Page 7 of 31 FirstFirst ... 3456789101117 ... LastLast
Results 151 to 175 of 761

Thread: Apple...

  1. #151
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    11,279
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    41
    Thanked in
    29 Posts

    Default

    Nesto dizajniram svoj stan u mislima i bem ga, ili cu morati imac da stavim ili da napravim da se kuciste nikako ne vidi nekako, ali mac bi super pao sa dizajnom svega :\
    rm -rf /

  2. #152
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Mad World
    Posts
    2,673
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    8
    Thanked in
    8 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bugi View Post
    Batice valjda ti je priča o MacOS - u i Windowsu a ne Mac - u i PC. Pomiješao si termine, jer ako nisi, ja ću na moj IBM iz 2010 da ubacim MacOS i sa njim zajedno će pojesti tvoj MacBook star par godina.



    Poslato sa pisaće mašine Galaxy Note
    mogu reci da sam imao i previse iskustva sa hackintoshom skoro 4 godine na raznim uredjajima, i mogu reci sa sigurnoscu da na kraju nije to to i nikad nece biti... ne moze grupa entuzijazista praviti kextove za sve postojece chipsete, zvucne, graficke, lan itd itd da rade 100 posto ispravno...

    imao sam u studiju zbog Apple Logic-a i7 zver sa sve samim top level premium komponentama, i radio je na njemu hackintosh koliko toliko solidno, al nikad nije mogao biti stabilan kao moj MBP c2d 17" unibody iako je bar 2 puta brzi... na kraju sam ga prodao skoro, i te pare cu iskoristiti da uzmem neku i7 17-icu kad prodam ovu moju

  3. #153
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    Temples of Syrinx
    Posts
    4,204
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Igi View Post
    Jel ti palo napamet da ljudi kupuju Mac zato sto ono sto radi radi vrhunski?

    A to da li je mnogo stvari ili nije, pusti druge da ocjenjuju... Odakle ti znas tudje potrebe? Ti si se izjasnio, to postujemo, rekao si da tvoje potrebe rjesava i PC od 1.000e i to je to... Moje potrebe ne moze da rijesi nijedan PC na svijetu, sto znaci da je iMac neuporedivo bolji od bilo kojeg PC-a, a ne moram da platim 5.500e, nego cu platiti 2.000e za njega...

    Za PC te konfiguracije bi mi trebalo oko 1.200-1.300e (ovako napamet racunajuci) + ne bi PC mogao da mi zavrsi posao! O dizajnu, kvalitetu izrade, garanciji i softveru necu trositi rijeci...

    A to za Linux i ozbiljan posao, nema veze sa zivotom... Jes, sve dizajneri, projektanti i arhitekte instaliraju Linux za rad sa softverom koji im treba?!

    Malo si me progresno shvatio. Mac se kupuje samo zbot toga sto "jednostavno fukcinonise". To sto ljudima treba to je druga stvar, ogranicenja postoje, to je cinjenica. Smetaju li ta ogranicenja ili ne ljudima je potuno nebitna stvar.


    No drago mi je sto si pomenuo arhitekte i projektante. Svi koje ja znam koriste windows sa touch monitorima, apple to nema.

    Linux sam pomenuo za teze stvari, a ne tipa instaliraj program i radi na tom programu, to je subjektivo, kako kome odgovara.
    Always have your stuff when you need it with @Dropbox. Sign up for free! http://db.tt/IRzX6D16

  4. #154
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Novi Sad
    Posts
    8,989
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    160
    Thanked in
    109 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by N_L View Post
    Nesto dizajniram svoj stan u mislima i bem ga, ili cu morati imac da stavim ili da napravim da se kuciste nikako ne vidi nekako, ali mac bi super pao sa dizajnom svega :\
    Najveći uspjeh Apple, u stvari: elektronika se kupuje kao što kupuješ frižider ili kauč.
    ...dip your hands in the water,
    the same deep water as me...

  5. #155
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,982
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    3,337
    Thanked in
    1,865 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Proximus View Post
    mogu reci da sam imao i previse iskustva sa hackintoshom skoro 4 godine na raznim uredjajima, i mogu reci sa sigurnoscu da na kraju nije to to i nikad nece biti... ne moze grupa entuzijazista praviti kextove za sve postojece chipsete, zvucne, graficke, lan itd itd da rade 100 posto ispravno...

    imao sam u studiju zbog Apple Logic-a i7 zver sa sve samim top level premium komponentama, i radio je na njemu hackintosh koliko toliko solidno, al nikad nije mogao biti stabilan kao moj MBP c2d 17" unibody iako je bar 2 puta brzi... na kraju sam ga prodao skoro, i te pare cu iskoristiti da uzmem neku i7 17-icu kad prodam ovu moju
    Da se ne laženo, ima modela na kojima radi dosta dobro ali ima i mnogo više modela na kojima ne radi. Poenta je da se mogu naći modeli za koje super radi...

    Samo da kažem da grupa ljudi kojo se razumiju u svoj posao može mnogo toga, zahvaljujući grupama imamo i dodtne stvari za telefone, free programe za PC (i MAC), kao i Hackintos

    Poslato sa pisaće mašine Galaxy Note
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  6. #156
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    16,003
    Thanks Thanks Given 
    546
    Thanks Thanks Received 
    789
    Thanked in
    344 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Proximus View Post
    mogu reci da sam imao i previse iskustva sa hackintoshom skoro 4 godine na raznim uredjajima, i mogu reci sa sigurnoscu da na kraju nije to to i nikad nece biti... ne moze grupa entuzijazista praviti kextove za sve postojece chipsete, zvucne, graficke, lan itd itd da rade 100 posto ispravno...

    imao sam u studiju zbog Apple Logic-a i7 zver sa sve samim top level premium komponentama, i radio je na njemu hackintosh koliko toliko solidno, al nikad nije mogao biti stabilan kao moj MBP c2d 17" unibody iako je bar 2 puta brzi... na kraju sam ga prodao skoro, i te pare cu iskoristiti da uzmem neku i7 17-icu kad prodam ovu moju
    Quote Originally Posted by Bugi View Post
    Da se ne laženo, ima modela na kojima radi dosta dobro ali ima i mnogo više modela na kojima ne radi. Poenta je da se mogu naći modeli za koje super radi...

    Samo da kažem da grupa ljudi kojo se razumiju u svoj posao može mnogo toga, zahvaljujući grupama imamo i dodtne stvari za telefone, free programe za PC (i MAC), kao i Hackintos

    Poslato sa pisaće mašine Galaxy Note
    nadovezacu se na ovo , da sam ja na moj desktop instalirao Mountain Lion eto iz znatizelje (a i odusevljen macbook-om koji je kod mene ), i sasvim se slucajno potrefi da je u moj racunar u sustini iste konfiguracije kao MAC Pro (Q2C, ram 4gb i grafika 5770 (koju apple ugadjuje u mac)) i nakon instalacije nisam morao ni jedan jedini kext da instaliram sve je sam prepoznao, intelov chipset, procesor koji oni ugradjuju i grafika (uz to sam sistem mi je poznao racunar kao MAC Pro)
    I treba li da napomenem da je racnar full stabilan sa ovim os-om.
    Stvar je u tome sto apple vise ne stavlja svoj hardwer kao nekad davno , nego jednostavno koristi sve komponente kao i ostali racunari (intel) , i ko hoce da kupi racunar a da njemu instalira osx moze malo da procacka na net i da kupi racunar na koji ce bez problema sve da odradi.

    necemo ulaziti u diskusiju sto se tice dizajna i sl. jer to ne mogu dobiti - ali sam sistem kao sistem mogu

    PS> a evo sto imamo u icentar i po kojoj cijeni

    Quad-Core
    2.8GHz Quad-Core Intel procesor
    3GB (3 po 1GB) memorije
    1TB hard disk
    18x double-layer SuperDrive
    ATI Radeon HD 5770 sa 1GB GDDR5

    * 2,399.00 €
    Last edited by Stivi; 02-12-12 at 12:06.
    " If you love something let it go, if it comes back to you it's yours. If it doesn't, it never was."

  7. #157
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Mad World
    Posts
    2,673
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    8
    Thanked in
    8 Posts

    Default

    Stivi optereti ga malo necim ozbiljnijim, ne moze se testirat OS tako sto surfujes i gledas filmove...

  8. #158
    Join Date
    Jan 2005
    Posts
    2,828
    Thanks Thanks Given 
    30
    Thanks Thanks Received 
    93
    Thanked in
    41 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Igi View Post
    Jel ti toliko mrzis da si slijep ispred ociju?

    I mis i tastatura su bezicni. Jedini kabal je kabal od struje od iMac-a do uticnice!

    Ova tvoja bolesna patetika o nekom light usage-u govori o cinjenici koliko pojma nemas o iMac-u i Apple hardveru uopste, a to si dokazao do sad nebrojeno puta i ne znam odakle ti hrabrosti opet ovo da pises!

    Ono sto iMac 2.000e (bez budzenja) moze da odradi, to nijedan PC ne moze, ma koliko kostao! Ovo sto si ti sastavio za 5,500e je apsolutno bespotrebno (eksterni disk!? WTF?!), a da ne pricam da se pola ovih stvari ne kupuje od Apple (makar ko zna sto i kako)... I opet, na kraju svih krajeva, za ovih 5,500e nijedan PC ne moze da prismrdi sa performansama (zbog OS debilnog ogranicenja i softvera na njemu) ni za 3 godine (pominjao sam moj MacBook PRO 3 god. star koji i dalje radi stvari koje nijedan laptop OVE generacije ne moze!!!), tako da bih te zamolio ili da se iskljucis iz dalje price ili da nam napises ISKRENO koliko si para uvalio u PC zadnjih 5 godina pa mozda i ukapiras neke stvari...
    Dobro bi bilo, chini mi se, manje bahatosti iznerviranog prosvijetljenog poznavaoca, kog neznanjem opucha prost puk, jer to lichi na reakciju iskusnog dzankija-dilera, kome su rekli da mu roba ne valja, a on lichno degustira svaku isporuku, i pouzdano zna da je sjajna.. Ono, trudim se da razumijem ovaj tvoj autistichni pristup, i da imam prihvatanje na ovu tvoju tezu, (za nadobudno obracanje ne toliko, tako da bih te molio..hvala). Jer vidim koliko ti znache role-modeli ove vrste, firma (marka) i njeni proizvodi, te otud i ovakve reakcije na bilo koga ko ne govori afirmativno o nechemu shto tebi pruza ono shto ti pruza, shta god to bilo.. , ali i pored ochigledno posebnih potreba, posebnosti uopshte, malo vishe paralamentarizma, shto je zborio Sveto, ne bi marilo..




    -Izrazito me zabolje i za PC i za Apple, da je to smijeshno! Ali stepen navijanja koji pokazujesh i iskrivljavanja stvarnosti je toliko iritantan, da ne mogu da preskochim pojedine detalje, ma koliko znao da je svaka pricha bespredmetna:

    I mish i tastatura su wireless! Jel da!? I samo naponski kabal je tu!? -Mrezni kabal, USB kablovi (rom, obavezan externi disk, jer nema sekundarnog u kucishtu), to nishta a!?

    "Ono shto IMac od 2000 moze da odradi, to nijedan PC ne moze, ma koliko koshtao" - roooofl i argh, nepojmljiva beskrupoloznost, kao da je chitav svijet lud! I neka to, vec kao veliki i vajni struchnjak, kakvim se predstavljash, ne bi trebao da prichash ovakve stvari, sramota je, prevashodno jer je primjedba bila tech prirode (light usage), ne komparativna, ali tako je to kad "nevidljivi progonitelji" zaslijepe..
    Ko zna ishta o rachunarima zna da mashine ovakvog formata, laptopovi, i svi ostali chije kucishe je extremno skucheno i nabijeno, gdje komponente dodatno griju jedna drugu, i gdje je valjano hladjenje nemoguce, nije preporuchljivo krljati teshkim i zahtjevnim vishesatnim priganjem, jer ce krepat naravno, ma shta marketing zvakao. No sad ce bit da magichni software chini da se mashina ne grije koliko god je cerali u crveno..lol. Uostalom, chemu onda sluzi klasichni Mek zaboga, kad vec ovaj moze shto nijedan!?

    "Ne treba storage disk"!? -Ah, nismo odavde, neka neka..
    -Nepoznavanje IMaca i Apple hardware-a -O Kakvom apple hardware-u prichash zna li se!? Jel ono intelov chip unutra, nvidia gpu, samsungova memorija, samsungov panel!? Mora da je neko posebno apple sharafljenje u pitanju pa na taj nachin sve te komponente postaju apple hardware, pa otud moje nepoznavanje.

    "Vecina ovih stvari ("dodatnih") ne kupuje se kod apple-a, ko zna i ko umije.."! - Posle svih dociranja o legalnosti, poshtenom placanju, apple besprekornosti.., objasni, (naravno skachuci sebi u stomak, jer se tvrdilo sec ranije da sve te stvari uopshte ne trebaju), da se to kupuje negdje iz gepeka.. A ne kod divine firme! Kako to zaboga, ako su toliko izvan i iznad svega shto ih okruzuje?! Impresivna doslednost, moram primjetiti. 8Gb mem im je 200$, koju od Samsunga (do skora) kupe za 20$! Istina sticker preko prelijepe, pa je isti chas enhanced IMac item (e taj apple hardware ne poznajem, shto jes jes), Jel i nju treba uzet negdje drugo, ili kako?! (Vidish, mnogi to sve vec znaju, pa pametno uzmu SVE nedje drugo!)

    Zaista ne znam koliko sam dao zadnjih godina za comp, ali znam da sa I7 2600k (bez trunke OC-a, nema potrebe ali nikakve), i Win7com 64/ssd-om, je Shiva unishtitelj svjetova! Koji skoruje 7.8/7.9! I shto je mnoogo bitnije, niko mi ne govori shta mogu, a shta ne mogu, i sa njim i na njemu, nego SAM odredjujem shto god ocu, pa neka je i naopako! E to je chitava poenta, sloboda! -To je moj Frankeshtajn, ja sam ga lichno stvorio/sastavio, i meni je prekrasan, i ne bih se pomjerio nijednom Meku 100 godina! E to kad ukapirash, razumjecesh!
    Last edited by NexusVI; 03-12-12 at 00:08.
    ><

  9. #159
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Mad World
    Posts
    2,673
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    8
    Thanked in
    8 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NexusVI View Post
    Koji skoruje 7.8/7.9!
    hahaha jel moguce da i dalje postoje likovi koji gledaju rezultat u windows expirience index score i tripuju se na to... qq

  10. #160
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Mad World
    Posts
    2,673
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    8
    Thanked in
    8 Posts

    Default

    kad je apple u pitanju svi se skupite tu da kazete kako ne valja, kako je preduvan, kako je marketing, a neko ne pominje kolike su ustvari petarde windowsi... ustvari sta ja pricam, sad ce doci neko da mi hvali stari dobri xp.. qq..

  11. #161
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Novi Sad
    Posts
    8,989
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    160
    Thanked in
    109 Posts

    Default

    Izjednačavaš li ti to Mac i Windows? Otkad je to Windows zaokružen hardver + softver proizvod? (liše Zune i Surface)

    Meni je svaki Windows koji sam koristio bio stabilan i ispravan, na zadnja tri računara mi je od prvog do zadnjeg dana jedna instalacija (Win2K, XP i Win7), jer imam pomalo mozga i znam šta radim.
    Imao sam hardverskih problema, ali to me je samo natjeralo da se više pozabavim time i naučim, tako da sada imam sasvim fino poznavanje problematike i mogu sam da riješim probleme ako se šta desi. Prodavanje i tretiranje računara kao da je ekspres lonac ili fen pravi od ljudi sve veće informatičke trutove koji sve više troše novca na stvari koje bi svako trebalo da zna s pola mozga da završi.
    ...dip your hands in the water,
    the same deep water as me...

  12. #162
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Mad World
    Posts
    2,673
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    8
    Thanked in
    8 Posts

    Default

    ne izjednacavam samo navodim primjer, sta god da apple napravi bio to OS ili proizvod vi ste tu da ga popljujete...

    ja bih imao mnogo toga lose reci recimo za windowse, odlicno sam upoznat sta vishe imam MCSE certifikat jos od 2003... al nemam ni vremena ni zivaca da se sa tim bavim po forumima... ali vi ste ocigledno neki besposleni ljudi pa imate vremena na pretek za hejt svega sto ne volite (citaj apple), jer po vama je sve ostalo do jaja, nexusi, asusi, google, microsoft, samsunzi, pa makari bili najvece smece na svijetu dobri su samo kad nisu apple. Slucaj za psihijatriju "volimo sve sto nije apple" komedija...
    Last edited by Proximus; 03-12-12 at 00:51.

  13. #163
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Novi Sad
    Posts
    8,989
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    160
    Thanked in
    109 Posts

    Default

    Zašto li je tipično da se svako ko nije Apple's bitch odmah proglasi slijepim ljubiteljem nečega drugog, bez obzira šta je to?
    Je li moguće da nije očigledno protiv čega su u stvari ljudi kad kritikuju Apple? Ja sam bio uvijek fan njihovog hardvera, jer su bili fancy alternativa mainstreamu i okrenuti svom fazonu. Ali furati "Apple way" kao neki standard, i njihov primjer kao nešto što treba svi da slijede ili su propali? Suludo, i hejtovaću protiv takvih stavova gdje god mogu. Ne smeta mi da Fabia kupi "ajfon" i da ga mazi i pazi i zove ga Đole, ali nemojmo pretjerivati sa fantazijama o superiornosti.
    ...dip your hands in the water,
    the same deep water as me...

  14. #164
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Mad World
    Posts
    2,673
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    8
    Thanked in
    8 Posts

    Default

    ne radi se ovdje kod vecine nas o bilo kakvim fantazijama o superiornosti vec o tome da smo prepoznali kvalitet u nekim (ne svim) proizvodima od doticnog giganta... nisam ga nazvao gigant jer mu se divim, klanjam vec zato sto jeste gigant u IT svijetu...


    objasnicu ukratko moje razloge "zasto Apple"


    Mac OS - odlican operativni sistem, ultra stabilan, radi kao svajcarski sat, nema potrebe da se formatrira po 2-3 godine (za razliku od windowsa), nema ni 2 procenta kompjuterskih virusa spajvera i svih ostalih gluposti koje kruze netom... One price da fali pola programa koje ima windows su besmislene, ja tvrdim da postoje alternative za te programe koje su u vecini slucajeva i bolje. Kupim ga, u uvjek cu ga kupovati za smijesnih 30$ naspram windowsa koji kosta preko 200e.... Pored Apple Logic-a (mozda najboljeg softverskog paketa za audio produkciju) kojeg necu puno komentarisati jer se produkcijom bavim samo iz hobija tu je Adobe paket od kojeg dobro zaradjujem, i koliko sam upoznat on se nativno pishe za Mac OS pa se kasnije portuje na Windows... i dodao bih jos odlicno optimizovana za hardver na kojem radi (autonomija Liona na mom laptopu je oko 5-6 sati wifi koriscenja, dok ja na istoj masini u windowsu oko 3 sata, i plus je temperatura dosta veca)


    iOS - mobilni sistem koji koristim od kad je nastao i super se osjecam u njemu. Cesto cacnem android na telefonu od djevojke i jednostavno mi ne lezi kako je to sve osmisljeno (sto ne znaci da mislim da je to los OS).. Apple ima po meni ljepsi i logicniji UI, al naravno moguce da je to sve stvar navike. E sad taj OS ima dosta nekih ogranicenja koje stite interese doticne kompanije, ali fala bogu tu je jailbreak pa ga malko napredniji korisnik moze ispodesavati po svim svojim potrebama... Sto softvera "ispod ruke" mnogi tvrde da je Android bolji po tom pitanju, ja se nikako ne slazem sa tim. Tvrdim da je ios dev scena dosta veca, da ima mnogo vise aplikacija i da ce trebati jos nekoliko godina da bi je android stigao... Sto se tice doticnog krkovanog softvera, dobitna kombinacija cydia + installous. Kad tako podesen telefon ili tablet date i najneiskusnijem korisniku, bice mu pravi raj skidati sve sto mu padne na pamet... Jos jedna od stvari koje moram pohvaliti je iOS programiranje. Objective-C, i po meni legendarni xcode u kome i entuzijazisti sa nekim najosnovnijim poznavanjem programiranja mogu stvarati solidne aplikacije, dok je za android potrebno dosta naprednije poznavanje jave... Ovo pricam jer sam imam nekog iskustva sa tim, izabrao sam temu za diplomski da napravim jednu dosta zahtjevnu aplikaciju u iOS-u.


    e sad da predjemo hardver koji koristim


    Apple TV 2 - jeftina i vrlo mocna sprava, ne zbog namjene za koju ga je Apple stvroio vec zbog svima drage jailbreak scene. Sta mogu sa onim sto mi je Apple dao na njoj? mogu da strimujem muziku (na hifi sistem) i video (na moj led tv) na jedan jako fin i bezican nacin (AirPlay) sa ajfona, ipad-a, laptopa, znaci zbogom kablovi... tu su i mirror i extended display opcije za tv... Ostale stvari nisu vrijedne pomena, jel realno nisu ni namjenjene za nashe geografske pozicije… Ono zbog cega sam se navukao na doticnu spravu sam dobio nakon jailbreak-a. aTV Flash paket firme FireCore mi je donio mogucnost da strimujem hd filmove direktno sa shrovanog foldera (u mom slucaju sa NAS servera) bez dodatnih uredjaja u jako dobro kataloski odradjenom interfejsu. Podrsku za RowMote softver koji ajfon pretvara u kontroler, ovo je zgodno kad se nesto pretrazuje jer se koristi tastatura od ajfona i to sve ide mnogo brze nego preko orginalnog daljinskog...
    E sad najbolja stvar od svega je XBMC. XBMC je media centar resenje koje postoji i za ostale operativne sisteme, win, linux itd… dodushe na Androidu i dalje nije razvijen kako treba. U njemu preko raznih add-onsa (Ice Movies, Navi-X), uzivam u gledanju svih filmova, serija, tv epizoda ikad zakacenih na internetu, u sd i hd formatima. Tu je i odlicno oprimizovan addon za nase titlove, bukvalno se nakon startovanja filma u par koraka doda titl koji se automatski trazi prema imenu fajla, na serverima kao sto su recimo opensubtitles, titlovi.com, koji se u pocetnim podesavanjima uredjaja dodaju, i odrede se 3 primarna jezika za koje da pretrazuje titlove. Nakon sto sam provalio ovaj uredjaj vise nikad u zivotu necu skinuti film sa interneta, jednostavno baza svih filmova sto lebde po internetu je tu na jednom mjestu i dovoljno je samo pustiti ono sto zelite. Tu je i strimovanje raznih paketa kanala, sto se sporta tice tu su nba, mma jedino se sa fudbalom malo kuburi. Tu je i 15ak EX YU tv sd kanala… i sto je najljepse od svega njegove dimenzije su takve da ga mogu svuda nositi sa sobom, u rancu bukvalno nista ne zauzima, slicnih je dimenzija ko punjac od mac-a…


    MacBook Pro 17" - odlicno upakovan laptop, prekvalitetna izrada (moj je star skoro 3 godine i dalje izgleda ko iz prodavnice). Mislim budimo realni, bolji laptop od macbook pro-a i dalje ne postoji na trzistu ako zanemarimo cijenu. Sto se cijene tice slazem se da je prepucana, al sta je tu je, ko voli nek izvoli jer ovakav laptop se ne kupuje za zajebanciju vec za posao. Od prednosti u odnosu na konkurenciju, prvo sto bih naveo je magnetni konektor za punjac jer sam se toliko puta u zivotu nagledao kako svima oko mene crkavaju punjaci, kablovi konektori da je to strasno.. Tastatura sa backlight-om, meni mnogo korisna jer puno radim nocu. Sto se snage tice dobro znamo da je ne ovim laptopovima ne fali.. Autonomija baterije od 5-6 sati… i na kraju ono sto je meni najbitnije njegov 17" full HD LED displej koji je apsolutno fenomenalan! Dosta putujem i on mi je glavna radna stanica, full hd rezolucija mi dozvoljava da uzivam u radnom prostoru u programima kao sto je Photoshop recimo. Probao sam na dosta win laptopova koji kostaju novi 1000-1500e, jos nisam naisao na tako dobar full hd displej, a ta stavka mi je jako bitna jer se bavim dizajnom. E sad svi ce reci ima duplo jeftinijih laptopova iste snage iste velicine, ali odje se radi o jednom sklopu najkvalitetetnijih komponenti koje su bile na trzistu u trenutku kad je sklopljen. Evo tri godine ga koristim svakodnevno radim na njemu, zaradjujem, zajebavam se i ni jednom me do sad nije izdao, BSOD ne vidjeh za ove tri godine. Skoro sam ga castio jednim Samsungg 830 256gb SSD-om, i mogu vam reci da se preporodio i da ce me sluziti bar jos godinu dok cijena ovih sa Retina displejem bude podnosljiva za moj dzep. Planiram i uskoro sebe castiti sa sekundarnim dislpejem, dali ce to biti apple cinema ili neki dell iz ultrasharp serije znacu kad ih vidim i testiram.


    iPad - ne posjedujem. Iz razloga sto mi je iPad 3 prevelik, i realno mi je njegovih 600gr pretesko za ruku. iPad Mini je idealna sprava za ono sto ja zelim od tableta, al cu sacekati neku od sledecih generacija koja ce donijeti HD ekran da bih ga kupio…


    iPhone - tu ne bih puno pricao, jer se na tu temu i previse diskutovalo na ovom forumu… Imao sam prvu verziju, 3g, i sad trenutno cetvrotku. Sa cetvorkom sam prezadovoljan, posle 2 godine izgleda kao nova, stvarno sam koristio i mijenjao folije naprijed i pozadi cijelo vrijeme. Kao sto vidite iskusno preskacem "S" verzije, koje ne donose po meni nista lishe malo brzine, i mijenjam telefon svake 2 godine. Uzecu peticu kad dodje u t-mobile preko paketa smart 25+5 internet. Cetvorku u ovakvom stanju kao moju mogu lagano prodati 250e i dodacu mozda oko 150e vala ne moze bolja kombinacija… Za peticu imam zamjerku oko njihovog experimentisanja sa farbanjem aluminijuma, tako da ne vjerujem da ce izgledati kao nova nakon godinu dvije kao sto je mogla cetvorka… Performanse telefona mi nisu nesto previse bitne, ip5 mi izgleda lijepo a primarni razlog sto ostajem na ajfonu je svakako iOS, navikao sam se na njega, super se osjecam u njemu i svidja mi se to sto sam radio restore zadnji put u Januaru a telefon mi i nakon 11 mjeseci leti...

  15. #165
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,982
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    3,337
    Thanked in
    1,865 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Stivi View Post
    da sam ja na moj desktop instalirao Mountain Lion eto iz znatizelje (a i odusevljen macbook-om koji je kod mene ), i sasvim se slucajno potrefi da je u moj racunar u sustini iste konfiguracije kao MAC Pro (Q2C, ram 4gb i grafika 5770 (koju apple ugadjuje u mac))

    Quad-Core
    2.8GHz Quad-Core Intel procesor
    3GB (3 po 1GB) memorije
    1TB hard disk
    18x double-layer SuperDrive
    ATI Radeon HD 5770 sa 1GB GDDR5

    * 2,399.00 €



    Quote Originally Posted by Proximus View Post
    Stivi optereti ga malo necim ozbiljnijim, ne moze se testirat OS tako sto surfujes i gledas filmove...
    U pravu si, ja mislim da računar sa
    Quad-Core
    2.8GHz Quad-Core Intel procesor
    3GB (3 po 1GB) memorije
    1TB hard disk
    18x double-layer SuperDrive
    ATI Radeon HD 5770 sa 1GB GDDR5
    i instaliranim Mountain Lion -om

    i aluminijumski računar sa
    Quad-Core
    2.8GHz Quad-Core Intel procesor
    3GB (3 po 1GB) memorije
    1TB hard disk
    18x double-layer SuperDrive
    ATI Radeon HD 5770 sa 1GB GDDR5
    i instaliranim Mountain Lion -om


    uopšte neće isto da rade nego da će ovaj nealuminijumski koji nema jabuku da krešuje...
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  16. #166
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Mad World
    Posts
    2,673
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    8
    Thanked in
    8 Posts

    Default

    Za razliku od tebe koji si taj sistem instalirao i koristio nedelju dana cisto da vidis kako izgleda, ja sam hackintosh na pc masini u studiju koristio 3 godine i vrlo dobro znam sta pricam.. A hardver na njemu nije mogao biti bolje i kompatibilnije izabran do najbanalnijih stvari tipa firewire i wlan kartice

  17. #167
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Sin City
    Posts
    774
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Ne zbog cinjenice da mi je Proxi drugar, vec zbog toga sto sve napisano u vecem postu malo iznad je nesto sto mogu da potvrdim. Kako radim svoje projekte u Adobeovom After Effectu, mogu reci da rad sa istim na iMacu 27" je zaista nevjerovatan. Nedavno sam updateovao software na Mountain Lion - smijesno kako posle windowsa koji je smor po tom pitanju, jedan klik sve odradi u ML , a i sam Proxy se moze sjetiti nasih druzenja davno uz reinstaliranje Windowsa - kakav je to cirkus bio.Uz sve to, godinu dana je proslo , Mac nije usporio ni najmanje, i dalje je tih kao noc cak i kad ga bacim pod najzahtjevnije "taskove" (renderovanje u After Effectu u neki od formata). Startuje jezivo brzo, isto se tako i gasi (SSD power!! ) , nema gluposti poput BSOD (kao sto je Prox pomenuo gore)... Toliko o iMacu. Sto se tiche iPhone 5, tu sam ostao blago razocaran. Dizajn (odstupanje od staklo/metal materijala je minus po meni) je bezveze, prednja strana nepromjenjena, izduzen nerealno... I dalje sam zadovoljan sam svojom cetvorkom koja me odlicno sluzi i na ciji iOS sam naviknut, i cekacu vjerovatno onu sledecu (drugu) generaciju iPhonea da sebe castim, sa obzirom da ce prvi sledeci biti iPhone 5s (gdje se ponovo slazem sa Proxijem) S - kao SMECE !Sto se iPada tiche, uzeo sam ovaj novi radi nekih stvari - a posto sam od samog starta bio protivnik istog, vjerujuci da nema nikakvu namjenu osim da se nadje medju gomilom "shiny" proizvoda za mamljenje novca za Novogodisnje praznike - necu reci nista za sad.
    Last edited by seTh; 03-12-12 at 19:27.
    Under wandering stars I've grown..
    ..Always Out Numbered...Never Out Gunned...

  18. #168
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    PG - Kotor
    Posts
    11,087
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by NexusVI View Post
    Dobro bi bilo, chini mi se, manje bahatosti iznerviranog prosvijetljenog poznavaoca, kog neznanjem opucha prost puk, jer to lichi na reakciju iskusnog dzankija-dilera, kome su rekli da mu roba ne valja, a on lichno degustira svaku isporuku, i pouzdano zna da je sjajna.. Ono, trudim se da razumijem ovaj tvoj autistichni pristup, i da imam prihvatanje na ovu tvoju tezu, (za nadobudno obracanje ne toliko, tako da bih te molio..hvala). Jer vidim koliko ti znache role-modeli ove vrste, firma (marka) i njeni proizvodi, te otud i ovakve reakcije na bilo koga ko ne govori afirmativno o nechemu shto tebi pruza ono shto ti pruza, shta god to bilo.. , ali i pored ochigledno posebnih potreba, posebnosti uopshte, malo vishe paralamentarizma, shto je zborio Sveto, ne bi marilo..




    -Izrazito me zabolje i za PC i za Apple, da je to smijeshno! Ali stepen navijanja koji pokazujesh i iskrivljavanja stvarnosti je toliko iritantan, da ne mogu da preskochim pojedine detalje, ma koliko znao da je svaka pricha bespredmetna:

    I mish i tastatura su wireless! Jel da!? I samo naponski kabal je tu!? -Mrezni kabal, USB kablovi (rom, obavezan externi disk, jer nema sekundarnog u kucishtu), to nishta a!?

    "Ono shto IMac od 2000 moze da odradi, to nijedan PC ne moze, ma koliko koshtao" - roooofl i argh, nepojmljiva beskrupoloznost, kao da je chitav svijet lud! I neka to, vec kao veliki i vajni struchnjak, kakvim se predstavljash, ne bi trebao da prichash ovakve stvari, sramota je, prevashodno jer je primjedba bila tech prirode (light usage), ne komparativna, ali tako je to kad "nevidljivi progonitelji" zaslijepe..
    Ko zna ishta o rachunarima zna da mashine ovakvog formata, laptopovi, i svi ostali chije kucishe je extremno skucheno i nabijeno, gdje komponente dodatno griju jedna drugu, i gdje je valjano hladjenje nemoguce, nije preporuchljivo krljati teshkim i zahtjevnim vishesatnim priganjem, jer ce krepat naravno, ma shta marketing zvakao. No sad ce bit da magichni software chini da se mashina ne grije koliko god je cerali u crveno..lol. Uostalom, chemu onda sluzi klasichni Mek zaboga, kad vec ovaj moze shto nijedan!?

    "Ne treba storage disk"!? -Ah, nismo odavde, neka neka..
    -Nepoznavanje IMaca i Apple hardware-a -O Kakvom apple hardware-u prichash zna li se!? Jel ono intelov chip unutra, nvidia gpu, samsungova memorija, samsungov panel!? Mora da je neko posebno apple sharafljenje u pitanju pa na taj nachin sve te komponente postaju apple hardware, pa otud moje nepoznavanje.

    "Vecina ovih stvari ("dodatnih") ne kupuje se kod apple-a, ko zna i ko umije.."! - Posle svih dociranja o legalnosti, poshtenom placanju, apple besprekornosti.., objasni, (naravno skachuci sebi u stomak, jer se tvrdilo sec ranije da sve te stvari uopshte ne trebaju), da se to kupuje negdje iz gepeka.. A ne kod divine firme! Kako to zaboga, ako su toliko izvan i iznad svega shto ih okruzuje?! Impresivna doslednost, moram primjetiti. 8Gb mem im je 200$, koju od Samsunga (do skora) kupe za 20$! Istina sticker preko prelijepe, pa je isti chas enhanced IMac item (e taj apple hardware ne poznajem, shto jes jes), Jel i nju treba uzet negdje drugo, ili kako?! (Vidish, mnogi to sve vec znaju, pa pametno uzmu SVE nedje drugo!)

    Zaista ne znam koliko sam dao zadnjih godina za comp, ali znam da sa I7 2600k (bez trunke OC-a, nema potrebe ali nikakve), i Win7com 64/ssd-om, je Shiva unishtitelj svjetova! Koji skoruje 7.8/7.9! I shto je mnoogo bitnije, niko mi ne govori shta mogu, a shta ne mogu, i sa njim i na njemu, nego SAM odredjujem shto god ocu, pa neka je i naopako! E to je chitava poenta, sloboda! -To je moj Frankeshtajn, ja sam ga lichno stvorio/sastavio, i meni je prekrasan, i ne bih se pomjerio nijednom Meku 100 godina! E to kad ukapirash, razumjecesh!
    Oprosti sto ne umijem da umotam recenicu u sareni papir da izgleda kao da je pisao clan akademije, pa ti onda moji postovi izgledaju bahato...

    Ja ne branim Apple ni od koga, kao sto do sad X puta rekoh, jer njima ne treba niko za odbranu na CdM forume, vec samo reagujem na topice na kojima ja diskutujem, a na kojima indijanci uskacu sa pricom koju slusaju od komsija i kroz MEME (objasnjeno par strana prije)...

    Bez obzira sto na moju jednu recenicu, dodju tvoje 3, ne znaci da si u pravu, a jos manje da treba da se smijes sa "roooofl", jer opet nisi u pravu... Koliko mogu da vidim, ti si samo neupucen, sto nije grijeh, niti moras biti upucen, ali ne upustaj se onda u raspravu sa nekim ko je upucen... Ja na topice o Androidu, Samsungu i HTC-u ne pisem, jer se ne razumijem... Ponekad procitam nebuloze vezane za iPhone na tim topicima, ali se opet ne ukljucujem u raspravu jer Apple-u ne treba advokat, a jos manje na takvim topicima... Izgleda da odje ljudi pate od kolektivnog sveznanja i toliko vjeruju u njega da dozovljavaju sebi da tvrde kako znaju neke stvari bolje i od onih koji ih sami koriste...

    Ukratko, iMac-u treba samo naponski kabal... Moze na net Wi-Fi, a za varijantu sa 3TB HDD-om mi ne trebaju nikakvi externi drajvovi... I do sada sam u zivotu funkcionisao bez SSD-ova, pa cu i od sada do boljeg vremena...

    Pricas o hladjenju iMac-a i tu pokazujes svu svoju neupucenost i neznanje... Ono sto je laiku nemoguce, nekog inzinjeru u Apple-u je moguce... Volim da pricam price, pa cu ti sad ispricati jednu pricu... Kada je prvi put predstavljen iPhone, Motorola je javno tvrdila (NY Times) da je nemoguce konstruisati uredjaj tih karakteristika da ima dovoljnu autonomiju od jednog dana (touch ekran velikih dimenzija, wi-fi itd..)... To su pricali sve dok nije izasao iPhone, a kada je izasao i kada su ga kupili i otvorili, vidjeli su u unutrasnjosti kucista jednu ogromnu bateriju, a sve ostalo minimizovano, bez praznog prostora... U prevodu, ako NexusVI sa CdM foruma kaze da nije preporucljivo iMac krljati teskim i zahtjevnim visesatnim priganjem jer ce iMac crknuti, to znaci da Apple inzinjeri ne umiju da doskoce problemu hladjenja ili su ga naprosto zaboravili, pa ce dodatno isporucivati klime uz njega? Ono, iMac nije za hard usage, nego je za net i FB, ali da se gasi poslije 3h koriscenja jer ce da crkne? Smijesno, da smijesnije ne moze biti, a potkrijepljeno time da "ko zna ista o racunarima", a siguran sam da u iMac sektoru znaju jako malo o racunarima Ipak, ne zamjeram ti... Sigurno citas i pratis novosti jednostrano i sam donosis zakljucke...

    Kad rekoh da se vecina stvari ne kupuje kod Apple-a tu sam prije svega mislio na Externe storage, stampace, superdrive...

    Sve u svemu, tvoj post, osim tvoje nevjerovadne doze samopouzdanja, nama nije pruzio nista drugo...
    Quote Originally Posted by Nk-001
    Mozes li postaviti temu umjesto mene jer ja nesto ne mogu.. ?

    Kupujem Nokiu e52 ?

  19. #169
    Join Date
    Jan 2005
    Posts
    2,828
    Thanks Thanks Given 
    30
    Thanks Thanks Received 
    93
    Thanked in
    41 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Igi View Post
    Oprosti sto ne umijem da umotam recenicu u sareni papir da izgleda kao da je pisao clan akademije, pa ti onda moji postovi izgledaju bahato...

    Ja ne branim Apple ni od koga, kao sto do sad X puta rekoh, jer njima ne treba niko za odbranu na CdM forume, vec samo reagujem na topice na kojima ja diskutujem, a na kojima indijanci uskacu sa pricom koju slusaju od komsija i kroz MEME (objasnjeno par strana prije)...

    Bez obzira sto na moju jednu recenicu, dodju tvoje 3, ne znaci da si u pravu, a jos manje da treba da se smijes sa "roooofl", jer opet nisi u pravu... Koliko mogu da vidim, ti si samo neupucen, sto nije grijeh, niti moras biti upucen, ali ne upustaj se onda u raspravu sa nekim ko je upucen... Ja na topice o Androidu, Samsungu i HTC-u ne pisem, jer se ne razumijem... Ponekad procitam nebuloze vezane za iPhone na tim topicima, ali se opet ne ukljucujem u raspravu jer Apple-u ne treba advokat, a jos manje na takvim topicima... Izgleda da odje ljudi pate od kolektivnog sveznanja i toliko vjeruju u njega da dozovljavaju sebi da tvrde kako znaju neke stvari bolje i od onih koji ih sami koriste...

    Ukratko, iMac-u treba samo naponski kabal... Moze na net Wi-Fi, a za varijantu sa 3TB HDD-om mi ne trebaju nikakvi externi drajvovi... I do sada sam u zivotu funkcionisao bez SSD-ova, pa cu i od sada do boljeg vremena...

    Pricas o hladjenju iMac-a i tu pokazujes svu svoju neupucenost i neznanje... Ono sto je laiku nemoguce, nekog inzinjeru u Apple-u je moguce... Volim da pricam price, pa cu ti sad ispricati jednu pricu... Kada je prvi put predstavljen iPhone, Motorola je javno tvrdila (NY Times) da je nemoguce konstruisati uredjaj tih karakteristika da ima dovoljnu autonomiju od jednog dana (touch ekran velikih dimenzija, wi-fi itd..)... To su pricali sve dok nije izasao iPhone, a kada je izasao i kada su ga kupili i otvorili, vidjeli su u unutrasnjosti kucista jednu ogromnu bateriju, a sve ostalo minimizovano, bez praznog prostora... U prevodu, ako NexusVI sa CdM foruma kaze da nije preporucljivo iMac krljati teskim i zahtjevnim visesatnim priganjem jer ce iMac crknuti, to znaci da Apple inzinjeri ne umiju da doskoce problemu hladjenja ili su ga naprosto zaboravili, pa ce dodatno isporucivati klime uz njega? Ono, iMac nije za hard usage, nego je za net i FB, ali da se gasi poslije 3h koriscenja jer ce da crkne? Smijesno, da smijesnije ne moze biti, a potkrijepljeno time da "ko zna ista o racunarima", a siguran sam da u iMac sektoru znaju jako malo o racunarima Ipak, ne zamjeram ti... Sigurno citas i pratis novosti jednostrano i sam donosis zakljucke...

    Kad rekoh da se vecina stvari ne kupuje kod Apple-a tu sam prije svega mislio na Externe storage, stampace, superdrive...

    Sve u svemu, tvoj post, osim tvoje nevjerovadne doze samopouzdanja, nama nije pruzio nista drugo...
    Karikirash i prevish se nevjesht, -znaju odlichno i njihovi, a i ing drugih firmi, shta je temperatura za elektroniku, zato i postoje "frizideri", crio komore, hladjenja technim azotom, vodena hladjenja, .. za heavy usere, -ili makar prostrana, dobro ventilirana kucishta, za kucne teshkashe, al' da se ne vracamo tamo, nebitno potpuno.

    Nikakve konachne, ni zakljuchke ni stavove, nemam ni o chemu, niti bilo koga volim ili mrzim, a posebno ne apriori. I pored sve priche, razmishljao sam prije zadnjeg update-a compa, i o Mac-u, jer apsolutno nikakav fanboy bilo koga nijesam, nego neko ko voli tech, ali tech koji ne znachi "zlatnu krletku"! ali i to skoz nebitno.

    Bitni dio, (sort of)
    Neupucen kazesh, bah, nece bash biti, koristio sam odredjene njihove dzidze, i nijesam bio pretjerano odushevljen, ne zato shto im neshto tehnichki fali, vec -prevelika restriktivnost za moj ukus, i primoravanje da se koriste odr. reshenja koja se meni ne svidjaju, (ne radi se o parama, vec naprosto ne svidja mi se reshenje kao reshenje). To naravno nije dovoljno da bi se imalo valjano mishljenje o nechemu, (slazem se). Ali iz razloga koji gore pomenuh, -razmishljanja da se trguje Mac, trebale su mi dodatne informacije, ako cu vec da dam par k za kucishte, da znam kuda "putujem"..
    So, svjevremeno priupitah nekoliko prijatelja, (koji bi trebalo da znaju, mada shto znam, vjerovatno ce neko i njima manu nac): - Dva prof.dr matematike sa PMF-a, (ljude koje prave svoje software, za akademske, a i trzishne okvire), i kojima je IT ofc uza specijalnost. Tri mr. matematike, svi programeri, 2 rade za IT firmu iz San Franciska.. a i josh par ljudi iz IT struke. Odgovor je bio prilichno nedvosmislen, i svodi se na dvije osnovne premise: Marketing-bacanje para. Tj. -Nije to loshe, dobro je to, (ne sve, ali uglavnom dobro), ali, -pricha o firmi iz Cupertina i njihovim reshenjima je jako prenaduvana, i davanje kila para za to je besmislica. Ili josh krace, -To ne vrijedi te pare!
    Eto, nadam se da pomenuta gospoda zadovoljavaju standarde koji su potrebni da bi se prichalo o ovim stvarima, (mada mislim da bi dosta navijacha (bilo koje strane) dobro zacrveljeli, kad bi ih propitali kakve ozbiljnije detalje vezane za ovo).

    (A ako neko misli da su pomenuti likovi fiktivni, rado cu ga povezati sa vecinom njih, pa njima objasnite shta je to tako iznimno kod gospode, i zashto je dobro kad vam neko proda prepakovano shtampano kolo 10x skuplje nego shto ga kupi)
    Last edited by NexusVI; 04-12-12 at 02:53.
    ><

  20. #170
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Mad World
    Posts
    2,673
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    8
    Thanked in
    8 Posts

    Default

    nije ni cudo da su ti to rekli, kad se najzahtjevnije programiranje moze raditi i na pentium cetvorci...

  21. #171
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    United States
    Posts
    64
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Vrsena su mnoga poredjenja izmedju Microsoft-a i Apple-a na ovom forumu. Evo i danasnjeg clanka u kojem analiticari objasnjavaju trenutnu situaciju, specificno odnoseci se na Microsoft i uzroke situacije u kojoj se kompanija nalazi. Nadam se da ce vam se svidjeti clanak i da ce biti interesantno informativan...

    http://finance.yahoo.com/news/steve-...181558610.html

  22. #172
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Novi Sad
    Posts
    8,989
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    160
    Thanked in
    109 Posts

    Default

    Kako se neko napušio čudnih cigara...
    ...dip your hands in the water,
    the same deep water as me...

  23. #173
    Join Date
    May 2007
    Location
    Nemacka
    Posts
    756
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Roy Fokker View Post
    Kako se neko napušio čudnih cigara...
    Odje u njemackoj je prodaja kompjutera/laptopa opala drastichno. Zato je drastichno prodaja tableta i smartphonea porasla.
    Neizvesno totalno za M$.

  24. #174
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Mad World
    Posts
    2,673
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    8
    Thanked in
    8 Posts

  25. #175
    Join Date
    Jan 2005
    Posts
    2,828
    Thanks Thanks Given 
    30
    Thanks Thanks Received 
    93
    Thanked in
    41 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Proximus View Post
    nije ni cudo da su ti to rekli, kad se najzahtjevnije programiranje moze raditi i na pentium cetvorci...
    Dragi moj, poshto drzish da si poznavalac, (a evo vidim kakav znalac zapravo jesi..), trebao bi znati shta je pokojni Jobs govorio o svojim proizvodima, -Da su praktichno svi oni, bazichno, -Software! Shto je apsolutno tachno! I ja pojmash, (pff lol), sam ga savrsheno razumio, i ukapirao njegovu poentu, (dok ti ne znash ni da je to rekao uopshte), a jedna od najfundamentalnijih izjava ikad, vezano za IT, koja u potpunosti objashnjava apple-ov pristup i filozofiju. I upravo zato pitao sam naj (lokalne) softwareshe do kojih sam mogao doc, da li je to zaista to shto vele, il ih "uzdigoshe"..

    So, plz..
    ><

Page 7 of 31 FirstFirst ... 3456789101117 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •