Page 2 of 5 FirstFirst 12345 LastLast
Results 26 to 50 of 111

Thread: Muski i zenski poslovi-On da kosi, ja da mu vodu nosim

  1. #26
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Kotor
    Posts
    15,838
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Tako je Mojsije reci mu ti samostalni čovječe koji je preživio sve što sudba kleta može nabaciti na krhko ljudsko pleće.
    Bijo si poziw koi se neodbija

  2. #27
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    APSURDISTAN
    Posts
    3,993
    Thanks Thanks Given 
    4,207
    Thanks Thanks Received 
    2,042
    Thanked in
    646 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by puppy View Post
    Valjda đe su ljudi normalni, to sve nekako ide svojim tokom, pa jedno drugom pomažu u svemu. Druga stvar ako neko nešto baš ne umije, šta sad, nije smak svijeta. Ne očekujem od njega da će da šije na pr, niti da ću ja umjeti da popravljam kola, ali ono što definitivno ne bih mogla tolerisati je da jedno uvijek radi a drugo odmara. To kad vidim smuči mi se. I baš često vidim da se od žene očekuje da sve nešto radi i non stop leti kroz kuću, a muž lijepo digne noge i gleda tv ili šta god. Ili ih valjda žene tako razmaze ili su oni previše 'muškarci' da bi išta u tome pomogli, ali svakako nešto jako iritantno.
    Apsolutno se slažem sa svim izrečenim. Nema mi ništa mrznije nego kad žena jedina radi po kući, pere, pegla, kuva, a muškarac ne samo što neće prstom da mrdne nego ima i hiljadu zamjerki te ''nije dovoljno slano jelo'', te ''nisi mi dobro opeglala košulju'', te ''što je ovaj lom po kući'', a i on i gospođa su zaposleni.

    Ja sam u takvim situacijama uvijek za odgovor: ''Ko umije bolje neka izvoli. Niko mu ne brani.''

    Zekerala koja neće prstom da mrdnu bih s noge na nogu.

    (Ovo se odnosi i na mog brata koji majci ne da živjet od prohtjeva. Ali sama je kriva kad oblijeće oko njega. A neće smjeti ženi tako, ne .)
    Pametnima smatramo samo one koji misle jednako kao i mi.
    Fransoa la Rošfuko, francuski filozof

  3. #28
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    39,956
    Thanks Thanks Given 
    3,938
    Thanks Thanks Received 
    6,446
    Thanked in
    3,087 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Kliker17 View Post


    (Ovo se odnosi i na mog brata koji majci ne da živjet od prohtjeva. Ali sama je kriva kad oblijeće oko njega. A neće smjeti ženi tako, ne .)
    neće htjet

  4. #29
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    15,973
    Thanks Thanks Given 
    530
    Thanks Thanks Received 
    773
    Thanked in
    335 Posts

    Default

    problem je sto muskarac moze radit sve a zena ne hahahah
    " If you love something let it go, if it comes back to you it's yours. If it doesn't, it never was."

  5. #30
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    39,956
    Thanks Thanks Given 
    3,938
    Thanks Thanks Received 
    6,446
    Thanked in
    3,087 Posts

    Default

    jeee l? sutra pečemo kestene, a ti mi depiliraš noge

  6. #31
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    APSURDISTAN
    Posts
    3,993
    Thanks Thanks Given 
    4,207
    Thanks Thanks Received 
    2,042
    Thanked in
    646 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ovizionizi View Post
    Bogome ce ti svaka pametna zena odmah potpisati tu ponudu, jer te 'zenske' rabote kojih si se prihvatio su svakodnevne, a krecenje, gletovanje plafona i cijepanje drva se rade jednom godisnje, tako da ce bez razmisljanja platiti radnika za to
    Ja sam jedna od tih koje bi pristale na takvu pogodbu

    Vrlo rado bih se bavila samo tim poslovima ako bi neko preuzeo na sebe sve ove ''ženske''. Merak. Konkretni poslovi koji se ''vide''.
    A ne ovi poslovi kuvanja koji uzmu 3-4 sata, a pojedu se za 5 minuta. Najgore mi je smišljanje i pretraga po frižideru, a onda nabavka onog što nedostaje.
    Nije to problem kad bi bilo jednom sedmično, ali svaki dan po tri puta o tome mislit?!
    I onda svi misle ''a šta je to, začas...'' Peglanje uzima minimum sat vremena po mašini,
    a bušenje zidova bušilicom za postavljanje sata oko 10 minuta. Ja bih radije bušila

    Još mi je i fascinantno kako neki misle da žene vole te poslove. A tek kad muž ženi za rođendan kupi usisivač ili komplet šerpi!?

    Ne pričam po svom iskustvu, srećom, ali koleginice starije s posla redovno dobijaju takve ''poklone'' za rođendan ili 8. mart
    Pametnima smatramo samo one koji misle jednako kao i mi.
    Fransoa la Rošfuko, francuski filozof

  7. #32
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    6,142
    Thanks Thanks Given 
    254
    Thanks Thanks Received 
    1,140
    Thanked in
    556 Posts

    Default

    I tako... Jadne koleginice sa nemaštovitim muževima....

    Ja jedino što tolerišem i prihvatila sam kod sebe jeste HAOS u ormaru. Savršeno dihtujemo. Od 25 dana haosa, 26ti mi presjedne, povučem jednu stvar za rukav i sve padne na pod. Eeee tada se zainatim i sve složim cakum pakum i ta „urednost“ traje par dana. Hebiga...

    Ostali okolokućni poslovi i unutar kuće.. za dan čeljade sa 2 ruke i 2 noge, može sve srediti još ako ima ispomoć koja hoće da pomogne... pjesma. Kad se to radi redovno jednom nedeljno, vazda je sve uredno, ne treba od toga jednom nedeljno čitav posao da se svede na 2,3 sata „čišćenja“.
    Nekad kuvam i po dva ručka jer ja imam svoj meni a njemu nije vazda do tog menija

    Ma ko nije živio sam, nego sve Majka prinesi-odnesi sistem, hoćeš li-nećeš li, idi mi-dođi mi.... paraziti, seka perse i princeze na zrnu graška. M ili Ž, nevažno. Pa ko voli sa takvima... I$.

  8. #33
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Phénix View Post
    neka radi ko prvi stigne ili ko umije. taman posla da se oko toga svadjamo.
    Tako je. To je ispravna logika i zato ja nikad ne 'itam na rabotu.

  9. #34
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Biel/Bienne
    Posts
    12,805
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    pa kad ne umijes...
    http://www.youtube.com/watch?v=PCjwxItb_p4
    Les chiens aboient, la caravane passe.

  10. #35
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    By The Rivers Dark (Leonard Cohen)
    Posts
    2,113
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    16
    Thanked in
    13 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Kliker17 View Post
    A tek kad muž ženi za rođendan kupi usisivač ili komplet šerpi!? Ne pričam po svom iskustvu, srećom, ali koleginice starije s posla redovno dobijaju takve ''poklone'' za rođendan ili 8. mart

    ahhahahaahhahah, vrh!


    sticajem okolnosti bio sam sa na nekoj obuci bukvalno na drugom kraju svijeta. e pazi sad, 2 mjeseca sam spremas, cistis, peres ves i sl. sta da radis kad nemas izbora? srecom, zivio sam malo i tokom studija odvojen od svojih pa sam imao nesto malo iskustva u takvim stvarima. sta se desava... u nekom veseraju stoji neki momak 30ak godina preko puta mene i drzi peglu u ruci i gleda kosulju 15 min. zapoceh razgovor da vidim je li dobro, da nije sta pozlilo co'eku . kaze on - "Znas kako, pa ja zivim sa svojima i evo za 30 godina ovo je prvi put da drzim peglu u ruci. Kako se ovo koristi?" E je*em ti Sunce kad sam poceo da se smijem co'eku u facu!!


    Ne kazem da muskarac treba da radi (u prisustvu zene) sirenje i sortiranje vesa prije pranja, peglanje, pranje sudja... ali MRZIM muskarce koji su NESPOSOBNI kad zena nije tu! Umrli bi od gladi pored svoje dvije ruke...


    I jedno je ispomoc a drugo podjela. Ja sam za ispomoc (u smislu da se tresne stolnjak sa terase ).

  11. #36
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    In his arms. ♥
    Posts
    6,768
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Kliker17 View Post
    Apsolutno se slažem sa svim izrečenim. Nema mi ništa mrznije nego kad žena jedina radi po kući, pere, pegla, kuva, a muškarac ne samo što neće prstom da mrdne nego ima i hiljadu zamjerki te ''nije dovoljno slano jelo'', te ''nisi mi dobro opeglala košulju'', te ''što je ovaj lom po kući'', a i on i gospođa su zaposleni.

    Ja sam u takvim situacijama uvijek za odgovor: ''Ko umije bolje neka izvoli. Niko mu ne brani.''

    Zekerala koja neće prstom da mrdnu bih s noge na nogu.

    (Ovo se odnosi i na mog brata koji majci ne da živjet od prohtjeva. Ali sama je kriva kad oblijeće oko njega. A neće smjeti ženi tako, ne .)
    Ma s noge na nogu, pa neka se snalaze. Ja bih to sa takvim merakom! :mrgreen:

    Ništa mi nema mrznije nego ta zavisnost o ženi, aaaa ludim od toga. Kao moju majku brat dok se nije odvojio je sve gnjavio, te đe mi je doručak, te oli mi dat da jedem, oli mi ogulit šipak, ajde bogoti! I ona sva srećna trči, leeetiiii, da mu to prinese! Isto tako i tata, svaki čas na telefon je zove kad je na poslu žena, te đe je ovo, te đe si stavila ono, a miči... No smo to mi žene krive što ih razmazimo... I najjače mi je ako posle toga kažeš uzmi sam, ili nađi sam ili štogod, slijedi odgovor:
    A viđi ti nje! Što si se ti to pomamila?!
    Zavoleli smo se, ponešto pseći i svetački.
    Zakovali se jedno u drugo klanfama zuba.

  12. #37
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    3,464
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    18
    Thanked in
    10 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mojsije View Post
    Ti onda uzivaj u zivotu s tvojim roditeljima.
    Pa ja sam uvijek bio vezan za svoju famelju… Pogotovo za majku, nije me stid priznati da sam mamin sin… Ne vidim nista strašno u tome da sa mamom razgovaram 3-3.5 sata svakog dana… Jer ona uvijek ima pravi savjet za mene… Npr kad sam joj za bivšu curu pričao kako je loša u krevetu i kako ima jednu sisu veću od druge, mama mi je kazala da bježim glavom bez obzira… To sam uradio i nijesam se pokajao… Hvala mama…

    Sada, spletom nesretnih okolnosti, živim sam… To mi teško pada… A i mojim roditeljima…Onog dana kad sam napuštao porodično gnijezdo, čim sam zatvorio ulazna vrata, čuo sam ono ,,pop” kad se šampanjac otvara… Toliko su bili tužni zbog mog odlaska, da su utjehu našli u alkoholu…

    Nego, skrenuh sa teme, prosto sam morao sa nekim podijeliti svoju muku…

    Čisto da me neko pogrešno ne razumije, ne zagovaram takvu podjelu poslova đe žena treba da se odire od posla dok ne pane u nesvijest, a muž gleda ,, Mijenjam ženu” i ispija pivo…
    Ali onaj scenario đe ponedeljkom i srijedom jedno kuva, a drugo usisava, kod mene se neće gledat…

  13. #38
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    to sto je imala jednu sisu manju zbilja je bila strasna mana. Sreca da će ti sljedeća imati obje manje

  14. #39
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    1,186
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    slazem se sa puppy, uzasavam se od toga da se podrazumijeva da muskarac lezi i odmara, a da se ja odirem, imam i ja svoj zivot, i ja sam kod mojih bila princeza, nisam se udala da bih drpila... ali posto moj dragi nije takav , imam dovoljnu asistenciju i pomoc sa njegove strane, ako ga zamolim da uradi nesto jer ja imam nekog drugog posla, on ce to uraditi, onda nista mi ljepse nema nego kad dodjem kuci i vidim da je oprao za sobom 2 tanjira, sherpicu i pribor, a imao je vremena to da odradi, stvarno mislim da to nije problem.... nista mi mrznije nema ako me saceka sudje... imam obicaj da cistim jednom nedjeljno kucu i potreban mi je cijeli dan za to, posto je stan ogroman, a sastoji se od usisavanja cijele kuce, ciscenja plochica u kuhinji, kupatilu, wc-u, hodniku, ciscenje wc solja, kade, lavaboa, cesmi od kamenca, ciscenje prasine par puta nedjeljno itd... za sad mi ne treba nikakva pomocnica jer mogu stizati, e ne znam kako ce biti kada dobijemo dijete s obzirom, da naglasim je stan velik, a djetetu se posvecuje puno vremena... Najmrznije mi je pranje terasa, prozora, peglanje, ja moje stvari peglam pred oblacenje, a ako njemu nisam ispeglala neke majice, zamolim ga da obuce onu koja je ispeglana ili mu je ispeglam u tom momentu, smatram da to nije neki problem, ali sa obavljanje svih ovih poslova su ti potrebna 2 dana u nedjelji, mimo kuvanja, koje ne obavljam svaki dan... obzirom da je dovoljna moja volja da sve ovo radim, ocekujem i asistenciju i nikako kritiku ukoliko nesto nisam stigla da obavim... nije me bilo volja ili se ne osjecam dobro da bih obavila, s te strane mi je potrebno razumijevanje, koje imam ))
    Last edited by vici; 09-11-12 at 17:01.
    Me, myself and I

  15. #40
    Join Date
    Apr 2011
    Posts
    859
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ja vidim kako je krenulo,doce vakat da muzevi dospijevaju po kuci a zena da diriguje.Sto zena ne ufati pa odmijeni muza kad se kopa kakav kanal oko kuce?Ili kad kobrom busi kakav zid,sto ga ne odmijeni malo u rudnik uglja...mnogo su se raskomotile...cus a ja bi je naglavacke izbacio da mi svaki dan ne kuva,da se kakve bolestine i trovanja navuku..aj dobro ak je pasulj,sarma ili punjene paprike u pitanju.pa 2 dana cemo pregrmjet a za ostalo..nema kompromisa.
    Ili jos gore da mi jednom nedjeljno cisti,kako e kakooo ,cim se nesto isprlja odma da se ocisti,pa ako treba oboje da to obave.

  16. #41
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    1,186
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    necu pasti na provokaciju
    Me, myself and I

  17. #42
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Astral
    Posts
    8,274
    Thanks Thanks Given 
    458
    Thanks Thanks Received 
    379
    Thanked in
    231 Posts

    Default

    Kad je pao snijeg polovina njih nije imala lopatu, da ne pričamo koliko se njih žalilo nad svojom trenutnom sudbom . Nisu ni muškarci što su nekad bili. Ne, ne.
    Quote Originally Posted by Prekidi_stvarnosti View Post
    I have loved the stars too fondly to be fearful of the night.
    Okreni na igru!

  18. #43
    Join Date
    May 2011
    Posts
    4,919
    Thanks Thanks Given 
    14
    Thanks Thanks Received 
    125
    Thanked in
    82 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by puppy View Post
    Ma s noge na nogu, pa neka se snalaze. Ja bih to sa takvim merakom! :mrgreen:

    Ništa mi nema mrznije nego ta zavisnost o ženi, aaaa ludim od toga. Kao moju majku brat dok se nije odvojio je sve gnjavio, te đe mi je doručak, te oli mi dat da jedem, oli mi ogulit šipak, ajde bogoti! I ona sva srećna trči, leeetiiii, da mu to prinese!No smo to mi žene krive što ih razmazimo...
    iskreno ne stidim se uopste...

    ovako ti je kod mene i brata(ali jos malo teskog srca napustam kucu :mrgreen....razmazeni smo skroz dok sestre stvarno ono brinu se i pomazu da li je nesto potrebno da uzme,pokupi,ocisti itd...

    edit:evo da budem jos iskreniji ponekad ja uzmem onaj K-I-R-B-I da pocistim malo stan operem sudje...zivota mi ponekad stvarno to nekad uradim isto kao i moj brat...kad nam dodje ne stajemo ga
    Last edited by cardozo; 09-11-12 at 18:49.

  19. #44
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    negdje blizu tebe,što te zanima?
    Posts
    1,661
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by the_lady_marianna View Post
    Volim da peglam... jesam li normalna
    Ja sam jednom zaboravio peglu , radila je 2 dana. Od tada izjegavam.
    Ludilom maskiram dosadu

  20. #45
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,744
    Thanks Thanks Given 
    10,837
    Thanks Thanks Received 
    2,116
    Thanked in
    1,078 Posts

    Default

    sve što se nameće kao moranje nije ok i doprinosi nezadovoljstvu
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  21. #46
    Join Date
    Feb 2012
    Location
    PODGORICA
    Posts
    931
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    A jooooj, drugari, pa da li iko od vas zaista misli da ovakve i slicne podjele mogu da donesu ista dobro, na zajednickom nivou?!

    Problem je sto vecina trazi muza ili zenu, umjesto da trazi partnera, osobu kojoj ce u svemu da pomaze, i to isto dobija od nje, nekoga sa kim nece biti ni vremena, a ni razloga, da se postavlja pitanje ko ce da obavi nesto, sto se u sustini tice oboje, jer ce oba partnera biti spremna da taj posao obave, ako su imalo u poziciji da to ucine.

    Nemam pojma, meni sa pravom osobom nista nije problem. Zajednicko dobro, pa sve ostalo. Tako to ide najbolje.
    Mudar covjek ne kaze sve sto misli, ali misli sve sto kaze.

  22. #47
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Neka de zamisli muza kojem zena kaze ajde ustirkirkaj mi džupu ili ispeglaj rašu, a on sve trceci i kaze vidis kako sam dobar partner.

  23. #48
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    APSURDISTAN
    Posts
    3,993
    Thanks Thanks Given 
    4,207
    Thanks Thanks Received 
    2,042
    Thanked in
    646 Posts

    Default

    Meni je nekako bas sexy kad gledam muskarca dok kuva ili radi nesto po kuci.
    a jos ako je u tome spretan, vjest, efikasan i brz, eeeee, zenski mozak odmah povezuje sa nekim drugim sposobnostima.

    Zana - Dodirni mi kolena


    A kad ne umije svoje stvari sklonit no se izlezava i glumi muskarcinu koja naredjuje ... Ili kad gladuje dok mu zena ne dodje jer ne umije jaja isprzit,
    ili kad se zena vrati kuci, a on sve uprasio i sjedi za racunar,...
    E to nije ... sexy.

    Last edited by Kliker17; 11-11-12 at 01:09.
    Pametnima smatramo samo one koji misle jednako kao i mi.
    Fransoa la Rošfuko, francuski filozof

  24. #49
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,995
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Naravno da bih voljela da mi muz zna skuvat i drzat usisivac, jer ce nekad svakako doci do situacije da se i on lati posla po kuci, ali ja ne bih mogla da mu trazim da on to radi ako ja vec mogu to sama da zavrsim. Ako ne mogu, onda bi trebalo sam da vidi i osjeti potrebu da preuzme neku od tih odgovornosti na sebe, da ne moljakam i zahtijevam. ali opet, radije bih ja to sama radila nego da mi se muska ruka tu petlja.
    Kod mene u kuci, tata cesto nesto skuva, proprzi ili pripremi jer smo mi ostali uglavnom tokom dana zauzeti van kuce a on je penzioner pa ima kad, cak nekad i ljepse spremi nego majka, ali mi nekako zao da ga vidim sa keceljicom i varjacom u ruku.
    dva i dva su tri

  25. #50
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Plava soba.
    Posts
    13,652
    Thanks Thanks Given 
    204
    Thanks Thanks Received 
    224
    Thanked in
    166 Posts

    Default

    Ne bih da zvučim grubo, ali ipak hoću.
    To je kao da pitaš - zašto se za ženu kaže da je qrava/zečica i sl, a za muškarca da je mačo/plejboj i sl.
    Muška kurava i ženska kurava. Qrva je qrva, pa bila i žigolo.
    Samo oni koji se usude uvelike podbaciti, mogu uspjeti u velikoj mjeri.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. On da kosi, ja da mu vodu nosim
    By KRKNA in forum Ljubav
    Replies: 42
    Last Post: 20-05-17, 01:15
  2. Prodajem Parfemi muski i zenski
    By AccessDenied in forum Ostali oglasi
    Replies: 17
    Last Post: 14-03-16, 18:00
  3. DVI-D muski na VGA zenski
    By autodijagnostika in forum Hardware
    Replies: 16
    Last Post: 11-09-15, 12:28
  4. Kupujem kabl XLR (zenski) <=> 3.5mm (muski)
    By djolee in forum Ostali oglasi
    Replies: 6
    Last Post: 11-11-12, 21:29
  5. Ko kosi a ko vodu nosi, BANKARI ILI DRZAVE???
    By milovan in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 8
    Last Post: 09-01-12, 23:47

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •