Results 1 to 14 of 14

Thread: Hacker World

  1. #1
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,319
    Thanks Thanks Given 
    2,802
    Thanks Thanks Received 
    4,629
    Thanked in
    2,439 Posts

    Question Hacker World

    Neznam koliko je prikladan ovaj dio foruma za moje pitanje ali ako mislite da treba da ide nedje drugo vi ga prebacite...

    Zanimalo me kakva literatura postoji koja olaksava ulazak u svijet hakera? Jedan moj poznanik iz IT se bavi time ali se ne gledamo skoro nikako tako da na njega ne mogu da racunam oko pomoci pa se obracam vama... Znaci neka knjiga, CD, DVD ili slicno koja uvodi u ovo, za mene, jako zanimljivo polje...

    Hvala na info.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  2. #2
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    I'm here to spread love all over the world!
    Posts
    5,020
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ovo moze ici na Internet ili IT, Programiranje forum. A odgovor na tvoje pitanje je www.google.com

  3. #3
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    PGC/NYC
    Posts
    869
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Arrow

    Evo moze i ovako...
    Par linkova, ako mozda vec nisi pronasha shto te interesuje... :smile:

    http://www.google.com/search?client=...=Google+Search

    http://www.google.com/search?client=...=Google+Search
    Think DifferentStay Innovative

  4. #4
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,319
    Thanks Thanks Given 
    2,802
    Thanks Thanks Received 
    4,629
    Thanked in
    2,439 Posts

    Arrow

    Quote Originally Posted by Mugi
    Ovo moze ici na Internet ili IT, Programiranje forum.
    Pa dobro ja cu ga tamo prebacit pa neka ga odje obrisu ako ce...

    Quote Originally Posted by Mugi
    A odgovor na tvoje pitanje je www.google.com
    Pa Google rjesenje i odgovor na mnoga pitanja ali pitam vas jer ocu od vas da cujem ima li neka ikakva iskustva sa tim...
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  5. #5
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    odmah ispred procesora koji je u PG
    Posts
    179
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Exclamation nije to za tebe

    slusaj ako mislis da su hakeri cool tipovi ka sa filma hackers i da jebu ribe tipa angeline jolie zeznuo si se bas ALI bas nista nema posebno u tome.sta ce tebi da razbijas glavu 5 godina do ucenja da bi ti mogao da se pohvalis kako drugu mozes da provalis u kompjuter???!!!ako zelis da budes haker potrebno ti je da svaki dan od danas pa do kraja svog zivota provodis BAR po 3-4h dnevno za kompjuterom i jos toliko za nekom strucnom knjigom i to ako wrhunski brzo radis...vjeruj mi ako nisi na PMF-u na osjeku za kompjutere ili nesta sl. bogami tesko mozes sta ucinjeti od sebe...bar nesta ozbiljno...

    P.S.ja nekazem da je lose biti haker za one kojim je to srast kompjuteri itd. ali ako oce cisto iz sprdnje da kaze ja mogu ovo ili ono e onda mu se ne isplati,stace vec kod paskala

  6. #6
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,319
    Thanks Thanks Given 
    2,802
    Thanks Thanks Received 
    4,629
    Thanked in
    2,439 Posts

    Arrow

    Quote Originally Posted by COOLER
    slusaj ako mislis da su hakeri cool tipovi ka sa filma hackers i da jebu ribe tipa angeline jolie zeznuo si se bas ALI bas nista nema posebno u tome.sta ce tebi da razbijas glavu 5 godina do ucenja da bi ti mogao da se pohvalis kako drugu mozes da provalis u kompjuter???!!!ako zelis da budes haker potrebno ti je da svaki dan od danas pa do kraja svog zivota provodis BAR po 3-4h dnevno za kompjuterom i jos toliko za nekom strucnom knjigom i to ako wrhunski brzo radis...vjeruj mi ako nisi na PMF-u na osjeku za kompjutere ili nesta sl. bogami tesko mozes sta ucinjeti od sebe...bar nesta ozbiljno...

    P.S.ja nekazem da je lose biti haker za one kojim je to srast kompjuteri itd. ali ako oce cisto iz sprdnje da kaze ja mogu ovo ili ono e onda mu se ne isplati,stace vec kod paskala
    Kao prvo, nisam ni gledao taj film tako da nemam pojma o cemu pricas a kao drugo znam sta su hakeri i kakav im je manje-vise zivot ako se moze za svakoga isto rec... Dalje, ja ne planiram da provedem cijeli zivot pred kompjuterom i da svaki dan budem po 3-4h na PC zbog toga ali ocu da vidim koliko je tesko nauciti malo tog "jezika" pa cu onda JA vidjet jeli to za mene ili ne!
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  7. #7
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    La Fossa
    Posts
    6,668
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ja sam sad uhakova jedan frizhider u NK, i prebacih neku gajbu Nikshichkog preko invisible port cable u moj...
    Io ci credo!

    Welcome



  8. #8
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    CUCE
    Posts
    1,343
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Desert Eagle
    Ja sam sad uhakova jedan frizhider u NK, i prebacih neku gajbu Nikshichkog preko invisible port cable u moj...
    Ja se chudim shto je meni preopterecena veza...a ono Desert... prebaca pivo za SAD...;-)

  9. #9
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    12,425
    Thanks Thanks Given 
    5,563
    Thanks Thanks Received 
    5,002
    Thanked in
    2,087 Posts

    Default

    Kakva glupost biti hacker.
    Fidel, previse se zanosis sa tim,a nemas nikakve koritsti sa tim. Ako hoces, bolje postani CRACKER. Naravno uz preduslov da moras da budes manje-vise genije, i da moras da se otelis uceci raznorazne zaboravljene jezike koje ces tesko nauciti bez literature i da ce proci jedno 5 godina da bi savladao zastitu jednog jakog preograma. A ako pogledas sa druge strane sve to, vidjeces da ce za 5 godina zazivjet bolja zastita tako da ti tu nema vajde.
    Probao sam da ucim crackovanje, mngoo komplikovano, a nema vajde od toga.
    Having a parachute greatly increases your chance of surviving a long fall.
    Have a parachute.

  10. #10
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,319
    Thanks Thanks Given 
    2,802
    Thanks Thanks Received 
    4,629
    Thanked in
    2,439 Posts

    Default

    Ne zanosim se ja previse vec samo dovoljno... I jednom kad posttanes haker lako je biti kreker tako da ako ikad postignem jedno nece mi biti tesko da ostavirm drugo... Sto se tice vremena imam ga dosta i nece mi bit krivo ako ga na taj nacin potrosim umjesto da gubim vrijeme gledajuci TV, biti na smornom chatu pa cak i ovdje na forume... Znaci volja je tu a i vrijeme koje je potrebno a mislim da ce to biti dovoljno, makar da se pocne... Ko moze i ko zna literature, software i slicne stvari koje bi mogle da mi pomognu doborodosle su ovdje i ahvalan sam im a oni koji zele da kazu koliko je to glupo, ne moraju da se trose...
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  11. #11
    Join Date
    Apr 2005
    Location
    KÖLN,Barbarosaplatz/BAR
    Posts
    612
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Zar zaista mislis da ti neko sa ovih foruma moze ista reci o tome?? inace u svijetu "operira"tek nekih 12-15 hakera(u pravom smislu tih rijeci)a za vecinu njih se smatra da se nalaze na teritoriji juzne Amerike..ipak Fidel Kastro i nije bas za podcijenit ;-) :smile:

  12. #12
    Join Date
    Apr 2004
    Posts
    331
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Cini ti se ...
    Godisnje se napravi oko vise od 100 crva i virusa (u pravom smislu virus) da ne kazem ostalih koliko ima i to ih radi 15? Pojma nemas koliko je tih geek-ova ... Ovdje ih nema naravno.
    Inace ako ti je cilj samo da nekom srusis komp ili pokrades nadam se da ti onda niko nece pomoci odavde
    Ali ako hoces ozbiljno da ucis o racunarima bilo da je "hakovanje" ili nesto drugo ako imas vremena sto da ne

  13. #13
    Join Date
    Apr 2004
    Posts
    331
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by PARABELUM
    Zar zaista mislis da ti neko sa ovih foruma moze ista reci o tome?? inace u svijetu "operira"tek nekih 12-15 hakera(u pravom smislu tih rijeci)a za vecinu njih se smatra da se nalaze na teritoriji juzne Amerike..ipak Fidel Kastro i nije bas za podcijenit ;-) :smile:
    E da, pokazalo se da su Rusi najjaci hakeri, Brazilci su samo "buchni"

  14. #14
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,319
    Thanks Thanks Given 
    2,802
    Thanks Thanks Received 
    4,629
    Thanked in
    2,439 Posts

    Default

    Nije vazno odakle si vec imas li pomoc onoga koji zna, jesi li voljan za to i jos poneki faktor... Inace sam nabavio jednu knjigu u .PDF formatu koju mi je preporucio jedan hacker i tu ima 165 punih strana od bizcnog masinskog jezika pa sve to vjezba za krekovanja... Ko je pomogao, fala mu a ko nije isto fala!

    Aj pozzz
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Replies: 30
    Last Post: 19-03-15, 15:27
  2. TeXtovi Pjesama
    By Insane in forum Muzika
    Replies: 136
    Last Post: 02-10-12, 13:44
  3. World Rally Championship - WRC
    By Shole in forum Automobilizam arhiva
    Replies: 68
    Last Post: 20-02-11, 22:22
  4. the sexiest song....
    By La_bambola in forum Sex i erotika
    Replies: 233
    Last Post: 09-11-07, 19:15
  5. And1 World Tour - ACROSS DA GLOBE `05 -`06
    By 1/2 Man 1/2 Amazin` in forum Ostali sportovi
    Replies: 18
    Last Post: 23-02-05, 11:19

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •