Page 4 of 28 FirstFirst 1234567814 ... LastLast
Results 76 to 100 of 687

Thread: [VIDEO] Religija, ateizam i filozofija

  1. #76
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Donja Lastva
    Posts
    12,526
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default


  2. #77
    Join Date
    Mar 2012
    Posts
    757
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Video koji je definitivno jednu od najvecih religija i najvecih zabluda 'procitao' video se zasniva na istoriskim,astronomskim i naucnim cinjenicama.

  3. #78
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Donja Lastva
    Posts
    12,526
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

  4. #79
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Donja Lastva
    Posts
    12,526
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

  5. #80
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Donja Lastva
    Posts
    12,526
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

  6. #81
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Konačno

    Sent from my GT-I9100G using Tapatalk 2
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  7. #82
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Donja Lastva
    Posts
    12,526
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

  8. #83
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Donja Lastva
    Posts
    12,526
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Malo o parapsihologiji, telekinezi, radiesteziji, aurama i Jamesu Randiju.




    Evo i kanala ovog tipa. http://www.youtube.com/user/CultOfDusty

    Veoma je zabavan i obično u pravu, redneck atheist, to se rijetko sreće LOL.
    Last edited by funestis; 10-03-13 at 12:43.

  9. #84
    Join Date
    Jul 2010
    Posts
    568
    Thanks Thanks Given 
    14
    Thanks Thanks Received 
    39
    Thanked in
    29 Posts

    Default

    džejms rendi bješe onaj lažov što kobajagi nudi milion dolara za dokaz nekog paranormalnog fenomena:lolblue:





    ima još masu toga o takozvanom džejmsu rendiju na http://www.debunkingskeptics.com/Page30.htm

  10. #85
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Donja Lastva
    Posts
    12,526
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Jup, jasno je da prevaranti brane svoje, međutimdupli sljepi experiment uvijek dokazuje koliki su to prevaranti. Ako laže koza ne laže rog.

    Kao što mi piše u potpisu SCIENCE RULEZ.

    Još nije niti jedad od parapsiholoških fenomena experimentalno dokazan i svaki od pokušaja, ali baš svaki, je bio pokušaj prevare.

    James Randi je mađioničar i zbog toga ga ovi prevaranti ne vole jer vidi kroz njihovu prevaru kao što mi znamo čitati slova, a dupli sljepi experiment (double blind experiment) je metod kojeg se koristi da se prevara demaskira svima, ne samo stručnjacima iz oblasti iluzije.

    Ponavljam ako laže koza ne laže rog. LOL

    Naravno da ga ovi prevaranti ne vole, on im je noćna mora.

    LOL telekineza, hahahahaha! Gluposti preko svake mijere

  11. #86
    Join Date
    Jul 2010
    Posts
    568
    Thanks Thanks Given 
    14
    Thanks Thanks Received 
    39
    Thanked in
    29 Posts

    Default

    e ako ti je the amazing randi autoritet...onda baš LOL heheheheh
    i otkud to da jedan mađioničar ima za tebe "science rulez" kredibilitet? otkad su mađioničari naučnici?

    http://www.dailygrail.com/features/t...llar-challenge

  12. #87
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Donja Lastva
    Posts
    12,526
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by brutajle View Post
    e ako ti je the amazing randi autoritet...onda baš LOL heheheheh
    i otkud to da jedan mađioničar ima za tebe "science rulez" kredibilitet? otkad su mađioničari naučnici?

    http://www.dailygrail.com/features/t...llar-challenge
    Zbog svog pristupa, naravno. Svaki mađioničar pristupa svojim trikovima racionalno. Proučava reakcije ljudi, dinamiku procesa, položaj i protok vremena nebili stvorio što uvijerljiviju iluziju. Pri tome ne krije (ako je pošten mađioničar kao JR) da su sve to samo iluzije. Proces stvaranja dobre iluzije počiva upravo na experimentu i naučnom metodu. Mađioničar je u pravom smislu riječi sociolog koji svoje poznavanje te nauke koristi da bi zabavljao druge ljude.

    Međutim sam James Randi je autoritet i s druge strane i priznat u svijetu nauke zbog svog ogromnog iskustva u raskrinkavanju prevaranata. Na žalost ostario je pa više nije u mogućnosti da putuje toliko, međutim drugi mađioničari su krenuli njegovim stopama.

    Svako istražno tijelo danas u naučnom svijetu sadrži jednog ili dva člana koji su upravo mađioničari. Svaki puta kada se vrši osjetljivi ili kontroverzni experiment, ti ljudi provijeravaju dali je experiment izvršen prema naučnim principima i dali se radi o prevari.

    Primjeri danas su recimo Penn Jillette i Teller koji često učestvuju u tim kontrolama. Sami, bez službenog stepena obrazovanja iz nauke ali sa ogromnim iskustvom u stvaranju iluzija i manipulacijama posmatrača predstavljaju nezamijenjljiv dodatak svakom experimentalnom istražnom tijelu.


    Zbog toga su osobe poput Jamesa randija ili Penn-a i Tellera tako omraženi u svijetu prevaranata poput čitača karata, radiestezista, astrologa, telekinezijsta, homeopata, čitača uma, razgovarača sa duhovima i ostalih mumbo jumbo prodavača magle.

  13. #88
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    4,328
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by funestis View Post
    Mađioničar je u pravom smislu riječi sociolog koji svoje poznavanje te nauke koristi da bi zabavljao druge ljude.
    Možeš li ovo malo pojasniti, kako obrazati ahahahahahahahahahaha

  14. #89
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Donja Lastva
    Posts
    12,526
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by gaul View Post
    Možeš li ovo malo pojasniti, kako obrazati ahahahahahahahahahaha
    To što vi mislite da je mađioničar neko ko ne zavrijeđuje pažnju i priznanje je upravo razlog zašto sisate veslo kad vam neko proda čitanje u šolji kafe, napravi horoskopsku natalnu kartu ili naplati homeopatski pripravak po 10 puta većoj cijeni od cijene pravog ljeka.

    Ja dajem počast tim ljudima koji razotkrivaju prevarante, a vi sisajte vesla kad oćete. vaša je lova u pitanju, LOL.

  15. #90
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    4,328
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by funestis View Post
    To što vi mislite da je mađioničar neko ko ne zavrijeđuje pažnju i priznanje je upravo razlog zašto sisate veslo kad vam neko proda čitanje u šolji kafe, napravi horoskopsku natalnu kartu ili naplati homeopatski pripravak po 10 puta većoj cijeni od cijene pravog ljeka.

    Ja dajem počast tim ljudima koji razotkrivaju prevarante, a vi sisajte vesla kad oćete. vaša je lova u pitanju, LOL.
    Mi? lol
    Pustimo sisanje vesala i ostalih falusnih oblika - lol

    Mene interesuje kako poznavanje sociologije pomaže mađioničaru da izvede uspješnu opsjenu.
    Last edited by gaul; 10-03-13 at 17:28.

  16. #91
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Donja Lastva
    Posts
    12,526
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by gaul View Post
    Mi? lol
    Pustimo sisanje vesala i ostalih falusnih oblika - lol

    Mene interesuje kako poznavanje sociologije pomaže mađioničaru da izvede uspješnu opsjenu.
    Manipulacija percepcijom mase ili psihologijom mase, skretanje pažnje itd. Vrsta situacione propagande i memetika.

  17. #92
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    4,328
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by funestis View Post
    Manipulacija percepcijom mase ili psihologijom mase, skretanje pažnje itd. Vrsta situacione propagande i memetika.
    Ja sam se htio kladit da je to psihologija I dobio bih LOL

  18. #93
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Donja Lastva
    Posts
    12,526
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by gaul View Post
    Ja sam se htio kladit da je to psihologija I dobio bih LOL
    Ja to gledam malo šire i psihologija je samo dio sociologije, al dobro u pravu si ali to ne umanjuje njihovu stručnost u toj oblasti već samo ukazuje na naše međusobno nerazumijevanje.

    Bilo sociologija ili psihologija, mađioničari dobro poznaju temu i uspješno je koriste tokom svojih tačaka i u principu svaki trik koji izvedu je u pravom smislu riječi socijalni ili psihološki experiment.

  19. #94
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Donja Lastva
    Posts
    12,526
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Zanimljiv koncept, kako evakuirati Zemlju. Naravno ovakav scenario ima beznačajnu šansu da se dogodi ali je cijeli film relativno solidna proba koncepta.


  20. #95
    Join Date
    Jul 2010
    Posts
    568
    Thanks Thanks Given 
    14
    Thanks Thanks Received 
    39
    Thanked in
    29 Posts

    Default

    šta li bi naučnik randi rekao za ovog čovjeka...


  21. #96
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Donja Lastva
    Posts
    12,526
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Ada, ljudi vijeruju u svašta, a ovo je očita prevara poput one filipinskih spiritualnih hirurga (trik).

    Ne samo to, veći dio ljudi pomenutih u ovom filmu je mrtvo upravo od bolesti od kojih ih je ovaj prevarant izlječio. Samo jedan se izvukao i to ne zahvaljujući ovom tipu već pravim doktorima.

    Naravno, ljudi kojima je potrebna pomoć, hvataju se za slamku, a lešinari poput ovog tipa samo to čekaju.

    Ovo je stari kon, prvi put plasiran na Filipinima, ovaj je samo to malo preradio, dodajući malo više krvi i pilećih ostataka te dodao kašičicu duhova i Isusa i sada vodi uspiješan biznis preko donacija na koje ne plaća porez.

    Ovo je prevarant najgore vrste.

  22. #97
    Join Date
    Jul 2010
    Posts
    568
    Thanks Thanks Given 
    14
    Thanks Thanks Received 
    39
    Thanked in
    29 Posts

    Default

    hahahahah...jednom randijevac - uvijek randijevac. druže randi mi ti se kunemo... kako ti i randi na naučnoj osnovi tumačite to što ovaj prevarant ne naplaćuje usluge a randi se obogatio na svojoj "nauci"?
    za svaki slučaj, evo malo i od opre o ovom čovjeku:

    http://www.oprah.com/spirit/Spiritua...-Susan-Casey/1

    evo još pileće džigarice, meteoroloških balona i ko zna kakvih sve prevara...




    p.s. jesi li se nekad upitao zašto je kubanska medicina tako uspješna?


    edit: zaboravih da napomenem da je o ovom drugom, arigu, snimljen film http://www.imdb.com/title/tt0120589/ ocijenjen vrlo solidnom sedmicom i propraćen čudnom opaskom - based on a remarkably true story
    Last edited by brutajle; 11-03-13 at 14:50.

  23. #98
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Donja Lastva
    Posts
    12,526
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by brutajle View Post
    hahahahah...jednom randijevac - uvijek randijevac. druže randi mi ti se kunemo... kako ti i randi na naučnoj osnovi tumačite to što ovaj prevarant ne naplaćuje usluge a randi se obogatio na svojoj "nauci"?
    za svaki slučaj, evo malo i od opre o ovom čovjeku:

    http://www.oprah.com/spirit/Spiritua...-Susan-Casey/1

    evo još pileće džigarice, meteoroloških balona i ko zna kakvih sve prevara...




    p.s. jesi li se nekad upitao zašto je kubanska medicina tako uspješna?


    edit: zaboravih da napomenem da je o ovom drugom, arigu, snimljen film http://www.imdb.com/title/tt0120589/ ocijenjen vrlo solidnom sedmicom i propraćen čudnom opaskom - based on a remarkably true story
    Jup Opra je veliki autoritet po tom pitanju. Samo kad se sijetim njenog propagiranja antivakcinacije i ostalih ludosti. Ovaj prevarant ne naplaćuje usluge, ali si zaboravio da prima donacije. Stari trik jer da naplaćuje morao bi plaćat porez ovako je oslobođen. To je stari trik svih tih kobajagi čarobnih iscjeljivača.

    Svi oni jadni žive od donacija, zgodan način da se pređe zakon. Prvo niko te nemože tužit kada se ispostavi da to što radiš ne dijeluje, jer jednostavno kaže da ne naplaćuje usluge, odnosno ko ti je kriv što si mi vijerovao, drugo dobro zvuči kao reklama i treće ne plaća porez.

    Tako žive svi ti prevaranti. Ali to mu ne smeta da od svih tih "donacija" napravi ranč i živi despotski.

    James Randi je makar pošteno zaradio svoj dio, zabavljajući narod.

    A što se tiče pilećih džigerica, pročačkaj internet pa ćeš vidjet kako se to radi i na koji način teče trik sa operacijom. Izvanka sve izgleda realno, i rezovi i krv i komadi mesa. Međutim sve je samo običan kon.

  24. #99
    Join Date
    Aug 2012
    Posts
    664
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Funestis,

    Sto se tice evakuacije zemlje, zar nije lakse da se naprave avioni koji bi mogli ostajati u vazduhu nekoliko mjeseci ?
    Mislim izgleda mi prakticnije, npr da se naprave da dobijaju energiju od sunca i tako se priblize suncu i imaju neogranicenu energiju zauvijek ? Dobro, taman toliko da bi se mogli vratiti na zemlju ?
    Nisam stigao do kraja videa, a ako se prica o unistenju tj nestajanju planete zemlje onda naravno ovo ne bi bilo za to.

  25. #100
    Join Date
    Jul 2010
    Posts
    568
    Thanks Thanks Given 
    14
    Thanks Thanks Received 
    39
    Thanked in
    29 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by funestis View Post
    Jup Opra je veliki autoritet po tom pitanju. Samo kad se sijetim njenog propagiranja antivakcinacije i ostalih ludosti. Ovaj prevarant ne naplaćuje usluge, ali si zaboravio da prima donacije. Stari trik jer da naplaćuje morao bi plaćat porez ovako je oslobođen. To je stari trik svih tih kobajagi čarobnih iscjeljivača.

    Svi oni jadni žive od donacija, zgodan način da se pređe zakon. Prvo niko te nemože tužit kada se ispostavi da to što radiš ne dijeluje, jer jednostavno kaže da ne naplaćuje usluge, odnosno ko ti je kriv što si mi vijerovao, drugo dobro zvuči kao reklama i treće ne plaća porez.

    Tako žive svi ti prevaranti. Ali to mu ne smeta da od svih tih "donacija" napravi ranč i živi despotski.

    James Randi je makar pošteno zaradio svoj dio, zabavljajući narod.

    A što se tiče pilećih džigerica, pročačkaj internet pa ćeš vidjet kako se to radi i na koji način teče trik sa operacijom. Izvanka sve izgleda realno, i rezovi i krv i komadi mesa. Međutim sve je samo običan kon.
    ko je rekao da je opra autorutet po tom pitanju? očigledno nijesi ni pročitao šta tamo piše, a i nijesi baš upućen šta je reporterski & novinarski posao što se tiče vakcina, nije to opra izmislila, već je to stav i svih naučnika koji nijesu u kandžama framaceutske mafije. ali to je druga priča....mada mi nešto govori da si ti među prvima vakcinisan od tzv. svinjskog gripa

    ipak, u jednom se slažemo: randi zabavlja narod. i to je sve što radi. on u svakom vidi prevaranta pošto je i sam prevarant. to je dokazano psihološko pravilo. sjenka, što bi rekao gosn jung randi nema pojma šta su okultizam ili hermetizam i misli da time što svoje kolege cirkusante raskrinkava na tv-u pravi nešto značajno. doduše, značajno uvećava svoj račun u banci. o njegovih tobožnjih milion dolara za dokaz psihičkih moći nemam baš nešto vremena da pišem ali to je uglavnom koncipirano tako da se u startu eliminišu oni koji su ozbiljniji pretendenti a ostave ljudi koji su poput onih antitalenata za pjevanje na raznim audicijama za programe tipa america's got talent i sl. pa se posle puštaju klipovi sa njihovim arlaukanjem i zasmijava dokoni narod koji uživa da vidi kako se neki nesrećnik javno izblamirao, baš kao i u randijevim šarlatanskim nastupima.
    npr. evo kao randi "raskrinkava" radiesteziju (ipak je to diskaveri, ništa drastično):



    što se tiče filipinskih duhovnih hirurga, ne moram tražiti ništa po internetu, a naročito ne ranidijev imbecilni "debunking" sa pilećim iznutricama (ali simpatično mi je što se baš opredijelio za piletinu, mogao je i za ćuretinu ) naime, tokom mog boravka u jednoj stranoj zemlji, gledao sam par takvih intervencija i ne viđeh nikakve rekvizite u obliku pilećih krilaca, bubaca, džigerice i sl. naravno, istina je da ni oni ne mogu svakom da pomognu, kao što ne može ni zvanična, alopatska, medicina, ali procenat gdje se može pomoći je dovoljno velik (veći nego kod tzv. zapadne medicine) da se sa sigurnošću može reći da nije riječ o prevari. naravno, ima tu prevaranata ali o njima nema potrebe tošiti riječi. evo jednog od filipinskih duhovnih hirurga pa da malo vidimo kako leti perje, cijede se pileće iznutrice i ostale džigerice naravno, nema na you tube onih najboljih, jer njima publicitet ne treba

    Last edited by brutajle; 12-03-13 at 10:08.

Page 4 of 28 FirstFirst 1234567814 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Religija gradi, ili uništava? Religija nas pokreće, ili ne?
    By Domaćin in forum Religija i filozofija
    Replies: 272
    Last Post: 23-02-16, 17:35
  2. Ateizam
    By Bijesno pile in forum Religija i filozofija
    Replies: 4250
    Last Post: 19-03-11, 20:05
  3. Religija i filozofija
    By CeNtuRY-GirL in forum Religija i filozofija
    Replies: 30
    Last Post: 18-09-07, 20:36
  4. Religija i filozofija
    By daca in forum CdM Arhiva
    Replies: 6
    Last Post: 04-08-05, 10:10

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •