Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 25 of 30

Thread: Hacker's world

  1. #1
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,312
    Thanks Thanks Given 
    2,801
    Thanks Thanks Received 
    4,627
    Thanked in
    2,437 Posts

    Question Hacker's world

    Eo su mi rekli da je ovaj dio foruma najprikladniji za moje pitaje pa eto...

    Zanimalo me kakva literatura postoji koja olaksava ulazak u svijet hakera? Jedan moj poznanik iz IT se bavi time ali se ne gledamo skoro nikako tako da na njega ne mogu da racunam oko pomoci pa se obracam vama... Znaci neka knjiga, CD, DVD ili slicno koja uvodi u ovo, za mene, jako zanimljivo polje...

    Hvala na info.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  2. #2
    Join Date
    Apr 2004
    Posts
    331
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Za pocetak mislim da treba da naucis da koristis Linux operativni sistem jer je to valjda u sustini "hakovanje" znaci poznavanje OS-a haker ne mozes biti koristeci Windows jer ti ne daje dovoljnu slobodu i uvid u sve procese i nemoj da te zavara da si haker ako na pr. skines s interneta neki tool i srusis neciji phpbb forum jer je to takozvani "lame" uglavnom da te ja nesto ne ucim posebno jer i ja ne znam previse niti me zanima hakovanje trenutno.
    Ali uglavnom treba da naucis Linux za pocetak instaliraj ga i kupi neku knjigu u vezi njega pa ces vidjet kasnije ...
    poz

  3. #3
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,312
    Thanks Thanks Given 
    2,801
    Thanks Thanks Received 
    4,627
    Thanked in
    2,437 Posts

    Arrow

    Quote Originally Posted by B_M_W
    Za pocetak mislim da treba da naucis da koristis Linux operativni sistem jer je to valjda u sustini "hakovanje" znaci poznavanje OS-a haker ne mozes biti koristeci Windows jer ti ne daje dovoljnu slobodu i uvid u sve procese i nemoj da te zavara da si haker ako na pr. skines s interneta neki tool i srusis neciji phpbb forum jer je to takozvani "lame" uglavnom da te ja nesto ne ucim posebno jer i ja ne znam previse niti me zanima hakovanje trenutno.
    Ali uglavnom treba da naucis Linux za pocetak instaliraj ga i kupi neku knjigu u vezi njega pa ces vidjet kasnije ...
    poz
    Za pocetak meni treba jedna dobra knjiga a vec sam vidio kakve su samo ih sad treba nac a najbolje bi bilo kad bi ih neko od vas iamo a da im trenutno ne treba pa da mi ih pozajmi ili mozda i prida... Znam sto je "haker" sto je "kreker" a sto "lamer" a to da postanem haker... neznam ali za sad ocu samo da vidim kako je i sto je...

    Pozdrav
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  4. #4
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    \root
    Posts
    2,665
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Wink

    E owako posto i mene interesuje Hacking, uzeo sam knjigu u Neutron PROGRAMIRANJE U C JEZIKU. Linux ti savjetuju da uzmes zato sto je otvorenog koda i bolji je za programiranje,
    cuo sam da ima da se kupi Black Book za hackovanje sa pratecim softwerom na disku i clanstvom na njihovom site-u:
    http://www.hackersbook.com/order3spe...&nep=1&cou=eur
    Sad i ja imam jedno pitanje, je li moguce instalirat linux pored Windowsa (na drugoj particiji) tj, da se kreira jos jedna
    particija ali da se ne instalira ponovo windows?
    M O N T E N E G R O......L U G

    FORUM ZAJEDNICE LINUX KORISNIKA U CRNOJ GORI

  5. #5
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    I'm here to spread love all over the world!
    Posts
    5,020
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    jeste moguce je instalirati linux na drugoj particiji i nema potrebe kupovati bilo kakve knjiga kad internetu imate masu free literature na nasem i engleskom jeziku.

  6. #6
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    497
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    ja mislim da za hakovanje, moras da naucis da busis karticu. zato cekic u ruke i na posao.... a zatim nabavis asembler, i jedan bic i onda sado mazo... i nista windows ni linux, no moras sam da razvijes svoj os. i tek onda mozes da kupis recnik racunarskih termina... i onda si haKER.

    p.s. : Imam sve najskuplje , a nece da mi udje u programe...
    while True:
    suplje, prazno = prazno, suplje

  7. #7
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    \root
    Posts
    2,665
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by User Name
    ja mislim da za hakovanje, moras da naucis da busis karticu. zato cekic u ruke i na posao.... a zatim nabavis asembler, i jedan bic i onda sado mazo... i nista windows ni linux, no moras sam da razvijes svoj os. i tek onda mozes da kupis recnik racunarskih termina... i onda si haKER.

    p.s. : Imam sve najskuplje , a nece da mi udje u programe...
    Mozda ne umijes da upalis kompjuter
    M O N T E N E G R O......L U G

    FORUM ZAJEDNICE LINUX KORISNIKA U CRNOJ GORI

  8. #8
    Join Date
    Apr 2004
    Posts
    331
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by User Name
    ja mislim da za hakovanje, moras da naucis da busis karticu. zato cekic u ruke i na posao.... a zatim nabavis asembler, i jedan bic i onda sado mazo... i nista windows ni linux, no moras sam da razvijes svoj os. i tek onda mozes da kupis recnik racunarskih termina... i onda si haKER.

    p.s. : Imam sve najskuplje , a nece da mi udje u programe...
    cemu sarkazam mozda momak oce da uci pravo hakovanje

  9. #9
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,671
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Vidi sta se hakera navalilo . Nego momak ti bi sada nesto da ti mi preoprucimo i damo a ti nikakve detalje nedajes. Hakovanje je malo prevelik pojam. Malo to suzi pa da ti se nesto preporuci. Sta hoces da radis?

  10. #10
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,368
    Thanks Thanks Given 
    2,806
    Thanks Thanks Received 
    3,999
    Thanked in
    1,936 Posts

    Default

    Undead malo ti je bilo sto sam ti ja rekao da moze linux pored windowsa da se instalira na razlicitim particijama nego jos provjeravas cccc
    Danasnja djeca...
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  11. #11
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    \root
    Posts
    2,665
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by hercules
    Undead malo ti je bilo sto sam ti ja rekao da moze linux pored windowsa da se instalira na razlicitim particijama nego jos provjeravas cccc
    Danasnja djeca...
    Jes ali tebe nijesam pita mora li se reinstalirat windows :P
    M O N T E N E G R O......L U G

    FORUM ZAJEDNICE LINUX KORISNIKA U CRNOJ GORI

  12. #12
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,312
    Thanks Thanks Given 
    2,801
    Thanks Thanks Received 
    4,627
    Thanked in
    2,437 Posts

    Default

    Uh, sto smo se raspiricali... Pazi, ja znam koliko je obiman pojam hakera i samo me zanima da "udjem u taj svijet"... Neznam koliko sam jasan ali ne mogu ja sad nesto konkretno da trazim kad pocinjem od NULE tako da prvo moram pocet pa onda gledat dje cu i sta cu...

    P.S. Vidjeh negdje na netu jednu knjigu koja je izgleda njabolje ocijenjena a to je Hacking Exposed ili kod nas valjda Hakerisanje i Zastita ali eto mozda je to za neke koji imaju neku manje-vise dobru osnovu pa necu sad da kupujem neke knjige a da neznam ocve li mi ista pomoci trenutno...
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  13. #13
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    362
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by User Name
    ja mislim da za hakovanje, moras da naucis da busis karticu. zato cekic u ruke i na posao.... a zatim nabavis asembler, i jedan bic i onda sado mazo... i nista windows ni linux, no moras sam da razvijes svoj os. i tek onda mozes da kupis recnik racunarskih termina... i onda si haKER.

    p.s. : Imam sve najskuplje , a nece da mi udje u programe...
    dzabe se trudis, oni su daleko smjesniji od tebe ...

  14. #14
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,671
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Fidel Castro
    Uh, sto smo se raspiricali... Pazi, ja znam koliko je obiman pojam hakera i samo me zanima da "udjem u taj svijet"... Neznam koliko sam jasan ali ne mogu ja sad nesto konkretno da trazim kad pocinjem od NULE tako da prvo moram pocet pa onda gledat dje cu i sta cu...
    Ako ista znas o kompjuterima onda znas dovoljno da se odlucis. Znaci sta te zanima hakovanje OSa, networka, razno-raznih protokola, raznih cipova i zajebancija koje nisu ni vezane sa standardnim PC svijetom, pravljenje virusa, upadanje na tudje sisteme, provjeravanje tvoje bezbjednosti, dolazenje do nekih informacija itd. itd.

  15. #15
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,312
    Thanks Thanks Given 
    2,801
    Thanks Thanks Received 
    4,627
    Thanked in
    2,437 Posts

    Arrow

    Quote Originally Posted by metalac
    Ako ista znas o kompjuterima onda znas dovoljno da se odlucis. Znaci sta te zanima hakovanje OSa, networka, razno-raznih protokola, raznih cipova i zajebancija koje nisu ni vezane sa standardnim PC svijetom, pravljenje virusa, upadanje na tudje sisteme, provjeravanje tvoje bezbjednosti, dolazenje do nekih informacija itd. itd.
    Ma nije to "ista" mnogo ali eto, ja bih da pokusam, da probam i da vidim mogu li ja to ili ne... Inace od tih stvari sto si naveo vjerovatno me najvise "zanima" hakovanje OS-a, provjeravanje moje bezbjednosti da bi se danas-sutra moga "odbranit" od krekera i lamera a takodje se nebi bunio kad bi dosao do neke korisne informacije... ;-)
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  16. #16
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,671
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Fidel Castro
    Ma nije to "ista" mnogo ali eto, ja bih da pokusam, da probam i da vidim mogu li ja to ili ne... Inace od tih stvari sto si naveo vjerovatno me najvise "zanima" hakovanje OS-a, provjeravanje moje bezbjednosti da bi se danas-sutra moga "odbranit" od krekera i lamera a takodje se nebi bunio kad bi dosao do neke korisne informacije... ;-)
    E pa onda uzmi knjigu od Oreilly(ja) "Understanding the Linux Kernel" i sretno . Najlakse ti je nauciti nesto tako ako uzmes neki uredjaj za kojeg podrska nepostoji i probas da stavis linux na njega. Recimo mobilni ili tako slicne stvari. Ili se pridruzi nekom od projekata koji to rade. Ja imam knjigu ali papirnu kopiju mada je mozes naci i u PDF formatu ako malo potrazis.

  17. #17
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,368
    Thanks Thanks Given 
    2,806
    Thanks Thanks Received 
    3,999
    Thanked in
    1,936 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Undead
    Jes ali tebe nijesam pita mora li se reinstalirat windows :P
    Blage veze ti nemas
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  18. #18
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,083
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Haha alo ne budalite . Nadjite sto pametnije bre... Nema te knjige koje ce te nauciti da budes haker. Danijele ne skidaj te programe sa Neta, nagrdices PC ako vec nisi :P.
    Always smiling :-)

  19. #19
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,312
    Thanks Thanks Given 
    2,801
    Thanks Thanks Received 
    4,627
    Thanked in
    2,437 Posts

    Default

    Vec jesam tako da cu da predjem iskljucivo na literaturu...
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  20. #20
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    BD
    Posts
    673
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    a ne mogu vjerovat cime se vi zamlacujete...crnogorski hakeri,muahahaha :hammer::yipiiii:

  21. #21
    Join Date
    Apr 2004
    Posts
    331
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ko to "mi" ? Po avataru bih rekao da se i ti "zamlacujes" time

  22. #22
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    I'm here to spread love all over the world!
    Posts
    5,020
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Cus po avataru, qq! To je Red Hat Linux Logo, ne znam kako zakljuci da je haker zbog avatara. Ili svi mi koji koristimo linux smo odma hakeri i ako ja mrzim tu rijec i takve ljude. Ja licno korstim linux u dvije svrhe, za proxy server i za ucenje, mislim tu nema hakerisanja.

  23. #23
    Join Date
    Apr 2004
    Posts
    331
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Onda ti nemas pojma sta je hakovanje sine

  24. #24
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,671
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by B_M_W
    Onda ti nemas pojma sta je hakovanje sine
    linux != hack.

  25. #25
    Join Date
    Apr 2004
    Posts
    331
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    metalac
    hakovanje nije samo da se provali u tudj kompjuter da se kradu informacije da srusis server itd.

    Ne znam mozda sam ja lud ili neobavijesten ili nesto trece, ali ja bih ovo sto si ti rekao nazvao hakovanjem:

    "... Najlakse ti je nauciti nesto tako ako uzmes neki uredjaj za kojeg podrska nepostoji i probas da stavis linux na njega. Recimo mobilni ili tako slicne stvari. Ili se pridruzi nekom od projekata koji to rade...."

    PS. znam da linux != hack ili !(linux==hack) ili linux<>hack ili kako vec ...
    Last edited by B_M_W; 31-08-05 at 16:27.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Replies: 30
    Last Post: 19-03-15, 15:27
  2. TeXtovi Pjesama
    By Insane in forum Muzika
    Replies: 136
    Last Post: 02-10-12, 13:44
  3. the sexiest song....
    By La_bambola in forum Sex i erotika
    Replies: 233
    Last Post: 09-11-07, 19:15
  4. Replies: 5
    Last Post: 15-10-04, 01:34

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •