Results 1 to 2 of 2

Thread: Inovacije, nove tehnologije....

  1. #1
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default Inovacije, nove tehnologije....

    Kad bi neko na ulici napravio anketu i pitao nas dje smo mi sto se tice inovacija, vjerujem da bi ogromna većina rekal "na zli put."
    Švedska i dalje drzi primat i po novom izveštaju Evropske komisije o regionalnim inovacijama za 2012. godinu, po stepenu inovativnosti i dalje prednjači nad ostalim. Nacin ispitivanja je bio koncipiran da su ocjenjivani i pojedini regioni pa se ispostavljalo da u nekim drzavam izvjesni region medju vodećim, a drugi opet znatno losiji i ....
    Po ukupnoj oceni za stanje inovacija Crna Gora je na 45 mjestu sto i nije tako lose obzirom na prosjek grupe zemalja sa srednjim prihodima. U toj grupi su i neke zelje EU kao Letonija, Litvanija, Bugarska, koje su istini za volju iznad nasa daleko iznad nas su i Slovenija na 26. mjestu i Hrvatska na 42. One osim toga spadaju i u kategoriju zemalja sa visokim prihodom po stanovniku sto je karakteristicno za većina članica EU.
    Lošije rangirana zemlja EU od nas je Rumunija na 52. mjestu, a od komsiluka Srbija odma iza nas na 46, Makedonija (62) Bosna i Hercegovina (72).....
    Meni se cini da je ova analiza ispala po onoj "kako sam se nadala dobro sam se udala" i mislio sam da je stanje mnogo losije, ali da vidimo da li mozemo bolje i kako.

  2. #2
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    6,824
    Thanks Thanks Given 
    303
    Thanks Thanks Received 
    269
    Thanked in
    161 Posts

    Default

    Ja bih volio da znam sto se to kod nas inovira u tehnologiji? Ja ne znam za nista osim par naucnih radova sa univerziteta i onog lika iz Tivta sto je konstruisa neki novi tip motora. Ali to je smijesno.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Fakultet Za Informacione Tehnologije
    By adrenaline in forum Software
    Replies: 401
    Last Post: 20-05-12, 12:02
  2. Internet tehnologije kod Boza na SPR?
    By N-I-K-O in forum Sve i svašta
    Replies: 14
    Last Post: 10-11-10, 13:06
  3. Inovacije u IT sektoru u CG
    By gatsbyy in forum Internet
    Replies: 7
    Last Post: 25-03-10, 13:34
  4. Konzole, tehnologije sve :)
    By PHI in forum Game Server CG
    Replies: 4
    Last Post: 18-04-08, 21:21

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •