Page 5 of 28 FirstFirst 12345678915 ... LastLast
Results 101 to 125 of 687

Thread: [VIDEO] Religija, ateizam i filozofija

  1. #101
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Donja Lastva
    Posts
    12,526
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by loungebar View Post
    Funestis,

    Sto se tice evakuacije zemlje, zar nije lakse da se naprave avioni koji bi mogli ostajati u vazduhu nekoliko mjeseci ?
    Mislim izgleda mi prakticnije, npr da se naprave da dobijaju energiju od sunca i tako se priblize suncu i imaju neogranicenu energiju zauvijek ? Dobro, taman toliko da bi se mogli vratiti na zemlju ?
    Nisam stigao do kraja videa, a ako se prica o unistenju tj nestajanju planete zemlje onda naravno ovo ne bi bilo za to.
    Cijela premisa se odnosi na potpuno uništenje Planete Zemlje (zato je i izabrana neutronska zvijezda upravo pošto je to jedan od rijetkih obijekata koji bi mogli u potpunosti uništiti planet).

    Naravno cijeli dokumentarac u opće nije realan već predstavlja samo laganu zabavu sa zanimljivim tokom mišljenja. Interesantni dijelovi u tom filmu se ne odnose na samu nauku (koja je u najboljem slučaju jako nategnita i nerealna) već o tome kako ljudi zamišljaju jedan takav događaj.

    Sam događaj i nauka u njemu su u potpunosti nerealni (izgradnja O'Nielovog cilindra iako fizički moguća ipak predstavlja tehnologiju koja leži daleko u budućnost možda stotinama godina). Međutim kao što sam rekao sistem razmišljanja producenata i aktera u filmu je zanimljiv.

  2. #102
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Donja Lastva
    Posts
    12,526
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by brutajle View Post
    ko je rekao da je opra autorutet po tom pitanju? očigledno nijesi ni pročitao šta tamo piše, a i nijesi baš upućen šta je reporterski & novinarski posao što se tiče vakcina, nije to opra izmislila, već je to stav i svih naučnika koji nijesu u kandžama framaceutske mafije. ali to je druga priča....mada mi nešto govori da si ti među prvima vakcinisan od tzv. svinjskog gripa

    ipak, u jednom se slažemo: randi zabavlja narod. i to je sve što radi. on u svakom vidi prevaranta pošto je i sam prevarant. to je dokazano psihološko pravilo. sjenka, što bi rekao gosn jung randi nema pojma šta su okultizam ili hermetizam i misli da time što svoje kolege cirkusante raskrinkava na tv-u pravi nešto značajno. doduše, značajno uvećava svoj račun u banci. o njegovih tobožnjih milion dolara za dokaz psihičkih moći nemam baš nešto vremena da pišem ali to je uglavnom koncipirano tako da se u startu eliminišu oni koji su ozbiljniji pretendenti a ostave ljudi koji su poput onih antitalenata za pjevanje na raznim audicijama za programe tipa america's got talent i sl. pa se posle puštaju klipovi sa njihovim arlaukanjem i zasmijava dokoni narod koji uživa da vidi kako se neki nesrećnik javno izblamirao, baš kao i u randijevim šarlatanskim nastupima.
    npr. evo kao randi "raskrinkava" radiesteziju (ipak je to diskaveri, ništa drastično):



    što se tiče filipinskih duhovnih hirurga, ne moram tražiti ništa po internetu, a naročito ne ranidijev imbecilni "debunking" sa pilećim iznutricama (ali simpatično mi je što se baš opredijelio za piletinu, mogao je i za ćuretinu ) naime, tokom mog boravka u jednoj stranoj zemlji, gledao sam par takvih intervencija i ne viđeh nikakve rekvizite u obliku pilećih krilaca, bubaca, džigerice i sl. naravno, istina je da ni oni ne mogu svakom da pomognu, kao što ne može ni zvanična, alopatska, medicina, ali procenat gdje se može pomoći je dovoljno velik (veći nego kod tzv. zapadne medicine) da se sa sigurnošću može reći da nije riječ o prevari. naravno, ima tu prevaranata ali o njima nema potrebe tošiti riječi. evo jednog od filipinskih duhovnih hirurga pa da malo vidimo kako leti perje, cijede se pileće iznutrice i ostale džigerice naravno, nema na you tube onih najboljih, jer njima publicitet ne treba

    Ada, iz ovog teksta i filmova znam da si očigledno podržalac ovih mumbo jumbo gluposti i ne postoji broj dokaza koji ti se mogu predstaviti da uvudiš koliko nisi u pravu. Sam tvoj komentar o vakcinama govori o tome koliko nisi u pravu jer se vidi tvoja totalna neinformiranost o toj temi.

    Stoga više neću komentirati tvoje gluposti prvenstveno zato što ovaj topik ne govori o tome i sve ovo je skretanje sa teme, ovaj topik ne govori o teorijama zavijere i o spiritualnim prevarantima već služi samo za postovanje zanimljivih videa.

    Ako želiš razgovarati o tim temama (teorije zavijere i spiritualni iscijeljitelji) slobodan si da otvoriš temu i ja ću procijeniti dali želim učestvovati u njoj.

    Do tada ostani mi zdravo.

  3. #103
    Join Date
    Jul 2010
    Posts
    568
    Thanks Thanks Given 
    14
    Thanks Thanks Received 
    39
    Thanked in
    29 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by funestis View Post
    Ada, iz ovog teksta i filmova znam da si očigledno podržalac ovih mumbo jumbo gluposti i ne postoji broj dokaza koji ti se mogu predstaviti da uvudiš koliko nisi u pravu. Sam tvoj komentar o vakcinama govori o tome koliko nisi u pravu jer se vidi tvoja totalna neinformiranost o toj temi.

    Stoga više neću komentirati tvoje gluposti prvenstveno zato što ovaj topik ne govori o tome i sve ovo je skretanje sa teme, ovaj topik ne govori o teorijama zavijere i o spiritualnim prevarantima već služi samo za postovanje zanimljivih videa.

    Ako želiš razgovarati o tim temama (teorije zavijere i spiritualni iscijeljitelji) slobodan si da otvoriš temu i ja ću procijeniti dali želim učestvovati u njoj.

    Do tada ostani mi zdravo.

    a ja tvoje gluposti neću komentarisati ne zato što ih ne pišeš nego prosto zato što si tuđa lupetanja i nagađanja usvojio kao sopstvenu dogmu prepričavajući nečije jibber jabber teorije, a u nastupu naučnoljubačkog sljepila si previdio, pored još milion stvari, da svi klipovi koje sam očkačio govore upravo o religiji, to jest o ljudima koji na religioznoj osnovi liječe, ali tebi to nije lako povezati jedno sa drugim.

    i ja tebi želim dobro zdravlje a za rastanak evo ti jedan interesantan klip koji u potpunosti odgovara temi, kao i svi ostali koje sam okačio


  4. #104
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by brutajle View Post



    ima još masu toga o takozvanom džejmsu rendiju na http://www.debunkingskeptics.com/Page30.htm
    Koji kralj
    Dokazaću ti da mogu umom da utičem na okolinu, ako prvo ti meni dokažeš da ne mogu
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  5. #105
    Join Date
    Jul 2010
    Posts
    568
    Thanks Thanks Given 
    14
    Thanks Thanks Received 
    39
    Thanked in
    29 Posts

    Default


  6. #106
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Donja Lastva
    Posts
    12,526
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

  7. #107
    Join Date
    Jul 2010
    Posts
    568
    Thanks Thanks Given 
    14
    Thanks Thanks Received 
    39
    Thanked in
    29 Posts

    Default


  8. #108
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    1,330
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default



    Kakav klip, totalni Mind Fu.k

  9. #109
    Join Date
    Jul 2010
    Posts
    568
    Thanks Thanks Given 
    14
    Thanks Thanks Received 
    39
    Thanked in
    29 Posts

    Default


  10. #110
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Donja Lastva
    Posts
    12,526
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

  11. #111
    Join Date
    Jul 2010
    Posts
    568
    Thanks Thanks Given 
    14
    Thanks Thanks Received 
    39
    Thanked in
    29 Posts

    Default

    Last edited by brutajle; 17-03-13 at 09:18.

  12. #112
    Join Date
    Jul 2010
    Posts
    568
    Thanks Thanks Given 
    14
    Thanks Thanks Received 
    39
    Thanked in
    29 Posts

    Default


  13. #113
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Donja Lastva
    Posts
    12,526
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Veoma zanimljiv dokumentarac o metamorfozi i o tome kako se mi mijenjamo, nagon da se mijenjamo, i strah od toga da se mijenjamo. Stavlja tehnologiju u kontekst te promijene kao dio te promijene. Iako je prvi dio dokumentarca više biološke prirode što je bliže kraju prelazi u filozofsku raspravu o značenju metamorfoze i što taj proces znači za nas ljude.









    Last edited by funestis; 20-03-13 at 00:49.

  14. #114
    Join Date
    Mar 2012
    Posts
    757
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Religisko lice je priznalo da neziva priroda funkcionise po zakonima prirode,a da zivi svijet funkcionise po zakonima boga,sto je novitet ili blagi pomak,uzmimo u obzir da ne poznaje hemiju i fiziku pa i ne moze da zna kako iz neorganske materije postaje zivot i sta znaci mutacija gena,guanin,adenozin,sta su aminokisjeline i sl.Vidim da je nepristrasan tj. da nije lukav,pokvaren i tu zbog plate,da je mladji i da je dolazio u kontakt sa ovim bio bi ateista.

  15. #115
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Donja Lastva
    Posts
    12,526
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Nije klip nego dijagram ali eto, nekako je podesan za prikačit ođe


    Sve ovo je sa ovog sitea: http://www.randi.org/site/

    Last edited by funestis; 24-03-13 at 10:08.

  16. #116
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default


    Zadnja rečenica
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  17. #117
    Join Date
    Jul 2010
    Posts
    568
    Thanks Thanks Given 
    14
    Thanks Thanks Received 
    39
    Thanked in
    29 Posts

    Default








  18. #118
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Donja Lastva
    Posts
    12,526
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

  19. #119
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Donja Lastva
    Posts
    12,526
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

  20. #120
    Join Date
    Jul 2010
    Posts
    568
    Thanks Thanks Given 
    14
    Thanks Thanks Received 
    39
    Thanked in
    29 Posts

    Default


  21. #121
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Donja Lastva
    Posts
    12,526
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

  22. #122
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Donja Lastva
    Posts
    12,526
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

  23. #123
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    7,747
    Thanks Thanks Given 
    1,487
    Thanks Thanks Received 
    4,444
    Thanked in
    1,708 Posts

    Default


  24. #124
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    7,747
    Thanks Thanks Given 
    1,487
    Thanks Thanks Received 
    4,444
    Thanked in
    1,708 Posts

    Default


  25. #125
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Donja Lastva
    Posts
    12,526
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

Page 5 of 28 FirstFirst 12345678915 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Religija gradi, ili uništava? Religija nas pokreće, ili ne?
    By Domaćin in forum Religija i filozofija
    Replies: 272
    Last Post: 23-02-16, 17:35
  2. Ateizam
    By Bijesno pile in forum Religija i filozofija
    Replies: 4250
    Last Post: 19-03-11, 20:05
  3. Religija i filozofija
    By CeNtuRY-GirL in forum Religija i filozofija
    Replies: 30
    Last Post: 18-09-07, 20:36
  4. Religija i filozofija
    By daca in forum CdM Arhiva
    Replies: 6
    Last Post: 04-08-05, 10:10

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •