Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 25 of 45

Thread: Religija & LGBT+

  1. #1
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Dark side of the Moon (81000)
    Posts
    4,815
    Thanks Thanks Given 
    1,656
    Thanks Thanks Received 
    2,043
    Thanked in
    839 Posts

    Default Religija & LGBT+

    Religija i LGBT+: Mogu li se na Balkanu pomiriti ova dva svijeta


    https://www.vijesti.me/bbc/672274/re...va-dva-svijeta


    Da li je LGBT+ pripadnost smetnja da se bude vjernik? kako to crkva gleda? Vjernici? Ateisti? Da li stav crkve mora neophodno reflektovati religijsku doktrinu ili nešto drugo? Šta kažu svete knjige? Islam sta kaze?
    Last edited by Caesar; 05-09-23 at 08:56.
    "Vidiš li: svet pun sebe grca -
    Očiju punih, prazna srca."

  2. #2
    Join Date
    May 2009
    Location
    Straovina
    Posts
    4,397
    Thanks Thanks Given 
    492
    Thanks Thanks Received 
    587
    Thanked in
    437 Posts

    Default

    Ja podrzavam LGBT, podrzavam vjernike, narkomane, cigane ili Rome, Cetinjane podrzavam sve bre, svi bre treba da zive, slobodno i u miru.

    Snijeg pade na behar na voće, neka ljubi ko god koga hoće.


  3. #3
    Join Date
    May 2009
    Location
    Straovina
    Posts
    4,397
    Thanks Thanks Given 
    492
    Thanks Thanks Received 
    587
    Thanked in
    437 Posts

    Default

    Podrzavam i to da LGBT budu vjernici. Ma i imami i popovi. Isto tako podrzavam jako osobe sa invaliditetom, autizmom i osobe sa narušenim mentalnim zdravljem najviše podržavam jer oni imaju najmanju podršku u Crnogorskom društvu.

    Niko ne voli ljude s psihijatrije. Ja volim. Sjedio sam sa šizofreničarima dijagnozama, dosta puta. Sa bipolarnim i emocionalno nestabilnim ili graničnim. Sa depresivnim i anksioznim. Sve podržavam...u njihovom izliječenju.

    Toliko sam se bio posvetio jednom liku sa bipolarnim, njegova porodica se nije bila toliko posvetila i čudili mi se

    Oni nisu znali da on ima Bipolarni a ja sam za 2 sekunde razgovora sa njim to ustanovio. I dao mu tablete, tj. reko mu otiđi u apoteku uzmi Eftil i bićeš top. Dali mu bez recepta. On danas normalna osoba.

    Inače nemam medicinski fakultet diplomu.

  4. #4
    Join Date
    Dec 2022
    Posts
    110
    Thanks Thanks Given 
    9
    Thanks Thanks Received 
    28
    Thanked in
    19 Posts

    Default

    Po meni ne vidim zasto neki pripadnik LGBT+ ne bi mogao da bude vjernik iliti da ima neku zabranu od strane crkve ili bilo koga drugoga.Radnja koju rade i koju promovisu jeste grijeh, takodje je grijeh preljuba, alkohol, kockanje, pusnje itd. ono sto svaki covjek radi ili je radio pa mu niko ne brani da bude vjernik ili ide u crkvu ili sta vec.Ja licno ne podrzavam LGBT+ jer su po meni ti ljudi bolestni, davanje toliko paznje bolesnim ljudima ne moze dovesti do niceg dobrog, ljudi koliko brzo zive nisu svjesni koliko se ta bolest razvila i prosirila pa je doslo do toga da imas muskarce u zenskim sportovima, djecu sa po 10 godina koja kazu nisam ja musko ja sam zensko i roditelj ga podrzi itd..Mene samo zanima kako ce se sve ovo zavrsit, oce li doci do neko smaka svijeta ili ce bit biranje jesi li musko ili zensko jesi li tigar ili plijen...

  5. The Following User Says Thank You to fikkre For This Useful Post:


  6. #5
    Join Date
    May 2009
    Location
    Straovina
    Posts
    4,397
    Thanks Thanks Given 
    492
    Thanks Thanks Received 
    587
    Thanked in
    437 Posts

    Default

    Meni je samo glupo to što neko zeli biti pripadnik ovih antičkih religija. Ima mnogo boljih, modernih religija. Poput kvantnog misticizma, zatim naučnih religija i deizma, zatim raznih pravaca u recimo Masoneriji, Rotarijancima, tajnim društvima, koja nisu više toliko tajna. Bolje biti pripadnik neke takve religije, nego ovo abrahamsko dokono i bezobrazno vjerovanje. Abraham, da je šta valjao, ne bi prevario Sarah sa sluškinjom. Tj. i da je Sarah šta znala, ne bi pustila Abrahama da jebe sluškinju.
    Last edited by Saruman; 05-09-23 at 10:12.

  7. #6
    Join Date
    Nov 2014
    Posts
    910
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    72
    Thanked in
    52 Posts

    Default

    S obzirom da se ne radi o fiziološkoj potrebi, Biblija je vrlo precizna po tome pitanju.
    Avram je sluškinju samo jednom i to na najmoralniji mogući način(drugi a bolji nije bio moguć). Ali će zato po nama da bludniči "zapad" na najnemoralniji i najmoderniji evropski način. Eto, dolazi vrijeme kad ni mi više seljaci nećemo bit

  8. #7
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    12,390
    Thanks Thanks Given 
    5,516
    Thanks Thanks Received 
    4,936
    Thanked in
    2,066 Posts

    Default

    Po nekom nepisanom pravilu, ateisti bi trebali da budu manjina (sto realno i jesu) koji ne bi trebali da imaju problema sa LGBT (i sufiksi) populacijom. Da li je to samo kontra ovih popuarnijih monoteistickih razmisljanja ili je u pitanju liberalniji stav, vjerovato je individualno.

    Mislim da bi trebali nacet temu incesta, zivo me interesuju neke stvari koje tvrdi religija
    Having a parachute greatly increases your chance of surviving a long fall.
    Have a parachute.

  9. The Following User Says Thank You to Antares For This Useful Post:


  10. #8
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    12,851
    Thanks Thanks Given 
    14,856
    Thanks Thanks Received 
    3,669
    Thanked in
    2,619 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Antares View Post
    Po nekom nepisanom pravilu, ateisti bi trebali da budu manjina (sto realno i jesu) koji ne bi trebali da imaju problema sa LGBT (i sufiksi) populacijom. Da li je to samo kontra ovih popuarnijih monoteistickih razmisljanja ili je u pitanju liberalniji stav, vjerovato je individualno.

    Mislim da bi trebali nacet temu incesta, zivo me interesuju neke stvari koje tvrdi religija
    Misliš od Adama,Avrama ili Noja.
    No pasaran!

  11. #9
    Join Date
    May 2018
    Posts
    2,108
    Thanks Thanks Given 
    248
    Thanks Thanks Received 
    858
    Thanked in
    443 Posts

    Default

    Pa ovaj problem je iskljucivo politicki. Udjite u bilo koji pravoslavni hram, manastir i crkvu a da ste pritom trans/homo ili sta god u tom LGBT spektru nece vam niko nista reci ili vas pitati na ulazu "e jesi ti *****? aa ne mozes odje". Sa moje tacke pravoslavnog vjernika(mada nikakvog teologa) vjera u Boga je iskljucivo izmedju individue i samog Boga te sta rekao bilo ko je apsolutno nebitno.

  12. #10
    Join Date
    May 2009
    Location
    Straovina
    Posts
    4,397
    Thanks Thanks Given 
    492
    Thanks Thanks Received 
    587
    Thanked in
    437 Posts

    Default

    Kako bi sve bilo jednostavno kad bi neko izasao na dnevnik i prosto objasnio o cemu se radi ovdje... Zasto smo stvoreni i koji cemo ***** na planeti Zemlji? Znaci samo to da kaze.

    Ali onda bi dokoni filozofi poceli postavljati jos milion pitanja. I opet bi se vratili na staro.

  13. #11
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Dark side of the Moon (81000)
    Posts
    4,815
    Thanks Thanks Given 
    1,656
    Thanks Thanks Received 
    2,043
    Thanked in
    839 Posts

    Default Religija & LGBT+

    Crkva je istorijski imala monopol na odredjivanjem moralnih normi. Nekako je to ostalo kao i percepcija da je LGBT+ nesto nemoralno.

    Komplikuje dodatno stvar nacionalnih crkava jer identitet nacije ne moze bez razmnozavanja da se nastavi pa stoga insistiranje na “klasicnim” partnerstvima musko/zensko. Taj moral i identitet su nasli duboke korjene u narodu tako da nije jednostavno promjeniti stav, a ne izgubiti mnogo toga.

    Nekad je tu prisutno i tumacenje da ako nesto nije eksplicitno navedeno u svetim knjigama da znaci da je zabranjeno. Bazira se na vjerovanju da svete knjige sadrze sve pa i uputstvo za skidanje fleka sa kosulja.


    Sent आत्मन:
    Last edited by Caesar; 05-09-23 at 14:21.
    "Vidiš li: svet pun sebe grca -
    Očiju punih, prazna srca."

  14. #12
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Dark side of the Moon (81000)
    Posts
    4,815
    Thanks Thanks Given 
    1,656
    Thanks Thanks Received 
    2,043
    Thanked in
    839 Posts

    Default Religija & LGBT+

    Umjesto da se fokusiraju na brigu za siromašne i zaštitu okoliša, oni se isključivo zalažu za zabranu pobačaja te rasprave o seksualnosti' - Papa o konzervativcima u crkvi

    https://www.telegram.hr/politika-kri...3JlhEGTcOH-5LM

    Neko normalan

    Na razgovoru u Portugalu priznao je da je održavao česte, tople sastanke s transrodnim osobama, što je dodatno zgromilo ultra konzervativce. “Ono što mi se uopće ne sviđa, općenito, jest to što na takozvani grijeh tijela gledamo s povećalom”, rekao je, prema engleskoj verziji transkripta objavljenom u La Civiltŕ Cattolica.

    Sent आत्मन:
    Last edited by Caesar; 06-09-23 at 10:41.
    "Vidiš li: svet pun sebe grca -
    Očiju punih, prazna srca."

  15. #13
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    12,851
    Thanks Thanks Given 
    14,856
    Thanks Thanks Received 
    3,669
    Thanked in
    2,619 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Caesar View Post
    Umjesto da se fokusiraju na brigu za siromašne i zaštitu okoliša, oni se isključivo zalažu za zabranu pobačaja te rasprave o seksualnosti' - Papa o konzervativcima u crkvi

    https://www.telegram.hr/politika-kri...3JlhEGTcOH-5LM


    Sent आत्मन:
    Aj sad da kažem da je papa ovu temu što si ti otvorio krenuo nešto u tom stilu da bi naišao na razumjevanje pa su ga umalo razapeli.

    Divim se tvom optimizmu glede crkve kao institucije ali ozbiljno bez trunke nekog podmuklog sarkazma tvoji svjetonazori su skroz na mjestu a vidiš to ti je borba sa vjetrenjačama.
    No pasaran!

  16. #14
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Dark side of the Moon (81000)
    Posts
    4,815
    Thanks Thanks Given 
    1,656
    Thanks Thanks Received 
    2,043
    Thanked in
    839 Posts

    Default Religija & LGBT+

    Quote Originally Posted by Bluemoon View Post
    Aj sad da kažem da je papa ovu temu što si ti otvorio krenuo nešto u tom stilu da bi naišao na razumjevanje pa su ga umalo razapeli.

    Divim se tvom optimizmu glede crkve kao institucije ali ozbiljno bez trunke nekog podmuklog sarkazma tvoji svjetonazori su skroz na mjestu a vidiš to ti je borba sa vjetrenjačama.
    Do reforme crkve mora doći ili će nestati kao takva. Ili nek naprave stranku ili NVO. Na njeno mjesto ce doci nesto sto papa zagovara i sto nas vodi korak dalje. Ako ne dodje to znaci da smo mi kao covjecanstvo ugasili jer to su univerzalne vrijednosti koje ako postoje u ljudima naci ce plodno tlo i u religiji izmedju ostalog. Religija je tu ogledalo. Iskreno ne nadam se ni u zvanicne crkve ni i u ljude van crkve. Na kraju nije mi ambicija niti mogu da spašavam druge. Mislim da je to upravo problem sveštenstva i posledicno crkve. Nisu spasili sebe, a oce nas da spase. Cast izuzecima kojih ima i kod nas ali se za njih ne zna.

    Ima jedan termin bodisatva koji znaci da kad naidjes na zid i popnes se na njega, ne preskaces ga vec ostajes na njemu da bi drugima koji su nemocni dao ruku da i oni predju. Legitimno je i samo preskociti ga jer taj zid je ispred svih nas individualno kao cilj/prosvjetljenje/nirvana. Ali eto neki odaberu to. Takvih je kroz istoriju bilo jako malo ali eto i papa je izgleda jedan od njih. Ima ih jos manje poznatih. Nazivali su ih svecima i mucenicima bez da ih je ko pitao jel to muka za njih bila. Borba sa vetrenjacama?. Na vrhu zida pomazuci drugima i u svakom trenutku sa opcijom da se preskoci na drugu stranu. Jedna digresija, vele kad preskocis zid i okrenes se vidis da zida nema i da ga nikad nije ni bilo.


    Sent आत्मन:
    Last edited by Caesar; 06-09-23 at 11:37.
    "Vidiš li: svet pun sebe grca -
    Očiju punih, prazna srca."

  17. #15
    Join Date
    May 2009
    Location
    Straovina
    Posts
    4,397
    Thanks Thanks Given 
    492
    Thanks Thanks Received 
    587
    Thanked in
    437 Posts

    Default

    A zašto misliš da ja ne mogu pronaći univerzalnu vrijednost u nekom humanizmu, deizmu ili nekom modernom pravcu zagovaranja morala i etike, u skladu sa modernim ljudskim potrebama i načinima vođenja zivota. Jes da moderni zivot nije sjajan, način kako se vodi, ali to je to što imamo, ne mogu se vratit u doba krstaških ratova ili poslanika Muhammeda.

    Religijske vrijednosti jesu dobre, barem za mene, ja sam neki futuro neo-tradicionalista... Zelim da se neke stvari iz prošlosti čovjeka vrate i sadašnje da ostanu, ali zelim i neke iz budućnosti predviđene, da se dese. Takođe zelim neke moderne da nestanu.

    Osim Crkve, ja smatram da i Islam treba reformu, iako je to zapečatirano pitanje, Islam se ne moze reformisati kao religija. Pokušali da reformišu barem narod, ako nisu mogli religiju, sa arapskim nacionalizmom i liberalizacijom kroz Baathiste i komuniste. Nije uspjelo. Došao je ISIL i Al Kaida. Doduše, za te organizacije svi znamo ko je odgovoran.

    Islam se moze reformisati samo u dodiru muslimana sa Zapadom i dalekim Istokom i ostalim dijelovima svijeta. Kao ovo npr. Iran i Kina. Iako je to priča geopolitike i Američke opozicije, ipak će se osjetiti nekakav, ma koliko mali, uticaj Kine i kineskog svjetonazora na građane Irana, na muslimane tamo.


    Teško je, naime, Islam reformisati, jer se sve bazira na Hadisu i Kuranu koji se smatraju ultimativnim i definitivnim. Ništa drugo ne moze da im priđe, nikakav pravac, a Muhammed je naravno, svi to znamo, rekao da poslije njega neće više biti ni novih proroka, ni ničega. Dakle, pečat.

  18. #16
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Montenegro
    Posts
    3,038
    Thanks Thanks Given 
    105
    Thanks Thanks Received 
    232
    Thanked in
    128 Posts

    Default

    Zasto neko ko se izjasnjava kao LGBT ne bi mogao da bude sto mu je god volja, to pitanje se postavlja samo ukoliko se ne poznaje sustina ljudskog roda. Pa svi vjernici idu kod popova koji se mozda ne izjasnjavaju kao LGBT ali se vrlo dobro zna da je vecina popova homoseksualnog opredjeljenja.

  19. #17
    Join Date
    May 2009
    Location
    Straovina
    Posts
    4,397
    Thanks Thanks Given 
    492
    Thanks Thanks Received 
    587
    Thanked in
    437 Posts

    Default

    A otkud ti znaš da su popovi homosexualci?

    Glavni problem LGBT je što ne mogu da stanu. Slippery slope...
    Što se tiče seksualnosti oni žele da to istraže do limita koji nemaju limite. Ja ih podržavam u tome. Slobodno imajte sex i sa drvom, mostom, zgradom ako hoćete, što se mene tiče.
    Najveći problem je što u LGBT imaju ubačene predatore pedofile... Djecu samo ne dirajte, ostalo sve možete. Transgenderi su mi ljudi koji su zbunjeni, ali i njih podržavam. Želiš dobrovoljnu kastraciju? Evo ti brate, odma sječemo kitu i odsad si she/her or they/them. Ja te podržavam.

    Sve znači podržavam, samo djecu ne dirajte.

  20. #18
    Join Date
    Sep 2016
    Posts
    599
    Thanks Thanks Given 
    190
    Thanks Thanks Received 
    266
    Thanked in
    194 Posts

    Default


  21. #19
    Join Date
    Nov 2014
    Posts
    910
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    72
    Thanked in
    52 Posts

    Default

    Na svijetu postoji jedno carstvo. U njemu caruje drugarstvo. Tamo su kuće od čokolade, a prozori od marmelade. LGBT je mnogo više od drugarstva.... ratatatatiraaaaa drugari

  22. #20
    Join Date
    May 2009
    Location
    Straovina
    Posts
    4,397
    Thanks Thanks Given 
    492
    Thanks Thanks Received 
    587
    Thanked in
    437 Posts

    Default

    Naravno da je LGBT više od drugarstva. To je danas već korporacija, ideologija i nešto nepojmljive veličine. Tu se najmanje radi o sexualnom odnosu. To je već preraslo u kult i jednu priču neobjašnjivu, ali dosta problematičnu.

    20 ili 30 procenata generacije Z u Americi se izjašnjava kao LGBT. Znate li šta to znači... to je kao da Bošnjačka stranka ima 15 mandata na parlamentarnim izborima u CG.

    Taj procenat znači političku snagu, a ne nekakav sexualni odnos između muškaraca ili zena...

    Taj procenat odlučuje pravac kretanja politike, kroji je. Ti ljudi glasaju, a zna se da glasaju Demokrate... pa bivaju birani na izborima, pa glasaju svog predstavnika,

    I tako dođosmo do toga da od sexualnog odnosa između 2 muškarca do postaje se predsjeeeeeeeednik USA, na bazi tog sexualnog odnosa.




  23. #21
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Dark side of the Moon (81000)
    Posts
    4,815
    Thanks Thanks Given 
    1,656
    Thanks Thanks Received 
    2,043
    Thanked in
    839 Posts

    Default

    Seksualni odnos sa bilo čim ili bilo kim ne predstavlja sam po sebi problem. Ono što jeste prepreka za "realizaciju" aka samospoznaju je privrženost tom odnosu tj. intezitet želje. Ukoliko tome dodamo da su određeni seksualni odnosi akt nasilja nad određenim kategorijama to dalje komplikuje situaciju za pojedinca u smislu ostvarenja cilja samospoznaje/prosvjetljenja i zakonski naravno. Karakterizacija homoseksulanih odnosa i strejt odnosa uveliko zavise od inteziteta te "želje". Sa aspekta religije to i nasilje su stvari koje su prepreka i koje su zapravo fokus svetih knjiga i onog sto psiholozi zovu "radom na sebi". Tako da može se reći da homoseksualac koji nije promiskuitetan je za koplje ispred nekog strejt ovisnika o seksu u smislu "prepreka" koje stoje pred njim i koje su naravno savladive. Zadatak crkve je da izvede pojedinca iz tog začarnog kruga želja, a ne da palamudi o tome "ko sa kim". I samo je to bitno. Religijska doktrina i stav crkve nisu nužno isti. Da li crkva treba da ublaži svoj stav? Svakako da treba. Ali korak po korak jer zahtjevati od crkve radikalnu promjenu nije previse mudro.
    Last edited by Caesar; 07-09-23 at 08:26.
    "Vidiš li: svet pun sebe grca -
    Očiju punih, prazna srca."

  24. #22
    Join Date
    May 2009
    Location
    Straovina
    Posts
    4,397
    Thanks Thanks Given 
    492
    Thanks Thanks Received 
    587
    Thanked in
    437 Posts

    Default

    Ne znam, ne mogu da komentarišem nečije zelje, strasti ili seksualnu orijentaciju u klasičnom, narodskom smislu.

    Mogu da komentarišem šta proističe iz toga, a to je svakako politička snaga u USA, ja nemam apsolutno ništa protiv te političke snage. Ali postavi pitanje dokle ide sloboda govora ili šta je uopšte LGBT. Jel to stranka, jel to medij, jel to propaganda, jel to nešto deseto, neki kult, religija ili nešto mistično danas.

    Moze li da se precizira, ja imam otvoreno gej osobe koje znam, i razgovaram sa njima i sve to. Ima raznih profila u LGBT, od onih koje sam upoznao, jako tihih i neprimjetnih u tom spektru, do onih jako otvorenih i nametljivih, pa i pakosnih i jako zlih. Kao, uostalom, i u svim drugim ljudskim grupacijama.

    Ovi gejevi su mi OK osobe, lezbejke su mi isto OK, ali su nekako čudne. Ima 1 bude jako muškobanjasta, pokvarena i provocira, a druga bude jako dopadljiva i prelijepa, da se zaljubim u nju. Mozda se i jesam davno nekad zaljubio u lezbejku, tu jednu. My fault. Sorry. A ovi ostali, biseksualce, ne poznajem, a transgendere, zbunjeni ljudi skroz, mislim da su izmanipulisani, ali dobro, svi smo izmanipulisani, svakodnevno.

    Bio sam u Amsterdamu, tamo je vriska od LGBT. Ja ih uopšte nisam razumio, niti mogao razumjeti sa filozofske strane, psihološke, sociološke, seksualne... čitao neku knjigu i pušio dzoint pored Rijksmuzeja. Svuda su bile zastave duginih boja, ali ja sam se pitao, čemu sve to..., mada mi je bilo donekle jasno čemu. Zastava je ultimativni znak raspoznavanja hiljadama godina, jel, ali kad je 1 zastava, to je ambasada ili nešto slično. A, ako je 100000 zastava svuda, šta je to onda? Pa, znamo da su nacisti i komunisti jako voljeli zastave i svuda ih kačili, ostavljam vam da zaključite.

    Pita me jedan, za zene, da li smatram da su zene kurve? Šta da odgovorim... rekoh, to je krajnje relativno i individualno pitanje, koje se mora dekonstruktivistički analizirati u odgovoru...On me gleda kao da sam s Marsa pao. Ništa, rekoh, cheers...

    I ja i ti i svako je izmanipulisan.

    Determinizam izmanipulisanosti.


  25. #23
    Join Date
    Nov 2014
    Posts
    910
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    72
    Thanked in
    52 Posts

    Default

    Pa jes, tako je. Ovi LBTKGPDGT su za koplje ispred ostalih, jer ko umije bolje od njih da voli bližnje svoje Jer kaže.... ljubav bez djela je mrtva

  26. #24
    Join Date
    Aug 2016
    Posts
    888
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    135
    Thanked in
    91 Posts

  27. The Following User Says Thank You to techlinkit For This Useful Post:


  28. #25
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    187
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Antares View Post
    Po nekom nepisanom pravilu, ateisti bi trebali da budu manjina (sto realno i jesu) koji ne bi trebali da imaju problema sa LGBT (i sufiksi) populacijom. Da li je to samo kontra ovih popuarnijih monoteistickih razmisljanja ili je u pitanju liberalniji stav, vjerovato je individualno.

    Mislim da bi trebali nacet temu incesta, zivo me interesuju neke stvari koje tvrdi religija
    Po stvaranju ili evolucionistički - čovječanstvo je između ostalog produkt incesta.
    Adam i Eva imaju djecu "rađaju sinove i kćeri" gotovo 900 godina. To je brojno potomstvo koje se uzima međusobno i nastavlja isti posao. Vrlo brzo dolazi do udaljavanja koljena. Kod nas bi rekli "9 koljena".


    Zapravo u vremenu kada su ljudi živjeli u prosjeku oko 800 godina, incest nije imao nikakav značaj. Ni moralni ni zdravstveni. LJudi su se brzo namnožili i bili su genetski gotovo netaknuti sve do potopa.


    Tek nakon potopa, zbog promjene klime, ishrane, i mnogo čega drugog - ljudski rod počinje da propada kako godinama, visinom, razumom, inteligencijom, zdravstveno i više od 1000 godina nakon potopa, upravo Tvorac preko Mojsija incest proglašava zabranjenim i postavlja ga kao moralno pitanje.


    Dakle, prije potopa, incest je beznačajno pitanje, ali 1000 godina nakon potopa, upravo Tvorac od njega pravi moralno pitanje.


    Zašto?


    Prvo, incest je kao moralno pitanje bio objavljen Jevrejima. Ostali narodi o tome nemaju pojma i baš ih briga. Egipćani, Asirci, Rimljani, Grci pa sve do viktorijanskog doba - incest se veoma često praktikuje.


    Jevreji slušaju Tvorca po tom pitanju, iako je i sama jevrejska nacija nastala na incestu (Jakov je oženio sestre od ujaka). Ali, Tvorac sada želi da zaštiti svoj narod i čovječanstvo od propadanja, budući da ljudi nemaju pojma kakav uticaj incest ima na genetski materijal - ondašnjim jezikom govoreći - Tvorac ga proglašava grijehom i moralnim pitanjem. Dakle, isključivo da bi zaštitio zdravlje potomstva.


    Danas ljudi koji veze nemaju - morališu Bibliji kako je Tvorac stvorio čovječanstvo na "odvratnom incestu" iako je incest bio nebitno pitanja u predpotopnom dobu, i nije imalo praktično nikakav uticaj na genetiku i zdravlje čovjeka.


    Dakle, incest kao moralno pitanje - dolazi od samog Tvorca u trenutku kada On osniva jedan narod koji treba da bude zdrav, pametan i moralno duboko razvijen kako bi pomogao čovječanstvu da se razvija na pravi način.


    To što su Jevreji pali u tom pozivu, druga je priča, ali to je bila osnovna namjera Tvorca. Incest je bio samo jedan od "moralnih" zakona koji su Jevreji dobili i koji ih je kroz lutanje pustinjom od 40 godina, proveo bukvalno bez bolesti.


    Moralno zgražavanje nad incestom je posle potopa (kao i mnogo što šta drugo) alat u rukama religija da sa njima manipulišu ljudima, ali u moderno vrijeme i omiljeni ateistički "argument" da se narugaju Tvorcu, iako u suštini nemaju pojma o čemu se radi.
    Last edited by spetrov; 20-09-23 at 20:04.
    "Ako kaniš ići pravo, nemoj skrenuti."

Page 1 of 2 12 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Prodajem P: iPhone 8 64GB & iWatch 4GEN 44mm
    By cvxcomputers in forum Mobilni telefoni i oprema
    Replies: 4
    Last Post: 25-07-21, 17:26
  2. Prodajem HDD 3.5" 500GB - 30 / 2.5" 320GB - 20e
    By Pekmen in forum Računarska oprema i tehnika
    Replies: 0
    Last Post: 27-03-17, 22:10
  3. Religija gradi, ili uništava? Religija nas pokreće, ili ne?
    By Domaćin in forum Religija i filozofija
    Replies: 272
    Last Post: 23-02-16, 17:35
  4. ПАЛМ О&
    By [azzo-kSv] in forum Ostali oglasi
    Replies: 4
    Last Post: 10-07-04, 09:07
  5. POPIS...ПОПИ&#10
    By CarDusan in forum Politika generalno
    Replies: 47
    Last Post: 14-05-04, 00:40

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •