By Jin in forum Primorski
    Replies: 16
    Last Post: 22-01-07, 13:35
  4. Dva pitanja
    By hercules in forum Game Server CG
    Replies: 10
    Last Post: 10-02-05, 23:46
  5. Dje smo mi u svemu ovome...
    By Dragone in forum Sve i svašta
    Replies: 25
    Last Post: 25-12-04, 12:15

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •