Results 1 to 22 of 22

Thread: Civil War

  1. #1
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Toshin Bunar
    Posts
    1,027
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Civil War

    Stvar je ovakva:
    4 godine druzhite se sa istim ljudima. Kroz te 4 godine ostvarite drugarski odnos sa njima - sa nekima prijateljski, sa nekima chisto kurtoazan, no ipak drugarski odnos. Druzhite se sa njima, izlazite, idete jedni drugima u kucu, tu dochekujete jedni druge ka kraljeve.. ukratko, za te 4 godine ispechete svoj medjusobni odnos i formirate ga. No, poslije te 4 godine ti isti ljudi ne prepoznaju vas na ulici, nece da vas prepoznaju na ulici, ogovaraju vas u sasvim drugim krugovima, prekida se sa kontaktima, shto diplomatski, shto silom, izbjegavate jedni druge, ka da u zhivotu nijeste imali vecih neprijatelja do u odjeljenju.
    Ovo je situacija u mom odjeljenju poslije 4 godine. Pitanja koja postavljam su:

    1) Zashto?
    2) Kako je moguce tako neshto?
    3) Da li je moguce da smo 4 godine lagali jedni drugima?

    Ne zamjerite mi... Pod utiskom sam raznih pricha o ljudima iz mog odjeljenja koje kruzhe, a plasiraju ih upravo ti isti ljudi... Vazhili smo za slozhno odjeljenje, pa ne mogu da povjerujem da se za sve ovo vrijeme nakupilo toliko zhuchi...
    "Dobro veče." - Milka Canić, supervizor "Muzičke slagalice"

  2. #2
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Bgd
    Posts
    1,320
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    pa tek ste rastavili,baš bzvz..

    zašto?
    -zato što su sad svi digli glavu jer su završili srednju školu,neki su upisali fakultet,misle da su neko i nešto i jedu *****

    kako je moguće tako nešto?
    -ja nikome ne vjerujem,tako da me ne bi iznenadilo da se to i meni desi za godinu dana,iako je dosad sve bilo 'bajno i sjajno'

    da li je moguće da smo 4 godine lagali jedni drugima?
    -nevjerovatno,ali istinito..
    tra la la

    BaronesseHelene

    roke koke

  3. #3
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    bgd/bd
    Posts
    2,860
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    opushti se brate imam ja ove shto sam se druzio citav zivot,pa su sad neka mafija pa mi se ne javljaju eto da ti bude lakse

  4. #4
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Three Kocke Shechera
    Posts
    459
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    neka vas ne chude takve stvari,ima toga mnogo vishe nego shto se vidi na prvi pogled...i ne morash chekat da zavrshish shkolu,to se mozhe vidjeti i poslije 2-3 godine zajednichkog 'druzhenja'.nego chovjeka najvishe zaboli to sto je mislio da sa nekim je imao vrhunski prijateljski odnos,pa poslije

  5. #5
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    ///Classified///
    Posts
    1,141
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Jelena, to objasnjenje tvoje ne znam treba li komentarisat'...

    Sto znam, to je vjerovatno vrlo uobicajeno. Dogodilo se, manje vise i u mom odjeljenju posle 4godine. Isto tako i posle osnovne; 8godina.

    Zasto?
    Ljudi se mijenjaju. Sjecam se da sam kao bas mali imao mnogo drugova koji su mi danas totalno odbojni i nemam ama bas nimalo postovanja prema njima. Odrastajuci, ono drustvo koje uspije da zadrzi zajednicke interese, ostaje zajedno. Recimo, 4 nerazdvojna druga u skoli i van nje. Jedan od njih promijeni skolu, nadje neko novo drustvo tamo i oni ga izvedu na totalno drugi put. On misli da je prevazisao ovu trojicu. Ova trojica misle da je on kreten.
    Dok traje, nisu to lazi. Jednostavno, ukoliko dvoje (troje cetvoro....) posle nekog vremena izgube zajednicki jezik, razbija se drugarstvo.
    Mislim da oni koji posle srednje skole i posle nekog vremena na fakultetu; u tom krucijalnom periodu kad se licnost formira do kraja, ostanu drugovi, velika je sansa da ce se to zauvijek odrzati..

    Kao djeca, svi smo manje/vise bili normalni, u osnovnoj i srednjoj skoli smo se dijelili na normalne i na idiote, a kad budemo skroz odrasli, neko mora da bude i propalica, lopov, doktor, klosar, biznismen, ubica, sportista, pekar, auto-limar, fizikalac.... A kolki je njima uopste zajednicki interes?

    ///

  6. #6
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    bogu iza tregera
    Posts
    224
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    valjda se treba drzati onoga BILO JE LIJEPO DOK JE TRAJALO.
    "svi mi napustamo jedni druge.Umiremo,mijenjamo se (uglavnom je rijec o promjeni),prerastamo svoje najbolje prijatelje;no cak i kada te doista napustim ,prenijet cu na tebe nesto od sebe ,bit ces drukcija osoba zato sto si me poznavala,to je neizbjezno..."

    svaki period zivota obiljeze neki ljudi,neka poznanstva

  7. #7
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,019
    Thanks Thanks Given 
    2,695
    Thanks Thanks Received 
    4,397
    Thanked in
    2,342 Posts

    Default

    Samo me cudi da je to tako odjednom "puklo"... Zar nisi to primjetio prije ili mozda nisi obracao paznju ranije, dok si mislio da je sve Ok?
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  8. #8
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Toshin Bunar
    Posts
    1,027
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ne, jer smo stvarno bili odjeljenje za ponos i diku shto se sloge tiche... :roll:
    "Dobro veče." - Milka Canić, supervizor "Muzičke slagalice"

  9. #9
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Bgd
    Posts
    1,320
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Question

    da se to desilo nakon godinu-dvije shvatila bih nekako a ne sad..ne znam stvarno u čemu je problem. :roll:
    tra la la

    BaronesseHelene

    roke koke

  10. #10
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,019
    Thanks Thanks Given 
    2,695
    Thanks Thanks Received 
    4,397
    Thanked in
    2,342 Posts

    Default

    Pa i meni da je bilo vremenom, tj. da se jedna po jedna osoba odvajala iz "drustva" shavtio bi jer je to, nazalost ipak cesta pojava danas... Ali tako odjednom stvarno nemam logicno objasnjenje... Mozda si ti htio sve da gledas kao da je OK i onda ti se ucinjelo da je ta "nit" odjednom pukla...
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  11. #11
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Toshin Bunar
    Posts
    1,027
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Da znash da mozhe bit, mada sam vrlo realna osoba i sumnjam da bih tako neshto dozvolio sebi... Ni ja nemam logichno objashnjenje 8)
    "Dobro veče." - Milka Canić, supervizor "Muzičke slagalice"

  12. #12
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,019
    Thanks Thanks Given 
    2,695
    Thanks Thanks Received 
    4,397
    Thanked in
    2,342 Posts

    Default

    Svima se desi da "pogrijsi" u takvoj situaciji jer vidimo ono sto zelimo da vidimo a ne ono sto se desava i tek kansije kada vise ne mozemo d alazemo sebe odjednom shavtimo da smo propustili realni tok dogadjaja i da tek sad gledamo stvari kakve jesu...
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  13. #13
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Toshin Bunar
    Posts
    1,027
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    No ipak, zar to nije ljigavo, svo to glumatanje chisto da bi se zadovoljila forma, pa ako hocesh i - na neki nachin - izdaja od strane onih za koje bi nekad dao ruku (figurativno, of course)... Ovdje mislim samo na one sa kojima sam bio vrlo blizak :roll:
    "Dobro veče." - Milka Canić, supervizor "Muzičke slagalice"

  14. #14
    Join Date
    Aug 2005
    Posts
    128
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Thumbs down

    Jeste ljigawo,..jeste odwratno..nezamisljiwo shta wishe...I prije swega razocharawajucje... :mad: :???:
    All I want is everything ...

  15. #15
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    odmah ispred procesora koji je u PG
    Posts
    179
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Lightbulb razmisli malo...

    nisam mogao da citam sve postove ali soferu,pravo da ti kazem svakome se to desava...meni se to u 8. desilo kada su mi drug i drugarica posle osam godina druzenja u ISTOM ODJELJENJU i djeljenja istih snova(bas su mi bili NAJ NAJ) zabila noz u ledja pricama kojekakvim o meni i to samo sto su ih njihovi roditelji kasno pustili sa lanca pa sad su htjeli svoje ime na ulici da uzdignu blateci moje(ebi ga bili ljubomorni...)pa onda na ulici za osobe koje sam htio zivot da dam(i dosta puta za njih sto za brata nebi ucini,cinio sam) danas nece ni da stanu do kuce da me prebace ili nedaj boze da mi nesta sitno pomognu ili ucine itd... i VJERUJ mi do kraja sredje vec sam bio spreman i nije mi to toliko tesko palo...uzivaj dok traje,nikom ne pricaj svoje tajne jer ce ti se UVIJEK odbiti od glavu i budi ravnodusan kad se raspad desi...toliko od mene uglavnom sto prije ,,prebolis'' taj raspad to bolje po tebe...nesta slicno ka i u ljubavi...

  16. #16
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Three Kocke Shechera
    Posts
    459
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    yeah Cooler,this is the ghetto we live in... 8)

  17. #17
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    odmah ispred procesora koji je u PG
    Posts
    179
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Kobaz
    yeah Cooler,this is the ghetto we live in... 8)
    eeee moj kobaz...nije bas geto ali je veoma priblizno tome,navrati malo do predgradja nase fine podgorice pa pogledaj malo pazljivije...

  18. #18
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Three Kocke Shechera
    Posts
    459
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ah,znam...nego odosdmo offtopic

  19. #19
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    the other side on the moon
    Posts
    6
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Najgore je ogovaranje koje traje u toku tih silnih shkolskih godina... U jednom trenutku sjetish se da pogledash na sat , i vidish da je kasno - da si svoje vrijeme uzaludno protracio sa osobama koje toga nijesu bile vrijedne...
    Tuzhno je koliko neki ljudi zavise od drushtva , a pritom su mnooogo lakovjerni , jer u tom sluchaju sluzhe za iskorishcavanje...
    Na kraju krajeva , uvijek trebash biti svjestan na koga cesh moci da rachunash i poslije shkole , a na koga ne , jer ako sada oformish mishljenje o tome znacesh sa kim trebash da njegujesh prijateljstvo.
    Shto se tiche mog odjeljenja ni sada se ne javljamo jedni drugima , a tek nakon shkolovanja... pf... Par osoba def. nikad necu zaboraviti , a ni oni mene :joint: :twisted:
    Do mENE neMa pUtA , dO meNe sVE jE bJeLo , zIMa je ...

  20. #20
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Patagonia Express
    Posts
    623
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Nemam osjećaja za kolektiv tako da nemam ni tih problema.
    one day, after school.

  21. #21
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    NA PLANINI NA JELICI
    Posts
    5,514
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    shta bi tek rekao za grupu devojaka iz razreda koje ne nalaze za shodno da ti kazhu "Cjao" prvog dana shkole,nakon 3 meseca raspusta...
    Зашто ме мрзиш што волим Шешеља?


  22. #22
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Toshin Bunar
    Posts
    1,027
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Taman to shto ti stoji u signature 8)
    "Dobro veče." - Milka Canić, supervizor "Muzičke slagalice"

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Da li ste rasisti?
    By sh0cker in forum Religija i filozofija
    Replies: 153
    Last Post: 27-04-05, 12:42

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •