Page 1 of 5 12345 LastLast
Results 1 to 25 of 111

Thread: Muski i zenski poslovi-On da kosi, ja da mu vodu nosim

  1. #1
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    APSURDISTAN
    Posts
    3,993
    Thanks Thanks Given 
    4,207
    Thanks Thanks Received 
    2,042
    Thanked in
    646 Posts

    Default Muski i zenski poslovi-On da kosi, ja da mu vodu nosim

    ...u kući i inače.

    Kakav je vaš stav?

    Nebitno jeste li u vezi, braku, da li je u pitanju sestra ili majka u kući,...

    Šta kao muškarac mislite da ipak više ''priliči ženama'', šta nikad ne biste radili (npr. peglanje, kuvanje, zalivanje cvijeća, presvlačenje bebe,...)
    Čega, kao žena pošteđujete sebe jer je to ''muški posao'' (npr. popravke po kući, krečenje, pomjeranje namještaja, zakucavanje eksera, šeganje drva,...)

    Ili ste otvoreni za sve vrste poslova bez predrasuda?


    P.S. Ovu temu namjerno nisam otvorila na ''Sve i svašta'' jer je u pitanju odnos između ljudi i zajedničkom životu, a podjela svakodnevnih poslova je po mom mišljenju jedna od važnih stavki, naravno pored ljubavi i poštovanja.
    Pametnima smatramo samo one koji misle jednako kao i mi.
    Fransoa la Rošfuko, francuski filozof

  2. #2
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,868
    Thanks Thanks Given 
    3,187
    Thanks Thanks Received 
    5,532
    Thanked in
    2,242 Posts

    Default

    Kao neko ko je zivio sam, radio sam u stanu sve moguce poslove, bilo 'muske', bilo 'zenske'. Pocev od ciscenja, spremanja hrane i tako to. Cak i zalivanje cvijeca, samo sto je krajnji ishod bio negativan, izgleda da sam previse zalivao . A i zivjeh i sa partnerkom, i ni u kom trenu nisam ocekivao neki 'zenski' posao da bude odradjen, samo zato sto je ona tu, no prionem da se zavrsi sto se zavrsit mora. Pa sad ko ce to zavrsit manje je bitno, bitno je da se zavrsi.
    Isto tako posto ja radim 'zenske' poslove, ocekujem i od djevojke da zna 'muske'. Tipa da neki ventil zavrne kad treba, da zna da promijeni osigurace ili tako to, okreci... dakle da bude nezavisna u tome, nebitno jesam li ja tu ili ne. Cijenim tu nezavisnost i snalazljivost, jer ipak je 21. vijek. Naravno ja bih to uradio prvi, ali ako ja nisam tu ne mora da zove komsije, prijatelje, bracu, kumove. Znaci modernizam i renesansa

  3. #3
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,542
    Thanks Thanks Given 
    7,409
    Thanks Thanks Received 
    4,494
    Thanked in
    1,747 Posts

    Default

    Ne peglam i tačka...
    #fakenews

  4. #4
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    39,954
    Thanks Thanks Given 
    3,938
    Thanks Thanks Received 
    6,446
    Thanked in
    3,087 Posts

    Default

    čini mi se da je ovako nešto bilo. ja ne bih pisala o tome čega bih sebe poštedila, ali svakako bih njega da pegla, baca smeće, kupuje menu uloške, tampone i tako to. nešto ne vidim njega pored sebe kako nosi kese, a ja trepćem. eto, može vala za sobom da sredi stvari (presvlačenje, tuširanje i tako to) da ja ne moram skupljat za njim.
    zamišljam muža kako širi veš na balkonu a ne zezaj

    krečila jesam, pomjerala sam namještaj...ništa strašno

  5. #5
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    worldwide
    Posts
    26,403
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    opet podjele , dokel vise, u 21 vijek, svaki posao kucni je svacija duznost i stvar dogovora, podjednako treba da se uredi sve po tome sta je kome lakse ili teze nista vise, ja recimo ne dozvoljavam drugima da ciste i kuvaju , to je moje i tacka sve ostalo moze bit podlozno dogovoru u odnosu na slobodno vrijeme
    Risk , is what makes life worth living

    Never a failure, always a lesson!

  6. #6
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Pale
    Posts
    2,846
    Thanks Thanks Given 
    143
    Thanks Thanks Received 
    55
    Thanked in
    47 Posts

    Default

    Ja ću biti i potrošač ako ona može proizvesti:cower:sp...........
    Zna de ko je prizvođač a ko potrošač..

  7. #7
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Astral
    Posts
    8,274
    Thanks Thanks Given 
    458
    Thanks Thanks Received 
    379
    Thanked in
    231 Posts

    Default

    Ne djelim poslove na "muške" i "ženske", samo na one koje radije radim od drugih. Kad nešto mora da se odradi jednostavno mora, pa šta god bilo, a naravno u zajednici treba da postoji dogovor, kako bi sve bolje funkcionisalo.
    Quote Originally Posted by Prekidi_stvarnosti View Post
    I have loved the stars too fondly to be fearful of the night.
    Okreni na igru!

  8. #8
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,995
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Dijelim poslove na muske i zenske, zenski je da gleda a muski da radi . Salim se naravno.
    Sto se poslova tice, nemam sad tu neke veeelike predrasude da mi muz ne bi smio tac' sude, usisivac, magicnu, ali isto imam osjecaj, ne moze niko oribat kupatilo ka sto to ja umijem
    Ja imam neke druge principe, kojih cu se kad se "zamaknem" drzati, a to je da mi muz nece ici neopeglan i dronjav na posao ili bilo dje iz kuce, znam vec da ce mi najveca drugarica bit pegla u kucu. I ako mi se npr drugarice snebivaju kad kazem da cu imat posla oko peglanja kad se udam, ne vidim nista strasno tu sto necu npr njemu dozvoliti da pegla svoje stvari.
    dva i dva su tri

  9. #9
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    6,142
    Thanks Thanks Given 
    254
    Thanks Thanks Received 
    1,140
    Thanked in
    556 Posts

    Default

    Ništa ljepše nego svakog jutra peglat mu košulju, trudit se, svaki ugao „oparit“, zamišljat kako mu lijepo stoji... i onda je obuče... a ona ipak izgužvana LjubaF...

  10. #10
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,744
    Thanks Thanks Given 
    10,837
    Thanks Thanks Received 
    2,116
    Thanked in
    1,078 Posts

    Default

    dijelimo poslove na muške i ženske ali to ne znači da nešto što je muški posao u našoj zajednici ne radim ja, ili ženskih on, ako tako zahtijeva situacija.
    Ono što je bitno jeste to da ne postoji apsolutno nijedan "posao" uključujući i kupovinu tampona i uložaka, koje moj suprug ne bi obavio ako je to u momentu potrebno, kao i, ja ću ladno nositi frižider sa majstorom jer je moj čojak trenutno u nemogućnosti da tegli bilo što...
    Što se nas tiče, naša zajednica je baš zajednica, ali ja bolje kuvam, a on bolje kucka, pa ja kuvam a on kucka i zateže
    Zato je on ekspert za trgovinu i ja nikad nijesam pošla u trgovinu izuzev ako mu pravim društvo ili za svoj ćef
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  11. #11
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,744
    Thanks Thanks Given 
    10,837
    Thanks Thanks Received 
    2,116
    Thanked in
    1,078 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by tigrovo_oko View Post
    Ništa ljepše nego svakog jutra peglat mu košulju, trudit se, svaki ugao „oparit“, zamišljat kako mu lijepo stoji... i onda je obuče... a ona ipak izgužvana LjubaF...
    :hopelessness: Mrzim da peglam, MRZIM!!! (ali peglam vrlo redovno):sorrow::sorrow::sorrow:
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  12. #12
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Niksic
    Posts
    19,534
    Thanks Thanks Given 
    1,932
    Thanks Thanks Received 
    2,527
    Thanked in
    1,089 Posts

    Default

    Nije problem, ja cu usisati, oprati sude, ubaciti ves u masinu, skuvati nesto, ali neka onda zena iscijepa drva, okreci, izgletuje plafon...
    Tu es mon héro!

  13. #13
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Biel/Bienne
    Posts
    12,805
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    neka radi ko prvi stigne ili ko umije. taman posla da se oko toga svadjamo.
    http://www.youtube.com/watch?v=PCjwxItb_p4
    Les chiens aboient, la caravane passe.

  14. #14
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    dream land
    Posts
    2,740
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Vala ako misli da mu kuvam morace sude da pere :devil:
    Ne vidim neku potrebu za tom podjelom, kao ni za svim ostalim...
    ...divlje kose, tamna oka dva
    cvijet bez korjena
    ples je sve sto zna...



  15. #15
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Astral
    Posts
    8,274
    Thanks Thanks Given 
    458
    Thanks Thanks Received 
    379
    Thanked in
    231 Posts

    Default

    Volim da peglam... jesam li normalna
    Quote Originally Posted by Prekidi_stvarnosti View Post
    I have loved the stars too fondly to be fearful of the night.
    Okreni na igru!

  16. #16
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    In his arms. ♥
    Posts
    6,768
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Valjda đe su ljudi normalni, to sve nekako ide svojim tokom, pa jedno drugom pomažu u svemu. Druga stvar ako neko nešto baš ne umije, šta sad, nije smak svijeta. Ne očekujem od njega da će da šije na pr, niti da ću ja umjeti da popravljam kola, ali ono što definitivno ne bih mogla tolerisati je da jedno uvijek radi a drugo odmara. To kad vidim smuči mi se. I baš često vidim da se od žene očekuje da sve nešto radi i non stop leti kroz kuću, a muž lijepo digne noge i gleda tv ili šta god. Ili ih valjda žene tako razmaze ili su oni previše 'muškarci' da bi išta u tome pomogli, ali svakako nešto jako iritantno.
    Zavoleli smo se, ponešto pseći i svetački.
    Zakovali se jedno u drugo klanfama zuba.

  17. #17
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,065
    Thanks Thanks Given 
    763
    Thanks Thanks Received 
    1,478
    Thanked in
    734 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by no-mercy View Post
    Nije problem, ja cu usisati, oprati sude, ubaciti ves u masinu, skuvati nesto, ali neka onda zena iscijepa drva, okreci, izgletuje plafon...
    Bogome ce ti svaka pametna zena odmah potpisati tu ponudu, jer te 'zenske' rabote kojih si se prihvatio su svakodnevne, a krecenje, gletovanje plafona i cijepanje drva se rade jednom godisnje, tako da ce bez razmisljanja platiti radnika za to


  18. #18
    Join Date
    Apr 2011
    Posts
    859
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Nije mi vala problem povuc,5,6 puta peglom preko odjece ,(bolje no ka spezvakan izac iz kuce)ako je zensko zauzeto npr.pere sudove i slicni necu je vadit iz posla kad se fino zalecela,a eto ako mi rece da povucem krpom po stalu a nece mi ruka opanut sto cu 2,3 puta manut,usisat malo teze ali ako je neka frka dolaze gosti iznenada,Kirbi mi nije ravan ...ali da perem suuudove a ne ziva glava,da mavam metlom,nidaci boK ili da sirim ves sto rece neka a bolje da me nije,a ne daj boze da me komsija vidi iselio bi se iz istih stopa

  19. #19
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Kotor
    Posts
    15,838
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ne mogu stvarno, ako krenem, po foruma će mi se popet na glavu.
    Izdrži, izdrži...
    Bijo si poziw koi se neodbija

  20. #20
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    6,630
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by the_lady_marianna View Post
    Volim da peglam... jesam li normalna
    I ja isto..Da mi dođe da skočim sa balkona kad se pegle dofatim..Kad nema ženskiJa doma,moram...Kakav crnjaaak.I veš bi širio samo peglu što dalje.

  21. #21
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    3,464
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    18
    Thanked in
    10 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by dobrica View Post
    Dijelim poslove na muske i zenske, zenski je da gleda a muski da radi . Salim se naravno.
    Sto se poslova tice, nemam sad tu neke veeelike predrasude da mi muz ne bi smio tac' sude, usisivac, magicnu, ali isto imam osjecaj, ne moze niko oribat kupatilo ka sto to ja umijem
    Ja imam neke druge principe, kojih cu se kad se "zamaknem" drzati, a to je da mi muz nece ici neopeglan i dronjav na posao ili bilo dje iz kuce, znam vec da ce mi najveca drugarica bit pegla u kucu. I ako mi se npr drugarice snebivaju kad kazem da cu imat posla oko peglanja kad se udam, ne vidim nista strasno tu sto necu npr njemu dozvoliti da pegla svoje stvari.
    Ma prava si dobrica... Drago mi je da ovakve đevojke/žene još postoje...


    Quote Originally Posted by ovizionizi View Post
    Bogome ce ti svaka pametna zena odmah potpisati tu ponudu, jer te 'zenske' rabote kojih si se prihvatio su svakodnevne, a krecenje, gletovanje plafona i cijepanje drva se rade jednom godisnje, tako da ce bez razmisljanja platiti radnika za to
    Nijesi u pravu...

    Peglanje- u moju kuću je majka uvijek prala i peglala veš jednom neđeljno...
    Kuvanje- vazda se kuvalo za po 2,3 dana, stim što i otac zna ponekad lijepo da skuva...
    Pranje suđa- najdosadnija stvar na svijet, slažem se, ali danas postoje mašine...
    Usisavanje i spremanje kuće- 2,3 puta neđeljno, i sve je pod konac...

    Sa druge strane

    Cijepanje, ubačanje, slaganje i donošenje drva- to nijesu poslovi koji se rade jednom godišnje, već poslovi koji se obavljaju svakog drugog dana nekih pola godine... Tako je na Cetinje i u dobrom dijelu Crne Gore... A tek kad treba cijepat drva za propirku, dok jednu palicu iscjepkaš ode dan... Nije problem platit nekoga da iscijepa drva, stvar je u tome što će onda drva zauzet mnogo više prostora... osim toga, ako bi iša tom logikom, onda ne bi trebalo da bude problem plaćanje kućne pomoćnice...

    Čišćenje snijega- ispred kuće, oko kola, oko garaže, oko šupe, do ulice... Ako pada jako, čim završiš, moraš sve ispočetka, e se rabota ništa ne poznaje...

    Krečenje, sve vrste kućnih popravki, rad oko kuće, rad na selo ko ima đedovinu- to nijesu poslovi koji se rade svaki dan, ali oko kuće vazda ima posla, a ti poslovi nijesu nimalo laki...

    Da spomenem još sve vrste težih poslova- iako je ovo širok pojam, nabrojaću one poslove koje mnogi smatraju ženskim...npr donošenje kesa iz prodavnice, ako je išta teže, moja majka to jednostavno ostavi u kola... Ista stvar je i sa smećem, ako je kakva veća kesa muška čeljad je iznose...


    Ja sam naveo kako je to bilo u moju kuću kod mojih roditelja...
    Što se tiče današnjih đevojaka... Ja ću joj odmah stavit do znanja što i kako treba da se radi... Ako joj se ne sviđa, široko joj polje... Problem je što se mnoge prave dobre, fine slatke do udaje... A onda dignu p*čku na sto i šou može da počne...

  22. #22
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,065
    Thanks Thanks Given 
    763
    Thanks Thanks Received 
    1,478
    Thanked in
    734 Posts

    Default

    auf, muke..


  23. #23
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Ne podnosim kad se musko mijesa u bilo sta u kuci. Dovoljno da zna pripremiti kaficu na 7/9 nacina i to je to.

    Hvala Lepo
    Last edited by Maja; 09-11-12 at 02:20.

  24. #24
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Kotor
    Posts
    15,838
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Je li to opet progoreo košulju peglom, jes?!
    Bijo si poziw koi se neodbija

  25. #25
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,868
    Thanks Thanks Given 
    3,187
    Thanks Thanks Received 
    5,532
    Thanked in
    2,242 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by karamazov View Post
    Ja sam naveo kako je to bilo u moju kuću kod mojih roditelja...
    Ti onda uzivaj u zivotu s tvojim roditeljima.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. On da kosi, ja da mu vodu nosim
    By KRKNA in forum Ljubav
    Replies: 42
    Last Post: 20-05-17, 01:15
  2. Prodajem Parfemi muski i zenski
    By AccessDenied in forum Ostali oglasi
    Replies: 17
    Last Post: 14-03-16, 18:00
  3. DVI-D muski na VGA zenski
    By autodijagnostika in forum Hardware
    Replies: 16
    Last Post: 11-09-15, 12:28
  4. Kupujem kabl XLR (zenski) <=> 3.5mm (muski)
    By djolee in forum Ostali oglasi
    Replies: 6
    Last Post: 11-11-12, 21:29
  5. Ko kosi a ko vodu nosi, BANKARI ILI DRZAVE???
    By milovan in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 8
    Last Post: 09-01-12, 23:47

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •